FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
75
14%
2. Borbu za Evropu
164
31%
3. Sredinu tabele
90
17%
4. Borbu za opstanak
202
38%
 
Ukupno glasova: 531

Hulahopka
Postovi: 2487
Pridružen/a: 09 mar 2022, 12:53

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hulahopka » 25 nov 2022, 22:17

Sta kaže storm nije on mislio na.onaj forum, oni su ga podržavali. Hahahha kakvi bolesnici lazovski.

Brkooo
Postovi: 2278
Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Brkooo » 25 nov 2022, 23:17

Postujem Adzema kao Zeljovca ali ne mogu da vjerujem da covjek koji ima 40+ godina krivi neki forum i da zbog nekog foruma nije uspio da napravi jos bolju trenersku karijeru u Zelji. Krivi forumasi nekog foruma a nije kriv on i njegova pojacanja u vidu Elsnera, Kenana Hadzica, Modica, Cubare, Jusufija, Mehremica sa kojima je umjesto titule osvojio samo kup. Nije ovo omalovazavanje kupa ali tad smo bili prvi na tabeli i imali pauzu da dovedemo pojacanja, a umjesto pravih pojacanja mi doveli cirkus igrace i izgubili titulu. Nije kriv trener i najgori sportski direktor u historiji kluba, Sasa Papac, kriv je kao neki tamo forum..

Spomenuo je u jednom dijelu, da je Zelji preporucio jednog igraca iz Afrike, 2004 godiste, po njegovim rijecima taj igrac je pravi dragulj..

Ako je istinita ova njegova prica o kreditu koji je spreman da podigne i novac proslijedi klubu, svaka mu cast i kapa do poda.. :salut:

zeljovolimte
Postovi: 1638
Pridružen/a: 31 okt 2022, 20:12
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zeljovolimte » 25 nov 2022, 23:33

Brkooo je napisao/la:
25 nov 2022, 23:17
Postujem Adzema kao Zeljovca ali ne mogu da vjerujem da covjek koji ima 40+ godina krivi neki forum i da zbog nekog foruma nije uspio da napravi jos bolju trenersku karijeru u Zelji. Krivi forumasi nekog foruma a nije kriv on i njegova pojacanja u vidu Elsnera, Kenana Hadzica, Modica, Cubare, Jusufija, Mehremica sa kojima je umjesto titule osvojio samo kup. Nije ovo omalovazavanje kupa ali tad smo bili prvi na tabeli i imali pauzu da dovedemo pojacanja, a umjesto pravih pojacanja mi doveli cirkus igrace i izgubili titulu. Nije kriv trener i najgori sportski direktor u historiji kluba, Sasa Papac, kriv je kao neki tamo forum..

Spomenuo je u jednom dijelu, da je Zelji preporucio jednog igraca iz Afrike, 2004 godiste, po njegovim rijecima taj igrac je pravi dragulj..

Ako je istinita ova njegova prica o kreditu koji je spreman da podigne i novac proslijedi klubu, svaka mu cast i kapa do poda.. :salut:
Ma ima pravo na svoje misljenje. Amar je imao vecu podrsku od vas pojedinih iako je imao uzasne rezultate na terenu, a van njega pljackao klub.

Elsner otisao u prvom dijelu, Hadzic, Modic, Cubara mozda su u kupu ulazili.
11 standardnih Veca Mehremic(Stanic) Graovac Bogi Sinisa Hajdarevic Blagojevic Ramovic(Vranjes) Zakaric Zajmovic(Zec) Vojo(Kajkut).

Od gore nabrojanih samo je Mehremic igrao. Vrtio kao i Mula, Hajdarevic bio puno bolji igrac tad nego sto je danas.Mehremic je igrac koji je pokazao dosts poslije nas, Cubara bi i danas mogao biti 3-4 stoper.
Sjecam se da si tad bio pobornik da se gurne Osmanovic jer je tebe podsjecao na Matica..

Avatar
1921boy
Postovi: 5812
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 25 nov 2022, 23:51

Ado nije ništa slagao. Itekako je utjecalo pisanje po forumima (pogotovo nakon 3:3) na njegov odlazak i neuspjeh. Da li si toliko uvjeren da je baš on odgovoran i da je baš on tražio da mu Modić, Ćubara, Jusufi, Hadžić i Mehremić budu pojačanja pred toliko tešku borbu na proljeće?

Nije se on puno pitao, kao ni oni prije njega a ni oni koji su bili iza njega. To je pitanje za one koji su vodili sportski segment i dogovarali igrače, zašto se ekipa nije bolje pojačala sa tri bolja igrača a ne samo da popune konkurenciju ili su mislili da se sa 13 igrača može izgurati proljeće (liga + kup).

Ado je samo jedan od nekoliko trenera sa kojim smo igrali lijep, brz i moderan fudbal. A pritome je i znao kako treba raditi sa mladim igračima.

Zaslužio je Ado podršku tada, barem još polusezonu, donio trofej nakon par godina, bio u igri za titulu, na nesretan način je izgubio, razvio svoju neku filozofiju, igra bila baš onako kako dolikuje Želji, fino za oko, tečno, brzo bez puno petljanja. Međutim, mi smo inače društvo koje nema sluha za nečiji (ne)kvalitetan rad, kup nam tada nije bio bitan (to je posjeta pokazala), tjeranje, pljuvanje. Tuđe g je bilo bolje od domaćeg parfema tada. Mada nije ni sada ništa bolje, umjesto da sada forsiramo Beću i da ga istrpimo pojedini prizivaju nekog Begića koji jedino zna dobro udariti.

Nas Željovaca je malo, nema nas milijardu, puno smo ljudi potrošili i puno ljudi trošimo i dan danas, mnogi nisu zaslužili taj odnos, a i Ado je jedan od njih. Najprije veliki insan a zatim i stručnjak. Nadam se da će razmotriti tog igrača što je preporučio, prema informacijama koje sam dobio a i on tvrdi da je mali zvijer.

Brkooo
Postovi: 2278
Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Brkooo » 26 nov 2022, 00:03

zeljovolimte je napisao/la:
25 nov 2022, 23:33
Brkooo je napisao/la:
25 nov 2022, 23:17
Postujem Adzema kao Zeljovca ali ne mogu da vjerujem da covjek koji ima 40+ godina krivi neki forum i da zbog nekog foruma nije uspio da napravi jos bolju trenersku karijeru u Zelji. Krivi forumasi nekog foruma a nije kriv on i njegova pojacanja u vidu Elsnera, Kenana Hadzica, Modica, Cubare, Jusufija, Mehremica sa kojima je umjesto titule osvojio samo kup. Nije ovo omalovazavanje kupa ali tad smo bili prvi na tabeli i imali pauzu da dovedemo pojacanja, a umjesto pravih pojacanja mi doveli cirkus igrace i izgubili titulu. Nije kriv trener i najgori sportski direktor u historiji kluba, Sasa Papac, kriv je kao neki tamo forum..

Spomenuo je u jednom dijelu, da je Zelji preporucio jednog igraca iz Afrike, 2004 godiste, po njegovim rijecima taj igrac je pravi dragulj..

Ako je istinita ova njegova prica o kreditu koji je spreman da podigne i novac proslijedi klubu, svaka mu cast i kapa do poda.. :salut:
Ma ima pravo na svoje misljenje. Amar je imao vecu podrsku od vas pojedinih iako je imao uzasne rezultate na terenu, a van njega pljackao klub.

Elsner otisao u prvom dijelu, Hadzic, Modic, Cubara mozda su u kupu ulazili.
11 standardnih Veca Mehremic(Stanic) Graovac Bogi Sinisa Hajdarevic Blagojevic Ramovic(Vranjes) Zakaric Zajmovic(Zec) Vojo(Kajkut).

Od gore nabrojanih samo je Mehremic igrao. Vrtio kao i Mula, Hajdarevic bio puno bolji igrac tad nego sto je danas.Mehremic je igrac koji je pokazao dosts poslije nas, Cubara bi i danas mogao biti 3-4 stoper.
Sjecam se da si tad bio pobornik da se gurne Osmanovic jer je tebe podsjecao na Matica..
Nisam rekao da nema pravo na misljenje nego da je jako glupo sto su njemu krivi forum i forumasi zbog toga sto nije osvojio titulu a nema nikakve samokritike.

Za Elsnera je Adzem govorio da je pojacanje i nas najcvrsci igrac. Hadzic je odigrao 7-8 utakmica itd itd. Sva poenta je u tome sto smo bili prvi na tabeli i umjesto pravih pojacanja doveli smo zestoko ispodprosjecne igrace, znaci igrace koji nemaju nikakav kvalitet za Zelju. Mnogi ti igraci nisu imali kvalitet ni za federalnu ligu.

Ja se ne mogu sjetiti da sam bio pobornik da se gurne Osmanovic, mozda u poredjenju njega i Modica jer je u odnosu na Modica, on, Matic..

zeljovolimte
Postovi: 1638
Pridružen/a: 31 okt 2022, 20:12
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zeljovolimte » 26 nov 2022, 01:44

Pitali su se ljudi koji veze s vezom o fudbalu nemaju. Jednostavno oni iz te struke nisu. Zbog toga nakon Ade napadamo titulu sa Zecom, Jazvicem i Zajmovicem na krilima.. mozda to na igricii prodje, ali u realnosti ne ide.
Razno raznih pameti je bilo a ima ih i sad. Nestruka je dovela Modica iz Milana probali, Hadziz zamjena za Stanica oba beka igra kapiten Istre. Slazem se da veze s vezom nisu imali, ali jbg.

zeljovolimte
Postovi: 1638
Pridružen/a: 31 okt 2022, 20:12
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zeljovolimte » 26 nov 2022, 01:52

1921boy je napisao/la:
25 nov 2022, 23:51
Ado nije ništa slagao. Itekako je utjecalo pisanje po forumima (pogotovo nakon 3:3) na njegov odlazak i neuspjeh. Da li si toliko uvjeren da je baš on odgovoran i da je baš on tražio da mu Modić, Ćubara, Jusufi, Hadžić i Mehremić budu pojačanja pred toliko tešku borbu na proljeće?

Nije se on puno pitao, kao ni oni prije njega a ni oni koji su bili iza njega. To je pitanje za one koji su vodili sportski segment i dogovarali igrače, zašto se ekipa nije bolje pojačala sa tri bolja igrača a ne samo da popune konkurenciju ili su mislili da se sa 13 igrača može izgurati proljeće (liga + kup).

Ado je samo jedan od nekoliko trenera sa kojim smo igrali lijep, brz i moderan fudbal. A pritome je i znao kako treba raditi sa mladim igračima.

Zaslužio je Ado podršku tada, barem još polusezonu, donio trofej nakon par godina, bio u igri za titulu, na nesretan način je izgubio, razvio svoju neku filozofiju, igra bila baš onako kako dolikuje Želji, fino za oko, tečno, brzo bez puno petljanja. Međutim, mi smo inače društvo koje nema sluha za nečiji (ne)kvalitetan rad, kup nam tada nije bio bitan (to je posjeta pokazala), tjeranje, pljuvanje. Tuđe g je bilo bolje od domaćeg parfema tada. Mada nije ni sada ništa bolje, umjesto da sada forsiramo Beću i da ga istrpimo pojedini prizivaju nekog Begića koji jedino zna dobro udariti.

Nas Željovaca je malo, nema nas milijardu, puno smo ljudi potrošili i puno ljudi trošimo i dan danas, mnogi nisu zaslužili taj odnos, a i Ado je jedan od njih. Najprije veliki insan a zatim i stručnjak. Nadam se da će razmotriti tog igrača što je preporučio, prema informacijama koje sam dobio a i on tvrdi da je mali zvijer.
Realno ekipa je bila top, vise je Vranjes sa nenormalnim primanjima poremetio nego iko. Zakaric u formi ta sezona mu je najbolji dio karijere, ide u Partizan nskon Zelje i postsje reprezentativac. Ako se sjecam preko 10 golova i asistencija. Vezna linija Zeba Hajdar Blagijevic ili Ramovic Sabanadzovic Vranjes.. Mogso je birati kako ce pocet, cak na jesen imao i Tuceta koji ce nam kasnij titulu uzet.. ali hajde. Bilo je i do njega, ali je bio puno bolja opcija od Krcme i slicnih..

SudoHusika
Postovi: 3805
Pridružen/a: 13 avg 2020, 13:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la SudoHusika » 26 nov 2022, 08:22

@brko

Ado psihički nije mogao izdržati pritisak. U jednom momentu je čak i klupe zamijenio zbog nesnošljivih pritisaka sa tribine.

On je, mišljenja sam, imao dobru igru, gurao je i mlade u ekipi prepunoj "zvijezda" i smatram da mu je dovođenje Vranješa poremetilo kompletnu koncepciju. Pocijepao je Široki 3x u 7 dana, pitare razmontirao. A ono u Mostaru se desi 1 u 1000 godina. Morao je promiješati dobro uigran vezni red samo da bi Vranješa ispoštovao i to mu se na kraju obilo o glavu. Ako se sjećaš, uigrao je Sinana, Blagojevića i Hajdara vrhunski i onda je sve to morao promijeniti. Čisto sumnjam da je on tražio Vranješa i Elsnera. Jedan je došao kao plod ku.rč.enja a drugi jaranskim vezama što je tada bilo učestalo u klubu. Žao mi je što je uopšte otjeran i on a i Slavko Petrović jer oni to nisu zaslužili kad se sve sagleda.

Ovo sa društvenim mrežama ne bih pretjerano komentarisao, svako ima pravo da radi šta želi, a ljubav prema klubu je neupitna u to sam siguran. I da, mislim da nije pogriješio forum u svojim nastupima. Dobro on zna iz čije kuhinje su se vukli potezi. :thumbup:
"...Al' ja sam prvo rek'o Željo, pa sam poslije rek'o tata."

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Robust » 26 nov 2022, 08:41

SudoHusika je napisao/la:
26 nov 2022, 08:22
@brko

Ado psihički nije mogao izdržati pritisak. U jednom momentu je čak i klupe zamijenio zbog nesnošljivih pritisaka sa tribine.

On je, mišljenja sam, imao dobru igru, gurao je i mlade u ekipi prepunoj "zvijezda" i smatram da mu je dovođenje Vranješa poremetilo kompletnu koncepciju. Pocijepao je Široki 3x u 7 dana, pitare razmontirao. A ono u Mostaru se desi 1 u 1000 godina. Morao je promiješati dobro uigran vezni red samo da bi Vranješa ispoštovao i to mu se na kraju obilo o glavu. Ako se sjećaš, uigrao je Sinana, Blagojevića i Hajdara vrhunski i onda je sve to morao promijeniti. Čisto sumnjam da je on tražio Vranješa i Elsnera. Jedan je došao kao plod ku.rč.enja a drugi jaranskim vezama što je tada bilo učestalo u klubu. Žao mi je što je uopšte otjeran i on a i Slavko Petrović jer oni to nisu zaslužili kad se sve sagleda.

Ovo sa društvenim mrežama ne bih pretjerano komentarisao, svako ima pravo da radi šta želi, a ljubav prema klubu je neupitna u to sam siguran. I da, mislim da nije pogriješio forum u svojim nastupima. Dobro on zna iz čije kuhinje su se vukli potezi. :thumbup:
al tuzno je da je lik koji nam je donio kup i jedini trofej u zadnjih desetak godina onako popljuvan bio , i da je onako malo ljudi doslo na finale kupa, jednostavno pogan narod do bola dns bi za taj isti kup guzice dali svi odreda :crazy:

ja mislim da smo mi jedini navijaci u historiji ove lige koji nisu jedan od dva zvanicna trofeja koja možeš osvojiti u sezoni htjeli proslaviti :crazy: :crazy:


slika

slika

slika


jedna od nasih najvecih navijackih sramota u zadnjih deset godina

zeljovolimte
Postovi: 1638
Pridružen/a: 31 okt 2022, 20:12
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zeljovolimte » 26 nov 2022, 11:36

Mi kao navijaci smo uvijek tu za klub. Ali se jednostavno vodimo nekim "osjecajem". Nije to bilo zbog Adzema ili nekog drugog. Kad nas nesto pogodi, jednostavno vratimo tako da u finalu nece niko doci ili proslaviti titulu pred 7000 ljudi je smijesna situacija. Ako je i toliko bilo.
Sve utakmice prije finala su imale vecu posjetu.
Cudan smo sorta po pitanju toga. Kad nam penal svirnu protiv Krupe, izvizdali smo sudije i nase igrace. To niko u ligi nije uradio niti ce uraditi. Kod Adzema nas je poklopilo 3:3, 2:2 na Grbavici i tako smo vratili u finalu.
Tesko je to uporediti sa danasnjom situacijom, tad si imao najskuplji roster a danas najjeftiniji.

Mene vise boli sto su ljudi sa strane imali vecu podrsku od Edisa i Admira.. a bolji su treneri nego iko od njih.

KBmanijak
Postovi: 21
Pridružen/a: 08 avg 2020, 21:59
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la KBmanijak » 26 nov 2022, 11:45

:bow: :bow:
1921boy je napisao/la:
25 nov 2022, 23:51
Ado nije ništa slagao. Itekako je utjecalo pisanje po forumima (pogotovo nakon 3:3) na njegov odlazak i neuspjeh. Da li si toliko uvjeren da je baš on odgovoran i da je baš on tražio da mu Modić, Ćubara, Jusufi, Hadžić i Mehremić budu pojačanja pred toliko tešku borbu na proljeće?

Nije se on puno pitao, kao ni oni prije njega a ni oni koji su bili iza njega. To je pitanje za one koji su vodili sportski segment i dogovarali igrače, zašto se ekipa nije bolje pojačala sa tri bolja igrača a ne samo da popune konkurenciju ili su mislili da se sa 13 igrača može izgurati proljeće (liga + kup).

Ado je samo jedan od nekoliko trenera sa kojim smo igrali lijep, brz i moderan fudbal. A pritome je i znao kako treba raditi sa mladim igračima.

Zaslužio je Ado podršku tada, barem još polusezonu, donio trofej nakon par godina, bio u igri za titulu, na nesretan način je izgubio, razvio svoju neku filozofiju, igra bila baš onako kako dolikuje Želji, fino za oko, tečno, brzo bez puno petljanja. Međutim, mi smo inače društvo koje nema sluha za nečiji (ne)kvalitetan rad, kup nam tada nije bio bitan (to je posjeta pokazala), tjeranje, pljuvanje. Tuđe g je bilo bolje od domaćeg parfema tada. Mada nije ni sada ništa bolje, umjesto da sada forsiramo Beću i da ga istrpimo pojedini prizivaju nekog Begića koji jedino zna dobro udariti.

Nas Željovaca je malo, nema nas milijardu, puno smo ljudi potrošili i puno ljudi trošimo i dan danas, mnogi nisu zaslužili taj odnos, a i Ado je jedan od njih. Najprije veliki insan a zatim i stručnjak. Nadam se da će razmotriti tog igrača što je preporučio, prema informacijama koje sam dobio a i on tvrdi da je mali zvijer.
:bow: :bow: :bow: :bow:

Joseph21
Postovi: 117
Pridružen/a: 11 sep 2022, 23:05
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Joseph21 » 26 nov 2022, 12:05

Adzem bi sa ovom ekipom trenutno u Top 3 zavrsio, a onda smo igrali najljepši fudbal kad nas je on predvodio.
Najbolji je on, on je šampion !
🔵⚪🔵⚪

Admir74
Postovi: 3449
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 26 nov 2022, 12:48

Robust je napisao/la:
26 nov 2022, 08:41
SudoHusika je napisao/la:
26 nov 2022, 08:22
@brko

Ado psihički nije mogao izdržati pritisak. U jednom momentu je čak i klupe zamijenio zbog nesnošljivih pritisaka sa tribine.

On je, mišljenja sam, imao dobru igru, gurao je i mlade u ekipi prepunoj "zvijezda" i smatram da mu je dovođenje Vranješa poremetilo kompletnu koncepciju. Pocijepao je Široki 3x u 7 dana, pitare razmontirao. A ono u Mostaru se desi 1 u 1000 godina. Morao je promiješati dobro uigran vezni red samo da bi Vranješa ispoštovao i to mu se na kraju obilo o glavu. Ako se sjećaš, uigrao je Sinana, Blagojevića i Hajdara vrhunski i onda je sve to morao promijeniti. Čisto sumnjam da je on tražio Vranješa i Elsnera. Jedan je došao kao plod ku.rč.enja a drugi jaranskim vezama što je tada bilo učestalo u klubu. Žao mi je što je uopšte otjeran i on a i Slavko Petrović jer oni to nisu zaslužili kad se sve sagleda.

Ovo sa društvenim mrežama ne bih pretjerano komentarisao, svako ima pravo da radi šta želi, a ljubav prema klubu je neupitna u to sam siguran. I da, mislim da nije pogriješio forum u svojim nastupima. Dobro on zna iz čije kuhinje su se vukli potezi. :thumbup:
al tuzno je da je lik koji nam je donio kup i jedini trofej u zadnjih desetak godina onako popljuvan bio , i da je onako malo ljudi doslo na finale kupa, jednostavno pogan narod do bola dns bi za taj isti kup guzice dali svi odreda :crazy:

ja mislim da smo mi jedini navijaci u historiji ove lige koji nisu jedan od dva zvanicna trofeja koja možeš osvojiti u sezoni htjeli proslaviti :crazy: :crazy:


slika

slika

slika


jedna od nasih najvecih navijackih sramota u zadnjih deset godina
Najveca bruka svih onih koji nisu došli.

Bruka i nas posljednji trofej

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la delinjo » 26 nov 2022, 12:52

Ado je sam kriv,ne mozes krivii forum i to,pa pljuje se svaki trener i ne samo kod nas,ovo je takav sport i takav posao.Cinjencia je da je i bio trener u pogresno vrijeme ,siguran sam da je sad umjesto Sablje da bi imali puno vise bodova.
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Hulahopka
Postovi: 2487
Pridružen/a: 09 mar 2022, 12:53

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hulahopka » 26 nov 2022, 14:09

Čuj ti mozga pljuje se,to je normalno. Jesmo zaostao narod ... to moraš biti dobar kapacitet mozga sto, jes,jes
Zadnja izmjena: Hulahopka, dana/u 26 nov 2022, 14:31, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la StrikeWarzone » 26 nov 2022, 14:15

delinjo je napisao/la:
26 nov 2022, 12:52
Ado je sam kriv,ne mozes krivii forum i to,pa pljuje se svaki trener i ne samo kod nas,ovo je takav sport i takav posao.Cinjencia je da je i bio trener u pogresno vrijeme ,siguran sam da je sad umjesto Sablje da bi imali puno vise bodova.
Ado krivi upravu koja je slušala forum. :mrgreen:
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
KapitenK
Postovi: 1584
Pridružen/a: 27 mar 2016, 15:29
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la KapitenK » 26 nov 2022, 15:01

Ma ne znam zašto polemišete o čovjeku kada je svima jasno da ima probleme. Ko ga pamti od prije par godina, što nije tako davno, ne može biti da ne vidi da to nije isti čovjek danas. Nešto se desilo i nema potrebe da se o čovjeku sada naglaba tu.

Avatar
anonimni
Postovi: 10132
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la anonimni » 26 nov 2022, 15:07

Nek' je Ado nama živ i zdrav koliko god može biti, nije on ništa manji bolesnik za Željom od većine ovdje :)
Sve što je radio za Želju radio je iz najbolje namjere, bez alibija, bez ikakvog sakrivanja i petljanja, nije ispalo kako je trebalo i Bože moj, on je sigurno vojnik kluba i s problemima kakve je imao u posljednje vrijeme mislim da ga se treba prestati pljuvati
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
braco
Postovi: 8714
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 26 nov 2022, 15:10

Te sezone smo bili jesenji prvaci i onda smo čitav "šampionski" tim izmješali u drugoj polusezoni. Dakle naš najjači tim iz prve polusezone je bio:

Kjosevski - Stanić/Projić, Bogičević, Graovac, Siniša - Blagojević, Šaban/Hajdar - Zakarić desno, Asim lijevo, Sinan desetka i u špicu Vojo.

Šta se dešava dalje? Mi na zimu odradimo jedan od najgorih prelaznih rokova ikada gdje dolaze Mehremić, Vranješ, Jusufi, Ćubara, Modić, Kenan Hadžić.

Na zimu ti odlaze oba lijeva beka. Na njihovo mjesto dolazi Mehremić kojem očigledno ta pozicija nije odgovarala s obzirom da je u kasnijoj ino karijeri se ostvario kao štoper. Znamo kako je odigrao kod nas, nažalost. Dakle to je već jedan hendikep u odnosu na jesenji tim.

Druga stvar je Vranješ. Luksuzan igrač kojeg smo često koristili na pogrešnoj poziciji (centralni vezni) što naravno nije moglo proći ni u ludilu. Na to je i Šaban gurnut u peti plan jer su ispred njega igrala i Jovan i Hajdar i Stojan. Šaban od igrača koji je redovno igrao u prvoj polusezoni, postaje igrač koji je kompletnu drugu polusezonu presjedio na klupi.

Stojan je znao dobiti i šansu na poziciji desetke. A kad smo kod desetke Sinan je totalno pao u drugoj polusezoni, ni sjena igrača iz prve.

Sljedeća stvar je svađa između Asima i Adžema koja je rezultirala suspenzijom Zeca koji će zbog toga propustiti većinu polusezone, da bi po povratku iz suspenzije odmah zabio gol Zrinjskom na Grbavici. Asim je u prvoj polusezoni zabio nekoliko baš bitnih golova, tipa pobjednički gol protiv Borca na Grbavici kad smo preokrenuli na 2:1, pobjednički gol u BL kada su lešinari slavili rođendan, pobjednički gol u kupu protiv Metalleghea kad smo pobjedili 0:1, zabio gol Mladosti u kupu kad smo dobili na Grbavici 2:1, zabio Širokom u kupu. To su sve golovi iz prve polusezone.

Kada je suspendovan, šansu dobija Zaim koji iskreno nije bio loš s obzirom da je dao golove u oba meča finala kupa, gol u derbiju, golove Čeliku i Radniku i 2 asistencije kad smo razmontirali Slobodu u polufinalu kupa u Tuzli.

Mi smo u ligi za prvaka imali bukvalno nestanak ključnih ofanzivnih karika iz dotadašnjeg dijela sezona. Asim suspendovan, Sinan prop'o u drugoj polusezoni, Vojo u ligi za prvaka zabio 2 gola, od čega jedan Krupi i jedan u onom derbiju u posljednjem kolu kada je titula bila već izgubljena, Zakarić u ligi za prvaka zabio samo 1 gol i to iz penala u onoj 3:3 utakmici sa Zrinjskim, a znamo da je i ta utakmica bila jedan od ključnih faktora pada na psihološkom planu u nastavku prvenstva.

Da dodam samo i da smo u ligi za prvaka od 10 utakmica pobjedili samo 3 i to su sve pobjede bile na Grbavice sa 1 golom razlike. Krupa 1:0, Radnik 2:1 i onaj derbi u posljednjem kolu isto 2:1 koji je kao što rekoh već bio nebitan u trci za titulu.

Avatar
JugJugJug
Postovi: 370
Pridružen/a: 03 mar 2022, 12:30
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la JugJugJug » 26 nov 2022, 16:10

slika
Jug iza gola :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.