Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
ZileZile
Postovi: 308
Pridružen/a: 13 avg 2020, 13:45
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la ZileZile » 12 jul 2021, 13:20

UBIPITAR je napisao/la:
12 jul 2021, 11:49
ZileZile je napisao/la:
12 jul 2021, 10:52
Danas bi trebao doci novi igrac.
Krilo izgleda
Bilo bi dobro.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la ReX » 12 jul 2021, 13:29

Plavamamba je napisao/la:
12 jul 2021, 11:44
Jel ovo Memija zvanično slobodan igrač?
Jeste.
@igrajlopte 🐦

Avatar
braco
Postovi: 8687
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la braco » 13 jul 2021, 16:13

Ode Šipovac u Zrinjski za 50 milja maraka. Šulenta oca dojio ako mi ne daš procenat, već drugog anonimusa si mi klepio iz kartoteke ovo ljeto

Avatar
ZileZile
Postovi: 308
Pridružen/a: 13 avg 2020, 13:45
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la ZileZile » 28 jul 2021, 01:12

Je li Sipovic potpisao sa kim ugovor? Pise da je istekao 31.05., a i trenirao je sa nama. Ima li kakva mogucnost ako ne nadje inostrani angazman da se vrati? Nesto mi on pade na pamet sad.

Avatar
braco
Postovi: 8687
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Igrači iz naše lige / potencijalna pojačanja

Post Postao/la braco » 05 avg 2021, 11:14

16 maj 2021, 12:37
braco je napisao/la:
16 maj 2021, 12:37
Evo za početak od mene jedan interesantan pick koji je zapao za moje scouting oko. :mrgreen:

Riječ je o igraču iz 1. lige RS, Brazilac Clarismario Santos Rodrigus. Ima samo 19 godina, igra često lijevo krilo gdje se izvlači na desnu nogu i što je bitno krasi ga brzina. Ove sezone zabio 7 golova. Također ove sezone je igrao za 2 tima u RS, Kozarsku Dubicu (2 gola) i na zimu došao u Rudar Prijedor (5 golova). Prije toga igrao za zagrebačke Dubrave (imao 2 asistencije u 5 startova u 2. HNL) i Fluminense de Feira Futebol Clube (BA).

Ističe mu ugovor na kraju trenutne sezone.

Evo vidite na klipu iz prve polusezone igrajući za Kozarsku dubicu da umije zabijat golove izvlačeći sa lijevog krila na desnu nogu. Mislim da bi ovakav igrač želio doći kod nas na probu, a uz to je sigurno jeftin.



Mišljenje? :mrgreen:

Clarismario ima amaterski ugovor sa Rudarom koji ističe ovaj mjesec. Realno ništa nas ne košta pozvat momka na probu. Zaboravio sam reći da je on prošlo ljeto potpisao za Borac Banja Luka i oni su ga poslali na posudbu u Dubicu i onda se desio raskid ugovora sa Borcem gdje odlazi u Prijedor.
Nekadašnji kapiten Veleža Samir Ćemalović realno je analizirao poraz od Rudar Prijedora.

- Izgubili, pa šta. Glavu gore. Popravit će se u Švedskoj - optimista je Ćemalović, koji dodaje:

- Dobili smo zadatak, dovesti iz Rudara iz Prijedora Santosa (Rodrigues Clarisnario). Bolji igrač dugo nije došao u Vrapčiće. I drugi krilni igrač Rudara je bio vrh, ali ovaj je i protiv Širokog Brijega bio klasa iznad.
Čujem da je pozicija SD-a i dalje upražnjenja u klubu, koliko puta se moram još dokazati? :P :cool:

Avatar
braco
Postovi: 8687
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la braco » 13 sep 2021, 13:29

Od ovih što detaljnije prate federalnu, možel' koja riječ više o Bešagiću iz Igmana? Dosta ga hvale, a kažu da je isto vrhunski odigrao protiv Želje u nedavnoj prijateljskoj koju smo igrali s Igmanom. Meni se čini kao da je neki defanzivni/centralni vezni ali tehnički potkovan od kojeg kreću svi napadi. Dakle nešto ala Sadiković, Alispahić, Blagojević.

Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 20 nov 2021, 20:20

Uskoro će pauza, pa je vrijeme da ponovo aktiviramo temu, žao mi je što više braco ne piše. Pošto pratim ligu federacije i ligu manjeg entiteta napisat ću par imena koja bi mogla biti zanimljiva:

Danilo Teodorović - Željezničar BL, 19 godina, napadač, 6 utakmica 11 golova.
Valentin Alvarez - Sloboda Novi Grad, 21 godina, desno krilo, 15 utakmica 5 golova i 1 asistencija.
Ljubiša Reljić - Tekstilac Derventa, 22 godine, ofanzivni vezni, 12 utakmica 3 gola.
Mladen Milošević - Krupa, 21 godina, golman, 14 utakmica, 7 clean sheetsa.
Zvonimir Mikić - Gradina Srebrenik, 22 godine, lijevo krilo, 14 utakmica 4 gola i 7 asistencija.
Kenan Delić - Tošk Tešanj, 22 godine, ofanzivni vezni, 14 utakmica 4 gola i 7 asistencija. Nekadašnji junior naše ekipe.
Dražen Dubačkić - Tošk Tešanj, 22 godine, štoper, 12 utakmica. Također nekadašnji junior naše ekipe.
Armin Bešagić - Igman Konjic, 23 godine, defanzivni vezni, 12 utakmica 1 gol i 3 asistencije.
Kemal Mujarić - Budućnost Banovići, 22 godine, lijevo krilo, 12 utakmica 6 golova i 1 asistencija. Još jedan junior.
Edis Šehović - Goražde, 19 godina, golman, 3 utakmice, 1 clean sheet.
Benaris Duraković - Rudar Kakanj, 20 godina, lijevi bek, 12 utakmica 3 asistencije.

Od slobodnih igrača bih izdvojio :
Franko Čolak, 24 godine, centralni vezni, zadnji klub Posušje.
Marko Maletić, 28 godina, napadač, zadnji klub Zlatibor.
Azir Muminović 24 godine, golman, zadnji klub Tuzla City.
Tony Livančić, 26 godina, desno krilo/desni bek, zadnji klub Triglav.
Darko Mišić, 30 godina, desni bek, zadnji klub Koper.

Pošto se potencira smjena Ivkovića, može se pričati i o mogućem nasljedniku, prvo ime koje se spominje svaki put kada neki trener u Želji dobije otkaz je Edis Mulalić. Iako nisam za vraćanje više i trenera i igrača ipak bih prihvatio Edisa. Od slobodnih domaćih trenera izdvojio bih Tonija Karačića koji se sa mizernim ali doduše redovnim primanjima i većinskim domaćim kadrom igrača iz škole Širokog Brijega izborio kvalifikacije za LK. Još bih tu izdvojio još Ibru Rahimića, Denisa Ćorića, Simu Krunića (iako je imao mandat pustio bih ga još jednom, onomad je bio haos u svim segmentima), Marka Maksimovića (iako znamo na koji način je došao do titule), Adnana Zildžovića, Amira Spahića (trener juniora Slobode), Nermina Bašića (team manager u Radomljeu) ali možda i tandem Topić - Smajić zašto da ne. Što se tiče sad za sad (bez investitora) uzeo bih Spahića, Ćorića, Karačića ili tandem Topić - Smajić. Ako se investitor odluči da uloži veću svotu novca i krene u napad za trofeje odmah (iako i to nije rješenje vidili smo kako je kad se ide na instant uspjeh) onda se može pričati o Baždareviću, Draganu Joviću, Deanu Klafuriću, Nenadu Lalatoviću, Slaviši Stojanoviću, Džemalu Hadžiabdiću i tako dalje.

Sva ova dešavanja koja su se desila predhodnih godina naučila su mene da više nisam za vraćanje igrača i trenera postalo je više monotono gledati kako se stalno vrte ista imena u klubu (ali i u ligi), pogledajmo samo imena koja su prošla kroz klupu Želje : Amar, Alispahić, Memić, Adžem, Đurbuzović, Odović, Mulalić, Čapljić, Ninković sve ista imena u krug vrati ovog, vrati onog, nisam više za to. Daj da probamo nešto novo.

Pokušali smo nešto sa Bakom, Kostićem, Petrovićem i Krčmarevićem ali ni to nije prošlo. Ako se već tad išlo na rezultat pod svaku cijenu se morao dovesti vrsni trener pa koliko koštao da koštao Dejan Nikolić je pisao davno kako su u konkurenciji kad je bio izabran Kostić bili još Vukomanović, Katanec, Kodro, Kohler kad se već imala ekipa i svi preduslovi za evropska takmičenja morao se izabrati super jak trener i sigurno bi imao rezultat.
A Katanec, Koller, Amar tada ili Lalatović sada bi sigurno bio garant uspjeha, ne bi se desio Mostar (3:3), Koševo (1:0) i još neke utakmice gdje smo prokockali titulu.

Avatar
Zeljo21
Postovi: 303
Pridružen/a: 31 maj 2021, 17:44
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo21 » 21 nov 2021, 12:49

Ma mi u ovakvoj situaciji mozemo samo pokupit ljude sa termina

Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 26 nov 2021, 21:56

Ako stignu $ i riješemo određene probleme sa poreznom i ako budemo u mogućnosti ponuditi bolje uslove igračima treba pikirati nekoliko izvanrednih igrača za našu ligu; ako ništa drugo barem da malo maštamo :eh:

Edin Cocalić - prije sedmicu raskinuo ugovor sa Panetolikosom, 33 godine, štoper, 190 - preko jednog prijatelja sam saznao da ne bi tražio ogromnu platu, čak bi to mogli ispoštovati i bez investitora, dolazak Mehmeda Baždarevića na mjesto SD bi još bliže približio njegov povratak.

Vladimir Bradonjić - prebačen u B ekipu Paoka. Nije odigrao nijedan meč za njih od svog odlaska tamo. Lijevo krilo, 21 godina, 172. Ima kvalitet definitivno, mlad može nam valjati a možemo i zaraditi. Mislim da je preskočio jedan ciklus i prebrzo otišao u veliki klub. Vjerujem da bi više volio konstantno igrati nego biti na klupi.

Nemanja Nikolić - prebačen u B ekipu Olympiacosa. Odigrao tri utakmice za B ekipu i postigao jedan gol. 20 godina, 180, desni bek. Igrao je fino dok je bio u Mladosti ali je i on poletio za velikim klubom ali ipak takva prilika se ne pruža svaki dan.

Azur Mahmić - trenutno u Muri, nije odigrao nijedan meč za njih ove sezone, 18 godina, 192, štoper. Sigurno da bi povratak u BiH bio korak unazad ali zašto ne pokušati bolje mu je da bude kod nas standardan nego da grije klupu tamo.

Nana Welbeck - trenutno u Catanzarou u Italiji (Serija C - C divizija) 27 godina, 169, centralni vezni. Odličan vezni igrač, širok radijus kretanja, odličan presing igrač, trka u oba pravca, pratim ga iz perioda u Mladosti.

Armin Ćerimagić - 27 godina, 180, desno krilo, iako mu je karijera u slobodnom padu, vjerujem da ga možemo vratiti u život kao što smo još x igrača vratili. Desno krilo, jedno od pozicija koje su nam deficitarni vjerujem da bi bio starter prije Gasala recimo. Trenutno bez kluba.

Marko Maletić - napadač, 28 godina, 196 - zadnji klub Zlatibor, kad je prihvatio uslove koje su mu oni ponudili ne vidim zašto mi ne bi mogli ponuditi neku cifru sve ovo govorimo ako dođe investitor, još jedna prednost Mehmed Baždarević mu je bio trener u Parisu. Trenutno bez kluba.

Nermin Crnkić - 29 godina, 175, lijevo krilo. Mali koji je igračina za ovu ligu ali ima problem sa mentalnim sklopom najvjerovatnije zbog toga što ne živi od fudbala i što mu to dođe kao neka vrsta rekreacije. Ima brojne elemente za krilo koje nam je potrebno, probijanje, brzina, dribling ali najvažnije nema mozga. Trenutno bez kluba.

Azir Muminović - 24 godine, 189, golman. Jedan od kvalitetnijih golmana u našoj ligi. Prvo se trebamo riješiti Muftića, pružiti priliku Milićeviću pa tek onda odlučiti o dovođenju golmana. Bender i Muminović sasvim solidan golmanski dvojac. Trenutno bez kluba.

Nikola Jelisić - 26 godina, 178, ofanzivni vezni. Trenutno igra u Pipinsriedu u Njemačkoj jedan niželigaš. Nekadašnji član Bayerna i juniorske reprezentacije BiH. Veliki talenat je bio i dosta obećavao ali ne znam šta se desilo najvjerovatnije je povreda.

Avdija Vršajević - 35 godina, 182, desni bek. Trenutno igra za drugoligaša Ümraniyespor. Vjerujem da ima ambiciju da se vrati kući u BiH. Iako ima puno godina za bekove u našoj ligi je klasa.

I na kraju moja najveća želja do sada Fenan Salčinović baš igrač kakav nam treba da zamijeni Štilića :kafa:

itatabisine
Postovi: 341
Pridružen/a: 28 okt 2021, 13:12
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la itatabisine » 27 nov 2021, 00:11

Treba vratiti Blagojevica ako je ikako moguce.
Blagojevic, Mekic i Bojo beton vezni red

Vidjelo se da u njemu ima jos kvalitete a valjao bi nam pravo.
Uz njega su stasali Hajdarevic o Sabanadzovic

Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 27 nov 2021, 00:38

itatabisine je napisao/la:
27 nov 2021, 00:11
Treba vratiti Blagojevica ako je ikako moguce.
Blagojevic, Mekic i Bojo beton vezni red

Vidjelo se da u njemu ima jos kvalitete a valjao bi nam pravo.
Uz njega su stasali Hajdarevic o Sabanadzovic
Slažem se. Kakve je lopte dijelio prošlo kolo na Grbavici sreća pa krila i napadači nisu znali iskoristiti.

Avatar
UBIPITAR
Postovi: 2014
Pridružen/a: 21 mar 2018, 18:37
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la UBIPITAR » 28 nov 2021, 21:12

1921boy je napisao/la:
27 nov 2021, 00:38
itatabisine je napisao/la:
27 nov 2021, 00:11
Treba vratiti Blagojevica ako je ikako moguce.
Blagojevic, Mekic i Bojo beton vezni red

Vidjelo se da u njemu ima jos kvalitete a valjao bi nam pravo.
Uz njega su stasali Hajdarevic o Sabanadzovic
Slažem se. Kakve je lopte dijelio prošlo kolo na Grbavici sreća pa krila i napadači nisu znali iskoristiti.
Ima u Orijentu,2.HNL lijevo krilo,visok,obrati pažnju.
MIGRANTI iz METROPOLE!
Strah je neizlječiva bolest....

Avatar
mavi
Postovi: 774
Pridružen/a: 21 mar 2008, 18:18
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la mavi » 28 nov 2021, 21:16

itatabisine je napisao/la:
27 nov 2021, 00:11
Treba vratiti Blagojevica ako je ikako moguce.
Blagojevic, Mekic i Bojo beton vezni red

Vidjelo se da u njemu ima jos kvalitete a valjao bi nam pravo.
Uz njega su stasali Hajdarevic o Sabanadzovic
Anelovo poluvrijeme protiv Tuzle Citiya je pokazalo da je dečko sazrio i da bi nam, u ovim okolnostima, itekako dao ruke.
Bez greške je odigrao, penal napravljen nad njim, koji, naravno, sudija nije svirao.
Anel se povrijedio nakon tog starta.

Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 28 nov 2021, 21:20

UBIPITAR je napisao/la:
28 nov 2021, 21:12
1921boy je napisao/la:
27 nov 2021, 00:38
itatabisine je napisao/la:
27 nov 2021, 00:11
Treba vratiti Blagojevica ako je ikako moguce.
Blagojevic, Mekic i Bojo beton vezni red

Vidjelo se da u njemu ima jos kvalitete a valjao bi nam pravo.
Uz njega su stasali Hajdarevic o Sabanadzovic
Slažem se. Kakve je lopte dijelio prošlo kolo na Grbavici sreća pa krila i napadači nisu znali iskoristiti.
Ima u Orijentu,2.HNL lijevo krilo,visok,obrati pažnju.
Fućak što je prije igrao za Varaždin?

Avatar
UBIPITAR
Postovi: 2014
Pridružen/a: 21 mar 2018, 18:37
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la UBIPITAR » 28 nov 2021, 21:25

1921boy je napisao/la:
28 nov 2021, 21:20
UBIPITAR je napisao/la:
28 nov 2021, 21:12
1921boy je napisao/la:
27 nov 2021, 00:38


Slažem se. Kakve je lopte dijelio prošlo kolo na Grbavici sreća pa krila i napadači nisu znali iskoristiti.
Ima u Orijentu,2.HNL lijevo krilo,visok,obrati pažnju.
Fućak što je prije igrao za Varaždin?
Vjerovatno je taj
MIGRANTI iz METROPOLE!
Strah je neizlječiva bolest....

Avatar
Zeljo21
Postovi: 303
Pridružen/a: 31 maj 2021, 17:44
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo21 » 29 nov 2021, 00:11

Ma sve je to super, al ja mislim da nikog necemo dovesti ove zime..

Avatar
MrkiMedo
Postovi: 3044
Pridružen/a: 09 nov 2019, 21:06
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la MrkiMedo » 29 nov 2021, 08:39

Navijaci Rijeke kazu da su i oni zainterovani za to krilo Orijenta.

Avatar
lijevapolutka
Postovi: 2026
Pridružen/a: 02 jul 2019, 14:50
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la lijevapolutka » 29 nov 2021, 16:10

Mi trenutno ne mozemo nikoga dovesti a pogotovo ne strance
moSa ljoŽe

AlenKotor
Postovi: 15
Pridružen/a: 05 jul 2021, 11:55
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la AlenKotor » 06 dec 2021, 13:47

Posto sam iz Travnika i pratim federalnu ligu definitvno se istice Besagic veznjak Igmana Gledao sam par utakmica i sva igra igmana se zasniva na njemu. Mislim da je Zeljeznicar i zainteresovan za njega ali sam nacuo da tu ima jos klubova velez najveci konkurent za njega. Slazem se i sa ovim da nabrojani igraci takoder su kvalitetni kao delic mujaric.. Kako god sretno vam u borbi za Evropu.

Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: Transferi, igrački kadar - FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 06 dec 2021, 17:41

Fernando Dario Ferreyra napušta Velež. Ove sezone odigrao samo devet utakmica (pet u ligi i četiri u kvalifikacijama za ligu konferencije). Ne bi bio loša opcija za desnog beka.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: drzgemboadislic i 10 gostiju.