FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

VenamaHrabrih
Postovi: 2433
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VenamaHrabrih » 01 nov 2018, 13:57

Laznjak je napisao/la:Jos dva dana. SISAJ GA zeljo!
Sve su sanse da cemo ih rastimat kao nekad, 4:1.
Bolji smo dosta, sredina im je ki*a.
Zatvoriti im samo Curjurica i 90% posla rijeseno.
Ako ih ne uzmemo sad nek se ubiju svi kolektivno u klubu.
Tri derbija nas zakidaju nesto, ili je penal, ili je ponisten gol ili je neregularan gol u nasoj mrezi ili nas naš Hebib nesto zezne ili fulimo prazan gol ili je precka il' je stativa.
Red je da im se navalimo na kosti one i ovako lohotne.
Izgrickat kospe i onako ih pljunut kao zadnje smece, kao sto i jesu kroz historiju.

slika
Nema puno kalkulacija, samo ih napasti.
ZGAZITE IH!
Ovo je najbolja postava u datom trenutku. Samo bih, mozda, umjesto Sisica, stavio Hebibovica. Sve znam, ali na njegovu brzinu moraju obratiti paznju i tako ostaviti prostor za Ahmetovica i Velkostog.
Nadam se da cemo ih raskovat ko paletu

bordopoeta
Postovi: 755
Pridružen/a: 19 mar 2015, 15:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordopoeta » 01 nov 2018, 15:09

kengur je napisao/la:
bordopoeta je napisao/la:Sjećam se da je Husref dao prvi gol, sjećam se kada su nakon utakmice igrači trčali oko terena bez gornjih dresova, a Husref nabi nogom nekakvu kantu sa vodom na atletskoj stazi. I koliko se god naprezao, ne mogu da me ubiješ, da se sjetim toga o čemu govoriš. Podsjeti nas.
Ma javili su preko razglasa da ce Ferhatovici nasem igracu koji prvi postigne go kao poklon dati janje. I dobi ga nas trener kao sto kazes. Znam da sam strepio do kraja jer se titula odlucivala a cini mi se da su komsije igrale u Beogradu sa Partizanom. Zbog guzve na kapijama mi jedva usli u 4-toj minuti i sklonili se na istok. A nakon zavrsetka ludnica.

Hvala ti lijepa, vjerujem ti, ali ja da me ubiješ ne mogu se toga sjetiti. Čini mi se da je Husref te godine bio prvi strijelac lige. Drugi gol je dao Dragan Jakovljević, koji nam je na početku sezone 84/85 došao iz konjičkog Igmana i pokazao se te a i ostalih sezona više nego solidan igrač.

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 01 nov 2018, 15:24

samo da ni Hebib ni Krste ne zaigraju na derbiju :pray:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Inijesta
Postovi: 2171
Pridružen/a: 10 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Inijesta » 01 nov 2018, 15:31

DenchiNL je napisao/la:samo da ni Hebib ni Krste ne zaigraju na derbiju :pray:
Krste rijesava derbi u nasu korist :mrgreen:
LJUBAV ZA TEBE MJERE NEMA !

Avatar
alenpitar
Postovi: 1585
Pridružen/a: 22 jan 2009, 21:58
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la alenpitar » 01 nov 2018, 15:32

DenchiNL je napisao/la:samo da ni Hebib ni Krste ne zaigraju na derbiju :pray:
Bez krste i bez husrefovih glupih pomjeranja igraca na neprirodne pozicije, pobjeda bi bila sigurna. A ovako i bod nam je ko kuca. Ako ga osvojimo, ostajemo na prvom mjestu!
-usro musemic:VOLIM SARAJVO VISE OD SVOG ZIVOTA
-nakon besplatnog godisnjeg odmora usro u FKS uhljebljuje rundine pekare od 22 god koji nikad nisu sutnuli loptu i oni idu na pripreme umjesto akademaca FKS
-usro vaistinu voli Sarajvo

Avatar
kengur
Postovi: 2108
Pridružen/a: 30 nov 2008, 21:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la kengur » 01 nov 2018, 15:44

bordopoeta je napisao/la:
kengur je napisao/la:
bordopoeta je napisao/la:Sjećam se da je Husref dao prvi gol, sjećam se kada su nakon utakmice igrači trčali oko terena bez gornjih dresova, a Husref nabi nogom nekakvu kantu sa vodom na atletskoj stazi. I koliko se god naprezao, ne mogu da me ubiješ, da se sjetim toga o čemu govoriš. Podsjeti nas.
Ma javili su preko razglasa da ce Ferhatovici nasem igracu koji prvi postigne go kao poklon dati janje. I dobi ga nas trener kao sto kazes. Znam da sam strepio do kraja jer se titula odlucivala a cini mi se da su komsije igrale u Beogradu sa Partizanom. Zbog guzve na kapijama mi jedva usli u 4-toj minuti i sklonili se na istok. A nakon zavrsetka ludnica.
Hvala ti lijepa, vjerujem ti, ali ja da me ubiješ ne mogu se toga sjetiti. Čini mi se da je Husref te godine bio prvi strijelac lige. Drugi gol je dao Dragan Jakovljević, koji nam je na početku sezone 84/85 došao iz konjičkog Igmana i pokazao se te a i ostalih sezona više nego solidan igrač.
Pa ti si se ubio da budes enciklopedia. Dobro si Jakovljevic je bio iz Igmana Konjic, sad kad kazes. A valjao nam je i to pravo. A ovo sa razglasa valjda nisu cuo od frke a ko zna zasto se meni bas taj detalj urezao u pamcenje nakon toliko godina. Moja memorija cuva cudne detalje. Recimo kad je na pomocnim terenima, stoper Vratnika dobio crveni a on ga uzeo sudiji iz ruke poderao ga i okrenuo sudiju i nabio ga nogom u zicagu. Naravno nakon toga rusvaj... :urnebes: Mogu ti reci da nije bio losiji onda fudbal gledajuci Vrbanjusu, Saobracajac, Hrid, Vraca, Stupcanicu...

Nego uzimamo li mi ovaj derbi. Kadgod sam bio milion posto siguran, mi smo dobijali po usima. Sad nisam siguran tako da.... :mrgreen:

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54252
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 01 nov 2018, 16:01

SVI NA SJEVER!

slika
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
BordoSarajevo
Postovi: 7232
Pridružen/a: 20 dec 2017, 17:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BordoSarajevo » 01 nov 2018, 16:07

Evo da se malo nasmijete
Kad slusas pitare kako pricaju i recimo kada bi citao pojedine komentare ovdje na forumu neko ko ne prati ligu rekao bi da idemo na noge Juventusu.
Pa bolan manje se druzite sa pitarima i ako bas morate ne slusajte njihove bajke,prosli derbi smo sami sebi uzeli dva boda,poklonili smo im oba gola bukvalno.
Mene je strah samo samih nas, ako budemo skoncentrisani i u utakmici sto posto dizemo ih sa hendikepom. Pustite se ovih vjestackih portala sto dizu njihove bebe,onaj im stoper novorodjence sto vrijedi 5 mil e po njihovoj prici ,odigrao protiv Goska ko da se nikad sa loptom ni u putu nije sreo.Ta njihova propaganda je cudo jedno, kakva ba Rahmanovic i Adukor pa za njih je Ivan Kante i Pjanic u jednom, nas Kemo je za Mujakica Ramos. Oplodit cemo ih nanu im ***** prepotentnu.HAJDE ZELJOOOOOOOOOOOOOOOO
FK Sarajevo
Husref Musemić - legenda FK Sarajeva, najvećeg bosanskohercegovačkog kluba!

Avatar
moj uzor-S.G
Postovi: 6238
Pridružen/a: 03 avg 2011, 12:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la moj uzor-S.G » 01 nov 2018, 16:12

Kakav je Peljto po nas? :)
Zauvijek u svojim srcima
brata cuva bordo armija

Istina za Vedrana!

Avatar
robertkosar
Postovi: 3456
Pridružen/a: 14 maj 2016, 11:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la robertkosar » 01 nov 2018, 16:13

bordopoeta je napisao/la:
kengur je napisao/la:
bordopoeta je napisao/la:Sjećam se da je Husref dao prvi gol, sjećam se kada su nakon utakmice igrači trčali oko terena bez gornjih dresova, a Husref nabi nogom nekakvu kantu sa vodom na atletskoj stazi. I koliko se god naprezao, ne mogu da me ubiješ, da se sjetim toga o čemu govoriš. Podsjeti nas.
Ma javili su preko razglasa da ce Ferhatovici nasem igracu koji prvi postigne go kao poklon dati janje. I dobi ga nas trener kao sto kazes. Znam da sam strepio do kraja jer se titula odlucivala a cini mi se da su komsije igrale u Beogradu sa Partizanom. Zbog guzve na kapijama mi jedva usli u 4-toj minuti i sklonili se na istok. A nakon zavrsetka ludnica.

Hvala ti lijepa, vjerujem ti, ali ja da me ubiješ ne mogu se toga sjetiti. Čini mi se da je Husref te godine bio prvi strijelac lige. Drugi gol je dao Dragan Jakovljević, koji nam je na početku sezone 84/85 došao iz konjičkog Igmana i pokazao se te a i ostalih sezona više nego solidan igrač.
Prvi strelac lige 1984 je bio Zlatko Vujovic sa 25 golova. Husref je dao 19 golova i nikad nije bio strelac lige :kafa:
KOMUNIKACIJA SAMO NA BOSANSKOM

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8126
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 01 nov 2018, 16:14

BordoSarajevo je napisao/la:Evo da se malo nasmijete
Kad slusas pitare kako pricaju i recimo kada bi citao pojedine komentare ovdje na forumu neko ko ne prati ligu rekao bi da idemo na noge Juventusu.
Pa bolan manje se druzite sa pitarima i ako bas morate ne slusajte njihove bajke,prosli derbi smo sami sebi uzeli dva boda,poklonili smo im oba gola bukvalno.
Mene je strah samo samih nas, ako budemo skoncentrisani i u utakmici sto posto dizemo ih sa hendikepom. Pustite se ovih vjestackih portala sto dizu njihove bebe,onaj im stoper novorodjence sto vrijedi 5 mil e po njihovoj prici ,odigrao protiv Goska ko da se nikad sa loptom ni u putu nije sreo.Ta njihova propaganda je cudo jedno, kakva ba Rahmanovic i Adukor pa za njih je Ivan Kante i Pjanic u jednom, nas Kemo je za Mujakica Ramos. Oplodit cemo ih nanu im ***** prepotentnu.HAJDE ZELJOOOOOOOOOOOOOOOO
Nismo Juventus, nego Real Madrid :kafa:

Avatar
emir79
Postovi: 8759
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la emir79 » 01 nov 2018, 16:14

Iskusni igraci poput Velkoskog moraju igrati derbi. Ovo je utakmica drugacijeg znacaja i razlikuje se od "obicnih". Bez obzira u kakvoj je ko situaciji uvijek je 50-50, a igraci poput Velkoskog takve utakmice odlucuju.

Nadam se da se akademci nece prepasti, bar oni koji ce poceti.

Samo ozbiljno i pametno.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Avatar
ustaljenaprocedura
Postovi: 50
Pridružen/a: 16 feb 2017, 15:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ustaljenaprocedura » 01 nov 2018, 16:17

BordoSarajevo je napisao/la:Evo da se malo nasmijete
Kad slusas pitare kako pricaju i recimo kada bi citao pojedine komentare ovdje na forumu neko ko ne prati ligu rekao bi da idemo na noge Juventusu.
Pa bolan manje se druzite sa pitarima i ako bas morate ne slusajte njihove bajke,prosli derbi smo sami sebi uzeli dva boda,poklonili smo im oba gola bukvalno.
Mene je strah samo samih nas, ako budemo skoncentrisani i u utakmici sto posto dizemo ih sa hendikepom. Pustite se ovih vjestackih portala sto dizu njihove bebe,onaj im stoper novorodjence sto vrijedi 5 mil e po njihovoj prici ,odigrao protiv Goska ko da se nikad sa loptom ni u putu nije sreo.Ta njihova propaganda je cudo jedno, kakva ba Rahmanovic i Adukor pa za njih je Ivan Kante i Pjanic u jednom, nas Kemo je za Mujakica Ramos. Oplodit cemo ih nanu im ***** prepotentnu.HAJDE ZELJOOOOOOOOOOOOOOOO
Klasično razmišljanje paćenika i utopiste.
Sve na stranu, ali poluretardirani Kemo nije bolji ni od sebe prije tri godine, a ne od nekoga drugog.

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 01 nov 2018, 16:27

emir79 je napisao/la:Iskusni igraci poput Velkoskog moraju igrati derbi. Ovo je utakmica drugacijeg znacaja i razlikuje se od "obicnih". Bez obzira u kakvoj je ko situaciji uvijek je 50-50, a igraci poput Velkoskog takve utakmice odlucuju.

Nadam se da se akademci nece prepasti, bar oni koji ce poceti.

Samo ozbiljno i pametno.
znam da je odlučio onaj po snijegu, u korist kona... :thumbdown:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Samozdravlje » 01 nov 2018, 16:28

bordopoeta je napisao/la:
Pitar6785 je napisao/la:Ja sam nesto konto da dijasporci i lokalni navijaci koji mogu naprave neki dogovor sa amerikankom, da se napravi neki fond na bazi da ulaznica bude procjenjena na 5km bilo koja tribina i da se prije sozne uplacuje koliko ko moze i da se od skupljenih para kupi jednak broj ulaznica za svaku utakmicu i da se onda djele ko nije u stanju da kupi ulaznicu.

Mislim da bi se moglo obezbjedit 1500 ulaznica sto bi bilo win win za klub i za navijace. Znaci 100 ulaznica po utakmici za sezonu.

Mislim da bi ovo bilo izvidivo posebno ako bi fond bio otvoren citavu godinu da moze da se uplati.

Za dijasporu 20-30 tiketa da kupi nije nista a vjerujem da bi tipova bilo koji bi kupili i po 100 ulaznica
i

Po meni odličan prijedlog, ispravno i pozitivno razmišljaš. :thumbup:
I ? AKCIJA !!!
Dobro je i to , ali mislim da imam bolju ideju.Nedostatak ovog prijedloga je :netransparentnost,to sto bi momci morali dolaziti u klub svaki put,sto bi ovisili od dobronamjernosti sluzbenika,onda jednom izgubis obraz sto trazis i onda kad ti kazu nema.U svakom slucaju na ovom forumu ima ljudi i navijaca koji zele vidjeti punije tribine , pa hajmo onda malo pogurati. Neko parama,a neko organizacijom.U sljedecem postu cu objasniti svoju ideju.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
Benjolos
Postovi: 959
Pridružen/a: 01 avg 2016, 14:23
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Benjolos » 01 nov 2018, 16:31

Još 24h i 30 minutaaaaaa :opaopa:
Bordo bijeli za život cijeli!!

bordobijeli
Postovi: 14251
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordobijeli » 01 nov 2018, 16:47

Benjolos je napisao/la:Još 24h i 30 minutaaaaaa :opaopa:
Do vikenda

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 01 nov 2018, 16:53

Treba ovog Crepulju riješiti. Ne može ovo ovako. Puhne malo jači vjetar Crepulja povrijeđen, Ahmetović se nakašlje Crepulja 3 sedmice van terena. Ma dajte molim vas.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 01 nov 2018, 16:56

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Treba ovog Crepulju riješiti. Ne može ovo ovako. Puhne malo jači vjetar Crepulja povrijeđen, Ahmetović se nakašlje Crepulja 3 sedmice van terena. Ma dajte molim vas.
koljeno je **** , jednom ga operišeš gotovo je nikad više nećeš dostići taj nivo, a nerijetko to postane hronični problem...pogledaj mu stil igre prije operacije koljena , skroz drugi igrač sa nevjerovatnim trkovima i radijusom kretanja, ovo kod nas je možda 30% tog igrača...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Lik
Postovi: 5293
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lik » 01 nov 2018, 17:09

FK SARAJEVO U DOSADAŠNJIM DERBIJIMA



slika






Izvor: Bordo vremeplov i FKSinfo
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 26 gostiju.