FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Napapijri » 01 okt 2019, 15:10

Zasto Markovic ne putuje s ekipom i ne brani u kupu?
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 01 okt 2019, 15:32

Napapijri je napisao/la:Zasto Markovic ne putuje s ekipom i ne brani u kupu?
Mislim da je povrijeđen.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Sarajlijaaa46
Postovi: 351
Pridružen/a: 19 avg 2019, 01:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sarajlijaaa46 » 01 okt 2019, 15:43

VenamaHrabrih je napisao/la:
Sarajlijaaa46 je napisao/la:
VenamaHrabrih je napisao/la:Gledajuci uzivo jucerasnju utakmicu, osjecaj je da Sarajevo, polako, izlazi iz krize. Kljucna je bila pobjeda protiv Borca. Bez obzira na svu limitiranist ekipe, mesetarenja u Savezu (komenzacija licence) i zamracivanja analize rada sudija, ono sto je svojstveno velikom klubu - Sarajevo je naslo snage u vlastitoj nutrini i podize se kao proljetno Sunce, da isusi mocvaru zvanu Savez i Premijer liga.
Juce gledah, niko nema Andreja, Besima, Halida, Vladana... Tacno se vidi da su ta djeca preboljela djecije bolesti i da su svjesni da su proteklu krizu sa uspjehom iznijeli. Vedrija su čela ovih momaka nego prije 20-ak dana. Veliki su posao prebacili preko, jos uvijek, nejakih pleca. TAKO SOKOLOVI!!!! TAKO JUNACI!!!! Suza mi juce krenu kad vidjeh kako Andrej prenosi loptu i bez straha ulazi u duele i skok-igru. Samo naprijed i nikad nemojte posustati.
Ako se nekad napravi stadion i bude glasovanje o imeni istog, predlazem: RajvosArena.
Ne valja,neka ostane isto,po legendi fudbalskog kluba Sarajevo-Asim-Ferhatović Hase!!!
Postujem tvoje misljenje da ti se ne sviđa, to je, ionako, samo prijedlog.
Ja sam, licno, protiv davanja vlastith imena ulicama, objekattima, parrkovima sl. Vise bih volio da se Hasetu podigne spomenik ispred stadiona u nekoj fudbalskoj pozi i postoljem na kojem bi pisale njegove zasluge. Isto tako i Kelly-ju. Spomenik je trajna kategorija, dok je stadion podlozan mijenjanju imena radi sponzora, rusenju, pregrađivanju, ruiniranju itd. Ali, ako to bude volja vecine, nek se zove po Hasetu. Sve 5.
E iskreno svidja mi se ideja!A da ako budemo gradili stadion da pokusamo sa Turkishem dogovoriti oni nama pare a mi ime stadiona Turkish Arena ili nesto tako..

Avatar
Lecler
Postovi: 2420
Pridružen/a: 25 sep 2018, 23:35
Lokacija: Vratnik
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lecler » 01 okt 2019, 15:48

Previše mi pametujemo za narod koji je stavljao cd na retrovizor da ga radar ne uhvati
ISTINA ZA VEDRANA!

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 01 okt 2019, 15:52

skoroalen je napisao/la:Ne bismo mi ništa halalili, budimo realni. Kad bismo 0:5 Lišticu pukli i igrali 2:2 sa Zrinjom, bilo bi pljuvačine. Pojedinačno bi nekom i bilo svejedno al kolektivno smo takva gov.na da ni Manchester City nije za nas, nešta nam ne bi odgovaralo.
ja lično ne , emotivnije doživljavam tekme kontra ubica nego li gradski derbi, a ove sportske rivale nako, skoro nikako....
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
AngelDiMaria
Postovi: 2109
Pridružen/a: 22 avg 2018, 16:03
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AngelDiMaria » 01 okt 2019, 15:52

Lecler je napisao/la:Previše mi pametujemo za narod koji je stavljao cd na retrovizor da ga radar ne uhvati
cekam sad da neko prospe fazon za torabija ili esmeraldu
"Ćiro je trenirao svjetske igrače, ali je Safet Sušić neponovljiv, jedan i jedini. On je bio umjetnik!"

Avatar
Lecler
Postovi: 2420
Pridružen/a: 25 sep 2018, 23:35
Lokacija: Vratnik
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lecler » 01 okt 2019, 15:55

AngelDiMaria je napisao/la:
Lecler je napisao/la:Previše mi pametujemo za narod koji je stavljao cd na retrovizor da ga radar ne uhvati
cekam sad da neko prospe fazon za torabija ili esmeraldu
Ma smiješno mi jaro ovaj bi ovo onaj bi ono a slabo je ko realan i onda kad bude kiks odmah drvlje i kamenje na sve živo vezano za fks.
ISTINA ZA VEDRANA!

Avatar
Farah0709
Postovi: 22
Pridružen/a: 16 apr 2019, 00:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Farah0709 » 01 okt 2019, 15:58

Dobijamo obijr tekme ove sedmice,ne znam samo zasto kalkulisemo...i opet na Kosevu 2.500 ljudi :tokralju:
U Sarajevu sve ima svoju priču i u Sarajevu ništa nije slučajno.

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 01 okt 2019, 16:12

Priče o posjeti pretresene 1000 puta. Jednostavno ne možeš nikog natjerat, ko je kisnuo protiv Olimpica i Veleža, protiv Sloge, dolazit će uvijek. Ko neće, možeš ga puškom tjerat al na stadion mu se ne ide. Svaki klub ima tri kategorije navijača, one najvjernije koji dolaze na sve utakmice, onda navijače koji dolaze 6-7 važnijih domaćih utakmica u sezoni, i one navijače koji jednom godišnje dođu na stadion, obično kad su neke proslave ili Evropa. Ja u raji imam sve tri kategorije i znam kako ko od njih razmišlja, ove zadnje ne možeš na Koševo natjerat protiv neke Mladosti ili Radnika, nema hljeba. Fino vrijeme, sunce, ići ćemo i na kafu, i na nargilu na Ciglane, sve živo mu ponudi i kartu još plati, ono neće. Jbg, mentalitet takav.
A ima i do (ne)uslovnosti stadiona, finansijske situacije, odlaska navijača iz BiH... možeš ti mjesec dana pisat "kako ima za nargilu svaku noć a nema za karte", džaba, on je sebi rasporedio troškove tako da mu je stadion luksuz i ende. Ja ne pušim ta sr.anja, ne pijem, ne kockam, al idem svaku domaću utakmicu, idem na košarku u Skenderiju, gledam reprezentaciju ponekad u Zenici, idem na rukomet u Visoko, na sve koncerte u Sarajevo... sve pare na to syebem. Svako zna sebe, teško je nekom mentalitet mijenjat.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

VenamaHrabrih
Postovi: 2433
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VenamaHrabrih » 01 okt 2019, 16:34

@Sarajlijaaa46. To bi bilo idealno, a i sve ozbiljnije ekipe su tako uradile. Koliko se to isplati Turkishu, drugo je pitanje.
Slijedeca stvar je da se ide na projekte, ali to iziskuje vlastite resurse. Volio bih do 2025-e da se to oposli.

Sarajlijaaa46
Postovi: 351
Pridružen/a: 19 avg 2019, 01:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Sarajlijaaa46 » 01 okt 2019, 16:47

skoroalen je napisao/la:Priče o posjeti pretresene 1000 puta. Jednostavno ne možeš nikog natjerat, ko je kisnuo protiv Olimpica i Veleža, protiv Sloge, dolazit će uvijek. Ko neće, možeš ga puškom tjerat al na stadion mu se ne ide. Svaki klub ima tri kategorije navijača, one najvjernije koji dolaze na sve utakmice, onda navijače koji dolaze 6-7 važnijih domaćih utakmica u sezoni, i one navijače koji jednom godišnje dođu na stadion, obično kad su neke proslave ili Evropa. Ja u raji imam sve tri kategorije i znam kako ko od njih razmišlja, ove zadnje ne možeš na Koševo natjerat protiv neke Mladosti ili Radnika, nema hljeba. Fino vrijeme, sunce, ići ćemo i na kafu, i na nargilu na Ciglane, sve živo mu ponudi i kartu još plati, ono neće. Jbg, mentalitet takav.
A ima i do (ne)uslovnosti stadiona, finansijske situacije, odlaska navijača iz BiH... možeš ti mjesec dana pisat "kako ima za nargilu svaku noć a nema za karte", džaba, on je sebi rasporedio troškove tako da mu je stadion luksuz i ende. Ja ne pušim ta sr.anja, ne pijem, ne kockam, al idem svaku domaću utakmicu, idem na košarku u Skenderiju, gledam reprezentaciju ponekad u Zenici, idem na rukomet u Visoko, na sve koncerte u Sarajevo... sve pare na to syebem. Svako zna sebe, teško je nekom mentalitet mijenjat.
Pametno,isto i ja,bolje otici na tekmu nego kafu popiti,doduse imam i za jedno i drugo Hvala Bogu ali kad bi birao radije bi da idem na utakmice..Raja se zali nemaju para a svi voze dobra auta i luksuzne stvari,a kao nemaju za karte,to su price za djecu..

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5790
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pitar6785 » 01 okt 2019, 17:35

70% navijaca moze priustit 14 km mjeseno (2 utakmice po 7 km)

Samo sto 80% tih navijaca voli potrosit 100 km na sportsku prognozu i zaradit 40km znaci minus 60 km mjesecno.

I na kraju ti ispadne da je bolje izgubit 60 km nego dat 14 km i uzivat 180 minuta u igri voljenog kluba plus onaj osjecaj da si pomogo koliko toliko klub koji volis.

Mi smo mentalno bolestan ljubomoran narod. U najmanju ruku picke..

Avatar
Zagor
Postovi: 5505
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Zagor » 01 okt 2019, 18:02

Gotov se posvađaše :D
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8126
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 01 okt 2019, 18:03

VenamaHrabrih je napisao/la:
Stroj1946 je napisao/la:Kipovi se kod nas NE prave, jer nije u skladu sa vjerom. To u Sarajevu nećete nigdje naći da se radilo poslije rata. Valjda ste naučili nešto u životu dosad, jbga dan. Spomen ploče mogu proći.
To, u najmanju ruku, nije tacno. Vjera ne brani nista. Religija je ta koja brani, a vjera i religija nisu isto, isto se ne pišu, ne čitaju, ne prevode i ne transkribuju, a nisu ni sinonimi.
Ostaje mi nejasno sta smo to trebali nauciti? Da je Sarajevo Sarajlabad? Mozda bi ti volio, ali jbg, meščini daš se razočarat.
Haj ba odyebi

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 01 okt 2019, 18:05

Stroj1946 je napisao/la:
VenamaHrabrih je napisao/la:
Stroj1946 je napisao/la:Kipovi se kod nas NE prave, jer nije u skladu sa vjerom. To u Sarajevu nećete nigdje naći da se radilo poslije rata. Valjda ste naučili nešto u životu dosad, jbga dan. Spomen ploče mogu proći.
To, u najmanju ruku, nije tacno. Vjera ne brani nista. Religija je ta koja brani, a vjera i religija nisu isto, isto se ne pišu, ne čitaju, ne prevode i ne transkribuju, a nisu ni sinonimi.
Ostaje mi nejasno sta smo to trebali nauciti? Da je Sarajevo Sarajlabad? Mozda bi ti volio, ali jbg, meščini daš se razočarat.
Haj ba odyebi
i ti u skokovima :wave:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 01 okt 2019, 18:16

AngelDiMaria je napisao/la:
Lecler je napisao/la:Previše mi pametujemo za narod koji je stavljao cd na retrovizor da ga radar ne uhvati
cekam sad da neko prospe fazon za torabija ili esmeraldu
Previše mi pametujemo za narod koji je hrlio kod Torabija i koji je kući nosio litre vode.

Nemojte dirati stroja, maskota ss.ba foruma.
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 01 okt 2019, 18:25

Dovodi Emireeeee :!: :!: :!: :D :opaopa:
Zakon o porezu na dohodak, koji bi Parlament Federacije BiH trebao uskoro usvojiti, previđa olakšice koje bi itekako trebale obradovati profesionalne sportiste i klubove.

Prema aktuelnom prijedlogu, dodatni prihodi koji ostvaruju sportisti i sportski stručnjaci neće biti okarakterisani kao klasična plata te, samim tim, oporezivi dio tih primanja bit će znatno umanjen. U prijevodu – porez će biti manji za prihode sportista koji nisu plata.

Kako se navodi u obrazloženju, uvođenjem ovog člana u Zakon dobio bi se efekat poput onog u Srbiji nakon uvođenja sličnih uredbi. Klubovima bi se omogućilo angažovanje kvalitetnijih sportista (poput, naprimjer, Marka Marina u Crvenoj zvezdi) za isti novac kojim raspolažu, jer bi sportisti mogli ostvarivati prihode osim osnovne plate koji se oporezuju sa nižim stopama doprinosa.

Dakle, sa manjim izdvajanjima za porez, klubovi bi mogli više novca uložiti u igrački kadar i kvalitetnija pojačanja. Sve dok u bh. sportu oblast prihoda bio uređivana prema trenutnom zakonodavstvu, naravno da naše ekipe i sportisti neće biti konkurentni u regionalnim okvirima, a kamoli šire
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 01 okt 2019, 18:32

Sarajlijaaa46 je napisao/la: Pametno,isto i ja,bolje otici na tekmu nego kafu popiti,doduse imam i za jedno i drugo Hvala Bogu ali kad bi birao radije bi da idem na utakmice..Raja se zali nemaju para a svi voze dobra auta i luksuzne stvari,a kao nemaju za karte,to su price za djecu..
Naravno da imaju pare, al je to sve do mentaliteta. Neko ode u Bosnu na Ilidžu i syebe 150 maraka za noć, a onda priča kako su karte skupe. Čak ni ljubav prema klubu ne igra toliko ulogu, ove sezone se našoj standardnoj ekipi za tekme pridružio momak kojem je prva tekma bila Atalanta a druga Celtic. Počeo redovno ići, ove sezone bio svaku na Koševu. Kad kiksamo, mene provocira, ismijava sve redom, al na svaku tekmu dolazi, i majicu kupio u fanshopu. Voli čovjek fudbal i svejedno mu da li će gledat Ilijaš - Mladost Župča ili Sarajevo - Široki. A pola ovih sa fb naslovnicama i storyjima svaki dan utakmicu gledaju iz Mahale ili Argelinija.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

VenamaHrabrih
Postovi: 2433
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VenamaHrabrih » 01 okt 2019, 18:34

:clap: @Stroj1946. Bezbeli si to na vjeronauku naucio. Steta sto ostadoh uskracen za taj okean znanja.
Volim i ja tebe.

VenamaHrabrih
Postovi: 2433
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la VenamaHrabrih » 01 okt 2019, 18:37

Sto se tice odlaska na tekme; onaj ko hoce, naci ce nacin, a onaj ko nece naci ce opravdanje.
Meni licno je svejedno sve da sam saam na tribinama.

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.