FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
kengur
Postovi: 2108
Pridružen/a: 30 nov 2008, 21:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la kengur » 08 mar 2018, 17:12

DenchiNL je napisao/la:al eto i on mi se čini stručniji od Faruka, koji ne znam je li imao ikad obraćanje javnosti, a neku komunikaciju s navijačima da ne spominjem...
Jesi li gledao video nase Sabrine. Jeste zavrsila magistrat u Spaniji za sportsko pravo ali kad progovori......... WOW
Tog li papanluka - sokantno.
O njenim referencama i gdje je mogla da nesto nauci sto je iznad nivoa FKS (kad je ona dolazila) i da ne govorim.
Ko u klubu DANAS moze sa Kodrom raspravljati o elementima modernog fudbala ?

Cali uprava nije dala pojacanja koja je trazio iako nas je spasio ispadanja.
Husrefu imam osjecaj takodje nisu dali pojacanja koja je on zelio vec puno gore i jeftinije opcije iako nas je i on spasio ispadanja. Husref je pravio greske, provaljuje se ovim glupim pravdanjima ali ga moze otjerati samo nova uprava a nikako ova koja mu je raku vec iskopala.

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Evolution87 » 08 mar 2018, 17:19

kengur je napisao/la: Ko u klubu DANAS moze sa Kodrom raspravljati o elementima modernog fudbala ?
slika
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 08 mar 2018, 17:30

kengur je napisao/la:
@Denci,
Izgleda mi da ti imas dobar uvid u unutrasnje funkcionisanje kluba, sto je potvrdio i tvoj post za Valentina. I ja sam ptetpostavio da mu je uloga tako nesto.
Znam ja jako dobro ko je gazda i cija je zadnja. Tan nece gubitke a u ostalo se on puno ne mjesa. Tako da direktori itekako odlucuju ali ne mogu ici u crveno. Procitaj Semjonov post koji isto kaze.
Buduci da mi u iducih 20 godina necemo imati $20m budjet, logicno je da MORAMO sami sebi praviti igrace (kao sto smo i u proslosti). Pitanje je kako to izvesti. Za to treba znanje i vizija. To moraju biti slifovani ljudi a ne Sabrina, Ihtijarevic, ... Takodje akademija je ozbiljan posao i po tezini iste vaznosti kao i rad sa prvim timom. Nije poenta imati juniorske prvake ako te igrace ne smijes uvesti u prvi tim sa 18-19. Za to trebaju posebni strucnjaci a ne da se novi treneri uce na djeci.
Hadzija nije idealan kao ni Slavisa ali bi oni definitivno podigli nivo kvalitete kluba dramaticno.
Kada ti sportski direktor donese viziju razvoja onda se traze treneri koji to mogu izvrsiti a ne da svaki novi trener donese suprote pravce razvoja i automatski rasprodaju igraca (Jesic,...). Zasto Barca podugo igra isti stil a treneri se mjenjaju. A prema toj viziji se dovodi PROFIL igraca ili pravis svoje iz podmlatka. Ali onda je nemoguce da ne shvatas zasto odjednom igraci bjeze od lopte ili se neocekivano ponasaju. Nije sve u "znanju lopte", to je samo jedan segment.Pazis da igraci nemaju mjesane "metero" hormone, da se lickaju i piskaraju po Insta vec damu i pobjednicki mentalitet.
O svemu tome brine uprava (sportski segment), ona je odgovorna pocevsi od sportskog direktora.
Trener se bavi protivnicima i stvarima koje traju u toku sezone ali o dugorocnim pravcima se brine uprava.
Sabrina i Ihtijarevic nisu za Vratnika a kamoli za klub kao FKS. Mjenjali smo igrace pa nista, trenere i opet sve u krug. Dosao je red da se dovede sposobna uprava koja ce raditi kvalitetan posao.
Tan se mješa više nego raja konta, pod jedan se ne smije niko zadužit, pod dva traži da završimo projekte koji kasne(Kamp i Akademija), pod tri on je izabrao ove ljude trenutno Valentina i Sabrinu + svoje i njima vjeruje, izabrao ih je tako što je tražio lika da je dobar generalni i da mu je to zanimanje , ne da je bivši fudbaler ili legenda ili u stranci, Sabrina je jedina koja ima moderno fudbalsko obrazovanje pravnika, pokušavali su njegovi doći i do par likova iz švedske koji su u menadžmentu a imaju tragove u klubu međutim ljudi privatnici i nisu se dogovorili, Zlatan Bajramović je razgovarao o angažmanu u Akademiji, dakle isključivo ljude sa iskustvom i licencama Uefinim za rad na tim pozicijama...Faruk je ostao na poziciji na kojoj jeste skoro pa na tehnikalnost, jer je bio u skauting ekipi i najmanje je imao grešaka, da tako kažemo jer skoro ništa nije radio...e sad se on opet drži slijepo tih nekih pravila ali ipak mislim da ovde ima njegove dosta, jer je već par sezona pod njegovim mandatom da škripe stvari ozbiljno...stvar sa prelaskom juniora u seniorski fudbal je problem koji je rano uviđen i prezentovano je rješenje B ekipe, sa opcijama: kretanjem od najniže lige i borba godinama da dođeš do federalne, gdje je neminovno "guranje" i varijanta 2: kupovina federalca, zbog cifre(generalne) to je stavljeno u laticu...po mom mišljenju, u sportskom segmentu ima mjesta da se napravi neka komisija, gdje bi i Husa i Janjoša stavio, ako već ne mogu biti Direktori ili u Akademiji(Janjoš), opet ti kažem nema prostora sada(bar) za neku novu viziju mimo onog što je već stavljeno kao aktuelna...jer hoće da se kompletira jedan bar projekat prije nego krenemo na sljedeći...Akademci i Juniori su po meni sasvim OK trenutno, i bit će još bolje kad im se obezbjede dodatni servisi, psiholozi, bolji moderniji treneri(sa dronovima i tim folovima :D ), sprave, objekti dodatni i sve u originalnom planu, ne smatram da sa trenutnim Akademcima imamo problema(Mujagić, Mustafić, Šabanović), dosta veća glavobolja je promjenjiv nivo prvog tima i tu treba biti fokus , pogotovo trenutno, nisam ni za isprazno tjeranje trenera Husrefa , ali mu treba prava pomoć ne pisma podrške
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54371
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 08 mar 2018, 17:32

slika
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 08 mar 2018, 17:39

ima i juniora sa menadžerima(posebno kod nas), a ima i dobar i loš igrač što bi trebalo da je ispred ove podjele :)
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
kengur
Postovi: 2108
Pridružen/a: 30 nov 2008, 21:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la kengur » 08 mar 2018, 18:02

@Denchi
Hvala na info. Za Tana mi je i bilo logicno da vise misli na povecanje kapitalne vrijednosti investicije nego da uzima neku sicu kroz klub (koja mu nista ne znaci), dakle akademija, objekti,...
Ne zagovaram nove vizije nego da neko ko ima iskustvo i vec je prosao kroz slicne probleme moze odrediti kako implementirati rjesenja i eliminisati prepreke da se vizija ostvari. Primjer si dao = tranzicija juniori-seniori. Svi u BiH mogu zivjeti samo od svojih podmladaka dakle gruba vizija je odavno jasna.
Mislim da bi nam Kodro legao ko samar budali na mjestu sportskog jer ima iskustvo a i vlastitog sina koji je isto prosao ali u sredini koja je fudbalski puno iznad i zahtjevnija od nase. A povrh svega je i solidno elokventan sto je bonus:)

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 08 mar 2018, 18:07

kengur je napisao/la:
DenchiNL je napisao/la:al eto i on mi se čini stručniji od Faruka, koji ne znam je li imao ikad obraćanje javnosti, a neku komunikaciju s navijačima da ne spominjem...
Jesi li gledao video nase Sabrine. Jeste zavrsila magistrat u Spaniji za sportsko pravo ali kad progovori......... WOW
Tog li papanluka - sokantno.
O njenim referencama i gdje je mogla da nesto nauci sto je iznad nivoa FKS (kad je ona dolazila) i da ne govorim.
Ko u klubu DANAS moze sa Kodrom raspravljati o elementima modernog fudbala ?

Cali uprava nije dala pojacanja koja je trazio iako nas je spasio ispadanja.
Husrefu imam osjecaj takodje nisu dali pojacanja koja je on zelio vec puno gore i jeftinije opcije iako nas je i on spasio ispadanja. Husref je pravio greske, provaljuje se ovim glupim pravdanjima ali ga moze otjerati samo nova uprava a nikako ova koja mu je raku vec iskopala.
sve stoji ali da ima neko sa sličnim kredencijalima već bi bio u klubu, a ona bi bila šef pravnog odjela jer joj je to specijalnost...funkcija koju sad obavlja ne bi trebalo da se exponira ali uglavnom zapinje za oko jer je žensko, i povremeno urgira u sportski segment, uopšte nije loš pregovarač jer zna dobro i domaće i međunarodno sportsko pravo/pravila i tu je korisnija od bilo koga iz uprave...

za mene najbolje bi bilo da bude kao pravni savjetnik ili pri pravnom odjelu...a dosta jačeg izvršnog naći(uz caku da ga Tan odobri)

Za Čalu se slažem i trebao je ostati u klubu pa kako god, smiješno je da je Hurtić,Repuh, Dženo mogli biti u klubu a Mehmed ne može kao?

Za Husrefa ne znam šta da ti kažem, igrače koje je tražio smo zaganjali i ponudili šta su tražili s namjerom da brzo završimo pregovore, nije uspjelo i išlo se na alternative, na kraju mu je zbog manjih troškova tih opcija povećan broj igrača koje može dovesti, tjeranje Ivetića i Novakovića prije dolaska novih igrača mi baš(lično) nije sjelo glede kraćeg roka i manjeg izbora a evo na kraju je nas ostavio bez gorućeg problema širine odbrane, ako je već ostao bez Marka, trebao je ostaviti Novakovića upotrebljivog bar kao rezervu, ako ništa do ljeta, Ivetića takođe(čovjek došao da se oprosti kod nas, otišao samo zbog Husa) bar ne bi bili slabiji, ovako smo iztumbali sve pozicije u odbrani osim Bekića koji je najlošiji :damn: :facepalm: to nije jednostavno uigrat, a to nije ni pokušao jer smo svaki put igrali s drugom odbranom u Antaliji....stvar formacije meni isto nije jasna jer majka mu stara može li tekma poći po zlu pa da se nešto promjeni, zašto izmišljati Sarića na desnom krilu? ako možeš uvesti drugog špica?hoćemo li ikad ikog iznenaditi taktički? pojesti? ili samo nas provale?
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
ledesma
Postovi: 4997
Pridružen/a: 28 feb 2016, 14:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ledesma » 08 mar 2018, 18:22

"Znaš kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijaš za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Želju. Hvala Bogu ja nisam među njima". Dino Merlin

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 08 mar 2018, 18:30

kengur je napisao/la:@Denchi
Hvala na info. Za Tana mi je i bilo logicno da vise misli na povecanje kapitalne vrijednosti investicije nego da uzima neku sicu kroz klub (koja mu nista ne znaci), dakle akademija, objekti,...
Ne zagovaram nove vizije nego da neko ko ima iskustvo i vec je prosao kroz slicne probleme moze odrediti kako implementirati rjesenja i eliminisati prepreke da se vizija ostvari. Primjer si dao = tranzicija juniori-seniori. Svi u BiH mogu zivjeti samo od svojih podmladaka dakle gruba vizija je odavno jasna.
Mislim da bi nam Kodro legao ko samar budali na mjestu sportskog jer ima iskustvo a i vlastitog sina koji je isto prosao ali u sredini koja je fudbalski puno iznad i zahtjevnija od nase. A povrh svega je i solidno elokventan sto je bonus:)
dodatna dimenzija ti je prelazak u DD , tj. zakon o sportu, koji su usporili klubovi dužnici i njihovi dušebrižnici...
kod nas je situacija čista, prava postaju dionice i vjerovatno bi on u te dionice udjelio svoju firmu i kontrolisao bi vrijednost jer ne bi bile u opticaju(izuzev prvobitnog skoka prilkom prodaje on lično->svojoj firmi)... i dalje sve po planu...

e sad dužnici državi klubovi koji bi prešli u dd, bi morali udjeliti državu kao vlasnika...a ista pošto bi bio više od jednog bi puštala dionice u prodaju kad im prahne(kad skoči cijena npr.) i s obzirom koliki su dugovi(broj dionica) u pitanju mogli bi potopiti taj klub/ove ...

bar ovako je meni objasnio jedan koji je pomagao s našima(tadašnjim) u tom projektu pravljenja nacrta tog zakona, možda i griješi on, mada se čini logično...na otpis dugova nisu dali ni potegnut temu navodno...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Neandertalac » 08 mar 2018, 18:37

MortemHz je napisao/la:slika
Halalite.

Ovo je srz svega, slikovito objašnjeno. Kada se samo sjetim kakvu sam muku mučio sa svojima u vezi ovoga. Ne samo kod vas već kod svih klubova je ovo problem, više manje, i dok se ne počne razmisljati i djelovati u ovom pravcu, teško da ćemo na zelenu granu.

Ovde su najveće zlo menageri koji bukvalno za kafu kupuju raju, pa isti obmanuti hvale i nesvjesno guraju nekakve tarabe koji za po godine, godinu, "pojedu" plate za pet, šest mladih igrača.

Doduše ova je cifra malo napucana, nema puno igrača u ligi sa ovim primanjima niti ih je bilo. Od 5 do 10 milja se vrte što su opet u odnosu na prikazano prevelika izdavanja.

Da se ja pitam minimalno pet mladih bi moralo igrati. Ništa losiji fudbal ne bi gledali.

Eto, još jednom ne zamjerite.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Regulator
Postovi: 92
Pridružen/a: 21 feb 2018, 22:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Regulator » 08 mar 2018, 18:55

MortemHz je napisao/la:slika
Ja vecu glupost u zivotu vidio nisam majke mi, ovo nije ni na nivou jednog desetogodisnjaka al Boga mi.
U ovo ko vjeruje, taj je fulio planetu da ne kazem sport u najmanju ruku!!!


Ovo ti je isto kad ti babo ima srcanih problema pa mu ti kazes **** kardiologa ja cu ti to pogledati :lol:

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 08 mar 2018, 19:02

Regulator je napisao/la:
Ja vecu glupost u zivotu vidio nisam majke mi, ovo nije ni na nivou jednog desetogodisnjaka al Boga mi.
U ovo ko vjeruje, taj je fulio planetu da ne kazem sport u najmanju ruku!!!


Ovo ti je isto kad ti babo ima srcanih problema pa mu ti kazes **** kardiologa ja cu ti to pogledati :lol:
mislim da primarno treba biti dobar ili loš igrač tj. kvalitet
a navedeno kao prednost domaćih, što je tačno...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la sarajevo46 » 08 mar 2018, 19:03

Regulator je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:slika
Ja vecu glupost u zivotu vidio nisam majke mi, ovo nije ni na nivou jednog desetogodisnjaka al Boga mi.
U ovo ko vjeruje, taj je fulio planetu da ne kazem sport u najmanju ruku!!!


Ovo ti je isto kad ti babo ima srcanih problema pa mu ti kazes **** kardiologa ja cu ti to pogledati :lol:
Ili možda ti nisi razumio sliku. Evo ti tekst iz opisa slike pročitaj i mislim da će ti biti jasno sve.

Kada će se u FK Sarajevo pojaviti ljudi koji će shvatiti ovo? Kada će se pojaviti ljudi koji će shvatiti da dovođenje polovnjaka iz Srbije i Hrvatske nije politika koja vodi ka napretku FK Sarajevo?

Igrač koji dođe sa strane košta klub najmanje 250.000 KM na godišnjem nivou. Pogotovo se to odnosi na igrače koji su došli u Sarajevo nakon šampionske titule, tj. od 2015. do danas. Jednostavno jedan Crepulja, Barbarić, Balić, Ikande, Altiparmakovski i drugi neće doći bez plate od 5.000 eura u prosjeku. To je 120.000 KM na godišnjem nivou. Bez bonusa. Sa doprinosima od 70%, njegova plata izađe na 200.000 KM. Moraš mu platiti stan, hranu. Neizbježno je dati i dio novca "na ruke" prilikom potpisa ugovora, recimo da je to 20.000 KM. Moraš dati i proviziju menadžeru koji ga dovodi, što je još 20.000 KM u prosjeku. Kad se sve sabere, dva takva igrača te godišnje koštaju pola miliona maraka. POLA MILIONA MARAKA. To je kompletan budžet jedne Krupe ili Radnika.

S druge strane, kad gurneš igrača iz svog pogona u tim, taj igrač te košta u prosjeku 12.000 KM godišnje, sa doprinosima oko 20.000 KM. Nema para na ruke, nema menadžerskih provizija. Nema stanarine, nema hrane, jer su ti momci ili iz Sarajeva ili već sve to imaju u sklopu Akademije. Dakle jedan strani igrač te košta kao 12 takvih mladića na godišnjem nivou.

I da se razumijemo, nisam ja protiv stranaca, ali kada su to igrači koji prave razliku. Nije problem dati Benki 250.000 godišnje, jer Benko u 50 utakmica zabije 30 golova i donese ti titulu, koju debelo naplatiš poslije i vratiš pare. Nije problem Jajalo, Delač, Stojčev, Velkoski, jer to su igrači koji su na Koševo donijeli dva trofeja i play-off EL. Problem su igrači kao Ikande, Novaković, Hodžić, Cesar, Emerson, koji te skupo koštaju, a kao rezultat dobiješ 0 trofeja i treće/četvrto mjesto, evo već treću sezonu zaredom. Logika? Nema je.

Nisam pobornik ni radikalnih stavova da svih 18 igrača treba biti iz omladinskog pogona, niti da samo djeca grada i kluba znaju šta je bordo dres. To bi bilo bezobrazno s moje strane i uvrijedljivo prema mnogim momcima koji su došli sa strane i ostavljali srce na terenu. Ali nažalost takvih je sve manje, uglavnom se dovode poluigrači koji nemaju kvalitet da se prošetaju ligom, da osvoje trofeje, a s druge strane Sarajevo već treću sezonu izdvaja najviše novca za plate u Premijer ligi, a rezultata nema.

Jedno četvrto mjesto (2015/16) bez Evrope, jedno treće mjesto i finale Kupa (2016/17) uz ispadanje u prvom kolu EL, te sve su prilike još jedno treće/četvrto mjesto, uz upitan plasman u Evropu (2017/18). A odgovorno tvrdim da je u ovom periodu Sarajevo izdvojilo više novca za plate od Zrinjskog, Širokog i Željezničara. Logika? Nema je.

Samo ove zime sa Koševa su otišla četvorica Akademaca, za cca 2.000.000 KM, iako je od njih samo jedan (Mihojevic) dobio pravu šansu, dok ostala trojica (Hadžić, Veladžić, Sadiku) skupa nisu imali ni 400 minuta u prvom timu. Da li je njihova cijena mogla biti i veća da su odigrali 2-3 sezone? Naravno da bi.

Priča da se s tim mladim igračima ne može ostvariti uspjeh je deplasirana, jer uspjeha nema ni sa ovim strancima. Da smo mi u ove tri godine osvojili 3 trofeja, ja bih prvi rekao da se radi ispravno. Ali mi smo osvojili 0 trofeja, a pri tome skršili ogromnu lovu, koju nismo naplatili ni od Evrope, ni od transfera, jer su svi ti igrači otišli za 0 KM, a većina ih je čak i dobila desetine hiljada KM prilikom raskida ugovora, što znači da si pri njihovom odlasku čak bio u minusu. Logika? Nema je.

Ako se već ne može/ne zna sastaviti ekipa koja će biti onoliko kvalitetnija od tri rivala, koliko je više plaćena, onda se s tom praksom mora prestati. Podhitno, jer evidentno je da ovakva transfer politika vodi klub u novu finansijsku dubiozu, a onoga zbog čega se fudbal igra, trofeja i uspjeha u Evropu, nema ni na mapi.

Da li je realno da će se u Titovoj 38b pojaviti ljudi koji će izaći u javnost i reći da je primarni cilj da u narednoj sezoni igrači mlađi od 21 godine dobiju 10.000 minuta? Da li bi rezultati bili išta lošiji da na svakoj utakmici mladi igrači dobiju 250 minuta (40 utakmica x 250min = 10.000 minuta)? Na nedavnom primjeru utakmica u Krupi i sa Radnikom/Slobodom na Koševu vidimo da ne bi. U Krupi su Mustafić, Mujakić i Šabanović dobili 250 minuta. U dvije utakmice na Koševu, Mustafić je dobio 14 minuta protiv Radnika, a Mujakić 78 protiv Slobode. Rezultat? Tri boda u Krupi i dva na Koševu.

Jedan Dinamo, koji je pojam kluba na ovim prostorima, skupo plaća svoje strance, ali mu oni donesu 10 titula i 7 Kupova u 11 godina, a u isto vrijeme u svakoj sezoni Dinamo daje po 6.000 minuta U21 igračima po sezoni. Rezultat? Apsolutna rezultatska dominacija i ogromna svota zarađena od prodaje tih mladih igrača.

Igrači Dinama danas čine okosnicu reprezentacije Hrvatske. U isto vrijeme, igrači Akademije čine okosnicu svih omladinskih reprezentacija BiH (11 u pionirskoj, 4 u kadetskoj, 3 u juniorskoj). I to nisu više one reprezentacije na kojima su njihovi vršnjaci iz Evrope nabijali gol-razliku. To su reprezentacije koje su učestvovale na dva evropska prvenstva i bile nadomak još dva.

Dakle ti momci imaju kvalitet, prepoznat u Evropi. Sadiku je u Belgiji, Hadžić i Veladžić u Portugalu, Čataković u Slovačkoj, Rondić u Češkoj, Smajlagić u Sloveniji, Kapić u Švajcarskoj, sve redom jače lige od ove buranije, pretenciozno nazvane Premijer ligom.

Vjerovatno Sarajevo ni sa njima ne bi bilo prvak BiH, ali ne bi bilo ni ispod trenutnog četvrtog mjesta, a u isto vrijeme bi uštedjeli ogromnu sumu novaca koje se sad bacaju na igrače sa strane, plus bi imao tu djecu u izlogu i priliku da dodatno zaradiš na njima. Krupa i Radnik su prodajom dvojice mladih igrača (Jašarević i Memišević) zaradili više nego Sarajevo na svim strancima. Sarajevo je, uostalom, više zaradilo na Mihojeviću nego na svim strancima koji su napustili klub u zadnje dvije i po godine (izuzetak je Barbarićev "transfer" u drugi Tanov klub).

Dozovite se, promijenite klupsku transfer politiku i recite javno da je Sarajevo spremno žrtvovati naredne tri sezone, zarad promovisanja vlastitog kadra iz Akademije, a sa ciljem ozdravljenja kluba, jer ako se nastavi ovako pumpati balon bez pokrića, samo je pitanje dana kada će taj isti balon eksplodirati i raspasti se u milion komadića. A tad će biti kasno...

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 08 mar 2018, 19:11

@sarajevo46 da ne citiram ovoliki roman, PREKUCANO! :bow: :bow: :bow:
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 08 mar 2018, 19:16

Samo ove zime sa Koševa su otišla četvorica Akademaca, za cca 2.000.000 KM, iako je od njih samo jedan (Mihojevic) dobio pravu šansu, dok ostala trojica (Hadžić, Veladžić, Sadiku) skupa nisu imali ni 400 minuta u prvom timu. Da li je njihova cijena mogla biti i veća da su odigrali 2-3 sezone? Naravno da bi.
Samir Radovac :D

slažem se s dosta stvari iz teksta ali pogrešni juniori za primjer....niko od njih nije htio čekati priliku...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

fks74
Postovi: 9258
Pridružen/a: 14 jul 2016, 20:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la fks74 » 08 mar 2018, 19:18

Mislite da bi omladinci koji predju u prvi tim, igrali za milju mjesecno, nema sanse. A i ovi sa strane, moraju jesti jer nisu svi iz Sarajeva. Slazem se da treba gurati igrace iz svog pogona, mada moras imati i kojeg stranca jer nema sanse da iz akademije pokrijes sve pozicije.

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la sarajevo46 » 08 mar 2018, 19:19

skoroalen je napisao/la:@sarajevo46 da ne citiram ovoliki roman, PREKUCANO! :bow: :bow: :bow:
Brate ovo sam kopirao od jednog brata s fb. Uglavnom opis uz ovu sliku.

Avatar
Regulator
Postovi: 92
Pridružen/a: 21 feb 2018, 22:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Regulator » 08 mar 2018, 19:22

Dajte malo da pricamo o tome kako smo prvi na tabeli kao gostujuca ekipa a osmi kao domaca, nije li to nesto sto je vrijedno spomena i diskusije?
Ima li razlog za to, cak jos bolje ima li rijesenje po vama za to? Mozda da ove omladince guramo na domacim utakmicama a ove strance na gostujucim bil nam to donijelo rezultat?

Avatar
simidobar
Postovi: 2447
Pridružen/a: 03 feb 2017, 20:47
Lokacija: Muy lejos de ti...
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la simidobar » 08 mar 2018, 19:24

DenchiNL je napisao/la:
simidobar je napisao/la: Citam i ne vjerujem... Lijepa ti je ova bajkica...

Koje ba opcije a,b,c,d, Srbija 3 liga, Hrvatska 2 liga, itd ?
Da prostis sta ba se*es, ko mi nemamo oci, ti vidis za nas...
a ko se tebi obraća?, upadaš ko seljačina u dijalog između mene i evandera koji je postavio pitanja i ja mu odgovaram, ko je tražio tvoj komentar?
ako hoćeš komunicirati s odraslima , to ide pomoću argumenata, ako su tvoji "šta ba, bla,bla" sisaj zvečku dok ne porasteš...
da su iz afričke sedme lige ako ih Husref prihvatio i izjavio da je s njima zadovoljan, gotova priča, na njemu odgovornost ostaje....
simidobar je napisao/la:Nisu oni zaradili 3 miliona vec su izgubili minimum 10 miliona. Sto zbog Duljevica, Zarije pa do ovog zimskog gdje su "dobar" posao napravili, rezultati su vise nego vidljivi... Ocekujemo i ove godine slican nastup u Evropi kao i prosle samo AKO dodjemo do 3. mjesta...
ne možeš izgubiti nešto što ti niko ne nudi, dakle zaradili su 3 miliona, šbb-kbb konstrukcije i druge teorije zavjere slobodno pucaj u privatno vrijeme..postoje ljudi odgovorni za sportski segment i oni su na tapeti kad isti nije zadovoljavajući, zašto ekipa koja dobije Kuban i Qarabag ne može dobiti Radnik i Slobodu nije pitanje za administraciju kluba, Valentina, ma koliko ti mrzio iste, stvarno nije...
simidobar je napisao/la:Valentin je odgovoran da sve stima u klubu ? Od tolike ljubavi prema Valentinu i upravi ne vidis ocito. Duze vremena ga prozivaju za manjak vizija i nikakav rezultat, zar to nije znak da nesto ne stima ? Prosle godine Duljevic ove Saric, meni to lici na ruganje i ocitu provokaciju, al ako tebi stima, ok.
jbg ja o jabukama ti o narandžama, kakav manjak vizija i rezultat? nema on tu slobodu ba da on vizije izmišlja, Tanova vizija je postavljena, finansije štimaju, budžet štima, do kraja godine završit će se druga faza kampa, napredovat će projekat akademije, to su njegovi zadatci da se klub razvija u generalnoj slici i završava planirano(vizija), sportski segment vjerovatno neće bit zadovoljavajući i vidjet ćemo šta se tu može uradit, mislim da je nakon par sezona vrijeme da se nešto tu promjeni malo dublje/rigoroznije...Za Dulju jest šteta što se nisu pare uzele, za Sarića se može par stoja uzet ali kako igra ne znam jel pametno mu uopšte dati produženje ako imaš Crepulju...
simidobar je napisao/la:Ovo su skolovani lopovi oni odlicno znaju kako da se zastite ugovorima tako da je glupo ocekivat da iko ikad od zaposlenih nesto lose kaze protiv njih, ako nesto izadje u javnost to ce bit preko navijaca, nikako drugacije... Dok se vecina nas gubi u birokratiji oni to odlicno koriste, zato ih treba prozivat imenom i prezimenom za sve, to nije smekerluk to je da se zna ko su go*na i sta rade, ko god krije njihova nedjela on ih i podrzava... Husrefa za predsjednika !!!
velike optužbe za laika koji pojma nema, ko je lopov i zašto?
Ne znam sto se nerviras, zasto vrijedjas al nije problem, nastavi...
Popricaj sa Evanderom privatnim porukama, ovo je javni forum ne tvoja babovina "gradjanine"..

Hoces da te spucam stocem il da ti samar opalim - to je bila Husrefova opcija a,b,c,d... Znaci zavalicemo te samo je pitanje kad.

Sta ba ne mozes izgubit, sta nude, ko nudi ? Tvoja tvrdnja da su ovi pacovi zaradili marku je ravna onoj da je trava bijela....
Ko je ovde odgovoran ? O cemu pricas, o Cali ? On je posljednji pokazao bar neku odgovornost, iako su i njega zavalili... U nasem klubu ne postoje odgovorni samo misevi i pacovi...

Gdje smo to mi dobili Kuban i Qarabag ?

Tvoje misljenje o Saricu me ne interesuje, rekao sam sta mislim i ne moze bit jasnije..
Jel to namjerno nisi dodao da je reprezentativac ?

Ko je Crepulja onaj sto lici na Messija ? Ja sam vise odusevljen Hericem nego jos jednom mrtvom karijerom...

Ako ti se ne svidja moje "sta ba, bla bla" mozes mi se lagano nadundulit Valentina, od nedavno ga zovem Valentin, podsjeca me na nekog tebi dragog, bas lice , obojica su slijepi I mutavi.
Ovi "Becka skola" su najljigaviji, ja pricam o fudbalu debil mi pokusava nabit kompleks zbog nacina na koji pisem... Uh..
Zadnja izmjena: simidobar, dana/u 08 mar 2018, 19:39, ukupno mijenjano 1 put.
Maleni dizu transparent "Jesul` Horde gdje su nekad bile"... 3 sekunde kasnije Horde dizu transparent "Gdje god bili - uvijek korak ispred vas"...

Avatar
bihuzur
Postovi: 2609
Pridružen/a: 08 feb 2018, 05:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bihuzur » 08 mar 2018, 19:35

Regulator je napisao/la:Dajte malo da pricamo o tome kako smo prvi na tabeli kao gostujuca ekipa a osmi kao domaca, nije li to nesto sto je vrijedno spomena i diskusije?
Ima li razlog za to, cak jos bolje ima li rijesenje po vama za to?
kladionice

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], skoJaa, Vanja8 i 71 gost.