FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
zlo87
Postovi: 3259
Pridružen/a: 04 dec 2015, 21:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zlo87 » 24 jan 2018, 00:01

Slažem se s tim da svake godine moramo ubaciti u prvih 11. Takodjer bih napomenuo da ce po meni uvijek prije uspjeti neizvikani akademci o kojima se nije pisalo po deset clanaka dnevno i koji nisu na nikakvim listama. Volio bih da Mustafic, Sabanovic, Mujakic i Heric dobiju minutazu zapazenu. Smatram da Mujakic i Mustafic mogu dobiti znacajne uloge, ove polahko dozirati minutazom. Treba imati sistem, nista ne ide preko noci.
Pjevam ti iz duše kad svi ostali šute, poklanjam ti vječnost, ne samo minute..

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 24 jan 2018, 00:06

@MortemHZ Ti uzimaš ove karte iz kluba, ti bi ovo morao znat ( :urnebes: :urnebes: )
Jesu l' cijene polusezonskih duplo manje od sezonskih? Odnosno, 15 KM sjever, 35 KM istok, 45 KM zapad? Pitao sam sinoć na temi al sam dobio ignor. :mrgreen:
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5792
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 24 jan 2018, 02:24

Mi dizemo djecu nasu u nebesa, dok drugi prodaju tu djecu po njemackoj bundes ligi, dok necija djeca igraju lp, dok nekom djeca menalo sabanhadzovic cavara glavni igraci, a unas radivac nedim i heric zajedno nemaju minuta ko menalo sam.

Izgovor nemoze se hrvat, bice rupcaga, lahko se povrjedit mogu. Su samo opravdanja ne kvaliteta. Treba se reci djeca koja se izbace iz akademije nisu kvalitet i neko mora odgovarat. Kad su juniori bili prvaci? Kadeti i pioniri razvaljuju cim dodu do juniora meda ne mogu. Ove godine u ovoj polu sezoni se nesto radilo imamo rezultat, al cemo vidjet do kraja stace bit.

Sta se da primjetit jeste da se budzet ne probija. Znam da ce neko reci **** budzet daj rezultat. Biti u granicama budzeta je jedna od najvazni stvari za dobre rezultate.

Ove godine akademija u prvoj polusezni ima veoma dobre rezultate u njihovoj ligi, vidjecemo hocel nastavit do kraja. Vrlo je vazno da Juniori osvoje prvenstvo radi igranja u lp.

Ako pogledas ekipu. Gojko, Benko, Delac, Jajalo, bilbija, stojcev ovih 6 igraca na godisnjem budzetu kostaju preko 2m km

Dok sad svih 25 igraca kosta iste pare. A ova ekipa je igrala finale kupa i bila u igri za prvo mjesto fakticki do zadnjeg kola proslu sezonu. Profuljen penal protiv zrinjskog i kradza sudija na sugavici (penal na dulji) velko je pitanje sta bi bilo. Takodze u prvoj utakmici finala protiv sb penal nije dosuden.

Trece, Benko i druzina su ispali u kupu 1/8 od borca i u zadnjem kolu su osvoili titulu. A svi znamo za punca itd.

I svi znamo da su poljaci nas prosli u pretkolu lp bez po muke

Otkad je fening i njegov babo kusturica napustili, mnogo pametnije se trose pare, radi se pametnije nedostatak ove garnature ljudi je rezultat gdje su dosta imali i nepravde a i sreca nam je okrenula ledza. Promasen broj penala.

Btw: Dobra stvar je ovo sto dovode najbolje igrace iz op zrinjskog zelje slobode to pokazuje ipak nesto

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la The Game » 24 jan 2018, 06:00

skoroalen je napisao/la:@MortemHZ Ti uzimaš ove karte iz kluba, ti bi ovo morao znat ( :urnebes: :urnebes: )
Jesu l' cijene polusezonskih duplo manje od sezonskih? Odnosno, 15 KM sjever, 35 KM istok, 45 KM zapad? Pitao sam sinoć na temi al sam dobio ignor. :mrgreen:
Nisam Mortem al' mogu odgovoriti :D
Prosle godine su bile, i za njih moras biti clan.
Ako nisi, mozes platiti "pola" clanske 10 KM, da ti traje do kraja sezone.

Avatar
BordoSarajevo
Postovi: 7232
Pridružen/a: 20 dec 2017, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BordoSarajevo » 24 jan 2018, 08:01

Danas novi igrač :P
FK Sarajevo
Husref Musemić - legenda FK Sarajeva, najvećeg bosanskohercegovačkog kluba!

Avatar
alenpitar
Postovi: 1585
Pridružen/a: 22 jan 2009, 21:58
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la alenpitar » 24 jan 2018, 08:09

Pregovaramo sa dvojicom domacih igraca, bijelci su.. Ne smijem ti vise otkrivati... TobeYarabi :kafa:
-usro musemic:VOLIM SARAJVO VISE OD SVOG ZIVOTA
-nakon besplatnog godisnjeg odmora usro u FKS uhljebljuje rundine pekare od 22 god koji nikad nisu sutnuli loptu i oni idu na pripreme umjesto akademaca FKS
-usro vaistinu voli Sarajvo

Avatar
pasica
Postovi: 2399
Pridružen/a: 20 avg 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pasica » 24 jan 2018, 09:05

Ja sam cuo da imaju dvije noge.
Dvorac u polju il' naziv zanata, više se voli grad od sindikata.
Mjesto gdje živiš, mjesto rođenja više se voli od zaposlenja.

FoSte95
Postovi: 12614
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la FoSte95 » 24 jan 2018, 09:15

pasica je napisao/la:Ja sam cuo da imaju dvije noge.
:rol: :rol: :rol:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Lik
Postovi: 5293
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lik » 24 jan 2018, 10:37

Na današnji dan prije 85 godina rođen je Asim Ferhatović Hase, najbolji strijelac FK Sarajevo u zvaničnim utakmicama.

Asim Ferhatović Hase je rođen 24. januara 1933. godine u Sarajevu. Odrastao je na Kovačima, gdje je još kao dječak počeo igrati fudbal na lokalnom igralištu. Kao 15-godišnjak odlazi na Koševo i pristupa omladinskom timu FK Sarajevo, čime počinje svoju fudbalsku karijeru.

Za tri godine igranja za juniore Sarajeva, Ferhatović je upisao 70 nastupa i postigao 52 gola, što ga je svrstalo u red najvećih talenata Sarajeva. Najveći uspjeh napravio je kada je predvodeći omladince Sarajeva u ljeto 1951. godine postao prvak Bosne i Hercegovine.

Kao nagrada za dobre partije u dresu omladinskog tima stigao je poziv u prvi tim od strane Miroslava Brozovića, koji je tada obavljao funkciju trenera-igrača. U novembru 1951. godine, Hase je upisao svoj debi za Sarajevo u Kup utakmici sa Čelikom u Zenici, koja je završena pobjedom Sarajeva sa 3:0. Debi u Prvoj ligi, upisao je u maju iduće godine na gostovanju Crvenoj Zvezdi u Beogradu, a na svoj prvijenac u dresu Sarajeva čekao je do 31. maja 1953. godine, kada je pogodio u tijesnoj pobjedi nad Zagrebom od 2:1.

Kada se Hase vratio iz vojske pokazao je da je sazrio kao igrač i da je spreman da postane prvo ime FK Sarajevo. U sezoni 1955/56. postiže 11 golova i postaje prvi strijelac tima. I u idućoj sezoni, Ferhatović je igrao dosta dobro, ali to nije bilo dovoljno da Sarajevo zadrži prvoligaški status. Godina dana provedena u Zonskoj ligi, Sarajevu je donijela novi ubitačni tandem u napadu, Šehović – Ferhatović. Ovaj dvojac je u utakmicama Zonske lige i kvalifikacija za Prvu ligu mreže protivničkih timova pogodio ukupno 50 puta, što je bilo dovoljno da se Sarajevo ponovo vrati u društvo najboljih. Sarajevo više nikada nije ispalo iz Prve lige, a Hase je iz sezone u sezonu postajao sve bolji igrač.

Dobre igre u dresu Sarajeva, privukle su pažnju i selektora reprezentacije, pa je Ferhatović 1961. godine postao reprezentativac Jugoslavije. U svom prvom, a kasnije će se ispostaviti i jedinom nastupu u plavom dresu, Hase je odigrao 90 minuta u duelu sa Južnom Korejom na Koševu. Nikada poslije toga, više nije dobio poziv za odabrani tim, što većina fudbalskih stručnjaka smatra velikom nepravdom koja mu je nanesena, jer je za majstora njegovog kalibra definitvno bilo mjesta u dresu sa državnim grbom. Ipak, Haseta nije puno pogodilo to što nije igrao za reprezentaciju. Iako je već zalazio u pozne godine i dalje je tresao protivničke mreže.

U ljeto 1963. godine, Hase napušta Koševo. Nakon derbija sa Željezničarom, u posljednjem kolu, u kojem je Hase stigao i postići gol, odlazi za Tursku, gdje potpisuje ugovor za Fenerbahçe. Samo sedam dana nakon posljednje utakmice u bordo dresu, Hase je odigrao i prvu utakmicu u plavo-žutom dresu istanbulskog kluba. Ipak, nije se dugo zadržao u najvećem turskom gradu. Poslije samo mjesec dana, sedam odigranih utakmica i jednog postignutog gola, Hase se vraća u svoje Sarajevo, uz čuvene riječi "Ne mogu, brate ja, igrati za novac i slušati kako trebam igrati. Hvala im, bili su korektni i nisu mi pravili probleme. Rekao sam im da ja mogu samo u Sarajevu igrati.".

U Sarajevu je zatekao novog trenera, Abdulaha Gegića, koji mu je povjerio samo jedan zadatak, da igra isključivo na protivničkoj polovini. Sada, kada se više nije morao vraćati na svoju polovinu po loptu, Hase je imao više snage i koncentracije u završnici, a 19 postignutih golova u sezoni 1963/64. pokazuje da je Gegić napravio pravi potez. Tih 19 golova, Hasetu je donijelo titulu najboljeg strijelca Prve lige Jugoslavije za tu sezonu, a obzirom na godine to je bio i vrhunac njegove karijere.

Hase je bordo dres nosio još tri godine, a u šampionskoj sezoni 1966/67. upisao je osam nastupa, od čega posljednji 16. oktobra 1966. godine na Kantridi, kada je nakon samo 15 minuta igre zbog povrede morao napustiti teren. Bila je to nedjelja u kojoj je otišao Hase, nedjelja kada je odigrao svoju posljednju utakmicu u bordo dresu. Za 16 godina igranja u dresu Sarajeva, Ferhatović je upisao 256 nastupa i pri tome postigao tačno 100 golova u zvaničnim utakmicama, što ga do danas čini najboljim strijelcem Sarajeva svih vremena, kada su u pitanju zvanični nastupi. Računajući i nezvanične utakmice, Ferhatović je upisao 422 nastupa i postigao 198 golova.

Hase je umro od infarkta u svojoj rodnoj kući na Kovačima u noći sa 24. na 25. januar 1987. godine, a da ga njegov grad i njegovi sugrađani, koje je neizmjerno volio, nisu zaboravili, najbolje pokazuje činjenica da njegovo ime danas između ostalog nose stadion Koševo, omladinska škola FK Sarajevo, ulica u sarajevskom naselju Koševo, memorijalni malonogmetni turnir, musluk česma na Baščaršiji, te memorijalni šahovski turnir.


slika

Izvor: Bordo vremeplov i FKSinfo


BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 24 jan 2018, 10:40

The Game je napisao/la:
skoroalen je napisao/la:@MortemHZ Ti uzimaš ove karte iz kluba, ti bi ovo morao znat ( :urnebes: :urnebes: )
Jesu l' cijene polusezonskih duplo manje od sezonskih? Odnosno, 15 KM sjever, 35 KM istok, 45 KM zapad? Pitao sam sinoć na temi al sam dobio ignor. :mrgreen:
Nisam Mortem al' mogu odgovoriti :D
Prosle godine su bile, i za njih moras biti clan.
Ako nisi, mozes platiti "pola" clanske 10 KM, da ti traje do kraja sezone.
Hvala drug :mrgreen: jesam član, to mi odgovara, ne isplati mi se kupovat svaki put. :thumbup:
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sabinho » 24 jan 2018, 10:52

pasica je napisao/la:Ja sam cuo da imaju dvije noge.
Dvije lijeve je li? :D
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

hrn
Postovi: 862
Pridružen/a: 07 dec 2016, 22:08
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hrn » 24 jan 2018, 10:57

Novo lice na današnjem treningu FK Sarajevo bio je srbijanski fudbaler Stefan Grbović.

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 24 jan 2018, 10:59

Stefan Grbovic :facepalm: :lol:

Edit : Bio jos jedan srbin tamo u sloveniji. nisam siguran koji je bio tacno na probi. zato bolje izbrisati post.
Zadnja izmjena: Unknown2, dana/u 24 jan 2018, 11:59, ukupno mijenjano 1 put.

suarez000000
Postovi: 159
Pridružen/a: 04 dec 2012, 17:49
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la suarez000000 » 24 jan 2018, 11:16

Pored naše djece i umjesto da se pruži sansa Sabanovicu oni dovode nekog sa strane na probu i kazu onda zasto djeca idu. Ma nemaju pojma, nije ni cudo sto je Repuh bio na klupi.

Avatar
BordoSarajevo
Postovi: 7232
Pridružen/a: 20 dec 2017, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BordoSarajevo » 24 jan 2018, 11:23

Najvjerovatnije da će i potpisati ugovor do kraja sezone sa mogućnosti da se saradnja nastavi. Nadam se da do toga neće ako je istina ovo što Zuka piše.
FK Sarajevo
Husref Musemić - legenda FK Sarajeva, najvećeg bosanskohercegovačkog kluba!

Primorac
Postovi: 668
Pridružen/a: 01 mar 2015, 16:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Primorac » 24 jan 2018, 11:26

Šta Ce naša djeca nemaju oni kila fujjj stručnjaci

zagorski
Postovi: 7663
Pridružen/a: 04 jun 2015, 14:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zagorski » 24 jan 2018, 11:28

Dajte polovnjaka,dobri za talit’ se ;) nasa djeca svakako nemaju dovoljno kvaliteta,treba ih rasprodat’ cim prije. :thumbdown:

joker90
Postovi: 21764
Pridružen/a: 15 nov 2014, 23:50
Lokacija: Arkham Asylum
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la joker90 » 24 jan 2018, 11:30

Sabinho je napisao/la: Dvije lijeve je li? :D
MoRe li ovaj Grbović meda? :think:
Bahati, bahati Željkan!
1946

Avatar
kupus army
Postovi: 1543
Pridružen/a: 02 mar 2010, 23:12
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la kupus army » 24 jan 2018, 11:31

Primorac je napisao/la:Šta Ce naša djeca nemaju oni kila fujjj stručnjaci
Hocel ici Nedim u Portugal,niko nista vise ne spominje ?
Kao dijete 's tobom ja osjetilo bol,svu srecu ovog svijeta,dobro,a i zlo!

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la belosevic28 » 24 jan 2018, 11:32

Ljudi dovedu na PROBU, pazi na PROBU igraca sa solidnim CV-om, na poziciji gdje svi kukaju kako imamo samo DVA IGRACA SA SENIORSKIM ISKUSTVOM, i dodje Bosnjo i popljjuje to sve preventivno... Odakle znate kakav je? Da nije igrao termin s nekim? Mozda je dobar covjek, kulturan, galantan, markantan, ali nije za nas klub?
Sabanovic prekomandovan da bude zamjena - nema seniorskog iskustva, doveden ovaj na probu - plovnjak...sramota da nisu doveli Lichsteinera, istice mu ugovor na kraju sezone.
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Aduka87, fks74, kogmagie46, napoleon72 i 42 gosta.