FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

U slučaju prekida prvenstva, koji igrač zaslužuje nagradu "Ismir Pintol''?

Besim Šerbečić
5
5%
Amar Rahmanović
17
18%
Benjamin Tatar
4
4%
Mersudin Ahmetović
68
72%

Ukupno glasova: 94

skoroalen
x 898
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la skoroalen » 23 mar 2020, 12:36

Pantelija je napisao/la:
23 mar 2020, 12:11
Ko je bolan testiran :D imas podatke, prije 3 dana testirano 300 ljudi u cijeloj BiH. Od toga 5 puta su testirali novalica i familiju jer je bio dole pa se prepao. Ljudi sa tezim simptomima zovu klinici ovi odbijaju da testiraju. Ljudi koji su radili sa strancima sa simptomima se jave oni im kazu kucna izolacija.
Kakvi mi i brojke, ne gledajte to uopste, nase brojke su nula. Sjedite kuci, ne izlazite ako izlazite ne dirajte površine i zastitite ruke.
Kakve granice zatvorene jucer i prekjučer ljudi ulazili u Bosnu najnormalnijw samo ih pregledaju imaju li simptome. Imas avione koji svakodnevno dolaze, imas i danas.
Sad čitam objavu žene koja 10 dana živi sa simptomima a niko je nije testirao. Imam kolegicu u Bugojnu čiji je prvi komšija bio na toj famoznoj proslavi u Konjicu, vratio se i u međuvremenu komunicirao sa svima u komšiluku, niko nije testiran, u Bugojnu nemaju dovoljno testova. Nije problem za nekog mlađeg s jakim imunitetom, na nogama će možda preboljet ovo, al će zarazit 50 ljudi oko sebe u neznanju. Jesu oni preduzeli mjere, ali...
Sarajevo, ljubavi moja!

Samozdravlje
x 520
Kontakt:

Post Postao/la Samozdravlje » 23 mar 2020, 13:26

Samozdravlje je napisao/la:
16 mar 2020, 22:04
16 .03 . 2020 g.
Samo zdravlja ljudine . Jeste da nema veze sa FKS i ne znam da li je neko komentarisao , pa evo neko moje misljenje o stanju u BiH .

- Kazu drzave zapadne Evrope zabranili izvoz medicinske opreme , pa zar nemamo pameti i da proizvedemo sami :

Respiratore , skenirati sve elemente . Za to angazovati 3 ing. iz razlicitih bransi (maš. , elekt. , medec. , infor. ) i 5-6 tehnicara .Mogu ucesce uzeti i profesori sa fakulteta . Imamo CNC masine , iskusne tokare , frezace , opticare iz Zraka recimo . Iskoristiti veze sa nasim ljudima vani , ima dosta toga na internetu i katalozima . Moze se to sigurno .

Rukavice takodje . Izraditi kalupe , nabaviti adekvatnu sirovinu (granulat ) . No bolje rukavice placati 100 kom/15 KM .

Za zastitne maskame je malo tjeze :urnebes: . Tu nam trebaju specijalne krpe .

@TheIvicnjak finansijer , @skoroalen vodja tima i eto fabrike . Marketing bi povjerio markenting sluzbi FKS :urnebes:

Novalić najavio poduhvat: Naša firma pokušat će "iskopirati" respirator i napraviti svoj

Moj premijeru kasnis , no bolje ikad nego nikad .
Znam da nije tema , ali je bitno za sve u BiH . :bih: :bih:

Samozdravlje
x 520
Kontakt:

Post Postao/la Samozdravlje » 23 mar 2020, 13:32

S druge strane, bioinžinjer Almir Badnjević smatra da to nije brz i jednostavan proces.

"Regulative u oblasti medicinskih uređaja i lijekova su vjerovatno najrigoroznije na svijetu. Sam proces stavljanja medicinskog uređaja na tržište je vrlo komplikovan i dugotrajan (procedura traje duže od godinu i nije izvodiva u BiH). Samo naslovi procesa su prikazani na slici ispod. Kada i završite svu dokumentaciju na međunarodnom nivou, potrebno je da registraciju izvršite i u BiH, pri Agenciji za lijekove i medicinska sredstva BiH. Bez svega toga, siguran sam da ne postoji ljekar na svijetu koji bi životno ugroženog pacijenta stavio na mašinu koja nije prošla testove i dobila dozvolu za korištenje. Zapamtite, sve je dobro dok je dobro. S nekim stvarima se ne može baš tek tako ekperimentisati. Maska za lice je jedno, a respirator nešto potpuno drugo, koliko god vaše ideje bile humane", poručuje Badnjević.

A EVO I DEMAGOSKOG RAZMISLJANJA . MOZE SE DESITI I EPIDEMIJA NA JESEN ILI NEKA DRUGA EPIDEMIJA , NE DAO BOG .
NIKO NE GOVORI ( A MOZDA I BUDE U BUDUCNOSTI USVOJEN :bih: RESPIRATOR ) , DA CE SE PROIZVODITI KAO USVOJEN PROIZVOD ZA MASOVNU PROIZVODNJU .
POSTOVANJE BIOINZINJERU , ALI NIJE VRIJEME ZA SLABICE I NEODLUCNE .
:bih: :bih:

Samozdravlje
x 520
Kontakt:

Post Postao/la Samozdravlje » 23 mar 2020, 13:34

SVAKA CAST MOMCIMA IZ ZENICE I NJIHOVOM FAKULTETU . :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :bih: :bih:

Zip
x 559
Kontakt:

Post Postao/la Zip » 23 mar 2020, 14:29

Ovo trenutno stanje moze biti dobro za nas, ukoliko imamo para.
Na udaru zbog ove corone, bit ce najvise zrinjski, Siroki i Zeljo... Bez ikakvih prihoda, trebat ce isfinansirati sve ove troskove, plus ako se budu igrale utakmice bez gledalaca...

E tu smo sad mi koji imamo svog vlasnika, i koji ako odluci da ulaze jos vise, mozemo se izdvojiti narednih sezonu-dvije i napraviti neki iskorak, bar sto se nase lige tice...

A s druge strane, moze biti takodjer i jako pogubno.. Jer ako cucne Nam zbog ve krize, mi smo ga dobro popusili, cak vise nego ova tri kluba pomenuta gore...

Kako god, jako lose i tuzno sto se sve ovo desava, iskreno se nadam da ce sve ovo brzo proci.
Ako zanemarimo fudbal, ovde nas ima mnogo koji ce osjetiti ovu krizu...

Nek nam je Bog a pomoci svima nama...

AngelDiMaria
x 226
Kontakt:

Post Postao/la AngelDiMaria » 23 mar 2020, 14:30

Nije problem ni u testovima, testova nema nigdje dovoljno. Problem je u nama kao narodu, jer smo neodgovorni. Da ne pricamo o tome da se za koronu zna mjesecima, a gradjani jedino sto su uradili, nagomilali brasno i barem po sarajevu koliko sam vidio, dudlali nargile pricajuci o tome kako benkriva supa od sismisa. Ovi nasi dobro i rade kakvi smo mi naopaki. Podrska svakom od njih.

Ps, gdje pise da se fadil 5 puta testirao (ne branim nikoga, ali ljudi (panto), ne serite)

Napapijri
x 367
Kontakt:

Post Postao/la Napapijri » 23 mar 2020, 14:35

Fakat, raja, cime se sve bavi Nam, u kojim biznis i ekonomskim sferama posluje? Nadam se da se ova kriza nece odraziti negativno po nas.

Zip
x 559
Kontakt:

Post Postao/la Zip » 23 mar 2020, 14:44

Ovo nije nimalo bezazleno sto se nas tice...
Il cemo biti na vrhu ili na samom dnu, sredine nece biti :D

GospodinIzSarajeva
x 582
Kontakt:

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 23 mar 2020, 15:15

Daj ba raja,sto bi bili na dnu?Novac se uplacuje svakog januara za cijelu godinu i nece biti nikakvih problema..Bit cemo u gubitku novca narednih mjesec dva,ali nadoknadit cemo to ako se nastavi liga sa publikom..Sto bi odustao :D ?Ne bi bezveze toliko ulagao da na kraju odustane,a i dobro mu ide(dupla kruna kad je dosao,aBd sad ce opet titula)..
Ceka se samo dozvola za nastavak radova na butmiru..Ne znam sta je u planu,ali znam da je bila ideja izgraditi apartman za igrace,ali mislim da to nece u skorije vrijeme raditi..
Sarajevo-Tuzla City 6:2 22.02.2020
Ahmetović 3x
Hodžić 1x
Tatar 1x
Sušić 1x
Debi Vinka Marinovića

ElCartel11
x 731
Kontakt:

Post Postao/la ElCartel11 » 23 mar 2020, 15:15

Poznavajuci nas baksuzluk bicemo na dnu, a taman bili lijepo krenuli i uhvatilo neku konstantu :D
BOSANSKA KRAJINA!

IDEMO BORDO BIJELI, SARAJEVO U SRCU ZA ZIVOT CIJELI!

skoroalen
x 898
Kontakt:

Post Postao/la skoroalen » 23 mar 2020, 15:18

Napapijri je napisao/la:
23 mar 2020, 14:35
Fakat, raja, cime se sve bavi Nam, u kojim biznis i ekonomskim sferama posluje? Nadam se da se ova kriza nece odraziti negativno po nas.
Bere rižu. :kafa:
Sarajevo, ljubavi moja!

Stroj1946
x 239
Kontakt:

Post Postao/la Stroj1946 » 23 mar 2020, 15:24

Tesko Bgmi da ce se nastaviti dalje.... Predvidjaju da ce se ovo tek za 2 do 3 mjeseca smiriti....
Uvijek Vjerna Bordo Armija
Boja fesa, boja dresa
Osnovala Partija, podrzala Carsija
ARBiH
FK Sarajevo

Prva Liga Jugoslavije - ★★
Premijer Liga BiH - ★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★
Kup Sampiona: 1/8 finale 67/68
Kup UEFA: 1/8 finale 80/81

Giljotina
x 233
Kontakt:

Post Postao/la Giljotina » 23 mar 2020, 15:27

Neka neko javi Laziću da sad može napustiti tribine.

MortemHz
Interni moderator
x 1687
Kontakt:

Post Postao/la MortemHz » 23 mar 2020, 15:37

Nova anketa je aktivna.
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★

King Tvrtko I of Bosnia ⚜️

The Bosnians have been a distinct people since at least the tenth century.

City of Sarajevo - 527.049

RajaBa1983
x 652
Kontakt:

Post Postao/la RajaBa1983 » 23 mar 2020, 16:03

igrač zaslužuje nagradu "Ismir Pintol'
je ahmo
nema se sta dalje pričati
"Pritisak? Ako ne možete da ga podnesete, otiđite u neki drugi klub i to je to"M.A

sampras
x 61
Kontakt:

Post Postao/la sampras » 23 mar 2020, 16:29

Nadam se da Nam sada prodaje dezinfekciona sredstva i toalet papir u državi od cca 100 miliona stanovika.

Šalu na stranu, teško da on može čučnuti u državi sa tolikom populacijom, bilo čim da se bavi.

Ako ovo misle nastavljati, morat će najkasnije početkom maja. Iskreno se nadam da će to biti moguće, prvenstveno da ovaj haos konačno stane I počne normalan život, iako neće biti normalan još zadugo.
Lako je Englezima i ostalim jačim ligama, ne igraju pretkola, a mi sve moramo u junu zavrsiti, pretkola počinju u julu, ako i to UEFA ne prolongira.
Objektivno, teško je očekivati nastavak, ali možda se čudo desi...

AlfredNobel
x 689
Kontakt:

Post Postao/la AlfredNobel » 23 mar 2020, 16:59

Ma ne vjerujem da će se to nastaviti u maju, čisto sumnjam. Trebalo bi se ovo smiriti do tada, ali prerano je to za nastavak fudbala. Daj bože, ali ne vjerujem, a tek koliko će igrači biti zapušteni..

U Kini ovo već jenjava, najgore prošlo, skidaju zabrane i vraćaju se lagano u normalu.
Samo Relax nema dovodzenja vise indijanci

TheIvicnjak
x 936
Kontakt:

Post Postao/la TheIvicnjak » 23 mar 2020, 17:27

RajaBa1983 je napisao/la:
23 mar 2020, 16:03
igrač zaslužuje nagradu "Ismir Pintol'
je ahmo
nema se sta dalje pričati
Ahmo je borac na terenu ali treba gledati i na druge stvari. Rahmanovic je prvi digao glas protiv unistavanja ekipe i najvise se zrtvovao i trudio da se stvari normalizuju.
Nakon normalizacije pokazao je najvise. Moj glas ide njemu
FK SARAJEVO: Osigurana egzistencija uposlenika i njihovih porodica je prioritet u situacijama poput trenutne!

hnk skretnicar: Kontaktirali smo ministre koje poznajemo; pokusacemo igracima ukrasti plate/hljeb iz usta!!

To je ta razlika!!!

Inijesta
x 179
Kontakt:

Post Postao/la Inijesta » 23 mar 2020, 17:49

Napapijri je napisao/la:
23 mar 2020, 10:34
Inijesta je napisao/la:
22 mar 2020, 16:11
Braco draga o kakvim vi opcijama pricate kad se kod nas za 10-15 dana ocekuje ovaj val sto je trenutno u evropi, molite Boga da ovo sto prije prodje kakav fudbal i qurac totalno nebitno
Slazem se da od fudbala nema nista, ali ne treba pretjerivati i prepadati raju da stize val zaraze. Prije svega, ovo je jedna od rijetkih, ako ne i jedina, situacija kada je drzava reagovala na vrijeme i poduzela skoro sve mjere za zastitu gradjana. Drugo, mi se s ovime vec nosimo evo 7-8 dana, granice su se zatvorile i sto je uslo, uslo je. Trece, imamo srece jer nemamo toliko gustu naseljenost i nismo turisticka zemlja, a ni ekonomski jaka da nasi drzavljani konstantno putuju. Slazem se s tobom da ce se broj zarazenih vjerovatno povecati i da od fudbala nema i ne smije biti nista, ali je kljucno da sada ne panicarimo i da se pridrzavamo svega dosadasnjeg. Jako je bitno shvatiti da mi 1/3 od onoga sto se desava u Italiji ili Spaniji ne bi mogli podnijeti i da bi u tom slucaju nastao haos za zdravstveni sistem.
Ne moras previse pametan biti pa sam skontat da Italjia ide 15- tad dana prije svih sa ovim virusom, tako da se i u ostatku evrope a i kod nas ocekuje pogorsanje stanja
Slazem se da ove mjere sto poduzimamo u dobroj mjeri ce pomoci i smanjit broj zarazenih
A sto se tice naseg zdravstva nedo Bog 10% ovog iz italije ili spanije kolaps bi bio za 5 dana

AkoBogda da ovo prodje pa bit ce dana za fudbala i okrsaja i sa konama i svima
LJUBAV ZA TEBE MJERE NEMA !

holyman
x 261
Kontakt:

Post Postao/la holyman » 23 mar 2020, 18:25

Moj glas ide standardnom ubici protivnickih mreza, kod ahmeta nema kurcobolje, bojkota i ostalih sranja. Zahvalan igrac aka hebib

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.