FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
zlo87
Postovi: 3259
Pridružen/a: 04 dec 2015, 21:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zlo87 » 01 nov 2018, 22:20

slika
Svi na Sjever!
Pjevam ti iz duše kad svi ostali šute, poklanjam ti vječnost, ne samo minute..

bordopoeta
Postovi: 755
Pridružen/a: 19 mar 2015, 15:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordopoeta » 01 nov 2018, 22:37

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Mnogo stvari se može naučiti sa ovog foruma, ali ako ćemo sad nešto pametovati o tim ljudima koji su eto bili u ustaškom pokretu, onda pola nas se treba osjećati prozvanim... Pa moj pradjed i dosta, dosta Krajišnika silom prilika su završili u tim jedinicama, tako je tad vrijeme bilo, šta se tu može. Ne volim prema tome etiketirati ljude da su dobri ili loši, jer svi znamo u kakvom su vremenu naši preci živjeli, gdje su između više zala morali birati manje, jer nacionalna svijest skoro pa i nije postojala. Ne bih sad da unosim politiku na ovaj forum, ali jednostavno morao sam ovo napisati. Svako dobro vam želim. :)
Pozdrav tebi i najiskrenije poštovanje tebi i tvojoj porodici, ali antifašizam je nešto više, to je najsvjetlija tekovina 20. stoljeća i njemu su pripadali samo najveći sinovi svih naroda. Znaš li da su sa naših prostora kao i cijele Evrope išli napredni, većinom mladi ljudi i borili se protiv frankovih fašističkih falangi u Španiji. Ne bih želio da te uvrijedim, ne shvati ovo lično, ali čega se pametan stidi budala se ponosi. Uostalom, da li ti je poznato koliko su te ustaške postrojbe Franca Luburića pobile građana Sarajeva i kakve su grozne zločine počinili. Pa i u tvojoj (našoj ) Krajini, zar zaista misliš da su te ustaške falange bili napredni, a naprimjer Pozderci nisu, ili npr. Husika Miljković (samo nemoj reći da je i on bio ustaša).

bordopoeta
Postovi: 755
Pridružen/a: 19 mar 2015, 15:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordopoeta » 01 nov 2018, 22:48

obiteljskicovjek je napisao/la:
bordopoeta je napisao/la:
robertkosar je napisao/la:

Hvala ti lijepa, vjerujem ti, ali ja da me ubiješ ne mogu se toga sjetiti. Čini mi se da je Husref te godine bio prvi strijelac lige. Drugi gol je dao Dragan Jakovljević, koji nam je na početku sezone 84/85 došao iz konjičkog Igmana i pokazao se te a i ostalih sezona više nego solidan igrač.

Vjerujem ti, ali se i Husref te sezone nadavao golova, cini mi se 20 ak.

Grupa navijača Zvezde sa Sokolca, tih godina redovno ispracena (od strane objektivne publike na Kosevu) onim: JE.O MATER J.BO OCA KO JE DOSO SA SOKOCA
Baš tako, preduhitrio si me, mislio sam i ja to nekad napisati, čitav stadion im je to pjevao, pogotovo Istok!

Avatar
alenpitar
Postovi: 1585
Pridružen/a: 22 jan 2009, 21:58
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la alenpitar » 01 nov 2018, 23:31

DenchiNL je napisao/la:
Ja kritikujem Trenera jer mi se ne sviđaju njegovi izbori i njegove stalne boljke(izgovori/tvrdoglavost/izmjene), imamo dobru ekipu, fudbalsku, imamo crnih ovaca u ekipi kojima više nije mjesto u Sarajevu, kao što navijači vide da Crnkić ne valja,Drina Zvornik ne valja,Said više nije dobar, itd. i sada je očigledno da pojedinci su slaba karika...treba ubrzati igru, treba uigravati automatizme, prekide, treba non-stop bockati i motivisati ekipu(Baka je doktor u tome), manje Mahale - više Profi ukratko, preći na sljedeći nivo...sa ovim trenerom nemoguće nažalost...
:salut: :salut:
-usro musemic:VOLIM SARAJVO VISE OD SVOG ZIVOTA
-nakon besplatnog godisnjeg odmora usro u FKS uhljebljuje rundine pekare od 22 god koji nikad nisu sutnuli loptu i oni idu na pripreme umjesto akademaca FKS
-usro vaistinu voli Sarajvo

dagerHZ
Postovi: 132
Pridružen/a: 11 jul 2018, 12:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la dagerHZ » 02 nov 2018, 01:11

Nadam se da nece biti padavina do derbija, losiji teren ide gurbetima u korist :pray: :pray:

Avatar
Laznjak
Postovi: 1946
Pridružen/a: 23 okt 2017, 14:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Laznjak » 02 nov 2018, 01:48

Sagni se kucko, stigo Vucko :-D
slika
Uvijek Merlin nikad Tifa,uvijek Soker nikad Fifa.

Titula-🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup-🏆🏆🏆🏆🏆🏆

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la BosnianKingdom » 02 nov 2018, 07:44

Koliko su **** dobili karata?
Sabrine mi moje!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54267
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 02 nov 2018, 08:05

BosnianKingdom je napisao/la:Koliko su **** dobili karata?
Maximalno jug i jugo-zapad ali neće biti štampano toliko jer se ne očekuje velikii broj navijača.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

bordopoeta
Postovi: 755
Pridružen/a: 19 mar 2015, 15:25
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bordopoeta » 02 nov 2018, 10:04

Samozdravlje je napisao/la:
bordopoeta je napisao/la:
kengur je napisao/la: Ma javili su preko razglasa da ce Ferhatovici nasem igracu koji prvi postigne go kao poklon dati janje. I dobi ga nas trener kao sto kazes. Znam da sam strepio do kraja jer se titula odlucivala a cini mi se da su komsije igrale u Beogradu sa Partizanom. Zbog guzve na kapijama mi jedva usli u 4-toj minuti i sklonili se na istok. A nakon zavrsetka ludnica.
Hvala ti lijepa, vjerujem ti, ali ja da me ubiješ ne mogu se toga sjetiti. Čini mi se da je Husref te godine bio prvi strijelac lige. Drugi gol je dao Dragan Jakovljević, koji nam je na početku sezone 84/85 došao iz konjičkog Igmana i pokazao se te a i ostalih sezona više nego solidan igrač.
Pa ti si se ubio da budes enciklopedia. Dobro si Jakovljevic je bio iz Igmana Konjic, sad kad kazes. A valjao nam je i to pravo. A ovo sa razglasa valjda nisu cuo od frke a ko zna zasto se meni bas taj detalj urezao u pamcenje nakon toliko godina. Moja memorija cuva cudne detalje. Recimo kad je na pomocnim terenima, stoper Vratnika dobio crveni a on ga uzeo sudiji iz ruke poderao ga i okrenuo sudiju i nabio ga nogom u zicagu. Naravno nakon toga rusvaj... :urnebes: Mogu ti reci da nije bio losiji onda fudbal gledajuci Vrbanjusu, Saobracajac, Hrid, Vraca, Stupcanicu...

Nego uzimamo li mi ovaj derbi. Kadgod sam bio milion posto siguran, mi smo dobijali po usima. Sad nisam siguran tako da.... :mrgreen:
Ako budemo igrali pametno, malo čvršće, da nam zadnja linija ne stoji previsoko, kao inače, te da svi igrači budu na svojim pozicijama /Hebib ni pošto na beku/ uvjeren sam da uzimamo ujake u hendikepu. Da ti objasnim za ovo "ujaci", jer vidim da si dobro obaviješten i da dosta znaš o našem klubu. Oni su klub ust aške provenijencije. Igrali su NDH ligu 1941-45 i svi njihovi tadašnji igrači su bili u ustaškoj mladeži, a Joško Domorocki je bio ustaški satnik. Njihovi navijači nam prigovaraju da smo im oteli igrače 1946. god. , kao naređeno im da pređu kod nas i sl. Ma ko je to nekome mogao da naredi prelazak u neki klub? Prava je istina da su naši rukovodioci iskoristili činjenicu za ustašku mladež, pa su im drugovi iz UDBA-e zaprijetili ili murija ili prelazak u naš klub, što su svi i učinili, osim Joška Domorockog. Sada njihovi navijači kažu on im je legenda, a negdje čini mi se do 1950. godine i njihova ga uprava javno osudila i ogradila se od njega zbog krađe voća i povrća, što se može naći u napisima ondašnje štampe. Zamisli ti njihove legende-kokošara. Kažu nas osnovala Partija i UDBA. Tačno je da su nas osnovali antifašisti i bilo je normalno tada da su bili članovi Partije. Šta, trebao je doći Ante Pavelić da nas osnuje, ili pop Đujić.Što nas zovu "pitari"?. Eh, taj naš novoosnovani klub je kao požar obuhvatio stare dijelove grada (čaršija, Vratnik skoro 100 posto itd.) Znači za nas su počeli da navijaju starosjedioci Sarajeva. Pa i sam stariji Osim u nekoj knjizi o njemu kaže osnovali su Sarajevo da ima čaršija za koga da navija. Jer stare Sarajlije se nisu mogli identifikovati sa klubom ustaške provenijencije. Pošto je gro pristalica našeg kluba u početku pripadao starosarajevskoj populaciji i njih zovu popularno "pitari" - tako smo i mi (navijači) prozvani pitarima, što je meni najdraži naziv za naše navijače. Nemoj nikome vjerovati ko ti kaže drugačije, jer je ovo gola istina. (A pitarima se nazivaju stare Sarajlije, ali samo oni čije su porodice u Sarajevu najmanje 200 godina). Ovim ne omalovažavam naše navijače iz drugih gradova. Bože sačuvaj! Kako mi je samo drago kada u drugim mjestima širom BiH naiđem na naše navijače. Vjeruj da oni možda i više od nas Sarajlija vole nas klub.[/quote]
:tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: Hocemo knjigu, pa samo od tvojih postova se moze knjiga napisati. Ne one slatkorjecive vec istinske do kosti. Nesporan talenat za pisanje , vjerovatno i profesionalno opredjeljenje. Hvala Bogu sto pises ovdje. :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :bow: :thumbup:[/quote]

Dobri moj samozdravlje,iako izbjegavam baviti se ovakvim stvarima prije džume, ponukan tvojim pohvalama, na kojima ti se zahvaljujem, evo da ti odgovorim. Ma nemam ti ja živaca, a i realno daleko sam ti ja od knjige. Ovdje ponekad nešto napišem, onda kad ne mogu da izdržim a da ne odgovorim, ono baš kada me nešto dotakne. Nego, jesi li ti vidio ovog smrada Bahe. Ja ga smatrao regularnim, i on se uvijek deklarisao kao naš navijač, a sada snima film o Osimu. Pitam ja njega jednom prilikom kada je trebao da radi neki intervju sa tim Osimom, znaš li ti, Baho da je Osim zajedno sa Mišom Smajlovićem prodavao utakmice Želje (Hajduk, Trešnjevka) i da su obojica bili kažnjeni neigranjem po godinu dana. Kaže on, znam. Ja mu kažem deder ga upitaj o toj aferi, našto će on: ma ne ide to da ga pitam. Dakle, znaš da je lik učestvovao - bio glavni u nečasnim radnjama, najgorim koje mogu biti u sportu i ti sada snimaš film o njemu. Kada ga vidim reći ću mu: "Baho, je bo te Švabo, a ti Švabu". Fuj!!!

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8136
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 02 nov 2018, 10:27

Smrad Osim je ljigo ljigavi, koji je zasro kod Pitara onom recenicom, da je Sarajevo osnovano da ima Carsija (Muslimani) za nekog da navija. Usro koji je prodavo utakmice u dva navrata, ispalio se u Grcku i Austriju, nije ga na mapi bilo do 2007. Tek onda se "sjetio zemlje svoje", pa se vraca ko "spasioc", nek se zahvali drugima koji su imali veci utjecaj nego on, nego njemu pripisali sve "napore", evo sad druguje uhljup sa Begicem i ekipom, lopov s lopovima, sta drugo ocekivati od usre usranog, kosti mu yebem ustaske. Al kakva nam je drzava i narod, ovakve stvari vezano za njega ne iznenadjuje, da se lopovi dizu u nebesa. Nazalost naopaka nam politika.

zagorski
Postovi: 7663
Pridružen/a: 04 jun 2015, 14:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zagorski » 02 nov 2018, 10:36

@bordopoeta,@stroj1946 sto posto ste u pravu ovo za Osima,kao i za Bahu jer to je jedan obicni ljigo koji se naginje kako vjetar puse.

Avatar
kengur
Postovi: 2108
Pridružen/a: 30 nov 2008, 21:35
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la kengur » 02 nov 2018, 11:28

"Igrači su shvatili da moramo biti borbeni" - izjava Odovica. Poznat nam je njihov pojam "borbenosti". Oni ce ici da nekom nogu slome i nasi moraju biti spremni na klaonicu. Porazom definitivno gube sezonu tako da koristice sva nedozvoljena sredstva kao divlje zivotinje. Nasi igraci se ne smiju iznenaditi toj taktici kao sto su prije godinu i dvije. Nas vezni red mora uspostaviti kontrolu.

Avatar
Evander
Postovi: 14426
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Evander » 02 nov 2018, 11:32

Stroj1946 je napisao/la:Smrad Osim je ljigo ljigavi, koji je zasro kod Pitara onom recenicom, da je Sarajevo osnovano da ima Carsija (Muslimani) za nekog da navija. Usro koji je prodavo utakmice u dva navrata, ispalio se u Grcku i Austriju, nije ga na mapi bilo do 2007. Tek onda se "sjetio zemlje svoje", pa se vraca ko "spasioc", nek se zahvali drugima koji su imali veci utjecaj nego on, nego njemu pripisali sve "napore", evo sad druguje uhljup sa Begicem i ekipom, lopov s lopovima, sta drugo ocekivati od usre usranog, kosti mu yebem ustaske. Al kakva nam je drzava i narod, ovakve stvari vezano za njega ne iznenadjuje, da se lopovi dizu u nebesa. Nazalost naopaka nam politika.
Nakon one utakmice kad smo ih mlatnuli golom Bekica i izbili im vec proslavljenju titulu, kad je kriminalac Osim izjavio nesto tipa "nemaju stadion, nemaju nista, iz mrznje prema Zelji nisu nas hjeli pustiti...".
Sa tim je potvrdio svu svoju kriminalnu proslost i da mu je namjestanje utakmica u krvi.
Ne znam ko normalana takvog lika, provjerenog fudbalskog kriminalca, moze svrstavati u bilo kakve legende.
Frajer javno priziva namjestanje utakmica i otpruzuje Sarajevo sto nije ucestvovalo u tome, a pritom je neki jos qrac u savezu :o :o :o

Avatar
ado-hz
Postovi: 3401
Pridružen/a: 25 dec 2009, 22:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ado-hz » 02 nov 2018, 11:35

Na ovim okupljanima starijih nasih igraca uvijek se vrti broj njih 10-tak standardnih, vecinom ovih koji zive u Sarajevu. Naleti tu nekad Vukucevic, Hadzija, ali zasto se godinama ne javljaju, barem ja nisam cuo za neke druge.
Recimo Boban Bozovic je izveo pocetni udarac 2015 godine kad smo igrali prijateljsku utakmicu sa Famosom u Vojkovicima, znam da Davor Jozic je dugo godina u Ceseni, Risto Vidakovic se isto nesto spominjao cini mi se u Spaniji da je, Prudnjikovu su nedavno dali dres, negdje su ga nasli pa i za njega znam, ali gdje su i sta rade zna li neko:
Bernard Brnjak, Dragan Jakovljevic, Milos Nedic (Rambo), Igor lazic, Dane Kupresanin, Dejan Raickovic, Aleksandar Guzina, Ismet Muvaldic, Hajrudin Čardaklija( golman), Antal Puhalek....eto to su mi neki koji su mi pali na pamet a da su igrali pred sami rat mozda od neke 85god, 86god pa do samog rata 91god.
Bilo bi lijepo pozvati sve ove igrace na neko druzenje ili na neku nasu utakmicu.

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8136
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 02 nov 2018, 11:43

Evander je napisao/la:
Stroj1946 je napisao/la:Smrad Osim je ljigo ljigavi, koji je zasro kod Pitara onom recenicom, da je Sarajevo osnovano da ima Carsija (Muslimani) za nekog da navija. Usro koji je prodavo utakmice u dva navrata, ispalio se u Grcku i Austriju, nije ga na mapi bilo do 2007. Tek onda se "sjetio zemlje svoje", pa se vraca ko "spasioc", nek se zahvali drugima koji su imali veci utjecaj nego on, nego njemu pripisali sve "napore", evo sad druguje uhljup sa Begicem i ekipom, lopov s lopovima, sta drugo ocekivati od usre usranog, kosti mu yebem ustaske. Al kakva nam je drzava i narod, ovakve stvari vezano za njega ne iznenadjuje, da se lopovi dizu u nebesa. Nazalost naopaka nam politika.
Nakon one utakmice kad smo ih mlatnuli golom Bekica i izbili im vec proslavljenju titulu, kad je kriminalac Osim izjavio nesto tipa "nemaju stadion, nemaju nista, iz mrznje prema Zelji nisu nas hjeli pustiti...".
Sa tim je potvrdio svu svoju kriminalnu proslost i da mu je namjestanje utakmica u krvi.
Ne znam ko normalana takvog lika, provjerenog fudbalskog kriminalca, moze svrstavati u bilo kakve legende.
Frajer javno priziva namjestanje utakmica i otpruzuje Sarajevo sto nije ucestvovalo u tome, a pritom je neki jos qrac u savezu :o :o :o
Bravo to sam zaboravio skroz. Debil. Zamisli kakav supak moras biti i koja mrznja je to "da je Sarajevo osnovano da ima Carsija za nekog da navija". Znaci to je usmjereno bilo i protiv zitelja Carsije. Vazda je imo amonizitet prema FK Sarajevu. Samo onaj prikrevni. Hinja ba.
Uvijek sam ove nase Pitare usmjeravo na to kad god neko pocne da ga hvali od nasih, pa mu moram ispricati par stvari oko njega, i to samo istine vezane za njega. Hinja. Vazda mi je lik bio odvratan i prije rata.

Avatar
miky_hz
Postovi: 23102
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 02 nov 2018, 12:27

03.11.1963 FK Sarajevo - Željezničar 3-2

03.11.1985 FK Sarajevo - Željezničar 2-1

03.11.2012 FK Sarajevo - Željezničar 1-0



Nastavi niz!
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Avatar
Lik
Postovi: 5293
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lik » 02 nov 2018, 13:09

Ne prljajte temu sa Bahom, likom koji nas je pljuvao poslije Atalante i cesto prije toga. Prelivoda, ljigavac, hinja i poltron. Covjek je zaostao u 2001-oj godini. :sick:

Sutra samo jako i nema brige :opaopa: :opaopa:
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

zagorski
Postovi: 7663
Pridružen/a: 04 jun 2015, 14:17
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la zagorski » 02 nov 2018, 13:15

Saraj'vo,Saraj'vo ti **** zelju malenog,malenog...

ZeroStyle
Postovi: 571
Pridružen/a: 17 apr 2012, 22:48
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ZeroStyle » 02 nov 2018, 13:34

Lik je napisao/la:Ne prljajte temu sa Bahom, likom koji nas je pljuvao poslije Atalante i cesto prije toga. Prelivoda, ljigavac, hinja i poltron. Covjek je zaostao u 2001-oj godini. :sick:

Sutra samo jako i nema brige :opaopa: :opaopa:
A inace utakmica u kojoj izgubis 8-0 kod kuce i obrukas se pred citavom Evropom je za pohvaliti, stvarno strasno od njega sto nas je pljuvao poslije tako fantasticnog meca

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 02 nov 2018, 14:09

ZeroStyle je napisao/la:
Lik je napisao/la:Ne prljajte temu sa Bahom, likom koji nas je pljuvao poslije Atalante i cesto prije toga. Prelivoda, ljigavac, hinja i poltron. Covjek je zaostao u 2001-oj godini. :sick:

Sutra samo jako i nema brige :opaopa: :opaopa:
A inace utakmica u kojoj izgubis 8-0 kod kuce i obrukas se pred citavom Evropom je za pohvaliti, stvarno strasno od njega sto nas je pljuvao poslije tako fantasticnog meca
Taj lik pljuje i reprezentaciju nakon jedne pogrešne akcije. Paničar, neznalica što se tiče sporta i samog znanja o fudbalu. Kupi samo ono što mahala govori i o tome mlati praznu slamu. Želim ja njemu sve najbolje u životu, ali neka se drži ovih stvari.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Lobudaraczapamcenje i 32 gosta.