FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste zadovoljni odrađenim prijelaznim rokom i trenutnim igračkim kadrom?

Da
125
47%
Ne
143
53%
 
Ukupno glasova: 268

Avatar
egocentrik
Postovi: 1192
Pridružen/a: 09 jun 2014, 23:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la egocentrik » 05 dec 2022, 11:14

Shategabri je napisao/la:
05 dec 2022, 11:03
Jel dolazi taj Zekić u paketu sa 10 novih igrača?
Ako ne, pishaj ga :D
Nek dovede Fanima i dvojicu shipaca iz napada i dosta
VEDRAN PULJIĆ !!!!!!!!!
Mine's a Guinness

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54357
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 05 dec 2022, 11:17

JavierBosnia je napisao/la:
05 dec 2022, 10:59
Pitanje je i koliko moze on postici golova sa jednim Slavenom u ligi gdje je pola klubova mozda igracki bolje od njegove ekipe. Kada bi sastavio ono sto hoce sa Sarajevom onda bi imao tim kvalitete za prvu poziciju.

To je isto kao da vodis Siroki ovdje, nemas neku ekipu, al izvlacis iz nje maksimum i skupljas bodove.
Upravo to. Mi nismo svjesni koliko je hrvatska liga iznad naše i koliko je teško napraviti tamo rezultat ako se ne zoveš Dinamo. Biti četvrti iza klubova sa mnogo većim budžetom u takvoj ligi je za poštovanja. Da izađe ofanzivno protiv Dinama primio bi 7 golova, ovako su primili ''samo'' 4.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

joker90
Postovi: 21764
Pridružen/a: 15 nov 2014, 23:50
Lokacija: Arkham Asylum
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la joker90 » 05 dec 2022, 11:21

Rekonstrukcija rekonstrukcije! New new era! :yawn:
Bahati, bahati Željkan!
1946

Avatar
nokee
Postovi: 2212
Pridružen/a: 10 feb 2012, 22:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la nokee » 05 dec 2022, 11:28

GospodinIzSarajeva je napisao/la:
05 dec 2022, 10:57
PapirnaMarka je napisao/la:
05 dec 2022, 10:53
JavierBosnia je napisao/la:
05 dec 2022, 10:43


Ovaj Slaven unazad 10 godina zavrsava na 7 poziciji (ko Arsenal #4) :mrgreen:
Sad je Slaven odma iza slavne trojke dinama, hajduka i osijeka

Nisam Zorana pratio, ali ovo sto gledam, ne zabija nesto puno golova, ali osvaja bodove.
Jakirovic kao Gvardiola ove lige ode u Rijeku, a nekima ne valja Zoki kao nema trofeja, eto Jakir ih ima 10. Onda ajmo dovest Musemica il jos bolje Osima ako cemo te cifre gledati
Dobar je trener Zekić, odličan trener, međutim glavno je to što ti kažeš. Da li mi kao ekipa koja ima najviše para u ligi, najbolje uslove i kojoj je cilj da osvaja titule trebamo trenera koji je defanzivan? Ja sam uvijek više za opciju trenera koji igra atraktivan fudbal i gaji igru na gol više. Posebno ako govorimo o ekipi koja se bori za trofeje.

Mada, ko god da bude trener nebitno. Stavi Limenog nek trener bude, al daj igračima platu po učinku, sami će taktike smišljat samo da što više para dobiju. Kod nas imam osjećaj da je to glavni problem kod svakog trenera, jer kakvi god da su rezultati igrači dobiju lovu i čekaju na pauzi da ih troše po Maldivima, Emiratima, i prst u uho. A mi ovdje glavu razbijamo koga bi doveli za trenera i sportskog direktora, dok igrači, Ayla i kompanija najviše razmišljaju o tome gdje će otići za novu godinu.
Zekić je ultra ofanzivan. Ko je gledao podcast inkubator kad je bio gost, zna da je pričao o tome da mu mnogi zamjere sto ni ne pazi puno o odbrani. Ali njegovo je mišljenje da je napad najbolja odbrana :D
Ali mislim da će Robi biti novi trener, pa ipak Rahimić zna Prosinečkog već dugo godina, apsolutno sam siguran da će ga favorizirati u odnosu na Zorana.
E kako zakljuci da je defanzivan trener? Vjerovatno u nekim klubovima gdje se morao prilagoditi na karakteristike igraca da je igrao defanzivnije ali definitivno nije defanzivan trener.

Ja onako virnem cesto u cro ligu, nije to sad detaljno toliko ali pogledam i utakmicu koju, Zekica pratim onako povezivao se i prije s nama.. Moram priznati da sam mimo toga pregledao i A1 podcast s njim da malo vidim njegovu filozofiju, pricu, komunikaciju s igracima itd..
Zato govorim da sam misljenja da bi nam legao on. Iskreno nikakp ne bi volio Robija jer je on uklapanje u ovo dosadasnje stanje, a i nekako nema tu emociju da napravi nesto po meni..

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9560
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 05 dec 2022, 11:35

nokee je napisao/la:
05 dec 2022, 11:28
GospodinIzSarajeva je napisao/la:
05 dec 2022, 10:57
PapirnaMarka je napisao/la:
05 dec 2022, 10:53


Dobar je trener Zekić, odličan trener, međutim glavno je to što ti kažeš. Da li mi kao ekipa koja ima najviše para u ligi, najbolje uslove i kojoj je cilj da osvaja titule trebamo trenera koji je defanzivan? Ja sam uvijek više za opciju trenera koji igra atraktivan fudbal i gaji igru na gol više. Posebno ako govorimo o ekipi koja se bori za trofeje.

Mada, ko god da bude trener nebitno. Stavi Limenog nek trener bude, al daj igračima platu po učinku, sami će taktike smišljat samo da što više para dobiju. Kod nas imam osjećaj da je to glavni problem kod svakog trenera, jer kakvi god da su rezultati igrači dobiju lovu i čekaju na pauzi da ih troše po Maldivima, Emiratima, i prst u uho. A mi ovdje glavu razbijamo koga bi doveli za trenera i sportskog direktora, dok igrači, Ayla i kompanija najviše razmišljaju o tome gdje će otići za novu godinu.
Zekić je ultra ofanzivan. Ko je gledao podcast inkubator kad je bio gost, zna da je pričao o tome da mu mnogi zamjere sto ni ne pazi puno o odbrani. Ali njegovo je mišljenje da je napad najbolja odbrana :D
Ali mislim da će Robi biti novi trener, pa ipak Rahimić zna Prosinečkog već dugo godina, apsolutno sam siguran da će ga favorizirati u odnosu na Zorana.
E kako zakljuci da je defanzivan trener? Vjerovatno u nekim klubovima gdje se morao prilagoditi na karakteristike igraca da je igrao defanzivnije ali definitivno nije defanzivan trener.

Ja onako virnem cesto u cro ligu, nije to sad detaljno toliko ali pogledam i utakmicu koju, Zekica pratim onako povezivao se i prije s nama.. Moram priznati da sam mimo toga pregledao i A1 podcast s njim da malo vidim njegovu filozofiju, pricu, komunikaciju s igracima itd..
Zato govorim da sam misljenja da bi nam legao on. Iskreno nikakp ne bi volio Robija jer je on uklapanje u ovo dosadasnje stanje, a i nekako nema tu emociju da napravi nesto po meni..
I ja sam gledao A1 podcast. Ma generalno je stvarno dobar trener. Ali, mislim da bezveze pišemo o njemu jer će prevagnuti odluka SDa, a čisto sumnjam da se nešto može desiti pa da Elvir odluči za Zorana prije Robija.
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Avatar
nokee
Postovi: 2212
Pridružen/a: 10 feb 2012, 22:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la nokee » 05 dec 2022, 11:41

A koliko je sigurno da je Rahimic novi SD.?Joj ja ne znam meni on je izuzetno drag, ali nikako mi nije za neku direktorsku ulogu, ne znam sto. Valjda nema tu neku komunikaciju, pitanje je i konekcija.. Ne znam, onako razmisljam..

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 9560
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 05 dec 2022, 11:48

nokee je napisao/la:
05 dec 2022, 11:41
A koliko je sigurno da je Rahimic novi SD.?Joj ja ne znam meni on je izuzetno drag, ali nikako mi nije za neku direktorsku ulogu, ne znam sto. Valjda nema tu neku komunikaciju, pitanje je i konekcija.. Ne znam, onako razmisljam..
To bi trebalo da je gotov posao. Kod nas se doduše nikad ne zna do zadnjeg momenta, ali koliko znam dok dođe Mirvić to bi se trebalo ozvaničiti. Pa eto, vidjet ćemo.
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

mosarajvosa83
Postovi: 5362
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mosarajvosa83 » 05 dec 2022, 12:35

Lucas je napisao/la:
05 dec 2022, 08:33
mosarajvosa83 je napisao/la:
05 dec 2022, 06:23
Lucas je napisao/la:
04 dec 2022, 17:15


Da mi je dočekati dan da se za poziciju sportskog direktora u Sarajevu poveže neko ko je jedan minut u životu radio taj posao. Prvo Spahić, pa Topić, evo sada Rahimić :facepalm:
Godinama covjek radio i CSKA kao direktor,ima iskustva,konekcija od njeg sa boljim CV neces naci,al vazno je da si nesto samo napisao eto reda radi. Covjek odma nakon zavrsetka karijere na njihovu molbu ostao da radi tamo toliko o tvom poznavanju.
Nikakav direktor nije bio u CSKA, niti bilo gdje drugo, malo proguglaj prije nego što nešto lupiš ovdje.Jedini poslovi koje je radio nakon završetka karijere su bili pomočnik u A reprezentaciji ( Sušić ga za Brazil 2014 postavio za pomočnika kao neku kompenzaciju što ga tamo nije poveo kao igrača, pitao se koliko i ja) i trener mlađih selekcija u CSKA.
Bio je asistent Slutskom poslije asistent menager u mladjim kategorijama,vjer9vatno vi znate nekog boljeg,medjutim kad skontam vama je Dudic bio Fergusom dok su pojedinci i ja tvrdili dok je jos u Velezu bio da je debil klasicni

Avatar
holyman
Postovi: 8333
Pridružen/a: 16 jan 2013, 23:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la holyman » 05 dec 2022, 12:45

Imao sam priliku sarađivati sa Rahimićem, čovjek ide na to da bude trener kao što već i jeste, a za poziciju SD-a nama treba neko namazan sa evropskim i afričkim konekcijama. Rahimić je tanak na tom polju svakako, a tako dobar insan u našem klubu nema šta tražiti.
NEMA NAZAD

Avatar
Shategabri
Postovi: 14613
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Shategabri » 05 dec 2022, 13:08

Nego, gdje nam je Mandić?
Da ga pitamo za teren.
Jel sigurno do kraja novembra gotov?
General je bio šupak, al ni ovaj nije ništa bolji.
Koševo Zapad

Avatar
miky_hz
Postovi: 23132
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 05 dec 2022, 13:09

Ipak Prosinecki izgleda,došao je u grad na završne pregovore.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
MaroonBjelave
Postovi: 4473
Pridružen/a: 18 jun 2018, 13:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MaroonBjelave » 05 dec 2022, 13:11

miky_hz je napisao/la:
05 dec 2022, 13:09
Ipak Prosinecki izgleda,došao je u grad na završne pregovore.
Jašta, izgleda da je završeno s njim.
Ostajte mi čile i vedre
Moje Bjelave...
Vratit ću vam se ja...

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 05 dec 2022, 13:11

Legendarni hrvatski igrač i trener Robert Prosinečki (53) doputovao je danas u naš glavni grad, gdje će obaviti završne pregovore oko preuzimanja FK Sarajevo, saznaje "Avaz".

Kako saznajemo, danas će u Sarajevo doputovati i predsjednik bordo kluba Ismir Mirvić, koji će s bivšim selektorom reprezentacije BiH finalizirati detalje ugovora.

Ako sve prođe po planu i prvobitnom dogovoru, Upravni odbor FK Sarajevo u četvrtak bi trebao potvrditi imenovanje Prosinečkog za novog trenera.

Kada je u pitanju mjesto sportskog direktora, postoje dvije opcije. Jedna je da se ta funckija ukine, a druga da na nju bude izabran Elvir Rahimić, Marko Topić ili neko treći.

Avatar
FKSDoGroba
Postovi: 3300
Pridružen/a: 23 jul 2022, 20:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FKSDoGroba » 05 dec 2022, 13:21

Na hajr.

Avatar
napoleon72
Postovi: 5222
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 05 dec 2022, 13:26

Zamisli ako Robi nekad dobije crveni karton na klupi
"Pa sto crveni, crni Zuti?" :lol:
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Avatar
Chony533
Postovi: 1364
Pridružen/a: 21 jul 2021, 21:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Chony533 » 05 dec 2022, 13:30

Koliko mu dajemo fore, 6-7 kola? :rol:
I grb što kuca, umjesto srca…🔴⚪️
COYG‼️

Avatar
napoleon72
Postovi: 5222
Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la napoleon72 » 05 dec 2022, 13:34

Nije losa opcija. Sa Zvezdom je bio dobar, Delije ga obozavale, uzeo kup za vrijeme vladavine Partizana, i lijepo su igrali s njim. Sa reprezentacijom tu i tamo, onda smo osvojili grupu Lige nacija, igrao se moderan fudbal... Sta ja znam, moglo bi i uspjet.
GRMI SA SJEVERA!
1946

90ka deseti heroj Bosne

Avatar
Zastone
Postovi: 1668
Pridružen/a: 10 okt 2013, 00:23
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zastone » 05 dec 2022, 13:58

Ne svidja mi se izbor.. ne vidim u njemu neku zelju za uspjehom i dokazivanjem.. ali na hajr.

Samorealan1946
Postovi: 3
Pridružen/a: 01 dec 2022, 22:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Samorealan1946 » 05 dec 2022, 14:05

Uščuplić dok je vodio fino smo igrali a volio je popiti. Ovaj pije jos više mozda budemo igrali jos bolje

Avatar
Madafaka
Postovi: 3294
Pridružen/a: 04 jun 2009, 19:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Madafaka » 05 dec 2022, 14:06

Zukanovic je napisao/la:
05 dec 2022, 13:11
Kada je u pitanju mjesto sportskog direktora, postoje dvije opcije. Jedna je da se ta funckija ukine, a druga da na nju bude izabran Elvir Rahimić, Marko Topić ili neko treći.
Nije losa opcija da se ta funkcija ukine i da trener preuzme na sebe taj posao kao i u mnogim drugim klubovima ali i ova dva imena su sasvim ok ako dođu...

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: iliyaa8, Lobudaraczapamcenje i 40 gostiju.