Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Hilmo123
Postovi: 865
Pridružen/a: 01 jul 2018, 10:20
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la Hilmo123 » 16 maj 2021, 15:30

Vasilije Kolak ?
SAMO JE JEDAN GRIJEHA JE VRIJEDAN!

Avatar
Hilmo123
Postovi: 865
Pridružen/a: 01 jul 2018, 10:20
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la Hilmo123 » 16 maj 2021, 15:32

1921boy je napisao/la:
16 maj 2021, 15:08
Tristan10 je napisao/la:
16 maj 2021, 14:45
Kakva je situacija se Sipovicem. Je li on samo trenira sa ekipom, ili postoji realna sansa da bi mogao ostati kod nas i igrati sledece sezone?
Neko je spomenuo da postoji velika mogućnost da igra od sljedeće sezone kod nas sad ne znam da li je istina ali u svakom slučaju upgrade
ode vani
SAMO JE JEDAN GRIJEHA JE VRIJEDAN!

Avatar
braco
Postovi: 8716
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la braco » 16 maj 2021, 15:34

1921boy je napisao/la:
16 maj 2021, 15:05
braco je napisao/la:
16 maj 2021, 14:28
1921boy je napisao/la:
16 maj 2021, 13:58


Slavko Petrović ne voli klipove :rol:

Sigurno da je bolji od naših trenutnih krila, što je važno posjeduje tehniku (uglavnom kao i svi Brazilci,Kolumbijci) i brzinu što je jedan od ključnih faktora za krilnog igrača ! Mada mislim da ga Rudar neće olako pustiti pogotovo jer su sad stabilni i sa financijama i klub im je uznapredovao u određenim segmentima .. Uglavnom treba ga "zaganjati"
Clarismario ima amaterski ugovor sa Rudarom koji ističe ovaj mjesec. Realno ništa nas ne košta pozvat momka na probu. Zaboravio sam reći da je on prošlo ljeto potpisao za Borac Banja Luka i oni su ga poslali na posudbu u Dubicu i onda se desio raskid ugovora sa Borcem gdje odlazi u Prijedor.
Zaboravi da mi nemamo upravu,stručni štab,viziju i plan gdje ćemo biti sljedeće sezone - večeras ću ja postaviti spisak igrača iz okoline koji bi sigurno bili dobri a da su pritome jeftini pošto će to biti glavna stvar i glavna prepreka naredne sezone. Svakako bi bilo fino provjeriti čime raspolaže ovaj Brazilerio !

Clarismario OK :cool:
Gledat ću i ja da postavim listu igrača večeras

Avatar
1921boy
Postovi: 5812
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la 1921boy » 16 maj 2021, 19:51

Evo jedan spisak igrača koje bih ja doveo u klub :

Golmani :

Kenan Topolović (23) - 193 - Rudar Prijedor (branio za našu U19 ekipu)
Tarik Abdulahović (23) - 197 - Krupa (branio za našu U17 ekipu)
Martin Zlomislić (22) - 187 - Široki Brijeg (trenutno nema klub)
Emil Velić (26) - 190 - Mladost (posudba iz Xanthija)
Nikola Miličević (19) - 202 - OP

Štoperi :

Nemanja Vještica (21) - 197 - Bačka (bio je član Vojvodine i Partizana - 6 nastupa za U19 reprezentaciju)
Milan Milanović (30) - 194 - Triglav (nekada igrao za Palermo, Ascoli, Sienu, Lokomotiv Moskvu i CZV)

Bekovi :

Kerim Palić (24) - 188 - Krupa (igrao za našu U19 ekipu) - desni bek
Xhelil Asani (25) - 187 - Pittsburg (igrao za MDK u BiH) - lijevi bek
Mateo Mužek (26) - 183 - AEL Larisa - lijevi bek
Enes Alić (21) - 180 - MDK (mediji objavili da ide u Sloveniju) - lijevi bek

Vezni :

Nedim Mekić (26) - 171 - Radnik (igrao već za nas) - ofanzivni vezni
Nana Welbeck (26) - 169 - Catania (igrao u MDK u BiH) - centralni/defanzivni vezni
Seid Behram (22) - 183 - Velež (igrao za U17) - ofanzivni vezni po potrebi krilo
Samir Radovac (25) - 178 - Velež - centralni/defanzivni vezni


Krila :

Vladimir Bradonjić (21) - 172 - PAOK (posuditi ga na godinu dana sigurno bi bio od koristi)-
Haris Ovčina (24) - 179 - Velež (igrao za našu U19) - desni vezni/desno krilo
Kerim Tatar (24) - 178 - Goražde (kao igrač je super ali ne znam šta mu je sa glavom jer je zbog toga otjeran iz Veleža) lijevi vezni/lijevo krilo
Ivan Bešlić (19) - 179 - Posušje (igra odlično ove sezone u 21 nastupu 7 golova i 3 asistencije) desni vezni/desno krilo
Dejan Čabraja (27) - 187 - Rudeš (moja želja još kad je u ŠB igrao) desni vezni/desno krilo
Toni Jović (28) - 178 - Krupa (dobar igrač,može igrati skoro sve pozicije u napadu, okretan, brz) lijevi vezni/lijevo krilo
Amer Hiroš (24) - 182 - MDK (igrač za atraktivne poteze, dobre golove ) lijevi vezni/lijevo krilo
Mateo Monjac (24) - 184 - Orijent (ove sezone 14 golova i 8 asistencija - igrač sličan Hirošu atraktivni potezi) desni vezni/desno krilo
Kemal Mujarić (21) - 183 - Budućnost Banovići (naše dijete) lijevi vezni/lijevo krilo

Napadači:

Nedim Hadžić (22) - 183 - MDK - statistika kaže sve,mlad može se uzet keš od sljedećeg transfera
Ismar Tandir (25) - 196 - Michalovce - fin napadač onako Amarovski što bi se reklo
Admir Bristrić (18) - 185 - Sloboda - igrač koji je bio u Osijeku, odrađena testiranja koja su prošli samo 100 najboljih napadača na svijetu, Jurica Vranješ njegov menadžer kaže da je novi DžekO


Uz dobrog trenera koji voli raditi sa mladim igračima i uz par juniora i trenutnih Durakovića,Subašića,Beće,Gasala i da krenemo sa revolucijom a prije toga reorganizacija skupštine,NO,UO,stručnog štaba i ekipe

Pashoni
Postovi: 1206
Pridružen/a: 01 avg 2020, 18:05
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la Pashoni » 16 maj 2021, 20:00

1921boy je napisao/la:
16 maj 2021, 19:51
Evo jedan spisak igrača koje bih ja doveo u klub :

Golmani :

Kenan Topolović (23) - 193 - Rudar Prijedor (branio za našu U19 ekipu)
Tarik Abdulahović (23) - 197 - Krupa (branio za našu U17 ekipu)
Martin Zlomislić (22) - 187 - Široki Brijeg (trenutno nema klub)
Emil Velić (26) - 190 - Mladost (posudba iz Xanthija)
Nikola Miličević (19) - 202 - OP

Štoperi :

Nemanja Vještica (21) - 197 - Bačka (bio je član Vojvodine i Partizana - 6 nastupa za U19 reprezentaciju)
Milan Milanović (30) - 194 - Triglav (nekada igrao za Palermo, Ascoli, Sienu, Lokomotiv Moskvu i CZV)

Bekovi :

Kerim Palić (24) - 188 - Krupa (igrao za našu U19 ekipu) - desni bek
Xhelil Asani (25) - 187 - Pittsburg (igrao za MDK u BiH) - lijevi bek
Mateo Mužek (26) - 183 - AEL Larisa - lijevi bek
Enes Alić (21) - 180 - MDK (mediji objavili da ide u Sloveniju) - lijevi bek

Vezni :

Nedim Mekić (26) - 171 - Radnik (igrao već za nas) - ofanzivni vezni
Nana Welbeck (26) - 169 - Catania (igrao u MDK u BiH) - centralni/defanzivni vezni
Seid Behram (22) - 183 - Velež (igrao za U17) - ofanzivni vezni po potrebi krilo
Samir Radovac (25) - 178 - Velež - centralni/defanzivni vezni


Krila :

Vladimir Bradonjić (21) - 172 - PAOK (posuditi ga na godinu dana sigurno bi bio od koristi)-
Haris Ovčina (24) - 179 - Velež (igrao za našu U19) - desni vezni/desno krilo
Kerim Tatar (24) - 178 - Goražde (kao igrač je super ali ne znam šta mu je sa glavom jer je zbog toga otjeran iz Veleža) lijevi vezni/lijevo krilo
Ivan Bešlić (19) - 179 - Posušje (igra odlično ove sezone u 21 nastupu 7 golova i 3 asistencije) desni vezni/desno krilo
Dejan Čabraja (27) - 187 - Rudeš (moja želja još kad je u ŠB igrao) desni vezni/desno krilo
Toni Jović (28) - 178 - Krupa (dobar igrač,može igrati skoro sve pozicije u napadu, okretan, brz) lijevi vezni/lijevo krilo
Amer Hiroš (24) - 182 - MDK (igrač za atraktivne poteze, dobre golove ) lijevi vezni/lijevo krilo
Mateo Monjac (24) - 184 - Orijent (ove sezone 14 golova i 8 asistencija - igrač sličan Hirošu atraktivni potezi) desni vezni/desno krilo
Kemal Mujarić (21) - 183 - Budućnost Banovići (naše dijete) lijevi vezni/lijevo krilo

Napadači:

Nedim Hadžić (22) - 183 - MDK - statistika kaže sve,mlad može se uzet keš od sljedećeg transfera
Ismar Tandir (25) - 196 - Michalovce - fin napadač onako Amarovski što bi se reklo
Admir Bristrić (18) - 185 - Sloboda - igrač koji je bio u Osijeku, odrađena testiranja koja su prošli samo 100 najboljih napadača na svijetu, Jurica Vranješ njegov menadžer kaže da je novi DžekO


Uz dobrog trenera koji voli raditi sa mladim igračima i uz par juniora i trenutnih Durakovića,Subašića,Beće,Gasala i da krenemo sa revolucijom a prije toga reorganizacija skupštine,NO,UO,stručnog štaba i ekipe
Halalite na upadu

Za napadace izbaci Tandira i Bristica

Tandir nisam gledo dugo goreg kloca koji je igrao za Slobodu prazan gol masi, za Bristica mora se jls razvijati rekk bi prije da je menedzarski igrač da je toliko dobar nasi bi ga vec potpisali
"Pobjeda je blizu. Bit će opet naša BiH"
moSa bodaSlo

Avatar
braco
Postovi: 8716
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la braco » 16 maj 2021, 22:39

Ritamreda je napisao/la:
15 maj 2021, 23:44
Hiros, Palic, Mekic...
Palić danas strijelac za Krupu. Inače u posljednje vrijeme igra zadnjeg veznog, a ne desnog beka kao prije.
StrikeWarzone je napisao/la:
16 maj 2021, 08:29
Treba vidjet šta do 7 stoja.
Eldin Hadžić,polušpic-krilo. Nekad igrao u Španiji,msm da je sad bez angažmana.
Elvin Kovač, golman 21g 1.94cm visok, prvak s juniorima Freiburga.
Luka Nižić, veznjak 20g, bio u juniorima Dinama,msm da je čak bio na probi kod nas...
Milan Milanović 30g,stoper 1.95 visok. Nekad bio u Palermu,sezonu u Zelji BL pa otišao u Sloveniju.
Nikola Trujić,29g lijevo krilo,Partizan Vojvodina,Rumunija,Mađarska,Grčka... Jest da su ga navijači Vojvodine nalupali. :urnebes:
Za tog Nižića nisam ništa više čuo poslije vijesti da je na probi, ni kakav je nit išta. Kad se sjetim hypea oko Eldina Hadžića i repke, prizivali ga ko da je David Silva, a čini mi se iz glave da je baš dugo bez angažmana. Za tog golmana Kovača nisam čuo moram priznati, čudo kako sam ga zaobišao do sada. :mrgreen:
Brkooo je napisao/la:
16 maj 2021, 04:17

Evo par igraca iz federalne i lige rs..

Danilo Sipovac-lijevo krilo(igrac Krupe na posudbi trenutno u Leotaru, u 26 nastupa zabio 12 golova, jako brz i dosta sirov, morao bi neke stvari popraviti u svojoj igri jer to ne bi moglo proci u nasoj ligi ali svakako zanimljiv igrac.

Kristijan Tojcic- stoper Zvijezde 09. Ima 21 godinu i
visok je oko 190 cm, puno bolji stoper od Miletica i slicnih..

U nasem imenjaku iz BL ima par zanimljivih mladih igraca, a neki od njih su golman-Nikola Cetkovic(19 godina), napadac Danilo Teodorovic(18 god) itd..

Ivan Beslic-Desno krilo, desni vezni, igrac Posusja, 19 mu je godina a jako je brz i inteligentan igrac. Ako se nastavi pravilno razvijati mislim da ce napraviti sjajnu karijeru..

Kerim Tatar igra odlicno u federalnoj ligi ali je propuh u glavi..

Sto se tice nase lige igrac kojem istice ugovor a volio bih kad bi mogli da ga dovedemo je Ivan Ikic, krilo Sirokog.
Trebali bi obratiti paznju i na stopera MDK, Azura Mahmica. Ugovor sa MDK mu istice 2022..
Nisam puno tog Bešlića gledao ali po statistici definitvno interesantan igrač pogotovo jer je krilo za kojim plačemo godinama. :mrgreen:

Što se tiče Ivana Ikića mislim da ima ponudu iz Poljske ako je tačno.

Željo BL definitivno interesantan klub i godinama imaju neke dobre mlade igrače, ako možemo Malića kao jednog od njihovih najvrijednijih igrača dovesti, onda možda možemo bar još jednog dovest od tamo.

Tatara su čini mi se tjerali iz nekih klubova zbog nesportskog života. Ovu zimu trebao negdje čini mi se u drugu poljsku ligu ali ga Goražde nije pustilo.
Zadnja izmjena: braco, dana/u 16 maj 2021, 22:49, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
braco
Postovi: 8716
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la braco » 16 maj 2021, 22:47

MrkiMedo je napisao/la:
16 maj 2021, 00:41
Ja bih volio Bradonjica. Ne igra tamo nikako, mozda bi se i htio vratiti samo da igra. E sad, drugi par opanaka sto mi marke nemamo pa nece niko doci
Ja sam to zimus odmah pisao da ga treba zagnjat na posudbu jer sam pretpostavljao da nema mjesta tamo. Samo ne znam koliko je realno s obzirom da ga možda mogu u neki slabiji grčki klub poslat da se kali, mada eto bilo je i primjera iz bliže prošlosti kada je Olimpijakos poslao malog Nikolića na posudbu u MDK odakle su ga i doveli.
1921boy je napisao/la:
16 maj 2021, 19:51
Evo jedan spisak igrača koje bih ja doveo u klub :

Golmani :

Kenan Topolović (23) - 193 - Rudar Prijedor (branio za našu U19 ekipu)
Tarik Abdulahović (23) - 197 - Krupa (branio za našu U17 ekipu)
Martin Zlomislić (22) - 187 - Široki Brijeg (trenutno nema klub)
Emil Velić (26) - 190 - Mladost (posudba iz Xanthija)
Nikola Miličević (19) - 202 - OP

Štoperi :

Nemanja Vještica (21) - 197 - Bačka (bio je član Vojvodine i Partizana - 6 nastupa za U19 reprezentaciju)
Milan Milanović (30) - 194 - Triglav (nekada igrao za Palermo, Ascoli, Sienu, Lokomotiv Moskvu i CZV)

Bekovi :

Kerim Palić (24) - 188 - Krupa (igrao za našu U19 ekipu) - desni bek
Xhelil Asani (25) - 187 - Pittsburg (igrao za MDK u BiH) - lijevi bek
Mateo Mužek (26) - 183 - AEL Larisa - lijevi bek
Enes Alić (21) - 180 - MDK (mediji objavili da ide u Sloveniju) - lijevi bek

Vezni :

Nedim Mekić (26) - 171 - Radnik (igrao već za nas) - ofanzivni vezni
Nana Welbeck (26) - 169 - Catania (igrao u MDK u BiH) - centralni/defanzivni vezni
Seid Behram (22) - 183 - Velež (igrao za U17) - ofanzivni vezni po potrebi krilo
Samir Radovac (25) - 178 - Velež - centralni/defanzivni vezni


Krila :

Vladimir Bradonjić (21) - 172 - PAOK (posuditi ga na godinu dana sigurno bi bio od koristi)-
Haris Ovčina (24) - 179 - Velež (igrao za našu U19) - desni vezni/desno krilo
Kerim Tatar (24) - 178 - Goražde (kao igrač je super ali ne znam šta mu je sa glavom jer je zbog toga otjeran iz Veleža) lijevi vezni/lijevo krilo
Ivan Bešlić (19) - 179 - Posušje (igra odlično ove sezone u 21 nastupu 7 golova i 3 asistencije) desni vezni/desno krilo
Dejan Čabraja (27) - 187 - Rudeš (moja želja još kad je u ŠB igrao) desni vezni/desno krilo
Toni Jović (28) - 178 - Krupa (dobar igrač,može igrati skoro sve pozicije u napadu, okretan, brz) lijevi vezni/lijevo krilo
Amer Hiroš (24) - 182 - MDK (igrač za atraktivne poteze, dobre golove ) lijevi vezni/lijevo krilo
Mateo Monjac (24) - 184 - Orijent (ove sezone 14 golova i 8 asistencija - igrač sličan Hirošu atraktivni potezi) desni vezni/desno krilo
Kemal Mujarić (21) - 183 - Budućnost Banovići (naše dijete) lijevi vezni/lijevo krilo

Napadači:

Nedim Hadžić (22) - 183 - MDK - statistika kaže sve,mlad može se uzet keš od sljedećeg transfera
Ismar Tandir (25) - 196 - Michalovce - fin napadač onako Amarovski što bi se reklo
Admir Bristrić (18) - 185 - Sloboda - igrač koji je bio u Osijeku, odrađena testiranja koja su prošli samo 100 najboljih napadača na svijetu, Jurica Vranješ njegov menadžer kaže da je novi DžekO


Uz dobrog trenera koji voli raditi sa mladim igračima i uz par juniora i trenutnih Durakovića,Subašića,Beće,Gasala i da krenemo sa revolucijom a prije toga reorganizacija skupštine,NO,UO,stručnog štaba i ekipe
Bravo za trud. Ima finih imena. Tog Tandira su nešto ismijavali kad je u Slobodi igrao ali sjećam se da je otišao tamo negdje u Slovačku ili Češku i da je počeo davat golove. Čabraja ako se dobro sjećam nesportski živi i ne bih želio takvog u ekipi.

Ovaj Monjac kojeg si postavio ima jako interesantnu statistiku. 14 golova i 8 asistencija kao krila u 2. HNL ove sezone. Pisao sam već dosta pusta da je 2. HNL puna igrača koji mogu valjati u našoj ligi i koji bi željeli doći. Čak sam i naveo dosta primjera ali mi mrsko kopat po postovima. Podržavam dovođenje igrača iz 2. HNL, pogotovo u ovakvoj situaciji u kakvoj jesmo.

I đe se sjeti Nane Welbecka, jbt zaboravio sam na lika skroz. :mrgreen:

BeHighirly
Postovi: 484
Pridružen/a: 04 avg 2020, 16:15
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la BeHighirly » 16 maj 2021, 22:48

Proguglah malo, pa nadjoh par interesantnih igraca iz Hrvatske, koji su trenutno slobodni igraci.

CB - Arian Mrsulja (omladinska skola Rijeke, Istra, zatim inostrani angazmani u Mezzolari, Birkirkari, Smederevu, Sibeniku i Jurmali)
Mozda bi tu mogla proraditi konekcija Alispahic/Zec,/Juricic, posto je istoimeni nastupao na Subicevcu.

CB - Andrej Simunec (omladinska skola Osijeka, Inter Zapresic, te inostrani angazman u Avesu)

LB - Mateo Muzek (Kustosija, Dragovoljac, Gorica, Zavrc, Rudar Velenje, Neftchi, Shakter K., St. Mirren, Sheriff, AE Larisa)

^Msm da su to 'najbolnije' pozicije u rosteru, a navedeni imaju itekako interesantan CV. Sumnjam da bi kostali vise od Ikica, Kosorica, Miletica ili Blazevica. Vjerujem da bi bili upgrade naspram navedenih.

- Iz nase lige bih vrlo rado gledao Golubovica, Palica, Mahmica, Alica, Hirosa, Mekica, Ikica, etc. Ali nazalost, samo pusti snovi :mrgreen:

EDIT. Imam feeling da bi Bradonjic bio kao Stevanovic birvaktile :) pun pogodak :cool:
Zadnja izmjena: BeHighirly, dana/u 16 maj 2021, 22:50, ukupno mijenjano 1 put.
“Ultra culture is a way of life, a subculture, that goes far beyond the match day.
Punks were punk, and ultras are ultra.“

NEW PRIMITIVES ALL OVER BAŠČARŠIJA

NO NZS. NO CPS.

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la StrikeWarzone » 16 maj 2021, 22:49

Interesantna tema, čekamo prepravku imena u kojoj treba stojati do 7 stoja ili do milje.
Čekamo @shzna s svojom listom. :bih:
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
UBIPITAR
Postovi: 2014
Pridružen/a: 21 mar 2018, 18:37
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la UBIPITAR » 16 maj 2021, 22:52

Izdogovarali smo neke malce iz Zvijezde 09,špic i zadnji vezni,igraju još za juniore Zvijezde 09.Vrhunski talenti.To je bilo nekad početkom godine.
Dokle je to sad,ne bih znao.
MIGRANTI iz METROPOLE!
Strah je neizlječiva bolest....

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la StrikeWarzone » 16 maj 2021, 22:59

UBIPITAR je napisao/la:
16 maj 2021, 22:52
Izdogovarali smo neke malce iz Zvijezde 09,špic i zadnji vezni,igraju još za juniore Zvijezde 09.Vrhunski talenti.To je bilo nekad početkom godine.
Dokle je to sad,ne bih znao.
Ako su talentovani kao mali Mehić onda smo nayebali :rol:
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Brkooo
Postovi: 2280
Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:08
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la Brkooo » 16 maj 2021, 23:01

UBIPITAR je napisao/la:
16 maj 2021, 22:52
Izdogovarali smo neke malce iz Zvijezde 09,špic i zadnji vezni,igraju još za juniore Zvijezde 09.Vrhunski talenti.To je bilo nekad početkom godine.
Dokle je to sad,ne bih znao.
Da li je taj napadac Sreten Milosevic? To je jedan od najboljih ako ne i najbolji napadac u juniorskoj konkurenciji na nivou drzave..

Avatar
1921boy
Postovi: 5812
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la 1921boy » 16 maj 2021, 23:07

braco je napisao/la:
16 maj 2021, 22:47

Bravo za trud. Ima finih imena. Tog Tandira su nešto ismijavali kad je u Slobodi igrao ali sjećam se da je otišao tamo negdje u Slovačku ili Češku i da je počeo davat golove. Čabraja ako se dobro sjećam nesportski živi i ne bih želio takvog u ekipi.

Ovaj Monjac kojeg si postavio ima jako interesantnu statistiku. 14 golova i 8 asistencija kao krila u 2. HNL ove sezone. Pisao sam već dosta pusta da je 2. HNL puna igrača koji mogu valjati u našoj ligi i koji bi željeli doći. Čak sam i naveo dosta primjera ali mi mrsko kopat po postovima. Podržavam dovođenje igrača iz 2. HNL, pogotovo u ovakvoj situaciji u kakvoj jesmo.

I đe se sjeti Nane Welbecka, jbt zaboravio sam na lika skroz. :mrgreen:
Hvala, hvala !

Dosta pratim niže lige kod nas a 2.HNL pratim zbog zanimljivosti ali i zbog toga što tamo ima dosta igrača koji uz pravilan razvoj sa kvalitetnim trenerom mogu donijeti bruku para klubu.

Evo Zrinjski je primjer skoro sve igrače u ovom prelaznom roku je doveo iz 2.HNL i članovi su prvih 11.

Nana je stara želja, momak je zvijer što se tiče trke i motorike a i fali nam tih "afroamerikanaca" u ekipi :wtf:

Sigurno su jeftinije opcije (ne svi) od postojećih ali imali bi finu ekipicu koja bi bez problema obezbijedila opstanak a uz dobre pripreme i kvalitetnog trenera napala Evropu i Kup barem.

Svakako ima zanimljivih imena koje bi barem na probu doveo ako ništa baš kao i "tvog" Brazilca iz Rudara prije svega mislim Bešlić, Tatar, Monjac i onda naša "odbjegla" djeca koji imaju određeni kvalitet za Željezničar :bih:

Studenti1921
Postovi: 35
Pridružen/a: 06 apr 2021, 19:16
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la Studenti1921 » 16 maj 2021, 23:32

Pozdrav i na ovoj temi, bavili smo se i igracima kojima isticu ugovori na kraju sezone pa ćemo napisati neke, ima tu i jeftinijih i skupljih, ali eto volimo se baviti i ovim pitanjem pa da se uključimo ovdje u temu. Oprostite nam ako se neki igraci ponavljaju jer smo pravili pojedinacne spiskove. Pozdrav svima !

U21 BiH
Kacavenda - olimpik - golman
Borovcanin - borac - d.bek
Amar Begic - mladost - d.bek/vezni zadnji

U19 BiH
Sukilovic - radnik - stoper
Racic - Prnjavor - l.bek
Mucaj - naš - vezni
Music - nas - krilo
Kulasin - nas - krilo
Hajdarevic - Velez - spic

U21 Hrvatska
Bistrovic - vezni - kasimpasa(2,5mil eura)
Spikic - krilo - gorica (1mil eura)
Musa - spic - union Berlin (1,7 mil eura)
Kulenović - spic - rijeka (850 tisuca eura)

U21 Srbija
Marković - stoper - partizan (1,2 mil eura)
Topić - vezni - vojvodina (1,2 mil eura)
Ilic- vezni - Verona ( 3 mil eura)
Lukić - vezni - cukaricki - (300 tisuca eura)
Neskovic - lijevo krilo - Indjija(450 tisuca eura)
Tedic - spic - Zwole (2 mil eura)

Renato Gojković - CB, 25 god
Hrvoje Barišić - CB, 30 god
Marin Galić - RB, 25 god
Edin Rustemovic - CDM, 28 god
Igor Savic - CDM, 20 god, 194 cm, Gošk
Stefan Baric - RM, 30 god
Toni Jovic - LW,ST - 28 god
Nermin Hajdarevic - RW,RM - 22 god
Šime Gržan - RW, 27 god - Istra
Kenan Pirić - GK, 26 god
Dalibor Kozic - GK, 33 god
Nikola Vasilj - GK, 25 god
Matija Katanec - CB, 30 god
Benjamin Čolić - RB, 29 god
Marijan Ćavar - CM, 23 god
Rijad Kobiljar - CAM, 25 god
Ivan Buhač - ST, 26 god, Posusje


Superliga Srbije - isticu ugovori
Milos Gordic, GK, 21 god, 191 cm, SRB, 300 tisuca eura vrijednost, Macva
Marko Mijailovic, CB, 23 god, SRB, 300 tisuca eura vrijednost, Macva
Mihajlo Neskovic LM,LW, 21 god, SRB, 450 tisuca eura
Marko Drobnjak, GK, 25 god, SRB, 196 cm, 350 tisuca eura vrijednost, Novi pazar
Branislav Tomic, RM,RW, 26 god, SRB, 350 tisuca eura vrijednost,3 gola, 10 asistencija, Novi pazar.
Milan Lazarević, RB, 24 god, SRB/BiH, 300 tisuca eura vrijednost, Rad
Martin Novaković, CM, 20 god, SRB, 400 tisuca eura vrijednost, Rad
Aleksandar Busnic, CM, 190cm, SRB, 350 tisuca eura vrijednost, Rad
Nikola Vasiljević, GK, 24 god,202 cm, SRB, 400 tisuca eura vrijednost, Proleter
Ognjen Mitrović, LB, 21 god, SRB, 400 tisuca vrijednost
Jovan Nisic, CM, 23 god, SRB, 600 tisuca eura vrijednost
Milan Marčić, CDM, 25 god, SRB, 800 tisuca eura vrijednost
Milos Šatara, CB, 25 god, BIH, 600 tisuca eura vrijednost.
Borko Duronjic, LW, 23 god, Srb/BiH, 600 tisuca eura vrijednost, TSC
Aranđel Stojković, RB, 26 god, SRB, 1 mil eura vrijednost. Vojvodina
Mirko Topic, CDM, 20 god, Srb, 1,2 mil eura vrijednost.
Danilo Pantic, CAM, 24 god, Srb, 800 tisuca eura, Cukaricki,

HNL: Istice ugovor
Ivan Lucić, GK, 26 god, 194 cm, Austrija, 700 tisuca eura vrijednost, Istra
Josip Sutalo, CB, 21 god, HR, 650 tisuca eura vrijednost, Istra
Matej Vuk, LW, 20 god, HR, 800 tisuca eura vrijednost, Istra
Sime Gržan, RM, 27 god, HR, 500 tisuca eura vrijednost, Istra
Tai chi Hara, ST, 21 god, 190 cm, Japan, 450 tisuca eura vrijednost, Istra
Antonio Marin, LW, 20 god, HR, 1,3 mil eura vrijednost, Lokomotiva
Moutir Chajia, LW, 22 god, Belgija, 550 tisuca eura vrijednost, Lokomotiva
Dinko Horkas, GK, 22 god, 192 cm, HR, 500 tisuca eura vrijednost, Varazdin
Ivan Filipović, GK,26 god,197 cm, HR, 400 tisuca eura vrijednost, Slaven
Ivan Delic, ST, 22 god,HR, 300 tisuca eura vrijednost, Slaven
Edin Julardzija, CAM, HR, 500 tisuca eura vrijednost, Slaven
Nedjeljko Labrovic, GK,21 god, 194 cm, HR, 600 tisuca eura vrijednost, Šibenik
Josip Kvesić, LB, 30 god, BiH, 300 tisuca eura vrijednost, Šibenik
Todor Todorski, RB, 22 god, Sj.Makedonija, 300 tisuca eura vrijednost, Sibenik
Prince Ampem, RM, 23 god, Ghana, 700 tisuca eura vrijednost, Sibenik
Nino Galović, CB, 28 god, HR, 800 tisuca eura vrijednost, Rijeka
Luka Capan, CB, 26 god, Hr, 450 tisuca eura vrijednost, Rijeka


Istice ugovor, BiH liga

Ivan Ikic - napadač - Siroki - 21 god.
Bogdanović - golman - Velez -27 god.
Behram - vezni - Velez - 22 god.
Fejzic - golman - Tuzla - 30 god.
Golubović - golman - Sloboda - 25 god.
Velic- golman - Mladost - 26 god
Hiros - vezni - Mladost - 25 god.
Mekic - vezni - Radnik - 25 god.
Galić - bek - Krupa -25 god
Jovic - napadač - Krupa - 28 god.

More zanimljivih igrača, može se "probrati" fino, mislimo da je sada potrebno napraviti dobar spoj mladih i iskusnijih igrača ali da ne bježimo od dovođenja mladih igrača (da samo igraci iz OP dobijaju priliku).
Ono sto bi još rekli u ovom predugačkom postu 😁 jeste da smo klubu predlozili nove metode i tehnologije analize igrača kako bi se smanjio broj "promašenih transfera", te da se striktno i konkretno postave igrački kvaliteti koje zelimo u ekipi (npr. zelimo beka koji ima visok procenat tačnih centaršuteva po utakmici), stručni štab izabere 10-15 imena na toj poziciji nakon cega analitičari krecu u potpunu analizu igrača kako bi izabrali onog pravog na toj poziciji, sigurno da ne bi pogodili sa svakim pojačanjem ali vjerujemo da bi znatno smanjili broj promasaja u tom pogledu. Ovakav sistem transfera nije pretjerano skup a donosi mnogo toga dobrog i u samoj analizi igraca koji su trenutno u ekipi, sto posebno pogoduje mladim igračima ali i citavoj ekipi.
Nadamo se da ce neko imati snage procitati cijeli post 😁

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la Tristan10 » 16 maj 2021, 23:37

UBIPITAR je napisao/la:
16 maj 2021, 22:52
Izdogovarali smo neke malce iz Zvijezde 09,špic i zadnji vezni,igraju još za juniore Zvijezde 09.Vrhunski talenti.To je bilo nekad početkom godine.
Dokle je to sad,ne bih znao.
Mi ovakve poteze nikad ranije nismo imali. Da ti mladi igraci sa strane dodju kao npr Mehic, Subasic, pa ovaj Malic. Neki se pokazu. Nadam se da je tacno. Ko stoji iza ovih odluka?

Avatar
braco
Postovi: 8716
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la braco » 17 maj 2021, 00:24

Pošto vidim da se na ovoj stranici napisalo puno imena, da probam još dodati samo ona koji nisu spomenuta, a ističe im ugovor. Da napomenem samo da ih spominjem samo jer im ističe ugovor, a ne što smatram da su finansijski realni ili da imaju ili nemaju kvalitet za Želju. Ipak pravimo kartotetku :mrgreen:

Uglavnom riječ je igračima koji igraju ili su igrali našu ligu

Jasmin Burić - https://www.transfermarkt.com/jasmin-bu ... eler/28308
Dženan Zajmović :mrgreen: - https://www.transfermarkt.com/dzenan-za ... ler/278769
Irfan Hadžić- https://www.transfermarkt.com/irfan-had ... ler/197881
Miljan Govedarica - https://www.transfermarkt.com/miljan-go ... ler/288912
Dženis Beganović - https://www.transfermarkt.com/dzenis-be ... ler/328121
Saša Maksimović - https://www.transfermarkt.com/sasa-maks ... ler/457307
Samir Efendić - https://www.transfermarkt.com/samir-efe ... eler/99055
Edin Šehić - https://www.transfermarkt.com/edin-sehi ... ler/285296
Elvedin Herić - https://www.transfermarkt.com/elvedin-h ... ler/374247
Alen Kurtalić - https://www.transfermarkt.com/alen-kurt ... aison/2020
Jasmin Osmić - https://www.transfermarkt.com/jasmin-os ... ler/603200
Ivan Bešlić - https://www.transfermarkt.com/ivan-besl ... ler/800074
Elvis Mehanović - https://www.transfermarkt.com/elvis-meh ... ler/361079
Aleksandar Subić - https://www.transfermarkt.com/aleksanda ... ler/218284
Sandri Križman - https://www.transfermarkt.com/sandi-kri ... eler/47637
Bernardo Matić - https://www.transfermarkt.com/bernardo- ... ler/226235
Mario Ticinovic - https://www.transfermarkt.com/mario-tic ... eler/66638
Darko Misic - https://www.transfermarkt.com/darko-mis ... ler/194075
Darick Kobie Morris - https://www.transfermarkt.com/darick-ko ... ler/205936
Franjo Prce - https://www.transfermarkt.com/franjo-pr ... ler/240260
Milan Vusurovic - https://www.transfermarkt.com/milan-vus ... ler/296281

Avatar
UBIPITAR
Postovi: 2014
Pridružen/a: 21 mar 2018, 18:37
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la UBIPITAR » 17 maj 2021, 09:03

Brkooo je napisao/la:
16 maj 2021, 23:01
UBIPITAR je napisao/la:
16 maj 2021, 22:52
Izdogovarali smo neke malce iz Zvijezde 09,špic i zadnji vezni,igraju još za juniore Zvijezde 09.Vrhunski talenti.To je bilo nekad početkom godine.
Dokle je to sad,ne bih znao.
Da li je taj napadac Sreten Milosevic? To je jedan od najboljih ako ne i najbolji napadac u juniorskoj konkurenciji na nivou drzave..
Msm da jeste,al kažem,to je bilo onda pod Osimom,znam da se i odšteta trebala preko nekog sponzora platit.
Pisao sam i ranije da bi neki započeti procesi mogli propasti,nažalost.
MIGRANTI iz METROPOLE!
Strah je neizlječiva bolest....

Avatar
Dejan1921
Postovi: 1984
Pridružen/a: 28 jan 2020, 09:27
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la Dejan1921 » 17 maj 2021, 09:16

UBIPITAR je napisao/la:
17 maj 2021, 09:03
Brkooo je napisao/la:
16 maj 2021, 23:01
UBIPITAR je napisao/la:
16 maj 2021, 22:52
Izdogovarali smo neke malce iz Zvijezde 09,špic i zadnji vezni,igraju još za juniore Zvijezde 09.Vrhunski talenti.To je bilo nekad početkom godine.
Dokle je to sad,ne bih znao.
Da li je taj napadac Sreten Milosevic? To je jedan od najboljih ako ne i najbolji napadac u juniorskoj konkurenciji na nivou drzave..
Msm da jeste,al kažem,to je bilo onda pod Osimom,znam da se i odšteta trebala preko nekog sponzora platit.
Pisao sam i ranije da bi neki započeti procesi mogli propasti,nažalost.
Brate znam da si dosta upućen i da koliko god si slab na Amara Željovac prije svega. Zato treba da kažeš kakvi su to procesi započeti i zašto bi mogli propasti. Recimo taj dogovor za omladince Zvijezde smatram za super potez, pogotovo za iduću sezonu kada će nam trebati mlada i potentna ekipa, i bilo bi loše da to propadne.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la Tristan10 » 17 maj 2021, 09:37

Ne moras nesto specijalno ni gotiviti Amara da skontas da covjek ima odredjene kvalitete koji su dosta potrebni klubu. Covjek koji je citav zivot u fudbalu, koji je znacajan dio svog zivota zivio vani, osim naseg jezika prica i francuski i engleski. Vratio se i zivi u BiH. Sad pogledas u klubu, koja osoba ja na nekoj funkciji u klubu a da zna nesto o fudbalu? Nemas nikoga. I to sam govorio prije nekoliko mjeseci. Bezveze se odricemo kvalitetni ljudi.

Avatar
Dejan1921
Postovi: 1984
Pridružen/a: 28 jan 2020, 09:27
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la Dejan1921 » 17 maj 2021, 09:46

Tristan10 je napisao/la:
17 maj 2021, 09:37
Ne moras nesto specijalno ni gotiviti Amara da skontas da covjek ima odredjene kvalitete koji su dosta potrebni klubu. Covjek koji je citav zivot u fudbalu, koji je znacajan dio svog zivota zivio vani, osim naseg jezika prica i francuski i engleski. Vratio se i zivi u BiH. Sad pogledas u klubu, koja osoba ja na nekoj funkciji u klubu a da zna nesto o fudbalu? Nemas nikoga. I to sam govorio prije nekoliko mjeseci. Bezveze se odricemo kvalitetni ljudi.
Naravno da ima kvalitete, ja sam prvi uvijek pisao da je čovjek genije i ima urodjeni talenat za trenerski posao, da je sa svojim poznavanjem stranih jezika i trenerskim usavršavanjem sada mogao voditi klubove u ozbiljnijim ligama. Sam je kriv što to nije tako i što je sada omražen kod velikog broja navijača kluba koji su ga nekad kolektivno obožavali. Sad bih potpisao da Željo dobije ljude koji će uložiti svoj novac i njega postaviti kao trenera i samo da se time bavi, ali to je san koji nećemo nikad dočekati.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: BIZMARK66, PointBlank i 43 gosta.