FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
72
14%
2. Borbu za Evropu
164
31%
3. Sredinu tabele
90
17%
4. Borbu za opstanak
195
37%
 
Ukupno glasova: 521

Avatar
1921boy
Postovi: 5811
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 16 jan 2022, 18:06

Hebo ti nas! :kafa:

Avatar
lendra
Postovi: 506
Pridružen/a: 19 feb 2020, 10:43
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la lendra » 16 jan 2022, 18:08

Ispade sad sve propalo. Kako nas je krenulo ne bi me ni to iznenadilo
Republička liga BiH:1946
Prva liga SFRJ:1971–72
Premijer liga:1997–98, 2000–01, 2001–02, 2000–01, 2009–10, 2000–01, 2011–12, 2000–01, 2012–13
Kup BiH:1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2010–11, 2011–12, 2017–18
Superkup:1998, 2000, 2001

VeteranSA
Postovi: 1144
Pridružen/a: 27 dec 2019, 10:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la VeteranSA » 16 jan 2022, 18:23

Nije ništa propalo, nego jednostavno shvatite da smo u ovom momentu frontalni kokuzi. Isto kao i jesenas. Za Boju i njegova primanja mi jednostavno nemamo pare. To bi bilo dodatno šaltanje momka, a sa druge strane i ono što je dogovoeno sa njim nije realno u trenutnoj situaciji u kojoj smo. Mi imamo neke od obaveza mjesečno, a uvijek je prva platiti poreskoj, jer bez toga se računi blokiraju, a nema licence za nastupe u PL. Nakon toga idu plate, pod uslovom da nešto ostane. Volimo Želju, kunemo se pametujemo, a na tekmama nas premalo. A to nam je jedan od rijetkih izvora prihoda. Da kupujemo karte koliko pametujemo po društvenim mrežama, za pola godine bi izašli iz krize.

Avatar
Dejan1921
Postovi: 1984
Pridružen/a: 28 jan 2020, 09:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dejan1921 » 16 jan 2022, 18:37

VeteranSA je napisao/la:
16 jan 2022, 18:23
Nije ništa propalo, nego jednostavno shvatite da smo u ovom momentu frontalni kokuzi. Isto kao i jesenas. Za Boju i njegova primanja mi jednostavno nemamo pare. To bi bilo dodatno šaltanje momka, a sa druge strane i ono što je dogovoeno sa njim nije realno u trenutnoj situaciji u kojoj smo. Mi imamo neke od obaveza mjesečno, a uvijek je prva platiti poreskoj, jer bez toga se računi blokiraju, a nema licence za nastupe u PL. Nakon toga idu plate, pod uslovom da nešto ostane. Volimo Želju, kunemo se pametujemo, a na tekmama nas premalo. A to nam je jedan od rijetkih izvora prihoda. Da kupujemo karte koliko pametujemo po društvenim mrežama, za pola godine bi izašli iz krize.
Ljudi misle ako pregovaramo sa investitorom da možemo da se bahatimo. Mi moramo da se ponašamo u skladu sa mogućnostima, a situacija je trenutno takva da nemamo ni centimetar prostora da idemo mimo minimalnog troška jer bi otišli u totalnu dubiozu. Ako dodje do dogovora sa investitorom, a akoBogda hoće, onda će taj čovjek odlučivati gdje i kako će trošiti i ulagati svoj novac. Trenutno je jedini cilj opstati u ligi i dobiti licencu za ligu iduće sezone.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Tristan10 » 16 jan 2022, 18:46

Slazem se sa vama, i fer napisano. Vec sam pisao da su sigurno Bojo i Juricic imali najveca primanja. I kad nisu u skladu sa nasim budzetom, onda je logicno i bolje za nas da takvi igraci traze svoju srecu negdje drugo, nego da dodatno igraju na teku, mi se zaduzujemo, a nemamo finansije da se nosimo sa tim, takva politika je ravno kolapsu. Samo se nadati da ce ovi igraci sa iskustvom pristati da igraju za nas sto su se spominjali. To bi nam bas dosta znacilo.

Avatar
1921boy
Postovi: 5811
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 16 jan 2022, 18:56

Dejan1921 je napisao/la:
16 jan 2022, 18:37
VeteranSA je napisao/la:
16 jan 2022, 18:23
Nije ništa propalo, nego jednostavno shvatite da smo u ovom momentu frontalni kokuzi. Isto kao i jesenas. Za Boju i njegova primanja mi jednostavno nemamo pare. To bi bilo dodatno šaltanje momka, a sa druge strane i ono što je dogovoeno sa njim nije realno u trenutnoj situaciji u kojoj smo. Mi imamo neke od obaveza mjesečno, a uvijek je prva platiti poreskoj, jer bez toga se računi blokiraju, a nema licence za nastupe u PL. Nakon toga idu plate, pod uslovom da nešto ostane. Volimo Želju, kunemo se pametujemo, a na tekmama nas premalo. A to nam je jedan od rijetkih izvora prihoda. Da kupujemo karte koliko pametujemo po društvenim mrežama, za pola godine bi izašli iz krize.
Ljudi misle ako pregovaramo sa investitorom da možemo da se bahatimo. Mi moramo da se ponašamo u skladu sa mogućnostima, a situacija je trenutno takva da nemamo ni centimetar prostora da idemo mimo minimalnog troška jer bi otišli u totalnu dubiozu. Ako dodje do dogovora sa investitorom, a akoBogda hoće, onda će taj čovjek odlučivati gdje i kako će trošiti i ulagati svoj novac. Trenutno je jedini cilj opstati u ligi i dobiti licencu za ligu iduće sezone.
Apsolutno tako.

VeteranSA
Postovi: 1144
Pridružen/a: 27 dec 2019, 10:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la VeteranSA » 16 jan 2022, 19:10

Pa mi poslujemo "na teku" godinama. Uvijek su neke posudbe, plakanja, moli i kumi za pare. Sada imamo ljude koji sigurno nisu najbolji i najsposbniji, ali nemam sumnju da su najpošteniji i da ništa što nije u interesu Želje napraviti. A kada nam zimska pauza nije bila kritična? Tri mjeseca i bez one siće što na kartama uzmemo...najduža pauza na svijetu, bez utakmica, publike, sponzora, bez ikakvih primanja, pa preživi druže. Još nas kokošari povališe, pa umjesto 10 milja poreskoj sada vraćamo 60 milja mjesečno....

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Tristan10 » 16 jan 2022, 19:20

VeteranSA je napisao/la:
16 jan 2022, 19:10
Pa mi poslujemo "na teku" godinama. Uvijek su neke posudbe, plakanja, moli i kumi za pare. Sada imamo ljude koji sigurno nisu najbolji i najsposbniji, ali nemam sumnju da su najpošteniji i da ništa što nije u interesu Želje napraviti. A kada nam zimska pauza nije bila kritična? Tri mjeseca i bez one siće što na kartama uzmemo...najduža pauza na svijetu, bez utakmica, publike, sponzora, bez ikakvih primanja, pa preživi druže. Još nas kokošari povališe, pa umjesto 10 milja poreskoj sada vraćamo 60 milja mjesečno....
Nadam se da ce organizovati neku akciju pa da se klub malo pogura kad je ova zimska pauza. Redovno sam uplacivao i opet bih.

VeteranSA
Postovi: 1144
Pridružen/a: 27 dec 2019, 10:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la VeteranSA » 16 jan 2022, 19:44

Kakva ba akcija, mi 5 milja ne bi mogli skupiti sada. Nema ništa od toga. Pa na tekmu nas dođe 4-5 milja max...

Avatar
NerminFatic
Postovi: 1463
Pridružen/a: 12 feb 2021, 10:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la NerminFatic » 16 jan 2022, 19:48

VeteranSA je napisao/la:
16 jan 2022, 19:10
Pa mi poslujemo "na teku" godinama. Uvijek su neke posudbe, plakanja, moli i kumi za pare. Sada imamo ljude koji sigurno nisu najbolji i najsposbniji, ali nemam sumnju da su najpošteniji i da ništa što nije u interesu Želje napraviti. A kada nam zimska pauza nije bila kritična? Tri mjeseca i bez one siće što na kartama uzmemo...najduža pauza na svijetu, bez utakmica, publike, sponzora, bez ikakvih primanja, pa preživi druže. Još nas kokošari povališe, pa umjesto 10 milja poreskoj sada vraćamo 60 milja mjesečno....
Odakle ti to da je rata Poreznoj 6x veca?

Brkooo
Postovi: 2278
Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Brkooo » 16 jan 2022, 20:00

VeteranSA je napisao/la:
16 jan 2022, 19:44
Kakva ba akcija, mi 5 milja ne bi mogli skupiti sada. Nema ništa od toga. Pa na tekmu nas dođe 4-5 milja max...
Nije lijepo prema navijacima ovo sto pises. Nasa posjeta je 3 u regionu(odmah iza Hajduka i Zvezde i to jos bez derbi utakmice na Grbavici gdje ce se ako Bog da, povecati prosjek..), a i u gostima je uvijek bila fina brojka. Navijaci su jedna od rijetkih svijetlih tacki kluba u prosloj godini..

Avatar
themaniaks
Postovi: 1188
Pridružen/a: 28 feb 2010, 12:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la themaniaks » 16 jan 2022, 20:03

NerminFatic je napisao/la:
16 jan 2022, 19:48
VeteranSA je napisao/la:
16 jan 2022, 19:10
Pa mi poslujemo "na teku" godinama. Uvijek su neke posudbe, plakanja, moli i kumi za pare. Sada imamo ljude koji sigurno nisu najbolji i najsposbniji, ali nemam sumnju da su najpošteniji i da ništa što nije u interesu Želje napraviti. A kada nam zimska pauza nije bila kritična? Tri mjeseca i bez one siće što na kartama uzmemo...najduža pauza na svijetu, bez utakmica, publike, sponzora, bez ikakvih primanja, pa preživi druže. Još nas kokošari povališe, pa umjesto 10 milja poreskoj sada vraćamo 60 milja mjesečno....
Odakle ti to da je rata Poreznoj 6x veca?
Takav je novi dogovor sa poreznom zbog toga sto se nije na vakat servisiralo.
I zato ja navijam za Želju jer Željo jeste sve ono što oni nisu i Željo nije i nikad neće biti ono što su oni uvijek bili

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 16 jan 2022, 20:15

VeteranSA je napisao/la:
16 jan 2022, 18:23
Nije ništa propalo, nego jednostavno shvatite da smo u ovom momentu frontalni kokuzi. Isto kao i jesenas. Za Boju i njegova primanja mi jednostavno nemamo pare. To bi bilo dodatno šaltanje momka, a sa druge strane i ono što je dogovoeno sa njim nije realno u trenutnoj situaciji u kojoj smo. Mi imamo neke od obaveza mjesečno, a uvijek je prva platiti poreskoj, jer bez toga se računi blokiraju, a nema licence za nastupe u PL. Nakon toga idu plate, pod uslovom da nešto ostane. Volimo Želju, kunemo se pametujemo, a na tekmama nas premalo. A to nam je jedan od rijetkih izvora prihoda. Da kupujemo karte koliko pametujemo po društvenim mrežama, za pola godine bi izašli iz krize.
Pa šta bi ti druže, da ti je puna Grbavica svaku tekmu i da raja gleda one poluamatere na terenu. Kad kažem poluamateri, govorim i za naše i za protivnike, jer jesu poluamateri i ovo jeste poluametrska liga, ali to nije sad toliko važno, nego samo da se ko ne zakači za ovo "poluamateri".

Kao što kaže Brko iza Zvezde i Hajduka smo najgledaniji klub u regionu, gdje su tu Dinamo, Partizan, Rijeka, Osijek, Olimpija, Maribor.. klubovi koji su level (a neki i dva levela) iznad nas kada se uzme sve u obzir.

I onda "pametuju navijači", e pa hebiga.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Tristan10 » 16 jan 2022, 20:19

Brkooo je napisao/la:
16 jan 2022, 20:00
VeteranSA je napisao/la:
16 jan 2022, 19:44
Kakva ba akcija, mi 5 milja ne bi mogli skupiti sada. Nema ništa od toga. Pa na tekmu nas dođe 4-5 milja max...
Nije lijepo prema navijacima ovo sto pises. Nasa posjeta je 3 u regionu(odmah iza Hajduka i Zvezde i to jos bez derbi utakmice na Grbavici gdje ce se ako Bog da, povecati prosjek..), a i u gostima je uvijek bila fina brojka. Navijaci su jedna od rijetkih svijetlih tacki kluba u prosloj godini..
Potpuno se slazem. I da Subert dodje na Grbavicu on bi 30% bolje izgledao nego njegov realan kapacitet. Eto toliko nama publika znaci.

VeteranSA
Postovi: 1144
Pridružen/a: 27 dec 2019, 10:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la VeteranSA » 16 jan 2022, 20:34

Niste me shvatili dobro...ne govorim j o navijačima govorim o simpatizerima, a navijačima ja skidam kapu, i svjestan sam da smo treći po posjeti u regionu, međutim sa finansijske strane je to na žalost jako malo.
@Ranoffa bar ja na tekme dolazim radi Želje , i tako je cijeli život. Ko igra, kakva je igra, kakvi su rezultati i koji smo na tabeli, nebitno. Pa ako ćemo cijeniti po igračima, i njihovim kvalitetima, ne bi nas ni 100 došlo. Kada sam imao priliku razgovarati sa ljudima koji su u određenim vremenskim periodima i vodili Želju, ili se pitali, svima sam rekao da im mi zamjeramo da nakon odlaska iz kluba, nikoga nema na utakmicama, znači da oni nisu tu zbog Želje, tako da i yebo uprave, predsjednike, direktore, trenere....mi smo tu u svakom trenutku, uvijek u svim okolnostima....na žalost veoma malo nas je takvih...

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 16 jan 2022, 20:41

Znam ja o čemu ti pričaš, ali to je razmišljanje iz ugla jednog od "Željinih bolesnika", koji ih ima možda par stotina i ne može se uzeti kao skroz relevantno.

Ako hoćeš da te neko gleda, moraš mu ponuditi nešto zbog čega će doći da to gleda, očekivati prosjek od 7-8 hiljada na Željinim utakmicama je iluzorno. Jednostavno je tako, stadioni u jakim europskim ligama su puni zato što ljudi imaju šta vidjeti, klinac bi 30 milja ljudi gledalo ovakog Želju.

Kažem ti, jedan Dinamo ili Partizan, klubovi sa mnogo mnogo većim uspjesima i većom bazom navijača gledaju Želji u leđa po tom pitanju, šta bi onda za njih čovjek rekao.

Ni simpatizeri ni navijači nisu krivu za ovo što se dešava klubu, jer da ih nema klub bi se odavno ugasio.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Alipasino
Postovi: 7886
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Alipasino » 16 jan 2022, 21:42

Ja nekontam te pregovore.Nije mirovni sporazum pa da pregovaraju toliko.Hoces pasa ili neces.Ako hoces reci ba mojne nas smarat vise.

Avatar
Dejan1921
Postovi: 1984
Pridružen/a: 28 jan 2020, 09:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dejan1921 » 16 jan 2022, 22:18

Alipasino je napisao/la:
16 jan 2022, 21:42
Ja nekontam te pregovore.Nije mirovni sporazum pa da pregovaraju toliko.Hoces pasa ili neces.Ako hoces reci ba mojne nas smarat vise.
Moj Alpa tako sam i ja razmišljao, ali ja sam poprilično neuk, neobrazovan i slabo šta znam o poslovnom svijetu pa me nedavno jedan ozbiljniji posjeo za stolicu i objasnio da ne idu takve stvari tek tako preko noći. Prvo naša država nema zakon o sportu da neko dodje i kupi klub, drugo mi smo udruženje gradjana pa se mora naći pravi modalitet kako da se uloži novac a da postoji opcija da se taj novac zaštiti i na kraju klub smo na koji skoro svaki dan neko novi zakuca na vrata i traži svoje pare nazad a da ni ljudi u klubu ne znaju o čemu se radi. A neko ko je zaradio milione nije budala da prije nego se odluči na taj korak ne provjeri sve moguće opcije i ne bude 1/1 siguran o situaciji koja ga čeka.

Avatar
Mamba21
Postovi: 3277
Pridružen/a: 11 feb 2020, 00:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mamba21 » 16 jan 2022, 22:46

Dejan1921 je napisao/la:
16 jan 2022, 22:18
Alipasino je napisao/la:
16 jan 2022, 21:42
Ja nekontam te pregovore.Nije mirovni sporazum pa da pregovaraju toliko.Hoces pasa ili neces.Ako hoces reci ba mojne nas smarat vise.
Moj Alpa tako sam i ja razmišljao, ali ja sam poprilično neuk, neobrazovan i slabo šta znam o poslovnom svijetu pa me nedavno jedan ozbiljniji posjeo za stolicu i objasnio da ne idu takve stvari tek tako preko noći. Prvo naša država nema zakon o sportu da neko dodje i kupi klub, drugo mi smo udruženje gradjana pa se mora naći pravi modalitet kako da se uloži novac a da postoji opcija da se taj novac zaštiti i na kraju klub smo na koji skoro svaki dan neko novi zakuca na vrata i traži svoje pare nazad a da ni ljudi u klubu ne znaju o čemu se radi. A neko ko je zaradio milione nije budala da prije nego se odluči na taj korak ne provjeri sve moguće opcije i ne bude 1/1 siguran o situaciji koja ga čeka.
Zamisli uložiš svoje pare i dođe ti Violina ili babuka i pametuje šta da uradiš sa svojim parama, iskreno to će biti veoma hrabar i lud potez ako uloži pare
IGRAJTE SRCEM SARAJEVSKI PLAVI!

Avatar
1921boy
Postovi: 5811
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 16 jan 2022, 22:47

Mamba21 je napisao/la:
16 jan 2022, 22:46
Dejan1921 je napisao/la:
16 jan 2022, 22:18
Alipasino je napisao/la:
16 jan 2022, 21:42
Ja nekontam te pregovore.Nije mirovni sporazum pa da pregovaraju toliko.Hoces pasa ili neces.Ako hoces reci ba mojne nas smarat vise.
Moj Alpa tako sam i ja razmišljao, ali ja sam poprilično neuk, neobrazovan i slabo šta znam o poslovnom svijetu pa me nedavno jedan ozbiljniji posjeo za stolicu i objasnio da ne idu takve stvari tek tako preko noći. Prvo naša država nema zakon o sportu da neko dodje i kupi klub, drugo mi smo udruženje gradjana pa se mora naći pravi modalitet kako da se uloži novac a da postoji opcija da se taj novac zaštiti i na kraju klub smo na koji skoro svaki dan neko novi zakuca na vrata i traži svoje pare nazad a da ni ljudi u klubu ne znaju o čemu se radi. A neko ko je zaradio milione nije budala da prije nego se odluči na taj korak ne provjeri sve moguće opcije i ne bude 1/1 siguran o situaciji koja ga čeka.
Zamisli uložiš svoje pare i dođe ti Violina ili babuka i pametuje šta da uradiš sa svojim parama, iskreno to će biti veoma hrabar i lud potez ako uloži pare
Šuti, možda investitor čita forum :cool:

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”