FK Sarajevo - Akademija FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la MortemHz » 30 sep 2018, 09:06

Dževad Šarić, novi šef Omladinskog pogona

slika

Nakon obavljenog konkursa i razgovora sa velikim brojem kandidata, Upravni odbor FK Sarajevo na upražnjeno mjesto šefa Omladinskog pogona imenovao je 34-godišnjeg Dževada Šarića.

Šarić je bh. javnosti poznat kao stručnjak sa titulom eksperta za fudbalsku kondicionu periodizaciju igrača, te licencirani UEFA Pro trener.

“Prije svega želim da iskoristim priliku da se zahvalim Upravi i menadžmentu kluba, na čelu sa direktoricom Sabrinom Buljubašić, te koordinatorom sportskog segmenta gospodinu Emiru Hadžiću, na ukazanom povjerenju! Velika mi je čast i zadovoljstvo što sam dio ovog projekta. Vjerujem da će se u narednom periodu kreirati ambijent i kultura Kluba koja će proizvesti izvrsnost uposlenih u Omladinskom pogonu FK Sarajevo. Vizija FK Sarajevo u radu Omladinskog pogona će u budućnosti biti bazirana na proizvodnji, prezentaciji i afirmaciji mladih igrača”, rekao je Dževad Šarić.

“Akademija FK Sarajevo u prošloj sezoni postigla je velike uspjehe osvojivši titule prvaka BiH u svim selekcijama, a uvjereni smo da će imenovanjem mladog i ambicioznog Dževada Šarića, nivo rada biti podignut na još veći nivo, obzirom na to da je rad sa mladima i promocija “akademaca” iz omladinskog pogona u seniorski tim, prioritet FK Sarajevo, uz napomenu, da rezultat ne smije i neće patiti”, riječi su direktorice kluba Sabrine Buljubašić.

U posljednje dvije godine, Šarić je obnašao funkciju pomoćnog trenera u kineskom FK Hakka, Kina, te u C.D. Primeiro de Agosto iz Angola, gdje je za vrijeme njegovog mandata, osvojen “Girabola Kup”, te Super Kup ove zemlje. Također, Šarić je jedno vrijeme proveo u Omanu, gdje je radio kao pomoćni trener u FK Al Nasr.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la MortemHz » 30 sep 2018, 19:06

Juniori opet nisu pobijedili.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la Unknown2 » 30 sep 2018, 19:43

FK SARAJEVO
br. 8 Imamović Armin (1032977) u 45. Min (psovanje majke drugom asistentu)
br. 9 Dervišagić Kenan (1035592) zbog dva žuta kartona (prvi u 54. Min (nesportsko ponašanje-skidanje dresa nakon postignutog gola) i drugi u 82. Min (nesportsko ponašanje-šutiranje lopte u prekidu igre)

na kraju bez 2 igraca sami sebi dali u 93 min :think:

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8062
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la muhamedhulk » 30 sep 2018, 20:38

ljudi imaju 0% elana da igraju nakon lakrdije sa ligom prvaka...ovu sezonu prespavati. :D a ko da gledam iduce godine prvak ide u lp :lol:
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

bordobijeli
Postovi: 14222
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la bordobijeli » 30 sep 2018, 20:39

HahahahHa penal na 18 metara hahahaha

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la MortemHz » 03 okt 2018, 20:05

U Orašju je domaći tim odmjerio snage sa Sarajevom, a gosti koji su bili veliki favorit slavili su sa visokih 11:2, čime su istakli kandidaturu za osvajanje ovog trofeja.

Strijelci za bordo nogometaše bili su Salko Nargalić (3), Haris Konjalić (2), Arnes Junuzović (2), a po jednom su se u strijelce upisali Amar Jašarević, Muhamed Šabić, Đani Salčin i Adin-Asim Sojkić.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

zagor1987
Postovi: 7520
Pridružen/a: 02 maj 2016, 17:33
Kontakt:

Re: Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la zagor1987 » 06 okt 2018, 17:36

DRHAUSE je napisao/la:Opet anonimus na celu akademije, klub koji je izbacio toliko reprezentativaca dopusta sebi da mu najvazniju funkciju u omladinskom pogonu obavlja tamo neki Dzevad Saric zvani ubleha. Pisam se na ovu upravu! :sick:
Kme kme,kako si strumfe sta ima ovako inace?


Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la MortemHz » 22 okt 2018, 13:49

Proteklog vikenda su u okviru Premijer omladinske lige odigrana tri susreta. Pioniri su odigrali neriješeno, kadeti su upisali poraz, a juniori slavili u Zenici.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

keno83
Postovi: 698
Pridružen/a: 19 nov 2014, 12:08
Kontakt:

Re: Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la keno83 » 22 okt 2018, 15:10

sta se ove godine desava sa akademijom, jel mi se cini ili je zeljo ispred nas ove sezone, barem za sada

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la MortemHz » 22 okt 2018, 15:21

keno83 je napisao/la:sta se ove godine desava sa akademijom, jel mi se cini ili je zeljo ispred nas ove sezone, barem za sada
Oni su prvi i ispred nas su u svakoj kategoriji. Juniori peti, kadeti treći, pioniri drugi.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la Esport » 22 okt 2018, 17:12

:damn:
MortemHz je napisao/la:
keno83 je napisao/la:sta se ove godine desava sa akademijom, jel mi se cini ili je zeljo ispred nas ove sezone, barem za sada
Oni su prvi i ispred nas su u svakoj kategoriji. Juniori peti, kadeti treći, pioniri drugi.
:sick:

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la BosnianKingdom » 28 okt 2018, 10:00

Mi se dobro drzimo na tabeli u svakoj selekciji kad se sjetimo kakvih je losih rezultata bilo. Nisu toliko ni losi, ali na sta smo bili navikli onda jesu...
Sabrine mi moje!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la MortemHz » 28 okt 2018, 10:03

Prošle sezone trostruki prvaci, bukvalno smo sve osvojili a ove godine neće biti ništa izgleda mada to ne mora puno značiti kada su mlađe selekcije u pitanju. Naravno da nama godi kada smo državni prvaci u svakoj kategoriji ali opet bit toga svega je da izađu 2-3 dobra, mlada igrača.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8071
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la Stroj1946 » 28 okt 2018, 11:37

Akademcima ne treba stvarati pritisak da budu prvaci, pogotovo ne Kadetima i Pionirima. Bitan je razvoj. Juniori već moraju povest računa gdje će na kraju sezone da budu. Nije isto biti 1 ili 5 ili 8. To je zbog mentaliteta i prelaska u seniore.
Iz juniora imamo dosta materijala, Salčin, Dervišagić, Đokanović, Konjalić, Islamović, Bešić, Dizdarević, Imamović, Jašarević, Hasanović, Junuzović. Znači ima dosta igrača. Neki od njih mogu još godinu odigrati za juniore poslije ove sezone, neke će prebaciti u seniore, neki posudba ili im dati slobodne papire. Ja bi više volio da ih posude na sezonu, dvije negdje pa da se vidi mogu li šta ili neka drugo idu negdje.
Problem su kadeti, nisu mi baš nešto posebno, a kadeti su najbitnija tranzicija. Bio je onaj mali Šarić, odlično potencijal, pa ga povreda zadesi. Ima i Obuća mali, fin igrač. Znači morat će dobro da obrate pažnju naredne 2,3 godine da to dobro popune ako hoće da nastave da izbacuju kvalitet.

michplatini
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 mar 2018, 09:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la michplatini » 29 okt 2018, 14:20

Stroj1946 je napisao/la:Akademcima ne treba stvarati pritisak da budu prvaci, pogotovo ne Kadetima i Pionirima. Bitan je razvoj. Juniori već moraju povest računa gdje će na kraju sezone da budu. Nije isto biti 1 ili 5 ili 8. To je zbog mentaliteta i prelaska u seniore.
Iz juniora imamo dosta materijala, Salčin, Dervišagić, Đokanović, Konjalić, Islamović, Bešić, Dizdarević, Imamović, Jašarević, Hasanović, Junuzović. Znači ima dosta igrača. Neki od njih mogu još godinu odigrati za juniore poslije ove sezone, neke će prebaciti u seniore, neki posudba ili im dati slobodne papire. Ja bi više volio da ih posude na sezonu, dvije negdje pa da se vidi mogu li šta ili neka drugo idu negdje.
Problem su kadeti, nisu mi baš nešto posebno, a kadeti su najbitnija tranzicija. Bio je onaj mali Šarić, odlično potencijal, pa ga povreda zadesi. Ima i Obuća mali, fin igrač. Znači morat će dobro da obrate pažnju naredne 2,3 godine da to dobro popune ako hoće da nastave da izbacuju kvalitet.
Nažalost,mislim da nije tako.Kvalitetan i talentovan igrač se formira individualno i nema te granice u godinama ali u juniorskom uzrastu već se mora sa velikom sigurnošću vidjeti da li je to nivo koji treba da bude sutra prvotimac Sarajeva pa i nekog evropskog kluba.
Sva ova imena koja si pobrojao mislim da se mogu svesti na 2 imena,a to su Armin Imamović(2000) i Andrej Đokanović(2001) koji su već spremni za nivo ove PL a sutra vjerovatno i za mnogo veći nivo.

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8071
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la Stroj1946 » 29 okt 2018, 14:54

michplatini je napisao/la:
Stroj1946 je napisao/la:Akademcima ne treba stvarati pritisak da budu prvaci, pogotovo ne Kadetima i Pionirima. Bitan je razvoj. Juniori već moraju povest računa gdje će na kraju sezone da budu. Nije isto biti 1 ili 5 ili 8. To je zbog mentaliteta i prelaska u seniore.
Iz juniora imamo dosta materijala, Salčin, Dervišagić, Đokanović, Konjalić, Islamović, Bešić, Dizdarević, Imamović, Jašarević, Hasanović, Junuzović. Znači ima dosta igrača. Neki od njih mogu još godinu odigrati za juniore poslije ove sezone, neke će prebaciti u seniore, neki posudba ili im dati slobodne papire. Ja bi više volio da ih posude na sezonu, dvije negdje pa da se vidi mogu li šta ili neka drugo idu negdje.
Problem su kadeti, nisu mi baš nešto posebno, a kadeti su najbitnija tranzicija. Bio je onaj mali Šarić, odlično potencijal, pa ga povreda zadesi. Ima i Obuća mali, fin igrač. Znači morat će dobro da obrate pažnju naredne 2,3 godine da to dobro popune ako hoće da nastave da izbacuju kvalitet.
Nažalost,mislim da nije tako.Kvalitetan i talentovan igrač se formira individualno i nema te granice u godinama ali u juniorskom uzrastu već se mora sa velikom sigurnošću vidjeti da li je to nivo koji treba da bude sutra prvotimac Sarajeva pa i nekog evropskog kluba.
Sva ova imena koja si pobrojao mislim da se mogu svesti na 2 imena,a to su Armin Imamović(2000) i Andrej Đokanović(2001) koji su već spremni za nivo ove PL a sutra vjerovatno i za mnogo veći nivo.
Iskreno niko od ovih nabrojanih nazalost nije jos spreman za PL. Kako fizicki tako i psihicki. Jer je ovo BiH i kod nas se tek daje sansa sa 20,21 godina. Ja sam naveo igrace koji bi trebali jednog dana biti nosici, e sad zavisi ko ce nam biti trener i kako ce se razviti u ovoj i slijedecoj godini.

michplatini
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 mar 2018, 09:43
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la michplatini » 29 okt 2018, 14:58

Stroj1946 je napisao/la:
michplatini je napisao/la:
Stroj1946 je napisao/la:Akademcima ne treba stvarati pritisak da budu prvaci, pogotovo ne Kadetima i Pionirima. Bitan je razvoj. Juniori već moraju povest računa gdje će na kraju sezone da budu. Nije isto biti 1 ili 5 ili 8. To je zbog mentaliteta i prelaska u seniore.
Iz juniora imamo dosta materijala, Salčin, Dervišagić, Đokanović, Konjalić, Islamović, Bešić, Dizdarević, Imamović, Jašarević, Hasanović, Junuzović. Znači ima dosta igrača. Neki od njih mogu još godinu odigrati za juniore poslije ove sezone, neke će prebaciti u seniore, neki posudba ili im dati slobodne papire. Ja bi više volio da ih posude na sezonu, dvije negdje pa da se vidi mogu li šta ili neka drugo idu negdje.
Problem su kadeti, nisu mi baš nešto posebno, a kadeti su najbitnija tranzicija. Bio je onaj mali Šarić, odlično potencijal, pa ga povreda zadesi. Ima i Obuća mali, fin igrač. Znači morat će dobro da obrate pažnju naredne 2,3 godine da to dobro popune ako hoće da nastave da izbacuju kvalitet.
Nažalost,mislim da nije tako.Kvalitetan i talentovan igrač se formira individualno i nema te granice u godinama ali u juniorskom uzrastu već se mora sa velikom sigurnošću vidjeti da li je to nivo koji treba da bude sutra prvotimac Sarajeva pa i nekog evropskog kluba.
Sva ova imena koja si pobrojao mislim da se mogu svesti na 2 imena,a to su Armin Imamović(2000) i Andrej Đokanović(2001) koji su već spremni za nivo ove PL a sutra vjerovatno i za mnogo veći nivo.
Iskreno niko od ovih nabrojanih nazalost nije jos spreman za PL. Kako fizicki tako i psihicki. Jer je ovo BiH i kod nas se tek daje sansa sa 20,21 godina. Ja sam naveo igrace koji bi trebali jednog dana biti nosici, e sad zavisi ko ce nam biti trener i kako ce se razviti u ovoj i slijedecoj godini.
Naravno,shvatam tvoje razmišljanje i gledište,nadam se da ćemo imati priliku da pišemo u nekom narednom periodu i da ćeš se sjetiti ova 2 imena koja sam napisao.

Avatar
Pitar6785
Postovi: 5730
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:31
Kontakt:

Re: FK Sarajevo - Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la Pitar6785 » 29 okt 2018, 15:23

Apsulutno se ne slazem sa konstatacijom da pionirima i kadetima nije bitno rezultat i da im se ne nabija pritisak.

Mi jedini u drzavi imamo akademiju (znaci sve bezplatn spavanje skolovanje i plus dzeparac) drgoje skola fudbala a drugoj je akademija. U akademiju ko god da dode mora da bude ratnik da bude kvalitetni bar za 4x od svakog igraca iz skole fudbala i radi toga i postoji akademija da svaka generacija od pjetlica do juniora ima manji broj igraca i da budu svi najveci kvalitet i da za 4-5 godina kad dode u seniorski fudbal bude spreman za prvi 11 u roku od 6 mjeseci.

U AKADEMI pricam svi moraju davat sto posto na fizicki takticku tehnicku rezultatsku disciplinsku tehniku svaki dan znaci nema to pionir je nadoce **** ti igraca koji nemoze sa 17 godina bit bolji od igraca kao sto je hebibovic ahmetovic hodzic bekic bogucevic blagojevic. I mislim da je upravo to nas problem posto tek u juniorima se pocne nesto trazit od igraca a u juniorski staz dolazis sa 17 -18 godina to je vec staro da bi ti izbacio iz njeg lose stvari a i vremena je tad vec malo

Samozdravlje
Postovi: 7740
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Omladinski pogon (Akademija i Škola fudbala)

Post Postao/la Samozdravlje » 06 nov 2018, 23:59

[quote="Memara"]

Uputise me na tebe u vezi OP , a generacije 2000 i 01. Ako ti ne bude tesko kad uhvatis vremena da mi(nama) pojasnis kakva je situacija. Nije zurba kad budes inspirisan , a moze i o starijim Akademcima. Bio bih ti bas zahvalan za ono opsiran broj podataka.Imaju li ugovor,do kada,koju pozicij(e)u pokrivaju,odakle dolaze(grad,selo) itd.Izvini mozda sam pomalo pegla , ali to mi je vjeruj interesantnije od rezultata u Mostaru. Kad god samo da bude detaljno. Hvala i ako ne zavrsis. Pozdrav. :thumbup: :pray:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 36 gostiju.