FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
75
14%
2. Borbu za Evropu
164
31%
3. Sredinu tabele
90
17%
4. Borbu za opstanak
202
38%
 
Ukupno glasova: 531

Brkooo
Postovi: 2280
Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Brkooo » 21 sep 2021, 15:24

Vi znate sve aktivnosti koje preduzimamo i koje radimo. Raspisali smo pozive za investitore, krug se sužava i u sljedećih nekoliko dana bi to trebalo biti finiširano. Željezničar kreće u 101. godinu postojanja na način na koji smo to oduvijek željeli, zajedničkim snagama.

– Okrenuti smo restrikcijama, smanjili smo sve troškove koje smo mogli da smanjimo da bi mogli sve da izmirujemo na uobičajenom nivou. Moramo osigurati sponzore, a oni neće doći ako ne kreiramo dobar ambijent. Zato nam je važno da oni koji dolaze, da ulažu u stabilan kolektiv i druga stvar je da smo okrenuti prema potencijalnim partnerima koji žele da investiraju u sportski segment. Od onih koji su se javili, dva pregovarača su jako ozbiljna i ja se nadam da bi najkasnije od nove godine trebali imati novog partnera kluba, dodao je Hasanbegović

tatastrumf
Postovi: 168
Pridružen/a: 03 avg 2019, 14:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la tatastrumf » 21 sep 2021, 15:26

KANA je napisao/la:
21 sep 2021, 15:16
kontrasviju je napisao/la:
21 sep 2021, 14:54
1.500 od 35 hiljada je 4%. Vratiti im isto, i to računati kapacitet stadiona kada se odbiju tampon zone, odnosno ne 13k već 11,5k.

Znači 460 karata i doviđenja prijatno. Tako se to radi.
Ma brate nije to rjesenje ,klubovi trebaju sjesti I qko treba dva dana neka ne izlaze dok se ne dogovore .Nije vise bitno ko je kriv ?ovako smo svi na gubitku ( od klubova do navijaca) trebamo cuvati derbi
Derbi je davno izgubio smisao. Vise volim rahat otici na neku "manju" utakmicu nego kad je derbi.

Da nisu unistavali NASU imovinu, koju smo krvavo izgardili druga bi prica bila.
Kada dodju u Dolinu cupova njima je jedini cilj da nam nanesu stetu, pa makar to bilo i skidanje tabli i lomljenje sijalica po tribini.

Da se ja pitam kod mene bi uvijek bilo 5% za 5% i cao.
Njihovim dolaskom na nasu Grbavicu nas klub u startu gubi 20 000 KM, jer policija zahtjeva prevelike tampon zone. Ovako ih ogranicis kao navijace Veleza, Zrinjskog, Slobode, Borca i cao.

let3
Postovi: 29064
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la let3 » 21 sep 2021, 15:31

kontrasviju je napisao/la:
21 sep 2021, 14:54
1.500 od 35 hiljada je 4%. Vratiti im isto, i to računati kapacitet stadiona kada se odbiju tampon zone, odnosno ne 13k već 11,5k.

Znači 460 karata i doviđenja prijatno. Tako se to radi.
:thumbup:

Avatar
SoulEclipsee
Postovi: 640
Pridružen/a: 28 nov 2017, 17:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la SoulEclipsee » 21 sep 2021, 15:37

Kao što neko napisa treba čuvati derbi ali ovo što kone rade nije realno i time smo svi na gubitku.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 21 sep 2021, 15:42

Raonffa je napisao/la:
21 sep 2021, 13:35
PS: Što ba nisi prenio rođendansku čestitku od kona? :mrgreen:
Evo moze zahvalnica zato, sarno Nazif. :D
FK Željezničar iskazuje zahvalnost na velikom broju čestitki, poklona i nesebičnim podrškama u organizaciji svih događaja u proteklih sedam dana. 🔵⚪

Posebno se zahvaljujemo Kantonu Sarajevo, Gradu Sarajevo, Općini Novo Sarajevo i ostalim općinama, Ministarstvu kulture i sporta KS, NS/FS BiH, Kantonalnom savezu, MUP-u KS, premijerligaškim i drugim bh. klubovima, sportskim kolektivima iz regiona, brojnim poznatim ličnostima i armiji Plavih navijača širom svijeta.

100 godina ljubavi, ponosa i slave!
slika
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Azzuri
Postovi: 626
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Azzuri » 21 sep 2021, 15:51

Oko 700 karti prodano za sada.. :opaopa:

Avatar
Konzerva
Postovi: 2234
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Konzerva » 21 sep 2021, 15:53

Gledam ovog novom investitora Sarajeva Mirvica, covjek dodje u BiH dade odmah 1 milion eura sastanci sa namjesnicima po sarajevu, sredjuje poslove

i sjetim se one ublehe Cerica, koji nije ni zakoracio u klupske prostorije a bio predsjednik Zelje a kamoli da je izdvojio para za rad il ise nesto unaprijedilo, mila majko milaaa, sta reci.
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Admir74
Postovi: 3449
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 21 sep 2021, 15:53

Braćo idu karte kao lude skoro 700 za sat vremena! IDEMOOOOO SVIII!!!!!!!!!

ŽELJO MI TE VOLIMO KAKO GOD ZAVRŠIO!

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 21 sep 2021, 15:58



Vodeci njemacki sportski magazin, tj. njihova zvanicna stranica repostovao post sa nase instagram stranice.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la keli » 21 sep 2021, 16:06

timpramosavePla je napisao/la:
21 sep 2021, 13:58
Tatamata1946 je napisao/la:
21 sep 2021, 13:53
timpramosavePla je napisao/la:
21 sep 2021, 13:44
Realno nama njihovih 1500 nista ne znaci. Samo nam stetu prave, sa njiima imamo manji kapacitez stadiona, stetu koju njihovi kompleksasi naprave i dovodimo u izravnu opasnost navijace na sjeveru i istoku. Jer ti ne znas kad ce budali na um pasti da ubaci baklju, petardu medju mirnu publiku.
Vi bi najvise voljeli da nas nema nikako na Grbavici a kad se igra na Kosevu da vas bude koliko vas ima zainteresovanih da dodje na utakmicu. Bas je bilo lijepo prije kad ste nama davali istok i pola sjevera na Grbavici a mi vama jug i pola zapada na Kosevu ali ta vremena su prosla i nama je ostala zdenka na Grbavici pa cete i vi dobiti zdenku na Kosevu
Covjek vam da istok, i vi komad betona i igraca pogodite.
Da vam sjever sa stolicama, vi jednom pa opet nismo naucili drugi put stolice palite. Haj mi objasni zasto??
Realno vasim ponasanjem i ne zasluzujete vise.

Ta vrsta derbija gdje sjedimo zajedno, ne postoji vise. Iako se covjek pored mene na istoku raduje na 0:3, a bruku vas je bilo. Nikome dlaka nije nedostajala, dok nas.momak jedva zivu glavu izvuce na vasem zapadu kad je Bekic dao gol..

Razlike postoje.
Izvini tebra, nisam znao da vi nikad niste imali nijedan ispad na kosevu. Derbi kup 2014. Hvala, doviđenja. Također naša raja popila batine od murije na derbiju ligaškom 2014. Nakon sto su vasi sa sjevera poceli prvi bacati baklje na nas. Pravite propagandu da smo najveci divljaci u drzavi, a sve je to u par deka. Zavisi samo koliko objektivno gledas. Sto se takodjer jos tice objektivnosti, posjete u nasoj ligi su mizerne ali ocigledno nakon ove tekme sa velezom vecina (vjv derbi navijaca) se upalila kao da je to neka standardna posjeta u ovoj ligi. A inace su posjete razlike plafon milja-dvije (zavisnost od nase izbirljive raje, ugl sve tastatura navijaci) Lijep pozdrav.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 21 sep 2021, 16:13



Ukoliko neko nije gledao press Klix je live koji je snimao objavio na svom kanalu pa mozete pogledati.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

zeljodogroba
Postovi: 477
Pridružen/a: 23 sep 2020, 09:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zeljodogroba » 21 sep 2021, 16:14

keli je napisao/la:
21 sep 2021, 16:06
timpramosavePla je napisao/la:
21 sep 2021, 13:58
Tatamata1946 je napisao/la:
21 sep 2021, 13:53

Vi bi najvise voljeli da nas nema nikako na Grbavici a kad se igra na Kosevu da vas bude koliko vas ima zainteresovanih da dodje na utakmicu. Bas je bilo lijepo prije kad ste nama davali istok i pola sjevera na Grbavici a mi vama jug i pola zapada na Kosevu ali ta vremena su prosla i nama je ostala zdenka na Grbavici pa cete i vi dobiti zdenku na Kosevu
Covjek vam da istok, i vi komad betona i igraca pogodite.
Da vam sjever sa stolicama, vi jednom pa opet nismo naucili drugi put stolice palite. Haj mi objasni zasto??
Realno vasim ponasanjem i ne zasluzujete vise.

Ta vrsta derbija gdje sjedimo zajedno, ne postoji vise. Iako se covjek pored mene na istoku raduje na 0:3, a bruku vas je bilo. Nikome dlaka nije nedostajala, dok nas.momak jedva zivu glavu izvuce na vasem zapadu kad je Bekic dao gol..

Razlike postoje.
Izvini tebra, nisam znao da vi nikad niste imali nijedan ispad na kosevu. Derbi kup 2014. Hvala, doviđenja. Također naša raja popila batine od murije na derbiju ligaškom 2014. Nakon sto su vasi sa sjevera poceli prvi bacati baklje na nas. Pravite propagandu da smo najveci divljaci u drzavi, a sve je to u par deka. Zavisi samo koliko objektivno gledas. Sto se takodjer jos tice objektivnosti, posjete u nasoj ligi su mizerne ali ocigledno nakon ove tekme sa velezom vecina (vjv derbi navijaca) se upalila kao da je to neka standardna posjeta u ovoj ligi. A inace su posjete razlike plafon milja-dvije (zavisnost od nase izbirljive raje, ugl sve tastatura navijaci) Lijep pozdrav.
ne treba se nama ovdje niko pravdat, ko god prati ligu zna da imate milju ljudi po utaakmici, ako je jaca utakmica mozda vas bude milja i po, ne znam. Niko nije rekao da je kod nas standardno 10k ljudi na tribini, ali je brojka oko 3-4k standardna na grbavici, ako je derbi utakmica taj broj ide i vise.

Admir74
Postovi: 3449
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 21 sep 2021, 16:19

svrakino1921 je napisao/la:
20 sep 2021, 21:10
Evo Sablja slobodan
Treba Ivkovica otjerat
Zbog Tucea i sramotnog oblacenja na utakmici protiv Veleza

Ovaj Marenci ako hoce moze ostat al pomocnik Sablji

:rol: :rol:

Avatar
dubioza144
Postovi: 1362
Pridružen/a: 06 feb 2020, 20:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la dubioza144 » 21 sep 2021, 16:29






:ljepota: :opaopa:
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

Shogun
Postovi: 1265
Pridružen/a: 09 maj 2010, 23:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Shogun » 21 sep 2021, 16:40

Pozdrav braćo. Jel ima neko da može uzeti 3 karte za jug? Dolazim sutra sa dvojicom jarana sa mora pa ako može neko danas uzeti bio bih jako zahvalan. Dajem naravno i na kafu. Može pp.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 21 sep 2021, 16:42

Pomozi.ba i FK Željezničar u humanitarnoj misiji povodom 100. rođendana

Udruženje Pomozi.ba i FK Željezničar, povodom 100 godina "Gospodina", 10. oktobra zajednički organizuju fundraising događaj na stadionu Grbavica.

Ovo je ujedno i prvi humanitarno-sportski događaj te vrste koji organizuje Udruženje Pomozi.ba, a ideja je da stotinu dječaka, za stotinu godina, rođenih 2010. godine iz sarajevskih škola nogometa igraju revijalnu utakmicu protiv prvotimaca Željezničara, saopćeno je iz tog udruženja.

Stotinu dječaka protiv jedanaest Željinih, za 100 godina plavog tima, a sav prihod od ulaznica koje će biti puštene u prodaju po cijeni od 5 KM, ići će u Pomozi.ba fond za liječenje oboljelih bh. građana.

Generalni sponzor ovog događaja će svaki gol prvotimaca plaćati duplo više nego gol dječaka, a na Grbavici će biti promovisan i humanitarni broj za liječenje Udruženja Pomozi.ba.

Na ovaj način Pomozi.ba i FK Željezničar žele prirediti istinski spektakl u kome će uživati svi građani tako što će gledati utakmicu sa stotinu dječaka na nogometnom terenu, sa istinskom željom da daju gol Željezničaru.

Pomozi.ba i FK Željezničar pozivaju sve građane i društveno odgovorne kompanije da budu dio ovog događaja kako bi zajednički pomogli onima kojima je pomoć najpotrebnija.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Meraak1921
Postovi: 3239
Pridružen/a: 17 mar 2021, 09:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Meraak1921 » 21 sep 2021, 16:49

Njima gori jer su izgubili kuci protiv Leotara, to mozemo iskoristiti itekako, ocekujem Zdunic da ce poceti, Boju na klupu obavezno

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 21 sep 2021, 16:52

Meraak1921 je napisao/la:
21 sep 2021, 16:49
Njima gori jer su izgubili kuci protiv Leotara, to mozemo iskoristiti itekako, ocekujem Zdunic da ce poceti, Boju na klupu obavezno
Rekao je Ivkovic danas da se 2-3 igraca zale na bolove u misicima i da ce biti vjerovatno jedna do dvije promjene.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

keli
Postovi: 2891
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la keli » 21 sep 2021, 17:29

zeljodogroba je napisao/la:
21 sep 2021, 16:14
keli je napisao/la:
21 sep 2021, 16:06
timpramosavePla je napisao/la:
21 sep 2021, 13:58


Covjek vam da istok, i vi komad betona i igraca pogodite.
Da vam sjever sa stolicama, vi jednom pa opet nismo naucili drugi put stolice palite. Haj mi objasni zasto??
Realno vasim ponasanjem i ne zasluzujete vise.

Ta vrsta derbija gdje sjedimo zajedno, ne postoji vise. Iako se covjek pored mene na istoku raduje na 0:3, a bruku vas je bilo. Nikome dlaka nije nedostajala, dok nas.momak jedva zivu glavu izvuce na vasem zapadu kad je Bekic dao gol..

Razlike postoje.
Izvini tebra, nisam znao da vi nikad niste imali nijedan ispad na kosevu. Derbi kup 2014. Hvala, doviđenja. Također naša raja popila batine od murije na derbiju ligaškom 2014. Nakon sto su vasi sa sjevera poceli prvi bacati baklje na nas. Pravite propagandu da smo najveci divljaci u drzavi, a sve je to u par deka. Zavisi samo koliko objektivno gledas. Sto se takodjer jos tice objektivnosti, posjete u nasoj ligi su mizerne ali ocigledno nakon ove tekme sa velezom vecina (vjv derbi navijaca) se upalila kao da je to neka standardna posjeta u ovoj ligi. A inace su posjete razlike plafon milja-dvije (zavisnost od nase izbirljive raje, ugl sve tastatura navijaci) Lijep pozdrav.
ne treba se nama ovdje niko pravdat, ko god prati ligu zna da imate milju ljudi po utaakmici, ako je jaca utakmica mozda vas bude milja i po, ne znam. Niko nije rekao da je kod nas standardno 10k ljudi na tribini, ali je brojka oko 3-4k standardna na grbavici, ako je derbi utakmica taj broj ide i vise.
To je i moja poenta price... Opcenito je zalosno da smo poceli smatrati 3 milje solidnom posjetom i to govori koliko je raja ohladila od utakmica.

Avatar
braco
Postovi: 8716
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 21 sep 2021, 17:42

Ne znam za vas, ali po meni Beća pokazuje da će se moći na njega ozbiljno računati. Kad god uđe u igri unese neku energiju i živost i kao što neka napisao iznenađujuće je dobar prema naprijed. Sjetit će se neki da sam ljetos ovdje postavljao gifove njegove sa prijateljskih gdje sam isticao da se ne libi prema naprijed ići i pokušavati razne stvari, čak i kad je lijevog beka na pripremama igrao. Pogotovo jer mi je drago jer smo ga nekako prije uvijek zanemarivali jer smo uvijek spominjali samo Gasala i Durakovića kao talente, a on se iz "sjene" pokazao kao najbolji što mi je još draže.

Ne znam da li je forumskim riječnikom rečeno "prepičkasto" izvesti protiv pitara sredinu Mate - Mekić- Beća. Vidimo da je u posljednje vrijeme počeo Beća umjesto Boje da ulazi. Ili preostale 2 varijante: Subašića na desetku, a Zdunića desno ili istu postavu kao protiv Veleža.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.