FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA 2

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Tristan10 » 13 apr 2021, 04:29

Ko god bude izabran treba mu dati podrsku, i imati ce moju podrsku. Ja bi licno najvise volio da Amar Osim ostane u klubu na funkciji SD gdje moze dati svoj doprinos, a neka bude trener onaj koji i on smatra da se najbolje uklapa. Ljudi zaboravljaju koliko smo ranije problema imali upravo zbog toga sto nismo imali adekvatnog sportskog direktora, i onda se nazalost sve lomilo preko ljudi koji nemaju direktno iskustvo sa fudbalom. Slicno se moze desiti i sa trenutnim ljudima, zato i jeste dosta logicno staviti Amara Osima na tu funkciju. Sto se tice Blaza Sliskovica, ima reference iza sebe ali nekako poslije prespavanog mi nije to to. Ne u nasem kontekstu. Opet kazem sta god odluce, imati ce moju podrsku.

Avatar
Mamba21
Postovi: 3278
Pridružen/a: 11 feb 2020, 00:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mamba21 » 13 apr 2021, 08:10

Svim Željovcima, Ramazan Šerif Mubarek Olsun.
Valjda ćemo ispostiti uz naše pulene
IGRAJTE SRCEM SARAJEVSKI PLAVI!

Avatar
MrkiMedo
Postovi: 3091
Pridružen/a: 09 nov 2019, 21:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MrkiMedo » 13 apr 2021, 08:12

Dobrodosao Lalate. Ti si sigurno najbolji izbor

Admir74
Postovi: 3449
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 13 apr 2021, 08:13

😂

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15879
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la svrakino1921 » 13 apr 2021, 08:58

Ako ova uprava dovede od ovih trenera nekoga
Neka ih sami placaju
Nek dignu kredite zaloze stanove o vikendice
I placaj ga

Najbolje rjesenje igrac-trener Samir Bekric

Cuj Baka Nala Lala itd.
A nemas sta da jedes

Upravo kako vas nije stid

MojaMalenkost
Postovi: 2280
Pridružen/a: 22 feb 2020, 19:05
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MojaMalenkost » 13 apr 2021, 09:28

Tristan10 je napisao/la:
13 apr 2021, 04:29
Ko god bude izabran treba mu dati podrsku, i imati ce moju podrsku. Ja bi licno najvise volio da Amar Osim ostane u klubu na funkciji SD gdje moze dati svoj doprinos, a neka bude trener onaj koji i on smatra da se najbolje uklapa. Ljudi zaboravljaju koliko smo ranije problema imali upravo zbog toga sto nismo imali adekvatnog sportskog direktora, i onda se nazalost sve lomilo preko ljudi koji nemaju direktno iskustvo sa fudbalom. Slicno se moze desiti i sa trenutnim ljudima, zato i jeste dosta logicno staviti Amara Osima na tu funkciju. Sto se tice Blaza Sliskovica, ima reference iza sebe ali nekako poslije prespavanog mi nije to to. Ne u nasem kontekstu. Opet kazem sta god odluce, imati ce moju podrsku.
A po cemu je Amar adekvatan sportski direktor? Evo bio je i to u ove zadnje dvije godine i 4 mjeseca. Sta je ispregovarao i koga je doveo da je bilo neke konkretnije koristi za klub? Jedino Dado Sadikovic sto je odigrao korektno, imao malu platu i zaradili smo nesto na njemu. Ostalo sve prdimahovina. Nakotilo nam se u ekipu preplacenih penzionera ko nikad..
Pročepit će negdje.

Admir74
Postovi: 3449
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 13 apr 2021, 10:06

Sretno djeco!


PupanOzdrljic
Postovi: 184
Pridružen/a: 06 mar 2021, 18:15
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la PupanOzdrljic » 13 apr 2021, 10:16

Mediji u Bosni sele temperamentnog stručnjaka na klupu Želje

Još sedam utakmica u prvenstvu, završnica kupa koja počinje polufinallnim susretom sa Partizanom, i druga misija Nenada Lalatovića u Vojvodini biće završena. Tempermentni stručnjak je na nedavnoj konferenciji za medije istakao da će otići iz Novog Sada, jer ga pola uprave ne želi na mestu šefa stručnog štaba. Rekao je još mnogo toga Nenad Lalatović i svima stavio do znanja da su niti između njega i pretpostavljenih pokidane.
Uskoro će Lala biti na birou slobodnih trenera i sigurno je da neće dugo čekati na novi angažman. Iza sebe ima zavidan staž u Srbiji i vrlo dobre rezultate, osvojen kup sa Vojvodinom.
Trenirao je brojne klubove Lalatović u Srbiji i nije nemoguće da se ovog leta preseli u inostranstvo. Makar u komšiluk. Mediji iz Bosne navode da je bivši štoper Crvene zvezde jedan od kandidata za novog šefa stručnog štaba Željezničara iz Sarajeva. Tim sa Grbavice je ovog proleća zapao u veliku rezultatsku krizu, praktično nije konkuretan u borbi za titulu, teško će i do mesta u Ligi konferencija. Ceh je platio harizmatični Amar Osim, sin legendarnog Ivice Osima.
Čim je Osim napustio kormilo bosanska štampa je počela da se bavi potencijalnim naslednicima. Jedan od njih je Nenad Lalatović, koji je još prošle zime bio na radaru Borca iz Banjaluke.
Međutim, imaće Lalatović žestoku konkurenciju, pod pretpostavkom da ga uprava Želje stvarno želi. Mediji iz Bosne navlače na stranu legendarnog Blaža Sliškovića, rečima da je Baka najbolje rešenje za klupu Plavih. Kao Osimovi naslednici figuriraju još Zlatan Nalić, Kemal Alispahić, Omer Joldić.
Pred Lalatovićem su dani odluka.
Eto na mocartu. Ja nešto ne vjerujem da imamo šanse njega dovesti iako je po meni najbolje moguće rješenje. Od ovih domaćih jedino što bi do kraja sezone nekog ko bi gurnuo mlade a do ljeta onda tražio pravo rješenje koje će sa igračima proći pripreme.
Ti si moj Željo, veliki Željo!

Avatar
obagol
Postovi: 959
Pridružen/a: 06 sep 2011, 18:59
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la obagol » 13 apr 2021, 10:19

Kako će Amar Osim biti SD? On nema nikakve vještine za tu poziciju. Koliko je lično on transfera Želji upropastio? Koliko je afirmisao igrača?

Avatar
Cunami87
Postovi: 288
Pridružen/a: 18 mar 2021, 12:14

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Cunami87 » 13 apr 2021, 10:26

obagol je napisao/la:
13 apr 2021, 10:19
Kako će Amar Osim biti SD? On nema nikakve vještine za tu poziciju. Koliko je lično on transfera Želji upropastio? Koliko je afirmisao igrača?
Malo se informisi bruda,prije nego ovakve gluposti napises
💙Željo mi te volimo,kako god završio💙

Avatar
drzgemboadislic
Postovi: 939
Pridružen/a: 16 jan 2020, 00:05
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la drzgemboadislic » 13 apr 2021, 10:26

Kandidat može biti i plavousrcu samo nek mu Amar plati clanak na nekom od ovih nasih uglednih portala.

Mi prvo trebamo otjerati ovaj kukolj iz kluba na skupštini i nadati se da će se tamo desiti prave stvari, a tek onda očekivati napredak i razmišljati o treneru.

Avatar
obagol
Postovi: 959
Pridružen/a: 06 sep 2011, 18:59
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la obagol » 13 apr 2021, 10:34

Cunami87 je napisao/la:
13 apr 2021, 10:26
obagol je napisao/la:
13 apr 2021, 10:19
Kako će Amar Osim biti SD? On nema nikakve vještine za tu poziciju. Koliko je lično on transfera Želji upropastio? Koliko je afirmisao igrača?
Malo se informisi bruda,prije nego ovakve gluposti napises
Dobro, eto informiši me molim te. Na osnovu čega je Amar dobar izbor za SD?

Avatar
Cunami87
Postovi: 288
Pridružen/a: 18 mar 2021, 12:14

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Cunami87 » 13 apr 2021, 10:39

obagol je napisao/la:
13 apr 2021, 10:34
Cunami87 je napisao/la:
13 apr 2021, 10:26
obagol je napisao/la:
13 apr 2021, 10:19
Kako će Amar Osim biti SD? On nema nikakve vještine za tu poziciju. Koliko je lično on transfera Želji upropastio? Koliko je afirmisao igrača?
Malo se informisi bruda,prije nego ovakve gluposti napises
Dobro, eto informiši me molim te. Na osnovu čega je Amar dobar izbor za SD?
Znanju,poznavanju materije,igraca,menadzera,trenera,iskustva,tri strana jezika...
💙Željo mi te volimo,kako god završio💙

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Tristan10 » 13 apr 2021, 10:42

MojaMalenkost je napisao/la:
13 apr 2021, 09:28
Tristan10 je napisao/la:
13 apr 2021, 04:29
Ko god bude izabran treba mu dati podrsku, i imati ce moju podrsku. Ja bi licno najvise volio da Amar Osim ostane u klubu na funkciji SD gdje moze dati svoj doprinos, a neka bude trener onaj koji i on smatra da se najbolje uklapa. Ljudi zaboravljaju koliko smo ranije problema imali upravo zbog toga sto nismo imali adekvatnog sportskog direktora, i onda se nazalost sve lomilo preko ljudi koji nemaju direktno iskustvo sa fudbalom. Slicno se moze desiti i sa trenutnim ljudima, zato i jeste dosta logicno staviti Amara Osima na tu funkciju. Sto se tice Blaza Sliskovica, ima reference iza sebe ali nekako poslije prespavanog mi nije to to. Ne u nasem kontekstu. Opet kazem sta god odluce, imati ce moju podrsku.
A po cemu je Amar adekvatan sportski direktor? Evo bio je i to u ove zadnje dvije godine i 4 mjeseca. Sta je ispregovarao i koga je doveo da je bilo neke konkretnije koristi za klub? Jedino Dado Sadikovic sto je odigrao korektno, imao malu platu i zaradili smo nesto na njemu. Ostalo sve prdimahovina. Nakotilo nam se u ekipu preplacenih penzionera ko nikad..
U skladu sa mogucnostima je uradio dobar posao. Ne mozemo samo gledati trenutnu situaciju kad ti igraci generalno nisu u formi, onda bi mogao reci da nista ne valja, ali cinjenica je da je uradio dobar posao. Sadikovic, Jovanovic, Ikic, Sipovic, Stilic, Alispahic. Pogledaj samo koliko je Alispahic imao dobrih utakmica i vaznih golova. O Stilicu da ne pisemo. Ne mozes reci da je Stilic los igrac, ili los signing, kad je top igrac za nasu ligu. Zec isto kad je u formi. Vracanje Sabanadzovica je isto dobar potez po meni u skladu sa mogucnostima. Moze mu se osporiti sto nije nasao zamjenu za Stevanovica i Veselinovica. Ali sama cinjenica da je klub pokusao sa Fanimom, Todorovicem, Zakaricem, Crnkicem i slicnim igracima govori jednostavno da se nema budzet za adekvatne igrace, i to ti ni Klopp ne moze promjeniti a kamoli neki drugi sportski direktor u nasim okvirima. Evo treba viditi kako ce se ovaj mladi Malic pokazati na bekovskoj poziciji kad dodje, koji obecava kao profil igraca. Fali nam da se koji mladi igrac ubaci, da se malo ekipa razdrma i nadje pravi balans. Ali govoriti da je sve los, na bazi trenutnih rezultata mislim da nije to pokazatelj prave slike. I jednostavno mislim kad bi Amar Osim samo fokusirao na ulogu SD, da bi imao i jos bolje rezultate, jer nije lako raditi i trenerski posao, i pratiti druge igrace, analizirati, omladinski pogon itd. Ovako bi imao fokus na ovaj dio, pouzdana je osoba, ima znanje.
Zadnja izmjena: Tristan10, dana/u 13 apr 2021, 10:48, ukupno mijenjano 1 put.

sassari
Postovi: 538
Pridružen/a: 23 jan 2021, 19:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la sassari » 13 apr 2021, 10:48

Sigurno je da ne možemo reci da bi Osim bio los SD, bar do sada, pa ako hoćete uzmite i ovaj njegov zadnji mandat imao je dobrih poteza i dobrih potpisa, a da ne govorim o prošlosti kada je zaista pravio jako dobre ekipe koja je dominirala nasom ligom.
Bio bi on dobar SD, ali na klupi mora biti neko kome ne bi mogao suflirati svaki potez, a to je u ovom trenutku Baka.
Baka dobrodosao :bih:

Avatar
obagol
Postovi: 959
Pridružen/a: 06 sep 2011, 18:59
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la obagol » 13 apr 2021, 10:54

Cunami87 je napisao/la:
13 apr 2021, 10:39
obagol je napisao/la:
13 apr 2021, 10:34
Cunami87 je napisao/la:
13 apr 2021, 10:26


Malo se informisi bruda,prije nego ovakve gluposti napises
Dobro, eto informiši me molim te. Na osnovu čega je Amar dobar izbor za SD?
Znanju,poznavanju materije,igraca,menadzera,trenera,iskustva,tri strana jezika...
Ne može neko ko je loše radio tri godine biti nagrađen prelaskom na višu poziciju. Amar Osim je trener, sve ostalo su improvizacije. Po svemu što je pokazao u zadnjem mandatu izgleda kao da je ispao iz fazona, ne prati trendove, na usavršava se. Rezultati su katastrofalni. Team management mu je loš. Ne njeguje klupske vrijednosti. Nažalost, njegovo vrijeme je prošlo i ne možemo ga nagraditi za ne rad, dajući mu novu poziciju. Ako je problem njegova plata i dugovanja, neka on sjedi fino kod kuće i neka mu klub isplaćuje ono što su dogovorili. Ali njegovo prisustvo je sad prevelik teret i kamen spoticanja i prepreka napretku kluba. On se mora maknuti skroz.

Avatar
obagol
Postovi: 959
Pridružen/a: 06 sep 2011, 18:59
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la obagol » 13 apr 2021, 11:00

I još jedna stvar. Amar se kao trener miješao u apsolutno sve a yamislite koliko bi se onda miješao kao SD.Koji bi to trener htio raditi u takvim okolnostima. Pogotovo jer je Amar sklon stvaranju uticaja u svlačionici preko nekih igrača. Sad je stvar samo da li klub želi naprijed ili želi samo kozmetičku promjenu koja će nas dugoročno još više unazaditi

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Tristan10 » 13 apr 2021, 11:00

obagol je napisao/la:
13 apr 2021, 10:54
Cunami87 je napisao/la:
13 apr 2021, 10:39
obagol je napisao/la:
13 apr 2021, 10:34


Dobro, eto informiši me molim te. Na osnovu čega je Amar dobar izbor za SD?
Znanju,poznavanju materije,igraca,menadzera,trenera,iskustva,tri strana jezika...
Ne može neko ko je loše radio tri godine biti nagrađen prelaskom na višu poziciju. Amar Osim je trener, sve ostalo su improvizacije. Po svemu što je pokazao u zadnjem mandatu izgleda kao da je ispao iz fazona, ne prati trendove, na usavršava se. Rezultati su katastrofalni. Team management mu je loš. Ne njeguje klupske vrijednosti. Nažalost, njegovo vrijeme je prošlo i ne možemo ga nagraditi za ne rad, dajući mu novu poziciju. Ako je problem njegova plata i dugovanja, neka on sjedi fino kod kuće i neka mu klub isplaćuje ono što su dogovorili. Ali njegovo prisustvo je sad prevelik teret i kamen spoticanja i prepreka napretku kluba. On se mora maknuti skroz.
Uh uh strucnjaka, ubaci koji internacionalnu frazu, sta bolan ti znas o pracenju trendova, usavrsavanju i team managementu. Pogledaj samo unazad kad je prijasnja uprava bila, kad nisi imao fakticki pouzdanog covjeka iz fudbala, kako je onda islo. Samo pogledaj. Svelo se na to da ti privrednik postavi trenera, trener dovodi igrace, taj isti trener ti bude 6 mjeseci, dodje novi trener i hajmo jovo nanovo. Je li opet to zelimo?

sassari
Postovi: 538
Pridružen/a: 23 jan 2021, 19:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la sassari » 13 apr 2021, 11:05

Sve ekipe imaju SD, zašto to ne bi imali i mi? Nisam Amarovac tako da pustite te priče, evo ako ne bude Amar SD, ko će biti? Badzak?

Avatar
Semper
Postovi: 2661
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Semper » 13 apr 2021, 11:07

Morate shvatiti da je nas osnovni problem novac. Osim bi osvajajao titule da ima para, ovako sve je presipanje iz supljeg u prazno.

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: AjkulaCekicarka, BIZMARK66, Senner i 35 gostiju.