Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
MrkiMedo
Postovi: 3044
Pridružen/a: 09 nov 2019, 21:06
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la MrkiMedo » 09 jun 2021, 14:55

braco je napisao/la:
09 jun 2021, 13:56
Mekića žele Sloboda i Posušje također.

Govedarica zvanično slobodan igrač.
Steta, Mekic je dobar igrac i bio bi pojacanje sigurno. Bog zna ima li iko u klubu da dogovori sta sa njim, da mu nesto ponudi.

Avatar
Bersaga
Postovi: 841
Pridružen/a: 31 maj 2021, 14:42
Lokacija: Švrakino, Poluklinika "Dilajla"
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la Bersaga » 09 jun 2021, 15:32

Mladost DK zvanično izbačena iz lige. Svi igrači su slobodni. Kakva je situacija sa golmanom Velićem? Kod njih je bio na posudbi iz Xanthia, koliko još ima ugovora sa grcima? Dobro bi nam došao ali pravo.
Uz tebe sam od rođenja svog,
uz tebe sam ja,
samo nek te čuva dragi Bog,
gdje god ti da zaigraš.

Avatar
braco
Postovi: 8687
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la braco » 09 jun 2021, 16:50

Zvanično napustio TOŠK

slika
Bersaga je napisao/la:
09 jun 2021, 15:32
Mladost DK zvanično izbačena iz lige. Svi igrači su slobodni. Kakva je situacija sa golmanom Velićem? Kod njih je bio na posudbi iz Xanthia, koliko još ima ugovora sa grcima? Dobro bi nam došao ali pravo.
Nakon isteka posudbe u Mladosti, Veliću je preostala još jedna godina ugovora sa ekipom Xanthija u Grčkoj. Ponuda ima, ali će se grčki klub pitati.

“Istina, imam još godinu dana važećeg ugovora sa Xanthijem. Teško je bilo šta planirati, pogotovo u ovom poslu, jer se sve može promijeniti preko noći. Bilo je kontakata od klubova iz Turske, Austrije, konkretne ponude su stigle iz BiH, Slovenije, Srbije… Međutim, svakako će zadnju riječ imati Xanthi, sa kojim ću ove sedmice obaviti razgovor, te će biti slika mnogo kristalnija u vezi moje budućnosti”.

Velić u razgovoru za naš portal ističe kako sada ulazi u najbolje godine za jednog golmana i da je potrebno donijeti ispravnu odluku za svoju karijeru.

“Sigurno da polako ulazim u najbolje golmanske godine, te sad mogu da naplaćujem sav taj trud i rad tokom cijele karijere u kojoj je bilo mnogo prepreka i odricanja, koje sam prebrodio i prevazišao. Naravno, godine i sezone koje slijede su ključne, tako da moram dobro razmisliti, donijeti ispravne odluke, kako bi moja karijera išla uzlaznom putanjom”.

Avatar
Bersaga
Postovi: 841
Pridružen/a: 31 maj 2021, 14:42
Lokacija: Švrakino, Poluklinika "Dilajla"
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la Bersaga » 09 jun 2021, 17:31

braco je napisao/la:
09 jun 2021, 16:50
Zvanično napustio TOŠK

slika
Bersaga je napisao/la:
09 jun 2021, 15:32
Mladost DK zvanično izbačena iz lige. Svi igrači su slobodni. Kakva je situacija sa golmanom Velićem? Kod njih je bio na posudbi iz Xanthia, koliko još ima ugovora sa grcima? Dobro bi nam došao ali pravo.


Nakon isteka posudbe u Mladosti, Veliću je preostala još jedna godina ugovora sa ekipom Xanthija u Grčkoj. Ponuda ima, ali će se grčki klub pitati.

“Istina, imam još godinu dana važećeg ugovora sa Xanthijem. Teško je bilo šta planirati, pogotovo u ovom poslu, jer se sve može promijeniti preko noći. Bilo je kontakata od klubova iz Turske, Austrije, konkretne ponude su stigle iz BiH, Slovenije, Srbije… Međutim, svakako će zadnju riječ imati Xanthi, sa kojim ću ove sedmice obaviti razgovor, te će biti slika mnogo kristalnija u vezi moje budućnosti”.

Velić u razgovoru za naš portal ističe kako sada ulazi u najbolje godine za jednog golmana i da je potrebno donijeti ispravnu odluku za svoju karijeru.

“Sigurno da polako ulazim u najbolje golmanske godine, te sad mogu da naplaćujem sav taj trud i rad tokom cijele karijere u kojoj je bilo mnogo prepreka i odricanja, koje sam prebrodio i prevazišao. Naravno, godine i sezone koje slijede su ključne, tako da moram dobro razmisliti, donijeti ispravne odluke, kako bi moja karijera išla uzlaznom putanjom”.
Znači ništa. Hvala braco.
Uz tebe sam od rođenja svog,
uz tebe sam ja,
samo nek te čuva dragi Bog,
gdje god ti da zaigraš.


Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 10 jun 2021, 12:35

Braco insinuiraš nešto ? :hmmmmm:

Ove sezone 19 utakmica (većina utakmica je bila po 10 - 15 minuta igre), nije bio povrijeđen već je bila konkurencija takva da nije dobijao priliku (Filipović, Todorović, Juranović, Sahiti) postigao je dva gola.

Jedna cijela utakmica u kupu i 77 minuta protiv Sarajeva ove sezone.

U sezoni 19/20 odigrao 18 utakmica u svim takmičenjima 6 golova i 3 asistenicije.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la Tristan10 » 10 jun 2021, 12:40

Dobro bi nam dosao Govedarica, to je igrac kome treba inspiraciju, puna Grbavica.

Avatar
ZileZile
Postovi: 308
Pridružen/a: 13 avg 2020, 13:45
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la ZileZile » 10 jun 2021, 12:52

Dobro bi dosao, ali zavisi koliko bi trazio. Ne bih rekao da je nesto jeftin, a ni da je preskup.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la Tristan10 » 10 jun 2021, 13:04

ZileZile je napisao/la:
10 jun 2021, 12:52
Dobro bi dosao, ali zavisi koliko bi trazio. Ne bih rekao da je nesto jeftin, a ni da je preskup.
Bas tako, ako se gleda gdje je sve igrao, nisu to bas klubovi koji mogu puno izdvojiti za plate. A objektivno mislim da bi njemu Zeljo najvise i odgovarao, jer to je igrac koji ima potez i vic, treba mu ta inspiracija publike, ambijenta, a to je sigurno najvise Zeljo i Grbavica, gdje su navijaci dosta blizu, i daju motiv.

Avatar
MrkiMedo
Postovi: 3044
Pridružen/a: 09 nov 2019, 21:06
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la MrkiMedo » 10 jun 2021, 14:30

Mi mastamo o Sablicu, a pitari ga pokupise izgleda

Avatar
braco
Postovi: 8687
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la braco » 10 jun 2021, 18:48


Željezničar ostaje bez iskusnog fudbalera?


FK Željezničar bi u narednu sezonu mogao ući bez iskusnog Mehmeda Alispahića.

Prema pisanju portala Šibenski, on bi se mogao vratiti po peti put u Šibenik. Stekli su dojam da bi se Alispahić rado vratio u klub sa Šubićevca, te im pomogao nakon ispadanja iz 1. HNL prethodne sezone.

Alispahić, koji je šibenski zet, četiri puta je do sada dolazio u Šibenik i ovo bi mu bio peti povratak u narandžasti dres.

U prethodnoj sezoni odigrao je 31 utakmicu za Plave, postigao dva gola i dodao tri asistencije.

Avatar
MrkiMedo
Postovi: 3044
Pridružen/a: 09 nov 2019, 21:06
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la MrkiMedo » 10 jun 2021, 19:00

Odlicno ako ima istine da ce ici

Avatar
braco
Postovi: 8687
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la braco » 11 jun 2021, 13:01

braco je napisao/la:
27 maj 2021, 00:47

Marko Dabro -24 godine - napadač - 31 nastup - 29 golova - 2 asistencije :shock: Bio u Fiorentini U19 ali ovaj je već na radaru jačih ekipa tako da jbg
Mateo Topić - 25 godina - vezni - 28 nastupa - 18 golova - 2 asistencije - Prošao Dinamovu školu
Martin Šroler - 22 godine - ofaznivni vezni - 31 nastup - 7 golova - 11 asistencija Goricin igrač na posudbi
Fran Brodić - 24 godine - napadač - 23 nastupa - 13 golova - 4 asistencije Svojevremeno jedan od najvećih talenata Dinama poslije igrao u ITA i BEL
Matija Malekinušić - 22 godine- krilo - 27 nastupa - 4 gola - 13 asistencija - Prošao DInamovu školu
Stjepan Igrec - 22 godine - krilo - 30 nastupa - 10 golova - 4 asistencije - Dobra mu stara
Martin Sekulić - 22 godine - napadač - 29 nastupa - 9 golova - 5 asistencija - Igra za Osijek II
Ivan Šarić - 20 godina - napadač - 25 nastupa - 12 golova - 1 asistencija - igra za Hajduk II koji se gasi , prije 2 godi je bio na meti Sampdorije
Martin Šlogar - 20 godina - krilo - 31 nastup - 7 golova - 7 asistencija - nemam pojma, vidim samo mlado krilo koje daje golove pa sam ga naveo
Ivan Durdov - 20 godina - napadač - 33 nastupa - 7 golova - 5 asistencija - igrač Osijeka na posudbi, igrao s Benderom u Solinu
Malekinusic sa spiska potpisuje za Zrinjski



Nema na cemu Sulenta, javi se na temu kad vec citas :mrgreen:

Avatar
MrkiMedo
Postovi: 3044
Pridružen/a: 09 nov 2019, 21:06
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la MrkiMedo » 13 jun 2021, 09:35

Zrinjski se rijesava igraca kao da se i oni gase. Enin bi nam valjao u vezi, ali vjerovatno nece ni on da igra za grasove kupone

Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 13 jun 2021, 11:01

MrkiMedo je napisao/la:
13 jun 2021, 09:35
Zrinjski se rijesava igraca kao da se i oni gase. Enin bi nam valjao u vezi, ali vjerovatno nece ni on da igra za grasove kupone
Enin, Filipović, Pušić, Todorović, Stanić, Govedarica, Ibanez, Travaglia - svi ovi igrači odlaze i još nije kraj.
Glavni sponzor (Aluminij) nema ga više i odmah se pipa zavrće, vidiš da im dolaze igrači iz 2.HNL i federalnih prvoligaša ...

Avatar
ZileZile
Postovi: 308
Pridružen/a: 13 avg 2020, 13:45
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la ZileZile » 13 jun 2021, 19:06

Todorovic bi nam dobro dosao po meni.

Manijakdolopate
Postovi: 841
Pridružen/a: 13 jun 2016, 23:55
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la Manijakdolopate » 13 jun 2021, 22:29

Pošto smo počeli sa nerealnim opcijama

Velić-Radović-Graovac-Morris-Tomašević-Enin-Radovac-Zilkić-Krpić-Zakarić- Fanimo.

Možda tu mjesta ima i za Voju u nekoj rotaciji, Bilbija da uđe ponekad, Hiroša bi završili ali Osijek je bio brži, a i Dino Ćorić ne bi imao mjesta u zadnjoj liniji.

Hajrović ne znam gdje je pa ga nisam spominjao.

Ljudi budite realni, mi moramo sklopiti ekipu koja zajedno neće tražiti para kao Todorović i to da pola od toga bude spremna oprostiti na kraju.

Avatar
ZileZile
Postovi: 308
Pridružen/a: 13 avg 2020, 13:45
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la ZileZile » 14 jun 2021, 20:50

@braco Ne znam koliko si upratio ovo pojacanje Tuzle, mislio sam da ga neki dan spomenem ali mi nesto glupo bilo, jer sam cuo da se dogovorio sa Zvijezdom. Navodno je potpisao predugovor sa njima pa je otisao u Tuzlu.

Uglavnom mislim da momak ima 21 godinu i u drugoj federalnoj grupa sjever dao 35 golova i opet bio drugi strijelac lige jer je onaj iz Gradine dao skoro 50. Igrao za onu ekipu sto je Osim neki dan posjetio.
Bas sam htio da ga spomenem nek stoji na temi ovdje, ali eto. Cuo sam sve najbolje o njegovim kvalitetima.

Trebalo bi mozda malo proci kroz ove nize lige da vidimo ima li ko mlad, a potencijal.

Avatar
braco
Postovi: 8687
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la braco » 15 jun 2021, 00:11

ZileZile je napisao/la:
14 jun 2021, 20:50
@braco Ne znam koliko si upratio ovo pojacanje Tuzle, mislio sam da ga neki dan spomenem ali mi nesto glupo bilo, jer sam cuo da se dogovorio sa Zvijezdom. Navodno je potpisao predugovor sa njima pa je otisao u Tuzlu.

Uglavnom mislim da momak ima 21 godinu i u drugoj federalnoj grupa sjever dao 35 golova i opet bio drugi strijelac lige jer je onaj iz Gradine dao skoro 50. Igrao za onu ekipu sto je Osim neki dan posjetio.
Bas sam htio da ga spomenem nek stoji na temi ovdje, ali eto. Cuo sam sve najbolje o njegovim kvalitetima.

Trebalo bi mozda malo proci kroz ove nize lige da vidimo ima li ko mlad, a potencijal.
Nisam gledao dotičnog igrača. Po tim "seoskim" ligama je najbolje pratiti djecu ali pošto nemamo scoute to je preozbiljno za nas. Jedino da stignu na preporuku ili da se dokažu u meču protiv nas pa da neko nam za oko zapadne.

Nego sve je veći broj igrača koji su nam potrebni za sljedeću sezonu. Krenuo sam pisati sinoć pisati post ko i na kojoj poziciji nam treba ali rekoh sačekat ću ipak da vidim odlaske. I eto ispostavilo se pametnim jer su danas već otišli Šehić i Kulašin, a krenuo sam ih sinoć u postu spomenuti.

Sve u svemu osim što nam fali kvalitet, sada nam fali i kvantitet jer ostajemo bez velikog broja igrača i realno ne možemo sve odlaske popuniti juniorima. Ko odlazi u narednim danima, ostaje nam da vidimo. Od ovih što imaju ugovor, tipujem na Bendera i Blaževića. Od ovih kojim je isteko ugovor tipa Meša, Bojo i Ikić mislim da niko neće produžiti. Mada to je moje nagađanje ali evo kad nagađam mislim da možda jedino kod Meše postoje šanse da produži, Bojo i Ikić mislim da definitvno idu.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 15 jun 2021, 00:21

braco je napisao/la:
15 jun 2021, 00:11
ali evo kad nagađam mislim da možda jedino kod Meše postoje šanse da produži, Bojo i Ikić mislim da definitvno idu.
Optimistican si mi puno. :rol:
Necemo uspjeti sastaviti ekipu do prvog kola. Mi cemo ko Sloboda ovo proljece. :mrgreen:
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.