FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Koliki je domet FK Sarajevo u europskim takmičenjima ove sezone?

2. pretkolo
32
15%
3. pretkolo
46
22%
play-off
74
35%
grupna faza!
61
29%

Ukupno glasova: 213

VenamaHrabrih
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VenamaHrabrih » 11 feb 2020, 08:25

Lično nisam pobornik slanja igrača na tribine. Klub je profesionalno udruzenje, igraci su profesionalci i obje strane, u dobroj vjeri, potpisuju ugovor koji je jasno vremenski određen. Ovo mi, pomalo, liči na ucjenu. Razumijem zelju kluba da produzi dibrog igraca, kao i zelju da zaradi na njemu, ali isto tako razumijem i zelju igraca da ne produzi ugovor ako to ne zeli.
Jbg, niti u jednoj firmi strucnjaka, zadnjih pola godine, ne stave za portira, nego ga maximalno iskoriste i raziđu se na najkorektniji moguci nacin. Jednostavno mi je nelogicno slati dobrog igraca na tribine zato sto nece da produzi.
Meni je to klasicna ucjena i ne sviđa mi se ta politika.

Pantelija
Kontakt:

Post Postao/la Pantelija » 11 feb 2020, 08:36

VenamaHrabrih je napisao/la:
11 feb 2020, 08:25
Lično nisam pobornik slanja igrača na tribine. Klub je profesionalno udruzenje, igraci su profesionalci i obje strane, u dobroj vjeri, potpisuju ugovor koji je jasno vremenski određen. Ovo mi, pomalo, liči na ucjenu. Razumijem zelju kluba da produzi dibrog igraca, kao i zelju da zaradi na njemu, ali isto tako razumijem i zelju igraca da ne produzi ugovor ako to ne zeli.
Jbg, niti u jednoj firmi strucnjaka, zadnjih pola godine, ne stave za portira, nego ga maximalno iskoriste i raziđu se na najkorektniji moguci nacin. Jednostavno mi je nelogicno slati dobrog igraca na tribine zato sto nece da produzi.
Klub ako gledaš kao firmu, onda uposleni koji slabo radi svoj posao zadnje pola godine, nema sanse da moze traziti povećanje plate. Isto tako taj zaposlenik je za izvrstan rad posle godine, dobio velike bonuse, a za novi mora da zapne. A slabo je počeo, međutim trazi enormno veću platu. Firma mu ne zeli to dati i on zeli da ide. Firma ima zamjene za njega, ali on nema zamjensku firmu firma zna da on nece zapeti na poslu i da ce se cuvati za sljedeceg poslodavca.

Ptoduzenjem saradnje, firma je htjela isključivo da zaradi na svom radniku, da profitira, nakon sto mu je oživjela poprilično oronulu karijeru. Međutim, Radnik to ne zeli i zeli da sto prije ode iz firme, a mi mu u tome zrlimo svu sreću ovog svijeta. Vidjeli smo kako je prosao adukor a kako mi.
Trešnjevka!

kupus army
Kontakt:

Post Postao/la kupus army » 11 feb 2020, 08:41

Nisam simpatizer ove uprave, al u slucaju Lazic imaju apsolutno moju podrsku, niko ne smije biti iznad kluba.
Kao dijete 's tobom ja osjetilo bol,svu srecu ovog svijeta,dobro,a i zlo!

Denchi
Kontakt:

Post Postao/la Denchi » 11 feb 2020, 09:03

Kako mislis ucjena?

Klub ide dalje i sprema i uigrava ekipu za duzi period posebno jer je novi trener sa novim idejama tu....treba savladat nove formacije zadatke da bi to radilo i sljedece godine i u evropi ljeti itd.
Lik kojem istice igovor i sigurno znas da nece biti tu za par mjeseci nema sta da trazi u toj prici.....
I drugi razlog je da nece ici do maksimuma jer se cuva za ljetni prelazni da prodje probu negdje kao slobodan igrac.....kako je i nama dosao.....
Treci je razlog da taj igrac nema kvalitet da bi opravdao izuzetak, da je spic ili neki specijalan individualno jak igrac koji moze rjesit tekmu sam mozda bi se dalo razmislit....ovako nema potrebe trositi vrijeme i resurse na njega....ako on ne zeli biti dio naseg kolektiva vise...

Bas me interesuje sta ti mislis da se desi liku u svakoj firmi na svijetu kad radnik sa ugovorom na odredjeno nece da produzi i ostaje mu par mjeseci? Mislis li da radi na glavnim projektima? Ako to mislis nisi radio nikad i nigdje.....cisto da ne bi presao konkurenciji i odao sve ga sklone sa svega bitnog....
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Historicar
Kontakt:

Post Postao/la Historicar » 11 feb 2020, 09:07

Evo ti primjera Crvene zvezde.Jedan od njihovih najboljih igrača, Ben, traži 700.000 eura po sezoni, Zvezda ne da, ni euro više od 600.000, tako da nema ništa od produženja ugovora, koji ističe u junu.Glavni operativci Zvezde, Terzić i Mrkela, odbacili su svaku mogučnost, da će Ben biti sklonjen iz tima, iako to mogu hladno uraditi, jer imaju +11 u odnosu na Partizan, te bi i bez Bena bili prvaci.

alacious
Kontakt:

Post Postao/la alacious » 11 feb 2020, 09:12

Historicar je napisao/la:
11 feb 2020, 09:07
Evo ti primjera Crvene zvezde.Jedan od njihovih najboljih igrača, Ben, traži 700.000 eura po sezoni, Zvezda ne da, ni euro više od 600.000, tako da nema ništa od produženja ugovora, koji ističe u junu.Glavni operativci Zvezde, Terzić i Mrkela, odbacili su svaku mogučnost, da će Ben biti sklonjen iz tima, iako to mogu hladno uraditi, jer imaju +11 u odnosu na Partizan, te bi i bez Bena bili prvaci.
Pa ti idi navijaj za Zvezdu, kad ti se sviđa njihov način rada ;)

Pljuvali ste sve redom zbog Duljevića, Sarića i kompanije, sada kada se pokušava stati tome u kraj, onda opet pljujete.
Modra boja na bijelome platnu, šest ljiljana vezenih u zlatu.

Kada umrem i odem, kad’ me ne bude, ja ću žaliti samo što nisam uz tebe.

Napapijri
Kontakt:

Post Postao/la Napapijri » 11 feb 2020, 09:26

Ja cu opet ponoviti mozda i najispravniju stvar koju bi trebalo ciniti ubuduce: igrace treba slati na tribine, ALI NA VRIJEME. Znaci, potpises ugovor na dvije godine, nakon prve krecu pregovori o produzenju. Hoces, super, neces, ides odmah na tribine. Igrace kao sto su Lazic ce pola godine cekati svaka ekipa koja je u potrazi za stoperom, a predstavljaju neku prosjecnu/ispodprosjecnu ekipu na Balkanu ili u zemljama tipa Bugarska, Finska, Rumunija i sl., u kojima kvalitet fudbala nije narocito bolji, a placanje sasvim sigurno jeste.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

alacious
Kontakt:

Post Postao/la alacious » 11 feb 2020, 09:29

Napapijri je napisao/la:
11 feb 2020, 09:26
Ja cu opet ponoviti mozda i najispravniju stvar koju bi trebalo ciniti ubuduce: igrace treba slati na tribine, ALI NA VRIJEME. Znaci, potpises ugovor na dvije godine, nakon prve krecu pregovori o produzenju. Hoces, super, neces, ides odmah na tribine. Igrace kao sto su Lazic ce pola godine cekati svaka ekipa koja je u potrazi za stoperom, a predstavljaju neku prosjecnu/ispodprosjecnu ekipu na Balkanu ili u zemljama tipa Bugarska, Finska, Rumunija i sl., u kojima kvalitet fudbala nije narocito bolji, a placanje sasvim sigurno jeste.
Po meni je ovo ipak ispravnija varijanta, iskoristio si ga jednu polusezonu, a ako ne želi ispoštovati klub onda presjedi pola godine, a vidjeli smo šta je to Adukoru donijelo.

Mada se slažem s tobom da priču o produženju treba početi ranije :thumbup:
Modra boja na bijelome platnu, šest ljiljana vezenih u zlatu.

Kada umrem i odem, kad’ me ne bude, ja ću žaliti samo što nisam uz tebe.

Giljotina
Kontakt:

Post Postao/la Giljotina » 11 feb 2020, 09:32

Čekamo priču “Sarajevo mu je sve dalo”.

revolt
Kontakt:

Post Postao/la revolt » 11 feb 2020, 09:36

Ja sam vise za varijantu nekog "stand by" aranžmana. Uz dogovor sa igračem. Naravno da se Lazić neće zalagati i ginuti ko prošlu godinu. Naravno da će gledati da se čuva zato bih se pokušao dogovoriti s njim. Bićeš rezerva, nećemo te forsirati da se ne povrijediš ali ako nam zatrebaš uđi i daj 100%, uđi zadnjih 15 minuta kad vodimo i zaključaj 16.
Mislim da u svakoj situaciji klub treba biti na provom mjestu. Sitacija sa Adukorom je uspješna jer su nakon nje ugovore produžili i Rahmanović i Tatar i Krle.
Imamo mi roster igrača poprilično kvalitetan da možemo istrpiti i Lazu na tribinama ali ako možemo profitirati bolje onda ovako. Laza ti svakako ide. Vjerovatno ima već i klub. Pa zašto ne iskoristiti to u sovju korist maksimalno koliko se može.

Denchi
Kontakt:

Post Postao/la Denchi » 11 feb 2020, 09:44

Historicar je napisao/la:
11 feb 2020, 09:07
Zvezda je prodala Marina sada glavnog igraca....

A nije dovela zamjenu....

Malecki detalj....zbog kojeg postaje jasna situacija sa Benom....
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Inijesta
Kontakt:

Post Postao/la Inijesta » 11 feb 2020, 09:46

Pricamo o igracu ( Lazic) koji nije htio da igra protiv Zvijezde 09 jer su im navijaci psovali nakon derbija
O igracu koji od kraja polusezone lupa neke cifre namjerno i ne zeli ugovor da produzi
Igracu za kojeg trenutno niko nece da da ni pisljivib 100 k €, prvo je bio Brann u igri pa je bio neki klub u turskoj i samo zato su ga i poveli tamo da ga prodaju, medjutim niko nece za njeg da bilo kakve pare da
I sta sad treba Klub, pokusali na sve nacine da mu udovolje, mrs na tribine kad si klosar i nezahvalnik

Meni licno apsolutno ispravan potez Kluba, e jedino sto mi je upitno kakvu su zamjenu za njeg doveli( Milicevic) ili evenutalno Dupovac al et znaju ljudi valjda sta rade
LJUBAV ZA TEBE MJERE NEMA !

stb
Kontakt:

Post Postao/la stb » 11 feb 2020, 09:49

Vanja se khurci s Bizzijem, a sta cemo kad Morto pusti beraca pamuka iz podruma? Ne bih vam bio u kozi.
Alen Melunovic! <3

FoSte95
Kontakt:

Post Postao/la FoSte95 » 11 feb 2020, 09:56

samo na tribine poslati ;)
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=53B854EA5D48DCA9!2651&ithint=file%2cxlsx&app=Excel&authkey=!ABI6BVZzPWLR510

fanatikk
Kontakt:

Post Postao/la fanatikk » 11 feb 2020, 10:14

Aliiii zvezda nije :historicar:
K'o te kara nek' ti pise pjesme.

mma_hz
Kontakt:

Post Postao/la mma_hz » 11 feb 2020, 10:15

Je bo ba Lazica,nek ne dolazi ni na utakmice sto se mene tice.Neka ga na treninzima nek nosa golove i postavlja cunjeve.Svakako je uzasan,uzasan bio u jesenjem dijelu.Samo Sarajevo ba,ko nece kako je mom klubu bolje mrs u 109 p.m.
FK SARAJEVO.

GROM
16
05
19
92
!!!

RajaBa1983
Kontakt:

Post Postao/la RajaBa1983 » 11 feb 2020, 10:36

Kada jedan adukor je mogu na tribine koji davao sve od sebe moze bogami i lazic na tribine
a historicar mi nismo zvezda vec FKSARAJEVO
a sarajevo je tom lazicu spasio karijeru
"Pritisak? Ako ne možete da ga podnesete, otiđite u neki drugi klub i to je to"M.A

mirzatele
Kontakt:

Post Postao/la mirzatele » 11 feb 2020, 10:42

Nakon što je i Marinovic pohvalio Milicevica i rekao da može igrati na poziciji stopera, ne treba uopšte polemisati o igraču koji je odigrao vrlo lošu polusezonu, dobijao karton svaku utakmicu. Kako bi tek igrao ovu polusezonu znajuci da treba tražiti novi klub na ljeto, i da mu ne treba povreda. Pokušati prodati, a pošto očigledno nema od toga nista, nek sjedi na tribinama pa što neko reče vidimo kako je danas nama a kako Adukoru koji je isto uradio prošle godine.

skoroalen
Kontakt:

Post Postao/la skoroalen » 11 feb 2020, 10:48

Kakva ba ucjena, nećeš bit tu za 4 mjeseca, ne vidim te u svojim planovima dalje, neću da ti održavam formu i uigravam te kad će se raspast sve. Pa meni treba sad da kaže "e slušaj, raskidamo petog aprila sigurno", ne bih joj ni ja kupio poklone ni za Valentinovo ni Osmi mart. Za mene si već bivša, vozdra ba.
I na kraju krajeva k'o da se o Papetu radi o najmanju ruku a ne o igraču kojeg je Krpić na ramenima nosio u dvije utakmice. Ogroman pad forme zbog kojeg nije zaslužio ni feninga više od ovog što sad prima. Hvala mu za sve al ako neće da ostane, nećemo ni mi da igra do kraja.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Napapijri
Kontakt:

Post Postao/la Napapijri » 11 feb 2020, 10:49

@TheIvicnjak, otkucava ti vrijeme za odlaske i dolaske, jos danasnji dan ti preostaje :D Moze biti da ce i tebe posjetiti onaj umiljati cuko sa Vanjine slike.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.