FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
simidobar
Postovi: 2447
Pridružen/a: 03 feb 2017, 20:47
Lokacija: Muy lejos de ti...
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la simidobar » 01 jun 2019, 04:15

Jel vam relevantan ovaj covjek ?

Vladimir Petković

Vaš bivši klub s Koševa osvojio je u nedavno završenoj sezoni duplu krunu.

- Sve čestitke svima, od igrača i trenera do čelnika kluba. Nadam se da će napraviti iskorak i u Evropi, jer tako ti raste fudbalski rejting - rekao je Petković, koji, na konstataciju da je upitan status šefa stručnog štaba FK Sarajevo Husrefa Musemića, začuđeno kratko kaže:

- Zašto?

Zbog isteka ugovora, koji još nije produžen...

- Čuj, nije... Pa, šta hoće? Svašta! Ne mogu da vjerujem – dodao je Petković.
Maleni dizu transparent "Jesul` Horde gdje su nekad bile"... 3 sekunde kasnije Horde dizu transparent "Gdje god bili - uvijek korak ispred vas"...

Avatar
ShofaII
Postovi: 1908
Pridružen/a: 05 mar 2014, 00:41
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ShofaII » 01 jun 2019, 04:35

@sarajevojebordo

nisi ti upratio ovdje se pricalo i o tome da je Muco nesto kupio Husrefu, pa prorovi.
I to nije samo pljuvanje po Hustefu nego i po klubu.
Al ja necu da tu pricu pominjem uopste.

A tebi ako ovo gore nije blacenje i Kluba i Husrefa ko si onda ti?
Od Januara ovdje traje neka hajka po Husrefu, i ako pratis redovno znas da to sto se iznosi je blacenje i pljuvanje. Nije bilo dana da nije nesto receno pa do kada vise.

A ako ima bolji od Husrefa neka ga odmah dovedu i predstave i cao. Sta imaju pregovarat sa Husrefom ako postoji bolji u igri za to mjesto.

HOCU I JA BOLJEG TRENERA!!!!
HOCU I JA BOLJE IGRACE!!!!
Al to ne znaci da cu ovdje pisati ko ove podvale sto pisu da je Husref ovakav, da je Cala onakav, Dzenan, Safet, Faruk... Pri tome blateci i njih a i nas klub.
Pesimista: ne moze gore od ovoga
Optimista: moze moze

bistrik87
Postovi: 145
Pridružen/a: 18 maj 2019, 17:44
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bistrik87 » 01 jun 2019, 05:51

Husref voli Sarajevo, trener je kojeg postuju igraci i moze nalozit igrace, jedino sto nije neki takticar, sliskovic je mnogo jaci takticki od njega npr, i ono sto mi najvise smeta je cuvanje rezultata nekad, kada smo jaci mjesto da napadnemo zavrsimo mi se povucemo i onda strahujemo, zbog toga ce bit problema u Europi. No tjerat ga ne treba, sve dok nemamo neko rijesenje dobro, a tesko je naci dobrog trenera na nasim prostorima. Bolje on nego da dodje naka ubleha i razjebe sve sto valja, ako cemo ga mjenjat treba neki provjeren strucnjak, uscuplic treba vise dozvolu zavrsit on nije los a na njega da se moze racunat u buduce.

Ko god prica da je kupljeno nesto taj nije navijac Sarajeva, a ove sezona dupla kruna bez i jedne mrlje bez ijedne kontraverze, jos su nas pokrali u nekim utakmicama

Avatar
Zip
Postovi: 13586
Pridružen/a: 10 avg 2014, 23:15
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zip » 01 jun 2019, 08:32

Da postujem sta je uradio Husref, POSTUJEM.

Moje neko misljenje je da bih volio da dodje neki novi trener. Mislim da nam svima to treba.
Da vidim kod Husrefa ista osim samo jedne taktike, njega bih zadrzao koliko moze. I protiv zadnjeg i protiv najveceg konkurenta isto se igra.

To u ovoj kukuruz ligi i nije nesta bitno(a moglo je, kad su nam prisli na par bodova), koliko u evropi. A to smo vidjeli u Augustu mjesecu protiv Atalante.

Iskreno, mislim da imamo najbolju upravu do sada, i ne sumnjam da ce raditi u interes kluba.

Sto se tice Husrefovih primanja, nacuh da je to malo ispod 20k mjesecno :D

Ovaj debil sto jedino zna kad brani Husrefa je spomenuti Jesica, taj isti Jesic i njegovi igraci su dovedeni zbog svih drugih razloga, samo ne zbog kvalitete. Mozda neko ovde i zna nesta vise...


I ko je taj Muco, sto nas toliko voli da nam titule sredjuje? :kafa:

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1531
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Arnelv52 » 01 jun 2019, 09:19

Sa našeg govornog područja ja ne vidim nijednog trenera koji bi bio dostojan Sarajeva uključujući imena Slavena Bilića, Keka i sličnih. Očigledno je da Sarajevu sve do potpunog pretvaranja kluba u moderni europski klub treba neko ko razumije takt Sarajeva, navijača i grada Sarajeva. Sve svoje uspjehe Sarajevo je napravilo sa domaćim ljudima.

A kad malo bolje razmislim, ispravite me ako griješim, sve svoje uspjehe Zrinjski i Željezničar su takođe napravili samo sa svojim ljudima. Ima nešto u našoj ligi što je drži na nivou lokalpatriotizma, lokalnih dvoboja.
______

Meni uopće nema dileme - Husref treba ostati. Ne zbog ovog gore (mada i zbog ovog gore) nego jer bi bila ludost otpuštati trenera koji ti je donio duplu krunu.

Avatar
Rule_hz
Postovi: 5274
Pridružen/a: 02 jun 2010, 14:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Rule_hz » 01 jun 2019, 09:31

Samo Husref Musemic! Danas opet sjedaju da potpis njegov. Vec covjek poceo sebi ekipu praviti, raspustio ove skartovr od igraca...
RODJEN SAM NA SJEVERU,
SLUSAJTE ME SVI,
VOLIM TEBE SARAJEVO,
ZIVOT SI MI TI.

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 01 jun 2019, 10:29

ShofaII je napisao/la:Mi kad bi uzeli Baku, Zrinjski bi uzeo Husrefa i on bi prekucao ligu taktici i strpo Baku u onaj mali đep gdje smo svi drzali gvozde.

I na kraju bi izjavio: Pa vodite nesto, ja sam navikao na duple krune :D
Da igracki kadar, organizacija, pare su nebitne samo je bitno ko jace pritisce dugme za prekucavanje???
Nema sta Zrinjski bez veznog reda, krila I spica? 4 Husrefa ne mogu pomoci kad ode generalni sponzor a zarada 0 km
Siroki ulazi u novu sezonu bez uprave, g.sponzora...
Kone zna se kakvi su, dovest ce igrace iz zvijezde, veleza, itd. Imaju za kifle ali jucerasnje...

Vjerovatno nece otic Hus sada nego ce opet na evropu pokusat, takodje mislim da ostavljanje trenutnog veznog moze biti mac s dvije ostrice, da ne bude likova koji bi da idu ali ne mogu pa da igra trpi zbog motivacije upitne pojedinaca....ko god ima finu ponudu moze ici po meni...treba osvjeziti ekipu motivisanim igracima koji se zele dokazati I afirmisati...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
admir1946
Postovi: 119
Pridružen/a: 22 jun 2018, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la admir1946 » 01 jun 2019, 10:39

Denchi je napisao/la:
ShofaII je napisao/la:Mi kad bi uzeli Baku, Zrinjski bi uzeo Husrefa i on bi prekucao ligu taktici i strpo Baku u onaj mali đep gdje smo svi drzali gvozde.

I na kraju bi izjavio: Pa vodite nesto, ja sam navikao na duple krune :D
Da igracki kadar, organizacija, pare su nebitne samo je bitno ko jace pritisce dugme za prekucavanje???
Nema sta Zrinjski bez veznog reda, krila I spica? 4 Husrefa ne mogu pomoci kad ode generalni sponzor a zarada 0 km
Siroki ulazi u novu sezonu bez uprave, g.sponzora...
Kone zna se kakvi su, dovest ce igrace iz zvijezde, veleza, itd. Imaju za kifle ali jucerasnje...

Vjerovatno nece otic Hus sada nego ce opet na evropu pokusat, takodje mislim da ostavljanje trenutnog veznog moze biti mac s dvije ostrice, da ne bude likova koji bi da idu ali ne mogu pa da igra trpi zbog motivacije upitne pojedinaca....ko god ima finu ponudu moze ici po meni...treba osvjeziti ekipu motivisanim igracima koji se zele dokazati I afirmisati...
:clap: :clap: :clap:

Avatar
ado-hz
Postovi: 3404
Pridružen/a: 25 dec 2009, 22:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ado-hz » 01 jun 2019, 10:56

Nek bude trener ko hoce inako ce opet kad tad doci red j.ebavanja majke nakon par kikseva. Kad pogledas normalni svijet, Evropu, Engleske i druge normalne drzave gdje treneri znaju biti po 10god, 15god na klupi...primjer Ferguson, Wenger, a tih primjera koliko hoces ne samo u velikim klubovima nego i drugim manjim, tek onda shvatis da je vecini nama ovdje fudbal frustracija na koju dolazimo da lijecimo neke svoje komplekse i manje vrijednosti koje nas muce u zivotu, dok u ostatku svijeta ljudi uzivaju u toj igri.

bistrik87
Postovi: 145
Pridružen/a: 18 maj 2019, 17:44
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bistrik87 » 01 jun 2019, 11:17

skoroalen je napisao/la:Ima da me pola foruma razapne sad, al iskreno, meni je Baka najbolji trener u ligi. Najbolji taktičar, psiholog, zauzima se za svoju ekipu pred kamerama i skida teret s njih, napada suce, napada novinare...
I Zrinjski se s njim nikad nije osramotio u Evropi, budimo realni. Igrali su LP tri puta u nizu, svaki put ispadali jedan razlike čini mi se?
Ne bih ga nikad volio vidjet kao trenera mog kluba zbog nekih drugih stvari, al je odličan trener. Po mom skromnom mišljenju.
slazem se sa tobom, baka je takticar i po, sto je pokazao u mnogim utakmicama, a sad sto je ko covjek karna, stari kockar to je druga prica

Avatar
SarajevoJeBordo
Postovi: 4848
Pridružen/a: 27 jan 2018, 14:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 01 jun 2019, 11:24

ado-hz je napisao/la:Nek bude trener ko hoce inako ce opet kad tad doci red j.ebavanja majke nakon par kikseva. Kad pogledas normalni svijet, Evropu, Engleske i druge normalne drzave gdje treneri znaju biti po 10god, 15god na klupi...primjer Ferguson, Wenger, a tih primjera koliko hoces ne samo u velikim klubovima nego i drugim manjim, tek onda shvatis da je vecini nama ovdje fudbal frustracija na koju dolazimo da lijecimo neke svoje komplekse i manje vrijednosti koje nas muce u zivotu, dok u ostatku svijeta ljudi uzivaju u toj igri.
Ma samo nek uprava pokaže zube i stane iza onog koga tribina proziva i ne sikiram se. A uhljupima na tribini nek pucaju kompleksi i bijes.
Najveći i najbolji ikad - Grande Edin Džeko!

Avatar
revolt
Postovi: 1170
Pridružen/a: 20 jan 2015, 19:20
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la revolt » 01 jun 2019, 11:35

Niđe veze. Ne znam po cemu je Baka bolji od Husrefa. Je li dosao do playoffa LP, nije. Je li ikad pobijedio neku ekipu na nivou Genka, Rapida, nije. Je li ikad osvojio duplu krunu nije.
Je li mu igra bolja od nase, nije. Je li ispao od Husrefa u kupu, jeste. Je li Husrefa pobijedio ikad pod Bijelim brijegom kad nam je trebalo, nije (2007. 1:1, 2017 1:3, 2018 2:2 + prolaz u Kupu) ja ne znam po cemu je to Baka neki strucnjak.
Ne kazem da ne valja ali da je najbolji i nije. Je li Zrinjski promovisao neke omladince, nije.
Dajte mi jedan konkretan aspekt igre da kazete evo tu je bolji.
Titule koje je Baka osvojio odvojio je zahbaljujuci nesposobnosti komsija, i sudijama, da se ne vracamo sezonama unazad.

Serete sad kako smo imali najjacu ekipu u prvenstvu istu onu za koju ste predvidjali borbu za Evropu. Koliko je do igraca toliko je i do trenera evo na primjeru milion klubova u Europi, kada se promjeni trener postanu ili duplo gora ili duplo bolja ekipa. Zasto omalovazavate uspjeh Husrefa, pricom da je imao najjacu ekipu. Ja bih rekao da je stvorio najjacu ekipu.

Cuj Baka. Svasta Boga mi.

P.S. Baka je ispadao od onog nakog dungelangea sa Malte ili odakle vec... sto bi kod nas sigurno zauvijek obiljezilo nekog trenera, i pricali biste, ne moze on u Evropi ne zna treba bolji trener...

Avatar
Memara
Postovi: 5371
Pridružen/a: 21 dec 2015, 14:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Memara » 01 jun 2019, 11:40

Bravo revolt.

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 01 jun 2019, 11:42

To ti je isto ona priča kako je Guardiola osvojio sve zahvaljujući Messiju, Xaviju i Iniesti, a ne zato što je trenerčina. Tako ti je i ovo.. "Imao najjaču, s ovom ekipom bi i ja uzeo" bla bla, a kad se zijani, jedini krivac je Husref. Briljantna logika kao i uvijek.

Brojke sve pokazuju, i ko ima najviše tekmi i najviše uspjeha, tako da je sve ostalo suvišna, milion puta prežvakana i dosadna priča.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Kamuflazn
Postovi: 1950
Pridružen/a: 03 jan 2019, 10:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Kamuflazn » 01 jun 2019, 11:43

Kodro smjesan trener, hus i dzeno su za njega gvardiole.
Kodro nije mogo radovcu biti autoritet :urnebes:

Cuj bska, husref imao najjacu rkipu baka nije :urnebes:
HUSREF MUSEMIC!
Šta je tu je!
"Šta ću, ne mogu se promjeniti, volim Sarajevo više od svog života." - Husref Musemić

LJUDSKA ZLOBA UVJEK DOLAZI OD NEMOCI!

Avatar
BordoSarajevo
Postovi: 7232
Pridružen/a: 20 dec 2017, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BordoSarajevo » 01 jun 2019, 11:45

Danas bi najbolja vijest bila da Husref ostaje još najmanje par godina na klupi, zaslužio je.

Ako mislite da drugi trener uključujući i Klopa i Gvardiolu mogu napraviti nešto mnogo više od ove ekipe tj od ovoga što ulažemo u prvu ekipu, nego što je uradio Husref, varate se.

Ukoliko počnemo više ulagat u prvu ekipu, i Husref bi napravio mnogo više od ovog.

Nama trenutno ni ne treba ništa više nego od duple, bar sljedećih 2-3 godine, tek tada, tj kad dignemo koeficijent, možemo maštati o nekom iskoraku i nečem više u evropi.

Ukoliko promjenimo trenera, to će biti 99% NA GORE, obzirom kako plaćamo i obzirom na ranije iskustvo sa trenerima.

Promjeniti trenera nakon historijske sezone, nakon VELIČANSTVENE sezone je samoubistvo.
Hoćemo odma nešto više?? Yebo ti nas..
FK Sarajevo
Husref Musemić - legenda FK Sarajeva, najvećeg bosanskohercegovačkog kluba!

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24187
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Derdiyok » 01 jun 2019, 11:52

slika
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
BordoSarajevo
Postovi: 7232
Pridružen/a: 20 dec 2017, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BordoSarajevo » 01 jun 2019, 11:54

Za blamažu protiv Atalante, za kiks protiv GOŠKa, Krupe je kriv Husref. Za poraz od Zrinjskog je kriv Husref, za poraz od Slobode je kriv Husref...

Za pobjedu na dva derbija, za pobjedu u lištici, za osvojen kup, za osvojenu ligu.. SU KRIVI IGRAČI JER SU PREDOMINANTNI.

Neuspjeh prepisujemu treneru a uspjeh igračima.

Jel mi toliko više ulažemo u prvu ekipu, jel mi toliko više dajemo plate, jel mi jedini plaćamo obeštećenja u odnosu na Zrinjski, Široki i Željezničar da možemo reći da BILO KO MOŽE UZETI DUPLU sa ovom ekipom?
Ne ulažemo u prvu ekipu toliko puno više od konkurenata da napravimo ovoliku razliku koju smo napravili, samo smo najviše znanja pokazali, uspostavili sistem, imali sposobne ljude, dobre akademce, dobru atmosferu itd.
Zadnja izmjena: BordoSarajevo, dana/u 01 jun 2019, 11:56, ukupno mijenjano 1 put.
FK Sarajevo
Husref Musemić - legenda FK Sarajeva, najvećeg bosanskohercegovačkog kluba!

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8161
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 01 jun 2019, 11:56

Husref treba da ostane, ne iz razloga samo što je uzeo duplu, nego iz razloga igrači koji budu dolazili, treba da znaju gdje su došli. Hus voli ovaj klub, ters jest, tvrdoglav, ali znamo svi kad su prije dolazili igrači, da im cilj bio da uzmu lovu, nabiju sebi cijenu i imaju u CV da su igrali u FK Sarajevu, gdje bi lakše da se prodaju negdje.
Sa njim je to drugačije sad, jer imaš trenera koji je osvojio sve ovdje i ne može mi neki novi igrač provodit svoje i radit šta hoće, jer ima on koji će ga ukinut kao što je Hodžića, na tribine i na posudbu, pa se krevelji materi svojoj. Drugačiji je slučaj kad dođe novi trener pa dok se upoznaju svi, stvori autoritet, atmosfera, prođe sezona. Pa opet sve ispočetka. Mijenjaj. Znamo svi kako to izgleda nije da nismo iskusili, i vidjeli da od tog nema hajra. Zadržat ekipu i Husa, jer je on trenutno najbolja opcija, iako se ja recimo ne slažem da nekim metodama kao još neki, al opet je kako god osvojio sve i treba imati na umu da poznaje našu ligu, sistem i NAŠ je. :salut:

fera
Postovi: 12813
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la fera » 01 jun 2019, 11:58

skoroalen je napisao/la:Ima da me pola foruma razapne sad, al iskreno, meni je Baka najbolji trener u ligi. Najbolji taktičar, psiholog, zauzima se za svoju ekipu pred kamerama i skida teret s njih, napada suce, napada novinare...
I Zrinjski se s njim nikad nije osramotio u Evropi, budimo realni. Igrali su LP tri puta u nizu, svaki put ispadali jedan razlike čini mi se?
Ne bih ga nikad volio vidjet kao trenera mog kluba zbog nekih drugih stvari, al je odličan trener. Po mom skromnom mišljenju.
Pratim baku od pocetka njegove karijere imao je on finih rezultata, titule u hrvatskoj i albaniji ali bitna je stvar kakav je on covijek ako imas cilj kao sarajevo da promovises djecu i razvijas ih ja ne bi volio da baka moje dijete uci necemu... Dosta on pokusava skinuti teret sa svojih igraca ali isto tako to moze biti kontraproduktivno i van nasih granica takvi bucni treneri imaju sve manje uspijeha. A prica mu uvijek ista sve krivi sarajevo i sarajevski mediji...
S takticke strane previse sklon eksperimentisanju kroz cijelu karijeru nekad mu se isplati nekad ne, moglo bi se reci i da je kockar i kao trener. Bitna stvar kod nas i tereni jer ne mozes ti igrati kako hoces i zamisljas nego kako ti teren dopusti. Po meni jeste jedan od boljih trenera u ligi al tu su rame uz rame s njim husref, zizovic, sedloski. Mislim da ja zizovic mozda vec sad bolji od bake, jer realno male su sanse da baka husref i ta generacija sad nesto napreduju. Nisu stari al fudbal se dosta promijenio i napredovao tesko je posebno ovdje kod nas tesko to ispratiti i implementirati kad je infrastruktura u qurcu.
Sarajevo ako zeli iskorak u europi mora se dobro al bas dobro potruditi da nađe pravog trenera.
Ti u europi protiv jacih moras defanzivno biti savrsen i jak u tranziciji jer su ti kontre jedina prilika a opet da se u ligi spremas za to i igras tim stilom navijaci bi te razapeli.
You are someone else I am still right here

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: mnon46 i 38 gostiju.