FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 18 avg 2019, 11:01

Vanja8 je napisao/la:
Bordeaux46 je napisao/la:ne znam, ja ruku dajem da će se komšinice raspast do polusezone.
Cuj, daje ruku...
:urnebes:
stavi sliku ruke :D :urnebes: :rol:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54020
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 18 avg 2019, 11:02

"Naravno da ideš i ti"

Sutra je za veliki broj ljudi samo novi početak radne sedmice.

Vrijeme u Sarajevu sjajno, početak nove radne sedmice, ljubiteljima noćnog života po ulicama Sarajeva je 'svanula' s obzirom na SFF, dok će neki ostati pratiti Wolvse i United na SK 1. Neki će se sutra odlučiti i za šetnju nakon posla s porodicom, a na isto sam se i ja odlučio jutros kada sam dobio ideju za tekst.

Šetajući jutros ulicama Sarajeva, na kojim se ovih dana mogu čuti razni jezici, jedan mi je posebno odzvanjao u uhu. Valjda jer je to jedina porodica iz BiH koja je bila u tom trenutku u mojoj blizini, a uz sve to jedan od dječaka na sebi ima majicu s grbom FK Sarajevo, sasvim dovoljno da privuče moju pažnju. Otac je, s obzirom na to da je jedan od dječaka skoro oborio policu sa suvenirima, rekao "samo da znaš Amar i ja idemo sutra na utakmicu, a za tebe ćemo vidjeti". Istog trenutka dječak se smirio, a otac samo napomenuo "naravno da ideš i ti".

Teško je ovo shvatiti onim koji će ostati i pratiti iznad spomenuti prijenos na SK 1, jer eto njima je, za razliku od ove porodice, valjda ispod časti pratiti domaće prvenstvo. Motive za odlazak na ovu utakmicu teško će shvatiti i oni koji će se odlučiti sutra za vrijeme utakmice za nargilu ili kafu u centru grada jer je SFF. Na utakmicu koja je, pa hajde da budemo iskreni do kraja, realno slabija odnosu na one koje će svi gledati preko TVa, ali koja ipak ima nešto posebno, nešto zbog čega ipak ovih par hiljada ljudi čeka svaku utakmicu.

I da na utakmice Sarajeva mogu doći porodice baš kao što će i ova porodica sutra krenuti prema Koševu. Baš kao oni i TI budi jedan ili jedna od onih koji će se spremiti, na trenutak zaboraviti na obaveze, ispijanje kafe, Wolvse i United, SFF, posao i krenuti put Koševa. Odvojiti se od svega i podržati svoj tim do posljednje sekunde kakav god rezultat bio jer igra naše Sarajevo!

Svi na Koševo! 19.08.2019. u 20:30!

Tekst: Bordo Boja / Foto: FKSinfo
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
AngelDiMaria
Postovi: 2093
Pridružen/a: 22 avg 2018, 16:03
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AngelDiMaria » 18 avg 2019, 11:04

Sta ce reci @skoroalen kad kurdic uleti umjesto lazica ako ovaj dobije treci...
"Ćiro je trenirao svjetske igrače, ali je Safet Sušić neponovljiv, jedan i jedini. On je bio umjetnik!"

Bordeaux46
Postovi: 241
Pridružen/a: 16 avg 2019, 09:44
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Bordeaux46 » 18 avg 2019, 11:06

Denchi je napisao/la:
Vanja8 je napisao/la:
Bordeaux46 je napisao/la:ne znam, ja ruku dajem da će se komšinice raspast do polusezone.
Cuj, daje ruku...
:urnebes:
stavi sliku ruke :D :urnebes: :rol:
možda sam pretjerao.. šaku samo ipak
koliko volim te zna samo ludo srce moje, proći će godine, ja neću izdati bordo boje!

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 18 avg 2019, 11:11

Vanja8 je napisao/la:Ne treba nama nikakvo k.urcenje i najavljivanje rasturanja nekoga...Znaju to i nasi protivnici i strah se u njih uvlaci,htjeli ne htjeli,pogotovo nakon onakvih igara u EL...
Mi moramo igrati ozbiljno , bas onako kako i trebamo, bez potcjenjivanja,a rezultati nece izostati jer i bez pola ekipe razlika u kvalitetu u odnosu na druge je evidentna...
Ono cega se moramo cuvati jesu kartoni kojim ce nas pokusati osakatiti pred neke vaznije meceve, jer jedino nas tako mogu usporiti u onom sto smo planirali... :hmmmmm:
strah je **** stvar iz straha mogu odigrat 20% bolje nego što inače mogu....to nas čeka sa svakim, jedino ekipe dobre koncentracije iskusnih i znalaca u ekipi i dobre klupe nam mogu nešto napraviti, Zrinjski kao ozbiljniji se izdvaja, tu je i Čelik, Borac....ovo sve ostalo ima po 8-10 solidnih igrača...a neki ni to....
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Zip
Postovi: 13586
Pridružen/a: 10 avg 2014, 23:15
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zip » 18 avg 2019, 11:13

Zanimljiva anketa :)

Avatar
Vanja8
Postovi: 10036
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vanja8 » 18 avg 2019, 11:15

Denchi je napisao/la:
Vanja8 je napisao/la:Ne treba nama nikakvo k.urcenje i najavljivanje rasturanja nekoga...Znaju to i nasi protivnici i strah se u njih uvlaci,htjeli ne htjeli,pogotovo nakon onakvih igara u EL...
Mi moramo igrati ozbiljno , bas onako kako i trebamo, bez potcjenjivanja,a rezultati nece izostati jer i bez pola ekipe razlika u kvalitetu u odnosu na druge je evidentna...
Ono cega se moramo cuvati jesu kartoni kojim ce nas pokusati osakatiti pred neke vaznije meceve, jer jedino nas tako mogu usporiti u onom sto smo planirali... :hmmmmm:
strah je **** stvar iz straha mogu odigrat 20% bolje nego što inače mogu....to nas čeka sa svakim, jedino ekipe dobre koncentracije iskusnih i znalaca u ekipi i dobre klupe nam mogu nešto napraviti, Zrinjski kao ozbiljniji se izdvaja, tu je i Čelik, Borac....ovo sve ostalo ima po 8-10 solidnih igrača...a neki ni to....
Ma vidi, mogu oni potegnuti, ne kažem, ali sve je ipak do nas...
Utakmice se ne smiju shvatiti po principu, "Ok, ovo smo apsolvirali,necemo se puno na terenu zamarati, idemo dalje..."
Samo ozbiljno, cilj je ponoviti proslu sezonu, napraviti plan razvoja i konacno se izdignuti iznad svih ostalih nasih klubova za Evropu...
Ove godine nam je malo nedostajalo, red je i da se taj prag konacno predje... :salut:

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54020
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 18 avg 2019, 11:21

Zip je napisao/la:Zanimljiva anketa :)
Otoka posustaje malo :D
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Bordeaux46
Postovi: 241
Pridružen/a: 16 avg 2019, 09:44
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Bordeaux46 » 18 avg 2019, 11:25

Vanja8 je napisao/la:
Denchi je napisao/la:
Vanja8 je napisao/la:Ne treba nama nikakvo k.urcenje i najavljivanje rasturanja nekoga...Znaju to i nasi protivnici i strah se u njih uvlaci,htjeli ne htjeli,pogotovo nakon onakvih igara u EL...
Mi moramo igrati ozbiljno , bas onako kako i trebamo, bez potcjenjivanja,a rezultati nece izostati jer i bez pola ekipe razlika u kvalitetu u odnosu na druge je evidentna...
Ono cega se moramo cuvati jesu kartoni kojim ce nas pokusati osakatiti pred neke vaznije meceve, jer jedino nas tako mogu usporiti u onom sto smo planirali... :hmmmmm:
strah je **** stvar iz straha mogu odigrat 20% bolje nego što inače mogu....to nas čeka sa svakim, jedino ekipe dobre koncentracije iskusnih i znalaca u ekipi i dobre klupe nam mogu nešto napraviti, Zrinjski kao ozbiljniji se izdvaja, tu je i Čelik, Borac....ovo sve ostalo ima po 8-10 solidnih igrača...a neki ni to....
Ma vidi, mogu oni potegnuti, ne kažem, ali sve je ipak do nas...
Utakmice se ne smiju shvatiti po principu, "Ok, ovo smo apsolvirali,necemo se puno na terenu zamarati, idemo dalje..."
Samo ozbiljno, cilj je ponoviti proslu sezonu, napraviti plan razvoja i konacno se izdignuti iznad svih ostalih nasih klubova za Evropu...
Ove godine nam je malo nedostajalo, red je i da se taj prag konacno predje... :salut:
bravo, svakog uzet maksimalno ozbiljno, dati minutažu akademcima, raditi na zadržavanju igračkog kadra koliko je to moguće (ugovori) rezultat ne bi trebao izostati.
koliko volim te zna samo ludo srce moje, proći će godine, ja neću izdati bordo boje!

Avatar
emir79
Postovi: 8749
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la emir79 » 18 avg 2019, 11:33

Zapnite za Otoku gluho bilo. Za obnovu Koseva treba vise para nego za nov novcat stadion iz temelja od 15k.
:D
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54020
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 18 avg 2019, 11:40

Meni je Otoka bolja od Butmira 100 puta ali mi je Koševo na prvom mjestu.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Zip
Postovi: 13586
Pridružen/a: 10 avg 2014, 23:15
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zip » 18 avg 2019, 11:50

Prema službenom glasniku NS/FS BiH broj 814 objavljenom 16. avgusta 2019. godine, Fudbalski klub Sarajevo kažnjen je u iznosu od 6.000 KM zbog organizacijskih propusta na utakmici 3. kola BH Telecom Premijer lige protiv FK Sloboda.

Na susretu odigranom 3. avgusta na stadionu Asim Ferhatović Hase, zabilježena je upotreba pirotehničkih sredstava, a Fudbalski klub Sarajevo dužan je uplatiti novčanu kaznu na račun NS/FS BiH u roku od 15 dana od dana pravosnažne odluke.

Napominjemo da je na pomenutom susretu 3. kola BH Telecom Premijer lige BiH protiv Slobode prodato svega 2.498 pojedinačnih ulaznica čime troškovi utakmice, ne uzimajući u obzir novčanu kaznu, značajno nadilaze prihode.

Konstante novčane kazne radi upotrebe pirotehničkih sredstava na utakmicama predstavljaju velike izdatke na godišnjem nivou, te su dugoročno prepreka napretku kluba.

Obzirom da se budžet kluba, kojim su obuhvaćeni svi troškovi i ulaganja tokom sezone, određuje početkom godine, novčane kazne u domaćim i Europa takmičenjima nisu uračunate. To znači da se kazne namiruju iz budžeta odjela Fudbalskog kluba Sarajevo, kako administrativnih tako i sportskog odjela. Rezultat je nemogućnost ostvarenja planiranih aktivnosti na godišnjem nivou jer novčana sredstva odu u druge svrhe.

Sredinom septembra FK Sarajevo očekuje izricanje još jedne kazne zbog korištenja pirotehničkih sredstava na utakmici 3. kola kvalifikacija Europa lige protiv BATE Borisova na Bilinom polju u Zenici.

Fudbalski klub Sarajevo apeluje na sve navijače da ne koriste pirotehniku na utakmicama, te da zajedničkim snagama radimo na unaprijeđenju Bordo kluba investiranjem novčanih sredstava u pojačanja, TC Butmir, Omladinski pogon i druge projekte koji će dovesti do boljeg poslovanja i ostvarenja odličnih sportskih rezultata u budućnosti.

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8071
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 18 avg 2019, 11:54

Gledam onaj stadion Stožice, izgradnja koštala nekih 42 Mil. €, znači kod nas se može taj stadion napraviti za nekih 20 Mil. €, ne računajući zemljište koje je najveći problem, odnosno lokacija. I drugi klubovi kad grade ili popravljaju, obično to rade pola s novcem, pola kredit. Imam osjećaj da je izgradnja najmanji problem nekako. Mogu se tu naći i sponzori, kredit, pare. Ostalo je najteže.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54020
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 18 avg 2019, 11:56

Stroj1946 je napisao/la:Gledam onaj stadion Stožice, izgradnja koštala nekih 42 Mil. €, znači kod nas se može taj stadion napraviti za nekih 20 Mil. €, ne računajući zemljište koje je najveći problem, odnosno lokacija. I drugi klubovi kad grade ili popravljaju, obično to rade pola s novcem, pola kredit. Imam osjećaj da je izgradnja najmanji problem nekako. Mogu se tu naći i sponzori, kredit, pare. Ostalo je najteže.
Zemljište nam je marka. :kafa:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8071
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 18 avg 2019, 12:00

MortemHz je napisao/la:
Stroj1946 je napisao/la:Gledam onaj stadion Stožice, izgradnja koštala nekih 42 Mil. €, znači kod nas se može taj stadion napraviti za nekih 20 Mil. €, ne računajući zemljište koje je najveći problem, odnosno lokacija. I drugi klubovi kad grade ili popravljaju, obično to rade pola s novcem, pola kredit. Imam osjećaj da je izgradnja najmanji problem nekako. Mogu se tu naći i sponzori, kredit, pare. Ostalo je najteže.
Zemljište nam je marka. :kafa:
Jah. Zaboravio sam :kafa:

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 18 avg 2019, 12:01

MortemHz je napisao/la:
Stroj1946 je napisao/la:Gledam onaj stadion Stožice, izgradnja koštala nekih 42 Mil. €, znači kod nas se može taj stadion napraviti za nekih 20 Mil. €, ne računajući zemljište koje je najveći problem, odnosno lokacija. I drugi klubovi kad grade ili popravljaju, obično to rade pola s novcem, pola kredit. Imam osjećaj da je izgradnja najmanji problem nekako. Mogu se tu naći i sponzori, kredit, pare. Ostalo je najteže.
Zemljište nam je marka. :kafa:
ono što je Sema stavio sa Atletskim Klubom kad bi se moglo završit uf, pa napravit im kakav poligon đe god hoće, jeftinije milion puta...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Zip
Postovi: 13586
Pridružen/a: 10 avg 2014, 23:15
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zip » 18 avg 2019, 12:06

Danas kad se ljudi milionima razbacuju u svijetu fudbala, mi ne mozemo nafatati 20-tak miliona da bi se napravio stadion...
Vjerujem da za tu cifru mozemo napraviti stadion....

16022019
Postovi: 449
Pridružen/a: 10 avg 2019, 14:32
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la 16022019 » 18 avg 2019, 12:10

Kako iz uprave bacaju sad price o kaznama a do jucer im nije smetalo... Sad nema para "transakcija" upitna tako da cemo naredni period fokus prebaciti na baklje, pa da se moze pravdati njihov "rad" jer nisu sposobni nista sami obezbjediti a to im je posao. Odavno ovako nisu pisali saopstenja kao sad... Dolazilo je i po 10 hiljada kazne za prvenstvo pa su tad sutili jer imalo se... Tuga a najsmjesnije je ovo " od kazne bi doveli pojacanja " hahaha
Ne mogu ja brate potpisati ugovor, a da u njemu nema klauzule da mi moraju sve isplatiti. Sta cu volim Sarajevo...

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8071
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 18 avg 2019, 12:16

Zip je napisao/la:Danas kad se ljudi milionima razbacuju u svijetu fudbala, mi ne mozemo nafatati 20-tak miliona da bi se napravio stadion...
Vjerujem da za tu cifru mozemo napraviti stadion....
Da živimo u normalnijoj zemlji, imamo normalne ljude u opštini, koji su poslovni i ambiciozni, kao u nekim drugim zemljama, to bi se davno moglo uraditi. Sve dogovorom. Jer stadion nije samo stadion, ima tu i drugih popratnih objekata koji su izvor novca. Al đaba kad oni ne vide dalje od svoje fotelje. Nemamo mi ljude jednostavno za veće projekte.
16022019 je napisao/la:Kako iz uprave bacaju sad price o kaznama a do jucer im nije smetalo... Sad nema para "transakcija" upitna tako da cemo naredni period fokus prebaciti na baklje, pa da se moze pravdati njihov "rad" jer nisu sposobni nista sami obezbjediti a to im je posao. Odavno ovako nisu pisali saopstenja kao sad... Dolazilo je i po 10 hiljada kazne za prvenstvo pa su tad sutili jer imalo se... Tuga a najsmjesnije je ovo " od kazne bi doveli pojacanja " hahaha
Baš i ja čitam. Ma glupost obična. Prebacuju lopticu na navijače i incidente. Dobro, upravu su da se ove stvari smanje, OK, ali šta je sa stadionom? Dokle su došli? Kamp? I ovo što "od kazne bi doveli pojačanja", pa nisu baklje palile u junu kad bio prelazni rok!? I za šta služi vlasnik?
Zadnja izmjena: Stroj1946, dana/u 18 avg 2019, 12:22, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
forza_juve
Postovi: 2226
Pridružen/a: 06 nov 2010, 15:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la forza_juve » 18 avg 2019, 12:19

16022019 je napisao/la:Kako iz uprave bacaju sad price o kaznama a do jucer im nije smetalo... Sad nema para "transakcija" upitna tako da cemo naredni period fokus prebaciti na baklje, pa da se moze pravdati njihov "rad" jer nisu sposobni nista sami obezbjediti a to im je posao. Odavno ovako nisu pisali saopstenja kao sad... Dolazilo je i po 10 hiljada kazne za prvenstvo pa su tad sutili jer imalo se... Tuga a najsmjesnije je ovo " od kazne bi doveli pojacanja " hahaha
To je ono das prst a on hoce ruku, tako i ovi sto prave nerede. Sta treba uvijek da sute a kazne da stizu, kakav to navijac steti svome klubu?
❤️1946❤️
Na tronu može biti samo jedan

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: holyman, ledesma, Uvijeknapravojstrani, Vanja8 i 23 gosta.