FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
75
14%
2. Borbu za Evropu
164
31%
3. Sredinu tabele
90
17%
4. Borbu za opstanak
202
38%
 
Ukupno glasova: 531

Argentina
Postovi: 1195
Pridružen/a: 20 avg 2011, 18:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Argentina » 06 feb 2023, 21:16

Hulahopka je napisao/la:
06 feb 2023, 21:01
Argentina je napisao/la:
06 feb 2023, 21:00
BlueSuperGiant je napisao/la:
06 feb 2023, 19:46
I ovaj matori metuzalem je kao relevantan? Sve te krpelje, a ovaj nehljebar je krpelj na kvadrat, treba s noge na nogu!
Bas ruzan komentar, jer ocito ne znas sta je sve ucinio za Zelju. I da ne znas, odron je komentar. A malo se raspitaj, ono sto je Ivica Osim kao fudbaler i trener, to je Zdenko Jelic u upravi i kao sportski direktor radio.
Napisi sta je uradio konkretno? Uhljup.obicni
Stvorio generaciju kao sportski direktor skupa sa Osimom koja je 1980 bila perfektna i napravila naveci uspjeh u evropi ikada.

Dogovarao i pregovarao odlaske tada nasih igraca, od Mese pa dalje.

Dogovorio tada da se izgradi sjeverna tribina koju nismo platili, nego iz sredstava grada i fondova od olimpijade.

Skupa sa Bukalom spasio fizicki niz trofeja i dokumenata u ratu.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)

Hulahopka
Postovi: 2487
Pridružen/a: 09 mar 2022, 12:53

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hulahopka » 06 feb 2023, 21:31

Stvorio pa nije Bog da stvori. Znas li ti koliko je tu još ljudi koje niko ne spominje. A ovaj 30 godina ublehari po klubu. Ono što sam napisao samo lični interesi. Gdje su se mogli okoristiti na ime kluba to su uradili. Kako si napisao ja mislio on uradio nešto konkretno za 50 godina. Spasio fizički trofej, ti se zajebavas izgleda.

Kod nas je moderno da navijaci skupe pare za tribinu, drugi ti daju pare a ti onda dodjes kažeš Miske napravio tribinu. Nije on nista napravio jer nije ulozio marke u bilo sta,e to vrijedi za ovog njegovog pajdasa kojem je davao pare dok je bio u klubu. Al pare koje su im došle naguzovace od transfera koje su napravili ljudi ranije.
Zadnja izmjena: Hulahopka, dana/u 06 feb 2023, 23:15, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
jointunija
Postovi: 659
Pridružen/a: 02 jul 2021, 16:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la jointunija » 06 feb 2023, 21:54

mavi je napisao/la:
06 feb 2023, 20:11
lendra je napisao/la:
06 feb 2023, 19:34

Poslusajte a pogotovo zadnji 5 min za investitoora i kako je odbijen vrlo zanimljivo
Je li pricamo o Zdenki Jelicu, koji poslije rata nije dao fudbalerima da treniraju na glavnom terenu?
Da se njega pitalo, još uvijek bi stadionom upravljalo sportsko društvo....
Hvala rahmetli Aliji Behmen koji je sve to presjekao i vratio FK njegovo.
Stariji znaju o čemu pričam...
Joj joj Zdenko,pa ti si bio direktor kad je Željo imao najjačeg sponzora ikad"Energoinvest"a mi jedva izborili opstanak,pred rat prva ekipa bojkotoval prvenstvo,jer nisi bio u stanju da im ispuniš uslove,zbog toga su ti tadašnji juniori dospjeli u prvi tim.
Kako te Boga nije stid?
Željovci uvijek treba da znate,da navijači prate klub a ne rezultate!

Hulahopka
Postovi: 2487
Pridružen/a: 09 mar 2022, 12:53

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hulahopka » 06 feb 2023, 22:01

Lopinasi stari,još pričaju lazi imaju obraza.

Predatod
Postovi: 421
Pridružen/a: 13 dec 2022, 18:34
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Predatod » 06 feb 2023, 22:06

Insider,Irfo,ljoZe?????
Mnoge godine sam proveo s tobom, gdje god igro bio tuuuu, znaj da nikad necu prestati s borbom TEBI VJERAN OSTAT CU!!!

Avatar
BlueSuperGiant
Postovi: 71
Pridružen/a: 31 jul 2021, 16:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BlueSuperGiant » 06 feb 2023, 22:14

Argentina je napisao/la:
06 feb 2023, 21:00
BlueSuperGiant je napisao/la:
06 feb 2023, 19:46
I ovaj matori metuzalem je kao relevantan? Sve te krpelje, a ovaj nehljebar je krpelj na kvadrat, treba s noge na nogu!
Bas ruzan komentar, jer ocito ne znas sta je sve ucinio za Zelju. I da ne znas, odron je komentar. A malo se raspitaj, ono sto je Ivica Osim kao fudbaler i trener, to je Zdenko Jelic u upravi i kao sportski direktor radio.

Kao prvi covjek uprave je stvarao tim i vodio upravu kada je Osim bio trener kada smo igrali 1/2 kupa Uefa i jedan od najzasluznijih za opstanak kluba i spasavanje onoga sto se spasilo u ratu.

Raspitaj se malo i odnosu sa navijacima, posebno njegovom sa Dzildom i poveznicom kluba i nastankom TM87.

Nevjerovatno kakav komentar za legendu kluba. Stidi se!
Kao prvo ovaj metuzalem nije legenda kluba. Kao drugo, u pitanju je najobicniji parazit, pravi pravcati krpelj koji gleda samo kako moze biti dobar od Zelje. Kao trece, vodi ga kuci ako ti je on dobar.

Avatar
jointunija
Postovi: 659
Pridružen/a: 02 jul 2021, 16:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la jointunija » 06 feb 2023, 22:17

KANA je napisao/la:
31 jan 2023, 20:08
dubioza144 je napisao/la:
31 jan 2023, 20:05
Rekli su do medjugorja bi trebao jedan igrac stic zato mi necemo ni u medjugorje jer nema igraca
:urnebes: 100% ni igraca ni medjugorja :tokralju: :tokralju: jesmo cirkus pa to je strasno a sve je krenulo od gospodara familije i onih mufte priprema u Livnu :facepalm:
E moj @KANA,haj što dođe igrač(a biće ih još),još vam govorim da SŠ želi da igra na travnatoj podlozi,što i treba,al eto mene ismijaše(kažu ne budali igramo u Konjicu) a sa Posušjem igramo kod njih,kao što smo trebali na Pecari da igramo.
Željovci uvijek treba da znate,da navijači prate klub a ne rezultate!

Avatar
Dejan1921
Postovi: 1984
Pridružen/a: 28 jan 2020, 09:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dejan1921 » 06 feb 2023, 22:26

Zdenko Jelić godinama gleda samo da se negdje uvali, pojede, popije na račun kluba ili nekog ko je u tom trenutku pri klubu, ovo što priča je vjerovatno lupetanje, ali mi kao navijači, koji smo prošlu godinu izvukli sa svojim akcijama zaslužujemo bolje objašnjenje vezano za investitora od onoga što je rečeno, pogotovo jer je to i sam predsjednik najavio.

Deladela1
Postovi: 12
Pridružen/a: 16 dec 2022, 14:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Deladela1 » 06 feb 2023, 22:57

Ovcina i velez ce prije dogovoriti sporazumni raskid nego da bude na tribini,to nije dobro ni za klub ni za igraca. A usmeno je sve dogovorio sa Zeljom 🙃😉.

Ejnur
Postovi: 241
Pridružen/a: 14 avg 2020, 16:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Ejnur » 06 feb 2023, 23:26

Nadam se da ce klub uraditi neki marketing za ove clanarine na dan utakmice protiv Leotara i da cemo taj dan dobiti 1000-2000 clanarina.

Bojudaosinebu
Postovi: 1025
Pridružen/a: 24 maj 2022, 19:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Bojudaosinebu » 06 feb 2023, 23:46

Uzasna utakmica naseg tima.

Tempero
Postovi: 519
Pridružen/a: 07 nov 2022, 19:14
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Tempero » 06 feb 2023, 23:54

Bojudaosinebu je napisao/la:
06 feb 2023, 23:46
Uzasna utakmica naseg tima.
Komentarises utakmicu svog tima tek tri dana poslije utakmice. Kasnis.


Argentina
Postovi: 1195
Pridružen/a: 20 avg 2011, 18:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Argentina » 07 feb 2023, 08:28

BlueSuperGiant je napisao/la:
06 feb 2023, 22:14
Argentina je napisao/la:
06 feb 2023, 21:00
BlueSuperGiant je napisao/la:
06 feb 2023, 19:46
I ovaj matori metuzalem je kao relevantan? Sve te krpelje, a ovaj nehljebar je krpelj na kvadrat, treba s noge na nogu!
Bas ruzan komentar, jer ocito ne znas sta je sve ucinio za Zelju. I da ne znas, odron je komentar. A malo se raspitaj, ono sto je Ivica Osim kao fudbaler i trener, to je Zdenko Jelic u upravi i kao sportski direktor radio.

Kao prvi covjek uprave je stvarao tim i vodio upravu kada je Osim bio trener kada smo igrali 1/2 kupa Uefa i jedan od najzasluznijih za opstanak kluba i spasavanje onoga sto se spasilo u ratu.

Raspitaj se malo i odnosu sa navijacima, posebno njegovom sa Dzildom i poveznicom kluba i nastankom TM87.

Nevjerovatno kakav komentar za legendu kluba. Stidi se!
Kao prvo ovaj metuzalem nije legenda kluba. Kao drugo, u pitanju je najobicniji parazit, pravi pravcati krpelj koji gleda samo kako moze biti dobar od Zelje. Kao trece, vodi ga kuci ako ti je on dobar.
Samo napisane gluposti bez ikakve argumentacije. Iznad moje napisano je tako i ne moze se osporiti da je covjek dio toga i glavni kotac uprave za taj period.

"Vodi ga kuci, ako ti je dobar" je dovoljna recenica s tvoje strane da te se ne moze ozbiljno shvatati i da se vidi tvoji intelektualni dometi.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)

Hansestadt
Postovi: 2466
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hansestadt » 07 feb 2023, 09:02

Hulahopka je napisao/la:
06 feb 2023, 21:31
Stvorio pa nije Bog da stvori. Znas li ti koliko je tu još ljudi koje niko ne spominje. A ovaj 30 godina ublehari po klubu. Ono što sam napisao samo lični interesi. Gdje su se mogli okoristiti na ime kluba to su uradili. Kako si napisao ja mislio on uradio nešto konkretno za 50 godina. Spasio fizički trofej, ti se zajebavas izgleda.

Kod nas je moderno da navijaci skupe pare za tribinu, drugi ti daju pare a ti onda dodjes kažeš Miske napravio tribinu. Nije on nista napravio jer nije ulozio marke u bilo sta,e to vrijedi za ovog njegovog pajdasa kojem je davao pare dok je bio u klubu. Al pare koje su im došle naguzovace od transfera koje su napravili ljudi ranije.
Pa eto ti napravi plan i budzet za drugu tribinu, pokreni akciju, prikupi pare, i napravi. Sto ti to ne uradis?

Hulahopka
Postovi: 2487
Pridružen/a: 09 mar 2022, 12:53

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hulahopka » 07 feb 2023, 10:15

Hansestadt je napisao/la:
07 feb 2023, 09:02
Hulahopka je napisao/la:
06 feb 2023, 21:31
Stvorio pa nije Bog da stvori. Znas li ti koliko je tu još ljudi koje niko ne spominje. A ovaj 30 godina ublehari po klubu. Ono što sam napisao samo lični interesi. Gdje su se mogli okoristiti na ime kluba to su uradili. Kako si napisao ja mislio on uradio nešto konkretno za 50 godina. Spasio fizički trofej, ti se zajebavas izgleda.

Kod nas je moderno da navijaci skupe pare za tribinu, drugi ti daju pare a ti onda dodjes kažeš Miske napravio tribinu. Nije on nista napravio jer nije ulozio marke u bilo sta,e to vrijedi za ovog njegovog pajdasa kojem je davao pare dok je bio u klubu. Al pare koje su im došle naguzovace od transfera koje su napravili ljudi ranije.
Pa eto ti napravi plan i budzet za drugu tribinu, pokreni akciju, prikupi pare, i napravi. Sto ti to ne uradis?
Pre inteligentan post nema sta.


Bojudaosinebu
Postovi: 1025
Pridružen/a: 24 maj 2022, 19:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Bojudaosinebu » 07 feb 2023, 10:49

Dobrodošao Armine i pamet u glavu, ovo ti je posljednja prilika.

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15897
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la svrakino1921 » 07 feb 2023, 11:34

Baždarević o dolasku investitora na Grbavicu: Knjiga još nije zatvorena
PREMIJER LIGA BIH07/02/2023 u 10:58 h
Legendarni Mehmed Baždarević govori za ****


Eldin Diglisić, Bosanac s adresom u Sjedinjenim Američkim Državama, uspješan biznismen, krajem juna 2022. godine, na redovnoj sjednici skupštine FK Željezničar, izabran je za strateškog partnera kluba. Premda se očekivalo kako će se do kraja godine realizirati cijeli proces - to se nije desilo. U cijeloj priči spominjala se i nekadašnja desetka tima sa Grbavice - Mehmed Baždarević. Za Oslobođenje o svemu je govorio nekadašnji selektor bh. nogometne reprezentacije, popularni Meša.

POGON
Na početku je istakao kako je bio od početka procesa unutra. Želio je, sa svim ljudima koji su učestvovali u ovim pregovorima, napraviti nešto veliko za klub.


- Investitori, vrlo uspješni i bogati ljudi, prije svega, ljudi koji poznaju Želju željeli su doći u tim sa Grbavice sa ozbiljnim namjerama. Cilj je bio da se saniraju dugovi i napravi iskorak. Također, htjeli su poboljšati uslove i stvarati bolju infrastrukturu za moderniji i napredniji klub. Dakako, bio je plan da se profesionalni pogon razvija i da se postane klub koji je u stanju da izlazi u Evropu i ima zapaženu ulogu. Kao drugo, razvoj mladih i škola fudbala su podvučeni kao izuzetno bitni, jer Željo je bio i ostao klub koji stvara. Pod tri, naglašena je ekonomija kluba. Htjeli su napraviti bolju budućnost, da se klub samofinansira, kazao je u jednom dahu Baždarević.

Izdvojio je jednu rečenicu koja ga je posebno dojmila.

- Često mi je jedan od investitora govorio: “Kada se rodiš sa Željom, kada provedeš djetinjstvo uz ovaj klub, mislim da niko ne može voljeti više plavi tim’’. To je bila jedna izuzetna rečenica koja me dotakla i davala snagu da s tim ljudima idem u ovo što su bili zamislili. Plan je bio jasan, od 2022. do 2030. godine. Radi se o vrlo sposobnim, stručnim ljudima. S druge strane, bili su sposobni ljudi involvirani i od strane kluba. Potrošeno je puno vremena, energije i novca. Nažalost, nismo došli do kraja. No, knjiga nije zatvorena. Moraju se nastaviti razgovori i naći rješenja da ozbiljni i uspješni ljudi dođu u naš klub, poručio je popularni Meša.



Nekadašnji nogometaš Željezničara otkrio je kako su tekli pregovori.


- Na početku su investitori bili ubijeđeni da mogu kupiti Željezničar. Međutim, ispostavilo se da je to nemoguće na način na koji su to oni zamislili. Po zakonskim osnovama je bilo nemoguće i zbog toga je sve trajalo toliko dugo. Sa predstavnicima kluba tražilo se najbolje rješenje za klub, ali i za investitore. Nažalost, nije bilo pravog puta. Organizacijski, klub nije bio spreman za takvo nešto. Osim toga, američka porezna uprava napravila je puno prepreka ljudima koji su željeli investirati. Mislim da se i u Željezničaru stvari moraju reorganizirati. Kao prvo, da se skupština organizuje drugačije, da bude pet ili šest ljudi koji upravljaju i koji će odlučiti ko će i kako doći, te kako će upravljati klubom. Mislim da je sada sve komplikovano i teško. Također, mislim da su zakoni u BiH velika prepreka. Ne samo za Želju nego i za ostale klubove. Nadam se da će doći do promjene i da će olakšati dolazak investitora u našu zemlju, ne samo u fudbal nego u sport. Vjerujem da je sada samo zastoj i da će doći bolja vremena - što prije. Da dođu ljudi koji žele dobro bh. sportu, podvukao je naš sagovornik.


ISKRENE NAMJERE
Nastavio je priču.

- Još jednom ponavljam. Ljudi kvalitetni i stručni s obje strane su puno radili. No, treba tražiti način, jer su investitori još zainteresovani. Na kraju, dali su i veliku finansijsku podršku klubu bez potraživanja za ono što su uložili. Samim tim su pokazali da žele investirati u klub i da vole Željezničar. Da će težiti da naprave nešto dobro, ne samo za Želju nego i za grad i cijelu BiH i za našu djecu.


Baždarević je istakao kako su namjere investitora iskrene.

- Radi se o ljudima koji su ostvareni, imaju karijere, veliki novac. Biznis je bio u drugom planu. Premda se sada provlači kako se željelo doći i uzeti nešto, a to nije tačno i to niko od nas ne bi dozvolio.

Bivši veznjak tima sa Grbavice istakao je zašto se upustio u ovu priču.

- Jednostavno, radi se o pojedincima koje poznajem već dugo. A one koje nisam znao, upoznao sam. Shvatio sam da se radi o ljudima iskrenih namjera za sport i klub. Zato sam i ja trošio novac i vrijeme godinu i po. Nije mi žao, zato što je to za Želju. Nadam se da će, ako ne ovi, doći neki drugi investitori i napraviti ono što svi mi želimo. Jedan moćan i moderan klub, moćnu firmu koja se zove FK Željezničar, zaključio je Baždarević.


slika

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 07 feb 2023, 11:39

Meša dragi prestani više šuplju prosipati.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.