FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li ste za ostavku Husrefa Musemića?

Da
94
73%
Ne
35
27%

Ukupno glasova: 129

nokee
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la nokee » 25 jul 2019, 16:31

fks74 je napisao/la:
nokee je napisao/la:Ma sta cu imati protiv Grbavice? Da me neko zajebaje jel? Haha kakva djecija prica.. Mnogo je prednosti igranja na Grbavici u odnosu na Bilino. U gradu je stadion, sigurno manja mogucnost belaja nekih, fino bi zagrmilo itd.. Na bilino bi sigurno manje ljudi otišlo, ne zaboravite putne troskove odlaska do Zenice i povratka, s obzirom na plate i stanje u drzavi bitna stavka.. Jedino mi je sto njima dajemo pare ostalo po meni bolje u grbavicu

Kakvi su ti troskovi jednom otici do Zenice. Pa proslu utakmicu ljudi iz Bihaca dolazili, mi kada smo se vracali za Tuzlu, mnogo raje takodje a tebi daleko do Zenice. Ja bih namjerno isao u Zenicu, tako bi i ugostitelji u Sarajevu osjetili ovu zaj.banciju oko stadiona.

Kad vec repliku opalis, procitaj bar šta sam napisao. Prvo nigdje ne napisa da je daleko, al svakako nije isto ko igrati u svom gradu (piva, cevap, zajebancija po gradu prije tekme itd) i igrati negdje gdje te niko nece lijepo dočekati sigurno, bez obzira na ova piskaranja po forumu.. Drugo kakve veze imaju ugostitelji po sarajevu sa ovim belajom?? Haj zivio ti meni..

Denchi
Kontakt:

Post Postao/la Denchi » 25 jul 2019, 16:32

naši izgleda sjeli s konama

Rukovodstvo FK Sarajevo će danas od 16:00 sati održati sastanak, kako bi definitivno utvrdili lokaciju odigravanja utakmice.Željezničar je, spreman ugostiti komšije i izaći im u susret.
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Historicar
Kontakt:

Post Postao/la Historicar » 25 jul 2019, 16:32

O pojačanjima nema više ni mahalskih

nokee
Kontakt:

Post Postao/la nokee » 25 jul 2019, 16:33

FrancescoTotti je napisao/la:
prisonbreak je napisao/la:
moj uzor-S.G je napisao/la:Joj prisona brata. Doci će nas 10 milja nećete smjet izac iz kuca/stanova

Bas z og ovakvih ce biti belaja. ;)

Ma idi u k i ti vise ba. Zbog takvih poput tebe i treba ic na grbavicu igrat!
Idi na opste diskusije pa opleti do sutra!

Ukini ba ovog prison sa nase teme!
Pa fraer je 24 sata online i samo hinjski huška raju, malo tamo malo vamo.. A sve fol pazite sta pisete hahaha ja fraera ratarda..

MortemHz
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la MortemHz » 25 jul 2019, 16:34

prisonbreak je napisao/la:
moj uzor-S.G je napisao/la:Joj prisona brata. Doci će nas 10 milja nećete smjet izac iz kuca/stanova

Bas z og ovakvih ce biti belaja. ;)

Pa eto onda počni nešto kad si toliko navalio, ako bude uopšte tamo igrano.
Ovakvi postovi nisu dobrodošli kao i ovo hinjsko huškanje, makar ne ovdje i zamolio bi te da prestaneš.
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

King Tvrtko I of Bosnia ⚜️

The Bosnians have been a distinct people since at least the tenth century.

City of Sarajevo - 527.049

Kaunas
Kontakt:

Post Postao/la Kaunas » 25 jul 2019, 16:36

Cuj ovog Prisona jbt :urnebes: dijete od 15-16 godina garant
Zadnja izmjena: Kaunas, dana/u 25 jul 2019, 16:37, ukupno mijenjano 1 put.
15.10.2013.

AlfredNobel
Kontakt:

Post Postao/la AlfredNobel » 25 jul 2019, 16:36

Ma stipu prisona, ne znam ni što replicirate. Kakvo zatezanje odnosa sunce ti poljubim, pa forum je. Najjače kad se ljudi zalete ovako, pa ne mogu odvojiti forum od stvarnosti :lol:. Haj baš da vidim koji će to mudonja napasti Sarajlije, to me živo zanima. Neće niko normalno, nije to stotinjak navijača, već hiljade. I ako se zaleti neko, to će biti neki klošarčić od 20 kila, kojeg će restarovati od batina.

Previše ti misliš da imaš nekog uticaja, a dajem glavu da ćeš zabiti glavu u žaluzine, ni prozora nećeš smjeti otvoriti.

Giljotina
Kontakt:

Post Postao/la Giljotina » 25 jul 2019, 16:36

Pojedini pišu kao da su tek sad shvatili da FKS nema svoj stadion. U čemu je problem? I zašto je problem odigrati utakmicu, zbog ovih viših sila, na Grbavici ili Bilinom? Ponosne glave, čak i bez vlastitog stadiona, ali sa duplom krunom. Ne može njima biti ljepše nego nama.

Manite se dječijih priča i toga da će vas neko podbadati.

Imperativ je da KLUB RODI stadion do 100. godišnjice.
Zadnja izmjena: Giljotina, dana/u 25 jul 2019, 16:37, ukupno mijenjano 2 puta.

Samozdravlje
Kontakt:

Post Postao/la Samozdravlje » 25 jul 2019, 16:37

collector je napisao/la:Cim ces ga finansirati (stadion )**** te dan, pokrali pola drzave, probali nas ugasiti par puta poslije rata, posebno kad se dzerzelez osnivao, politika do 2008 postavljala kadrove koji su izvlacili novac iz kluba i u dubiozu ga uvaljivali da propadne ko kk bosna i ono bi stadion... od cega sine, da ne bi prethodne generacije hordi, ljudi oko bordo prijatelja i onog starijeg gospodina sto dovede tana, ne mogu se sjetiti imena i da ne ulozise pare bili bi nivo goska....

Svaka kao iz Citaba . :bow: :bow: :bow:

Zip
Kontakt:

Post Postao/la Zip » 25 jul 2019, 16:38

Sad realno.
Gdje god se bude igralo, doci cu aBd.

Ko te moze zayebavati ako prodjes u Play off aBd ?

Igraci i SSS treba da odluci gdje zele da igraju, a ne navijaci.

Ja sam licno za BP, al gdje god se igra, qursc me boli. Zelim pobjedu :bih:

Cuj ovih debila, FKS je tek u junu ponudilo 100k E :lol:
Pa majku vam vasu, cinimo vam uslugu... Da ne hapate pare ko surutku, imali bi najjaci stadion na balkanu...

Ide ona, Grbavica Baza, Bez Poraza :lol:

Denchi
Kontakt:

Post Postao/la Denchi » 25 jul 2019, 16:49

eto jeftinije dali od Zeničana :D :salut: :kafa:

Fudbalski klub Sarajevo susret trećeg pretkola Europske lige protiv BATE Borisova ili Rosenborga (prvi susret 2:1 za BATE, op. a.) igrat će na Grbavici, ekskluzivno je za ****.ba potvrđeno od izvora bliskog timu s Koševa.

Isti izvor nam je pojasnio da su u Evropskoj fudbalskoj federaciji (UEFA) odmah stavili da će Sarajevo jednog od dva rivala dočekati na Bilinom Polju u Zenici, jer su automatizmom povukli raniji prijedlog tima s Koševa.

"Mi smo ranije stadion u Zenici prijavljivali kao rezervnu opciju, jer u to vrijeme Grbavica nije ispunjavala uvjete druge kategorije", dodao je isti izvor za naš portal.

Tako u FK Sarajevo od jutros već razmišljaju de 8. augusta na Grbavici igraju utakmicu 3. prekola kvalifikacija Europske lige, protiv BATE Borisova ili Rosenborga.

"Jutros smo saznali da stadion Grbavica ispunjava uvjete kategorije 2, tako da su velike šanse da na Grbavici dočekamo jednog od dva rivala umjesto da idemo u Zenicu. Iskreno, i finansijski nam je Grbavica isplativija od Bilinog polja i skoro ćemo sigurno igrati na stadionu Željezničara", potvrdio je naš sagovornik za ****.ba.

U toku naredna 24 sata će prema UEFA-i iz FK Sarajevo otići dopis sa željom promjene domaćinstva.

"Još ćemo malo gledati finanijske uvjete, ali uvjeren sam da ćemo izabrati Grbavicu", dodao je naš sagovornik.
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

MortemHz
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la MortemHz » 25 jul 2019, 16:50

To za zajebavanje je priča za djecu, makar što se tiče ovoga. Evo ukratko da je svakome jasno, FK Sarajevo je osvajač duple krune a FK Željezničar nije ni europska takmičenja izborio da sada ne širim dalje kako igramo dobro na ovom stadionu. :kafa:
Igraš gdje možeš i to je to, mnogo mnogo mnogo jači i bolji klubovi su u istom ''problemu'', neki su riješili a neki rade na tome.
Željezničar je na Koševu igrao u dosta navrata jer je Grbavica bila jako loš stadion, isto tako, Sarajevo je igralo i na Grbavici kada se Koševo renoviralo za olimpijadu i kada su bili radovi u Jugoslaviji općenito. Olimpik je igrao čitave sezone na Koševu i Grbavici, Široki je igrao po Zenici, takva nam je bosanska realnost.
Kao što sam već i jučer pisao, meni nije krivo jer ćemo igrati negdje drugo nego mi je krivo radi našeg olimpijskog stadiona što ovako propada. Do prošle godine smo mogli igrati play-off i bili smo jedini na istom levelu kao Bilino Polje prije par godina pa smo bili izjednačeni sa već spomenutim stadionima a od ove godine su i Grbavica i Bilino Polje pa čak i Pecara koja ima kapacitet od 5.500 iznad, do jučer bili selo ali ljudi su opet uradili dosta toga.
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

King Tvrtko I of Bosnia ⚜️

The Bosnians have been a distinct people since at least the tenth century.

City of Sarajevo - 527.049

Samozdravlje
Kontakt:

Post Postao/la Samozdravlje » 25 jul 2019, 16:54

Ja necu ici ni u jednom slucaju , pa mozda nemam pravo tipkati . Ybg forum . Mislim da bi u Zenici (hvala im ,platili bi) imali tretman kao navijaci Bate ili Ros. , mozda i gori (mislim na policiju ) .

amertiger
Kontakt:

Post Postao/la amertiger » 25 jul 2019, 16:58

Realno, kako god okrenete bolje vam je igrat na Grbavici ako ima ta opcija....prvo bit ce puna u zenici nece nikad realno radni je dan da se zapiti 10hiljada iz Sarajeva za Zenicu prvo ce biti guzva u putu nevjerovatna... ljudi rade 80% ce krenuti oko 18h... ni jedan mup nece biti u mogucnosti da garantuje sigurnost jos ce vas ograniciti na par hiljada na kraju jer su nesposbni osigurat dogadjaj.

Da se ne lazemo otici ce 500 najvatrenih ranije kakav smo narod napit ce se napravit ce belaj u Zenici...smogovci ce se onda pocet svetiti.

Nikom ne treba da ode u Zenicu da povede djete i da nadje auto poslije utakmice razbijeno ili ko zna sta..

Koliko god vi pisali da bi prije u Zenicu ako ima opcija Grbavice ne vidim ni jednu prednost da se igra u Zenici.

ps Navijam za Zelju ali objektivno napisah mozda se neko ne svidja mozda me nazove raznim imenima ali eto datoh si slobodu da napisem post.

Sretno u svakom slucaju.
Mes Que Un Club

kraljlavova
Kontakt:

Post Postao/la kraljlavova » 25 jul 2019, 17:07

Definitivno bolja opcija grbavica

FrancescoTotti
Kontakt:

Post Postao/la FrancescoTotti » 25 jul 2019, 17:08

Znaci na kraju ispade situacija da je miske nama gradio i omogucio onu skalameriju da se mogu igrat euro utakmice :lol: :lol:
HVALA TI MISKE !
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Samozdravlje
Kontakt:

Post Postao/la Samozdravlje » 25 jul 2019, 17:11

Da Bog da ,da nas navijaci Zelje uvijek ovako zayebavayu , radi stadiona(a imat cemo nekad svoj , bar do 100-snjice). Mi u 3. kolu EL , sa tendencijom grupa aBd. Dat im lovu unaprijed , recimo 1-2.08. da se malo osvjeze pred Lazne ,otkinu im 2-3 boda . Njima lijepo , nama fino .

Pitar6785
Kontakt:

Post Postao/la Pitar6785 » 25 jul 2019, 17:11

Igrao bi na grbavici ako ce piljaru dat dzaba, u suprotnom zenica.

Deponija je puna mrva i sihri, nebi njima dao marku kad bi moro smogovcima dat 100k km.

Klub treba da obezbjedi prevoz i da odavde povede osiguranje i policiju koliko bude trebalo za ispomoc.

Sto se tice da nas sad robija prebije to je smjesno

Denchi
Kontakt:

Post Postao/la Denchi » 25 jul 2019, 17:13

oglasili se Dino & Amigosi

- Fudbalski klub Sarajevo neće moći na Koševu odigrati domaću utakmicu 3. pretkola UEFA lige jer stadion ''Asim Ferhatović Hase'' ne zadovoljava minimalne standarde. Osim svih onih obećanja kako će milionskim ulaganjima Općina Centar osposobiti ovaj stadion, FK Sarajevo će svoje evropske utakmice morati igrati u Zenici, na stadionu Bilino polje.

Načelnik općine Centar Nedžad Ajnadžić i ljudi iz njegove SDA godinama obećavaju obnovu stadiona ''Asim Ferhatović Hase'', ali je sve ostalo samo na tome.

- Mi želimo sarađivati i vjerujem na obostrano zadovoljstvo stvoriti ambijent koji će biti prepoznatljiv u našoj zemlji, ali i regionu. Održali smo niz sastanaka s predstavnicima investitora, ali i Nogometnog saveza BiH. Na jednom od sastanaka prisustvovali su i predstavnici navijača FK Sarajevo. Zanimao nas je i njihov stav po pitanju modernizacije stadiona Koševo. Izuzetno mi je drago što imamo i njihovu podršku kada je u pitanju ovaj projekt - poručio je Nedžad Ajnadžić.

Otad je prošlo skoro 30 mjeseci, a ti isti navijači koji su ga podržavali morat će gledati utakmicu trećeg pretkola UEFA lige na stadionu udaljenom 70 kilometara od Koševa, jer stadion ''Asim Ferhatović Hase'' ne ispunjava uvjete. Od obećane modernizacije nije bilo ništa!

Ni investitora ni miliona

Obećanja koja je tada dao Ajnadžić je ponavljao svaki put kada mu je trebala politička podrška za njegove i projekte SDA u općini “važnijoj od deset drugih općina u BiH“.

Nažalost, najuspješniji fudbalski klub u državi i aktuelni osvajač Premijer lige i Kupa BiH nema uvjeta da igra evropske utakmice na stadionu gdje je domaćin proteklih sedam decenija. FK Sarajevo nije imao sreće da na čelu matične općine budu ljudi koji prepoznaju važnost vrhunskog sporta kao što su prepoznali u Tuzli, Mostaru, Banjoj Luci, Doboju kod Kaknju, pa čak i u nekim drugim sarajevskim općinama koje iz budžeta izdvajaju ogromne pare da bi podržale klubove s adresom na njihovoj teritoriji. Primjer takve podrške je načelnik općine Novo Sarajevo Nedžad Koldžo, koji je usput i stranački kolega načelnika Ajnadžića. Koldžo već godinama, kroz različite stavke u budžetu, podržava FK Željezničar i ulaže općinske pare u infrastrukturu stadiona Grbavica iako stadion nije u vlasništvu općine za razliku od stadiona ''Asim Ferhatović Hase''. I dok načelnik Koldžo i općina Novo Sarajevo pomažu FK Željezničaru svake godine stotinama hiljada maraka iz općinskog budžeta, u isto vrijeme načelnik Ajnadžić i općina Centar su sa simboličnih 10 hiljada maraka “nagradili” osvajača duple krune i najuspješniji sportski kolektiv u Kantonu Sarajevo.

Kada se sagleda cjelokupna situacija oko ulaganja u rekonstrukciju stadiona ''Asim Ferhatović Hase'' i maćehinskog odnosa načelnika Ajnadžića i općinske firme Centar za sport i rekreaciju koja gazduje stadionom prema FK Sarajevo nameće se logično pitanje: ko želi otjerati FK Sarajevo sa ovih prostora? Neuvjerljivo zvuče Ajnadžićevo negiranje kada kaže:

- Mi ne tjeramo Sarajevo iz općine Centar. Naprotiv, mi želimo jak FK Sarajevo, ali i da reprezentaciju vratimo na Koševo.

Na pitanje šta su uradili da to i bude, on kaže: “Obavili smo niz razgovora sa potencijalnim investitorima, ali i osigurali milion maraka koje ćemo uložiti u stadion kako bi i igrači i navijači imali bolji ambijent. Na to nas obavezuju i stroga pravila FIFA-a i UEFA-e. S radovima krećemo čim vremenske prilike dozvole. Osim toga, sredstva za FK Sarajevo smo planirali i u budžetu za sljedeću godinu. Mi ćemo uvijek biti tu uz FK Sarajevo i vjerne navijače kluba, a politika neka ostane van zelenog terena.''

A, onda, dvadeset mjeseci poslije, ni investitora, ni miliona, ni budžeta, ni reprezentacije, ni UEFA-e, ni FIFA-e, ni ambijenta, ni FK Sarajeva… Samo Ajnadžićeva priča bez pokrića.

Politizacija obnove stadiona

Kako bi prikrio da iza njegovih obećanja nema rezultata, načelnik Ajnadžić se poziva na tobožnju politizaciju.

- Žao mi je što se zbog visokih političkih opterećenja pojedini ljudi, pa i iz sporta, od jednog drveta ne vidi šuma. Ovi što se dešava, dešava se u političkom prostoru i žao mi je što se sport politizira - kazao je Ajnadžić.

Koliko se god trudili da otklonimo politizaciju, činjenica je da nema ni drveta ni šume. Ne znamo iz koje šume viri Ajnadžić, ali je činjenica da Koševo ne zadovoljava UEFA-ine kriterije.

Izvršene potrebne rekonstrukcije

Postoje samo one u Ajnadžićevim obećanjima. Nameće se pitanje koliko se u zanemarivanje obnove stadiona ''Asim Ferhatović Hase'' uklapa kontinuiran pritisak načelnika Ajnadžića i ljudi oko njega na menadžment Fudbalskog kluba Sarajevo. Godinama oni traže od uprave FK Sarajevo da tajkunima prodaju zgradu u Titovoj 38. Na mjestu gdje se sada nalaze klupske prostorije žele izgraditi stambeno-poslovnu zgrada.

Očito je da načelniku Ajnadžiću i “investitorima” bliskim njegovoj stranci smeta Fudbalski klub Sarajevo, a možda i sam Olimpijski stadion Koševo, jer je to odlična lokacija da umjesto stadiona preko noći niknu luksuzni hoteli, tržni centri ili stambeni prostori.

Navijači Fudbalskog kluba Sarajevo ipak neće ovo zaboraviti. Također, sva dešavanja oko rekonstrukcije stadiona moraju biti jasno upozorenje menadžmentu i upravljačkim strukturama FK Sarajevo da ne smiju vjerovati obećanjima koja dobivaju od načelnika Ajnadžića i općinskih struktura. Davno je narod rekao da je obećanje ludom radovanje. Vi vodite najveći fudbalski klub u zemlji pa se tako morate i ponašati. Očigledno je da klub ima problem vezan za odigravanje evropskih utakmica na stadionu ''Asim Ferhatović Hase''. Stoga ste vi najodgovorniji da pronađete najbolje rješenje za klub. Sigurni smo da će navijači podržati svaku aktivnost u kojoj prepoznaju korist za klub.

Vidimo se u Zenici - saopćili su iz Udruženja "Bordo prijatelji 1946".

miky_hz
Kontakt:

Post Postao/la miky_hz » 25 jul 2019, 17:14

I ti Denchi pola dana prespavao :mrgreen:
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

.EBI SE NEMANJA !!!

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.