FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA 2

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

WOLF20
Postovi: 2163
Pridružen/a: 14 nov 2020, 23:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la WOLF20 » 08 maj 2021, 14:33

Odmah za sljedecu sezonu jednog prikljuciti ekipi
“I'll Make Him an Offer He Can't Refuse?”

taha21
Postovi: 312
Pridružen/a: 04 feb 2020, 09:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la taha21 » 08 maj 2021, 14:36

Ma po mogucnosti odmah 2 3 dovesti na probu, pokusat uspostaviti jos koju slicnu suradnju

Corcaigh
Postovi: 243
Pridružen/a: 16 apr 2021, 13:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Corcaigh » 08 maj 2021, 14:51

Koliko god se slazem s vama oko toga da je moguce ugrabiti nekog potencijalno dobrog igraca za sicu iz ovog Barimba FC puno stvari su negativne u svemu ovome.

1. Zasto je ovo minus za Cerica? Obecao Rangers, dobili Barimbu.

2. Kolika je sansa da ugrabimo neku zlatnu koku? Manja nego da tu zlatnu koku izbacimo iz pogona. Zasto? Pa nismo mi jedini klub koji ce biti na africkom trzistu. Lige petice kupe sve sto iole valja, ostaje onaj prosjek. Eh sad od hiljada klubova i stotina hiljada igraca treba da se taj jedan prosjecan zadesi u Barimbi i da ga ni jedan drugi klub ne skonta nego Zeljo. Tesko...

3. Sta i ako ugrabimo buduceg Koulibaly-a ili Aubameyanga? Prodat ce se za sicu ili ce otici besplatno. Ne razumijem zasto mislite da se Drogba moze prodati za vece pare od Dzeke ako su obojica u Zelji. Zivite u imaginarnom svijetu u kojem se igraci placaju po potencijalu. Ne. Trziste odredjuje cijenu igraca, renome kluba takodjer, zatim ugovor koji igrac ima i sposobnost pregovaranja. U svemu tome mi smo 0.

4. Da li ste svjesni koliko je tesko obezbjediti radnu dozvolu za africke igrace u BiH? Gotovo je nemoguce obezbjediti je za igraca koji je vec igrao u Europi, a pogotovo za nekoga ko tek treba prvi put da dolazi na kontinent.

5. Zasto je to tako? BiH je zaostala drzava, ali afrika je nekih 200 godina cak i iza nas. Podaci o tim igracima su nesigurni, gotovo ih je nemoguce provjeriti, sve je podlozno malverzacijama, a i sam klub bi mogao snositi ogromne posljedice.

6. Sta mi se jos ne svidja (ovo je neko licno misljenje, bez ikakvih argumenata)? Najvece kladionicarske mafije su upravo iz slicnih africkih zemalja. Te “kladionice” doslovno posjeduju i upravljaju zivotima kako fudbalera tako i klubova. Prema tome, pozicija na tabeli ne mora puno znaciti, a igrac pod utjecajem gore navedenih nije nesto sto nam treba.

Avatar
voltron30
Postovi: 3679
Pridružen/a: 06 avg 2009, 20:16
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la voltron30 » 08 maj 2021, 14:52

Po meni je ovo odlican potez. Mozda bi vise dosao do izrazaja da smo mi kao klub stabilni, ovako malo zvuci nerealno, da ne kazem, apsurdno. Ali hajde, bar neka pozitiva. Ako nista africki igraci imaju bolje fizicke predispozicije, pa ako se ubode neki brz i tehnicki jak, a takticki nepotkovan, lako bi se doradio.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ReX » 08 maj 2021, 14:53

U moru nebuloza i razliciti appova i slicnih stvari koje bi se mogle kritikovati, ovo je jedan od pozitivni vjesti za FKZ. Ali kad je in pljuvat (a in je uvijek) onda to raja koristi maksimalno. Kao i pojedinci ovdje, pozdravljam ovaj potez i nadam se u skorijoj buducnosti da ce biti vise zvanicni partnera iz drugi dijelova svijeta (narocito evrope).

Definitivno za pocetak iduce sezone, odnosno na ljeto, dovesti nekoliko igraca na probu. Kao sto neko kaze, barem nece crci nakon 50 minuta "igranja" na premijerligaskim terenima.
@igrajlopte 🐦

Avatar
hlive
Postovi: 1067
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la hlive » 08 maj 2021, 14:55

MrkiMedo je napisao/la:
08 maj 2021, 13:50
Ma samo na yt ukucajte ime kluba da vidite na kakvim to njivama igra i sve ce vam biti jasno. Sramota
Napisao sam na PL osvrt. Svaki klub dobije 50 mailova ponude za ovakve suradnje.

Netko spominje Rijeku i Dinamo itd. Dinamo nema te suradnje a Rijeka je osnovala dolje svoju akademiju Abuja. Znaci imaju svoje ljude dolje. Ovi igrači nemaju nikakvog predznanja, kvalitete treninga, tehničko-taktičke kvalitete a da ne govorimo u kakvim uvjetima rade.

A tek onda problem rjesavanja papirologije za igrače iz tih zemalja u BiH dolazi na dnevni red

Al eto vidjet cete i sami uskoro
It's better when it's live

Avatar
mavi
Postovi: 778
Pridružen/a: 21 mar 2008, 18:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mavi » 08 maj 2021, 14:56

Što je najgore, ni ove Cerić nije našao ni preporučio. Priča je aktivna već duži vremenski period, kontakti proslijedjeni davno nekad. Naravno, Koke koristi priliku da se samoreklamira, ni kriv ni dužan.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ReX » 08 maj 2021, 14:56

Corcaigh je napisao/la:
08 maj 2021, 14:51
Koliko god se slazem s vama oko toga da je moguce ugrabiti nekog potencijalno dobrog igraca za sicu iz ovog Barimba FC puno stvari su negativne u svemu ovome.

1. Zasto je ovo minus za Cerica? Obecao Rangers, dobili Barimbu.

2. Kolika je sansa da ugrabimo neku zlatnu koku? Manja nego da tu zlatnu koku izbacimo iz pogona. Zasto? Pa nismo mi jedini klub koji ce biti na africkom trzistu. Lige petice kupe sve sto iole valja, ostaje onaj prosjek. Eh sad od hiljada klubova i stotina hiljada igraca treba da se taj jedan prosjecan zadesi u Barimbi i da ga ni jedan drugi klub ne skonta nego Zeljo. Tesko...

3. Sta i ako ugrabimo buduceg Koulibaly-a ili Aubameyanga? Prodat ce se za sicu ili ce otici besplatno. Ne razumijem zasto mislite da se Drogba moze prodati za vece pare od Dzeke ako su obojica u Zelji. Zivite u imaginarnom svijetu u kojem se igraci placaju po potencijalu. Ne. Trziste odredjuje cijenu igraca, renome kluba takodjer, zatim ugovor koji igrac ima i sposobnost pregovaranja. U svemu tome mi smo 0.

4. Da li ste svjesni koliko je tesko obezbjediti radnu dozvolu za africke igrace u BiH? Gotovo je nemoguce obezbjediti je za igraca koji je vec igrao u Europi, a pogotovo za nekoga ko tek treba prvi put da dolazi na kontinent.

5. Zasto je to tako? BiH je zaostala drzava, ali afrika je nekih 200 godina cak i iza nas. Podaci o tim igracima su nesigurni, gotovo ih je nemoguce provjeriti, sve je podlozno malverzacijama, a i sam klub bi mogao snositi ogromne posljedice.

6. Sta mi se jos ne svidja (ovo je neko licno misljenje, bez ikakvih argumenata)? Najvece kladionicarske mafije su upravo iz slicnih africkih zemalja. Te “kladionice” doslovno posjeduju i upravljaju zivotima kako fudbalera tako i klubova. Prema tome, pozicija na tabeli ne mora puno znaciti, a igrac pod utjecajem gore navedenih nije nesto sto nam treba.
Pa covjece dragi, ti postavi pitanja za neki ozbiljski doktorski rad na jednom od prestizni filozofski akulteta... :urnebes:
Zadnja izmjena: ReX, dana/u 08 maj 2021, 14:58, ukupno mijenjano 1 put.
@igrajlopte 🐦

Avatar
hlive
Postovi: 1067
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la hlive » 08 maj 2021, 14:57

Corcaigh je napisao/la:
08 maj 2021, 14:51
Koliko god se slazem s vama oko toga da je moguce ugrabiti nekog potencijalno dobrog igraca za sicu iz ovog Barimba FC puno stvari su negativne u svemu ovome.

1. Zasto je ovo minus za Cerica? Obecao Rangers, dobili Barimbu.

2. Kolika je sansa da ugrabimo neku zlatnu koku? Manja nego da tu zlatnu koku izbacimo iz pogona. Zasto? Pa nismo mi jedini klub koji ce biti na africkom trzistu. Lige petice kupe sve sto iole valja, ostaje onaj prosjek. Eh sad od hiljada klubova i stotina hiljada igraca treba da se taj jedan prosjecan zadesi u Barimbi i da ga ni jedan drugi klub ne skonta nego Zeljo. Tesko...

3. Sta i ako ugrabimo buduceg Koulibaly-a ili Aubameyanga? Prodat ce se za sicu ili ce otici besplatno. Ne razumijem zasto mislite da se Drogba moze prodati za vece pare od Dzeke ako su obojica u Zelji. Zivite u imaginarnom svijetu u kojem se igraci placaju po potencijalu. Ne. Trziste odredjuje cijenu igraca, renome kluba takodjer, zatim ugovor koji igrac ima i sposobnost pregovaranja. U svemu tome mi smo 0.

4. Da li ste svjesni koliko je tesko obezbjediti radnu dozvolu za africke igrace u BiH? Gotovo je nemoguce obezbjediti je za igraca koji je vec igrao u Europi, a pogotovo za nekoga ko tek treba prvi put da dolazi na kontinent.

5. Zasto je to tako? BiH je zaostala drzava, ali afrika je nekih 200 godina cak i iza nas. Podaci o tim igracima su nesigurni, gotovo ih je nemoguce provjeriti, sve je podlozno malverzacijama, a i sam klub bi mogao snositi ogromne posljedice.

6. Sta mi se jos ne svidja (ovo je neko licno misljenje, bez ikakvih argumenata)? Najvece kladionicarske mafije su upravo iz slicnih africkih zemalja. Te “kladionice” doslovno posjeduju i upravljaju zivotima kako fudbalera tako i klubova. Prema tome, pozicija na tabeli ne mora puno znaciti, a igrac pod utjecajem gore navedenih nije nesto sto nam treba.
To je to
Od a do ž
:bow: :clap:
It's better when it's live

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ReX » 08 maj 2021, 14:58

mavi je napisao/la:
08 maj 2021, 14:56
Što je najgore, ni ove Cerić nije našao ni preporučio. Priča je aktivna već duži vremenski period, kontakti proslijedjeni davno nekad. Naravno, Koke koristi priliku da se samoreklamira, ni kriv ni dužan.
Ovakvi postovi su najjaci. :facepalm:
@igrajlopte 🐦

MojaMalenkost
Postovi: 2280
Pridružen/a: 22 feb 2020, 19:05
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MojaMalenkost » 08 maj 2021, 15:00

Cim se mi bavimo braco draga.

Cericu ubleho nadji pare..
Pročepit će negdje.

Avatar
braco
Postovi: 8716
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 08 maj 2021, 15:01

hlive je napisao/la:
08 maj 2021, 14:55
MrkiMedo je napisao/la:
08 maj 2021, 13:50
Ma samo na yt ukucajte ime kluba da vidite na kakvim to njivama igra i sve ce vam biti jasno. Sramota


A tek onda problem rjesavanja papirologije za igrače iz tih zemalja u BiH dolazi na dnevni red

Imali smo mi već prošle godine problema oko toga. Prvo sa Ajayijem koji je nekad igrao u Širokom, pa su prošle sezone bili neki belaji da ga dovedemo iako je bilo sve dogovoreno sa njim. A mislim da je bilo prošle godine priče oko dozvola za onog Salifua iz Gane što je bio jedno mjesec dana na probi kod nas.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Tristan10 » 08 maj 2021, 15:01

Samo ljudi zaboravljaju da mi pricamo o BiHPL. Normalno da ce Ajax i slicni klubovi doci i uzeti one sa najvece talente, sto rade unazad 30 godina. Ali mi ne pricamo o Engleskoj Premijer Ligi, vec BiH ligi, i ako nama izleti jedan Dialiba iz ovoga nama je to dobro. Vrijedno pokusati, ako nista onda se pokusalo. Nisi svoj zadnji atom snage u ovo ulozio.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Tristan10 » 08 maj 2021, 15:08

Odes na njihovu FB stranicu, njihovi navijaci podrzavaju, nasi navijaci podrzavaju, kad vidim jedan nezadovoljan, pritisnem kad ono pitar.

Deriguz
Postovi: 299
Pridružen/a: 27 nov 2010, 21:28
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Deriguz » 08 maj 2021, 15:10

Tristan10 je napisao/la:
08 maj 2021, 13:55
Hmm ovaj Appiah, nesto mi prezime zvuci poznato :kafa:
Ima i Boakye :D

Avatar
Machak
Postovi: 3484
Pridružen/a: 05 nov 2019, 13:30
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Machak » 08 maj 2021, 15:14

Hajde da vidimo koji ce nas fudbaler sa ovih prostora pristati da ide u Ganu na razmjenu igraca.
Mjau !

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ReX » 08 maj 2021, 15:18

Machak je napisao/la:
08 maj 2021, 15:14
Hajde da vidimo koji ce nas fudbaler sa ovih prostora pristati da ide u Ganu na razmjenu igraca.
Konkurencija je yebana. Najbolje bus parkirat pred stadion pa da redom idu dok ne popune sva mjesta.

Yebeni antifudbaleri koji zive zivot kao kraljevi. Fuj.
@igrajlopte 🐦

zeljovac21
Postovi: 2029
Pridružen/a: 06 jul 2019, 18:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zeljovac21 » 08 maj 2021, 15:19

Ja mislim da oni nista nisu losiji od ovih nasih balerina, cak stavise. Dobar potez.

Avatar
Machak
Postovi: 3484
Pridružen/a: 05 nov 2019, 13:30
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Machak » 08 maj 2021, 15:26

Mene jeza uhvatila kad sam na google provjerio odakle dolazi ovaj klub i kako to mjesto izgleda.

Kakva ce ovo smijurija biti to je strasno, od toliko klubova europe nasli ovaj gdje ne znaju sta je asflat, pogledajte na google da vas jeza uhvati, ali eto igraju fudbal.
Zadnja izmjena: Machak, dana/u 08 maj 2021, 15:33, ukupno mijenjano 1 put.
Mjau !

Avatar
braco
Postovi: 8716
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 08 maj 2021, 15:33

Malo gledam odlazne transfere ovog afričkog kluba s kojim smo potpisali saradnju.

Ove sezone jedan igrač im je potpisao za austrijskog bundesligaša Altach, jedan za španskog drugoligaša Fuenlabradu, jedan za španskog trećeligaša i jedan za KF Tirana.

U ostalim sezonama unatrag igrači su im potpisivali za Atletico Madrid U19, Leganes U19 (Kasim Adams koji sada nastupa za Hoffenheim u Bundesligi), Raja Casablanca, Extramadura U19 i još neke španske trećeligaše, američki drugoligaš i otprilike to je to.

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Paromlinac i 38 gostiju.