FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8089
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la muhamedhulk » 17 avg 2018, 23:30

pitanje glasi: ''...u ovom trenutku''. koja 'budala' bi sad mijenjala trenera i zasto??? cisto da se promijeni? ili smo to odron? ne gledajte atalantu nikako, ni tamo ni ovamo.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Samozdravlje
Postovi: 7750
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Samozdravlje » 17 avg 2018, 23:47

muhamedhulk je napisao/la:pitanje glasi: ''...u ovom trenutku''. koja 'budala' bi sad mijenjala trenera i zasto??? cisto da se promijeni? ili smo to odron? ne gledajte atalantu nikako, ni tamo ni ovamo.
Ne cini mi se da iko spominje smjenu Musemica,nego komentarisu bivse i Musemica onako.Mozda sam nesto propustio.O smjenama samo poslije sezone,kako rade ozbiljni klubovi.Jedino neki enormni zaostatak od 7-8 bodova.Do tri boda zaostatka,na kraju polusezone je ok.Obzirom na neki novi pristup sa fudbalerima iz Akademije.Pozz
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
StariGrad071
Postovi: 702
Pridružen/a: 08 maj 2018, 11:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la StariGrad071 » 17 avg 2018, 23:58

Jesam li ja jedini koji misli da je Kodro precijenjen? Istina imao je 3 4 maestralne utakmice, kone, sloboda, gradacac, ali i ocajne celik, borac, velez. Tako da ne odstupa od vec vidjenog. Imao je neke nove metode treniranja, ali igraci nisu bili fizicki spremni nista spektakularno.
Dzemo puzigaca milos jedva zivu glavu izvukose iz one kafane kod stadiona, dino ih spasi.

Tele33
Postovi: 1147
Pridružen/a: 27 jan 2013, 00:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Tele33 » 18 avg 2018, 01:09

Mehu Kodru nismo zaslužili. Igrači dominantno neprofesionalci, uprava pod imperativom trofeja je jednostavno izabrala pogrešnu stranu u tom trenutku i posljedice se i danas osjećaju. Mislim bi s ovim rosterom, iako manje kvalitetnim, Kodro imao bolje rezultate. Do nekih boljih vremena, neka Husrefa nek psuje, dere se... Ima on neke svoje zamisli, vjerovatno je među boljim trenerima u ligi, al daleko je to od nekog ozbiljnog nivoa. Po meni mu je najveći nedostatak to što imamo jedan uigran sistem, i nemamo spremljenu neku B ili C opciju ako ne ide na terenu. Barem ja to ne vidim. Sve promjene u toku 90min se svode na eventualno promjenu pozicije nekom igraču uz 3 izmjene od kojih se dvije mogu 100% pogodit i prije utakmice. I ja sam za da Husref ostane sve dok ne ispadne iz utrke za titulu jer nema šanse da ova uprava dovede ozbiljno ime koje ćemo mi istrpit sezonu ako treba. Dakle smjena bi donijela istu staru priču, hajmo na novo pa opet pa opet, a Zrinjski uzima titule.
Samo naprijed Saraj'vo!

Avatar
midzuka
Postovi: 963
Pridružen/a: 10 sep 2017, 22:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la midzuka » 18 avg 2018, 01:15

Problem Kodre nije bio da se nosi sa klanovima, bojkotima, sprdancijom od strane igraca. U bilo kojem ozbiljnom klubu je besmisleno i spominjati ovako nesto. Problem je bila Uprava koja treba u takvim situacijama da stane na stranu trenera i kaze polu-profesionalnim fudbalerima da se nije dozvoljeno ponasati na takav nacin, pa i da uvede sankcije, i pruzi punu podrsku treneru. Ono s Kodrom je bilo nesto sasvim suprotno.
JURIŠ

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 18 avg 2018, 01:18

Imao je Meho loših utakmica, niko ne kaže da nije, al ima ih i Guardiola. Ispadanje od Borca onda je jedno od najglupljih koje sam vidio, kad smo pojeli protivnika, 30ak šuteva je onda bilo al neće u gol. Loš dan napadača, krila, svega. Kod Mehe mi se najviše sviđalo što je imao te B i C opcije, kako je transformisao ekipu po potrebi u 4-4-2, kad je Radovac prelazio na krilo, Cimirot sam nosio sredinu, Bekić ulazio u špic uz Benku... to odavno nismo vidjeli kod nas.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
SarajevoJeBordo
Postovi: 4848
Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 18 avg 2018, 02:05

brojjedan je napisao/la:Ova anketa je besmislena, što nije postavljena poslije Atalante? Kad se sjetim koliko je onaj švabo imao prednosti nad Husrefom u onoj anketi :facepalm:
Besmisleno je da kod umno zdravog, zrelog, odraslog čovjeka odgovor na pitanje iz ankete varira na sedmodnevnom nivou.
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5811
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 18 avg 2018, 03:20

Mi para nemamo za boljeg trenere od Husrefa.

Zamolio bi ove glavne ovog portala da pistave sabrino husrefu ili hadzicu pitanje

Imamol mi kondiciskog trenera koje trener golmana (dali postoji ) i staje sa direktorom akademije, valjda to smijete pitat.

Dragomije sto je doso novi golman, mislim da Vladen nije jos sazrijo da bude u ovakvo vaznim i jakim utakmicama bude golman broj jedan. Definitivno protiv goska kaknja bratunca i takvi ekipa i u kupu nek brani. Protiv veleza 2 sb i selje ovog slovenca stavit.

Avatar
bihuzur
Postovi: 2609
Pridružen/a: 08 feb 2018, 05:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bihuzur » 18 avg 2018, 05:21

Sabinho je napisao/la:
MortemHz je napisao/la: Među nabrojanima ima i jedan takav, ali mu se, između ostalog, osporavao i odnos sa igračima-
Nema, pokušava se mit napraviti od toga jer nismo imali većeg ''gospodina'' na klupi pa raja to povezuje sa vještinama.
Slazem se morto.[/quote]
tako je omladino :thumbup: medju nabrojanima uopste nema trenera :!:

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Ramiy » 18 avg 2018, 05:24

Sta je sa Pliseka jel ziv?
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

so3
Postovi: 20
Pridružen/a: 08 avg 2018, 04:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la so3 » 18 avg 2018, 05:30

jesi šefe,kriv si :oops:
”Prva stvar za koju će čovjek na Sudnjem danu polagati račun jeste namaz. Pa ako mu namaz bude dobar, bit će mu dobra (ispravna) i ostala djela.”

Avatar
bihuzur
Postovi: 2609
Pridružen/a: 08 feb 2018, 05:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bihuzur » 18 avg 2018, 05:44

so3 je napisao/la: jesi šefe,kriv si :oops:
izvolte komsija..halal olsun.

slika

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Esport » 18 avg 2018, 07:37

Pitar6785 je napisao/la: Zamolio bi ove glavne ovog portala da pistave sabrino husrefu ili hadzicu pitanje

Imamol mi kondiciskog trenera koje trener golmana (dali postoji ) i staje sa direktorom akademije, valjda to smijete pitat..
To je logično razmisljanje, trener je samo istureni dio jednog složenog mehanizma, u kome moras imati, mnoštvo kvalitetnih specijalista.
Kondicioni, koji radi sa svim kategorijama, primjetno je da igrači, bar većina, padnu u 60-70 minuti, ...
Trener golmana, zapazio sam kroz, prethodne diskusije, da čak i forumski "stručnjaci", uočavaju neke osnovne (školske) greške...
Ozbiljniji pristup ljekarskog tima, da se nedešavaju, propusti tipa Said, Catakovic.
Ima jos toga ...
Primjetio sam da se u nasim igračima,kada odu u drugu sredinu i uđu u ozbiljan trenažni proces, u startu skoro po pravilu, dešavaju ozbiljne povrede. To je najvjerovatnije posljedica, nedovoljno profesionalnog rada, u procesu formiranja mladog igrača, ne samo na taktickom već i na psihofizickom razvoju. To je nauka, i ako želimo da nam Akademija(prvi tim) proizvodi(ima) kvalitetne igraće za klub i tržište, moramo pogledati kako se radi u ozbiljnim sredinama, i neizmišljati toplu vodu, već preslikati uspješne modele ovisno o materijalno-finansijskim mogucnostima.
Takav pristup, će obezbijediti uspjehe na sportskom polju, odnosno obezbijediti velike izlazne transfere.

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 18 avg 2018, 07:43

uNbx je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:
uNbx je napisao/la: Među nabrojanima ima i jedan takav, ali mu se, između ostalog, osporavao i odnos sa igračima-
Nema, pokušava se mit napraviti od toga jer nismo imali većeg ''gospodina'' na klupi pa raja to povezuje sa vještinama.
Po mom skromnom mišljenju, Kodro je i školovan, a i vješt u bavljenju trenerskim poslom. Meni lično je dovoljno bilo to što sam prisustvovao na nekoliko treninga i vidio da je to svemirski brod za sve ostale treninge svih ostalih trenera koje sam gledao. A, uvijek se možeš javit nekom rega tadašnjem igraču, pa ćeš čut kakve je sve metode koristio tada, što na treningu, što u razgovorima, što u analizama, pripremama itd. Sve to skupa govori kako je školovan i vješt. Dalje, pogledaš bilo koju utakmicu pod njegovim vodstvom, nebitno kakav je rezultat iste bio, i vidjećeš da se u toku jedne utakmice igra, taktika i pristup u real time-u mijenjaju u odnosu na situaciju na terenu i igru protivnika. Potrošen je bezveze, najveći krivci su oni koji su bili u upravi, a raja nasjela na njihove patke.
ovo drugo posebno je za mene neizmjerno bitno za klub kakav mi navijači želimo da Sarajevo bude, bar na terenu, Kodro je vodio tekmu i Sarajevo je pod njim diktiralo tempo i događaje na utakmici, dakle svojom postavkom je često iznenadio protivnika, i tjerao na promjene i onda u toku meča ponovno korigovao na šta bi protivnik opet reagovao(obično bi već bilo kasno)...znao je ostaviti sebi džokera na klupi da prelomi tekmu kada osjeti da su poljuljani...

trenutno ekipa igra i pojedinci iako loše igraju nisu uklonjeni s terena izmjenom(bar kao upozorenje disciplinsko) nego igraju u nedogled i onda su nakon tekme prozvani da su bili loši ili sl. to je bizarno....nema korekcije igre prema protivniku, ne ide se iz snage ekipe, ne napadaš slabosti protivnika...apsolutno nijedne taktičke zamisli nema...ovo je ko da Dženo 2.0 vodi ekipu...nikakve organizacije specijalne...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5811
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 18 avg 2018, 08:16

Sto se tice kodra mislim da u Pl bih nikad nije bio bolji trener od njeg.

Kodro ima manu sad neznam mogul je zvat manom to sto on uzima puno vremena u svom stilu vodenja ekipe. Znaci zeli sve da funkcionise ko sat da svaki igrac zna tacno svoju rolu i A B C D varijanti u periodu utakmice i mislim da je to ispravan nacin al u mladim kategorijama gdje imas vremena gdje nema pritiska za titulama, dok u seniorskom timu SARAJEVA tog nema plus sto najbolji igraci odlaze cim ugovor istekne.

Zato mislim da bi KODRO bio vise od koristi kao sportski direktor svih kategorija da savjetuje trenere da ih edukuje kao i nase igrace.

Ovo nije njemacka gdje ljudi vole da zive i da njima nije toliko vazno ako ce u engleskoj vise zaradivat ako u njemackoj ima za normalan zivot. Unas sad kad bi duljevic vise zaradivo u sarajevu za 50% nego u njemackoj on bi odabro njemacki drugu ligu samo radi organizovanosti drzave.

Drugo Husref prije kad je bio trener mi smo fino igrali imali smo ti pasova igra je imala smisla, sad **** nemas kvalitetni igraca cak nemas kondicionog trenera nemas trenera golmana nemas do polu sezone dva golmana itd itd.

Adukoru i rahmanovicu ponudit produzetak bar za 2 godine ako nece priduzit ubacuj akademiju svakako je sezona izgubljena nemoj cekat april kad igrac ima dva mjeseca ugovor pa mu onda nudit priduzetak

Avatar
StariGrad071
Postovi: 702
Pridružen/a: 08 maj 2018, 11:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la StariGrad071 » 18 avg 2018, 08:36

Uprava mora stati iza trenera ali on se sam mora izboriti sa svlacionicom. Murinjo je izgubio u realu, dok se zidane izborio sa tim i pokorio svijet 3x.

Sto se tice produzenja ugovora mislim da se zakasnilo. Adukoru se trebalo u aprilu ponuditi produzenje.

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 18 avg 2018, 09:08

đeste crnjaci čuj sezona izgubljena još 30 kola za igrat :facepalm:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sabinho » 18 avg 2018, 10:28

uNbx je napisao/la:
Sabinho je napisao/la: .
Nas dvojica se oko Džene, Kodre, Miloša i Benke nikad nećemo složit. :D

ps
Jesi vidio kako je Junior dobro startov'o. :beba: :njanjanja:
Haha tako i treba buraz, lose bi bilo kad bi svi imali iste poglede na stvari. Ma kakvi oni bruda, otisao i Chara, raspadaju se ubrzo. :opaopa:
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
Anonjimus
Postovi: 497
Pridružen/a: 31 jul 2018, 16:51
Lokacija: Anonjimusland
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Anonjimus » 18 avg 2018, 10:30

DenchiNL je napisao/la:đeste crnjaci čuj sezona izgubljena još 30 kola za igrat :facepalm:
Balkan mentalitet :kafa:
I am coming

Avatar
pasica
Postovi: 2399
Pridružen/a: 20 avg 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la pasica » 18 avg 2018, 11:01

Pored grozne uprave koja nije znala stati iza njega, Kodrin problem su bili i polu-ultrasi od navijaca. Satro ulete da naruze klandjije, pa onda skontaju da nema smisla udariti haversko-menadzerske igrace, pa Cimirot onako ni kriv ni duzan dobije nogu u guzicu.
Al evo ima ovih iskusnih strucnjaka(mladji od golfa 2) koji ce nam objasniti kako covjek nije znao, da je to ipak bio mit.
Dvorac u polju il' naziv zanata, više se voli grad od sindikata.
Mjesto gdje živiš, mjesto rođenja više se voli od zaposlenja.

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: makron i 20 gostiju.