FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Dokoljenko
Postovi: 1621
Pridružen/a: 18 feb 2019, 15:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dokoljenko » 18 feb 2019, 21:51

braco je napisao/la:.
Majstore, na koga tipujes da ce eksplodirati pod Amarovom palicom? Ja se dvoumim izmedju Ramovica i Zeca ali ipak blagu prednost dajem Zecu.

U petak ako zdravstveni bilten bude u redu ocekujem ovaj sastav: Kjosevski, Stevanovic, Bogicevic, Pavic_ Sabanadzovic, Hajdarevic, Ramovic_ Zec, Veselinovic, Krpic.

Radnik cu i nekako docekati, ali Mladost na Grbavici i Brku na klupi... Jos ako pobijedimo prvu u sto ne sumnjam. :ljepota:
Mi smo Željini, Željo je naš!

"Samo je pitanje vremena, kada će se Željina lokomotiva ponovo okititi zastavama slave i uspjeha"

Avatar
kerimatomic1921
Postovi: 3966
Pridružen/a: 14 maj 2018, 20:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kerimatomic1921 » 18 feb 2019, 22:00

Fali ti jos jedan stoper kume. :rol:
ŽELJEZNIČAR ZA ŽIVOT CIJELI.

Avatar
UBIPITAR
Postovi: 2014
Pridružen/a: 21 mar 2018, 18:37
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la UBIPITAR » 18 feb 2019, 22:04

Dokoljenko je napisao/la:
braco je napisao/la:.
Majstore, na koga tipujes da ce eksplodirati pod Amarovom palicom? Ja se dvoumim izmedju Ramovica i Zeca ali ipak blagu prednost dajem Zecu.

U petak ako zdravstveni bilten bude u redu ocekujem ovaj sastav: Kjosevski, Stevanovic, Bogicevic, Pavic_ Sabanadzovic, Hajdarevic, Ramovic_ Zec, Veselinovic, Krpic.

Radnik cu i nekako docekati, ali Mladost na Grbavici i Brku na klupi... Jos ako pobijedimo prvu u sto ne sumnjam. :ljepota:
Osmanović,samo da bude zdrav
MIGRANTI iz METROPOLE!
Strah je neizlječiva bolest....

Avatar
Maxi
Postovi: 528
Pridružen/a: 23 jul 2011, 00:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Maxi » 18 feb 2019, 22:36

Dokoljenko je napisao/la:
braco je napisao/la:.
Majstore, na koga tipujes da ce eksplodirati pod Amarovom palicom? Ja se dvoumim izmedju Ramovica i Zeca ali ipak blagu prednost dajem Zecu.

U petak ako zdravstveni bilten bude u redu ocekujem ovaj sastav: Kjosevski, Stevanovic, Bogicevic, Pavic_ Sabanadzovic, Hajdarevic, Ramovic_ Zec, Veselinovic, Krpic.

Radnik cu i nekako docekati, ali Mladost na Grbavici i Brku na klupi... Jos ako pobijedimo prvu u sto ne sumnjam. :ljepota:
..i Sipović

Pretpostavljam i ja da će biti taj sastav, mada bih više volio Rodina umjesto Bogićevića.
Plavo je srce u meni!
FKŽ 1921 🔵⚪

Avatar
braco
Postovi: 8684
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 19 feb 2019, 00:45

Dokoljenko je napisao/la:
braco je napisao/la:.
Majstore, na koga tipujes da ce eksplodirati pod Amarovom palicom? Ja se dvoumim izmedju Ramovica i Zeca ali ipak blagu prednost dajem Zecu.

U petak ako zdravstveni bilten bude u redu ocekujem ovaj sastav: Kjosevski, Stevanovic, Bogicevic, Pavic_ Sabanadzovic, Hajdarevic, Ramovic_ Zec, Veselinovic, Krpic.

Radnik cu i nekako docekati, ali Mladost na Grbavici i Brku na klupi... Jos ako pobijedimo prvu u sto ne sumnjam. :ljepota:
Uh, očekuje nas interesantan period. Ne samo što se tiče borbe za evropu već i napredak igrača koji spominješ. Povratak našeg najtrofejnijeg trenera i legende Osima će sigurno biti veliki napredak za ovu ekipu. Opet, treba biti svjestan da Amar nema čarobni štapić i da ne možemo odmah da dominiramo sviju i meljemo redom. Treba rada i vremena da ova ekipa poprimi određene konture koje Amar želi. S toga ne očekuje nas lagana utakmica u Bijeljini. Pisao sam već o trenutnom stanju u Radniku:
braco je napisao/la:Što se tiče Radnika, čisto da vidimo šta nas čeka:

Dolasci:

- Srđan Bečelić iz FK Bačka topola (desni bek)
- Ivan Šubert iz FK Bačke Palanke (štoper)
- Dino Mujkić iz FK Priluk (napadač)
- Stefan Barić (tetku mu yebem) iz Zrinjskog (krilo)
- Ismar Hairalahović na posudbi iz Zrinjskog (centralni vezni)
- Miloš Simonović iz Sogdiana, Uzbekistan (štoper)
- Kenan Delić iz Dugopolja (napadač). Naš bivši omladinac.
- Dejan Maksimović iz FK Zemun (krilo)

Odlasci:

- Domagoj Franić u Slovačko (Češka), štoper
- Radosav Aleksić u Andijan (Uzbekistan), štoper
- Dušan Martinović, penzija, bio im kapiten
- Aleksandar Glišić, bez kluba

Dakle ostali su bez četri bitna igrača. Franić i Aleksić su bili im taj štoperski tandem, obojica dobri štoperi za ovu ligu. Martinović je ako se ne varam zbog povrede prekinuo karijeru, bio im je kapiten. Glišić također redovno igrao, preko 1000 minuta ove polusezone.
braco je napisao/la:Radnik idealan protivnik da vidimo kako stojimo nakon ovih priprema. Znamo svi da je Bijeljina gostovanje gdje se ne pobjedjuje baš rutinski. Kući ove sezone imaju samo poraze od Zrinjskog i Slobode. Oba poraza 1 razlike.

Jedini igrači koji su postigli preko 1 gola ove sezone kod njih su Hadžić, Martinović, Glišić i Djurić. Kao što sam napisao u prethodnom postu, Martinović i Glišić ne nose više njihov dres.

Hadžić im je najbolji strijelac, preko 1.90 je visok ali i Sipović ima haman 2 metra visine tako da očekujem da će odraditi dobar posao kad ga bude čuvao.

Djuric po meni jedan od boljih tehničara u ligi u ovoj deceniji. Dobar je iz prekida, a i treba se čuvati njegovih dalekometnih šuteva. Ima preko 35 godina, ali ovakvi igrači su igrači poteza koji jednom majstorijom mogu da te sjebu.

Pošto će vjerovatno vrebati svoje prilike iz kontre, Peco i pretpostavljam Maksimović na drugom krilu će im tu biti glave karike. Maksimović mi je ostao u sjećanju po dobrim partijama u Mladost DK.

Mislim da bi nam mogla biti prednost to što ih je napustio štoperski tandem Aleksić-Franić. Pogotovo Franić koji se i sa nama povezivao ove zime.

I ne mogu da ne spomenem golmana Lučića, frajer se vazda razbrani u ovim jačim utakmicama, isto hobotnica lik.

Tu je i Djelmić, a kako nas je krenulo ove sezone s bivšim igračima ne bi me čudilo da nam da go.
Ono što bi trebalo da se popravilo bar po uočenom na pripremnim mečevima je to da je Amar uspio da defanzivno stabilizuje našu ekipu. To kao jedan od elemenarnih dijelova igre je samo po sebi od krucijalnog značaja i nadam se da će to biti slučaj i u takmičarskim utakmicama. Druga bitna stvar što se tiče defanzive je proširena rotacija. U prvom dijelu sezone ti za bekove nisi imao nikakve zamjenske opcije, odnosi jesi u neiskusnim Eldaru i Aldinu Šehiću. Eldaru to nije pozicija koju on igra, plus uzmimo u obzir da je dobijao šansu u najgorim trenutcima za mlade igrače tj. kada nam gori rezultat plus i u okviru općenito nezdrave atmosfere ne možeš očekivati dobre performanse mladih igrača. Aldin Šehić posljednji put igrao protiv Apollona na Kipru.

Također dešavale su situacije kao u Krupi da nam bekove igraju štoperi tako da smo na terenu imali čak 4 štopera. Epilog - poraz. Sada imamo Stanića koji pokriva oba beka i za kojeg se nadam da će uspjeti vrati potrebnu fizičku spremu. Doveo se i lijevi bek Bajić koji ima tek 21 godinu, doduše slabo je igrao u inostranstvu. U Slovačkoj ga je spriječila višemjesečna povreda u aprilu prošle godine da se probije u tim, a općenito je tamo kotirao tamo kao jedan od talentovanijih igrača. Sada je došao na mala vrata u klub i ne bi me čudilo da nas pozitivno iznenadi. Riječ o bivšem mladom reprezentativcu naše zemlje koji je upravo u Radniku debitovao sa 16 godina u premijer ligi. Tako da smo sa njim i Stanićem riješili jedan od gorućih problema koji smo imali, a to je širina na bekovima.

Što se tiče štopera mislim da i tu sada imamo konkurenciju pristojnu za ovu ligu. Doveo se Sipović koji je Željovac 1/1, a što je još bitnije igrač sa pregršt internacionalnog iskustva. Ono što je najbitnije da je igrao redovno u Saudijskoj Arabiji prethodnu polusezonu tako da je u takmičarskom ritmu i fizički spreman. Po prijateljskim utakmicama Sipović se čini kao pun pogodak. Odigrao je bez i jedne greške, a visinom od skoro 2 metra donosi prednost i što se tiče odbrane, ali i ofanzivnom smislu što se tiče prekida. Imamo dosta dobro napadačko oružje što se tiče prekida jer imamo dosta dobrih skakača u vidu Sipovića, Keme, Rodina, Krpića, Zajimovića pa i Ramovića. Znamo koliko je to bila jaka karika u Amarovom prošlom mandatu, tako da ne sumnjam da će i sada pokušati iskoristiti to kao jedno od jačih oružja naše ekipe. Jedino mi se čini da nemamo puno dobrih izvođača prekida. Kao najbolji izvođač čini mi se Veselinović. Na pripremama je upisao 2 asistencije iz prekida, jednu iz kornera za Kemu i jednu iz slobodnjaka također za Kemu kojeg ću se dotaći u ovom postu. Navodno je i Bajić dobar što se tiče tog segmenta. Primjetio sam da je i Hajdarević izveo neki prekid protiv Oleksandrije čini mi se i uputio sjajan centaršut iz tog prekida. Možda je i to jedan od Hajdarevićevih "skrivenih talenata" koje je samo Amar uočio.

Što se tiče ostalih štopera mislim da će tandem sa Sipovićem za sada činiti Bogičević. Bogičević kakav god da je on je u ovom periodu otkad se vratio u januaru 2016., jedan od naših najboljih štopera. Da li je to zbog nespobnosti ljudi koji su bili zaduženi za to da nađu 2 bolja štopera od njega ili nešto drugo, ali kako god činjenica je da je Bogičević igrao redovno kod skoro svakog trenera izuzev Kostića koji ga je odstranio uz amin viših struktura u klubu. Mislim nije da sam neki obožavatelj Bogičevića, ali realno slabo smo imali boljih štopera od njega u posljednje 3 godine. No to ne znači da ga Rodin neće izbacit iz prvih 11 (ako se ispostavi da će stvarno Bogi igrati redovno u ovom početnom dijelu polusezone). Rodin je igrač koji sigurno ima neki kvalitet ali mislim da može bolje nego u prvoj polusezoni. 22 su mu godine ako se ne varam i igra osjetljivu poziciju gdje se greške više primjete neko na nekim ofanzivnijim pozicijama, Pod Amarovom palicom sigurno može napredovati i ne vidim zašto ne bi u budućnosti bio član prvih 11. Ako ga već "kudim", treba ga i pohvaliti da je dao 2 bitna gola u prvoj polusezoni, prvi kad je načeo Širokog u pobjedi od 0-3 i izjednačujući gol protiv Čelika na Grbavici kojeg će par minuta poslije Krpić srušiti svojim golom. Treba i spomenuti da nam je odbrana od prvih 7 ekipa na tabeli samo manje golova od Mladosti primila i to zato što je Mladost u prvih nekoliko kola bila najgora ekipa lige pod vodstvom Šabića.

Od odbrane ostao je još Kemo da se spomene. Igrač koji je možda ponekad i prečesto osporavan, a ja mislim da ima mjesto bar u toj rotaciji Želje. I njemu će sad 22 godine. Igrač koji je prošao omladinske selekcije kluba, bio kapiten protiv Salzburga u juniorskoj ligi prvaka. Imao je čast i da bude kapiten u derbiju protiv Sarajeva u posljednjem kolu prošle sezone, koji je ostao nažalost upamćen i po Sinanovom lomu noge. Momak koja razumije šta je Željo i koji svaku utakmicu ne da daje 100% nego 200% snage. Ništa manje energičan nego Graovac. Sjeti se samo početka prošle sezone kad smo izgubili u Doboju kod Kaknja 2-1. Primamo 2 gola u prvih 7-8 minuta, krivicom Keme i Graovca ako se dobro sjećam. Gol za nas na toj utakmici je upravo postigao Kemo kome je to bio prvi go. Adžem poslije utakmice govori da je Kemo ostao plakat u svlačionici jer je pravio te greške kod golova. Možeš misliti koliko je Uglješu ili neke pojedince bolio qrac poslije te utakmice što smo zjanili. Sigurno da nije najinteligentniji štoper i
u tom svom žaru i energičnom pristupu ponekad izgori ali je igrač koji ima mjesto u Želji. Možda mu je i mana to što je spor, ali je stvarno bilo utakmica gdje je odigrao kao da ima 10 godina iskustva, baš vrhunski.

Šabanadžović i Hajdarević će vjerovatno biti ti koji čine tandem u centralnom dijelu veze. Ujedno su i njih dvojica moj odgovor na tvoje pitanje ko bi mogao najviše napredovati. Na pripremama su stvarno djelovali vrhunski u tandemu, tačno znaju šta koji od njih dvojice treba da radi na terenu. Nevjerovatno se nadopunjavaju, a posljedica toga pored Amarove uloge u tome je vjerovatno i to što su skupa igrali u juniorima tako da se već dobro poznaju. Hajdarević sa svojom trkom i klizećim startovima i Anel sa svojom fudbalskom inteligencijom i čitanjem igre kao i diktiranjem tempa mogu biti prevaga na sredini. Imaju sada zamjene u Dadi i Mujezinoviću. Dado kao relativno mlad igrač ima dosta utakmica u nogama što se tiče naše lige, te onu avanturu u Sloveniji. Vjerovatno i nepravedno otjeran iz Želje, pogotovo sa onim glupim akrobacijama Kostića gdje ga na štopera stavlja. Šteta, mislio sam kad je debitovao da će nam biti zlatna koka što se tiče prodaje ali eto znamo kako su stvari završile. I on će imati motiva da se dokaže da nije za odbacit, nije ga džaba Amar vratio. Ako ga još krasi dobar dalekometni šut onda je sigurno najbolji igrač u našoj ekipi što se tiče toga jer igrače sa dobrim šutem s distance gotovo i da nemamo. Može on biti koristan igrač u rotaciji u svakom slučaju.

Mujezinovića tek treba da vidimo, navodno je dobar trkač i ima određenu dozu agresivnosti u igri. Kažem navodno, zato sačekajmo. Plus mu je što može pokriti lijevo krilo, ofanzivnog i centralnog veznog. Ramović će biti sjajan u to ne sumnjam. Na njegovoj poziciji je igrao Čurjurić u prošloj polusezoni, za kojeg ne smatram da je hendikep njegov odlazak budući da imamo Ramović. Ramović mi je bolji igrač od Čurjurića, između ostalog je i dosta pokretljiviji i moderniji veznjak od Čurjurića. Vidjeli smo kad je Sinan konačno zaigrao od prve minute protiv Širokog u posljednjem kolu prethodne polusezone nakon povrede koliko je zapravo igra nam tečnija i bolja. Čini mi se da se i Amaru dopada SInan kao igrač, definitvno jedan od naših najboljih igrača.

Asim Zec je igrač koji tako nekad zna ispizdit insana, ali opet i zna odigrat kvalitetno. Činjenica da je poslije Krpića naš najefikasniji igrač ove sezone. On i Krpić su postigli 60% naših golova ove sezone što je po meni porazno jer nam treba dosta veća lepeza što se tiče tiče ofanzivnog učinka ostalih igrača. Čurjurić dao 1 go, Zajimović 2 u ligi, Veselinović 0 golova, Jazvić 1 ili 2. Pretanko. Činjenica je također da i pored suspenzije Asima u za dobar dio utakmica u drugoj polusezoni prošle sezone jer se majmuniso Adžemu, Asim je bio naš treći strijelac poslije Zakarića i Ubiparipa. A dao je nekoliko bitnih golova prošle sezone. Gol za pobjedu protiv Borca na Grbavici, gol za pobjedu protiv Borca u Banja Luci, gol za pobjedu protiv Metalegea u kupu, gol Zrinjskom kad je ušao s klupe i onda par minuta poslije Handžić nam zabija za 2-2. Ali opet zna promašit nemoguće, imao je dosta promašaja ove polusezone koji su nas koštali, što je on i sam priznao.

Zajim s druge strane me još više zna izluditi od Asima. Igrač koji ima taj mangupluk, na kojeg ne utječu psovke s tribina 90 minuta. Njemu yebu mater čitavu utakmicu ali on će opet pokušat neku svoju čarlamu da izvede. E on bi tek bio pravi igrač kad bi ga Amar uspio izbrusiti. Nervira me kod njega taj potez viška jer kad predribla jednog odmah hoće još petoricu. Pa onda ne da pravovremen pas, a i on i Asim često ošutaju umjesto da dodaju igraču koji je u boljoj poziciji. Činjenica je da su Zajim, Veseli i Ramović najbolji dribleri u ovoj ekipi. Veseli kao što rekoh možda najbolji izvođač prekida u ekipi i zna driblat, ali ga užasno yebe završnica. Ima i nekad fin šut s distance ali čini mi se da mu nešto fali da pokaže svo svoje znanje.

Klepač no comment jer fakat nemam blage o njemu, ali ako ništa na posudbi i nemamo šta izgubiti. Mlad igrač koji je tu da bude rotacija na desnom krilu, a možda nas iznenadi sviju nikad ne znaš kod ovih što dođu na mala vrata. A njegov dolazak me podsjeća nekad na početak prošlog Amarovog mandata. Ako se sjećate i tad je Amar posudio dvojicu mladih igrača iz hrvatske lige, tačnije iz Hajduka su bili obojica, golman Radošević i defanzivac Farić. Obojica su bili tu negdje Klepačevih godina, tako da nije Amaru prvi put da radi ovakav tip transfera kao što je Klepačem.

Za Ermina Zeca nema se šta posebno reći, nije neka pamet kad se kaže da ako se vrati u staru formu da ćemo imati superstara za ovu ligu. Samo se nadam da će što prije vratiti u takmičarskim ritam, pa da vidimo.

Krpić maestralna polusezona. teško ko je očekivao da će imati 16 golova na polusezoni u svim takmičenjima. Na ovim pripremama je fenomenalno radio ono što je Amar zahtjevao od njega - spuštanje dugih lopti za saigrače. U tim zračnim duelima odličan, snažan igrač i prije svega prespreman. Dosta trenira individualno mimo treninga i to se da primjetiti. Odličan je bio i u tom pritisku na protivničku odbranu i golmana, a između moglo se čuti na onim streamovima prijateljskih kod Amarovih dobacivanja sa klupe da to traži od njega. Interesantno je da po statistici nije imao nijedan šut van 16 u prošloj polusezoni, i to govori u stilu njegove igre.

Zamjena mali Zuban koji će sigurno dobijati određenu minutažu ove sezone vjerovatno u posljednjim minutama utakmica. Vrijedi spomenuti da je Zuban prvi stijelac juniorske lige BiH, a odmah poslije njega također naš igrač Edin Mujić.

Očekuje da ova druga polusezona između ostalog i posluži kao i neka vrsta filtera za narednu sezonu gdje će stručni štab procjeniti koliko ko može pružiti i tako graditi ekipu na ljeto koja će naredne sezone napasti titulu. Na ljeto će svakako biti bolji izbor na tržištu, tako da će se moći dovesti bolji igrači.

Eto ukratko. :lol:

Budi mi pozdravljen.

Avatar
Dokoljenko
Postovi: 1621
Pridružen/a: 18 feb 2019, 15:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dokoljenko » 19 feb 2019, 10:01

kerimatomic1921 je napisao/la:Fali ti jos jedan stoper kume. :rol:
Bogi vrijedi za dvojicu. Sipovica sam zaboravio.


Braco@

Vecinu si rekao. Vidjecemo kako ce igraci reagovati na zahtjeve struke, jer se vise sasvim sigurno nece moci desiti, da igrac ne daje maximum a bude strandardan. Najveci pogodak za mene je ta sirina i konkurencija. Amaru ne bi bilo prvi put da neku "zvijezdu" ohladi na klupi a sansu da otpisanom ili nedokazanom igracu.

Ono sto navijaci moraju shvatiti, kvalitetom smo na izuzetno slabom nivou u odnosu na renome kluba. Da nas ne zavara par pobijeda, jos uvijek smo tim koji ima pet poraza u nizu. Strpljenje i podrska a najtrofejniji trener ce se pobrinuti za ostalo.

Ko nije produzio clansku?
Mi smo Željini, Željo je naš!

"Samo je pitanje vremena, kada će se Željina lokomotiva ponovo okititi zastavama slave i uspjeha"

Avatar
braco
Postovi: 8684
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 19 feb 2019, 12:06

Selimović: Nekoliko je opcija za generalnog sponzora, prethodni ugovor je istekao

Ipak, nije isključeno da se saradnja nastavi i sa ZiraatBank, ali postoji i nekoliko drugih interesanata, o čijim imenima nije htio govoriti u ovome trenutku.

“Ugovor sa dosadašnjim generalnim sponzorom ZiraatBank je istekao i trenutno smo u pregovorima sa nekoliko potencijalnih sponzora. Nije isključena opcija i da nastavimo saradnju sa ZiraatBank”, kazao nam je Selimović, otkrivši i da će više informacija vjerovatno biti poznato do kraja sedmice.

“Jedna od opcija je da dogovorimo generalnog sponzora do kraja sezone, a da na ljeto tražimo ozbiljnije solucije i do kraja sedmice trebali bi imati više informacija po tom pitanju”, izjavio je Nihad Selimović

Avatar
braco
Postovi: 8684
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 19 feb 2019, 15:38

Ovo sve u poslednjih 20 dana :thumbup:

FK Željezničar i Domod novi poslovni partneri

FK Željezničar i Transportbeton potpisali sponzorski ugovor

FK Željezničar i nLogic Advisory potpisali ugovor o sponzorstvu

FK Željezničar produžio saradnju sa kompanijama ELPI Comerc i Sport Centar Circle

FK Željezničar i Emado d.o.o. novi poslovni partneri

FK Željezničar i Oktal Pharma potpisali produženje saradnje

FK Željezničar i kompanija NEBI novi partneri

Nexe beton d.o.o. Sarajevo novi sponzor FK Željezničar

Avatar
Dokoljenko
Postovi: 1621
Pridružen/a: 18 feb 2019, 15:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dokoljenko » 19 feb 2019, 16:01

braco je napisao/la:Ovo sve u poslednjih 20 dana :thumbup:

FK Željezničar i Domod novi poslovni partneri

FK Željezničar i Transportbeton potpisali sponzorski ugovor

FK Željezničar i nLogic Advisory potpisali ugovor o sponzorstvu

FK Željezničar produžio saradnju sa kompanijama ELPI Comerc i Sport Centar Circle

FK Željezničar i Emado d.o.o. novi poslovni partneri

FK Željezničar i Oktal Pharma potpisali produženje saradnje

FK Željezničar i kompanija NEBI novi partneri

Nexe beton d.o.o. Sarajevo novi sponzor FK Željezničar
Krupnim koracima naprijed uprkos podmetanjima bivsih. Kakvi su to klosari, pricaju ljudima da ne budu sponzori i da ne vjeruju trenutnim strukturama. Govore da ne treba ici na utakmice. Jadno da ne moze jadnije.

Tek posle revizije ce da kmece. Kako su nakucavali troskove, Boze sacuvaj. Zavrtice se ljudima u glavi od cifri koje su placali.
Mi smo Željini, Željo je naš!

"Samo je pitanje vremena, kada će se Željina lokomotiva ponovo okititi zastavama slave i uspjeha"

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 19 feb 2019, 16:04

Dokoljenko je napisao/la:
braco je napisao/la:Ovo sve u poslednjih 20 dana :thumbup:

FK Željezničar i Domod novi poslovni partneri

FK Željezničar i Transportbeton potpisali sponzorski ugovor

FK Željezničar i nLogic Advisory potpisali ugovor o sponzorstvu

FK Željezničar produžio saradnju sa kompanijama ELPI Comerc i Sport Centar Circle

FK Željezničar i Emado d.o.o. novi poslovni partneri

FK Željezničar i Oktal Pharma potpisali produženje saradnje

FK Željezničar i kompanija NEBI novi partneri

Nexe beton d.o.o. Sarajevo novi sponzor FK Željezničar
Krupnim koracima naprijed uprkos podmetanjima bivsih. Kakvi su to klosari, pricaju ljudima da ne budu sponzori i da ne vjeruju trenutnim strukturama. Govore da ne treba ici na utakmice. Jadno da ne moze jadnije.

Tek posle revizije ce da kmece. Kako su nakucavali troskove, Boze sacuvaj. Zavrtice se ljudima u glavi od cifri koje su placali.
Sve transparentno na papir, pa da vidimo kako se radilo zapravo, doduse vec je svima jasno kakva je zapravo situacijama a ovim najzagrizenijim ni cinjenice nece pomoci da promijene misljenje.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Dokoljenko
Postovi: 1621
Pridružen/a: 18 feb 2019, 15:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dokoljenko » 19 feb 2019, 16:09

Ovi najzagrizeniji vecinom placu jer su izgubili koku nosilju. Ljubav za masne pare. Najstariji zanat na svijetu.
Mi smo Željini, Željo je naš!

"Samo je pitanje vremena, kada će se Željina lokomotiva ponovo okititi zastavama slave i uspjeha"

Avatar
Konzerva
Postovi: 2223
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Konzerva » 19 feb 2019, 17:26

nesto mi ovaj izraz lica ulijeva nadu pred drugi dio sezone :D
slika
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Avatar
Dokoljenko
Postovi: 1621
Pridružen/a: 18 feb 2019, 15:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dokoljenko » 19 feb 2019, 17:53

Meni lijepo kada vidim Zeca starijeg kako trenira. U inat ovim klosarima sto pisu da je dosao povrijedjen i da ce biti novi Crnov.
Mi smo Željini, Željo je naš!

"Samo je pitanje vremena, kada će se Željina lokomotiva ponovo okititi zastavama slave i uspjeha"

Avatar
braco
Postovi: 8684
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 19 feb 2019, 18:41

Dokoljenko je napisao/la:Meni lijepo kada vidim Zeca starijeg kako trenira. U inat ovim klosarima sto pisu da je dosao povrijedjen i da ce biti novi Crnov.
Ma nama stariji Zec treba iz razloga kojeg sam već napisao - dodatno oružje u napadu. 60% golova ekipe postigli Asim Zec i Krpić, što je previše. Ermin bi sigurno dao novu dimenziju napadu. To je isto kao sezona kad nam je Slavko trener bio. Lendrić bio prvi strijelac, drugi strijelac Križman sa 4 gola, a frajer bio kod nas 2-3 mjeseca. Treći strijelac zadnji/centralni vezni Marković. Šega. Samo što te sezone smo imali nafake samo takve, dobijali smo ono što nismo realno trebali dobiti. Provlačili se samo tako. Ne u svakoj, ali je generalno loše bilo. Ove sezone nam je sreća okrenula leđa i sve smo dobro iskihali. Uglavnom ne smijemo biti toliko jednodimenzionalni u napadu.

Avatar
Dokoljenko
Postovi: 1621
Pridružen/a: 18 feb 2019, 15:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dokoljenko » 19 feb 2019, 19:19

braco je napisao/la:
Dokoljenko je napisao/la:Meni lijepo kada vidim Zeca starijeg kako trenira. U inat ovim klosarima sto pisu da je dosao povrijedjen i da ce biti novi Crnov.
Ma nama stariji Zec treba iz razloga kojeg sam već napisao - dodatno oružje u napadu. 60% golova ekipe postigli Asim Zec i Krpić, što je previše. Ermin bi sigurno dao novu dimenziju napadu. To je isto kao sezona kad nam je Slavko trener bio. Lendrić bio prvi strijelac, drugi strijelac Križman sa 4 gola, a frajer bio kod nas 2-3 mjeseca. Treći strijelac zadnji/centralni vezni Marković. Šega. Samo što te sezone smo imali nafake samo takve, dobijali smo ono što nismo realno trebali dobiti. Provlačili se samo tako. Ne u svakoj, ali je generalno loše bilo. Ove sezone nam je sreća okrenula leđa i sve smo dobro iskihali. Uglavnom ne smijemo biti toliko jednodimenzionalni u napadu.
Najveca tuga je da je to primjetio obican navijac a oni koji trebaju nisu. Kada kazes da je Curjuric taraba, naljute se, a on kao izrazito ofanzivni veznjak postigao jedan go. U ovakvoj ligi.

Kada pogledas nase utakmice i sa koliko smo igraca napadali bude ti jasno zasto smo postizali malo golova. Da nije kornera nasi bi se rijetko kada sreli u protivnickom sesnaestercu.
Mi smo Željini, Željo je naš!

"Samo je pitanje vremena, kada će se Željina lokomotiva ponovo okititi zastavama slave i uspjeha"

Avatar
braco
Postovi: 8684
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 19 feb 2019, 19:25

Dokoljenko je napisao/la:
braco je napisao/la:
Dokoljenko je napisao/la:Meni lijepo kada vidim Zeca starijeg kako trenira. U inat ovim klosarima sto pisu da je dosao povrijedjen i da ce biti novi Crnov.
Ma nama stariji Zec treba iz razloga kojeg sam već napisao - dodatno oružje u napadu. 60% golova ekipe postigli Asim Zec i Krpić, što je previše. Ermin bi sigurno dao novu dimenziju napadu. To je isto kao sezona kad nam je Slavko trener bio. Lendrić bio prvi strijelac, drugi strijelac Križman sa 4 gola, a frajer bio kod nas 2-3 mjeseca. Treći strijelac zadnji/centralni vezni Marković. Šega. Samo što te sezone smo imali nafake samo takve, dobijali smo ono što nismo realno trebali dobiti. Provlačili se samo tako. Ne u svakoj, ali je generalno loše bilo. Ove sezone nam je sreća okrenula leđa i sve smo dobro iskihali. Uglavnom ne smijemo biti toliko jednodimenzionalni u napadu.
Najveca tuga je da je to primjetio obican navijac a oni koji trebaju nisu. Kada kazes da je Curjuric taraba, naljute se, a on kao izrazito ofanzivni veznjak postigao jedan go. U ovakvoj ligi.

Kada pogledas nase utakmice i sa koliko smo igraca napadali bude ti jasno zasto smo postizali malo golova. Da nije kornera nasi bi se rijetko kada sreli u protivnickom sesnaestercu.
Na individualnom nivou, stanje je sljedeće:

slika

Sulejman Krpić je zabio čak šest golova više nego što je xG očekivao (+6,47 xG razlika) a prati ga, nažalost ne baš u korak Asim Zec (sa +1.72). Koliko su njihove performance super i za pohvalu, sa aspekta ekipe ovo i nije najbolji scenario, jer se previše napadačkih dužnosti (da budemo konkretniji zabijanje golova) koncentriše na tek par igrača ili još specifičnije 60% datih golova dala su gore dva spomenuta igrača.

Sa druge strane, najveći “potrošač” iako i dalje ne toliko veliki, bio je Mladen Veselinović, koji je trebao zabiti barem jedan pogodak.

Što se tiče pozicija zamalo pa pravilna Gausova raspodjela (da je analiza rađena preciznije, vjerovatno bi kriva i sličila više):

slika

Ukratko – bez previše iznenađenja. Par stvari za izdvojiti – Krpić nije imao šut van šesnaesterca, dok je sa druge strane Zec pokušavao iz različitih pozicija. Odatle i razlika u xG. Naravno, uzevši u obzir i broj šuteva. Zajmović i Veselinović, jako slični po ovom profilu, s razlikom što je Zajmović zabio dva gola, a Veselinović nijedan – te tako izvukao tiket najvećeg “potrošača”. Primjetimo još i “bombardere” Jovana Blagojevića i Filipa Arežinu, koji eto totalno suprotno od Krpića, niti jednom nisu probali šutirati unutar 16.

Ovo dovoljno govori.

Avatar
Bezideja
Postovi: 2838
Pridružen/a: 14 nov 2018, 09:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Bezideja » 19 feb 2019, 21:13

Vrlo je jednostavno sve, manjak kvaliteta u komplet ekipi. S ovom ekipom i onim proslim po meni ne trebamo uopce izlaziti u evropu jer nema svrhe, osim one financijske a to je da zakrpimo rupe.

Dok ne budemo imali ekipu s igracima tipa Graovac, Miro, Lendric, Nyema, Bešlija, mi u evropi nemamo sta traziti.
Jednom Željezničar, uvijek Željezničar!

Avatar
osobaodpovjerenja
Postovi: 398
Pridružen/a: 11 avg 2018, 13:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la osobaodpovjerenja » 19 feb 2019, 23:08

Makar nas niko nije tamburo po 5 razlike.
Srdjan Stanic pitarski ker

Avatar
Dokoljenko
Postovi: 1621
Pridružen/a: 18 feb 2019, 15:22
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dokoljenko » 20 feb 2019, 09:14

Braco@

Spasi podatke pa uporedimo kada se sezona zavrsi.
Mi smo Željini, Željo je naš!

"Samo je pitanje vremena, kada će se Željina lokomotiva ponovo okititi zastavama slave i uspjeha"

Avatar
UBIPITAR
Postovi: 2014
Pridružen/a: 21 mar 2018, 18:37
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la UBIPITAR » 20 feb 2019, 10:23

osobaodpovjerenja je napisao/la:Makar nas niko nije tamburo po 5 razlike.
Dabogda nas svake godine tamburali 5 razlike u LŠ!
MIGRANTI iz METROPOLE!
Strah je neizlječiva bolest....

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brkooo i 32 gosta.