FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

Avatar
Lakoste
Postovi: 7890
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lakoste » 30 jan 2018, 17:39

Burberry46 je napisao/la:Za ovu trojicu Sarajevo je dobilo milion KM, dobro cifra pravo
jesmo li fudbalski klub ili monetarna institucija?

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la muhamedhulk » 30 jan 2018, 17:42

Ma vise od mil KM. Samo prva dva 400k €, Sadiku cijenim isto oko 300k €...mali Sadiku je na 4,5 godine potpisao, ne znam za ovu dvojicu..
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8156
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Stroj1946 » 30 jan 2018, 17:42

Što se tiče Hadžića nisam zadovoljan gdje je otiš'o, sigurno je mogo ako već ide u Portugal u neki klub iz prve lige. Totalno loše iskreno. Što se Veladžića tiče i on je mogo bolje, al nekako mu je mjera za sad ovo. Iskreno za ovu dvojicu može se reći da izabrali pravo loše agencije koji ih zastupaju, jer je to njihov poso bio da nađu klubove ai naši amateri kad su trebali prodati na vrijeme dali sad za bilo koliko.

I ova priča da je 300.000 eur dovoljno. NIJE ! Za dva igrača koji je jedan od njih veliki talenat. Nikako znači.

Znači ubuduće će nam ovo biti neko mjerilo za prodaju mladih igrača općenito i akademce.

Sadiku je najbolje prošo. Belgija je dobra za razvoj i tamo igraj puno mladih igrača a i odlična odskočna daska za dalje i bolje. Sretno Rikiju i ovoj dvojici al za njih sam siguran da su mogli bolje. Sad moraju raditi puno više da skrenu pažnju na sebe da ih primjeti bolji klub. Šteta.
Zadnja izmjena: Stroj1946, dana/u 30 jan 2018, 17:43, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54351
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 30 jan 2018, 17:43

muhamedhulk je napisao/la:Ma vise od mil KM. Samo prva dva 400k €, Sadiku cijenim isto oko 300k €...mali Sadiku je na 4,5 godine potpisao, ne znam za ovu dvojicu..
I Cimi jos :kafa:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la muhamedhulk » 30 jan 2018, 17:44

Ma Cimi sam 500k € :kafa:
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la paulus » 30 jan 2018, 17:44

Mi smo napravili akademiju za druge klubove , dok mi dovodimo polovnjake . Ako Muscron je spreman dat sansu Sadiku-u kako mi nismo . Zato je i Belgija postala masina za proizvodnju igraca . U njih igraju jako puno mladi
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
Burberry46
Postovi: 4658
Pridružen/a: 20 okt 2011, 18:39
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Burberry46 » 30 jan 2018, 17:45

Lakoste je napisao/la:
Burberry46 je napisao/la:Za ovu trojicu Sarajevo je dobilo milion KM, dobro cifra pravo
jesmo li fudbalski klub ili monetarna institucija?
Obzirom da bi momci tesko ovdje uspjeli bolje je sto su ih prodali a i oni se isto pitaju jer ce imati bolje uslove da napreduju. I ja da sam na njihovom mjestu otisao bi.
Fina je ovo cifra, ne zelim da ispadne da branim upravu jer imaju itekako nedostataka ima tu zalutalih osoba u klubu ali neka su ih prodali.
1946

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Evander
Postovi: 14452
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Evander » 30 jan 2018, 17:46

DenchiNL je napisao/la:
Evander je napisao/la:Kako vas vise nije stid opravdavati neigranje akademije nekakvim ganjanjem rezultata????

PA GDJE SU VAM TI REZULTATI???????????????

Zrinjski mlati titule, pa proda igraca u BUndes Ligu. Mi igraca kao Menalo necemo napraviti za 10 godina. Zelju je nepotrebno i spominjati sta je uradio u odnosu na nas unazad 10 godina sto se tice omladinskih pogona.

Evo, ok. Ni ove godine necemo forsirati juniore. Na kraju sezone, ako ne osvojimo titulu, da li ce uprava i strucni stab stati pred javnosti i reci "usrali smo". Da li ce iko odgovarati na kraju za eventualni neuspjeh na kraju sezone?
Trece, cetvrto mjesto jeste neuspjeh. Ispadanje u prvom kolu kupa jeste neuspjeh. Ispadanje od amatera u Europi jeste neuspjeh. To sto neces napraviti niti jednog igraca za prvih 11 naredne sezone i to je neuspjeh. Izgubiti dva derbija, jeste neuspjeh.
Evo doci ce te neke pare od Cimirota i od ovih momaka sto odose. Ovaj prelazni rok nece biti ulozene u dovodjenje igraca sigurno, a garantujem da nece ni na ljeto.
Radi cega mi onda prodajemo te momke? Da bi tavorili na trecem, cetvrtom mjestu svake sezone?
Je li to taj uspjesni proekat "Europsko FK Sarajevo"?

Radi cega mi imamo najvise uposlenih u administraciji u cijeloj ligi?
kakvo neigranje akademije šta pričaš? pa igraju djeca...i igrat će kad god bude prilike...što je teško shvatit da će se ići na trofeje? iako se fuli , opet će se ići nećeš odustati...koliko Menala je napravio Široki prije Menala, krompir, i poslije isto...što sad o prošlosti pričaš? to je prošlo pogledaš trenutno stanje u našoj akademiji i op drugih timova i retardinju je jasno gdje je ko...godisnje napraviti igrača za prvih 11??? pa to Barca ne uspijeva svake godine jesi dobar ti? koji hebeni klub ti zamisljas da izbaci iz juniora igraca za prvih 11 GODISNJE!!! gdje je taj klub??? molim te pij svoju terapiju...
Pitanje 1
GDJE SU TI REZULTATI?
Ko je odgovarao za sve ove sramote unazad par godina?

Pitanje 2
KO ODGOVARA ZA SVE LAZI KOJE SMO SE NASLUSALI UNAZAD PAR GODINA?
Evo zadnja laz o ovom momku iz "Partizana". Pa to je skandalozno. Momak je tu najmanje kriv i najmanje bitan. Najmanje je bitno da li ce on ostati ili nece. Bitan je nacin kako neko lazim pokusava nesto svoje da infiltrira u javnost. Radi cega?

Pitanje 3
GDJE SAM JA TO REKAO DA TREBAMO SVAKE GODINE IZBACITI PO JEDNOG PRVOTIMCA?
Ma mi godinama ne mozemo da izbacimo niti jednog. A sigurno necemo napraviti igraca kroz prvi tim niti narednih 5 godina ovom politikom.
Evo, najbolji juniori odlaze. Za sta? Hocemo li ovim parama osnaziti prvi tim, ili ce ove pare biti "ulozene" u administraciji i puko prezivljavanje?
Da li je politika kluba da za sitnis prodaje najbolje produkte akademije ili da ti momci jednog dana zaigraju za prvi tim i ucine ga boljim?

Pitanje 4
JEDNOG DANA, ABD KAD ODE OVA UPRAVA, DA LI CES I TAD BRANITI SVE LAZI, NELOGICNOSTI, KATASTROFALNE REZULTATE?
Svrakindolac, znamo svi koji su tvoji motivi.

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 30 jan 2018, 17:48

Pa i za Hadžića je bolje što je došao u drugu portugalsku nego da je otišao negdje gdje neće minute vidjet. On će dole igrat sigurno i neko će ga pratit. Nije se on naigrao kod nas nit imao udjela u bilo čemu da bi ga neko doveo za prvog tima kao Cimirota. Svakom igraču je bolje da ide postepeno nego da naglo ode u top klub pa se za pola godine vrati ovdje. Pogledajte Stevanovića, iz Vojvodine u Sevilju, pa ćorak. Ja garantujem da bi puno bolje prošao kao fudbaler da je iz Srbije otišao u Segundu (gdje je poslije bio na posudbama), pa kad se dole naigra da ga neko bolji angažuje. Ne može ništa naglo, preskočit 5 stepenica je nemoguće.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la DenchiNL » 30 jan 2018, 17:49

paulus je napisao/la:Mi smo napravili akademiju za druge klubove , dok mi dovodimo polovnjake . Ako Muscron je spreman dat sansu Sadiku-u kako mi nismo . Zato je i Belgija postala masina za proizvodnju igraca . U njih igraju jako puno mladi
jesi ikad čuo za fabregasa? on je iz akademije Barce otišao u Arsenal :D neš vjerovat ali niko nije ugasio la Massiu radi toga :D nit hebo mater upravi što nisu klupirali nekog da cesc zaigra...nastavili su dalje...nekad se vratio...opet otišo...život ide dalje...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Evander
Postovi: 14452
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Evander » 30 jan 2018, 17:53

Burberry46 je napisao/la:Za ovu trojicu Sarajevo je dobilo milion KM, dobro cifra pravo
I sta ti kao navijac imas od tih para?
Ako pare ne idu u prvi tim, ako se ne ulazu u infrastrukturu, ako nema titula, ako ti sam nemas koristi od toga, cifra je onda beznacajna. Bilo 50 hiljada, ili 5 miliona € koji se rastale ko zna gdje, tebi kao navijacu je to isto. Jedino nije isto sto si ostao bez ponajboljih mladih igraca, za koje smo svi vjerovali da ce u skorije vrijeme biti prvotimci.
Ako Zrinjski/Zeljo/Gosk osvoje titulu na kraju mi cemo se hvaliti njihovim navijacima kako smo uzeli dobre pare i kako nam je sezona uspjesna radi toga?

Avatar
Pantelija
Postovi: 12896
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pantelija » 30 jan 2018, 17:53

Tri igraca, redom napadac, vezni i stoper.
Hadzic medju 50 najtalentovanijih igraca u SVIJETU, u dvije utakmice postigao dva gola i igrao jako dobro. Vremenom bi postao jos bolji, dovoljno je bilo da godinu dana igra u kontinuitetu i prodali bi ga za masne pare s obzirom na kvalitet i klubove tj skaute koji su ga redovno pratili. NARAVNO, mi to nismo uradili nego smo ga prodali sa 18 godina, u drugu portugalsku ligu, za male pare (on i veladzic po 150 000 kad se prepolovi).

Veladzic se jos u vrijeme spodobe jesica pokazao kao igrac koji moze ulaziti sa klupe, koji moze igrati jako dobro i koji ima vic u igri... kada se dijete pondalo da ce dobiti sansu u klubu za koji igra, dobio je tarabu u prvom timu i vrracen u OP , gdje nije napredovao, a sansu novu u prvom timu vise nije dobio ... i njega smou paketu tusnuli u drugu portugalsku ligu. Igrace tipa veladzic je najlakse unovciti, ali ipak je preče da Ćetkovic otpuca svoje minute.

I na kraju mozda i najveci promasaj od ova tri, Sadiku! Necu imenovati klub, i skauta koji mi je javio da je mali prodan... pratio ga je pola godine, taj klub je bas top klub, u "menadzerskim" vodama SAdiku je cijenje i procjenjuje se da ce biti ekstra stoper. Naravno, ni njega nismo istrpili, nece osjetiti car igranja pred Kosevskom publikom, ali hoce u Belgiji. ....

Klub nema ni cilj ni plan ... ni viziju. Nema strucne ljude. Ja ne volim ibrakovica, ali kunem se u sve da bi isti ovu trojicu tusnuo za minimalno duplo vece pare.

Ova uprava je popusila duljevica, popusila tituluu, kup prosle i ove godine, a Bgm su daleko i od ove titule. Popusili su dva trenere, popusili dva derbija, prodali mozda i 3 od 5 najboljih igraca u OP. Za milion MARAKA... tuga, jad i cemer!
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
skoroalen
Postovi: 12883
Pridružen/a: 01 avg 2016, 01:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 30 jan 2018, 17:54

paulus je napisao/la:Mi smo napravili akademiju za druge klubove , dok mi dovodimo polovnjake . Ako Muscron je spreman dat sansu Sadiku-u kako mi nismo . Zato je i Belgija postala masina za proizvodnju igraca . U njih igraju jako puno mladi
Brate Muscron nema velike ambicije u ligi koja je trenutno u top 10 u Evropi. Mogu dovest mladog igrača i brusit ga bez straha da dođe do faila, ako prođe prodat će ga za masne pare, ako ne jbg. Kod nas za ovu ligu niko i ne zna, kako će i znat kad smo u očima većih klubova jednaki Luksemburgu, Estoniji itd, 2-3 pretkola i noga iz Evrope. Nikad iz ove lige neće neko preći u Tottenham kao Modrić, u Dortmund kao Jojić iz Partizana, u Fiorentinu kao Jovetić takođe iz Partizana... ne znam kako se i Saji potrefilo da ga Werder odvede, otkud Werderu takav skaut kojem bi bio zanimljiv momak iz lige koja je jednom u historiji nekog igrača izbacila, još iz ekipe koja nikad titulu nije osvojila u takvoj ligi.
Za Bordo-bijele, samo za našu ljubav najveću! ❤️

Avatar
ledesma
Postovi: 4997
Pridružen/a: 28 feb 2016, 14:21
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la ledesma » 30 jan 2018, 17:54

Memara je napisao/la:Kamp za „U-15“ reprezentativce Bosne i Hercegovine biće održan od 31. januara do 2. februara u Trening centru NS/FS BiH u Zenici.

Selektor Zoran Erbez je za ovu reprezentativnu akciju pozvao sljedeće igrače:

Luka Damjanović (Borac), Benjamin Ćosić (Sarajevo), Mihajlo Jovašević (Borac), Eldin Džafić (Sarajevo), Amar Musić (Željezničar), Nedžib Sibalo (Čelik), Admir Bistrić (Zvijezda Gradačac), Enis Beča (Velež), Ivan Grgić (Sarajevo), Boro Erić (Sarajevo), Aleksej Golijanin (Crvena Zvezda), Džafo Hadžić (Krupa), Ed Nezirević (Sarajevo), Tibor Puškar (Borac), Irman Sejmenović (Sarajevo), Eldar Mulaosmanović (Željezničar), Azur Mehmić (Čelik), Faruk Dalipagić (Sarajevo), Tomislav Krstanović (Široki Brijeg), Petar Šetka (Široki Brijeg), Faruk Hodžić (Sarajevo), Dženit Hajdarević (Sarajevo), Milan Milunović (Slavija), Obren Kljajić (Australija), Muhamed Šahinović (Sarajevo), Danijel Šunjić (Borac), Đorđe Đogić (Zrinjski), Salih Viteškić (Sarajevo), Ervin Gigović (Helsingborgs IF, Švedska), Vedad Ćosić (SV Donau, Austrija), Haris Raščanin (Admira Wacker, Austrija), Benjamin Kanurić (SV Deutz 05, Njemačka), Radoje Gvozdenović (Zvijezda 09).

Bh pioniri će za tri dana priprema odraditi 4 treninga, a prvi je na rasporedu sutra u 15:00 sati.

11 :bow:
Irman Sejemenović je pravo dobra igrač, gledao sam ga par puta, nema iza sebe nikog da ga gura, nadam se da će uspjeti
"Znaš kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijaš za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Želju. Hvala Bogu ja nisam među njima". Dino Merlin

Avatar
Lakoste
Postovi: 7890
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Lakoste » 30 jan 2018, 17:55

Hajmo onda ugasiti omladinski pogon, akademiju, raspustiti trenere sve, srusiti ono dole u Butmiru sto se napravilo zbog Akademije jer ovdje igraci mladi ne mogu nista napraviti.

Dovodit cemo srbe i hrvate iz susjedstva, davati im desetine hiljade dok ce nasi juniori igrati za 800 maraka. Kad imamo ovakvu telead od navijaca nismo nista bolje ni zasluzili.

Avatar
Ado76
Postovi: 3112
Pridružen/a: 31 mar 2014, 08:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Ado76 » 30 jan 2018, 17:56

Nevjerovatno mi je da se ocekuje da igraca od 17-18 godina prodamo za milone, a ne mozemo ga istrpiti u prvom timu pola godine. Yebe mu se rod i porod poslije prvog promasaja ili ako se vidi sa trebom u 11 sati navece u gradu. Da ne govorimo o uspjehu kluba, titulama, iskoraku u Evropi koji je prakticno nemoguc bez iskusnijih igraca.
Ovo je prava stvar za tu djecu. Sansa da napreduju, a ne da ih desetak psihopata ubija u pojam poslije prve izgubljene lopte ili promasene sanse.
Svi u napad jedan je Hase!!

de vam je budet, yeboti obitelj

Avatar
Memara
Postovi: 5371
Pridružen/a: 21 dec 2015, 14:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Memara » 30 jan 2018, 17:59

Ako ćemo svake sezone uzimati 300-400€ uz procente za igrače iz Akademije i to bez nastupa prvog tima, gdje je taj papir da odmah potpišem. Moglo je bolje ali ja sam zadovoljan! Mnogi ovdje nimalo nisu realni i pojma nemaju šta pišu.

Avatar
Evander
Postovi: 14452
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Evander » 30 jan 2018, 18:00

Lakoste je napisao/la:Hajmo onda ugasiti omladinski pogon, akademiju, raspustiti trenere sve, srusiti ono dole u Butmiru sto se napravilo zbog Akademije jer ovdje igraci mladi ne mogu nista napraviti.

Dovodit cemo srbe i hrvate iz susjedstva, davati im desetine hiljade dok ce nasi juniori igrati za 800 maraka. Kad imamo ovakvu telead od navijaca nismo nista bolje ni zasluzili.
E neka smo jednom ti i ja na istoj strani :kralj:

Avatar
AlfredNobel
Postovi: 9476
Pridružen/a: 22 jun 2017, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AlfredNobel » 30 jan 2018, 18:00

skoroalen je napisao/la:@AlfredNobel logično da je mirnije na Barceloninoj temi kad govoriš o yebeno najboljem klubu na svijetu. :mrgreen: Msm šta se tamo može loše desit? Već prvaci, nogirat će ove moje jadnike u LP, u kupu isto tako nemaju prepreka... nema tamo Poture da slika nokte, nema Valentina, Kantardžića, nema forumaša koji zastupaju igrače i tako dalje. Mislim, ja se ni ovdje ne nerviram, svako ima svoje mišljenje, i svima nam je jasno da situacija nije bajna al jbg, više volim aktivan forum pa da se u pola sata ispiše 10 stranica pljuvanja nego da za cijeli dan budu tri posta. :urnebes:
Vjeruj mi, nije baš tako. Recimo, ljetos je bila opšta frka i safunjara, bilo gore nego ovdje kad se zakuha :D. Čitavo ljeto nije bilo pojačanja, svaki dan druga info, otišao Neymar, predsjednik ebavao i turao na nivou Kantardžića, Ibrakovića itd. pa blijeda igra itd. Siguran sam da ni zip ne bi bio ni blizu okrenut optimizmu. Slažem se za ove neke likove koje si sad spomenuo, ali ovdje je sve sve uvečano barem tri puta. Normalno, ne poredim FKS i Barcu, ali upoređujem ljude koji su ovdje i tamo, nema to veze što je ludost porediti ova dva kluba :D.

Jel to za Chelsea navijaš? Auuu :)
Edin Džeko - gromada bosanskohercegovačka

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la paulus » 30 jan 2018, 18:03

DenchiNL je napisao/la:
paulus je napisao/la:Mi smo napravili akademiju za druge klubove , dok mi dovodimo polovnjake . Ako Muscron je spreman dat sansu Sadiku-u kako mi nismo . Zato je i Belgija postala masina za proizvodnju igraca . U njih igraju jako puno mladi
jesi ikad čuo za fabregasa? on je iz akademije Barce otišao u Arsenal :D neš vjerovat ali niko nije ugasio la Massiu radi toga :D nit hebo mater upravi što nisu klupirali nekog da cesc zaigra...nastavili su dalje...nekad se vratio...opet otišo...život ide dalje...
Jao jesi nas to uporedio sa Barselonom i Arsenalom , pa bolan bolan , njima skola sva da ode oni mogu kupit tim , nama skola akademija treba da bi se digli iznad ovog jada ispadanje od Moldavije itd
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”