Plava birtija

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19311
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Plava birtija

Post Postao/la MocMahale444 » 16 avg 2018, 23:51

LjoZee je napisao/la:Ne treba meni trener. Isto mi ga dodje ili me trenirao Karic ili da nemam trenera nikako.
:rol: :rol:
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Plava birtija

Post Postao/la Rokoko87 » 16 avg 2018, 23:57

Jači smo za 30%, ne treba nam ni trener :kafa:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19311
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Plava birtija

Post Postao/la MocMahale444 » 17 avg 2018, 00:06

Kod god bude zadnji neka zakljuca i stavi kljuc na klasefajd plejs.

Ljupka cc. Koja razlika kad gospodin Manijak prica s tobom i kad pitar pokusa da te bari. :puke:
Budi s nama ali usteli se.
je napisao/la:
rasavoje je napisao/la: Rekla sam necu vise uopste na Grbavicu. Vidjet cemo koliki sam karakter.
dodji kod mene. skinemo se goli do pasa i navijamo za nase
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Plava birtija

Post Postao/la Osim13 » 17 avg 2018, 07:46

Alpa je više tehnika, treba nam neka budala, tempirana bomba, U KOST!
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
rasavoje
Postovi: 5128
Pridružen/a: 18 dec 2015, 23:23
Lokacija: made in PRC
Kontakt:

Re: Plava birtija

Post Postao/la rasavoje » 17 avg 2018, 08:26

MocMahale444 je napisao/la:Kod god bude zadnji neka zakljuca i stavi kljuc na klasefajd plejs.

Ljupka cc. Koja razlika kad gospodin Manijak prica s tobom i kad pitar pokusa da te bari. :puke:
Budi s nama ali usteli se.
Saberi se, pises gluposti. :kafa:
♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

Avatar
grbavicka1921
Postovi: 1327
Pridružen/a: 10 feb 2017, 12:47
Lokacija: Sindikat profi fudbalera BiH
Kontakt:

Re: Plava birtija

Post Postao/la grbavicka1921 » 17 avg 2018, 08:27

O'brano, ako ne budete dali Mersudinu dihat k'o sindikalac, bit će nešto i od vas :D
*"Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata, al' ja sam prvo rek'o ŽELJO pa sam poslije rek'o tata."

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Plava birtija

Post Postao/la Osim13 » 17 avg 2018, 08:31

MocMahale444 je napisao/la:Kod god bude zadnji neka zakljuca i stavi kljuc na klasefajd plejs.

Ljupka cc. Koja razlika kad gospodin Manijak prica s tobom i kad pitar pokusa da te bari. :puke:
Budi s nama ali usteli se.
je napisao/la:
rasavoje je napisao/la: Rekla sam necu vise uopste na Grbavicu. Vidjet cemo koliki sam karakter.
dodji kod mene. skinemo se goli do pasa i navijamo za nase
Razlika je jasna.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61414
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Plava birtija

Post Postao/la Virtu4l » 17 avg 2018, 09:18

Ovdje im je svakako zabranjeno pisati.

:arrow:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: Plava birtija

Post Postao/la LjoZee » 17 avg 2018, 09:58

E gledaj tamo perveznjaka
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Plava birtija

Post Postao/la irfo » 17 avg 2018, 09:59

Alpa odlazi!
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: Plava birtija

Post Postao/la LjoZee » 17 avg 2018, 10:05

Ljudi zna li neko kad nam je trening? Je li nam ziv trener uopste?
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19311
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Plava birtija

Post Postao/la MocMahale444 » 17 avg 2018, 17:09

je napisao/la:EVO PRVOG "PALIKUĆE" .JAVIO SE SAM ,SAMOZVANI "MENAGER" IZ HERCEGOVINE
Oni u Hercegovini inače dobro znaju kako je pasti na golom kamenu “kozije lige” Federacije.

"U HERE NEMA VJERE" - STARA NARODNA IZREKA.

Rasprava na facebooku nakon Vladavićeve"izjave".
- Kako te nije stid (Vladaviću), prije nekolke godine doveo si momke iz vana u Međugorje bilo je momaka iz amerike i evrope uzeo si im po nekolka hiljade , a tamo si se opijao uzeo lovu a obećao si im angažman....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vladavić poručio Husiću: Možeš u “kozijoj ligi” Federacije, ali ovo je…
August 16, 2018

Admir Vladavić je jedno vrijeme "žario i palio" fudbalskim terenima u Bosni i Hercegovine. Kao golobradi mladić raskošni talenat pokazao je u Veležu, a afirmaciju stekao u sarajevskom Željezničaru.

Kasnije je igrao u slovačkoj Žilini, s kojom je briljirao u Ligi prvaka, a Branislav Ivanović, defanzivac Plavaca, tadašnja zvijezda reprezentacije Srbije, nije se mogao načuditi kako “tako dobar igrač” nosi dres Žiline.

Vladavić je nosio dres i austrijskog Red Bull Salzburga, a jedno vrijeme je bio standardni A reprezentativac BiH. Najvažniju sporednu stvar ima “u malom prstu”, a nakon završetka profesionalne karijere ostao je u fudbalu. Vladavić je ušao u menadžerske vode, a nedavno je uspostavio saradnju sa Fabianom Ernsteom, bivšim reprezentativcem Njemačke, za čiju agenciju skautira igrače iz BiH, kojima otvara vrata u ligama Austrije, Češke i Slovačke.

A upravo je Vladavić jučer u Gabeli na utakmici GOŠK – Tuzla City skautirao nekoliko igrača. Gabelu je napustio razočaran, ne fudbalerima, nego odnosnom Azmira Husića, alfe i omege tuzlanskog premijeligaša, prema fudbalu. Nezadovoljstvo je podijelio na svom Facebook profilu, gdje je “opleo” po Husiću.

– Zvalo se to nešto Simin Han ili Manchester City, pardon, Tuzla City, to nije kamion koji se vozi. Nije to samo daš milion-dva i odmah si prvak nečega. Moraš malo da se razumiješ u posao. Moraš da znaš da igra 11 ljudi i da ne možeš sve parama da kupiš. Jednu sezonu u “kozijoj ligi” Federacije možeš. OK. Ali već ovo je prevelik zalogaj. Ne mogu se toliko sudije brukati koliko su potrošeni ti neki tvoji igrači. Gospodine Husiću, ipak, da bi razumio fudbal nije dovoljno pogledati dvije utakmice i imati oko sebe mešetare, koji isto tako ne razumiju fudbal ili ti ga nogomet, nego gledaju lični interes – napisao je Vladavić na svom Facebook profilu.

ŠTA ĆEŠ, KO HER.EGGOFNO
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19311
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Plava birtija

Post Postao/la MocMahale444 » 17 avg 2018, 17:12

je napisao/la:Kako je Vladavić napio Matka, a Matija odlučio derbi


- U prošlosti je uoči i poslije derbija bilo rasnih anegdota, dosjetki, šala u navijačkim taborima vječitih rivala. Koji su se prenosili u svlačionicu, među igrače…
- Uoči jednog derbija na Grbavici, kao pred svaki derbi oba su tima trebala pobjedu. Glavne vedete bili su Admir Vladavić u Želji, a Matija Matko u bordo dresu. Oba brzonogi i spretni napadači. Vladavić je u to vrijeme bio i A reprezentativac. “Vlada” je, kako su mu tepali navijači Želje bio više od običnog igrača. Iako nije bio kapiten Vladavić je slovio kao lider. I na terenu i van terena. Bio je omiljen i kod novinara.
- Matko je bio na glasu kao “nestašni dečko” koji je volio naslonit lakat na šank i popiti koju vružu. Sarajevsku. Kao i uvijek pretjerivalo se, ali…
- Jedne prilike, a i u želji da po svaku cijenu dobiju komšije s Koševa, tadašnji direktor s Grbavice Samir Ahmedbegović i Admir Vladavić skovaše paklen plan da pobjede bordo tim. Vladavić zamoli svoje ljude da pozovu noć prije derbija Matka i Mačkića kratko u jedan stan na Grbavici. Radi zajedničkog slikanja i kratkog paralelnog intervjua uoči derbija.
- ”Matko trebamo se ti i ja pojaviti samo pola sata. Popit ćemo kafu i svako svojoj kući”, poručio je Vladavić Matku, a ovaj se s ofanzivnim turbo braničem Mačkićem pojavio u dogovoreno vrijeme i na dogovorenom mjestu.
- U sobu “za slikanje” jedva se ušlo od gajbi piva. Radi Matkove adaptacije osim sarajevskog bilo je i Karlovačkog i “Žuje”.
- Nama neutralcima bilo je malo neugodno. Bojali smo se reakcije dvojca iz Sarajeva koji su se od gajbi piva jedva probili do dvosjeda.
- “Molim vas možemo “raditi” samo ako skonite kamere i diktafone pogasite”, zaprijetio je Matija.
- Svi smo se gledali u čudu.
-Vladavić je sa svojim prijateljom Elmirom Kuduzovićem, slučajno ili ne također ljevonogim braničem pretresao neutralne promatrače, a onda se Matija dao “na posao”. Krenulo se žestoko, kuckanje, nazdravljanje, živjeli… i tako se praznile gajbe, a nove zalihe stizale su iz tadašnjeg kafića “Kod Davora” tadašnjeg “dnevnog boravka” Željinih nogometaša.
Negdje oko ponoći Matija se podigne i uljudno ispriča.
- “Momci nemojte zamjeriti. Ja sam jako prehlađen i ne bi mogao ostati više s vama. Tak mi je žao. Kaj mogu. Ti Marinko ostani ak’ ti se da”, rekao je Matija.
-Ni Marinku se nije dalo, on se pravdao da ga bole leđa. Ustvari, bili su uigran tandem. Bila je to njihova dobro uigrana kombimacija s terena. Kad su se uvjerili da su ”povaljali” Željinu odbranu uhvatili su za šteku i jos na kraju naivno pitali.
-“Radi li iza ponoći neka ljekarna ovde u Sarajevu. Mačkiću treba nešto za leđa, a ja se raspadam”, pitao je Matko, a što je nama trijeznima izgledala kao provokacija. U najmanju ruku kao dobra za*ebancija.
-Vladavić nije mogao vjerovati šta čuje i njegov je rezervoar, u sto sam se nebrojeno puta uvjerio, mogao dosta urankati goriva, ali je Matko premašio sva očekivanja.
-A, da negdje oko pola tog “slikanja i paralelnog intervjua” Vladavić je poslao direktoru i nekim saigracima sms.
- “Ne brinite! Gotovi su. Matko je mrtav pijan”… U dobro obavještenim navijačkim krugovima oko Želje slavlje je počelo. Glavni bordo adut Matija Matko je onesposobljen za igru
Kada su bordo tandem MM napuštali “konferencijsku salu” raspitujući se za ljekarnu odnosno noćnu apoteku Vladavić je uspio konstatirati.
- ”Kakav zagrebački fakin. Kada ovaj bolestan pod antibioticima pije kakav je kad je zdrav”.
-Negdje pred svitanje kada je avazov kombi razvozio prva izdanja na obližnju trafiku, Vladavić je samo bacio pogled na naslovnicu Avaza na kojem je domirirala slika kao najava derbija, u svom stilu zaključio.
-”Što ste igrali, igrali ste. Nekako je iz trećeg pokušaja s Kudom pogodio vanjska vrata i otišao do prve pekare”.
-Kuduzović i Vladavić su otišli kod Alemka na spavanje mada je neki od njih predlozio da popiju jos jednu. Kuduzović je tada živio koliko-toliko “sportskim” životom.
- Popodne navijačko ludilo. Grbavica kao šipak. Sjever šarolik. Zapad jug jedno na drugom. Zapad sa gospodom pun. Istok u bordo dezenu. Vlada se dobro drži na zagrijavanju. Kuduz namješta svoju ljevicu. Niko ne obraća pažnju ma Matka koji lagano poput Gaze trčkara ispred istoka. Uglavnom traži hladovinu.
-I onda je krenulo. Pršti na sve strane. Vlada hoće, a ne može. Ide sam po loptu na svoju polovicu. Viče, diže ruke prema Željinim navijačima, traži podršku, gestikulira prema svojoj klupi, jasno nam je. Nikome nije jasno kako je Matko još u igri, a ne na ispumpavanju. I onda jedna reklo bi se ničija lopta, dugačka, Matko u stilu Ben Jonsona iz najboljih dana preskače doslovce Damira Memiševića i pogađa. Svi osim navijača Sarajeva su u šoku. Matija Matko igrač utakmice. Nezadrživ. Poput Riberya pretrčavao je protivnike, valjao ih i još pogodio…
-Matko je odlučio derbi. Direktor Ahmedbegović i Vladavićev menadžer, ustvari jedan od desetak njegovih menadžera solidarno su platili ceh iz Zagrebačke ulice. Matko je iznesen s terena, ali na rukama svojih saigrača. Vlada je u svlačionici tek uspio prozboriti.
-“Mi ga doveli da se malo opusti, a on počisti sve, povalija nas i još nam ga zabi. Kakva baraba!”

-Tako se pripremao i odigrao jedan od vječitih derbija. Matija živi u Hrvatskoj. Rado se sjeća te večeri i derbija i gola koji ga je trajno uselio u srca bordo navijača.
- Vladavić živi u Mostaru. Povučeno obiteljskim životom. Uživa gledajući kako raste njegov nasljednik Zinedin Vladavic. I klanja svih pet namaza.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19311
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Plava birtija

Post Postao/la MocMahale444 » 17 avg 2018, 17:17

@Ljupka zavrsili smo :wave:
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Plava birtija

Post Postao/la Osim13 » 17 avg 2018, 17:21

LjoZee je napisao/la:Ljudi zna li neko kad nam je trening? Je li nam ziv trener uopste?
Večeras u 23:05 kod Alpe u kahvani
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19311
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Plava birtija

Post Postao/la MocMahale444 » 17 avg 2018, 17:27

Neka mu neko uruci otkaz preko email.
Trazite druge kandidate.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Plava birtija

Post Postao/la Rokoko87 » 17 avg 2018, 17:40

Sad ću ja napraviti prezentaciju
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Plava birtija

Post Postao/la Osim13 » 17 avg 2018, 17:48

:rol:
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19311
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Plava birtija

Post Postao/la MocMahale444 » 17 avg 2018, 18:31

Rokoko87 je napisao/la:Sad ću ja napraviti prezentaciju
Eto ti tvoj rimo rimić. Alpa izda.
Reguliši ovo odo po robu kad se vratim da je sve pod kontrolom Miske.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: Plava birtija

Post Postao/la LjoZee » 17 avg 2018, 19:02

MocMahale444 je napisao/la:@Ljupka zavrsili smo :wave:
Ouuuuuuuu puce veza
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.