FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
66
13%
2. Borbu za Evropu
164
33%
3. Sredinu tabele
89
18%
4. Borbu za opstanak
178
36%
 
Ukupno glasova: 497

Bajramovic1999
Postovi: 1083
Pridružen/a: 24 jun 2020, 16:12
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Bajramovic1999 » 18 okt 2021, 23:02

90% onih koji ne dolaze na utakmice a "simpatizeri" su Zelje, ne dolaze ili jer ne zele, ili ih ne zanima toliko...ili vremenski uslovi/satnica/dan u sedmici itd.
Ja sam siguran da razlog nije finansijske prirode. Standard zivota u Sarajevu je dovoljno dobar da se moze 16 KM mjesecno izdvojiti za dvije domace utakmice.

Kad vidim skoro svugdje pune kafice, restorane, shisha barove, McDonaldse, aute na cestama, markiranu odjecu itd. ne moze mi niko reci da je problem u novcu.

Pametinikaddosta
Postovi: 117
Pridružen/a: 15 apr 2021, 21:17
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pametinikaddosta » 18 okt 2021, 23:31

Navijači donesu klubu određen dio budzeta al to je premalo, premalo je i sponzora i transfera. Nisu samo navijači krivi, ali cijena karte je mizerna, nema ništa jeftinije u gradu od utakmice sve je skuplje: pozorište, kino, koncert... Čak je i dječija igraona skuplja

Avatar
cala
Postovi: 3299
Pridružen/a: 15 maj 2010, 20:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la cala » 19 okt 2021, 01:02

Mislim da su, realno, navijaci bili najveci sponzor kluba u zadnjih 10 godina. Karte pojedinacne, sezonske, clanarine, donacije, fan shop, desetogodisnje i stolice... To je sve cisti kes koji je odmah na raspolaganju klubu. Naravno, svi mi bi da prosjecna posjeta bude 5 milja i da na derbijima bude po 12k ali to u ovoj situaciji nije realno. Nikad manji interes nije bio za domacim fudbalom a ni besparica ne pomaze bas.

Avatar
kolezeljovac
Postovi: 4012
Pridružen/a: 06 jul 2017, 15:55
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kolezeljovac » 19 okt 2021, 01:29

Uvijek dolazio i uvijek ću dolaziti ko god bio. Nisam navijač ljudi već ŽELJEZNIČARA!
Bili su tu i Žujo, Gredić, Misimović, Cerić,... i prošli, a MI(navijači) ostajemo, jer MI smo Željo! Ovi momci zaslužuju svojim radom i zalaganjem na terenu kao i stručni štab na čelu sa Ivkovićem da dobijaju maksimalnu podršku. U ove 4 tekme što imaju na Grbavici do zime još treba napuniti stadion i njima dati podršku.

Po muci se poznaju junaci...
Ja ću biti sijed, ja ću biti star. Al' voljet ću i tad Željezničar! TM'87 1921!

jOSMAA1921
Postovi: 19
Pridružen/a: 01 avg 2021, 13:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la jOSMAA1921 » 19 okt 2021, 08:38

Iskreno očekivao sam veću posjetu na Grbavici poziv Tuzle, odigrali smo dobru utakmicu protiv Borca da je bilo malo sreće i mu** možda bi i pobijedili ali nema veze i bod je kao kuća. Protiv Tuzle dobro odrađena utakmica, zadnjih 10 min sam bio kao na iglama da ne uleti kakva frljoka, i hvala Bogu nije. Kako je promjenio Ivković formaciju mi smo proigrati i to puno bolje. Sa ovim trenutnim igračkim kadrom ja sam prezadovoljan! Mate iz utakmice u u utakmicu sve je bolji! Stoperi Aco i Vrhovac su TOP! Uživam da gledam borbu i zalaganje na terenu. Ivkoviću puna podrška, i garantujem da dugo godina nismo imali pravog pomoćnog trenera, koji nije sjena trenera, nego osoba koja može dati pravi savjet igraču. Protiv Posušja ABd po 3 boda sa ovom igrom to sigurno možemo, onda ako nas protiv Zrinjskog ne bude 8-9000 je sramota!

ExBlueone
Postovi: 1477
Pridružen/a: 28 nov 2019, 21:48
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ExBlueone » 19 okt 2021, 12:48

Shategabri je napisao/la:
18 okt 2021, 11:41
MojaMalenkost je napisao/la:
17 okt 2021, 21:03
Nastupi Zeca ove sezone :urnebes:
slika
Halalite al kad sam vidio odmah mi pade na pamet ovo :urnebes:

slika
Dobra zajebancija. Samo da mu nabavimo šešir

BarbareZeljin
Postovi: 774
Pridružen/a: 27 jun 2020, 17:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BarbareZeljin » 19 okt 2021, 13:16

1921blue je napisao/la:
18 okt 2021, 21:46
timpramosavePla je napisao/la:
18 okt 2021, 20:56
Pa evo Sarajevo ima tog investitora, nisu nesto pretjerano bolji od nas. U nekom periodu, gledali su nam u ledja sad smo u par bodova.
Imam osjecaj da ljudi misle cim udje investitor rijesiti ce se vi problemi, ali u stvarnosti ce oni tek poceti.
Upravo tako,nerješavaju se svi problemi investitorom...
Investitora i ulagača kapitala treba znati iskoristiti
Prvo i osnovno svi morate biti svjesni da svaki investitor koji dolazi na nase trziste a pogotovo sportsko,dolazi i gleda kako da ulozi minimalno,da podmiri one osnovne stvari,dolazi iz nekog svog interesa i profita, a ne onako kako nasi ljudi ocekuju da on dolazi praviti od Zelje ili Sarajeva ili bilo koga neki super jaki balkanski klub.
Ovdije investitor moze odrzavati klub,koji ce mu biti sredstvo za rad,da moze napraviti akademiju i da izvuce nekog novog Dzeku,Modrica...
Nemaju oni interesa ulagati pare u prvi tim,praviti ekipe za grupne faze,zato sto su to fudbalski incidenti. A liga ti nije ni medijski ni sponzorski interesantna.
Dok iza klubova ne stane drzava i lokalna zajednica,kao sto je slucaj sa Dinamom,Zvezdom.. nema tu hajra.
Evo sad da se desi neko sranje i da treba 50 miliona,odmah ce se pare naci. A da se predlozi da se toliki novci uloze u klubove,samo ce se odmahnuti glavom.
Evo i ovdije na forumu, na najbanalnijem nivou javne rasprave,nikome to nije interesantno. Kako onda ocekivati da je interesantno Bakiru,Komsicu,Konakovicu....
Ovaj narod voli populisticke poteze,jer za strateske nema ni pametne ni ljude zeljne rada za korist i dobrobit zajednice.
Evo ponavljam 100 put. Reci da ces u kantonu Sarajevo,svake godine za klubove od posebnog znacaja (Zeljo,Sarajevo i Bosna)davati 10 miliona godisnje,pomest ces izbore. Ali nece niko jer samo gledaju licne koristi.
20 godina SDA. Sad su malo bolje neke stvari,rijesavaju se neke stvari,ali opet se rijesavaju 30 posto ostatak se opet odnosi na stranacka uhljebljavanja ovih na vlasti.
I zato opet ponavljam investitori su super prilika,ali samo za ove stvari sto ces dobiti mozda kamp i akademiju,prvi tim bi ti bio baza mladih da sticu iskustvo. Od prodaje nekog super talenta,dobili bi sitnice,ostalo bi gazde pokupile.
Ono sto navijac ocekuje a to je jak klub,ne dolazi samo sa investitorom,to mora biti u nasim uslovima drzavni projekat.
A drzavni projekat ne moze biti dok na vlasti imas ove ublehe lopovske.
Mi smo drzava i narod,bez vizije i plana.
Ministarstvo kulture i sporta ima godisnji budzet 22 miliona KM.
Pa sta onda da ocekujemo.
Nas moze spasiti samo Dzeko ako ga **** nazulja od para pa razmisli da kupi klub. Mozda ako mu nekad bude dosadno u zivotu.

Avatar
Benderrr
Postovi: 737
Pridružen/a: 02 maj 2021, 00:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Benderrr » 19 okt 2021, 13:26

Nevezano za sport kad je neko uložio u nešto u našoj državi od stranaca? Kad smo fabriku otvorili, uradili nesto korisno? Nikad!

Neko očekuje da je u sportu bolje. I kad sve to znaš onda dodjes da pljuješ čovjeka i da se naziva svakakvim imenima a u ovoj bjedi uspio da napravi klub najtrofejniji.
Sve ti bude jasno mozgove današnje djece a i odraslih.
Na ovom intervju kad ga pitaju za Zelju vidis emociju ,vidis da je njemu cudno da uopste pomisli da vodi neki drugi klub :tokralju: samo Zeljo i da mu je to neki normalan slijed dodgadjaja AMAR AMAR OSIM OSIM .
by KANA

BarbareZeljin
Postovi: 774
Pridružen/a: 27 jun 2020, 17:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BarbareZeljin » 19 okt 2021, 13:52

Benderrr je napisao/la:
19 okt 2021, 13:26
Nevezano za sport kad je neko uložio u nešto u našoj državi od stranaca? Kad smo fabriku otvorili, uradili nesto korisno? Nikad!

Neko očekuje da je u sportu bolje. I kad sve to znaš onda dodjes da pljuješ čovjeka i da se naziva svakakvim imenima a u ovoj bjedi uspio da napravi klub najtrofejniji.
Sve ti bude jasno mozgove današnje djece a i odraslih.
Pa normalno da ne moze biti bolje,imamo idiote lopovske na vlasti. I ovi novi su za malo bolji,jer ne mozes biti gori od onih starih.
Sport jeste grana koja je populisticka i dobar ambasador drzave. Njime ces privuci puno vise investicija i ljudi u svoju zemlju.
Ali evo nevezano za sport. Hrvati za 5-6 godina zavrse autoput. **** Madjarska sva povezana autoputem. Nasi idioti ne mogu evo 15 godina da naprave 100 kilometara ukupno.
Samo da skontas koliko bi Hrvatima uzeo putarina od ljetnog turizma,od ovih Ceha,Slovaka,Poljaka,Madjara koji idu u Dalmaciju. Sto bi kruzili.
Kako stranci otvaraju,hotele,trgovacke lance,fabrike,dobijaju za male pare,uz obavezan tal guzonjama.
Ali kad bi postojao drzavni projekat,pa dodje guzonja iz arapskih zemalja i kaze hoce SCC,dobro majstore moze,ali ces uloziti toliko i toliko u vrhunski sport,biti vlasnik kluba i uloziti toliko i toliko,pa ces dobiti SCC za te smijesne pare za koje si ga dobio i zaradjivati na nasem narodu. Dajem samo banalan primjer.
Ali ne moze kod nas to tako. Mi smo ovce ,80 posto naroda ce se prodat za 200 KM,samo nek ne puca.
Vazda sam govorio joj kako oni stranvi nemaju onaj nas merak,rahatluk i uzivanje. Putujuci po svijetu tek sam zapravo shvatio da nas taj nas mentalitet i ubi zapravo.
Nemamo mi urodjeno od kad smo se komunizma rijesili da osjecamo zajednicu i zajednicku dobrobit. Nama je u krvi sitni interes. Poslije rata smo izgubili empatiju jedni za druge.
I sta onda ocekivati. Ovako nekad ti malo vjeru vrate ove nase navijacke aktivnosti ali i tu smo nekad cini mi se bili ako ne bolji onda sigurno brojniji.

Avatar
kolezeljovac
Postovi: 4012
Pridružen/a: 06 jul 2017, 15:55
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kolezeljovac » 19 okt 2021, 14:14

@BarbareZeljin ma govoriti o brojnosti kad je dosta raje otišlo vani je glupost.. Sve si u pravu ovo što si napisao, ali dosta naše braće koja dolaze na derbije i evropske tekme su ljudi koji su na veliku žalost primorani bili napustiti ovaj grad jer moraju da se brinu za svoju egzistenciju u inostranstvu. Zato smo se i osuli...
Ja ću biti sijed, ja ću biti star. Al' voljet ću i tad Željezničar! TM'87 1921!

Avatar
Benderrr
Postovi: 737
Pridružen/a: 02 maj 2021, 00:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Benderrr » 19 okt 2021, 14:41

BarbareZeljin je napisao/la:
19 okt 2021, 13:52
Benderrr je napisao/la:
19 okt 2021, 13:26
Nevezano za sport kad je neko uložio u nešto u našoj državi od stranaca? Kad smo fabriku otvorili, uradili nesto korisno? Nikad!

Neko očekuje da je u sportu bolje. I kad sve to znaš onda dodjes da pljuješ čovjeka i da se naziva svakakvim imenima a u ovoj bjedi uspio da napravi klub najtrofejniji.
Sve ti bude jasno mozgove današnje djece a i odraslih.
Pa normalno da ne moze biti bolje,imamo idiote lopovske na vlasti. I ovi novi su za malo bolji,jer ne mozes biti gori od onih starih.
Sport jeste grana koja je populisticka i dobar ambasador drzave. Njime ces privuci puno vise investicija i ljudi u svoju zemlju.
Ali evo nevezano za sport. Hrvati za 5-6 godina zavrse autoput. **** Madjarska sva povezana autoputem. Nasi idioti ne mogu evo 15 godina da naprave 100 kilometara ukupno.
Samo da skontas koliko bi Hrvatima uzeo putarina od ljetnog turizma,od ovih Ceha,Slovaka,Poljaka,Madjara koji idu u Dalmaciju. Sto bi kruzili.
Kako stranci otvaraju,hotele,trgovacke lance,fabrike,dobijaju za male pare,uz obavezan tal guzonjama.
Ali kad bi postojao drzavni projekat,pa dodje guzonja iz arapskih zemalja i kaze hoce SCC,dobro majstore moze,ali ces uloziti toliko i toliko u vrhunski sport,biti vlasnik kluba i uloziti toliko i toliko,pa ces dobiti SCC za te smijesne pare za koje si ga dobio i zaradjivati na nasem narodu. Dajem samo banalan primjer.
Ali ne moze kod nas to tako. Mi smo ovce ,80 posto naroda ce se prodat za 200 KM,samo nek ne puca.
Vazda sam govorio joj kako oni stranvi nemaju onaj nas merak,rahatluk i uzivanje. Putujuci po svijetu tek sam zapravo shvatio da nas taj nas mentalitet i ubi zapravo.
Nemamo mi urodjeno od kad smo se komunizma rijesili da osjecamo zajednicu i zajednicku dobrobit. Nama je u krvi sitni interes. Poslije rata smo izgubili empatiju jedni za druge.
I sta onda ocekivati. Ovako nekad ti malo vjeru vrate ove nase navijacke aktivnosti ali i tu smo nekad cini mi se bili ako ne bolji onda sigurno brojniji.
Upravo tako, problem je u narodu i to ce tako ostati.
Nama ništa nije sveto, samo znamo pljuvati i to je naš maksimum. Zato nam je klub tu gdje jeste. Svaka skupina se može smiriti s 200 maraka bila to navijačka, glasačka ili neka treća.

A svoj nerad se prikriva s lijepim riječima kako klub ide ka stabilizaciji, svi na Grbavicu, i tako. A niko se u klubu niti trudi niti bilo sta da napravi nesto bolje i tako se vrtimo u krug 20 godina.
Na ovom intervju kad ga pitaju za Zelju vidis emociju ,vidis da je njemu cudno da uopste pomisli da vodi neki drugi klub :tokralju: samo Zeljo i da mu je to neki normalan slijed dodgadjaja AMAR AMAR OSIM OSIM .
by KANA

Avatar
delinjo
Postovi: 24109
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la delinjo » 19 okt 2021, 14:56

Ma ljudi ovdje slave kad Koldzo davao pisljivih 100 hiljada,eto to vise zapravo govori o nama nego o Koldzi koji je lopov.
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
lijevapolutka
Postovi: 2026
Pridružen/a: 02 jul 2019, 14:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la lijevapolutka » 19 okt 2021, 15:15

delinjo je napisao/la:
19 okt 2021, 14:56
Ma ljudi ovdje slave kad Koldzo davao pisljivih 100 hiljada,eto to vise zapravo govori o nama nego o Koldzi koji je lopov.
Al je majstorski vrtio tih 100 hiljada. Uplati ti 28.12. i kaže moraš potrošiti i opravdati do 31.12 :urnebes:
moSa ljoŽe

Avatar
KANA
Postovi: 4613
Pridružen/a: 17 okt 2019, 11:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la KANA » 19 okt 2021, 15:27

BarbareZeljin je napisao/la:
19 okt 2021, 13:16
1921blue je napisao/la:
18 okt 2021, 21:46
timpramosavePla je napisao/la:
18 okt 2021, 20:56
Pa evo Sarajevo ima tog investitora, nisu nesto pretjerano bolji od nas. U nekom periodu, gledali su nam u ledja sad smo u par bodova.
Imam osjecaj da ljudi misle cim udje investitor rijesiti ce se vi problemi, ali u stvarnosti ce oni tek poceti.
Upravo tako,nerješavaju se svi problemi investitorom...
Investitora i ulagača kapitala treba znati iskoristiti
Prvo i osnovno svi morate biti svjesni da svaki investitor koji dolazi na nase trziste a pogotovo sportsko,dolazi i gleda kako da ulozi minimalno,da podmiri one osnovne stvari,dolazi iz nekog svog interesa i profita, a ne onako kako nasi ljudi ocekuju da on dolazi praviti od Zelje ili Sarajeva ili bilo koga neki super jaki balkanski klub.
Ovdije investitor moze odrzavati klub,koji ce mu biti sredstvo za rad,da moze napraviti akademiju i da izvuce nekog novog Dzeku,Modrica...
Nemaju oni interesa ulagati pare u prvi tim,praviti ekipe za grupne faze,zato sto su to fudbalski incidenti. A liga ti nije ni medijski ni sponzorski interesantna.
Dok iza klubova ne stane drzava i lokalna zajednica,kao sto je slucaj sa Dinamom,Zvezdom.. nema tu hajra.
Evo sad da se desi neko sranje i da treba 50 miliona,odmah ce se pare naci. A da se predlozi da se toliki novci uloze u klubove,samo ce se odmahnuti glavom.
Evo i ovdije na forumu, na najbanalnijem nivou javne rasprave,nikome to nije interesantno. Kako onda ocekivati da je interesantno Bakiru,Komsicu,Konakovicu....
Ovaj narod voli populisticke poteze,jer za strateske nema ni pametne ni ljude zeljne rada za korist i dobrobit zajednice.
Evo ponavljam 100 put. Reci da ces u kantonu Sarajevo,svake godine za klubove od posebnog znacaja (Zeljo,Sarajevo i Bosna)davati 10 miliona godisnje,pomest ces izbore. Ali nece niko jer samo gledaju licne koristi.
20 godina SDA. Sad su malo bolje neke stvari,rijesavaju se neke stvari,ali opet se rijesavaju 30 posto ostatak se opet odnosi na stranacka uhljebljavanja ovih na vlasti.
I zato opet ponavljam investitori su super prilika,ali samo za ove stvari sto ces dobiti mozda kamp i akademiju,prvi tim bi ti bio baza mladih da sticu iskustvo. Od prodaje nekog super talenta,dobili bi sitnice,ostalo bi gazde pokupile.
Ono sto navijac ocekuje a to je jak klub,ne dolazi samo sa investitorom,to mora biti u nasim uslovima drzavni projekat.
A drzavni projekat ne moze biti dok na vlasti imas ove ublehe lopovske.
Mi smo drzava i narod,bez vizije i plana.
Ministarstvo kulture i sporta ima godisnji budzet 22 miliona KM.
Pa sta onda da ocekujemo.
Nas moze spasiti samo Dzeko ako ga **** nazulja od para pa razmisli da kupi klub. Mozda ako mu nekad bude dosadno u zivotu.
Brat gura pare kod Ibricica u Domzale omladisnki pogon :damn: ovo kad sam cuo kad se ranio nisam

BarbareZeljin
Postovi: 774
Pridružen/a: 27 jun 2020, 17:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BarbareZeljin » 19 okt 2021, 15:53

delinjo je napisao/la:
19 okt 2021, 14:56
Ma ljudi ovdje slave kad Koldzo davao pisljivih 100 hiljada,eto to vise zapravo govori o nama nego o Koldzi koji je lopov.
Pa evo samo se sjeti kad je Konakovic dao odjednom 500 hiljada za teren. To nisu pare predbidjene budjetom.Znaci para ima,samo treba neko sa dovoljno razuma i pameti da ih uvrsti u budjet inu stavku pomoc klubovima od znacaja za kanton. Evo u ovakvoj drzavi vise HDZ i SNSD ulazu u sport i guranje svojih klubova nego ovi nasi. A znamo kako i sta za njih predstavlja BiH. A nama budjet ministarstva u kantonu 22 miliona od toga vise od dvije trecine ide na plateni redovne troskove upsolenih i kultruri i par sportakih institucija.

BarbareZeljin
Postovi: 774
Pridružen/a: 27 jun 2020, 17:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BarbareZeljin » 19 okt 2021, 16:01

KANA je napisao/la:
19 okt 2021, 15:27
BarbareZeljin je napisao/la:
19 okt 2021, 13:16
1921blue je napisao/la:
18 okt 2021, 21:46


Upravo tako,nerješavaju se svi problemi investitorom...
Investitora i ulagača kapitala treba znati iskoristiti
Prvo i osnovno svi morate biti svjesni da svaki investitor koji dolazi na nase trziste a pogotovo sportsko,dolazi i gleda kako da ulozi minimalno,da podmiri one osnovne stvari,dolazi iz nekog svog interesa i profita, a ne onako kako nasi ljudi ocekuju da on dolazi praviti od Zelje ili Sarajeva ili bilo koga neki super jaki balkanski klub.
Ovdije investitor moze odrzavati klub,koji ce mu biti sredstvo za rad,da moze napraviti akademiju i da izvuce nekog novog Dzeku,Modrica...
Nemaju oni interesa ulagati pare u prvi tim,praviti ekipe za grupne faze,zato sto su to fudbalski incidenti. A liga ti nije ni medijski ni sponzorski interesantna.
Dok iza klubova ne stane drzava i lokalna zajednica,kao sto je slucaj sa Dinamom,Zvezdom.. nema tu hajra.
Evo sad da se desi neko sranje i da treba 50 miliona,odmah ce se pare naci. A da se predlozi da se toliki novci uloze u klubove,samo ce se odmahnuti glavom.
Evo i ovdije na forumu, na najbanalnijem nivou javne rasprave,nikome to nije interesantno. Kako onda ocekivati da je interesantno Bakiru,Komsicu,Konakovicu....
Ovaj narod voli populisticke poteze,jer za strateske nema ni pametne ni ljude zeljne rada za korist i dobrobit zajednice.
Evo ponavljam 100 put. Reci da ces u kantonu Sarajevo,svake godine za klubove od posebnog znacaja (Zeljo,Sarajevo i Bosna)davati 10 miliona godisnje,pomest ces izbore. Ali nece niko jer samo gledaju licne koristi.
20 godina SDA. Sad su malo bolje neke stvari,rijesavaju se neke stvari,ali opet se rijesavaju 30 posto ostatak se opet odnosi na stranacka uhljebljavanja ovih na vlasti.
I zato opet ponavljam investitori su super prilika,ali samo za ove stvari sto ces dobiti mozda kamp i akademiju,prvi tim bi ti bio baza mladih da sticu iskustvo. Od prodaje nekog super talenta,dobili bi sitnice,ostalo bi gazde pokupile.
Ono sto navijac ocekuje a to je jak klub,ne dolazi samo sa investitorom,to mora biti u nasim uslovima drzavni projekat.
A drzavni projekat ne moze biti dok na vlasti imas ove ublehe lopovske.
Mi smo drzava i narod,bez vizije i plana.
Ministarstvo kulture i sporta ima godisnji budzet 22 miliona KM.
Pa sta onda da ocekujemo.
Nas moze spasiti samo Dzeko ako ga **** nazulja od para pa razmisli da kupi klub. Mozda ako mu nekad bude dosadno u zivotu.
Brat gura pare kod Ibricica u Domzale omladisnki pogon :damn: ovo kad sam cuo kad se ranio nisam
Ma i on se pretvorio u nekog covjeka od biznisa,ali gledajuci da jos igra za repku u 36 toj,da voli klub,cudno mi da se nije ozbiljnije ukljucio u pricu. Ali brate kad te zena uzme pod svoje a to zna svaki covjek koji se ozenio,znas da ti ona sigurno sputava sve one djecacke snove i ljubavi. Satro razum,kurci i palci,a svaka ista u 5 deka. Svaka ce ti sputati tvoje zelje a za svoju guzicu nace i najmanji nacin da ostvari sto vise.
Mada lako je tudjim kurcem gloginje mlatit. Najlakse tudje pare trosit i pitati se zasto ne ulazu u klub. Mene je uvijek u veI Zelje vodilo ono kako mozes gledat da ti se nesto tvoje pati,gdje onaj inat.
Ali cinjenica da je toga sve manje i manje,i zato me ne cudi da isti taj Dzeko sutra karijeru zavrsi u nekom nebitnom klubu za njega,kao sto je rekao jednom za Hajduk,umjesto da odradi 2 godine u Zelji.

Avatar
Dejan1921
Postovi: 1983
Pridružen/a: 28 jan 2020, 09:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dejan1921 » 19 okt 2021, 16:35

Sve su ovo hiljadu puta ispričane priče nakon kojih se nikad ništa nije promijenilo. Željo je rolerkoster, trenutno smo u slobodnom padu, za par godina možda ako pametnije budemo trošili ovo malo što imamo uz prodaju par omladinaca i izlet u Evropu ćemo se opet dići, pa će opet uslijediti pad i tako dalje. Stabilan klub bez dugova, sa ušminkanim stadionom, trening kampom, kvalitetnim kadrom Željo neće biti. Jednostavno to je takav klub. Vjerovatno ga zato i svi volimo. Da je sve potaman ne bi nam bio ni zanimljiv.

Brkooo
Postovi: 2269
Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Brkooo » 19 okt 2021, 17:21

Joj @Barbare, ti ko dijete, kakav crni inat, danas je skoro sve samo goli interes. Treba i ti a i ostali da shvatite da je samo navijacima bitan klub i samo navijaci bez ikakvog interesa gledaju na klub..

Ljubav prema klubu i da zivis za neki klub je ovo sto je Zeljko Obradovic uradio za Partizan. Najtrofejniji trener u evropi, 9 titula eurolige osvojio, mogao je jos uvijek da trenira neku top ekipu, da uzima milione i da se bori na najvisem nivou za 10 titulu ali jok, covjek se vratio u svoj klub i odmah ga unaprijedio i digao za par nivoa. To je iskrena ljubav prema klubu..

Sutra da se pojavi neki investitor koji ce u Zelju uloziti milione i kad bi nekim cudom usli u grupnu fazu lige sampiona, potrcali bi svi Zeljovci i pokusali da udju u klub pa da i oni kupe "kajmak" i pokazuju koliko oni kao vole klub..

BarbareZeljin
Postovi: 774
Pridružen/a: 27 jun 2020, 17:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BarbareZeljin » 19 okt 2021, 18:27

Brkooo je napisao/la:
19 okt 2021, 17:21
Joj @Barbare, ti ko dijete, kakav crni inat, danas je skoro sve samo goli interes. Treba i ti a i ostali da shvatite da je samo navijacima bitan klub i samo navijaci bez ikakvog interesa gledaju na klub..

Ljubav prema klubu i da zivis za neki klub je ovo sto je Zeljko Obradovic uradio za Partizan. Najtrofejniji trener u evropi, 9 titula eurolige osvojio, mogao je jos uvijek da trenira neku top ekipu, da uzima milione i da se bori na najvisem nivou za 10 titulu ali jok, covjek se vratio u svoj klub i odmah ga unaprijedio i digao za par nivoa. To je iskrena ljubav prema klubu..

Sutra da se pojavi neki investitor koji ce u Zelju uloziti milione i kad bi nekim cudom usli u grupnu fazu lige sampiona, potrcali bi svi Zeljovci i pokusali da udju u klub pa da i oni kupe "kajmak" i pokazuju koliko oni kao vole klub..
Pa ja sam upravo napisao to da je sve goli interes,ali da u meni uvijek proradi neki inat u vezi Zelje,i cudi me kako i kod tih mocnijih to se ne desi.
Sustinski gledano Zeljo je nama svima,bar navijacima ono nesto djecacko u nama,prva ljubav i ostvarivanje djecackih snova,nije ti to nikakav zivotni interes ili porodica,ali ga mi zbog toga u nama tako i dozivljavamo.
Zato i potenciramo na tom inatu,jer evo da si ti ili ja neki mocnik,i da mozes uloziti u Zelju,90 posto ljudi oko nas,od porodice i svih,bi ti rekli da to ne radis i vrsili pritisak na tebe.
I onda te samo to i moze voditi da pomognes,to nesto u tebi sto volis taj klub.
E sad ti i svi mi moramo znati da se nikad nece pojaviti investitor o kojem ti pricas,jer niko nece uloziti u Zelju u tom smislu.
Ulozice kao npr u Sarajevo,ali i tad i bilo kad lesinari ce uvijek da se vrte oko kluba.
Sve dobro sto se uradi oko kluba,dusmani ce nastojati da uniste,to je nas mentalitet.
Eto naveo si primjer Obradovica,znaci vidis da ima primjera gdje ljubav iznad interesa. Vjeruj mi da mu dolazak u trenu kad moze ici gdje hoce,kad je najbolji u historiji,ima znacenje vece od svih tih 9 titula.
A i sada bi se naslo debila da ospore covjeka samo da zareda par poraza. Pricali bi da je njegovo proslo i da je dosao na racun stare slave.

1921blue
Postovi: 198
Pridružen/a: 21 sep 2021, 00:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921blue » 19 okt 2021, 19:44

Brkooo je napisao/la:
19 okt 2021, 17:21
Joj @Barbare, ti ko dijete, kakav crni inat, danas je skoro sve samo goli interes. Treba i ti a i ostali da shvatite da je samo navijacima bitan klub i samo navijaci bez ikakvog interesa gledaju na klub..

Ljubav prema klubu i da zivis za neki klub je ovo sto je Zeljko Obradovic uradio za Partizan. Najtrofejniji trener u evropi, 9 titula eurolige osvojio, mogao je jos uvijek da trenira neku top ekipu, da uzima milione i da se bori na najvisem nivou za 10 titulu ali jok, covjek se vratio u svoj klub i odmah ga unaprijedio i digao za par nivoa. To je iskrena ljubav prema klubu..

Sutra da se pojavi neki investitor koji ce u Zelju uloziti milione i kad bi nekim cudom usli u grupnu fazu lige sampiona, potrcali bi svi Zeljovci i pokusali da udju u klub pa da i oni kupe "kajmak" i pokazuju koliko oni kao vole klub..
Prvi vaš "BABUKA" bi poletio,lik koji kaže "NEK SE UGASI" se slavi kođ naših navijača,zato smo i doživjeli ovo,ali smo se valjda opametili pa ćemo znati ispravit greške i izgradit stabilnog premijer ligaša,nadam se...
FC Juventus 🖤🤍
FK Željezničar 🔵⚪

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.