FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
75
14%
2. Borbu za Evropu
164
31%
3. Sredinu tabele
90
17%
4. Borbu za opstanak
202
38%
 
Ukupno glasova: 531

Avatar
godrina
Postovi: 2826
Pridružen/a: 17 avg 2014, 17:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la godrina » 25 maj 2023, 08:43

Dobar je igrac, bitan. Da nema tih mana igrao bi u bundes jbg. Ne znam gdje nac tolike pare ali valjalo bi podpisat ga na godinu i po : dvije.
Uvijek mi imamo problem sa kadrom, ta napustanja ali i uvijek sklopimo finu ekipu. Vjerujem da ce tako bit i sad. Mladi i brzi nam trebaju.
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.
Glupahopka - neizivljeni debil

Avatar
elSaik
Postovi: 1100
Pridružen/a: 02 jun 2010, 17:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la elSaik » 25 maj 2023, 09:11

Jel već počelo pljuvanje po čovjeku ni krivom ni dužnom? Treba ga zadržati ukoliko možemo. Ukoliko ne možemo, treba stvarati klub koji može takve igrače zadržati. I to je to. Ako želimo stabilnost i dugoročni uspjeh, moramo biti klub koji je u stanju zadržati igrača kojeg želi zadržati.

Neutralan75
Postovi: 12
Pridružen/a: 23 maj 2023, 14:00
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neutralan75 » 25 maj 2023, 10:07

Ja sam Santosa pratio 2 sezone u Rudaru. Prve sezone u ligi RS i druge u premijer ligi.Ne znam,po meni je on samo solidan igrač,ništa više. Brzina mu je top,ali ima dosta lošu realizaciju. Vidim kod vas je dao čini mi se 5 golova. Ali dosta se ispromašivao kad izadje sam na golmana. To mu je i u Rudaru bio problem. Zadnju polusezonu je skroz izgubio bio mjesto u timu. Doduše,u Prijedoru je baš loš teren bio,pa brzina njegova nije dolazila do izražaja. Po meni je Amoa dosta korisniji za ekipu. Konstantan,plus što dosta i odbrani pomaže.

Avatar
gegenpressing
Postovi: 197
Pridružen/a: 28 apr 2023, 20:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la gegenpressing » 25 maj 2023, 10:22

godrina je napisao/la:
25 maj 2023, 08:43
Dobar je igrac, bitan. Da nema tih mana igrao bi u bundes jbg. Ne znam gdje nac tolike pare ali valjalo bi podpisat ga na godinu i po : dvije.
Uvijek mi imamo problem sa kadrom, ta napustanja ali i uvijek sklopimo finu ekipu. Vjerujem da ce tako bit i sad. Mladi i brzi nam trebaju.
Nisu tolike pare,lupetaju ljudi.Niti ćeš to platiti sad i odmah,evo kad je Jaganjac otišao pa nismo još dobili naknadu za treniranje.Kad se prelazi unutar naše lige to je mizerija,jedino ako je igrač prolazio reprezentativne selekcije ili ide vani tad su naknade veće.
Ostaje samo njegov matični klub,sa kojim možeš napraviti sporazum da ih isplatiš pri prodaji.
Brohra ribo se...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61438
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 25 maj 2023, 10:23

Neutralan75 je napisao/la:
25 maj 2023, 10:07
Ja sam Santosa pratio 2 sezone u Rudaru. Prve sezone u ligi RS i druge u premijer ligi.Ne znam,po meni je on samo solidan igrač,ništa više. Brzina mu je top,ali ima dosta lošu realizaciju. Vidim kod vas je dao čini mi se 5 golova. Ali dosta se ispromašivao kad izadje sam na golmana. To mu je i u Rudaru bio problem. Zadnju polusezonu je skroz izgubio bio mjesto u timu. Doduše,u Prijedoru je baš loš teren bio,pa brzina njegova nije dolazila do izražaja. Po meni je Amoa dosta korisniji za ekipu. Konstantan,plus što dosta i odbrani pomaže.
Santosa ne treba gledati samo kroz brojeve, takav igrač odvlači pažnju protivnicima, treneri ga udvajaju i stvara se višak. Poenta današnjeg fudbala je u stvaranju viška i praznog prostora.

Sa kvalitetnim bekom bi on bio još ubojitiji. Santos igra sa Jašarevićem od kojeg se lopta odbija kao od drvo, pa je ponovo uspješan i probija po svojoj strani, uprkos Jašareviću.

Miro Stevanović, koji je naše najbolje poslijeratno krilo, je u svojoj posljednjoj sezoni zabio dva gola i imao deset asistencija pa se svršavalo na njega, a bio je stariji pet godina od Santosa.

Kod njega je specifična situacija zbog amaterskog ugovora i klub koji potpiše prvi profesionalni ugovor sa njim mora platiti naknadu za treniranje, tako da on nije klasični slobodan igrač i ova sredstva se mogu posmatrati kao obeštećenje.

Santos je veliki ispit za Bekrića i ovu Upravu, on je igrač oko kojeg se može graditi tim, igrač na kojem za godinu ili dvije možemo mnogo zaraditi i ako ga nekako uspijemo zadržati imaćemo veoma ozbiljnu ekipu za narednu sezonu.

Ljudi se ponašaju kao da nam treba milion eura za njega, a u stvari ne treba, sve se to može isplatiti u ratama, dogovoriti se sa bivšim klubovima, samo je važno podebljati mu platu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
bhsport
Postovi: 11290
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bhsport » 25 maj 2023, 10:27

Santos je i sa svojim manama klasa za ovu ligu i to je fakt.
Mi da smo pravi klub i da smo imali pravog trenera bi za godinu ispravili neke od njegovih mana. I ovakav bez mana moze u Austriju, Belgiju ili neku drugu razvojnu ligu da bi kasnije eventualnim radom u ozbiljnim klubovma mogao do bundeslige
On licno po svim pricama koje kruze zeli ostati u Zelji ali je problem menadzer koji mu trazi nesto vani.
I ako ode hvala mu, 5 golova, ne znam koliko asistencija ali dosta puno izborenih penala, te crvenih kartona, zute da ne spominjem.
I ne treba od Bekrica praviti Monchija, tek je na pocetku karijere, posrecilo mu se sa Santosom i Amoahom i tesko ce ih zadrzati, budimo svjesni toga.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61438
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 25 maj 2023, 10:36

bhsport je napisao/la:
25 maj 2023, 10:27
On licno po svim pricama koje kruze zeli ostati u Zelji ali je problem menadzer koji mu trazi nesto vani.
I ne treba od Bekrica praviti Monchija, tek je na pocetku karijere, posrecilo mu se sa Santosom i Amoahom i tesko ce ih zadrzati, budimo svjesni toga.
Meni je Bekrić ovdje najveća uzdanica, zna kako sve to funkcioniše, prošao je sito i rešeto, a menadžer zna da će mu se vrata zauvijek zatvoriti ako bude bezobrazan.

Amoahu će se ponuditi novi ugovor, sa njim je malo drugačija situacija, on nema mnogo izbora nego da pristane. Sa njegovim agentom bi se moglo uraditi još dobrog posla.
Evribadi sej Željo
Željoooo

19vendetta87
Postovi: 4596
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 19vendetta87 » 25 maj 2023, 11:10

Neutralan75 je napisao/la:
25 maj 2023, 10:07
Ja sam Santosa pratio 2 sezone u Rudaru. Prve sezone u ligi RS i druge u premijer ligi.Ne znam,po meni je on samo solidan igrač,ništa više. Brzina mu je top,ali ima dosta lošu realizaciju. Vidim kod vas je dao čini mi se 5 golova. Ali dosta se ispromašivao kad izadje sam na golmana. To mu je i u Rudaru bio problem. Zadnju polusezonu je skroz izgubio bio mjesto u timu. Doduše,u Prijedoru je baš loš teren bio,pa brzina njegova nije dolazila do izražaja. Po meni je Amoa dosta korisniji za ekipu. Konstantan,plus što dosta i odbrani pomaže.
Brate ako je on prosjecan, sta je onda Drljo, ili prethodnici poput Veselinovica, Zeca, Mujezinovica...
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
1921boy
Postovi: 5812
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 25 maj 2023, 11:16

gegenpressing je napisao/la:
25 maj 2023, 08:26
Bit je potpisati ga i ovog ljeta prodati,opet ga možeš amaterski vezati,ne znam gdje je tu problem,nema potrebe za dugoročnim odnosno profesionalnim ugovorom.
Daš mu platu 10-15k ta **** 3 mjeseca i složiš ga za 300-400€ ,još ako bude evropa,ode ko halva.
To je to. Ništa ni dodati ni oduzeti.

Avatar
Dejan1921
Postovi: 1984
Pridružen/a: 28 jan 2020, 09:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dejan1921 » 25 maj 2023, 11:36

Santos je, ako ne najbolji, onda medju tri naša najbolja igrača u ovoj sezoni. U sezoni u kojoj smo kolo pred kraj na pragu plasmana u Evropu u koju nismo išli u dvije uzastopne sezone. Naravno da ima mana, pa da uz ovu brzinu, prvi korak ima to još što vi spominjete da mu fali igrao bi odavno u puno jačim evropskim ligama.
Znamo i mi koliko smo igrački limitirani, ali ako želimo biti i u idućoj sezoni biti konkurentni za Evropu, za početak moramo zadržati najbolje igrače iz ove sezone i još na njih dovesti 2-3 minimalno ciljana pojačanja na deficitarnim pozicijama.

farisbond245
Postovi: 215
Pridružen/a: 28 nov 2022, 15:13
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la farisbond245 » 25 maj 2023, 12:58

Ne znam broji li neko koliko je Santos iznudio crvenih kartona čak ga ni Ćorluka nije moga cuvat

MrAlemKa
Postovi: 678
Pridružen/a: 22 avg 2020, 11:40
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MrAlemKa » 25 maj 2023, 14:21

Kakvog mi potencijala imamo za investitora… nez po cemu ih privlaci Sarajevo s tim da nemaju nista. Vjerovatno lakse pare peru preko njih..

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61438
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 25 maj 2023, 14:38

MrAlemKa je napisao/la:
25 maj 2023, 14:21
Kakvog mi potencijala imamo za investitora… nez po cemu ih privlaci Sarajevo s tim da nemaju nista. Vjerovatno lakse pare peru preko njih..
Pa upravo zato ih i privlači jer nemaju ništa. Pečat i dvije veš mašine. Kod nas samo imovina vrijedi 50 miliona.
Evribadi sej Željo
Željoooo

SEFI42
Postovi: 63
Pridružen/a: 26 jun 2019, 21:30
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la SEFI42 » 25 maj 2023, 14:51

.
Zadnja izmjena: SEFI42, dana/u 11 jun 2023, 11:46, ukupno mijenjano 1 put.

Hulahopka
Postovi: 2487
Pridružen/a: 09 mar 2022, 12:53

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hulahopka » 25 maj 2023, 14:56

gegenpressing je napisao/la:
25 maj 2023, 08:26
Hulahopka je napisao/la:
24 maj 2023, 22:12
Mora se platiti 150 hiljada naknada. Treba njemu dati 150 hiljada, treba ti 300.hiljada. Da li vrijedi dati te pare, sigurno da vrijedi. A uprava te pare ne može obwzbjediti za 13 života.
Bit je potpisati ga i ovog ljeta prodati,opet ga možeš amaterski vezati,ne znam gdje je tu problem,nema potrebe za dugoročnim odnosno profesionalnim ugovorom.
Daš mu platu 10-15k ta **** 3 mjeseca i složiš ga za 300-400€ ,još ako bude evropa,ode ko halva.
Ko će ti dati pola miliona, milion za igraca s amaterski.ugovorom baš me zanima?

Avatar
gegenpressing
Postovi: 197
Pridružen/a: 28 apr 2023, 20:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la gegenpressing » 25 maj 2023, 15:35

Hulahopka je napisao/la:
25 maj 2023, 14:56
gegenpressing je napisao/la:
25 maj 2023, 08:26
Hulahopka je napisao/la:
24 maj 2023, 22:12
Mora se platiti 150 hiljada naknada. Treba njemu dati 150 hiljada, treba ti 300.hiljada. Da li vrijedi dati te pare, sigurno da vrijedi. A uprava te pare ne može obwzbjediti za 13 života.
Bit je potpisati ga i ovog ljeta prodati,opet ga možeš amaterski vezati,ne znam gdje je tu problem,nema potrebe za dugoročnim odnosno profesionalnim ugovorom.
Daš mu platu 10-15k ta **** 3 mjeseca i složiš ga za 300-400€ ,još ako bude evropa,ode ko halva.
Ko će ti dati pola miliona, milion za igraca s amaterski.ugovorom baš me zanima?
Isti onaj što je krajem januara nudio 300k€,a možda i belgijanci ili ovi skandinavci.
Brohra ribo se...

Hulahopka
Postovi: 2487
Pridružen/a: 09 mar 2022, 12:53

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hulahopka » 25 maj 2023, 16:02

gegenpressing je napisao/la:
25 maj 2023, 15:35
Hulahopka je napisao/la:
25 maj 2023, 14:56
gegenpressing je napisao/la:
25 maj 2023, 08:26


Bit je potpisati ga i ovog ljeta prodati,opet ga možeš amaterski vezati,ne znam gdje je tu problem,nema potrebe za dugoročnim odnosno profesionalnim ugovorom.
Daš mu platu 10-15k ta **** 3 mjeseca i složiš ga za 300-400€ ,još ako bude evropa,ode ko halva.
Ko će ti dati pola miliona, milion za igraca s amaterski.ugovorom baš me zanima?
Isti onaj što je krajem januara nudio 300k€,a možda i belgijanci ili ovi skandinavci.
Niko nije davao nista. Koja će budala dati u januaru pola miliona a da zna da 5 mjeseci može dobiti dzaba. Samo treba malo uključiti mozak realno.. pa nisu ljudi koji rade na transferima levati ..
Zadnja izmjena: Hulahopka, dana/u 25 maj 2023, 16:03, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
bhsport
Postovi: 11290
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bhsport » 25 maj 2023, 16:03

Virtu4l je napisao/la:
25 maj 2023, 10:36
bhsport je napisao/la:
25 maj 2023, 10:27
On licno po svim pricama koje kruze zeli ostati u Zelji ali je problem menadzer koji mu trazi nesto vani.
I ne treba od Bekrica praviti Monchija, tek je na pocetku karijere, posrecilo mu se sa Santosom i Amoahom i tesko ce ih zadrzati, budimo svjesni toga.
Meni je Bekrić ovdje najveća uzdanica, zna kako sve to funkcioniše, prošao je sito i rešeto, a menadžer zna da će mu se vrata zauvijek zatvoriti ako bude bezobrazan.

Amoahu će se ponuditi novi ugovor, sa njim je malo drugačija situacija, on nema mnogo izbora nego da pristane. Sa njegovim agentom bi se moglo uraditi još dobrog posla.
Ma daleko da je uzdanica, da je mogao vec bi to zavrsio, a sjeti se da je izletio pun optimizma i svecano objavio kako ce i Santos i Hodzic produziti.
Kazem covjek tek pocinje ovaj posao treba mu dati vremena, mada bih ga ja radije negdje na klupi vidio, a Stilica kao sportskog direktora, em ima vise poznastava, igrao je u vise liga, prica vise jezika od Bekrica a o igrackim kvalitetama ne bih.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
gegenpressing
Postovi: 197
Pridružen/a: 28 apr 2023, 20:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la gegenpressing » 25 maj 2023, 16:10

Hulahopka je napisao/la:
25 maj 2023, 16:02
gegenpressing je napisao/la:
25 maj 2023, 15:35
Hulahopka je napisao/la:
25 maj 2023, 14:56


Ko će ti dati pola miliona, milion za igraca s amaterski.ugovorom baš me zanima?
Isti onaj što je krajem januara nudio 300k€,a možda i belgijanci ili ovi skandinavci.
Niko nije davao nista. Koja će budala dati u januaru pola miliona a da zna da 5 mjeseci može dobiti dzaba. Samo treba malo uključiti mozak realno.. pa nisu ljudi koji rade na transferima levati ..
Budala koja će ga utrostručiti
Brohra ribo se...

Hulahopka
Postovi: 2487
Pridružen/a: 09 mar 2022, 12:53

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hulahopka » 25 maj 2023, 16:43

gegenpressing je napisao/la:
25 maj 2023, 16:10
Hulahopka je napisao/la:
25 maj 2023, 16:02
gegenpressing je napisao/la:
25 maj 2023, 15:35


Isti onaj što je krajem januara nudio 300k€,a možda i belgijanci ili ovi skandinavci.
Niko nije davao nista. Koja će budala dati u januaru pola miliona a da zna da 5 mjeseci može dobiti dzaba. Samo treba malo uključiti mozak realno.. pa nisu ljudi koji rade na transferima levati ..
Budala koja će ga utrostručiti
Pa baš zato. Zar nije bolje da saceka 5 mjeseci dobije ga za 0 i proda za milion ipo. A pri tome ti niko nece dati pare za igraca s amaterskim ugovorom.. plate 150 hiljada naknadu i mirni,umjesto da daju neke cifre pola miliona, 700, 800, nerealno..
Zadnja izmjena: Hulahopka, dana/u 25 maj 2023, 16:54, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Ahrefs [Bot], nicaze95, Pablo11 i 42 gosta.