FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
hurem
Postovi: 8617
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hurem » 23 maj 2019, 08:24

Ja godinu dana cekam na evropske utakmice i one su mi 10x draze od samog gradskog derbija a kamoli ostalih tekmi u super jadnoj PLBiH.., samim tim svidja mi se ovaj novi sistem takmicenja gdje u slucaju ispadanja iz kvalifikacija LP nastavljas u EL, tako da imas bar 4 tekme.
Sve ispod 6 tekmi u Europi ja cu biti nezadovoljan.

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8155
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 23 maj 2019, 08:25

marconato je napisao/la:
Pitaristok je napisao/la:Ma vi niste skontali ovog cojeka, 5m eura, htio je da kaze da gazdi pare ne trebaju te se moze kurcit pa trazit peticu, al svakako je glupost, ja nisam siguran da je ijedan golman u novijoj istoriji sa prostora balkana prodat za vecu cifru od 2m km, golmani su najslabije placena roba...
FK Sarajevo moze samo kroz akademiju napredovati...
Rajković je prodat za 3 mil. €, ali kao svjetski prvak i najbolji golman tog turnira.
Vi nemate pokrice da trazite za bilo kojeg igraca vise od mil-mil. ipo, kako rezultatsko, tako i istorijsko (u smislu da ste vec prodavali igrace u lige 5 i da su se oni tamo dobro pokazali)..
Msm, mozete vi traziti, ali zakoni trzista kazu drugacije..
Lupas gluposti i to pravo.... Haj razguli odavde

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24186
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Derdiyok » 23 maj 2019, 08:28

marconato je napisao/la:
Rajković je prodat za 3 mil. €, ali kao svjetski prvak i najbolji golman tog turnira.
Vi nemate pokrice da trazite za bilo kojeg igraca vise od mil-mil. ipo, kako rezultatsko, tako i istorijsko (u smislu da ste vec prodavali igrace u lige 5 i da su se oni tamo dobro pokazali)..
Msm, mozete vi traziti, ali zakoni trzista kazu drugacije..
Kakvog ste vi ono Makedonca doveli, neko dijete 15 godina :D
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la marconato » 23 maj 2019, 08:31

Derdiyok je napisao/la: Kakvog ste vi ono Makedonca doveli, neko dijete 15 godina :D
Nemam pojma, neki zalog za buducnost. Poceli kupit talente ko Chelsea, pa ako prodje prodje :mrgreen:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sabinho » 23 maj 2019, 08:42

Delac, Letica, Kalinic su svi po tri milke kesirani Hajduku/Zapresicu. Ja bih bio presretan i prezadovoljan ukoliko Kovacevica prodamo za 800.000€. Odlican iznos za golmana iz nase lige plus imamo Dizdarevica koji ceka svoju priliku, pa sa njim probati dohvatiti milion i vise.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pantelija » 23 maj 2019, 09:04

Treba samo pokusati vratiti čataka i vec bi bili jaci
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sabinho » 23 maj 2019, 09:06

Pantelija je napisao/la:Treba samo pokusati vratiti čataka i vec bi bili jaci
A Sadiku? :hmmmmm:
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pantelija » 23 maj 2019, 09:09

Sabinho je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:Treba samo pokusati vratiti čataka i vec bi bili jaci
A Sadiku? :hmmmmm:
On igra tamo u belgiji kolikk sam skontao
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Vanja8
Postovi: 10207
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vanja8 » 23 maj 2019, 09:13

Sabinho je napisao/la:Delac, Letica, Kalinic su svi po tri milke kesirani Hajduku/Zapresicu. Ja bih bio presretan i prezadovoljan ukoliko Kovacevica prodamo za 800.000€. Odlican iznos za golmana iz nase lige plus imamo Dizdarevica koji ceka svoju priliku, pa sa njim probati dohvatiti milion i vise.
Nije mi jasno zbog čega tako mislis...???
Kovačevic je reprezentativni kalibar koji ima aktivni ugovor...
Nama vise nije cilj prodavati igrace za te novce...
Vladan ce ici samo ako stigne TOP ponuda...Kakvih 800 000...

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pantelija » 23 maj 2019, 09:41

Generalno se previse uzimaju stvari ili previse optimisticno ili previse pesimisticno. A istina je uvijek negdje u sredini.
Ako cemo realno da govorimo, mi vrlo slicne rezultate pravimo u Evropi vec dugo dugo godina. Prolazila se Sigma, Genk, prolazile jos neke dobre ekipe, ispadalo se od nekih jakih uz solidan rezultat, pobjedjivale na kosevu ekstra ekipe, ispadalo od sela nekih. Dakle sve je to tu negdje. To sto bi mi ulozili xy novca i doveli igrace opet ne znaci da bi igrali grupnu fazu. Moze ti se desiti opet da naletis na Borusiju ili Atalantu i sta onda? Onda imas jaku ekipu za ligu. E to je prednost te teznje prema grupnoj fazi. Medjutim, mi nikad necemo uspjeti nista bez da u toj ekipi imamo min 3 akaademca. Zasto? Zato sto to onda ne bi bila ekipa nego skup placenika. A to vidimo ove sezone. Ti momci su dali ono nesto sto nam je trebalo.
Iskorak u evropi cemo napraviti kada budemo napokon imali srece u playoffu da ne izvucemo nekoga iz lige 5, vec ekipu koja je tu onako solidna i da nam se poklope sitnice tipa da nemamo Alaima na golu :D

Sto se tice prodaje igraca, opet se ide iz krajnosti u krajnost. Prvo ne mozes za reprezentativnog golmana koji je sa 20 godina primio NAJMANJE GOLOVA U LIGI, koji je ogroman potencijal i u to strasno moderan, igra lopte sto bi se reklo, prati igru nije linijski, prodavati za 800 000 eura. To je smijesna cifra za njega. Isto tako mi je smijesno to da se uopste prica o njegovom odlasku. Prvo on bi bio glup da to uradi, zatim i klub. Njega ceka jos jedna sezona, evropske utakmica, tek sad ce da sazrije u pravog golmana. I mislim da on ne smije otici ispod 1-2 mil eura.

Npr realno, sada da nismo prodali Mujakica, mogli smo traziti sigurno 1.5 mil nakon ovakve sezone. Bez imalo problema. O ciframa iznad 3 miliona cemo kada prodamo igraca za 2. Mislim da je igrac koji je mogao tu cifru premasiti bio Mujakic ali to vise necemo nikad znati.

Ekipi ttreba kvalitet. Dakle, ne da dovedemo 3 25+ igraca koji su solidnni, nego da to budu top iggraci uz koje se nece osjetiti oscilacije akaddemaca i mladih igaca. Imamo i malog Cruza, po meni dobar materijal, Resica, ovaj mali Salcin, sve ofanzivci, ito jako dobri koje treba polahko bacati u vatru. li ni jedan od njih nece pokazati sto zna ako mu minute bude uzimao Halilovic ili Bekic i sl. NIKAD! Minute tih momaka moze uzeti jedino igrac klase iznad, a momci da uz njega stasavaju i skupljaju minute. Ne smije izmjena kod 2-' na kosevu biti krste vani tatar unutra. Ne smije.

Na kraju, ne znam cemu panika oko tih igraca koje "dovodi" ovaj ili onaj. Je li stvarno mislite da Emir sad sjedi kuci i gleda GOT, PLAY STATION i sl? Niko nije cuo za adukora, lazica i sl, sad se kunemo u njih, a doveo ih je Emir. Dakle zna sta radi, i ja sam siguran da ako on procjeni da igrac nije za FKS onda to i nije. Jer pored toga kako igra, mora se paziti i na uticaj tog igraca na svlacionicu.
Uzivajte, s lovom nam ne moze niko prismrditi i svakog igraca kojeg mi ZELIMO toga cemo i uzeti. ovo je 100%!
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54338
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 23 maj 2019, 09:46

Ja uopće ne bi Vladana prodavao, pogotovo ne sad. Napisao sam jučer to, čovjek ima više od 4 godine ugovora i ne treba žuriti nigdje sa bilo kakvom prodajom. Samo baš u slucaju ponude koju ne možemo odbiti ali i zato nam trebaju bolji uspjesi u europskim takmičenjima.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Sabinho
Postovi: 20804
Pridružen/a: 22 maj 2012, 00:54
Lokacija: Istocna trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sabinho » 23 maj 2019, 09:52

Vanja8 je napisao/la:
Sabinho je napisao/la:Delac, Letica, Kalinic su svi po tri milke kesirani Hajduku/Zapresicu. Ja bih bio presretan i prezadovoljan ukoliko Kovacevica prodamo za 800.000€. Odlican iznos za golmana iz nase lige plus imamo Dizdarevica koji ceka svoju priliku, pa sa njim probati dohvatiti milion i vise.
Nije mi jasno zbog čega tako mislis...???
Kovačevic je reprezentativni kalibar koji ima aktivni ugovor...
Nama vise nije cilj prodavati igrace za te novce...
Vladan ce ici samo ako stigne TOP ponuda...Kakvih 800 000...
Zato sto Vladan igra gdje igra i sto je trziste trenutno takvo. Ja bih najvise volio da uzmemo 3 milke ali jbg, skeptican sam.
Yeferson Soteldo, Roger Guedes!
https://www.youtube.com/watch?v=NKN24rPArL4
https://www.youtube.com/watch?v=_RvX-5si_3Q

Avatar
ShofaII
Postovi: 1908
Pridružen/a: 05 mar 2014, 00:41
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ShofaII » 23 maj 2019, 09:54

SarajevoJeBordo je napisao/la: Kako se boduje ispadanje u prvom pretkolu LP, pa onda ispadanje u trećem pretkolu EL? A inače ozbiljnije stvari se mogu u Evropi napraviti tek nakon 4-5 uzastopnih titula jer koef. igra ogromnu ulogu.
Ne boduje se nikako jer se nastavlja takmičenje u ligi Evrope
Pesimista: ne moze gore od ovoga
Optimista: moze moze

Avatar
Rahma
Postovi: 2242
Pridružen/a: 26 nov 2012, 23:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Rahma » 23 maj 2019, 09:57

Pratite veceras na SK3 18 i 45, Merso aBd dobija nagradu najboljeg igraca lige :D
Amer Dupovac!

Avatar
ShofaII
Postovi: 1908
Pridružen/a: 05 mar 2014, 00:41
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ShofaII » 23 maj 2019, 10:11

Nema do grupa i Lige prvaka i Lige evrope klubova iz liga petice. Do grupnih takmičenja mozemo samo igrati sa nekim od ovih klubova ove godine.


Ajax CC: 70.500
Copenhagen CC: 31.000
Celtic CC: 31.000
Dinamo Zagreb CC: 29.500
BATE Borisov CC: 27.500
Young Boys CC: 27.500
Astana CC: 27.500
APOEL CC: 25.500
PAOK CC: 23.500
Qarabağ CC: 22.000
Slavia Prague CC: 21.500
Maribor CC: 18.500
Red Star Belgrade CC: 16.750
Maccabi Tel Aviv CC: 16.000
Sheriff Tiraspol CC: 12.250
Rosenborg CC: 11.500
HJK CC: 9.000
of Ireland Dundalk CC: 7.000
F91 Dudelange CC: 6.250
Shkëndija CC: 6.000
The New Saints CC: 6.000
Slovan Bratislava CC: 6.000
AIK CC: 5.500
Valletta CC: 4.250
Piast Gliwice CC: 3.850
CFR Cluj 3.500
Ferencváros CC: 3.500
Nõmme Kalju CC: 3.500
Sutjeska Nikšić CC: 3.000
Partizani CC: 3.000
Valur CC: 2.750
Linfield CC: 2.250
HB Tórshavn CC: 1.500
Riga FC CC: 1.125
Armenia Champions of 2018–19 Armenian Premier League
Georgia (country) Saburtalo Tbilisi CC: 0.950
Pesimista: ne moze gore od ovoga
Optimista: moze moze

johntravolta123
Postovi: 856
Pridružen/a: 16 maj 2019, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la johntravolta123 » 23 maj 2019, 10:18

Eno vijest da ganjamo Vegu iz Goska.
Mislim on i pidro da bi to odlicno bilo.
Vego po potrebi moze i na krilo.

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ElCartel11 » 23 maj 2019, 10:20

Postepeno bi trebali napredovati i u transferima, recimo ako smo prodali 2 igraca do sad za nesto vise od milion eura, onda Kovacevic, Pidro i slicni ispod 1,5mil eur ne bi smjeli otici, pa onda sljedeca generacija na 2-2,5 mil i tako dalje. Isto tako normalno cijenu diktira nas uspjeh prvo u ligi pa onda u Evropi, da li je igrac reprezentativac ili ne, te uspjeh vec prodanih igraca po svijetu (ruku na srce ni Cimirot a ni Mihojevic nisu napravili do sad kariere kakve sam ocekivao).
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
Vanja8
Postovi: 10207
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vanja8 » 23 maj 2019, 10:22

Sabinho je napisao/la:
Vanja8 je napisao/la:
Sabinho je napisao/la:Delac, Letica, Kalinic su svi po tri milke kesirani Hajduku/Zapresicu. Ja bih bio presretan i prezadovoljan ukoliko Kovacevica prodamo za 800.000€. Odlican iznos za golmana iz nase lige plus imamo Dizdarevica koji ceka svoju priliku, pa sa njim probati dohvatiti milion i vise.
Nije mi jasno zbog čega tako mislis...???
Kovačevic je reprezentativni kalibar koji ima aktivni ugovor...
Nama vise nije cilj prodavati igrace za te novce...
Vladan ce ici samo ako stigne TOP ponuda...Kakvih 800 000...
Zato sto Vladan igra gdje igra i sto je trziste trenutno takvo. Ja bih najvise volio da uzmemo 3 milke ali jbg, skeptican sam.
Kvalitet golmana ne ocjenjuje samo liga...
Mi necemo vise prodavati nasu djecu koja vrijede za sitnis...Shvatam ja tebe da si skeptican,ali kvalitet se placa...

Avatar
Rahma
Postovi: 2242
Pridružen/a: 26 nov 2012, 23:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Rahma » 23 maj 2019, 10:23

Adi Adilović: "Kovačević je 'strašan' u glavi, onakvo nešto nisam vidio 10-15 godina..."

"Taj dečko je 'strašan' u glavi, ima ono nešto što u zadnjih 10-15 godina ja na ovim prostorima nisam vidio. Hrabar je, zdrav u psihološkom smislu, ne boji se zakomplikovati stvari, a bez toga golmana nema. Možda i ima, ali za Premijer ligu BiH. Ja kada pravim trening razmišljam o nečem većem, golmana zamišljam na puno većem nivou, jer naći jednog za prvenstvo kakvo je naše i nije toliko teško... Mi kao veliki klub tražimo nešto više i uvjereni smo da bi Vladan mogao biti taj koji će u budućnosti napraviti karijeru."

:)
Amer Dupovac!

Avatar
Vanja8
Postovi: 10207
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vanja8 » 23 maj 2019, 10:26

MortemHz je napisao/la:Ja uopće ne bi Vladana prodavao, pogotovo ne sad. Napisao sam jučer to, čovjek ima više od 4 godine ugovora i ne treba žuriti nigdje sa bilo kakvom prodajom. Samo baš u slucaju ponude koju ne možemo odbiti ali i zato nam trebaju bolji uspjesi u europskim takmičenjima.
Pa to sam i rekao...
Citam ovdje vecina je sigurna da Vladan ide...
Ponavljam vam,Kova ce ici samo ako dodje vrhunska ponuda,sve ostalo se ne razmatra... :kafa:

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: boki86, kogmagie46, Morpheus, Surreal i 32 gosta.