FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz,hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%

Ukupno glasova: 216

Stroj1946
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 06 okt 2019, 09:44

Nema Hebiba 2 tekme :opaopa:
Još da hoće "kapiten" :pray:
Boja fesa, boja dresa
Osnovala Partija, podržala Čaršija 1946

Prva Liga Jugoslavije - ★★
Premijer Liga BiH - ★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★
Kup Šampiona: 1/8 finale 1967/1968
Kup UEFA: 1/8 finale 1982/83

michplatini
Kontakt:

Post Postao/la michplatini » 06 okt 2019, 09:47

Kamuflazn je napisao/la:Nama fali stanojevic. Jucer se vidjelo sta znaci pravi zadnji vezni ko je htio da vidi. Pravovremeni izlasci na igracq, loptu, ciscenje. Samo jos da se spremi.

Slazem se potpuno,juce se bas sve vidjelo,vidio je i sef koje taj pravi zadnji vezni :D

revolt
Kontakt:

Post Postao/la revolt » 06 okt 2019, 09:50

Oremuš počinje s treninzima sutra.

MortemHz
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la MortemHz » 06 okt 2019, 10:04

revolt je napisao/la:Oremuš počinje s treninzima sutra.

:ljepota: :bow: :tokralju: :njanjanja:
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

King Tvrtko I of Bosnia ⚜️

The Bosnians have been a distinct people since at least the tenth century.

City of Sarajevo - 527.049

tilo
Kontakt:

Post Postao/la tilo » 06 okt 2019, 10:05

Bravo šampioni!

kupus army
Kontakt:

Post Postao/la kupus army » 06 okt 2019, 10:12

Nakon pauze i povratka na teren svih povrijedjeni ne smije biti opravdanja za struci stab i ekipu, sad cemo imati sirok roster i treba da gazimo do titule. Do pauze nije realna slika ekipe, ovo bodova sto imamo je uspjeh, sem derbija nema sta puno prigovoriti ekipi.
Kao dijete 's tobom ja osjetilo bol,svu srecu ovog svijeta,dobro,a i zlo!

BordoSarajevo
Kontakt:

Post Postao/la BordoSarajevo » 06 okt 2019, 10:19

MortemHz je napisao/la:
revolt je napisao/la:Oremuš počinje s treninzima sutra.

:ljepota: :bow: :tokralju: :njanjanja:

Eh ovo je odlična vijest.
Nadam se da će poslije pauze Tatar i Rahman biti spremni za cijelih 90 minuta a da Stanojević bude bar na nivou kao što su trenutno Tatar i Rahman to jest poluvrijeme.
Nadam se da će i Gavrić popraviti fizičku spremu kako bi mogao izdržati cijelu tekmu. Veliki su nam problem prisilne izmjene, uvijek moramo jedne te iste vadit jer nisu spremni.

Povrijeđeni se vraćaju, situacija u nastavku će biti skoro pa savršena kako je bilo, uvjeren sam da, ukoliko ne bude krađa u ovolikoj mjeri da bi na kraju polusezone mogli biti čak i na prvom mjestu.
FK Sarajevo

BordoSarajevo
Kontakt:

Post Postao/la BordoSarajevo » 06 okt 2019, 10:25

Već protiv lištice bi mogli ovo vidjeti na terenu

Kovačević
Hebibović Šerbečić Lazić Letić
Gavrić Stanojević
Oremuš Rahmanović Tatar
Ahmetović

A i klupa je top: Milanović, Velkoski, Handžić, Hodžić, Đokanović, Šabanović, Mustafić, Dupovac...
FK Sarajevo

revolt
Kontakt:

Post Postao/la revolt » 06 okt 2019, 10:39

U situaciji kada budemo kompletni mislim da je ovo najbolja opcija. Nisam za razbija kvarteta od prosle sezone i nazor guranja pojacanja. Ovi od prosle sezone su se znali u dušu. Heba je malo pregorio, dobro ce mu doci pauza. Ja to vidim ovako

..................Kovacevic...................
Heba......Besim...Lazic....Letic/Pidro

..............Stanoje.....Oremus.............
...................Rahmanovic....................

...Tatar.........Ahmetovic.......Krle........

19FKS46
Kontakt:

Post Postao/la 19FKS46 » 06 okt 2019, 10:48

Ne upratih, sto jucer Letica nije bilo?

skoroalen
Kontakt:

Post Postao/la skoroalen » 06 okt 2019, 10:51

mma_hz je napisao/la:@denchi gdje sam ja pljuvao Gavrica?

Sad kad me vuces za jezik,izgleda u svakoj ekipi u kojoj je igrao je imao pogresne zadatke.Govorim o njegovoj statistici.O brojevima.Ako mu ne odgovaraju ovi defanzivni koje sada ima,onda mu jos manje odgovaraju ofanzivni.Opet kazem brojevi tako kazu.Nmg ja sad napisati,joj sad kad bude CM bice golova,asistencija kad je covjek u 210 meceva u karijeri dao 7 golova i 8 puta asistirao.Nije valjda citav zivot bio zadnji vezni sa defanzivnim zadacima

Za mene je ok igrac za rotacije ali jbt pravite od njega Valderamu,a za sada prosjek BH lige.Jbg i dalje ga ne pljujem jer nije zasluzio da se pljuje.Ali da je sad nesto... .

Znaš brate sigurno za onu čuvenu rečenicu "statistika je kao bikini, puno otkriva al najbitnije skriva". Mislim, kad je @pantelija ovdje vadio statistiku za Hebiba i Šabana na beku, svi su ga napadali.
Statistički je Dulja bio najgore krilo u Sarajevu, Crnkić je za njega na poziciji lijevog krila Hazard lično. Hebib je takođe u sezoni 16/17 statistički bio najbolje krilo lige, daleko bolje od, recimo, Zakarića.
Gavrić ima strašan pas, prenos lopte, bukvalno mijenja težište igre po potrebi, pogodi igrača u trku u lijevo jaje ako hoće. Kad bude iza sebe imao jednog Stanojevića, koji trči za trojicu, a pored sebe/ispred sebe Rahmanovića koji je brža i agresivnija verzija njega, vidjet ćemo tek onda njegov 100% učinak.
"Neuki smo, ali lijeni, mračni, bijesni, nagli, ljuti,
mi smo Ali tak'i ljudi, pomjereni, zavrnuti..."

Edin Džeko <3 <3 <3

emir79
Kontakt:

Post Postao/la emir79 » 06 okt 2019, 11:04

Ma mi trebamo da igramo "duplu šesticu", ona se cesto koristila recimo u Bundesligi.
Znaci Stanojevic i Gavric, a ispred njih Rahmanovic. To ce biti top veza u ligi, a siguran sam da ce ovako biti kad budu svi u top formi. Sa strana na krilima Oremus i Tatar.

Problem ovdje predstavlja par pojedinaca koji su koristili povrede igraca kao i njihovu nespremnost danas sto koriste da bi popljuvali Husrefa zbog lose igre.
Yebe ih to sto smo u vrhu tabele i sto je Husref takoreci od neke C ekipe izvukao maksimum i sto ti igraci nikada vise zajedno nece igrati kad se svi oporave i vrate formu. A to se moze ocekivati nakon zimske pauze kad svi odrade zajedno pripreme.

Mislim znaju ovo svi da je ovako i da imamo top ekipu u ligi kad budu svi spremni, ali imaju oni svoje interese i razloge zasto pljuju. To je ocigledno.

Usput Pidro pocinje sa treninzima za 4-5 sedmica. Bio je gost u petak kod Mirze na OBN-u u emisiji "Petkom o sportu".
Zadnja izmjena: emir79, dana/u 06 okt 2019, 11:08, ukupno mijenjano 1 put.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Zeko87
Kontakt:

Post Postao/la Zeko87 » 06 okt 2019, 11:06

Ja se stvarno trudim da u svakom igraču gledam samo ono najbolje, ali za Gavrića mi fakat teško ide. Kapa do poda za njegov trud, bacanje na glavu, ali njegova tehnika je ispod svakog nivoa, jedino mu se može pohvaliti duga lopta, sve ostalo što uključuje loptu on ne posjeduje: prijenos, kontrola, šut, igra kratkih pasova, igra glavom, ma ništa on od toga nema.

Relno nije ni doveden da bude nosioc igre, niti kreativac, vjerovatno je već odigrao minuta koliko su mu planirali za cijelu sezonu.

Mogu ga vidjeti kao nekog destruktivca, ala Gatuso što je igrao, ili back UP Rahmanoviću ili tom Oremušu kojeg hvalite ja ga ne znam :D ili što je Rahimić bio Pjaniću u Repki. Znači što manje dodira sa loptom, a da kupi one ničije lopte, prekida kontre i prosljeđuje prvom do sebe.

SarajevoJeBordo
Kontakt:

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 06 okt 2019, 11:11

BordoSarajevo je napisao/la:Već protiv lištice bi mogli ovo vidjeti na terenu

Kovačević
Hebibović Šerbečić Lazić Letić
Gavrić Stanojević
Oremuš Rahmanović Tatar
Ahmetović

A i klupa je top: Milanović, Velkoski, Handžić, Hodžić, Đokanović, Šabanović, Mustafić, Dupovac...

To na terenu nećeš vidjeti nikad od prve minute! Zato jer Stanojević i Oremuš sigurno neće biti spremni ni za 60 minuta. I onako ostatak ekipe je fizički nespreman od početka i previše bodova imamo u odnosu na sliku na terenu. A na zimu tipujem da bi nas npr. Lazić mogao napustiti. Već vidim Husrefa na pressu, nakon tekme, žali se i traži izgovor kako još vremena treba da u formu uđu igrači koji su se oporavili, ne ide to preko noći...
"Ako već ne možete dobiti, onda je dobar i remi."

- Husref Musemić, bog, otac, kralj, šah, mat, babo igre zvana fudbal.

Zip
Kontakt:

Post Postao/la Zip » 06 okt 2019, 11:11

emir79 je napisao/la:Ma mi trebamo da igramo "duplu šesticu", ona se cesto koristila recimo u Bundesligi.
Znaci Stanojevic i Gavric, a ispred njih Rahmanovic. To ce biti top veza u ligi, a siguran sam da ce ovako biti kad budu svi u top formi. Sa strana na krilima Oremus i Tatar.

Problem ovdje predstavlja par pojedinaca koji su koristili povrede igraca kao i njihovu nespremnost danas sto koriste da bi popljuvali Husrefa zbog lose igre.
Yebe ih to sto smo u vrhu tabele i sto je Husref takoreci od neke C ekipe izvukao maksimum i sto ti igraci nikada vise zajedno nece igrati kad se svi oporave i vrate formu. A to se moze ocekivati nakon zimske pauze kad svi odrade zajedno pripreme.

Mislim znaju ovo svi da je ovako i da imamo top ekipu u ligi kad budu svi spremni, ali imaju oni svoje interese i razloge zasto pljuju. To je ocigledno.

Usput Pidro pocinje sa treninzima za 4-5 sedmica. Bio je gost u petak kod Mirze na OBN-u u emisiji "Petkom o sportu".

:tokralju: :tokralju:

Nemojte da lazemo sami sebe.
Ja kazem i tvrdim da je ekipa totslno nespremna, fizicki i psihicki, a ti mozes da ovo smatras kako hoces... Napad na Husrefa, pljuvanje, itd.... To je cinjenica, kao sto je cinjenica da igramo jako lose(ne mozes nikako drugacije kad si nespreman) a takodjer je cinjenica da dijelimo prvo mjesto na tabeli...

SarajevoJeBordo
Kontakt:

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 06 okt 2019, 11:14

revolt je napisao/la:U situaciji kada budemo kompletni mislim da je ovo najbolja opcija. Nisam za razbija kvarteta od prosle sezone i nazor guranja pojacanja. Ovi od prosle sezone su se znali u dušu. Heba je malo pregorio, dobro ce mu doci pauza. Ja to vidim ovako

..................Kovacevic...................
Heba......Besim...Lazic....Letic/Pidro

..............Stanoje.....Oremus.............
...................Rahmanovic....................

...Tatar.........Ahmetovic.......Krle........

:facepalm: :facepalm:
"Ako već ne možete dobiti, onda je dobar i remi."

- Husref Musemić, bog, otac, kralj, šah, mat, babo igre zvana fudbal.

joker90
Kontakt:

Post Postao/la joker90 » 06 okt 2019, 11:17

Mašala, vraća se i Oremuš. Znači sad je red da očekujemo bolje igre i malo fudbala koji će imati glavu i rep?
Bahati, bahati Željkan!
1946

Zip
Kontakt:

Post Postao/la Zip » 06 okt 2019, 11:17

Kamuflazn je napisao/la:Nama fali stanojevic. Jucer se vidjelo sta znaci pravi zadnji vezni ko je htio da vidi. Pravovremeni izlasci na igracq, loptu, ciscenje. Samo jos da se spremi.

Ovo je kad neko zeli da opravda nesta sto nije moguce.
Ja Stanoju volim ko brata, al se bas jucer vidjelo sta znaci neigrsnje par mjseci i kad si nespreman...
Par minuta nakon ulaska u igru, lopta se odbija prema klupi, trci stanoja al trci tako isto ko da je traktor... Hladno ga pretrco igrac Zrinjskog.

Djaba ti sve, vidjelo se kakva je razlika izmedju ograca koji je spreman i koji nije. Od njega ne ocekujem nista prije proljeca, jer nije igrao dugo... A idu teski tereni...

emir79
Kontakt:

Post Postao/la emir79 » 06 okt 2019, 11:21

Zip je napisao/la:
emir79 je napisao/la:Ma mi trebamo da igramo "duplu šesticu", ona se cesto koristila recimo u Bundesligi.

:tokralju: :tokralju:

Nemojte da lazemo sami sebe.
Ja kazem i tvrdim da je ekipa totslno nespremna, fizicki i psihicki, a ti mozes da ovo smatras kako hoces... Napad na Husrefa, pljuvanje, itd.... To je cinjenica, kao sto je cinjenica da igramo jako lose(ne mozes nikako drugacije kad si nespreman) a takodjer je cinjenica da dijelimo prvo mjesto na tabeli...
Naravno da lazemo da su Rahmanovic, Pidro, Stanojevic, Gavric, Ahmetovic, Oremus, Hodzic... bili povrijeđeni odnosno povrijeđeni. Mi to lazemo ne bi li opravdali Husrefa.
Naravno da smo sa Kurdicem, Đokanovicem i Mustaficem... morali igrati vrhunski, nema tu razlike u kvaliteti, sve je to u 5 deka.

Koji smo mi lazovi, kako mozemo samo izmisljati, cuj kod nas povrede, gdje ce to biti.

Boze sacuvaj na sta ste sve spremni. Gori ste SANU-a jbt.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Denchi
Kontakt:

Post Postao/la Denchi » 06 okt 2019, 11:25

VenamaHrabrih je napisao/la:Naravno da ne mozemo izbaciti 11 vrhunskih juniora, nisam to ni rekao, svakako da to ne moze ni Ajax. No, kako si sam rekao, ostali pokupe fizicki dominantne pojedince. Nije li ti to malo, ako nista, retoricki kontradiktorno? Zasto su njihovi sedamnaestogodisnjaci fizicki superiorniji od nasih, kad, kako sam kazes, kod nas se od samog pocetka njeguju svi aspekti, a ne samo fizicka sprema? Slozices se da fudbal nije kamena s ramena, korida i navlacenje konopca. Dakle, ako igraca spremas od njegove 13-e godine, radis sve ono sto si sam naveo, kako to da u 17-oj neki drvosjeca moze biti superiorniji u elementima fudbalske igre? Naravno da svi pjetlici, kadeti, juniori, ne mogu igrati u prvom timu, ali, ako je tako kao sto kazes, kako onda nisu neprikosnoveni u svojim kategorijama? Ako je Akademija najbolja i ako je magnet za sve mlade fuzbalere, a trebala bi biti, kako onda neko ko je skupljen sa koca i konopca, moze uopste prismrditi plodovima nogometaskog umijeca Akademije.
Meni tu nesta ne stima. Prije bih rekao da se radi stihijski, a ne planski. Dace bog da grijesim.
U svakom slucaju, dobro jutro ti zelim.

ne njeguju se svi aspekti, to nisam rekao, njeguju i traže se tehnički talentovani dječaci primarno ima i poneki koji ima i solidnu tehniku uz visinu i prirodnu snagu(npr. Alić kojeg nam je klepila Sparta p.)
ostalo su fudbalske osnove i ne naumpada mi da ti objašnjavam banalne stvari kako fizički razvijeniji dominantan igrač može dobiti momka sa izraženom tehnikom...to je zbilja suludo objašnjavati...
čim mi neko pokaže kladu i tog fizički dominantnog igrača da ga je neko prodao za milion nečega, možemo mjenjati pristup

:salut: :kafa:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Trenutno korisnika/ca: 19FKS46, amypitar, Iceplayer, isko1807, samoSA, Samozdravlje, Zundo i 76 gostiju.