FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
ThrillerHz
Postovi: 3484
Pridružen/a: 06 jan 2016, 23:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ThrillerHz » 20 avg 2019, 19:40

mma_hz je napisao/la:Koliko Ce klub kostati ova zajebancija sa ovim Seatima?
Ne znam, ja sam cuo da se Jahic utalio
1946~

Avatar
Lakoste
Postovi: 7890
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lakoste » 20 avg 2019, 19:41

Jos Bukovica ubacila svoju agenciju u klub, zapislila Adnu Tatarevic da odrzava socijalne mreze a ta ista Adna ne zna rijec engleskog pa je ista koristila google translate, nakon toga su joj doveli pomocnika za engleski koji je opet iz date agencije...

Starlete imaju mjesto u lozi, Ziga i ostali pusikurci a iz iste loze se tjeraju roditelji Dusana Hodzica...

Horde su ispale glupe s onim u Zenici jer su se ostali navijaci okrenuli kontra njih ali izmedju ovog organizovanog kriminala i sjevera biram sjever.

zagorski
Postovi: 7675
Pridružen/a: 04 jun 2015, 14:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zagorski » 20 avg 2019, 19:41

umjetniksabrojem9 je napisao/la:
Denchi je napisao/la:krokodilu iz rijeke Nil

hajde fino objasni šta je trebalo da se desi sa tim automobilima? i razgraniči lizing i kupovinu jer nema veze jedno s drugim

da ih neko pokloni? da ih klub kupi?
šta? šta je tačno pogrešno?
Tacno je da je klub od kompanije Porsche BiH uzeo 32 vozila na lizing.
Tacno je da je klub platio ucesce cca 80.000 KM i obavezao se na mjesecne rate lizinga za vozila u trajanju od 5 godina.
Tacno je da je klub na lizing uzeo 32 vozila, od toga 25 za ekipu marke SEAT MII 1.0 i sedam boljih SEAT modela za strucni stab i direktoricu.
Tacno je da ce klub na ovo potrosit oko 600.000 KM + registracije, odrzavanje, servis, parking, gorivo.
Tacno je da je Porsche BiH sponzor FK Sarajevo u iznosu od 5.000 KM.
Tacno je da je Predsjednik FK Sarajevo Senad Jahic.
Tacno je da je Direktor prodaje Porsche BiH Senad Jahic.
Tacno je da je Jahic, uz pristanak Sabrine, napravio sebi obziljan posao u svojoj firmi i ostetio klub za ogroman iznos.
Tacno je da se za ovaj iznos moglo dovest 3 igraca da se prodje BATE i proseta ligom.
Tacno je da bi uz 3 igraca ostalo kusura da se polaznici Akademije primjera radi posalju na Kvarnersku Rivijeru ili drugi prestizan turnir.
Tacno je da ima previse podjela medju navijacima i da klub svjesno stavlja fokus na tribinu, a ne na ove radnje.
Tacno je da su igraci FK Sarajevo jedina svjetla tacka kluba koji zasluzuju podrsku.
Itekako ima smisla ovo sto si napisao.
Da su ti auti dati kao dio nekog sponzorskog paketa ili u pola cijene imalo bi smisla. A kupovati ih, i to po trzisnoj cijeni, nema nikakvog smisla, eto hudi igraci tramvajem se vozaju i biciklima. A cifra preko pola miliona maraka.
Ne podrzavam ni kada horde ostete klub za 100milja,a pogotovo kad to uradi neko iz rukovodstva u 6 puta vecem iznosu. Za taj nivac mogli su extra pojacanja dovesti ili nesta konkretno uraditi u trening kampu.

ANTIFA !
Postovi: 6637
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ANTIFA ! » 20 avg 2019, 19:42

ThrillerHz je napisao/la:

Dobro nam dosli Rodjeni!

Bolje vas nasli, sretno nek pobijedi bolji u subotu. Jedno pitanje koliko je cijena karte za gostujuce navijace?
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 20 avg 2019, 19:42

umjetniksabrojem9 je napisao/la:
Lizing = sponzorski ugovor?
Dobro Sabrina plaća. Valjda je bar redovno.
Sretno.
ne
sponzorski ugovor
pa dogovor između 2 subjekta
gdje jednom treba xx broj vozila za potrebe kluba(igrača itd.)
a drugom eksponiranje preko najuspješnijeg sportskog kolektiva
uz povoljnije uslove nego inače sklopljen na obostrano zadovoljstvo

osim što je kao što rekoh način da još poguraš sredstvima igrače(za koje sad imaš fakturu- gorivo, itd.)
lijepa je pogodnost za igrače, balansiraš neke iskrice(ko šta voza/koliko zarađuje), daješ neki status...
korak naprijed prema većem uređenju kluba....

ili fakat misliš da je rumeni preveslo Nama i da će pobjeć s vrećom para :!: :?: :D
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

belosevic28
Postovi: 9888
Pridružen/a: 03 feb 2015, 02:09
Lokacija: trEbina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la belosevic28 » 20 avg 2019, 19:43

16022019 je napisao/la:
belosevic28 je napisao/la:Cavar?
Opet si poceo po starom... Bacas nam igrace koji nemaju teoretske sanse da nam dodju, pa kad odu u drugi klub nas ismijavaju, da nas je kao odbio a nije bio ni u planu niti je moguc.
Sjasi glupko ;)

@miki, ako je posudba upitanju moze, ili sam nesto fulio :o
''Neka povreda, to znaci da Slavko ispravno radi...''

Avatar
kengur
Postovi: 2108
Pridružen/a: 30 nov 2008, 21:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la kengur » 20 avg 2019, 19:43

Zip je napisao/la:
16022019 je napisao/la:
Denchi je napisao/la:ja vidim da svi odgovaraju osim lakostea
ne znam zašto?

sukob interesa nije
lizing je najbolje rješenje ako smo već odlučili svima vozilicu nabavit i
preko toga davati dodatna primanja...
tako da se ne plaća puna vrijednost vozila, niti održavanje, niti servisiranje kvarova...
niti će se klub zajebavat sa tim vozilima poslije, samo će dobiti nove modele kad se ugovor obnovi...
takođe računovodstveno je ovo povoljno za nas, ko se razumije skontat će....
Je li ti namjerno izbjegavas poentu svega... Klub kao klub treba objaviti javni poziv , tender i slicno da zeli automobile ako je to bilo neophodno... I logicno najpovoljnija opcija se prihvati... Kako ti znas da neka druga firma ne bi dala iste uslove a mozda i bolje... Ocigledno nemas dodira sa tim stvarima pa bez potebe nabadas. Za sportskog direktora i slicno se objavi javni poziv a ovo su uradili izmedju sebe...
Jel to nas finansira drzava pa da objavljujemojavne konkurse ?
U normalnim zemljama sve firme raspisu konkurse da bi se izbjegli sukobi interesa a ako je neko najpovoljniji, njemu je svejedno jer ce svakako proci na konkursu. Da li drzava finansira nekog nema nikakve veze sa svrhom javnih konkursa i tendera.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54336
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 20 avg 2019, 19:43

mma_hz je napisao/la:Koliko Ce klub kostati ova zajebancija sa ovim Seatima?
Ako je tačno što sam ja istraživao neki dan, oko 600,000 KM.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Kamuflazn
Postovi: 1950
Pridružen/a: 03 jan 2019, 10:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Kamuflazn » 20 avg 2019, 19:45

Realno je glupost ova kupovina vozila. Za te pare se mogao dovesti 1 serbecic, 1 benko i 1 lazic, za baklje se moze dovesti 1 ahmetovic, 1 stanojevic. Kvalitet tih igraca.
HUSREF MUSEMIC!
Šta je tu je!
"Šta ću, ne mogu se promjeniti, volim Sarajevo više od svog života." - Husref Musemić

LJUDSKA ZLOBA UVJEK DOLAZI OD NEMOCI!

umjetniksabrojem9
Postovi: 59
Pridružen/a: 11 maj 2018, 16:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la umjetniksabrojem9 » 20 avg 2019, 19:45

MortemHz je napisao/la:
umjetniksabrojem9 je napisao/la:
Denchi je napisao/la:
Tacno je da je klub od kompanije Porsche BiH uzeo 32 vozila na lizing.
Tacno je da je klub platio ucesce cca 80.000 KM i obavezao se na mjesecne rate lizinga za vozila u trajanju od 5 godina.
Tacno je da je klub na lizing uzeo 32 vozila, od toga 25 za ekipu marke SEAT MII 1.0 i sedam boljih SEAT modela za strucni stab i direktoricu.
Tacno je da ce klub na ovo potrosit oko 600.000 KM + registracije, odrzavanje, servis, parking, gorivo.
Tacno je da je Porsche BiH sponzor FK Sarajevo u iznosu od 5.000 KM.
Tacno je da je Predsjednik FK Sarajevo Senad Jahic.
Tacno je da je Direktor prodaje Porsche BiH Senad Jahic.
Tacno je da je Jahic, uz pristanak Sabrine, napravio sebi obziljan posao u svojoj firmi i ostetio klub za ogroman iznos.
Tacno je da se za ovaj iznos moglo dovest 3 igraca da se prodje BATE i proseta ligom.
Tacno je da bi uz 3 igraca ostalo kusura da se polaznici Akademije primjera radi posalju na Kvarnersku Rivijeru ili drugi prestizan turnir.
Tacno je da ima previse podjela medju navijacima i da klub svjesno stavlja fokus na tribinu, a ne na ove radnje.
Tacno je da su igraci FK Sarajevo jedina svjetla tacka kluba koji zasluzuju podrsku.
Hvala na informacijama ali moram te pitati sljedeće stvari,
Ove gore informacije su tačne pa sam njih i preskočio ali ovo me zanima, kako je Jahić oštetio klub za ogroman iznos kada on to sam ne može uraditi već mu treba pristanak većih instanci u vidu nadzornog odbora pa i investitora, trenutno ponajviše gosp. Nama?
Sve i da niko to nije vidio ni čuo o tome a jeste, to će se pokazati na financijskom izvještaju a to gleda malo više ljudi nego što misliš. Druga je stvar da li mi možemo to priuštiti ili ne, da li to klubu treba ili ne, da li se to isplati ili ne ali on sam to ne može uraditi. Generalno u strukturi klubova su inače direktori, predsjednici, vlasnici drugih firmi pa me i ne čudi to toliko. Sad mogu jedino povući paralelu između nekog tendera i ovoga, u prijevodu = sukob interesa ali tehnički, što bi uzimao od nekoga drugog ako mi je jak čovjek u upravi povezan sa tim a on je direktor. Naravno, tu opet dolazimo do povjerenja.. ali to se sve može provjeriti. Druga stvar, auta su po meni pozitivna stvar s tim da smatram da možda to i nije baš toliko korisno jer ne zaboravimo da igramo bosansku ligu ali generalno gledajući to je pozitivna stvar i za svakog novog igrača a i za ove što su tu.
Nije tačno da se za ovaj iznos moglo dovesti 3 igrača i da se prođe BATE i prošeta ligom, prvo što je ovo na leasing što znači da nije iskeširano i onda dođemo do zaključka da je ovo jako malo novca i da ne bi mogao u biti ništa uraditi od toga što si ti naveo a i sve i da su kupljeni odmah opet ti to nije nikakav garant, ali opet ponavljam, na leasing je.
Polaznici akademije učestvuju na raznim turnirima ali taj dio što si prije napisao nije tačan, pisao sam o tome iznad.
1. Upravni odbor cine 3 osobe. Dovoljno je da dvije pristanu, a direktorica potpise. Dakle, Jahic i Bukovica odobre, Sabrina izvrsi.

2. Na ovo pitanje se odgovor nameće samo po sebi zbog vozila koji su uzeti. SEAT MII 1.0 koristi U2 dostova. Upitno je da li mogu uci visoki igraci u vozila, a cijena po vozilu je cca 17.000 KM. Veliki plus za njega u firmi u kojoj radi jer je prodao vozila koja stoje na lageru.

3. Jeste, tacno je. Mjesecni trosak za klub iznosit ce izmedju 15 i 20.000 KM. To su tri vrlo dobre plate za nase standardne.

4. Polaznici Akademije ucestvuju na turnirima? Da, ali na lokalnim i obliznim. Nema vise Kvarnera, turnira Dinama, turnira u Budimpesti. Sve pise gdje ucestvuju - https://www.fksarajevo.ba/bs/akademija

Avatar
Inijesta
Postovi: 2171
Pridružen/a: 10 avg 2017, 15:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Inijesta » 20 avg 2019, 19:48

Denchi je napisao/la:
umjetniksabrojem9 je napisao/la:
Lizing = sponzorski ugovor?
Dobro Sabrina plaća. Valjda je bar redovno.
Sretno.
ne
sponzorski ugovor
pa dogovor između 2 subjekta
gdje jednom treba xx broj vozila za potrebe kluba(igrača itd.)
a drugom eksponiranje preko najuspješnijeg sportskog kolektiva
uz povoljnije uslove nego inače sklopljen na obostrano zadovoljstvo

osim što je kao što rekoh način da još poguraš sredstvima igrače(za koje sad imaš fakturu- gorivo, itd.)
lijepa je pogodnost za igrače, balansiraš neke iskrice(ko šta voza/koliko zarađuje), daješ neki status...
korak naprijed prema većem uređenju kluba....

ili fakat misliš da je rumeni preveslo Nama i da će pobjeć s vrećom para :!: :?: :D

Ok , da razrjesimo firma Porsche je zaradila preko pola miliona km( tj zaradit ce), direkoor je Senad Jahic koji je naravno za ovaj uspjesan posao dobio nagradu od firme ( neki postotak),
Znaci firma Porche ima extra zaradu, extra reklamu , a sve ovo je dobila zahvaljujuci Jahicu i bez ikakvog javnog konkursa !!!

Nas klub ima auta za igrace sto svakako smatam pozitivnim, al kao sto se sklopio ugovor sa ovom firmom tako je mogao i sa nekom drugom mozda i povoljniji

Ko je ovdje vise na dobitku ??? I ko ima sukob interesa?
LJUBAV ZA TEBE MJERE NEMA !

Kamuflazn
Postovi: 1950
Pridružen/a: 03 jan 2019, 10:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Kamuflazn » 20 avg 2019, 19:48

Privatnik nije obavezan i ne podlijeze zakonu o JN. Privatnik odlukom vlasnika tj odgovorne osobe stupa u proces nabavke.
HUSREF MUSEMIC!
Šta je tu je!
"Šta ću, ne mogu se promjeniti, volim Sarajevo više od svog života." - Husref Musemić

LJUDSKA ZLOBA UVJEK DOLAZI OD NEMOCI!

Avatar
Ado76
Postovi: 3112
Pridružen/a: 31 mar 2014, 08:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Ado76 » 20 avg 2019, 19:50

Ja vas ne kontam majke mi.Zbog cega se ubjedujete,prepucavate,objasnjavate???
Ako je vecinski vlasnik dozvolio kupovinu motokultivatora zaboli me neka stvar, ima sigurno neki razlog.A da je neko mogao kupiti preko 30 automobila,a da Nam nije dao zeleno svjetlo je apsurd.
Svi u napad jedan je Hase!!

de vam je budet, yeboti obitelj

16022019
Postovi: 449
Pridružen/a: 10 avg 2019, 14:32
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la 16022019 » 20 avg 2019, 19:53

Uprava je ocekivano ovim podlim pristupom i pokusavanje prebaciti lopticu na tribine samo otvorila kutiju i to je to...a to je zato sto su zatvorili klub za sve koji ga vole i stvorili oko sebe obruc, pa je tako jedna uposlenica dobila otkaz prije nekih mjesec jer je prodavala informacije iz kluba raznim portalima. E sad ovo sa publikom sto su uradili tu im je i kraj, Jahic i kompanija nisu ljudi koji mogu izdrzati pritisak tako da sto priie izglade ovaj odnos sa navijacima ( iste ignorisu i za Zenicu su) bice im lakse... Samo udjite na sportsport i naslov kad FK Sarajevo dolazi u Bjelorusiju i kad vidite ko je sa ekipom doputovao sve vam je jasno.
Ne mogu ja brate potpisati ugovor, a da u njemu nema klauzule da mi moraju sve isplatiti. Sta cu volim Sarajevo...

mma_hz
Postovi: 10625
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mma_hz » 20 avg 2019, 19:53

Lakoste je napisao/la:Jos Bukovica ubacila svoju agenciju u klub, zapislila Adnu Tatarevic da odrzava socijalne mreze a ta ista Adna ne zna rijec engleskog pa je ista koristila google translate, nakon toga su joj doveli pomocnika za engleski koji je opet iz date agencije...

Starlete imaju mjesto u lozi, Ziga i ostali pusikurci a iz iste loze se tjeraju roditelji Dusana Hodzica...

Horde su ispale glupe s onim u Zenici jer su se ostali navijaci okrenuli kontra njih ali izmedju ovog organizovanog kriminala i sjevera biram sjever.
Koji ba Ziga,onaj debeli crni sto se smucao nekad davno satro oficir za vezu nesta
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 20 avg 2019, 19:54

umjetniksabrojem9 je napisao/la:
1. Upravni odbor cine 3 osobe. Dovoljno je da dvije pristanu, a direktorica potpise. Dakle, Jahic i Bukovica odobre, Sabrina izvrsi.

2. Na ovo pitanje se odgovor nameće samo po sebi zbog vozila koji su uzeti. SEAT MII 1.0 koristi U2 dostova. Upitno je da li mogu uci visoki igraci u vozila, a cijena po vozilu je cca 17.000 KM. Veliki plus za njega u firmi u kojoj radi jer je prodao vozila koja stoje na lageru.

3. Jeste, tacno je. Mjesecni trosak za klub iznosit ce izmedju 15 i 20.000 KM. To su tri vrlo dobre plate za nase standardne.

4. Polaznici Akademije ucestvuju na turnirima? Da, ali na lokalnim i obliznim. Nema vise Kvarnera, turnira Dinama, turnira u Budimpesti. Sve pise gdje ucestvuju - https://www.fksarajevo.ba/bs/akademija
1. UO odgovara NO. u NO je NAM
2.Rahmanu odgovara on je najvisočiji igrač, mi nismo kupili vozila nego imamo lease ugovor...dakle ništa nije prodao, plaća se rentanje vozila....
3.Plaća li se korištenje vode, struje, koliko ti troškovi iznose u Butmiru? manje ili više :D
4.Učestvovali smo svuda i onda su nam pokrali igrače bez ugovora(sparte i ostali koji sjede po tim turnirima) i uletili menadžerčići
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

16022019
Postovi: 449
Pridružen/a: 10 avg 2019, 14:32
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la 16022019 » 20 avg 2019, 19:54

Kamuflazn je napisao/la:Privatnik nije obavezan i ne podlijeze zakonu o JN. Privatnik odlukom vlasnika tj odgovorne osobe stupa u proces nabavke.
A ko je privatnik ? Otkud to da smo mi privatni klub ?!
Ne mogu ja brate potpisati ugovor, a da u njemu nema klauzule da mi moraju sve isplatiti. Sta cu volim Sarajevo...

mma_hz
Postovi: 10625
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mma_hz » 20 avg 2019, 19:55

MortemHz je napisao/la:
mma_hz je napisao/la:Koliko Ce klub kostati ova zajebancija sa ovim Seatima?
Ako je tačno što sam ja istraživao neki dan, oko 600,000 KM.
I to smo mi spickali zasto?

Pokusavam razmisljati logicki,za sto nam je to trebalo ako moze neko da mi objasni ali bez onih "moze nam se".
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
Denchi
Postovi: 16637
Pridružen/a: 28 nov 2018, 15:13
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Denchi » 20 avg 2019, 19:56

Ado76 je napisao/la:Ja vas ne kontam majke mi.Zbog cega se ubjedujete,prepucavate,objasnjavate???
Ako je vecinski vlasnik dozvolio kupovinu motokultivatora zaboli me neka stvar, ima sigurno neki razlog.A da je neko mogao kupiti preko 30 automobila,a da Nam nije dao zeleno svjetlo je apsurd.
ma kradu brate :rol:
samo da ne bude po sjeveru
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Giljotina
Postovi: 1728
Pridružen/a: 24 jul 2019, 12:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Giljotina » 20 avg 2019, 19:56

Nevjerovatno je da se razmišlja o fizičkim sukobima dviju ili čak triju tribina zbog različitih stavova. Kakva propast.

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.