FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
73
14%
2. Borbu za Evropu
164
31%
3. Sredinu tabele
90
17%
4. Borbu za opstanak
197
38%
 
Ukupno glasova: 524

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19306
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 08 dec 2022, 15:52

Džeko je jasno rekao šta je sljedeći korak: MLS, Inter ili kopačke o klin na kraju sezone?

Hmm zar nece u aJduk s Ibrom 1 godinu pa onda da zavrsi karijeru kod nas :kafa:
The Kloc!!
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
braco
Postovi: 8705
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 08 dec 2022, 15:55

KANA je napisao/la:
08 dec 2022, 15:50
braco je napisao/la:
08 dec 2022, 15:47
KANA je napisao/la:
08 dec 2022, 15:45


imamo vise ovih mufte (besplatnih) ponuda ,klub ce ih sve dobro razmotriti pa cemo vidjeti :urnebes: :urnebes:
:ljepota:
Gospodar familije nam je obezbjedio sa svojim ljudima narednih 10 godina minimalno da samo ove mufte dolaze u obzir :urnebes:
Znači opet Konjic ko prošle zime, Badžak će nas poslat u **** materinu više :urnebes:

Avatar
mavi
Postovi: 778
Pridružen/a: 21 mar 2008, 18:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mavi » 08 dec 2022, 15:57

Mrcina1921 je napisao/la:
08 dec 2022, 15:17
za nepunih godinu dana trajanja generalnog sponzorstva caizcoina uplatili su jedva 120.000 KM

ugovor je potpisan 01.12.2021 a trebao je trajati do 01.07.2023 ukupna vrijednost ugovora 750.000 KM dakle ni polovinu nisu isplatili za jednu godinu sponzorstva od 375.000 KM

nurko i nazif su tada stajali ispred kluba prilikom potpisivanja ugovora, nazif koji je jedva 5 mjeseci bio predsjednik kluba pa na kraju podnio ostavku - porezna i repogram duga je u tom periodu rađen - tražen - potpisivan !?


slika
Ugovor s poreskom je tada i raskinut. Da se nastavilo plaćati famoznih "13500 KM" mjesečno, ne bi sad očekivali najcrnji scenarij.

Hulahopka
Postovi: 2487
Pridružen/a: 09 mar 2022, 12:53

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hulahopka » 08 dec 2022, 16:00

mavi je napisao/la:
08 dec 2022, 15:57
Mrcina1921 je napisao/la:
08 dec 2022, 15:17
za nepunih godinu dana trajanja generalnog sponzorstva caizcoina uplatili su jedva 120.000 KM

ugovor je potpisan 01.12.2021 a trebao je trajati do 01.07.2023 ukupna vrijednost ugovora 750.000 KM dakle ni polovinu nisu isplatili za jednu godinu sponzorstva od 375.000 KM

nurko i nazif su tada stajali ispred kluba prilikom potpisivanja ugovora, nazif koji je jedva 5 mjeseci bio predsjednik kluba pa na kraju podnio ostavku - porezna i repogram duga je u tom periodu rađen - tražen - potpisivan !?


slika
Ugovor s poreskom je tada i raskinut. Da se nastavilo plaćati famoznih "13500 KM" mjesečno, ne bi sad očekivali najcrnji scenarij.
Da su ovi od tada do danas ostavljali pišljivih 15 milja to je za svijeta presmijesna cifra moglo su platiti dio poreza glat.

Pa se pitam šta su ovi radili godinu dana?

Avatar
Dejan1921
Postovi: 1984
Pridružen/a: 28 jan 2020, 09:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dejan1921 » 08 dec 2022, 16:16

BarbareZeljin je napisao/la:
08 dec 2022, 13:18
SudoHusika je napisao/la:
07 dec 2022, 23:41
Ono što je zabrinjavajuće je to što puno ovisimo o dobroj volji poreske uprave. Neka nam je Bog na pomoći.
Mi smo brate taoci drzave i sistema. Kod nas nema nezavisnog sidstva a ni porezne politike. Kad se uspostavi nova vlast,oni ti mogu nastupiti kao veliki spasioci kluba. U ovoj drzavi mozes sta hoces. Pa i uticati na sudstvo,poreznu i slicne institucije.
Hajmo malo oko imovine kluba. Toliko sam je stalo do nje. A sustinski sta mi imamo od toga. Mi smo ko dedo koji ima stan,a ne zivi u njemu,nemoze da ulaze,nece da proda i nece da izda.
Sta mi imamo od imovine,ako je ne koristimo . Pravimo dugovanja da nam lakse uzme neko. Jer smo jedini klub sa tolikom imovinom u svom vlasnistvu.
Nek srede prostore ispod istoka. Izaji ko neke magacine. Otvori teretanu. Uradi nesto sto ce ti donjeti prihode.
**** ga pomocni. Prodaj ga. Ostavi dio za parking.
Napravi kamp,terene. Djeca svakako treniraju na vjestackoj. Mozes i kombi kupiti da razvozi djecu ako sve prevacis u kamp.
Nasa politika nikom te nedamo,a hocemo da nam neko da pare.
Non stop neke struje,podmetanja,drzava kriminalna,situacija teska,mi kao ljudi postali teski...
Uprava sa stavom nije do nas i po pitanju investitorani po pitanju porezne.
Pa koja je vasa svrha. Lobirate li ili cekamo milost sa 2 strane.
Puni smo nekog optimizma na sportskom planu a ovamo smo na nekou milosti prepusteni. Meni to nema nikakve logike.
Iskreno drago mi je sto Bekric vodi sportski segment. Iz razloga sto on ima poznanstva i sto on kao neko mlad u nov u tom spektru zeli da se dokazuje i izgradi. To moze biti jako dobro i za njega i za nas.
Mi smo sad u nekom leru ni tamo ni vamo.
Ono sto meni daje nadu je to da smo previse razocarenja imali,i da nas mora po nekim zakonima vjerovatnoce krenuti jednom.
Zalosno mi se samo sto nas Zeljovaca ima toliko i sto ima toliko mocnih ljudi,da ne reaguju vec i da do sad nisu reagovali.
Zar treba doci u situaciju kao Celik da se onda dignemo.
Mamic nikad ne bi dozvolio da Dinamo propadne. Torcida da Hajduk propadne,Delija i Grobari isto tako.
Na kraju krajeva i ti pitari ,bar oni uticajni su 3 puta spasili Sarajevo i doveli investitore.
Zeljo ima takvu bazu,sramota je da smo dosli u ovu situaciju.
Uprava koja nist ne radi,ali tu im ni ne zamjeram previse jer se bore sa nekim ostavstinama,ali cinjenica je da oni samo cekaju neku milostinju.
Zato ja igracima i treneru nista ne zamjeram jer su zaista prepusteni sami sebi. Samo navijaci su tu i koliko god pokazali ljubav i podrsku,boli me sto oni jaci ne urade nesto konkretno.
Mene jako nervira nesto hocemo. A nekim ne valja Diglisic,nekim Mirvic ,nekim Miske....
Hajde da se skontamo sta hocemo.
Sto to ne valja Misimovic nekome.Taj covjek je kad sve saberes i oduzmes,uradio 80 posto dobrih stvari,podigao vrijednost imovine kluba. Aktivirao bazu navijaca...
Cijen od da su pare,nije tribine i teren ponio sebi.
Svali prelazni rok su dolazili dobri igraci. Bilo je fula ali Boze moj.
Nije htio da kupi titulu i svaka mu cast na tome.
Zrinjski,Borac,Sarajevo,pa vjerovatno i Amar svi su radili mutne radnje da bi dolazili do titula.
Ja sam siguran da mi navijaci mozemo klub dici na veci nivo.
Jest cu ba budjav hljeb 7 dana ako mogu odvojit 100 ili 200 KM. Ako ce nas biti 10000 takvih. A ima nas koji mogu dati i 500 i 1000 i milion.
Barba brate nemoj se ljutiti ali sve je to šuplja priča. Nije Željo u ovakvoj situaciji od jučer. Traje ovo par godina. Niko se počešao nije. Ne postoje ljudi koji su dovoljno bogati i jaki i koji će Želju izvući iz ovoga. Željo se hvala Bogu neće ugasiti, nadživiće i tebe i mene i sve nas ovdje, ali isto tako neće ni biti neki faktor u raspodjeli trofeja ili mjesta koje vode u Evropu još zadugo.

Avatar
riGonTM
Postovi: 412
Pridružen/a: 31 jul 2022, 22:50
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la riGonTM » 08 dec 2022, 16:19

problem nije pomoci, svaki navijac ce pomoci klubu u skladu sa mogucnostima, ali iznos koji je potreban da se rijese dugovi je daleko iznad mogucnosti navijaca, ja sam u to uvjeren nazalost.

vi sto odmah skacete kad neko kaze nesto ruzno na upravu, shvatite da su nama koraci otplate duga:"ne vjerujem da ce doci prinudna naplata". nema plana, to je najtuznije, sta nam znaci odgoda isplate duga 6 mjeseci recimo? ama bas nista!

dalje, mislim da u tabelama prikazanim nema dugova za koje nas ljudi tuze, nema konkretnog duga prema amaru i jos mnogo stvari, tako da i nije bas bajan rezultat jer svaka futa moze blokirati racun.

takodje, mi nismo interesantni ni sponzorima ni investitorima, ko to kaze, laze sam sebe, a i nas. mislite da u ovakvom vremenu nekoj kompaniji se isplati zelji dati 100-200k da bude gen sponzor, mislite da smo macronu interesantni kao sto se prica? pa svakog proizvodjaca sportske opreme zanima iskljuciva prodaja tih dresova i njihove genericke opreme koju ne kupuje svako i koja je skupa za nase uslove. mi nismo interesantni sa 500-1000-2000 prodatih dresova osim nekom domacem proizvodjacu. vecina sponzora je kompenzacija, nema tu zivih para (npr. dobijes flasiranu vodu i nekom iznosi i nesto (mozda) sitno para. zapitajte se kako neka velika svjetska kompanija nema predstavnistvo u Bosni vec radi preko "ovlastenih" distributera, zato sto smo mali i nismo interesantni kao beograd recimo. tako ce biti i u buducnosti.

svaka clanarina nasa mimo uclanjenja insana u porodici je iskljucivo donacija. neka je, gurajmo koliko mozemo ali je doslo do toga da je dug veci od nasih mogucnosti, pa cak i mogucnosti kluba. mozemo i kenjati kako su izdaci drzavi ogromni. pa? svim poslodavcima su, nisu samo nama. da nema toga pala bi drzava.

mozda je ipak najrealnija opcija prodaja tog famoznog pomocnog terena, pa ako vjerujemo upravi, ako navijacka grupa podrzi i stane iza toga neka raspolazu i sa tim, ja nemam problem. samo da ne dodje do toga da nemamo ni sta prodati, toga se najvise bojim.

na litici smo, moramo biti slozniji nego ikad, navijacka grupa radi sjajno i slozna je vise nego ikad (koliko ja imam uvid). morat ce se i ona ukljuciti nekako u pokusaj izlaska iz ovog svega.

Neka nam je dragi Bog na pomoci!
Navijati za Zelju je stvar filozofije, navijati za malene je stvar geografije.

VeteranSA
Postovi: 1144
Pridružen/a: 27 dec 2019, 10:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la VeteranSA » 08 dec 2022, 16:45

mavi je napisao/la:
08 dec 2022, 15:57
Mrcina1921 je napisao/la:
08 dec 2022, 15:17
za nepunih godinu dana trajanja generalnog sponzorstva caizcoina uplatili su jedva 120.000 KM

ugovor je potpisan 01.12.2021 a trebao je trajati do 01.07.2023 ukupna vrijednost ugovora 750.000 KM dakle ni polovinu nisu isplatili za jednu godinu sponzorstva od 375.000 KM

nurko i nazif su tada stajali ispred kluba prilikom potpisivanja ugovora, nazif koji je jedva 5 mjeseci bio predsjednik kluba pa na kraju podnio ostavku - porezna i repogram duga je u tom periodu rađen - tražen - potpisivan !?


slika
Ugovor s poreskom je tada i raskinut. Da se nastavilo plaćati famoznih "13500 KM" mjesečno, ne bi sad očekivali najcrnji scenarij.
Ko je bio u nadzornom odboru tada, zar oni nisu trebali odreagovati kada se počelo kasniti sa plaćanjem poreskoj, da ne kažem i prije toga, kad je bilo izvjesno da se neće plaćati?

Avatar
DUVNO1921
Postovi: 289
Pridružen/a: 19 jul 2021, 16:36
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DUVNO1921 » 08 dec 2022, 17:30

Sa malo ohladjenom vuglom, iskreno bih reko ako smo zavrsili godinu u plusu dobro je, kakva nam je drzava gdje nemas podrske kao sto je imas u srb i hrv…
Steta sto je Sponzor (Caizcoin) u krizi i da nisu isplatili svu svotu novca al sta je tu je… dobra stvar je da mi Navijaci i simpatizeri stojima iza naseg Zelju i da kroz Ulaznice guramo klub….
ako Diglisic nezeli, hebat ga… sto i jednu godinu smo na planeti i bit cemo jos 500+!
Sto bi bila dobra stvar po mom misljenju je da povisimo Članarino na 50-100km za inostrane fanove uz neki Bonus koji uplate to!
FK Zeljezničar Sarajevo 1921
AUT

Avatar
anonimni
Postovi: 10130
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la anonimni » 08 dec 2022, 17:55

Realno, korektna pressica od strane uprave, ne moze se izdvojiti neki veci kiks osim ovog nadanja da porezna nece kucati na vrata. Kovacevic rece da je ideja gurati mlade, sto je OK, osim Muftica i donekle i Subasica :mrgreen:
Svidja mi se ideja o Macronu i concept storeu, iako ne znam koliko je to realno ocekivati jer se i sad od njih samo dresovi mogu kupiti, ali to bi bas diglo rad i kvalitet fan shopa na veci nivo. Naravno da covjek nije smio nikoga imenovati ali jasno je svima ko, sta i kako, trebamo stati iza ovoga koliko ko moze pa vidjeti sta ce se izdesavati, zar moze gore od ovoga? :hmmmmm:
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
AjkulaCekicarka
Postovi: 688
Pridružen/a: 18 dec 2021, 09:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AjkulaCekicarka » 08 dec 2022, 18:19

Amira reče, što i većina nas misli, da za klub radi par ljudi.
Dakle, ostale anonimuse, statiste, ne znam kako da ih nazovem fino raspustit.
UO, NO i ostale zajebancije popunit na način slučajnog odabira broja članske karte.
M

Hulahopka
Postovi: 2487
Pridružen/a: 09 mar 2022, 12:53

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hulahopka » 08 dec 2022, 18:35

Ma bolje u kinder jaja da stavimo imena i izvlačimo..

Hansestadt
Postovi: 2434
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hansestadt » 08 dec 2022, 21:51

Nebi bilo lose pokusati sa Nardinom Mulahusejnovicem. Mislim da ima veci kvalitet i perspektivu nego sto je pokazao ove sezone.

Avatar
LegendaIvica
Postovi: 871
Pridružen/a: 28 maj 2022, 21:57
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LegendaIvica » 08 dec 2022, 22:56

Hansestadt je napisao/la:
08 dec 2022, 21:51
Nebi bilo lose pokusati sa Nardinom Mulahusejnovicem. Mislim da ima veci kvalitet i perspektivu nego sto je pokazao ove sezone.
Nadam se da se salis

Hansestadt
Postovi: 2434
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hansestadt » 08 dec 2022, 23:08

LegendaIvica je napisao/la:
08 dec 2022, 22:56
Hansestadt je napisao/la:
08 dec 2022, 21:51
Nebi bilo lose pokusati sa Nardinom Mulahusejnovicem. Mislim da ima veci kvalitet i perspektivu nego sto je pokazao ove sezone.
Nadam se da se salis
Sto? Bekric ga je sam hvalio u jednom intervju.

Avatar
bojamora
Postovi: 1210
Pridružen/a: 11 avg 2014, 11:17
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bojamora » 09 dec 2022, 01:13

Ma nama je najvažnije od svega da mi izborimo Europu ove godine kako god znamo i sve če bit nova priča a o tome niko ne piše. Dobro bi bilo i da se makar malo pojačamo a i o tome niko ne piše.

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la delinjo » 09 dec 2022, 01:31

Od čega da se pojačamo
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Hulahopka
Postovi: 2487
Pridružen/a: 09 mar 2022, 12:53

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hulahopka » 09 dec 2022, 07:54

bojamora je napisao/la:
09 dec 2022, 01:13
Ma nama je najvažnije od svega da mi izborimo Europu ove godine kako god znamo i sve če bit nova priča a o tome niko ne piše. Dobro bi bilo i da se makar malo pojačamo a i o tome niko ne piše.
Pa kako ćeš izaći u evropu kad tvoji navijaci pljuju i tjeraju igrace,tjeraju trenera, samo što sad nema utakmica da pišu o Malicu, Beganovicu, Kosoricu,nekad su psovali Bekricu sve i svašta šta ce nam ovaj starac, sad cirkuzaju.

Mi moramo da posložimo klub s sposobnima ljudima ako ostanu ovi nama ne pomoći pet evropa.

VeteranSA
Postovi: 1144
Pridružen/a: 27 dec 2019, 10:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la VeteranSA » 09 dec 2022, 08:00

Shvatite da osim klubova iz vrha, i Posušje ima veći budget od nas. Sloboda, Leotar i eventualno Sloga imaju manje godišnje budgeta nego mi. Tako da u ovakvoj situaciji smanjimo želje.

Hulahopka
Postovi: 2487
Pridružen/a: 09 mar 2022, 12:53

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hulahopka » 09 dec 2022, 08:27

Ma trebat će nam.igraca jer ćeš sigurno neke prodati ..

VeteranSA
Postovi: 1144
Pridružen/a: 27 dec 2019, 10:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la VeteranSA » 09 dec 2022, 09:43

Trebaće igrača sigurno, posebno U21, i ekipa se uvijek može nadograđivati, ako ništa jačaš konkurenciju. Samo nama fokus može i treba biti u nižim ligama, mladim igračima koji se trebaju dorađivati još, a ne maštati o Kulenoviću i sličnim u ovom momentu. Nije realno. Ne sumnjam u Tuceta, njegovo iskustvo, veze, konekcije, ali teško će to ići. Skauting, imamo bivših igrača i Željinih ljudi širom Bosne i Hercegovine, pa i šire. Umrežiti to, uvezati, obnoviti kontakte, ponovo otvoriti nekada guzicom zatvorena vrata. Ako bude imao podrške, može to Tuce napraviti.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.