FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 01 nov 2018, 18:10

DenchiNL je napisao/la:
skoroalen je napisao/la:@Denchi nećemo opet o bikiniju, to ne mora ništa značit. Možda nije Husref toliko loše vodio derbije, možda je Adžem bio predobar u tim utakmicama? Smiješno zvuči na prvu al prošle sezone su oni marnuli više puta i Lišticu, Zrinju, oborili ih u knockdown u onoj historijskoj utakmici. Donosili lagano bodove iz Zenice i Tuzle, potucali na bezveze utakmicama. Ja ipak vjerujem u pobjedu u subotu.
daj nemoj me zajebavat čuj Adžem :facepalm: :damn:
motivacija je ključna u derbi tekmama, ovaj "naš" to ne zna i čiča-miča gotova priča o derbijima...
što brojke i potvrđuju...
ja se nadam pobjedi, znači da se nešto desi nepredviđeno, viša sila, sreća, sudija, grom, nešto...
a nemam je na osnovu čega očekivati...što je tužno da je navijačima najbitnija tekma sasvim sigurno izgubljena...
Pa i govorim o motivaciji. Njihovo dijete, naložio ih da izginu protiv nas. A i da budemo realni do kraja, Adžem je sa Zakarićem i 10 pokemona uzeo tri derbija, uzeo u Lištici dva put, uzeo Mostarce jednom i izgubio bod u onom klasiku, i na koncu uzeo kup. Možemo mi ponižavat do sutra al brojke ne lažu, statistički je tu negdje sa Husrefom, koji ima jedan trofej više od njega u 15 godina dužoj trenerskoj karijeri.
Mi smo svi pljuvali Čalu, koji je uzeo derbi i haman uzeo još dva, gdje smo pojeli kone. Da li je Čala bio strašan motivator il je Slavko bio nikakav motivator? Tu se nikad ne zna šta je u svlačionici.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

bordopoeta
Postovi: 755
Pridružen/a: 19 mar 2015, 15:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordopoeta » 01 nov 2018, 18:17

kengur je napisao/la:
bordopoeta je napisao/la:
kengur je napisao/la: Ma javili su preko razglasa da ce Ferhatovici nasem igracu koji prvi postigne go kao poklon dati janje. I dobi ga nas trener kao sto kazes. Znam da sam strepio do kraja jer se titula odlucivala a cini mi se da su komsije igrale u Beogradu sa Partizanom. Zbog guzve na kapijama mi jedva usli u 4-toj minuti i sklonili se na istok. A nakon zavrsetka ludnica.
Hvala ti lijepa, vjerujem ti, ali ja da me ubiješ ne mogu se toga sjetiti. Čini mi se da je Husref te godine bio prvi strijelac lige. Drugi gol je dao Dragan Jakovljević, koji nam je na početku sezone 84/85 došao iz konjičkog Igmana i pokazao se te a i ostalih sezona više nego solidan igrač.
Pa ti si se ubio da budes enciklopedia. Dobro si Jakovljevic je bio iz Igmana Konjic, sad kad kazes. A valjao nam je i to pravo. A ovo sa razglasa valjda nisu cuo od frke a ko zna zasto se meni bas taj detalj urezao u pamcenje nakon toliko godina. Moja memorija cuva cudne detalje. Recimo kad je na pomocnim terenima, stoper Vratnika dobio crveni a on ga uzeo sudiji iz ruke poderao ga i okrenuo sudiju i nabio ga nogom u zicagu. Naravno nakon toga rusvaj... :urnebes: Mogu ti reci da nije bio losiji onda fudbal gledajuci Vrbanjusu, Saobracajac, Hrid, Vraca, Stupcanicu...

Nego uzimamo li mi ovaj derbi. Kadgod sam bio milion posto siguran, mi smo dobijali po usima. Sad nisam siguran tako da.... :mrgreen:
Ako budemo igrali pametno, malo čvršće, da nam zadnja linija ne stoji previsoko, kao inače, te da svi igrači budu na svojim pozicijama /Hebib ni pošto na beku/ uvjeren sam da uzimamo ujake u hendikepu. Da ti objasnim za ovo "ujaci", jer vidim da si dobro obaviješten i da dosta znaš o našem klubu. Oni su klub ust aške provenijencije. Igrali su NDH ligu 1941-45 i svi njihovi tadašnji igrači su bili u ustaškoj mladeži, a Joško Domorocki je bio ustaški satnik. Njihovi navijači nam prigovaraju da smo im oteli igrače 1946. god. , kao naređeno im da pređu kod nas i sl. Ma ko je to nekome mogao da naredi prelazak u neki klub? Prava je istina da su naši rukovodioci iskoristili činjenicu za ustašku mladež, pa su im drugovi iz UDBA-e zaprijetili ili murija ili prelazak u naš klub, što su svi i učinili, osim Joška Domorockog. Sada njihovi navijači kažu on im je legenda, a negdje čini mi se do 1950. godine i njihova ga uprava javno osudila i ogradila se od njega zbog krađe voća i povrća, što se može naći u napisima ondašnje štampe. Zamisli ti njihove legende-kokošara. Kažu nas osnovala Partija i UDBA. Tačno je da su nas osnovali antifašisti i bilo je normalno tada da su bili članovi Partije. Šta, trebao je doći Ante Pavelić da nas osnuje, ili pop Đujić.Što nas zovu "pitari"?. Eh, taj naš novoosnovani klub je kao požar obuhvatio stare dijelove grada (čaršija, Vratnik skoro 100 posto itd.) Znači za nas su počeli da navijaju starosjedioci Sarajeva. Pa i sam stariji Osim u nekoj knjizi o njemu kaže osnovali su Sarajevo da ima čaršija za koga da navija. Jer stare Sarajlije se nisu mogli identifikovati sa klubom ustaške provenijencije. Pošto je gro pristalica našeg kluba u početku pripadao starosarajevskoj populaciji i njih zovu popularno "pitari" - tako smo i mi (navijači) prozvani pitarima, što je meni najdraži naziv za naše navijače. Nemoj nikome vjerovati ko ti kaže drugačije, jer je ovo gola istina. (A pitarima se nazivaju stare Sarajlije, ali samo oni čije su porodice u Sarajevu najmanje 200 godina). Ovim ne omalovažavam naše navijače iz drugih gradova. Bože sačuvaj! Kako mi je samo drago kada u drugim mjestima širom BiH naiđem na naše navijače. Vjeruj da oni možda i više od nas Sarajlija vole nas klub.

bordopoeta
Postovi: 755
Pridružen/a: 19 mar 2015, 15:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordopoeta » 01 nov 2018, 18:25

robertkosar je napisao/la:
bordopoeta je napisao/la:
kengur je napisao/la:Sjećam se da je Husref dao prvi gol, sjećam se kada su nakon utakmice igrači trčali oko terena bez gornjih dresova, a Husref nabi nogom nekakvu kantu sa vodom na atletskoj stazi. I koliko se god naprezao, ne mogu da me ubiješ, da se sjetim toga o čemu govoriš. Podsjeti nas.
Ma javili su preko razglasa da ce Ferhatovici nasem igracu koji prvi postigne go kao poklon dati janje. I dobi ga nas trener kao sto kazes. Znam da sam strepio do kraja jer se titula odlucivala a cini mi se da su komsije igrale u Beogradu sa Partizanom. Zbog guzve na kapijama mi jedva usli u 4-toj minuti i sklonili se na istok. A nakon zavrsetka ludnica.

Hvala ti lijepa, vjerujem ti, ali ja da me ubiješ ne mogu se toga sjetiti. Čini mi se da je Husref te godine bio prvi strijelac lige. Drugi gol je dao Dragan Jakovljević, koji nam je na početku sezone 84/85 došao iz konjičkog Igmana i pokazao se te a i ostalih sezona više nego solidan igrač.
Prvi strelac lige 1984 je bio Zlatko Vujovic sa 25 golova. Husref je dao 19 golova i nikad nije bio strelac lige :kafa:[/quote]

Vjerujem ti, ali se i Husref te sezone nadavao golova, cini mi se 20 ak.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54332
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 01 nov 2018, 18:29

Na anketi samo 119 glasova? :think:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
benko21
Postovi: 2565
Pridružen/a: 17 mar 2016, 13:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la benko21 » 01 nov 2018, 18:32

MortemHz je napisao/la:Na anketi samo 119 glasova? :think:
+1 :D
Saraj'vu zakletvu ja sam dao i ponavljam ja nju svaki dan jer njemu ja vjecno cu biti odan
ko Šoja Stojan

Avatar
Orangina85
Postovi: 821
Pridružen/a: 27 dec 2016, 15:07
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Orangina85 » 01 nov 2018, 18:33

KrajisnikBosnjak je napisao/la:
DenchiNL je napisao/la:
KrajisnikBosnjak je napisao/la:Treba ovog Crepulju riješiti. Ne može ovo ovako. Puhne malo jači vjetar Crepulja povrijeđen, Ahmetović se nakašlje Crepulja 3 sedmice van terena. Ma dajte molim vas.
koljeno je **** , jednom ga operišeš gotovo je nikad više nećeš dostići taj nivo, a nerijetko to postane hronični problem...pogledaj mu stil igre prije operacije koljena , skroz drugi igrač sa nevjerovatnim trkovima i radijusom kretanja, ovo kod nas je možda 30% tog igrača...
Jest, ali ne vidim razlog da dovodimo takve igrače. To mi je sve bezveze.
Pa koliko znam operisao je koljeno kod nas tj nismo ga doveli operisanog

Samozdravlje
Postovi: 7750
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Samozdravlje » 01 nov 2018, 18:37

U buduce kad zelim pisati na ovom pdf ,prvo cu procitati najbolji post svih vremena na str.18330 , prvi post na toj stranici i onda pokusati nesto "pametno" napisati.
Niti ga hvalim, niti ga kudim,niti ga volim ,a jos manje mrzim.Naravno o Husrefu je rijec.Covjek je trener kluba za koji navijam,a taj moj klub odavno nije bolje stajao i igrao.Zamisli da si sef u Telekomu(dobra pozicija)i zavisis od uposlenika i neki ti "jaran" ne ispunjava zadatke(glup,lijen,neodgovoran) , bi li ga ostavio i da tvoja guzica dodje u pitanje. Ne bi sigurno. Najgore od svega sto i ja nisam zadovoljan sa 2/3 igraca,ali rezultati me demantuju. Vala ne mogu poznavati bolje ovu igru od covjeka koji je u fudbalu bizu 40 god. I te kako bih volio vidjeti Sabanovica na terenu ,ali valjda onaj koji zavisi od desnog beka,desnog krila,stopera zna bolje. Mozda sam naivan , ali ne bih kritikovao dok se prvenstvo ne zavrsi. Nema titule , nema posla.Pa bujrum eksperimentisi , samo da ti se ne odbije od glavu.Tebi ,a nazalost i nama. Osvoji titulu Hurefe i demantuj me ,za ove 3 pozicije.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 01 nov 2018, 18:48

skoroalen je napisao/la: Pa i govorim o motivaciji. Njihovo dijete, naložio ih da izginu protiv nas. A i da budemo realni do kraja, Adžem je sa Zakarićem i 10 pokemona uzeo tri derbija, uzeo u Lištici dva put, uzeo Mostarce jednom i izgubio bod u onom klasiku, i na koncu uzeo kup. Možemo mi ponižavat do sutra al brojke ne lažu, statistički je tu negdje sa Husrefom, koji ima jedan trofej više od njega u 15 godina dužoj trenerskoj karijeri.
Mi smo svi pljuvali Čalu, koji je uzeo derbi i haman uzeo još dva, gdje smo pojeli kone. Da li je Čala bio strašan motivator il je Slavko bio nikakav motivator? Tu se nikad ne zna šta je u svlačionici.
volio bi ja da je to ali smo ih mi nažalost naložili sami tj. naši igrači
a **** su oni bili i sa Adžemom izuzev one sedmice kad su uzeli i nas i Široki kolko 3put?? a i to je prljavo bilo...
što više vremena prolazi sve je jasnije da je Čala jedan mađioničar i motivator šta je napravio od škarta koji mu je dan u ruke...
ovaj sa dream teamom i širinom svako malo krizira i strahujem od repeticije rezultata Slobodinog dream teama s njim na čelu...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
benko21
Postovi: 2565
Pridružen/a: 17 mar 2016, 13:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la benko21 » 01 nov 2018, 18:48


Ale Aleoo
Ale Aleoo
J.ebi Želju Sarajvo
Ale Aleoo
Ale Aleoo
Grmi Cijeli Stadion

Na Na Na
Na Na Na
J.ebat ce vas Horde Zla
Na Na Na
Na Na Na
Jer si p.icka štrumfovska
Saraj'vu zakletvu ja sam dao i ponavljam ja nju svaki dan jer njemu ja vjecno cu biti odan
ko Šoja Stojan

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 01 nov 2018, 18:57

DenchiNL je napisao/la:
skoroalen je napisao/la: Pa i govorim o motivaciji. Njihovo dijete, naložio ih da izginu protiv nas. A i da budemo realni do kraja, Adžem je sa Zakarićem i 10 pokemona uzeo tri derbija, uzeo u Lištici dva put, uzeo Mostarce jednom i izgubio bod u onom klasiku, i na koncu uzeo kup. Možemo mi ponižavat do sutra al brojke ne lažu, statistički je tu negdje sa Husrefom, koji ima jedan trofej više od njega u 15 godina dužoj trenerskoj karijeri.
Mi smo svi pljuvali Čalu, koji je uzeo derbi i haman uzeo još dva, gdje smo pojeli kone. Da li je Čala bio strašan motivator il je Slavko bio nikakav motivator? Tu se nikad ne zna šta je u svlačionici.
volio bi ja da je to ali smo ih mi nažalost naložili sami tj. naši igrači
a **** su oni bili i sa Adžemom izuzev one sedmice kad su uzeli i nas i Široki kolko 3put?? a i to je prljavo bilo...
što više vremena prolazi sve je jasnije da je Čala jedan mađioničar i motivator šta je napravio od škarta koji mu je dan u ruke...
ovaj sa dream teamom i širinom svako malo krizira i strahujem od repeticije rezultata Slobodinog dream teama s njim na čelu...
Toga se i ja bojim. Mada je onda ofirno izgubljena titula na Tušnju, u prelazu protiv Drine, ko zna šta je Sisoje tad mutio i koliku je lovu uzeo na toj utakmici. Al eto, nadajmo se pobjedi u subotu, vakat je da se i mi obradujemo u vječitom.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
miky_hz
Postovi: 23121
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 01 nov 2018, 19:17

Izgleda da Fejzic brani derbi.Kjosevskom se gubi trag kako su i ova ova dvojica suspendovana,ne pojavljuje se ni na treninzima.

Koliko znam igra im ekipa koja sem mozda na treningu jos zajedno nije igrala . Vezni red je trkacki i fizicki u mnogome na nasoj strani,kod njih tu pocinje trojac Saban mali ,Vranjes i Curjuric.Manje vise svi su fizicki jako losi igraci i trka im nije neka jaca strana.Zajimovica bi trebao Veselinovic da zamjeni(pitanje je dali moze poluvrijeme da izgura,jel dugo nije igrao).
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 01 nov 2018, 19:21

miky_hz je napisao/la:Izgleda da Fejzic brani derbi.Kjosevskom se gubi trag kako su i ova ova dvojica suspendovana,ne pojavljuje se ni na treninzima.

Koliko znam igra im ekipa koja sem mozda na treningu jos zajedno nije igrala . Vezni red je trkacki i fizicki u mnogome na nasoj strani,kod njih tu pocinje trojac Saban mali ,Vranjes i Curjuric.Manje vise svi su fizicki jako losi igraci i trka im nije neka jaca strana.Zajimovica bi trebao Veselinovic da zamjeni(pitanje je dali moze poluvrijeme da izgura,jel dugo nije igrao).
Ovaj Čurjurić je ekstra igrač, po meni što se tiče Želje najopasniji igrač uz Blagojevića kojeg nema u sastavu.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 01 nov 2018, 19:24

miky_hz je napisao/la:Izgleda da Fejzic brani derbi.Kjosevskom se gubi trag kako su i ova ova dvojica suspendovana,ne pojavljuje se ni na treninzima.

Koliko znam igra im ekipa koja sem mozda na treningu jos zajedno nije igrala . Vezni red je trkacki i fizicki u mnogome na nasoj strani,kod njih tu pocinje trojac Saban mali ,Vranjes i Curjuric.Manje vise svi su fizicki jako losi igraci i trka im nije neka jaca strana.Zajimovica bi trebao Veselinovic da zamjeni(pitanje je dali moze poluvrijeme da izgura,jel dugo nije igrao).
Fejzić će igrati utakmicu života ko i svaki golman protiv nas...
da je adukor, stanoje i rahman u sredini pojeli bi ih..i fizički, trkački...sve
Veselinović je kompletniji igrač ali nespreman a ući će garant Dacić s klupe poslije...
stoperi su im loši bili zadnji put kad su zajedno igrali...

ovo moli za iznenađenjem nekim i početi sa Haretom i Ahmetom u napadu, kroz sredinu ih napasti jer su tu najtanji a i stoperi nesigurni, direktno , brzo u 2-3 dodavanja...bez krila ih okupirati u 16, samo kroz sredinu, dati gol ili 2, u drugom izmjenu napraviti vratit na staru formaciju....
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
miky_hz
Postovi: 23121
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 01 nov 2018, 19:26

KrajisnikBosnjak je napisao/la:
miky_hz je napisao/la:Izgleda da Fejzic brani derbi.Kjosevskom se gubi trag kako su i ova ova dvojica suspendovana,ne pojavljuje se ni na treninzima.

Koliko znam igra im ekipa koja sem mozda na treningu jos zajedno nije igrala . Vezni red je trkacki i fizicki u mnogome na nasoj strani,kod njih tu pocinje trojac Saban mali ,Vranjes i Curjuric.Manje vise svi su fizicki jako losi igraci i trka im nije neka jaca strana.Zajimovica bi trebao Veselinovic da zamjeni(pitanje je dali moze poluvrijeme da izgura,jel dugo nije igrao).
Ovaj Čurjurić je ekstra igrač, po meni što se tiče Želje najopasniji igrač uz Blagojevića kojeg nema u sastavu.
Slazem se,ali ima problem defanzive i nije nesto voljan da trci nazad i da ganja.Bitno je uvijek imati igraca blizu njega jel se ne libi opaliti po golu iz svake pozicije a sut mu je stvarno onako na zavidnom nivou.Mada fizicki nije bas prespreman i uglavnom je prvi na tapetu za izmjenu.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Samozdravlje
Postovi: 7750
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Samozdravlje » 01 nov 2018, 19:27

bordopoeta je napisao/la:
kengur je napisao/la: Ma javili su preko razglasa da ce Ferhatovici nasem igracu koji prvi postigne go kao poklon dati janje. I dobi ga nas trener kao sto kazes. Znam da sam strepio do kraja jer se titula odlucivala a cini mi se da su komsije igrale u Beogradu sa Partizanom. Zbog guzve na kapijama mi jedva usli u 4-toj minuti i sklonili se na istok. A nakon zavrsetka ludnica.
Hvala ti lijepa, vjerujem ti, ali ja da me ubiješ ne mogu se toga sjetiti. Čini mi se da je Husref te godine bio prvi strijelac lige. Drugi gol je dao Dragan Jakovljević, koji nam je na početku sezone 84/85 došao iz konjičkog Igmana i pokazao se te a i ostalih sezona više nego solidan igrač.
Pa ti si se ubio da budes enciklopedia. Dobro si Jakovljevic je bio iz Igmana Konjic, sad kad kazes. A valjao nam je i to pravo. A ovo sa razglasa valjda nisu cuo od frke a ko zna zasto se meni bas taj detalj urezao u pamcenje nakon toliko godina. Moja memorija cuva cudne detalje. Recimo kad je na pomocnim terenima, stoper Vratnika dobio crveni a on ga uzeo sudiji iz ruke poderao ga i okrenuo sudiju i nabio ga nogom u zicagu. Naravno nakon toga rusvaj... :urnebes: Mogu ti reci da nije bio losiji onda fudbal gledajuci Vrbanjusu, Saobracajac, Hrid, Vraca, Stupcanicu...

Nego uzimamo li mi ovaj derbi. Kadgod sam bio milion posto siguran, mi smo dobijali po usima. Sad nisam siguran tako da.... :mrgreen:[/quote]

Ako budemo igrali pametno, malo čvršće, da nam zadnja linija ne stoji previsoko, kao inače, te da svi igrači budu na svojim pozicijama /Hebib ni pošto na beku/ uvjeren sam da uzimamo ujake u hendikepu. Da ti objasnim za ovo "ujaci", jer vidim da si dobro obaviješten i da dosta znaš o našem klubu. Oni su klub ust aške provenijencije. Igrali su NDH ligu 1941-45 i svi njihovi tadašnji igrači su bili u ustaškoj mladeži, a Joško Domorocki je bio ustaški satnik. Njihovi navijači nam prigovaraju da smo im oteli igrače 1946. god. , kao naređeno im da pređu kod nas i sl. Ma ko je to nekome mogao da naredi prelazak u neki klub? Prava je istina da su naši rukovodioci iskoristili činjenicu za ustašku mladež, pa su im drugovi iz UDBA-e zaprijetili ili murija ili prelazak u naš klub, što su svi i učinili, osim Joška Domorockog. Sada njihovi navijači kažu on im je legenda, a negdje čini mi se do 1950. godine i njihova ga uprava javno osudila i ogradila se od njega zbog krađe voća i povrća, što se može naći u napisima ondašnje štampe. Zamisli ti njihove legende-kokošara. Kažu nas osnovala Partija i UDBA. Tačno je da su nas osnovali antifašisti i bilo je normalno tada da su bili članovi Partije. Šta, trebao je doći Ante Pavelić da nas osnuje, ili pop Đujić.Što nas zovu "pitari"?. Eh, taj naš novoosnovani klub je kao požar obuhvatio stare dijelove grada (čaršija, Vratnik skoro 100 posto itd.) Znači za nas su počeli da navijaju starosjedioci Sarajeva. Pa i sam stariji Osim u nekoj knjizi o njemu kaže osnovali su Sarajevo da ima čaršija za koga da navija. Jer stare Sarajlije se nisu mogli identifikovati sa klubom ustaške provenijencije. Pošto je gro pristalica našeg kluba u početku pripadao starosarajevskoj populaciji i njih zovu popularno "pitari" - tako smo i mi (navijači) prozvani pitarima, što je meni najdraži naziv za naše navijače. Nemoj nikome vjerovati ko ti kaže drugačije, jer je ovo gola istina. (A pitarima se nazivaju stare Sarajlije, ali samo oni čije su porodice u Sarajevu najmanje 200 godina). Ovim ne omalovažavam naše navijače iz drugih gradova. Bože sačuvaj! Kako mi je samo drago kada u drugim mjestima širom BiH naiđem na naše navijače. Vjeruj da oni možda i više od nas Sarajlija vole nas klub.[/quote]
:tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: Hocemo knjigu, pa samo od tvojih postova se moze knjiga napisati. Ne one slatkorjecive vec istinske do kosti. Nesporan talenat za pisanje , vjerovatno i profesionalno opredjeljenje. Hvala Bogu sto pises ovdje. :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :bow: :thumbup:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 01 nov 2018, 19:36

Mnogo stvari se može naučiti sa ovog foruma, ali ako ćemo sad nešto pametovati o tim ljudima koji su eto bili u ustaškom pokretu, onda pola nas se treba osjećati prozvanim... Pa moj pradjed i dosta, dosta Krajišnika silom prilika su završili u tim jedinicama, tako je tad vrijeme bilo, šta se tu može. Ne volim prema tome etiketirati ljude da su dobri ili loši, jer svi znamo u kakvom su vremenu naši preci živjeli, gdje su između više zala morali birati manje, jer nacionalna svijest skoro pa i nije postojala. Ne bih sad da unosim politiku na ovaj forum, ali jednostavno morao sam ovo napisati. Svako dobro vam želim. :)
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 01 nov 2018, 19:42

Mogu l' se sutra karte kupit? Nafuralo se pola famelije na tekmu, ne mogu da ih nagovorim da ne idu. :lol:
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8149
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 01 nov 2018, 19:47

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Mnogo stvari se može naučiti sa ovog foruma, ali ako ćemo sad nešto pametovati o tim ljudima koji su eto bili u ustaškom pokretu, onda pola nas se treba osjećati prozvanim... Pa moj pradjed i dosta, dosta Krajišnika silom prilika su završili u tim jedinicama, tako je tad vrijeme bilo, šta se tu može. Ne volim prema tome etiketirati ljude da su dobri ili loši, jer svi znamo u kakvom su vremenu naši preci živjeli, gdje su između više zala morali birati manje, jer nacionalna svijest skoro pa i nije postojala. Ne bih sad da unosim politiku na ovaj forum, ali jednostavno morao sam ovo napisati. Svako dobro vam želim. :)
Jel zbog ostalo to što zovete kruh, strik, dite, mliko itd. :mrgreen:

Samozdravlje
Postovi: 7750
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Samozdravlje » 01 nov 2018, 19:53

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Mnogo stvari se može naučiti sa ovog foruma, ali ako ćemo sad nešto pametovati o tim ljudima koji su eto bili u ustaškom pokretu, onda pola nas se treba osjećati prozvanim... Pa moj pradjed i dosta, dosta Krajišnika silom prilika su završili u tim jedinicama, tako je tad vrijeme bilo, šta se tu može. Ne volim prema tome etiketirati ljude da su dobri ili loši, jer svi znamo u kakvom su vremenu naši preci živjeli, gdje su između više zala morali birati manje, jer nacionalna svijest skoro pa i nije postojala. Ne bih sad da unosim politiku na ovaj forum, ali jednostavno morao sam ovo napisati. Svako dobro vam želim. :)
Ako sam dobro razumio @bordopoetu , on pise o rivalstvu dva kluba,nije mu namjera pisati o 2 Svj.ratu . Stalno smo izlozeni provokacijama tipa Torpedo , UDBA , a ovaj post pojasnjava i stavlja stvari na svoje mjesto. I moj rahmetli babo kao 17-godisnjak je morao u domobrane,pa 1943/44 presao u partizane(i to morao).Sramota je ciniti zlocin,a ne silom prilika biti u nekoj vojci(to je bio svjetski kolaps).
Uglavnom poenta je na podmetanju od strane navijaca komsija,a ovo im je odgovor.Bravo @bordopoeta.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 01 nov 2018, 20:09

Lažni zagrizli za Čabraju, a i kone šatro, znači od Šovšića ništa...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: ajdohordas i 34 gosta.