FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
75
14%
2. Borbu za Evropu
164
31%
3. Sredinu tabele
90
17%
4. Borbu za opstanak
202
38%
 
Ukupno glasova: 531

Avatar
HongKong
Postovi: 2111
Pridružen/a: 29 apr 2019, 15:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la HongKong » 25 jul 2021, 13:59

braco je napisao/la:
25 jul 2021, 13:21
HongKong je napisao/la:
25 jul 2021, 12:43
Ma realno nama je Mujezinovic postao najveca uzdanica u napadu, a to nije dobro. Moze svakome napraviti probleme, ali ima obicaj da totalno nestane s terena u oba pravca. Moramo mi rijesiti te krilne pozcije ako hocemo nesto napraviti. U redu je ovakva postavka protiv Radnika, Posusja, Leotara kad treba da imas loptu i da vrsis pritisak stalno gdje brzina i nije neka prednost. Onda dobro dodje tehnika igraca, dobar sut i s krila ulazak u sredinu pa imas opciju da sutas ili podvalis loptu. Tada nema koristi od probijanja po krilu i ubacivanja unutra jer je vec bruka igraca ispred gola. Ipak, za ove egal utakmice i one gdje bi trebali biti podredjeni treba nam brzina po krilima i pravi krilini igraci na tim pozicijama.
Nikada mi nece biti jasno zasto je stavio Subasica pored Mekica u vezni red, a recimo Boju ostavio na prednjem veznom. Kad je vec izveo Becu morao je Bojo nazad, a Subasic u sredinu, Gasal na krilo. Vidjelo se kod prvog gola da Sedad nije za tu poziciju. Trcao je za Dofom 40 metara, nit ga moze stici nit se sjetio da napravi faul i sprijeci opasan napad. To bi Mekic ili Beca hladno pokosili. Desilo nam se najgore odmah smo primili izjednacujuci gol i tada je ekipa pala. Uvodjenje Bekrica definitivno prelomilo utakmicu u korist Tuzle. Vec druga utakmica u nizu kako lik ulazi i pokazuje da nema vise sta traziti u profesionalnom fudbalu. Apsolutno nista korisno nije napravio, dapace izgubio je par lopti i upropastio onu sansu sa slobodnim da probamo nesto napraviti. Bitno je da je on s 30 metara opalio.

Juricic bas dobro igra na pocetku, sve sto napravimo on je umjesan. Mekic i Beca jako dobri u destrukciji igre i dok su oni na terenu ne prave nam sanse. Bojo, iako kako braco kaze najopasniji, fali mi nekako na terenu da uzme vise odgovornosti da trazi loptu i u gradnji napada. Kako god zadovoljan sam ovom sredinom. Subasic jucer nekoliko losih odluka. Prvo onaj korner kad Mujezinovic petom ostavi loptu, autoput prema golu on je hladno nabi do prve stative Krpicu na glavu. Jos nekoliko cudnih poteza. Mujezinovic jednostavno nije kalibar da bude vodja ove ekipe. Moze on dosta pomoci ako se pametno koristi, ali je ono mahalski igrac, neke rolinge, pete, zajebancije. Dobro nekad dodje, ali mora to dosta ozbiljnije. Vise pomagati bekovima na obje strane. Cak se i tu osjeti nedostatak brzine i skolovani krilni igraci koji ce pomagati u defanzivi bekovima. Kako je usao Efendic i Nukic se pomjerio naprijed silovali su nas jer su imali dva bocna igraca koja ne ulaze u sredinu nego napadaju vanjsku stranu i Malic je bio konstantno u situaciji kada mora braniti dva igraca.

Odbrana sasvim pristojna kako smo ocekivali. Posebno Drina i Blazevic koji su bolja strana te linije. Vrhovac dosta pliva, ali ima ogromnu zelju i to ga nekad ponese vise nego sto treba. Malic mi je onako ni tamo ni vamo, ali je bas mlad momak i imao je par prodora u ove dvije utakmice. Ne treba smetnuti s uma da je igrao protiv Zakarica i Nukica prvi mozda i najbolji igrac lige, a drugi dogurao do reprezentacije. Tesko da ce imati tezi posao osim mozda jos protiv Fanima.

Kada registrujemo ove nove igrace bice to za klasu bolje. Imat cemo odlicnog veznog igraca pa necemo morati izmisljati s pomjeranjem Subasica nazad, imat cemo i Zdunica koji moze igrati sve naprijed pa moze zamijeniti i Juricica i Mujezinovica i Subasica. Ukoliko se i Zec dozove, mada nece, imali bi jos jednog ekstra igraca koji kad god igra napravi sranje protivnicma da li golovima ili asistencija.
Vrhunski si analizirao, slažem se. :thumbup:

Pogotovo si dobro opisao dio za Efendića, Nukića i Malića.

Dok ne vidim kako Crnčević igra, ja ne bih dirao trio u vezi Beća- Mekić - Bojo. Po meni su obavili jako dobar posao u ove 2 utakmice. Recimo mene Borac i Tuzla City uopšte nisu oduševili u utakmicama protiv nas. I mislim da treba tome dati i zasluge veznom redu koji stvarno lavovski se bori. Po meni smo poprilično neutralisali ta 2 protivnika koji su igrački dosta jači od nas. Više su nam bodove otkinuli na individualni kvalitet i neko neiskustvo nego nešto da su nas sistemski dobili. A kad Željo izgubi zbog razloga čisto jer je neko individualno bolji od nas onda ja nemam šta puno zamjerit jer yebiga tako je kako je, na te stvari ne možeš utjecati.

Beća i Mekić poprilično dobro rade taj defanzivni posao i zato ih ne bi dirao. Boju bih ostavio jer po meni je on najdirektniji vezni po protivnički go. Bojo naravno da nije idealan igrač ali je stalno prijetnja po protivnički go jer evo ponavljam se ko papagaj ali stvarno ima odličnu kretnju bez lopte i stalno vreba iz sjene u nekim situacijama i zna se zadesit na pravom mjestu i upravo je i u prethodne 2 sezone zabio par takvih golova. Također ne libi se da opuca po golu, imao je eto jučer par finih situacija. I ona kretnja kad mu je Juričić dao loptu i Bojo pucao pravo u golmana je jedna od stvari na koje mislim. Ima fin šut Bojo, znao je u Mladosti i Vitezu baš lijepih golova dati.

Pogledajmo malo i neke šampionske ekipe proteklih godina (iako naravno mi nemamo takve ambicije ove sezone). Svaka ta ekipa na poziciji iza napadača nije imala baš one klasične playeve koji će samo razigravat tipa Čurjurić, Ramović, Zeba (onaj Zeba iz 2017 s kojim smo mi jurili titulu) nego više kao neke polušpice ili ofanzivne vezne koji su jako diretni po protivnički go kao Rahmanović, Bilbija i Vranješ. Zato se meni sviđa ova ideja s Bojom na ofanzivnom veznom jer je on najbliže što može nešto takvo odglumit iako naravno nije u rangu Rahmanovića ili Bilbije i što se naravno razlikuju po još nekim karakteristikama.
Slazem se i vezni red nam i jeste najveca snaga. Mada to se i moglo pretpostaviti, svi su mladji, dosta trce i to je vec 80% posla. Niko ih ne prolazi lagano. Spomenuo sam Crncevica jer ce nam dati sirinu na toj poziciji. Da je on jucer usao umjesto Bece mi sigurno ne bi onako lagano primili izjednacujuci gol. Definitivno treba ostaviti trojku da igra. Mekic je bas dobar igrac, prava radilica i mnogo ranije je on trebao dobiti mjesto u Zelji. Meni Bojo djeluje jos uvijek u nekom grcu, nikako da se opusti, ima on dosta kvaliteta i treba ih pokazati na terenu.
Ono sto mi se posebno svidjelo jesu sutevi s distance. Kad god je bila prilika i Bojo i Mekic su zategli. Vidjeli smo kako jedan od boljih golmana u ligi ispusta lopte i prolaze mu kroz usi. Samo treba jednostavno igrati. Dosta smo napredovali i tu, brze se igra, kad prvom uvezemo par pasova vec smo pred golom s viskom u napadu. Mene su do sad odusevili Drina i Beca, nikakvog zaostatka nemaju u fizikalijama u odnosu na seniore, dobri su u duelu, samo jos iskustva i rutine da steknu. Beca jos malo da poradi na odgovornosti, par puta mu je igrac bjezao u medjuprostor pa su Mekic i Blazevic morali cupati, ali fino trci, poprilicno je dobar u duelima na sredini i fakat uz Mekica imamo dobar blok ispred odbrane.

Realno obje utakmice smo ispustili bodove zbog nedostatka sirine na klupi. Cim ti moras izmisljati s pozicijama i gurati nekog negdje gdje nekad znao odigrati nije dobro. Eto naveo sam vise puta Subasica kojem je pobjegao igrac za prvi gol, da su tu bili neki od pravnih veznjaka to se ne bi desilo barem bi napravili faul i dobili zuti karton. Vidio je to i Ivkovic pa je Durakovica uveo, ali jbg bilo je kasno.
Prva utakmica promjena Juricic Bekric. Celo je uvijek za sebe vezao dva igraca na centru, primao lopte i odlagao na stranu pa su i bekovi Borca morali razmisljati o defanzivi i kontrama. Kad je Bekric usao nije mogao dobijati duele, nije odlagao lopte nego ih peljao dok ne izgubi sto je dozvolilo igracima Borca da kampuju oko naseg gola i bek je konstantno isao naprijed i odvlacio jednog igraca od Zakarica da bi ostao 1 na 1 s Malicem. Da smo i tu imali barem Zdunica da udje umjesto Juricica bili bi opasni do kraja utakmice i sigurno bi Borac morao napadati s manje igraca.

Zato kazem da cemo mi biti puno ozbiljniji uz ove nove igrace, pa cemo mijenjati poziciju za poziciju, necemo padati totalno nakon izmjena. Vistica kazu da je dobar, moze dosta pomoci da se napravi i dupli blok s dva beka na stranama pa ne bi Nukic imao autoput pred sobom. Kad se umori neko iz veznog reda imas Crncevica koji bi mogao pokazati koliko nam je zapravo liga losa. Zdunic naprijed, Jahic ce biti tu da ni u slucaju krize ne gledamo Kosorica.
Najbolje od svega je sto cemo mi nakon ove sezone imati nekoliko igraca koje mozes prodati. Obzirom na ugovore niko ne garantuje da cemo uzeti pare za njih, ali nema nema druge nego i o tome razmisljati. Drina, Beca, Malic, Subasic, Bojo, Vrhovac, pa i Juricic i Mekic su jos uvijek u finim godinama. Bice to dobro.
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
Zeljo21
Postovi: 303
Pridružen/a: 31 maj 2021, 17:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo21 » 25 jul 2021, 14:20

Blazevic u dvije utakmice nije nikako los.

Avatar
kolezeljovac
Postovi: 4012
Pridružen/a: 06 jul 2017, 15:55
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kolezeljovac » 25 jul 2021, 15:00

Zeljo21 je napisao/la:
25 jul 2021, 14:20
Blazevic u dvije utakmice nije nikako los.
:thumbup:
Slažem se, Blažević i više nego pozitivno iznenađenje, samo se i njemu kao i ostalim mora nastaviti podrška davati i biće ovo dobro do zime.
Po mom mišljenju samo da ovo izdržimo do kraja jesenjeg dijela, a nadam se da se navijači neće zabranjivati pa bi se s tim i finansijski koliko toliko oporavili.

Ono što je jedino važno je to da trebamo svi mi svaku utakmicu na Grbavici dolaziti u što većem broju i davati konstantno podršku ovim momcima.

Tomislav Ivković je itekako dobar trener za nas i nadam se da će mu se dati dugoročni angažman i prostor u odlučivanju jer je već donio veliki napredak u ugri.

Samo jako! Mi smo Željini, Željo je naš!
Ja ću biti sijed, ja ću biti star. Al' voljet ću i tad Željezničar! TM'87 1921!

Admir74
Postovi: 3449
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 25 jul 2021, 15:19

Ovo je dobro!

Samo podrška ovoj ekipi !!! Podrška Marenciju i Tomi. :salut:

Volim te Željo!!!

Kometa
Postovi: 895
Pridružen/a: 28 jul 2020, 12:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Kometa » 25 jul 2021, 16:29

Puno bi ekipi znacila dobra posjeta protiv posusja.Ja se nadam bar 5000.

WOLF20
Postovi: 2163
Pridružen/a: 14 nov 2020, 23:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la WOLF20 » 25 jul 2021, 16:35

Sve ispod 4.000 je bruka, treba malo hajcanja i sa zvanicne.
“I'll Make Him an Offer He Can't Refuse?”

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 25 jul 2021, 16:38

Mora Klub iskoristiti ovaj momenat sto navijaci nisu ljuti nakon poraza i vec od sutra poceti hajcati raju. Neki video ili nesto slicno da se uradi. Ne ono ko Borac pa da motiviras protivnika i prospes se ko riza nego da fokus bude na podrsci nasim igracima i pomoci Klubu sa financijske strane.

Pobjeda protiv Posusja se namece kao imperativ jer idemo Zrinjskom kolo nakon toga. Klub ima obavezu i zadatak da registruje igrace i nahajca raju, igraci i trener da se spreme, a mi da dodjemo u sto vecem broju.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

WOLF20
Postovi: 2163
Pridružen/a: 14 nov 2020, 23:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la WOLF20 » 25 jul 2021, 16:40

LjoZee je napisao/la:
25 jul 2021, 16:38
Mora Klub iskoristiti ovaj momenat sto navijaci nisu ljuti nakon poraza i vec od sutra poceti hajcati raju. Neki video ili nesto slicno da se uradi. Ne ono ko Borac pa da motiviras protivnika i prospes se ko riza nego da fokus bude na podrsci nasim igracima i pomoci Klubu sa financijske strane.

Pobjeda protiv Posusja se namece kao imperativ jer idemo Zrinjskom kolo nakon toga. Klub ima obavezu i zadatak da registruje igrace i nahajca raju, igraci i trener da se spreme, a mi da dodjemo u sto vecem broju.
To je to :tokralju:
“I'll Make Him an Offer He Can't Refuse?”

let3
Postovi: 29064
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la let3 » 25 jul 2021, 16:45

LjoZee je napisao/la:
25 jul 2021, 16:38
Mora Klub iskoristiti ovaj momenat sto navijaci nisu ljuti nakon poraza i vec od sutra poceti hajcati raju. Neki video ili nesto slicno da se uradi. Ne ono ko Borac pa da motiviras protivnika i prospes se ko riza nego da fokus bude na podrsci nasim igracima i pomoci Klubu sa financijske strane.

Pobjeda protiv Posusja se namece kao imperativ jer idemo Zrinjskom kolo nakon toga. Klub ima obavezu i zadatak da registruje igrace i nahajca raju, igraci i trener da se spreme, a mi da dodjemo u sto vecem broju.
A šta ako se kiksa i protiv Posušja ? hoce li i dalje biti hajcanja raje ili ce biti pljuvanje igrača, tjeranje trenera, uprave itd - kao prošle sezone.


I zna li se kad ce Ivković moci sjesti na klupu, ko svaki normalan trener :crazy:

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ReX » 25 jul 2021, 16:49

let3 je napisao/la:
25 jul 2021, 16:45
LjoZee je napisao/la:
25 jul 2021, 16:38
Mora Klub iskoristiti ovaj momenat sto navijaci nisu ljuti nakon poraza i vec od sutra poceti hajcati raju. Neki video ili nesto slicno da se uradi. Ne ono ko Borac pa da motiviras protivnika i prospes se ko riza nego da fokus bude na podrsci nasim igracima i pomoci Klubu sa financijske strane.

Pobjeda protiv Posusja se namece kao imperativ jer idemo Zrinjskom kolo nakon toga. Klub ima obavezu i zadatak da registruje igrace i nahajca raju, igraci i trener da se spreme, a mi da dodjemo u sto vecem broju.
A šta ako se kiksa i protiv Posušja ? hoce li i dalje biti hajcanja raje ili ce biti pljuvanje igrača, tjeranje trenera, uprave itd - kao prošle sezone.


I zna li se kad ce Ivković moci sjesti na klupu, ko svaki normalan trener :crazy:
Znam da je to nepopularno reci, ali mi moramo pobjediti Posusje iduci vikend..

Ivkovica nema jos par kola.
@igrajlopte 🐦

WOLF20
Postovi: 2163
Pridružen/a: 14 nov 2020, 23:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la WOLF20 » 25 jul 2021, 16:58

Nema veze sta bude protiv Posusja igracima treba dati podrsku... Sampioni ne mozemo biti, ispasti takodjer ne mozemo tako da ovu sezonu treba iskoristiti za neke druge stvari kao sto su promocija mladi igraca
“I'll Make Him an Offer He Can't Refuse?”

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 25 jul 2021, 17:15

let3 je napisao/la:
25 jul 2021, 16:45
A šta ako se kiksa i protiv Posušja ? hoce li i dalje biti hajcanja raje ili ce biti pljuvanje igrača, tjeranje trenera, uprave itd - kao prošle sezone.
Ne moze se ovo porediti ni sa jednom sezonom godinama unazad. Tad smo i imali bolje igrace, pripreme pocinjali na vrijeme, u 95% slucajeva prvo kolo imali kompletiranu ekipu, registrovanu. Igraci i trener trebaju biti jos neko vrijeme izuzeti iz kritika jer ovi rezultati su posljedica gresaka iz Uprave, direktora ili koga vec. Nije im omoguceno na vrijeme da pocnu pripreme, treneru nisu registrovali ugovor, nisu mu ni kompletirali ekipu. Ali, ni te ljude nemas sad sta pljuvati kad smo u procesu stvaranja organa kluba i mogu vrlo lahko za 15-20 dana biti bivsi svi.

Pobjeda protiv Posusja je imperativ ne zbog pozitive i hajcanja nego sto je vakat da probijemo led i momci budu nagradjeni za trud. Da ne bude da upadnu ko prosle polusezone u neku "depresiju" i neces ni naopako izvuci nikakav rezultat. Poslije ides Zrinjskom gdje te Bilbija sam moze rijesiti s obzirom na svoj kvalitet kao zadnju u Mostaru. E, ako ne bude novih registrovanih igraca i toga onda cemo opet ko sto sam jucer pisao prije utakmice igrati dok prvih 11 ima snage i stat cemo kad nestane. Tad nemas sta ocekivati.

Samo svima u glavi treba da bude da na domacu dolazimo zbog Zelje i da njemu financijski pomognemo dok mozemo, tj. dok ne stave zabranu i da bilo kakav rezultat ekipe, potez Uprave ne smije biti izgovor za izostanak.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Muki15
Postovi: 537
Pridružen/a: 19 maj 2021, 22:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Muki15 » 25 jul 2021, 17:17

Posušje veoma dobra ekipa,bit će veoma teško,nelibe se igrat napadački,egal su sa Sarajevom što se tiče napadačkih oscilacija,naša najveća prednost su Grbavica i navijači
....."Kad dođu teški dani i kada ti loše krene,digni pogled ka tribini,ugledat ćeš tamo mene...."
..." S JUGA SE PJESMA ORI,BORI SE ŽELJO BORI.....!
FK Željezničar 💙
FC Juventus ⚫⚪
Rafa Nadal 🎾

Muki15
Postovi: 537
Pridružen/a: 19 maj 2021, 22:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Muki15 » 25 jul 2021, 17:29

Kako sad svi pišu o ovim diskutabilnim situacijama Sarajeva,Tuzle City,a prošle sezone kad su nas klali na pojedinim tekmama niko ništa pisao nije....
....."Kad dođu teški dani i kada ti loše krene,digni pogled ka tribini,ugledat ćeš tamo mene...."
..." S JUGA SE PJESMA ORI,BORI SE ŽELJO BORI.....!
FK Željezničar 💙
FC Juventus ⚫⚪
Rafa Nadal 🎾

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ReX » 25 jul 2021, 17:33

Posusje tipicna mesarska ekipa. Cim se malo brze pocne kretati lopta oni se sture. U odbrani imaju spore stopere dok u napadu su sve osim konkretni.

Moraju nasi uzeti tri boda iduci vikend, pricajte sta hocete haha.
@igrajlopte 🐦

Avatar
wolfie
Postovi: 3240
Pridružen/a: 21 feb 2020, 14:20
Lokacija: Baza!
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la wolfie » 25 jul 2021, 17:37

Posusje presporo i previse staro, napokon da cemo na onom tepihu imati brzinu na svojoj strani. Nas je Radnik nadtrcavao na nasem terenu...
Život je pun uspona i Padova je grad u Italiji.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ReX » 25 jul 2021, 17:42

Ma u kratko, Posusje je katastrofa ljudi dragi. Jedan od top kandidata za ispadanje.
@igrajlopte 🐦

Muki15
Postovi: 537
Pridružen/a: 19 maj 2021, 22:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Muki15 » 25 jul 2021, 17:42

Odbrana Posušja je presmiješna
....."Kad dođu teški dani i kada ti loše krene,digni pogled ka tribini,ugledat ćeš tamo mene...."
..." S JUGA SE PJESMA ORI,BORI SE ŽELJO BORI.....!
FK Željezničar 💙
FC Juventus ⚫⚪
Rafa Nadal 🎾

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ReX » 25 jul 2021, 17:43

Mozda ne znaju dati gol, ali zato se jos gore brane. – HSK Posusje

:kafa:
@igrajlopte 🐦

WOLF20
Postovi: 2163
Pridružen/a: 14 nov 2020, 23:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la WOLF20 » 25 jul 2021, 17:45

ReX je napisao/la:
25 jul 2021, 17:42
Ma u kratko, Posusje je katastrofa ljudi dragi. Jedan od top kandidata za ispadanje.
Rudar P, Posusje i Radnik su kandidati trenutno.
“I'll Make Him an Offer He Can't Refuse?”

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: MojaMalenkost, segasega1 i 32 gosta.