FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Koju poziciju treba prvo pojačati u ovom prijelaznom roku?

1. Golman
12
8%
2. Stoper
3
2%
3. Bekovi
26
18%
4. Defanzivni vezni
13
9%
5. Centralni vezni
38
27%
6. Krila
42
29%
7. Napadač
9
6%

Ukupno glasova: 143

emir79
x 8
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la emir79 » 20 okt 2019, 13:40

skoroalen je napisao/la:@Denchi
Dulja nam je i došao s 20 godina, a Trivunović je bio provjereno ime, naš bivši igrač i bivši reprezentativac. To je drugo. A Mersu sam gore naveo kao iznimku. Pogledaj ostale, evo redom da idemo:
Guzina, Milanović, Šišić, Kuzmanović, Hodžić, Lelić, Ivetić, Hebibović, Bekić, Bandović, Purić, Okić, Bandović, Oštraković...
Plus Sarić i Ahmetović koji su et bili prevaga (meni samo Merso, Sarić nikad nije kod nas igrao ni blizu kao u Slobodi ili sad u reprezentaciji). Plus mladi igrači, koje sam najavio da treba dovodit, tipa Mihojević, Adnan Kovačević, Cimirot, Duljević. Plus tih par povratnika koji UVIJEK u drugom mandatu budu slabiji nego u prvom, a i dolaze da budu klupa, tipa Said, Handžić itd. U prevodu, ogroman broj igrača iz lige se kod nas pogubio. Niko nije napravio boom ni ostao zapažen kao ovi koje smo doveli sa strane (Lazić, Šerbečić, Stanojević, Rahmanović, Adukor, Tatar, Benko, Jajalo, Barbarić...).
Apsolutno se slazem sa ovim. Ukoliko igrac sa 27-28 godina i dalje igra u nasoj ligi, ja u njemu ne vidim neko pojacanje. Samo igrace U21 dovoditi. Mali je procenat kao sto i sam pises je onih koji su iskusni dođu kod nas i pokazu se kao pojacanje.

Mi moramo gledati da iz nase lige dovodimo sto mlađe igrace, a pojacanja iskljucivo da budu tipa Serbecic, Lazic, Stanojevic, Kapic... nista manje od ovog, ako zelimo da drzimo neki nivo.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Stroj1946
x 63
Kontakt:

Post Postao/la Stroj1946 » 20 okt 2019, 14:04

Hadzija je uradio odlican poso dosad. Lazic, Srbecic, Oremus, Kapic, Rahmanovic, Crepulja, Adukor itd. I fula je bila naravno, Sisic, Guzina, Milanovic (na njega se jos ceka) pa i Letic nista nije pokazo dosad, al eto dobar je za rotacije, ipak mislim da ce se na ljeto morati traziti opet bekovi jer Hodzic ide, ne vjerujem da ce ostati, nadam se, na Sabanovica se ne mozemo osloniti, a Pidro ce biti upitnik kad se vrati. Takodje i stoperska mjesta. Kurdic je jedini koji ce sigurno ostati. Dupovac nema vise sta traziti, Lazic bi trebo da ide kao i Serbecic. I naravno da nam treba i napadac kao Ahmetovic, je ipak su ga i godine stigle. Bice posla sad na zimu sigurno a na ljeto bas aktivno. Nekima ce se produziti, pokusati, neki ce ici.
Uvijek Vjerna Bordo Armija
Boja fesa, boja dresa
Osnovala Partija, podrzala Carsija
ARBiH
FK Sarajevo

Prva Liga Jugoslavije - ★★
Premijer Liga BiH - ★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★
Kup Sampiona: 1/8 finale 67/68
Kup UEFA: 1/8 finale 80/81

ElCartel11
x 177
Kontakt:

Post Postao/la ElCartel11 » 20 okt 2019, 14:10

Denchi je napisao/la:Ja bi dao Hareta za Ubiparipa iz ovih stopa :thumbup: dobar targetman, a dodatno odlično puca prekide...uz pokretljiva krila bi odličan bio, sa Ahmetom najkvalitetniji špic lige sigurno... ali teško da će ga pustit...

Meni je uz Mersu i Krpica ubitacan spic, uvijek se nadje na pravom mjestu, a i ne treba mu 10 sansi da bi zabio gol.

Trebamo se na zimu baciti u potragu za pravim spicem. Ahmetovic je jos ovu sezonu kod nas (jer se prica da bi se mogao oprostiti od fudbala posle ove sezone). Handzica bih prodao, ali ne u nasu ligu, neka ide vani (ili eventualno da bude ukljucen u razmjenu za Brandaa ili Ubiparipa mada sumnjam da bi to bilo moguce).
Guzina i tako nije onaj pravi spic, vise je kao second striker ili lazna devetka, a i nije Bog zna sta do sad pokazao.

Tako da neke moje zelje su ako se ne moze iz lige dovesti spic koji ce na kraju sezone imati oko 15 i vise golova na kontu, onda dovesti neku klasu ala Benko i prikljuciti iz omladinskog pogona nekog malca da sazrije uz takvog igraca i imas win-win situaciju.
BOSANSKA KRAJINA!

IDEMO BORDO BIJELI, SARAJEVO U SRCU ZA ZIVOT CIJELI!

Stroj1946
x 63
Kontakt:

Post Postao/la Stroj1946 » 20 okt 2019, 14:19

ElCartel11 je napisao/la:Tako da neke moje zelje su ako se ne moze iz lige dovesti spic koji ce na kraju sezone imati oko 15 i vise golova na kontu, onda dovesti neku klasu ala Benko i prikljuciti iz omladinskog pogona nekog malca da sazrije uz takvog igraca i imas win-win situaciju.

To nam je pod moranjem. Klasu napadaca. Mi smo sve mlade napadace pustili, Catakovic, Rondic, Hadzic, Smajlagic. Nijedan mladi napadac nam se nije zadrzo duze od sezone u ekipi. To se mora promjeniti. Svaka ozbiljnija ekipa ima po jednog mladog napadaca do 21 godine u rosteru, nama to fali.
Boja fesa, boja dresa
ARBiH
FK Sarajevo

Premijer Liga BiH - ★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★

Denchi
x 249

Post Postao/la Denchi » 20 okt 2019, 14:32

emir79 je napisao/la: Apsolutno se slazem sa ovim. Ukoliko igrac sa 27-28 godina i dalje igra u nasoj ligi, ja u njemu ne vidim neko pojacanje. Samo igrace U21 dovoditi. Mali je procenat kao sto i sam pises je onih koji su iskusni dođu kod nas i pokazu se kao pojacanje.

Mi moramo gledati da iz nase lige dovodimo sto mlađe igrace, a pojacanja iskljucivo da budu tipa Serbecic, Lazic, Stanojevic, Kapic... nista manje od ovog, ako zelimo da drzimo neki nivo.

ne znam koliko to ima smisla kad je očigledno da neko poput Krpića(28) itekako može pomoći...pa Handžić, Milanović, Zlomislić,Lendrić,Dedić,Dilaver,Efendić,Bekić....tačno dosta ih sigurno ne bi bilo u prvoj postavi kod nas ali u svakom drugom klubu ove ligi bi i jesu :D
i ne treba ignorisanjem takvih igrača koji se relativno lako mogu dovesti, jačati konkurenciju(kao Zrinju koji sklepa ekipu od takvih pa zareda uspjehe)

a to za U21 sam već rekao, što mlađe u Akademiju pa kad izađu u seniore, tad imaš potencijalno dobrog igrača tek...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

BordoSarajevo
x 141
Kontakt:

Post Postao/la BordoSarajevo » 20 okt 2019, 15:05

Kovačević
Hodžić Šerbečić Lazić Letić
Gavrić Stanojević
Tatar Rahmanović Milanović
Ahmetović

Šabanović, Oremuš, Velkoski, Handžić, Dupovac, Mustafić
FK Sarajevo

BordoSarajevo
x 141
Kontakt:

Post Postao/la BordoSarajevo » 20 okt 2019, 15:38

Ne bi bilo loše da kasnije Bekrić i Beganović dobiju kartone :mrgreen:

Evo i Kapića konačno na klupi Paderborna.
FK Sarajevo

Pitar6785
x 61
Kontakt:

Post Postao/la Pitar6785 » 20 okt 2019, 16:08

Ja nisam za igrace kostoje Fenimo, Brandao da se placaju neke ogromne pare ili da im se daju ogromna primanja. Evo zasto
Guzina kuzmanovic sisic bojo eric milanovic okic to je recimo par igraca koji su bili najbolji ili medzu 3 najbolja igraca u ekipama prije nego su dosli i sve i jedan bio tropa..

Prica se o Ahmetu Krpicu Saricu, pogledajte koliko sezona je trebali Ahmetu da bi bio proslu sezonu na nivou a vec sledu (znaci ovu) ima ucinak kao recimo neki peco ili sta ja znam neki prosjecni igrac, krpic jeste dao dosta golova al 0 asistencija 50% golova iz penala, ako odstranis penale dobijes ahmetovica sa 28 za kojeg moze samo retardirana ekipa platit ostetu, a kostaju on i ahmet fini para (znaci nisu to bas jeftini igraci) saric prosjecan bio, duljevic izjebo klub sa ugovorom jeste al je bio dobar uprava je pogrijesila sto je cekala 5 do 12 za produzetak..

Ako hoces da dovedes igraca za prvih 11 samo ovo sto emir radi rahmanovic tatar sranoje oremus znaci samo dosevne bolesnike iz drugih liga pomogucnosti hrvaske slovenije austrije bekgije njih se isplati lijecit i dat pare, a ako se ima para docest i starca kao sto je benko neka B Klasa evropskog fudbala, i tu odma imas kvalitet ak ti igraci su veoma skupi i mislim da ih nemozemo priustit ni mi ni niko iz plbh

SarajevoJeBordo
x 40
Kontakt:

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 20 okt 2019, 16:34

MortemHz je napisao/la:Brandao bi bio bolja investicija po meni.

Zašto kvariš temu pričama o Brandau i Fanimu kao investicijama na krilu, kad dobro znaš da je najbolja investicija, za krilne pozicije, produženje ugovora Hebiboviću i Velkoskom?
"Ako već ne možete dobiti, onda je dobar i remi."

- Husref Musemić, bog, otac, kralj, šah, mat, babo igre zvana fudbal.

Denchi
x 249

Post Postao/la Denchi » 20 okt 2019, 16:38

SarajevoJeBordo je napisao/la:

Zašto kvariš temu pričama o Brandau i Fanimu kao investicijama na krilu, kad dobro znaš da je najbolja investicija, za krilne pozicije, produženje ugovora Hebiboviću i Velkoskom?

Ali pazi logike pored Tatara i Milanovica daj jos jedno lijevo.....malo ih sta li....+cruz+krste :zviz:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

SarajevoJeBordo
x 40
Kontakt:

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 20 okt 2019, 16:43

Denchi je napisao/la:
SarajevoJeBordo je napisao/la:

Ali pazi logike pored Tatara i Milanovica daj jos jedno lijevo.....malo ih sta li....+cruz+krste :zviz:

Jel ti misliš da mag ne bi našao njima pozicije? Pa bolan krilo uvijek može beka igrati, ili zadnjeg veznog, po potrebi centralnog ili ofanzivnog veznog. Ha ja.

Stroj1946
x 63
Kontakt:

Post Postao/la Stroj1946 » 20 okt 2019, 16:47

Pa sad je Milanović protiv Čelika igro zadnjeg veznog, pored Mustafića na klupi, kad je Šišić ušo :kafa: :silent:
Boja fesa, boja dresa
ARBiH
FK Sarajevo

Premijer Liga BiH - ★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★

Pitar6785
x 61
Kontakt:

Post Postao/la Pitar6785 » 20 okt 2019, 16:49

Nemogu da vjerujem da ono izjavljuje uprava CELIKA. Nemam nista protiv al da je istina, ispade sad start sa leda otvorenim dzonom nije crveni vec krada..

Ja sam za da se svi klubovi udruze i protestuju na sudije i sudenje al svi posto sudije puno previse grijese kad se uzme procenat koliko utakmica i koliko gresaka..

Al blatit FK SARAJEVO radi crvenig kartona otvorenim dzonom sledza je sramota..

Jeste dosudio par sitni faulova u korist nas i njima mozda 1-2 slibodna sa 17 m to necu reci al to nema veze sa crvenim kartonom, i da se konstantno pise kako smo pokrali nekog. Ljudi navikli na posteno sudenje i opet ih poderemo ko krpu sad kad su bili dosta ravnopravni i opet izgubili, onda se prica sto je crveni sto nema fer pleya sto se go dao iz offsida (zizovic) zasto se odugovlacin itd itd, kad se glava ohladi i pogleda utakmica svate da je sve bili regularno..

BordoSarajevo
x 141
Kontakt:

Post Postao/la BordoSarajevo » 20 okt 2019, 17:25

SarajevoJeBordo je napisao/la:Jel ti misliš da mag ne bi našao njima pozicije? Pa bolan krilo uvijek može beka igrati, ili zadnjeg veznog, po potrebi centralnog ili ofanzivnog veznog. Ha ja.

Moram se po prvi put s tobom složit za novi naziv našeg šefa.
Kad malo bolje skontaš, pa mi smo osakaćeni povredama prvi na tabeli i to i više nego zasluženo. Ne do Bog da smo nekog Vukasa doveli, bili bi u goroj situaciji nego sad Zrinjski.
Nazivali smo Baku i Husrefa raznim imenima al činjenica je da su oni MAGOVI za ovu ligu. Ista situacija je bila i u vremenu Šušića kada je bio selektor, te kaseta te...

Drago mi je da si došao tobe, al hajde, svi smo griješili :salut:
FK Sarajevo

SarajevoJeBordo
x 40
Kontakt:

Post Postao/la SarajevoJeBordo » 20 okt 2019, 17:31

BordoSarajevo je napisao/la:
SarajevoJeBordo je napisao/la:Jel ti misliš da mag ne bi našao njima pozicije? Pa bolan krilo uvijek može beka igrati, ili zadnjeg veznog, po potrebi centralnog ili ofanzivnog veznog. Ha ja.

Moram se po prvi put s tobom složit za novi naziv našeg šefa.
Kad malo bolje skontaš, pa mi smo osakaćeni povredama prvi na tabeli i to i više nego zasluženo. Ne do Bog da smo nekog Vukasa doveli, bili bi u goroj situaciji nego sad Zrinjski.
Nazivali smo Baku i Husrefa raznim imenima al činjenica je da su oni MAGOVI za ovu ligu. Ista situacija je bila i u vremenu Šušića kada je bio selektor, te kaseta te...

Drago mi je da si došao tobe, al hajde, svi smo griješili :salut:

Naš Fatih Terim :ljepota:

Pitar6785
x 61
Kontakt:

Post Postao/la Pitar6785 » 20 okt 2019, 17:35

Husref je doktor za kockara, a on je drugi trener po kvalitetu sto je vodio u ovoj ligi

Orangina85
x 5
Kontakt:

Post Postao/la Orangina85 » 20 okt 2019, 18:09

Stroj1946 je napisao/la:Hadzija je uradio odlican poso dosad. Lazic, Srbecic, Oremus, Kapic, Rahmanovic, Crepulja, Adukor itd. I fula je bila naravno, Sisic, Guzina, Milanovic (na njega se jos ceka) pa i Letic nista nije pokazo dosad, al eto dobar je za rotacije, ipak mislim da ce se na ljeto morati traziti opet bekovi jer Hodzic ide, ne vjerujem da ce ostati, nadam se, na Sabanovica se ne mozemo osloniti, a Pidro ce biti upitnik kad se vrati. Takodje i stoperska mjesta. Kurdic je jedini koji ce sigurno ostati. Dupovac nema vise sta traziti, Lazic bi trebo da ide kao i Serbecic. I naravno da nam treba i napadac kao Ahmetovic, je ipak su ga i godine stigle. Bice posla sad na zimu sigurno a na ljeto bas aktivno. Nekima ce se produziti, pokusati, neki ce ici.

Rahmanovica, Adukora i Crepulju je doveo Ihtijarevic

MortemHz
Interni moderator
x 480
Kontakt:

Post Postao/la MortemHz » 20 okt 2019, 18:12

U Tuzlu moramo otići maximalno spremni i ozbiljni bez obzira što imaju probleme u klubu, znate svi kako igraju protiv nas i koliko ljudi dođe na Tušanj. Utakmica će biti sve osim lagane.
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

King Tvrtko I of Bosnia ⚜️

The Bosnians have been a distinct people since at least the tenth century.

City of Sarajevo - 527.049

Denchi
x 249

Post Postao/la Denchi » 20 okt 2019, 18:19

Pitar6785 je napisao/la:Nemogu da vjerujem da ono izjavljuje uprava CELIKA. Nemam nista protiv al da je istina, ispade sad start sa leda otvorenim dzonom nije crveni vec krada..

Ja sam za da se svi klubovi udruze i protestuju na sudije i sudenje al svi posto sudije puno previse grijese kad se uzme procenat koliko utakmica i koliko gresaka..

Al blatit FK SARAJEVO radi crvenig kartona otvorenim dzonom sledza je sramota..

Jeste dosudio par sitni faulova u korist nas i njima mozda 1-2 slibodna sa 17 m to necu reci al to nema veze sa crvenim kartonom, i da se konstantno pise kako smo pokrali nekog. Ljudi navikli na posteno sudenje i opet ih poderemo ko krpu sad kad su bili dosta ravnopravni i opet izgubili, onda se prica sto je crveni sto nema fer pleya sto se go dao iz offsida (zizovic) zasto se odugovlacin itd itd, kad se glava ohladi i pogleda utakmica svate da je sve bili regularno..

Nismo im 5 dali pa mogu plakat jao mjao zasto njesto....
Kad zveknes preko 3 komada sve gutaju.....ovako kontaju ko velez tu smo mi bare-bare sa Sarajevom....

Historicar
x 101
Kontakt:

Post Postao/la Historicar » 20 okt 2019, 18:33

Stroj1946 je napisao/la:
ElCartel11 je napisao/la:Tako da neke moje zelje su ako se ne moze iz lige dovesti spic koji ce na kraju sezone imati oko 15 i vise golova na kontu, onda dovesti neku klasu ala Benko i prikljuciti iz omladinskog pogona nekog malca da sazrije uz takvog igraca i imas win-win situaciju.

To nam je pod moranjem. Klasu napadaca. Mi smo sve mlade napadace pustili, Catakovic, Rondic, Hadzic, Smajlagic. Nijedan mladi napadac nam se nije zadrzo duze od sezone u ekipi. To se mora promjeniti. Svaka ozbiljnija ekipa ima po jednog mladog napadaca do 21 godine u rosteru, nama to fali.

Od ovih mladih što si nabrojao, samo Čatakovič uspio vani, a ovdašnji novinari (koji doduše diplomu sa žurnalistike, nisu ni na slici vidjeli) od njih pravili nove Suareze :facepalm:

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.