FK Sarajevo - SFK 2000 Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1901
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

FK Sarajevo - SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la PeppermintSA » 04 jul 2015, 15:20

slika

ŽNK SFK 2000 Sarajevo je ženski fudbalski klub iz Sarajeva. SFK 2000 je najuspješniji ženski fudbalski klub u Bosni i Hercegovini. Šampionsku titulu su osvojili 13 puta, kup 10 te Superkup Bosne i Hercegovine dva puta. Igračice SFK 2000 već dugi niz godina čine kostur seniorske i juniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine

4. jula 2015. godine ŽNK SFK 200 i FK Sarajevo su potpisali memorandum u kojem stoji da je SFK 2000 u potpunosti preuzeo vizuelni indentitet (grb, boje, dresove) FK Sarajevo, kao i da se na narednoj sjednici Skupštine SFK 2000 naprave sve potrebne izmjene i dopune Statuta SFK 2000 i to posebno u dijelu koji se odnosi na imenovanje članova organa SFK 2000 od strane FK Sarajevo.

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la hilmo » 04 jul 2015, 15:35

Želja mi je da Sarajevo bude kao Barselona ili Galatasaray, da imamo klubove iz svih sportova. Nadam se da je ovo korak ka tome.
Vidjet ćemo kako će sve ovo izgledati.

Dame dobrodošle u bordo porodicu.

Kako ovo dobro zvuči:
slika
:urnebes: :urnebes:

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54020
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 04 jul 2015, 15:38

Avaz :urnebes: :urnebes:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8062
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la muhamedhulk » 04 jul 2015, 15:39

Svaka cast na temi..sad fino i ovdje malo diskutovati :D
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la BosnianKingdom » 04 jul 2015, 15:48

Čestitke curama za sve uspjehe do sada nadam se da ce biti jos bolje.. Kako bi bilo dobro da i sa KK i RK Bosna ovako bude, ali prevelika su im dugovanja.

Je li do sada FK i AK Sarajevo, MNK Centar Sarajevo i SFK 2000 Sarajevo?
Sabrine mi moje!

joker90
Postovi: 21764
Pridružen/a: 15 nov 2014, 23:50
Lokacija: Arkham Asylum
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la joker90 » 04 jul 2015, 15:52

hilmo je napisao/la:Želja mi je da Sarajevo bude kao Barselona ili Galatasaray, da imamo klubove iz svih sportova. Nadam se da je ovo korak ka tome.
Vidjet ćemo kako će sve ovo izgledati.

Dame dobrodošle u bordo porodicu.

Kako ovo dobro zvuči:
slika
:urnebes: :urnebes:
HAHAHAHAHAHAH! Hilmaga kralju!
Bahati, bahati Željkan!
1946

Avatar
bordoakapitar
Postovi: 829
Pridružen/a: 11 feb 2014, 12:07

Re: RE: Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la bordoakapitar » 04 jul 2015, 17:12

hilmo je napisao/la:Želja mi je da Sarajevo bude kao Barselona ili Galatasaray, da imamo klubove iz svih sportova. Nadam se da je ovo korak ka tome.
Vidjet ćemo kako će sve ovo izgledati.

Dame dobrodošle u bordo porodicu.

Kako ovo dobro zvuči:
[img]http://sportsport.ba/assets/pictures/content/igrajte_picke.jpg[/img]
:urnebes: :urnebes:
Hilmo kingu, oplako sam!

Avatar
ShofaII
Postovi: 1908
Pridružen/a: 05 mar 2014, 00:41
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la ShofaII » 05 jul 2015, 11:32

https://en.m.wikipedia.org/wiki/SFK_2000

Ja se nadam da ce ih i ljudi iz naseg kluba promovisati, sto se tice temina utakmica jer realno jako rijetko kada se vidi prilog na TV ili u novinama o njima.
Zadnja izmjena: ShofaII, dana/u 05 jul 2015, 22:13, ukupno mijenjano 1 put.
Pesimista: ne moze gore od ovoga
Optimista: moze moze

Avatar
AdiFKS
Postovi: 1413
Pridružen/a: 12 maj 2014, 01:22
Lokacija: 1946 / 1987
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la AdiFKS » 05 jul 2015, 12:00

@hilmo, neocekivano nekorektno sa tvoje strane prema tim curama.
Ko krene na nas, u startu se zajeb'o. - 1987 -

"Uvijek trava, nekad bijelo, nikad zuto, nikad Zeljo"

Avatar
TETRAPAK
Postovi: 327
Pridružen/a: 18 maj 2015, 13:21
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la TETRAPAK » 05 jul 2015, 19:33

Ko nam uze kup 2005, kakva je to neozbiljnost. :mrgreen:

Bilo bi ludilo imati i KK. :opaopa:

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54020
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la MortemHz » 05 jul 2015, 20:01

AdiFKS je napisao/la:@hilmo, neocekivano nekorektno sa tvoje strane prema tim curama.
:urnebes: :urnebes:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Desole
Postovi: 1788
Pridružen/a: 19 jan 2012, 11:24
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la Desole » 05 jul 2015, 21:59

Jucer sam pitao na glavnoj temi ali posto niko nije odgovorio pitat cu ponovo. Da li ce se zadrzati naziv SFK 2000 ili se planira nakon izvjesnog vremena prebaciti naziv u ŽFK Sarajevo? Godina osnivanja se nalazi na grbu i to je sasvim dovoljno... Licno bi mi bilo glupo da ljudi preuzmu identitet kluba ali se ne deklarisu istim imenom.

S obzirom na grb pretpostavka je da ce naziv biti SFK Sarajevo. Ali pitam dugorocno sta je plan? I sta uopste predstavlja ovo S ispred FK?

Avatar
AdiFKS
Postovi: 1413
Pridružen/a: 12 maj 2014, 01:22
Lokacija: 1946 / 1987
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la AdiFKS » 05 jul 2015, 22:25

Ovo je tek prva faza. Sada ide primo-predaja odredjenih funkcija, kojim ce i definitivno uci pod okrilje kluba. Mislim da se ne dira sve do kraja, sto se imena tice, jer su izvucene grupe LP.i oni su pod ovim starim imenom, tesko je sada u UEFA, mozda i nemoguce, promijeniti bas sve. Imace nas dres, i ovaj grb...koji je fakticki ko i za musku ekipu.
Kasnije ce se to do kraja finalizirati. ;-)
Ko krene na nas, u startu se zajeb'o. - 1987 -

"Uvijek trava, nekad bijelo, nikad zuto, nikad Zeljo"

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la Pappy » 05 jul 2015, 22:30

ShofaII je napisao/la:https://en.m.wikipedia.org/wiki/SFK_2000

Ja se nadam da ce ih i ljudi iz naseg kluba promovisati, sto se tice temina utakmica jer realno jako rijetko kada se vidi prilog na TV ili u novinama o njima.
SFK je ponajviše od svih pratio Ligata. Biće zanimljivo vidjeti sada njegove simpatije prema SFK, pošto se zna da je on Željovac. :mrgreen:

Ja se nadam da neće biti puno negativnosti oko ovoga, cure to nisu zaslužile. I da će ovo biti podstrijek ostalima da malo više ulože.

Avatar
ShofaII
Postovi: 1908
Pridružen/a: 05 mar 2014, 00:41
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la ShofaII » 05 jul 2015, 22:31

evo kada se igraju kvalifikacije za zensku ligu pravaka
http://www.uefa.com/teamsandplayers/tea ... index.html
11,13 i 16 augusta, koliko me sjecanje sluzi do sada je bilo da jedan od timova iz grupe bude domacin kvalifikacija. prosle godine su SFK 2000 bile domacini ne znam da li ce to biti slucaj i ove godine.
Pesimista: ne moze gore od ovoga
Optimista: moze moze

Avatar
BitiSrcemVezan
Postovi: 3763
Pridružen/a: 24 avg 2014, 00:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la BitiSrcemVezan » 05 jul 2015, 22:31

Desole je napisao/la:Jucer sam pitao na glavnoj temi ali posto niko nije odgovorio pitat cu ponovo. Da li ce se zadrzati naziv SFK 2000 ili se planira nakon izvjesnog vremena prebaciti naziv u ŽFK Sarajevo? Godina osnivanja se nalazi na grbu i to je sasvim dovoljno... Licno bi mi bilo glupo da ljudi preuzmu identitet kluba ali se ne deklarisu istim imenom.

S obzirom na grb pretpostavka je da ce naziv biti SFK Sarajevo. Ali pitam dugorocno sta je plan? I sta uopste predstavlja ovo S ispred FK?
Koliko se sjećam rečeno je iz SFK-a u nekom intervjuu da oni ostaju SFK te da neće mjenjati ime. Glupo jeste i meni al' razlika i nije velika.

ŽNK SFK 2000 = Ženski nometni (ili fudbalski) klub sarajevski fudbalski klub 2000

@pappy ti si dobio objašnjenje za ono na pp, ne znam jesil' vidio :mrgreen:
1946

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8062
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la muhamedhulk » 06 jul 2015, 00:27

ShofaII je napisao/la:evo kada se igraju kvalifikacije za zensku ligu pravaka
http://www.uefa.com/teamsandplayers/tea ... index.html
11,13 i 16 augusta, koliko me sjecanje sluzi do sada je bilo da jedan od timova iz grupe bude domacin kvalifikacija. prosle godine su SFK 2000 bile domacini ne znam da li ce to biti slucaj i ove godine.
I ove godine je Sarajevo domacin, na Grbavici i Kosevu (sad nezz ako su dogovoriöi saradnju jel ostaje Grb i dalje). Nadam se da ce proci dalje jer su najkvalitetnije u grupi. Isto se nadam da ce raja podrzati ekipu u vidu navijanja..zamisli da dodje 2, 3 hiljade na stadion i navija :D ludilo


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8062
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la muhamedhulk » 06 jul 2015, 00:29

BitiSrcemVezan je napisao/la:
Desole je napisao/la:Jucer sam pitao na glavnoj temi ali posto niko nije odgovorio pitat cu ponovo. Da li ce se zadrzati naziv SFK 2000 ili se planira nakon izvjesnog vremena prebaciti naziv u ŽFK Sarajevo? Godina osnivanja se nalazi na grbu i to je sasvim dovoljno... Licno bi mi bilo glupo da ljudi preuzmu identitet kluba ali se ne deklarisu istim imenom.

S obzirom na grb pretpostavka je da ce naziv biti SFK Sarajevo. Ali pitam dugorocno sta je plan? I sta uopste predstavlja ovo S ispred FK?
Koliko se sjećam rečeno je iz SFK-a u nekom intervjuu da oni ostaju SFK te da neće mjenjati ime. Glupo jeste i meni al' razlika i nije velika.

ŽNK SFK 2000 = Ženski nometni (ili fudbalski) klub sarajevski fudbalski klub 2000

@pappy ti si dobio objašnjenje za ono na pp, ne znam jesil' vidio :mrgreen:
I meni je logicno da ostane SFK Sarajevo ime, eventualno da umjesto S stave Z kao zenski. Bordo boja i grb je dovoljno za pocetak :)))


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
ShofaII
Postovi: 1908
Pridružen/a: 05 mar 2014, 00:41
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la ShofaII » 06 jul 2015, 00:37

I ove godine ce se kvalifikacioni turnir igrati u Sarajevu.
Albanke odnosno Vllaznia ce po svemu sudeci biti najlaksi protivnik jer je albanija posljednje rangirana po koeficientu. Sto se tice Minska i Konaka one su bolje rangirane ispred SFK tako da ce od tih utakmica zavisiti prolaz u eliminacionu fazu. Ove dvije ekipe se sastaju vec 11.08. dako da ce se poslije prvog dana znati sa kojom od ove dvije ekipe cemo se mozda boriti za prvo mjesto. Ono sto je bilointeresantno prosle godine da prve dvije drugoplasirane ekipe je odlucivala gol razlika jer su sve drugoplasirane ekipe imale po tri boda(bodovi sa poslijednjeplasiranom ekipom u grupi se brisu) i sa te strane bi iz ovih utakmica sa Minskom i Konakom bilo dobro osvojiti bar 4 boda jer bi to vjerovatno znaciloo i prolazak u eliminacionu fazu kao drugoplasirani.
Sa Konakom su se nase igracice susretale pretprosle sezone gdje su vodile na poluvremenu a pred kraj utakmice primile dva gola. Koliko me sjecanje sluzi bile su bolje tokom cijelog susreta ali eto na kraju su u 79 i 84 primile golove i ostale bez plasmana u eliminacionu fazu, iako bi nerijesen rezultat u toj utakmici znacio prolazak dalje.

EDIT: @muhamedhulk hvala na informaciji, nasao sam da smo domacini ali nisam nasao to na kojim se stadionima igra
Pesimista: ne moze gore od ovoga
Optimista: moze moze

vedator
Postovi: 1325
Pridružen/a: 16 okt 2013, 16:05
Lokacija: fb.me/BHtubeTV
Kontakt:

Re: SFK 2000 Sarajevo

Post Postao/la vedator » 14 jul 2015, 17:53

ShofaII je napisao/la:https://en.m.wikipedia.org/wiki/SFK_2000

Ja se nadam da ce ih i ljudi iz naseg kluba promovisati, sto se tice temina utakmica jer realno jako rijetko kada se vidi prilog na TV ili u novinama o njima.
Evo ima ponešto. :)

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: fks74, tabba77, Vanja8, zagorski i 44 gosta.