FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
71
14%
2. Borbu za Evropu
164
32%
3. Sredinu tabele
90
17%
4. Borbu za opstanak
195
38%
 
Ukupno glasova: 520

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 25 jul 2021, 19:12

Azzuri je napisao/la:
25 jul 2021, 18:52
Ne treba se zavaravati da cemo lako s Posusjem..to su one utakmice gdje su vec 3 boda upisana, to je najteze.Posusje sasvim solidno odigralo danas, sami sebe su pobjedili..u drugom poluvremenu su bas nadigrali sarajevo, ljudi jednom prisli golu i dali autogol.Obrana im je losa bas, jos uz solidno popunjenu Grbavicu mislim da ce se oni pogubiti..
Subota svi na stadion!!
Sudar ekipa koje su bile bolje od svog protivnika, a izgubile. Vidjet cemo kome ce lopta "vratiti" izgubljeno. :D

Doduse, mi vec dva kola igramo, a nista. Velez je njih bas pregazio u prvom kolu. Igrom mislim.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Robust » 25 jul 2021, 19:14

timpramosavePla je napisao/la:
25 jul 2021, 18:58
Ima li kakvih imena za tu skupstinu??

slika

evo i imena :shhh: :shhh: :mrgreen:

ManijakNeMozeBitSvak
Postovi: 49
Pridružen/a: 28 feb 2021, 15:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ManijakNeMozeBitSvak » 25 jul 2021, 19:17

Robust je napisao/la:
25 jul 2021, 19:14
timpramosavePla je napisao/la:
25 jul 2021, 18:58
Ima li kakvih imena za tu skupstinu??

slika

evo i imena :shhh: :shhh: :mrgreen:
A prezimena :rol:

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Robust » 25 jul 2021, 19:20

ManijakNeMozeBitSvak je napisao/la:
25 jul 2021, 19:17
Robust je napisao/la:
25 jul 2021, 19:14
timpramosavePla je napisao/la:
25 jul 2021, 18:58
Ima li kakvih imena za tu skupstinu??

slika

evo i imena :shhh: :shhh: :mrgreen:
A prezimena :rol:

slika


pitao covjek za imena ja mu izvadio statistiku najcescih imena koja se daju djeci a za prezimena sigurica je da ce biti neki Hodžić il Hadžić :urnebes:

Avatar
Mamba21
Postovi: 3276
Pridružen/a: 11 feb 2020, 00:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mamba21 » 25 jul 2021, 19:22

:urnebes: :urnebes: :urnebes:
IGRAJTE SRCEM SARAJEVSKI PLAVI!

timpramosavePla
Postovi: 619
Pridružen/a: 20 avg 2020, 12:03
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la timpramosavePla » 25 jul 2021, 19:26

Mislim da ti ljudi vec imaju imena. Necemo novorođenčad ubacati tamo 🙄🙄

Muki15
Postovi: 537
Pridružen/a: 19 maj 2021, 22:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Muki15 » 25 jul 2021, 19:29

@Admir74 nadam se da nebacaš šuplje,raja je ovdje x puta do sad izvarana....
....."Kad dođu teški dani i kada ti loše krene,digni pogled ka tribini,ugledat ćeš tamo mene...."
..." S JUGA SE PJESMA ORI,BORI SE ŽELJO BORI.....!
FK Željezničar 💙
FC Juventus ⚫⚪
Rafa Nadal 🎾

Muki15
Postovi: 537
Pridružen/a: 19 maj 2021, 22:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Muki15 » 25 jul 2021, 20:14

Admir74 je napisao/la:
25 jul 2021, 18:50
Muki15 je napisao/la:
25 jul 2021, 18:24
Admir74 je napisao/la:
25 jul 2021, 18:23
Mislim da sastav Skupštine obećava i da je kukolj istjeran.
Zna li se ko ulazi,ima li dobrih ljudi? 🙂
Ide brzo obavijest, uvjeren sam da ćemo biti zadovoljni.
Obavijest na zvaničnoj ili?
....."Kad dođu teški dani i kada ti loše krene,digni pogled ka tribini,ugledat ćeš tamo mene...."
..." S JUGA SE PJESMA ORI,BORI SE ŽELJO BORI.....!
FK Željezničar 💙
FC Juventus ⚫⚪
Rafa Nadal 🎾

Avatar
maldini3
Postovi: 1703
Pridružen/a: 31 jan 2017, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la maldini3 » 25 jul 2021, 20:15

Jel istekao rok za prijavu investitora?
Željezničar za život cijeli
Forza Milan
Pivopije

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19296
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 25 jul 2021, 20:17

Robust je napisao/la:
25 jul 2021, 19:14
timpramosavePla je napisao/la:
25 jul 2021, 18:58
Ima li kakvih imena za tu skupstinu??

slika

evo i imena :shhh: :shhh: :mrgreen:

:rol: :rol: Dobra :)



Btw off topic, jel zna iko koliko prekrsaja pretrpi Mujezin po tekmi?
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 25 jul 2021, 20:18

maldini3 je napisao/la:
25 jul 2021, 20:15
Jel istekao rok za prijavu investitora?
Mislim da nije. Nekad u augustu bi trebalo isteci mjesec dana od objave, a to je i rok.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Admir74
Postovi: 3446
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 25 jul 2021, 20:30

Muki15 je napisao/la:
25 jul 2021, 20:14
Admir74 je napisao/la:
25 jul 2021, 18:50
Muki15 je napisao/la:
25 jul 2021, 18:24


Zna li se ko ulazi,ima li dobrih ljudi? 🙂
Ide brzo obavijest, uvjeren sam da ćemo biti zadovoljni.
Obavijest na zvaničnoj ili?
Da da.

BosanskaLiga
Postovi: 128
Pridružen/a: 18 jul 2021, 20:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BosanskaLiga » 25 jul 2021, 21:47

:thumbup:
kolezeljovac je napisao/la:
25 jul 2021, 15:00
Zeljo21 je napisao/la:
25 jul 2021, 14:20
Blazevic u dvije utakmice nije nikako los.
:thumbup:
Slažem se, Blažević i više nego pozitivno iznenađenje, samo se i njemu kao i ostalim mora nastaviti podrška davati i biće ovo dobro do zime.
Po mom mišljenju samo da ovo izdržimo do kraja jesenjeg dijela, a nadam se da se navijači neće zabranjivati pa bi se s tim i finansijski koliko toliko oporavili.

Ono što je jedino važno je to da trebamo svi mi svaku utakmicu na Grbavici dolaziti u što većem broju i davati konstantno podršku ovim momcima.

Tomislav Ivković je itekako dobar trener za nas i nadam se da će mu se dati dugoročni angažman i prostor u odlučivanju jer je već donio veliki napredak u ugri.

Samo jako! Mi smo Željini, Željo je naš!

Avatar
Zeljo21
Postovi: 303
Pridružen/a: 31 maj 2021, 17:44
Kontakt:

Re: Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo21 » 25 jul 2021, 21:56

Da hoce registrovat ove hrvate sto su dosli i bit ce ok, fali nam jedan onakav ko onaj Bruno, a gledao sam onaj Crncevic nije los..Sta mislite hocel dobit Jahic mjesto u prvih 11?

Kometa
Postovi: 895
Pridružen/a: 28 jul 2020, 12:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Kometa » 25 jul 2021, 22:18

Treba samo hajcat raju da bude at vise raje na tekmi,puno bi znacilo igracima a i klubu

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Re: FK Željezničar

Post Postao/la ReX » 25 jul 2021, 22:21

Zeljo21 je napisao/la:
25 jul 2021, 21:56
Da hoce registrovat ove hrvate sto su dosli i bit ce ok, fali nam jedan onakav ko onaj Bruno, a gledao sam onaj Crncevic nije los..Sta mislite hocel dobit Jahic mjesto u prvih 11?
S vremenom mislim da ce Jahic biti starter. No otom potom.
@igrajlopte 🐦

Muki15
Postovi: 537
Pridružen/a: 19 maj 2021, 22:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Muki15 » 25 jul 2021, 22:29

@Rex
Dosad sam se manje-više u 90% slučajeva sa tobom slagao,ali oko Posušja se ne bih složio.
Ekipa su za jedan veliki respekt,trebamo maksimalno oprezno unići u utakmicu.
Danas su protiv pitara sami sebe pobjedili,znači utakmica je bila egal svih 90 minuta,po meni čak i bolji od Sarajeva (koje ako ove sezone završi u top 3 premija im je).
Nepreskaču igru uopšte,lagano su kroz pas igru od noge do noge dolazili do njihovih 16 metara ali su u završnici bili dosta traljavi i dosta komplikovali,nazad su rupa teška,ne zna se koji gol je bio smiješniji,pitari više sretno nego spretno pobjedili....
Tako da ne bih se složio da su mesarska ekipa,kvalitetnom su znatno iznad Radnika,Leotara i Rudara.
Pogotovo im je dobro jel lijevo ili desno krilo,dobar dribling momak ima,bacao je pitare danas kako je stigao,previše su stari,tu je naša prednost da ih nadtrčimo.

Naravno u subotu ispunit Grbavicu i ostvarit aBd prvu pobjedu u sezoni :bih:
....."Kad dođu teški dani i kada ti loše krene,digni pogled ka tribini,ugledat ćeš tamo mene...."
..." S JUGA SE PJESMA ORI,BORI SE ŽELJO BORI.....!
FK Željezničar 💙
FC Juventus ⚫⚪
Rafa Nadal 🎾

Avatar
braco
Postovi: 8705
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 25 jul 2021, 22:38

HongKong je napisao/la:
25 jul 2021, 13:59
braco je napisao/la:
25 jul 2021, 13:21
HongKong je napisao/la:
25 jul 2021, 12:43
Ma realno nama je Mujezinovic postao najveca uzdanica u napadu, a to nije dobro. Moze svakome napraviti probleme, ali ima obicaj da totalno nestane s terena u oba pravca. Moramo mi rijesiti te krilne pozcije ako hocemo nesto napraviti. U redu je ovakva postavka protiv Radnika, Posusja, Leotara kad treba da imas loptu i da vrsis pritisak stalno gdje brzina i nije neka prednost. Onda dobro dodje tehnika igraca, dobar sut i s krila ulazak u sredinu pa imas opciju da sutas ili podvalis loptu. Tada nema koristi od probijanja po krilu i ubacivanja unutra jer je vec bruka igraca ispred gola. Ipak, za ove egal utakmice i one gdje bi trebali biti podredjeni treba nam brzina po krilima i pravi krilini igraci na tim pozicijama.
Nikada mi nece biti jasno zasto je stavio Subasica pored Mekica u vezni red, a recimo Boju ostavio na prednjem veznom. Kad je vec izveo Becu morao je Bojo nazad, a Subasic u sredinu, Gasal na krilo. Vidjelo se kod prvog gola da Sedad nije za tu poziciju. Trcao je za Dofom 40 metara, nit ga moze stici nit se sjetio da napravi faul i sprijeci opasan napad. To bi Mekic ili Beca hladno pokosili. Desilo nam se najgore odmah smo primili izjednacujuci gol i tada je ekipa pala. Uvodjenje Bekrica definitivno prelomilo utakmicu u korist Tuzle. Vec druga utakmica u nizu kako lik ulazi i pokazuje da nema vise sta traziti u profesionalnom fudbalu. Apsolutno nista korisno nije napravio, dapace izgubio je par lopti i upropastio onu sansu sa slobodnim da probamo nesto napraviti. Bitno je da je on s 30 metara opalio.

Juricic bas dobro igra na pocetku, sve sto napravimo on je umjesan. Mekic i Beca jako dobri u destrukciji igre i dok su oni na terenu ne prave nam sanse. Bojo, iako kako braco kaze najopasniji, fali mi nekako na terenu da uzme vise odgovornosti da trazi loptu i u gradnji napada. Kako god zadovoljan sam ovom sredinom. Subasic jucer nekoliko losih odluka. Prvo onaj korner kad Mujezinovic petom ostavi loptu, autoput prema golu on je hladno nabi do prve stative Krpicu na glavu. Jos nekoliko cudnih poteza. Mujezinovic jednostavno nije kalibar da bude vodja ove ekipe. Moze on dosta pomoci ako se pametno koristi, ali je ono mahalski igrac, neke rolinge, pete, zajebancije. Dobro nekad dodje, ali mora to dosta ozbiljnije. Vise pomagati bekovima na obje strane. Cak se i tu osjeti nedostatak brzine i skolovani krilni igraci koji ce pomagati u defanzivi bekovima. Kako je usao Efendic i Nukic se pomjerio naprijed silovali su nas jer su imali dva bocna igraca koja ne ulaze u sredinu nego napadaju vanjsku stranu i Malic je bio konstantno u situaciji kada mora braniti dva igraca.

Odbrana sasvim pristojna kako smo ocekivali. Posebno Drina i Blazevic koji su bolja strana te linije. Vrhovac dosta pliva, ali ima ogromnu zelju i to ga nekad ponese vise nego sto treba. Malic mi je onako ni tamo ni vamo, ali je bas mlad momak i imao je par prodora u ove dvije utakmice. Ne treba smetnuti s uma da je igrao protiv Zakarica i Nukica prvi mozda i najbolji igrac lige, a drugi dogurao do reprezentacije. Tesko da ce imati tezi posao osim mozda jos protiv Fanima.

Kada registrujemo ove nove igrace bice to za klasu bolje. Imat cemo odlicnog veznog igraca pa necemo morati izmisljati s pomjeranjem Subasica nazad, imat cemo i Zdunica koji moze igrati sve naprijed pa moze zamijeniti i Juricica i Mujezinovica i Subasica. Ukoliko se i Zec dozove, mada nece, imali bi jos jednog ekstra igraca koji kad god igra napravi sranje protivnicma da li golovima ili asistencija.
Vrhunski si analizirao, slažem se. :thumbup:

Pogotovo si dobro opisao dio za Efendića, Nukića i Malića.

Dok ne vidim kako Crnčević igra, ja ne bih dirao trio u vezi Beća- Mekić - Bojo. Po meni su obavili jako dobar posao u ove 2 utakmice. Recimo mene Borac i Tuzla City uopšte nisu oduševili u utakmicama protiv nas. I mislim da treba tome dati i zasluge veznom redu koji stvarno lavovski se bori. Po meni smo poprilično neutralisali ta 2 protivnika koji su igrački dosta jači od nas. Više su nam bodove otkinuli na individualni kvalitet i neko neiskustvo nego nešto da su nas sistemski dobili. A kad Željo izgubi zbog razloga čisto jer je neko individualno bolji od nas onda ja nemam šta puno zamjerit jer yebiga tako je kako je, na te stvari ne možeš utjecati.

Beća i Mekić poprilično dobro rade taj defanzivni posao i zato ih ne bi dirao. Boju bih ostavio jer po meni je on najdirektniji vezni po protivnički go. Bojo naravno da nije idealan igrač ali je stalno prijetnja po protivnički go jer evo ponavljam se ko papagaj ali stvarno ima odličnu kretnju bez lopte i stalno vreba iz sjene u nekim situacijama i zna se zadesit na pravom mjestu i upravo je i u prethodne 2 sezone zabio par takvih golova. Također ne libi se da opuca po golu, imao je eto jučer par finih situacija. I ona kretnja kad mu je Juričić dao loptu i Bojo pucao pravo u golmana je jedna od stvari na koje mislim. Ima fin šut Bojo, znao je u Mladosti i Vitezu baš lijepih golova dati.

Pogledajmo malo i neke šampionske ekipe proteklih godina (iako naravno mi nemamo takve ambicije ove sezone). Svaka ta ekipa na poziciji iza napadača nije imala baš one klasične playeve koji će samo razigravat tipa Čurjurić, Ramović, Zeba (onaj Zeba iz 2017 s kojim smo mi jurili titulu) nego više kao neke polušpice ili ofanzivne vezne koji su jako diretni po protivnički go kao Rahmanović, Bilbija i Vranješ. Zato se meni sviđa ova ideja s Bojom na ofanzivnom veznom jer je on najbliže što može nešto takvo odglumit iako naravno nije u rangu Rahmanovića ili Bilbije i što se naravno razlikuju po još nekim karakteristikama.
Slazem se i vezni red nam i jeste najveca snaga. Mada to se i moglo pretpostaviti, svi su mladji, dosta trce i to je vec 80% posla. Niko ih ne prolazi lagano. Spomenuo sam Crncevica jer ce nam dati sirinu na toj poziciji. Da je on jucer usao umjesto Bece mi sigurno ne bi onako lagano primili izjednacujuci gol. Definitivno treba ostaviti trojku da igra. Mekic je bas dobar igrac, prava radilica i mnogo ranije je on trebao dobiti mjesto u Zelji. Meni Bojo djeluje jos uvijek u nekom grcu, nikako da se opusti, ima on dosta kvaliteta i treba ih pokazati na terenu.
Ono sto mi se posebno svidjelo jesu sutevi s distance. Kad god je bila prilika i Bojo i Mekic su zategli. Vidjeli smo kako jedan od boljih golmana u ligi ispusta lopte i prolaze mu kroz usi. Samo treba jednostavno igrati. Dosta smo napredovali i tu, brze se igra, kad prvom uvezemo par pasova vec smo pred golom s viskom u napadu. Mene su do sad odusevili Drina i Beca, nikakvog zaostatka nemaju u fizikalijama u odnosu na seniore, dobri su u duelu, samo jos iskustva i rutine da steknu. Beca jos malo da poradi na odgovornosti, par puta mu je igrac bjezao u medjuprostor pa su Mekic i Blazevic morali cupati, ali fino trci, poprilicno je dobar u duelima na sredini i fakat uz Mekica imamo dobar blok ispred odbrane.

Realno obje utakmice smo ispustili bodove zbog nedostatka sirine na klupi. Cim ti moras izmisljati s pozicijama i gurati nekog negdje gdje nekad znao odigrati nije dobro. Eto naveo sam vise puta Subasica kojem je pobjegao igrac za prvi gol, da su tu bili neki od pravnih veznjaka to se ne bi desilo barem bi napravili faul i dobili zuti karton. Vidio je to i Ivkovic pa je Durakovica uveo, ali jbg bilo je kasno.
Prva utakmica promjena Juricic Bekric. Celo je uvijek za sebe vezao dva igraca na centru, primao lopte i odlagao na stranu pa su i bekovi Borca morali razmisljati o defanzivi i kontrama. Kad je Bekric usao nije mogao dobijati duele, nije odlagao lopte nego ih peljao dok ne izgubi sto je dozvolilo igracima Borca da kampuju oko naseg gola i bek je konstantno isao naprijed i odvlacio jednog igraca od Zakarica da bi ostao 1 na 1 s Malicem. Da smo i tu imali barem Zdunica da udje umjesto Juricica bili bi opasni do kraja utakmice i sigurno bi Borac morao napadati s manje igraca.

Zato kazem da cemo mi biti puno ozbiljniji uz ove nove igrace, pa cemo mijenjati poziciju za poziciju, necemo padati totalno nakon izmjena. Vistica kazu da je dobar, moze dosta pomoci da se napravi i dupli blok s dva beka na stranama pa ne bi Nukic imao autoput pred sobom. Kad se umori neko iz veznog reda imas Crncevica koji bi mogao pokazati koliko nam je zapravo liga losa. Zdunic naprijed, Jahic ce biti tu da ni u slucaju krize ne gledamo Kosorica.
Najbolje od svega je sto cemo mi nakon ove sezone imati nekoliko igraca koje mozes prodati. Obzirom na ugovore niko ne garantuje da cemo uzeti pare za njih, ali nema nema druge nego i o tome razmisljati. Drina, Beca, Malic, Subasic, Bojo, Vrhovac, pa i Juricic i Mekic su jos uvijek u finim godinama. Bice to dobro.
Ma nema šta ovo je druga ekipa kad bi uspjeli uskoro registrovati nove igrače i eventualni povratak Zeca. Zdunić, Crnčević, Vištica, Jahić, Stjepanović + Zec. Pa to je 6 novih igrača faktički (5 bez Zeca). Drastična je razlika kad na lijevoj strani imaš samo jednog lijevog beka (Malića) i jedno lijevo krilo (Mule) i da im priključiš dva nova igrača na toj strani (Vištica+Ognjen). Velika je razlika kad nemaš nijednog rezervnog defanzivnog veznog i kad ti s klupe uđe Crnčević. Velika je razlika kad ti umjesto umornog Juričića uđe Zdunić koji je brz, agresivan i skočan što bi Ivković rekao ili da uđe recimo Zec koji za 20 minuta može pokazati klasu protiv bilo koje odbrane u ligi, a ne da ti Bekrić glumi špica.

Ja samo se nadam da ćemo domaće kikseve smanjiti za razliku od prethodnih sezona. Mislim desit će se sigurno nekad kiks na Grbavici, ali ono što mi možemo i moramo uraditi je da ih svedemo na što manji broj, a ne da nam te postane normala kao u prethodne 3 sezone. Posušje će biti prvi taj ispit u kojem se kao mi nešto pitamo. Mi ako hoćemo da imamo mirnu sezonu onda moramo kući osvajat što više bodova jer u gostima ćeš se teško naosvajat. To govorim jer i puno jače ekipe teško u našoj ligi dolaze do bodova u gostima jer stvarno skoro svako gostovanje je yebeno. Možda ove sezone bude malčice lakše jer eto imaš Rudar, Posušje, Radnik, Leotar mada ni to ne mora ništa značiti. Prošle sezone najbolje gostujuće ekipe poput nas, Borca i Zrinjskog su imale "samo" 6-7 pobjeda u gostima tako da to je dokaz koliko je teško, zato i govorim da moramo se fokusirati na to da popravimo igru na Grbavici. Pitari prije današnje pobjede protiv Posušja, zzadnju gostujuću pobjedu imali u oktobru prošle godine.

To će biti sad možda i malo lakše s obzirom da imamo brže i dinamičnije igrače u odbrani i veznom redu. A zadnje 2-3 sezone uvijek pušimo foru na Grbavici jer nam je uvijek odbrana visoko stajala, spora je bila i odbrana i sredina s matorcima da stigne protivničke kontre koje su idealne za goste jer je teren na Grbavici savršen za te ekipe koje se oslanjaju na kontranapade. Znači sve ekipe su nas zaklale na Grbavici jer smo imali užasnu defanzivnu tranziciju. Ipak odbrana Malić- Vrhovac - Drina - Blažević uopšte ne djeluje sporo na papiru, plus imaju dinamičan duo ispred sebe u vidu Mekića i Beće. Imam neki osjećaj da bi zato mogli popraviti bodovni saldo na Grbavici ove sezone ali vidjet ćemo, bilo je i utakmica koje smo kiksali na Grbavici jer nismo dovoljno igrača koji znaju dati go, a stvoriš milion šansi. Ostaje da se nadamo da će Ivković naći neku dobitnu formulu i u tom segmentu.
Zadnja izmjena: braco, dana/u 25 jul 2021, 22:40, ukupno mijenjano 1 put.

ExBlueone
Postovi: 1511
Pridružen/a: 28 nov 2019, 21:48
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ExBlueone » 25 jul 2021, 22:39

Ne treba momcima nabijati pretjeran pritisak imperativom pobjede. Bitno je da igraju muški i da daju sve od, sebe. A valjda bi to trebalo biti dovoljno za pobjedu protiv Posušja kući,. Ako ne nema veze. Idemo dalje.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ReX » 25 jul 2021, 22:42

Muki15 je napisao/la:
25 jul 2021, 22:29
@Rex
Dosad sam se manje-više u 90% slučajeva sa tobom slagao,ali oko Posušja se ne bih složio.
Ekipa su za jedan veliki respekt,trebamo maksimalno oprezno unići u utakmicu.
Danas su protiv pitara sami sebe pobjedili,znači utakmica je bila egal svih 90 minuta,po meni čak i bolji od Sarajeva (koje ako ove sezone završi u top 3 premija im je).
Nepreskaču igru uopšte,lagano su kroz pas igru od noge do noge dolazili do njihovih 16 metara ali su u završnici bili dosta traljavi i dosta komplikovali,nazad su rupa teška,ne zna se koji gol je bio smiješniji,pitari više sretno nego spretno pobjedili....
Tako da ne bih se složio da su mesarska ekipa,kvalitetnom su znatno iznad Radnika,Leotara i Rudara.
Pogotovo im je dobro jel lijevo ili desno krilo,dobar dribling momak ima,bacao je pitare danas kako je stigao,previše su stari,tu je naša prednost da ih nadtrčimo.

Naravno u subotu ispunit Grbavicu i ostvarit aBd prvu pobjedu u sezoni :bih:
Brate priznajem nisam gledao drugo poluvrijeme i eto ne znam kakvi su bili, ali stvarno nisu bili dobri u prvom. Jesu oni nesto valjali loptu tamo vamo, poneka duga, ali osim one jedne gdje Dizdarevic se bacio kao na treningu nisu nista imali naprijed. A pozadi su bili veoma skakljivi u par navrati cim su pitari poceli da igraju malo tiki take od noge do noge. Da je Sarajevo imao malo vise skoncentracije u napadu mogli su im zabiti 1-2 gola. Eh sad, odbrana je stajala poprilicno visoko sto nece biti slucaj na Grbavici i sigurno ce biti druga slika.

Kako god bilo, moramo ih uzet yeba ih.. Bas bi puno znacilo em igracima em navijacama da se upise prva pobjeda pa onda u Mostaru nakon toga sta se moze izvuci..
@igrajlopte 🐦

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.