Cardiff, Kortrijk...

Moderatori/ce: hilmo,insider

Aerodromsko
Kontakt:

PostPostao/la Aerodromsko » 07 jun 2015, 15:27

Posto je prosla tema obrisana bez razloga a Shaman7 je imao pitanje pa da mu opet odgovorim,ovaj put u kratkim crtama

Do sada je Tan investirao :

Cardiff : 180M eura
Kortrijk : 5M eura
Sarajevo : 4M eura

Njegovo bogatstvo se procjenjuje na milijardu eura u 2015-toj godini dok je prosle godine imao nesto vise ali njegova korporacija Berjaya je imala negativno poslovanje pa je u ovu godinu usao sa nesto manje novca
The most successful Bosnian club in the old Yugoslavia league, winning the title twice, before becoming founding members of the new Bosnian league, winning the title three times and the cup a record five times.

moustapha
Kontakt:

PostPostao/la moustapha » 07 jun 2015, 16:12

A sta je sa onim klubom u Americi?
#divovi

Aerodromsko
Kontakt:

PostPostao/la Aerodromsko » 07 jun 2015, 16:50

moustapha WroteColonA sta je sa onim klubom u Americi?

Nisam ga namjerno stavio jer on nije vecinski vlasnik istog
The most successful Bosnian club in the old Yugoslavia league, winning the title twice, before becoming founding members of the new Bosnian league, winning the title three times and the cup a record five times.

Oploditelj

PostPostao/la Oploditelj » 07 jun 2015, 22:24

Aerodromsko WroteColonMislim da fali jedna ovakva tema na forumu gdje bismo razgovarali o ostalim klubovima kojima je vlasnik Vincent Tan, prvenstveno o Cardiffu i belgijskom Kortrijku kojeg je Tan nedavno kupio za 5 miliona € te njihovom odnosu sa našim klubom.

Ja ne vidjoh neku posebnu saradnju sa Kardifom u ove 2 god. Osim onog mecha na Kosevu , svasta se nesto najavljivao ali ne bi nista.

Babayaro
Kontakt:

PostPostao/la Babayaro » 07 jun 2015, 23:13

Halo ba, pa **** vas Tan koji vam je ?
Ko izgubi dobitak, dobije gubitak.

bordoakapitar

PostPostao/la bordoakapitar » 08 jun 2015, 06:00

Babayaro WroteColonHalo ba, pa **** vas Tan koji vam je ?

?????.... Sta god si htio reci, ovo ti je glupo i bezze!

Aerodromsko
Kontakt:

PostPostao/la Aerodromsko » 08 jun 2015, 07:13

Ma prikriveni strumfic sigurno,pusti ga..

Babayaro
Kontakt:

PostPostao/la Babayaro » 08 jun 2015, 13:04

Ohanite sa Tanom, i sa njegovim klubovima. Mi imamo samo jedan i samo on nas zanima.
Ko hoće Tanov fan klub neka ga otvara na drugom mjestu.

Babayaro
Kontakt:

PostPostao/la Babayaro » 08 jun 2015, 13:08

Aerodromsko WroteColonMa prikriveni strumfic sigurno,pusti ga..

Ja kad sam se registrovao na forum ti si još u osnovnoj bio...

Aerodromsko
Kontakt:

PostPostao/la Aerodromsko » 08 jun 2015, 13:24

Necu,u cemu je problem? investirao je kao i u nas i hocu da otvorim temu pa da prati ko hoce,ti zaobidji ako ti se ne svidja dedo

moustapha
Kontakt:

PostPostao/la moustapha » 08 jun 2015, 14:09

Cardiff je partnerski klub, mozda bude nesto i sa Belgijancima, ali u ovom trenutku se nema puno toga pisati na ovoj temi.
#divovi

shaman7
Kontakt:

PostPostao/la shaman7 » 08 jun 2015, 17:10

Nakon što sam dobio odgovor koliko je uloženo do sada u Sarajevo, zanima me koliko će od sada? Da li ponovna investicija od 4 miliona eura + što je Sarajevo zaradilo u ovoj sezoni od raznih sponzora će biti dovoljna, ili će to ipak da bude manji ili veći iznos od 4 miliona + sponzori?

Aerodromsko
Kontakt:

PostPostao/la Aerodromsko » 08 jun 2015, 17:13

shaman7 WroteColonNakon što sam dobio odgovor koliko je uloženo do sada u Sarajevo, zanima me koliko će od sada? Da li ponovna investicija od 4 miliona eura + što je Sarajevo zaradilo u ovoj sezoni od raznih sponzora će biti dovoljna, ili će to ipak da bude manji ili veći iznos od 4 miliona + sponzori?

Morao je uloziti da se srede dugovi i da se pocne graditi akademija,ako ista jos bude ulagao to ce biti minimalna cifra a jos i zavisi kakvi su planovi za europu posto je u igracki kadar ulozeno i dalje tacno 0 KM

Aerodromsko
Kontakt:

PostPostao/la Aerodromsko » 10 jun 2015, 13:57

shaman7 WroteColonNakon što sam dobio odgovor koliko je uloženo do sada u Sarajevo, zanima me koliko će od sada? Da li ponovna investicija od 4 miliona eura + što je Sarajevo zaradilo u ovoj sezoni od raznih sponzora će biti dovoljna, ili će to ipak da bude manji ili veći iznos od 4 miliona + sponzori?

Posto smo osvojili titulu i plasirali se u kvalifikacije za CL,Vincent Tan je ulozio dodatnih 2M dolara ali prica se da ce i ovo ici na akademiju pa cemo vidjeti

BosnianKingdom
Kontakt:

PostPostao/la BosnianKingdom » 15 jun 2015, 15:33

Aerodromsko WroteColon

Posto smo osvojili titulu i plasirali se u kvalifikacije za CL,Vincent Tan je ulozio dodatnih 2M dolara ali prica se da ce i ovo ici na akademiju pa cemo vidjeti

Još nije ništa potvrđeno da je ulozeno dodatnih 2m,a pogotovo ne dolara :) Ali naravno ja se nadam da ce tako biti,da se malo ulozi i u prvi tim jer je do sad slabo,sve je otislo na dugove i akademiju.
Sabrine mi moje!

franklampard8
Kontakt:

PostPostao/la franklampard8 » 15 jun 2015, 19:54

Babayaro WroteColonOhanite sa Tanom, i sa njegovim klubovima. Mi imamo samo jedan i samo on nas zanima.

Kakve ti gluposti pises ?
1946

MCMXLVI
Kontakt:

PostPostao/la MCMXLVI » 15 jun 2015, 20:11

Dobra tema, aerodromsko moze li malo vise informacije o Kortrijk?
"Ne mogu, brate ja, igrati za novac i slusati kako trebam igrati. Hvala im. Bili su korektni i nisu mi pravili probleme. Rekao sam im da ja mogu igrati samo u Sarajevu" - Asim Ferhatovic Hase

Aerodromsko
Kontakt:

PostPostao/la Aerodromsko » 15 jun 2015, 20:37

MCMXLVI WroteColonDobra tema, aerodromsko moze li malo vise informacije o Kortrijk?

Uglavnom klub je osnovan 1901 godine i nemaju niti jedan trofej u svojim vitrinama a najbolji plasman im je 4. mjesto u Belgijskoj ligi.Igraju na stadionu od 9.500 sjedecih mjesta.Boje su im crveno-bijele a posto ih je Tan preuzeo 12 maja ne znam sta vise da dodam a ruku na srce i nemaju neku historiju u 114 godina postojanja...bili su i izbaceni u 3. ligu radi bankrupta prije 15 godina otprilike

Babayaro
Kontakt:

PostPostao/la Babayaro » 15 jun 2015, 21:34

franklampard8 WroteColon
Babayaro WroteColonOhanite sa Tanom, i sa njegovim klubovima. Mi imamo samo jedan i samo on nas zanima.

Kakve ti gluposti pises ?

Ne očekujem da shvatiš.

Oploditelj

PostPostao/la Oploditelj » 15 jun 2015, 22:12

2 mil $ nisu ubleha i to je lova za onu zgradu na Butmiru....iskljucivo
a ova saradnja sa Cardiff do sada je bila na vrlo niskom ni vou

Natrag na “FK Sarajevo”

Trenutno korisnika/ca: samoSA i 18 gostiju.