FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
66
13%
2. Borbu za Evropu
164
33%
3. Sredinu tabele
89
18%
4. Borbu za opstanak
180
36%
 
Ukupno glasova: 499

Avatar
Mamba21
Postovi: 3253
Pridružen/a: 11 feb 2020, 00:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mamba21 » 05 dec 2021, 21:12

Što se tiče igrača, Mekić je opravdao ulogu pojačanja, naš definitivno najbolji igrač.
Od mlađih igrača Malić, prva sezona u prvoj ligi i sasvim korektno odigrao i upisao par asistencija.
Blažević me pozitivno iznenadio, kakav je bio, ovaj dio polusezone je odličan bio.

Od Juricica i Subašića sam više očekivao, po meni razočarenje polusezone.
IGRAJTE SRCEM SARAJEVSKI PLAVI!

Avatar
MrkiMedo
Postovi: 3044
Pridružen/a: 09 nov 2019, 21:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MrkiMedo » 05 dec 2021, 21:12

A hoce se nasi lijepo napiti veceras, ludnica je neka u plavom salonu :D

Avatar
UBIPITAR
Postovi: 2014
Pridružen/a: 21 mar 2018, 18:37
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la UBIPITAR » 05 dec 2021, 21:13

Manijakdolopate je napisao/la:
05 dec 2021, 20:30
UBIPITAR je napisao/la:
05 dec 2021, 20:08
1921boy je napisao/la:
05 dec 2021, 18:28
Kad su krenule pripreme i da nam je u tom trenutku bila ponuđena 8,9 ili 10 pozicija vjerujem da bi sve i jedan od nas to potpisao.

Ali momci su pokazali karakter, volju i inat da se odupru svim ponižavanjima i pljuvanjima. Svaka čast.

Pošto nema Brace morat ću da preuzmem na sebe da malo analiziram polusezonu nekad u kasnim satima.
Vrhunski odigrano,baš mi je zbog Sube drago da ga je zabio,da imaju znalci o čemu da palamude
I dalje mi izmjene nisu jasne,al ko te pita kad osvojiš bodove.
Mekić 🔝🔝🔝
Shvatam vas ako ste mislili da ćemo se vrtiti oko 8-9 mjesta,al treba imati na uma da je liga u 5 deka,i da skoro svi naši igrači izuzev Malića igrali PL.
Nadam se da će se sa investitorom završiti na obostrano zadovoljstvo,da imamo sigurnost,da se uz 2-3 ozbiljna igrača pobijemo za 3-4 mjesto.
Bender došao iz raspalog Solina.
Muftić i Miličević nisu za profesionalni nogomet.
Vrhovac došao iz ekipe koja je ispala.
Amar Drina junior
Kosoriću smo svi redom brojali.
Malić 1 RS
Blažević - Njemu brojimo i danas, i on iz ugašenog Čelika došao.
Vištica - da je mogao gdje drugo igrao bi
Hajdarević - nije zadovoljio vani
Bojo - čovjek za kojeg se može reći da je iz PL
Beća -junior
Mule i Mekić pravi igrači.
Sedad - federalac
Bekrić - penzija
Zec - Zadro iz Bugojna
Gasal - junior
Juričić - legenda.
Hrelja - ...

Kad odbiješ Juričića, Boju, Muleta i Mekića.
Ostanu ti oni koji nisu imali gdje, koji su tražili priliku i koje niko nije zvao drugi.
Nisi ti skontao šta je pisac htio da kaže,nema veze.
MIGRANTI iz METROPOLE!
Strah je neizlječiva bolest....

Admir74
Postovi: 3443
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 05 dec 2021, 21:22

Hala gori u plavom salonu. Uprava igrači i stručni štab u veseloj atmosferi 👏👏👏👏

1921ba
Postovi: 286
Pridružen/a: 30 apr 2018, 22:40
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921ba » 05 dec 2021, 21:23

Youtube: 1921tv
Facebook: 1921.ba
Instagram: 1921.ba

Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 05 dec 2021, 21:37

Kraj polusezone je tu. Može se odraditi jedna površna analiza svega od uprave, trenera, stručnog štaba, igrača i navijača. Ne mogu da vjerujem da smo pobijedili tek nakon pet godina Široki na Grbavici u ligi. Zadnji put sa Kostićem, kada su Nikolić i Lendrić dali golove.

Idemo od uprave: Glavni akteri koji su tu i koji su ponajviše učestvovali i spominjali u radu i održanju kluba su Hasanbegović, Karavdić i Nurko. Moramo priznati bilo je i dobrih, manje dobrih i veoma loših stvari. Krenimo od loših - osnovno i glavno je to što spor i problem sa PU nije predočen organima Skupštine kao problem. Da je to urađeno ne bi došlo do blokade računa. Dalje od derbija nismo imali nikakvih informacija, sakrivali su se sa riječima uskoro će obavještenje, prebacivali odgovornost sa jednog na drugog i tako. Obavještenje neću ni komentarisat, maksimalno su oprali sebe a ocrnili druge tj. svi su krivi samo mi nismo, COVID, PU, opština itd. Istina je da je COVID smanjio prihode koje bi imali u normalnoj situaciji, istina je da je budžet smanjen, istina je da nismo dobili marke od Tanovića i opštine ali glavni krivac za prekršen spor sa PU je UPRAVA! Ono što je dobro ćemo i pohvalitit naravno to je dolazak generalnog sponzora kojeg nismo imali godinama unazad. Za ovaj period od godine i po dana mi ćemo dobiti 750 hiljada KM što je fenomenalna cifra kad se uzme u obzir kompletna situacija u svijetu. Novi dresovi su tu i to je za pohvalu, izmirena su neka dugovanja, računi su ponovo u funkciji i to je to. Rade onako kako su u mogućnosti i koliko znaju i to je jednostavno tako. Nisu oni taj kapacitet koji je dorastao ovakvoj situaciji i to je to prosto i jednostavno. Isplatili su sve plate od početka sezone, jedna je kasnila zbog blokade računa ali je i ona uplaćena

Trener - kakvo god imali mišljenje o njemu, njegovom znanju, formaciji, on zaslužuje poštovanje svih nas. Prvi ja pljujem ali mislim kad se sve realno sagleda izvukao je maksimum iz ekipe. Pripreme smo počeli mjesec dana prije početka prvenstva, protivnici u pripremnim utakmicama su nam bili Leotar, Famos i Rudar Prijedor, kad je bila rep. pauza i kad smo imali slobodne dane igrali smo sa Rudarom iz Kaknja, Slavijom, Romanijom, uglavnom niželigaškim klubovima. Igrače smo dovodili u hodu, uigravali se za vrijeme rep. pauze; bez bonusa i premija, bez atmosfere, timskog duha koji je urušen predhodne sezone opet smo u poziciji gdje uz tri do četiri igrača možemo biti konkurentni za Evropu. Iako bi to bio level iznad očekivanja koja smo imali na početku ove polusezone. Mogli smo imati par bodova više da smo imali bolju fizičku spremu (to je do početka priprema), da se nismo prerano zatvarali i da su vršene prave izmjene. Kako je budžet smanjen za 40% ovo je odlično i nemam zamjerke kažem mogli smo imati koji bod više ali šta je tu je. Suma sumarum sve u svemu ja sam zadovoljan, četiri boda od mjesta koje vodi u evropu, rame uz rame sa puno jačim financijskim klubovima. Ne treba zaboraviti da je ostao uz nas kada mu je majka preminula.

Stručni štab - još jedno osvježenje, cijelo vrijeme na utakmicama, treninzima ukazuju na greške, pokazuju. Ovdje prvenstveno mislim na Marencija i Hasagića. Od kako je Hasagić stigao Bender je sve bolji i bolji. Marenci dosta radi na taktici, crta po onim papirima, objašnjava poziciranje u igri i sve ostalo što je potrebno.

Igrači - mnogo je tu oscilacija i svega, ipak su to mladi momci kojima je ovo prva sezona igranja u PL. Lijepo je vidjeti da je ekipa puna igrača mladih igrača i onih koji su igrali, igraju u omladinskom pogonu. Drina, Muftić, Miličević, Duraković, Beća, Mujić, Gasal, Kočević, Grubešić, Jaganjac svi se vrte tu. Imali smo partija gdje smo odigrali maestralno ali i onih gdje smo apsolutno podbacili. Imaju kvalitet ali je problem taj pritisak kojeg se moraju osloboditi. Npr. Subašić, Malić, Beća i Drina jednu utakmicu su fenomenalni, pa onda dvije, tri podbace i tako u krug. Ali mladi su, imaju kvalitet ali samo rad, rad i samo rad i nema problema. Sviđa mi se to što imamo dosta raznovrsnih strijelaca sa svih pozicija Bojo, Juričić, Bekrić, Vrhovac, Subašić, Mujezinović, Zdunić. Za nešto više potrebno je tri do četiri kvalitetna igrača. Pozicije koje nam škripe po meni su rezervni golman (ne daj bože povrede Bendera ni slučajno ne smijemo ostati na Muftiću), desni bek, krilo i napadač. Sredina je dobro popunjena. Par igrača bi trebalo na posudbu, Milićević u Slaviju, za ostale se traži klub (Stjepanović, Kovačević i Jahić valjda). Pratite i potencijalna pojačanja bacit ću jedan spisak u narednih par dana. Najveća otkrovljenja sezone su Mekić, Vrhovac i Crnčević. Maestralno su odigrali polusezonu prvenstveno Mekić koji me očarao definitivno, lahko bi nam mogao donijeti zaradu neku.

Eh šlag na tortu su NAVIJAČI - definitivno No1 u državi (ali ne Nihadov No1 :rol: ) nema potrebe pisati dalje od rođendana do ovog danas, svaka čast!

Fešta u plavom salonu, svi su tu, od uprave do igrača, stručnog štaba - Fatmir Sulejmani zabavlja goste, alkohola u potocima :opaopa:

Plavo proljeće aBd, neka slave i pjevaju zaslužili su nisu nas iznevjerili i sigurno i dalje zaslužuju našu podršku :bih:

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!"
Zadnja izmjena: 1921boy, dana/u 05 dec 2021, 21:40, ukupno mijenjano 1 put.

bablaz1
Postovi: 465
Pridružen/a: 03 maj 2015, 12:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bablaz1 » 05 dec 2021, 21:39

Ja sam ponosan na navijače, igrače stručni štab... Ovo je to. VTŽ

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 05 dec 2021, 21:48

slika

Imate videe derneka na storijima igrace, bili su i lajvovi. Ne mogu iz nekog razloga snimiti ih. Pjeva im Sulejmani.

slika

Cestitka generalnog sponzora.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 05 dec 2021, 21:49

LjoZee je napisao/la:
05 dec 2021, 21:48
slika

Imate videe derneka na storijima igrace, bili su i lajvovi. Ne mogu iz nekog razloga snimiti ih. Pjeva im Sulejmani.

slika

Cestitka generalnog sponzora.
Vidi Nazifa jest ga prenijelo, @KANA ima upetljane prste u ovome :rol:

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Tristan10 » 05 dec 2021, 21:51

Nazif :tokralju: :tokralju: :tokralju:

MojaMalenkost
Postovi: 2247
Pridružen/a: 22 feb 2020, 19:05
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MojaMalenkost » 05 dec 2021, 21:54

MrkiMedo je napisao/la:
05 dec 2021, 20:47
MojaMalenkost je napisao/la:
05 dec 2021, 17:57
Rasuli smo Siroki ko malo kad. Manijaci za deset.

Vidjeti sta se desava sa drenazom. Negdje je zacepila. Nije normalno da voda stoji uz istok citavu utakmicu.

Kazu za Jurcica da je trazio ispisnicu. Ne znam jel istina..

Cetiri boda od evrope na kraju polusezone. Da je bilo malo vise srece u par utakmica mogli smo biti hladno treci. Nije toliko ni lose kako smo se nadali..
Frajer trci danas na jug poslije utakmice, vidis da u njemu nema trun zle krvi. Nisu zasluzili da se navlaci neka negativa na njih, da im ljudi bezveze yebu majke jer eto “hoce” da idu.
Sta ima lose u tome sto hoce da ide, ako vec hoce? Nema nista. Ne znam sto bi mu neko zbog toga yebo mater.. Svi dodju i odu.. U Jurcicu nema zle krvi i niko nije rekao da ima. Meni mozda i najdrazi igrac u ovoj generaciji..
Pročepit će negdje.

Avatar
Bersaga
Postovi: 841
Pridružen/a: 31 maj 2021, 14:42
Lokacija: Švrakino, Poluklinika "Dilajla"
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Bersaga » 05 dec 2021, 22:07

Prije svega da čestitam svima koji su danas bili dio utakmice, od navijača, igrača, stručnog štaba i svima koji su pružali podršku kraj malih ekrana ili na neki drugi način. Pobjeda apsolutno zaslužena i naša najbolja utakmica u ovih 19 kola. Eh, sad malo statistike i matematike vezane za ovu polusezonu:

25 - igrača je upisalo minutažu
12/25 - upisali nastup igrači 2000. godište i mlađi

Lista strijelaca :
Bojo - 3 gola
Juričić - 3 gola
Zdunić - 3 gola
Mekić - 2 gola
Vrhovac - 2 gola
Mujezinović - 1 gol
Bekrić - 1 gol
Subašić - 1 gol

Lista asistenata :
Subašić - 2 asistencije
Juričić - 2 asistencije
Zec - 2 asistencije
Bojo - 1 asistencija
Mujezinović - 1 asistencija
Bekrić - 1 asistencija
Gasal - 1 asistencija (izboren penal protiv Tuzla City)
Malić - 1 asistencija
Blažević - 1 asistencija

Kući: 21/30 bodova
10 utakmica - 6 pobjeda, 3 remija, 1 poraz, Gol-razlika 11:6
1.1 gol postignut po meču
0.6 primljenih golova po meču
Na 2 utakmice nismo postigli gol

U gostima : 5/27 bodova
9 utakmica - 0 pobjeda, 5 remija, 4 poraza, Gol-razlika 5:13
0.55 datih golova po meču
1.44 primljeni gol po meču
Na 5 utakmica nismo postigli gol

Na 8 utakmica nismo primili pogodak - 8/19 (42.1%)
Bender - golman koji je najviše puta sačuvao svoju mrežu ove polusezone 8/18 - 44.4 %

Postignuti golovi po vremenskim intervalima :
0-15 - 1 postignuti gol (6.25%)
16-30 - 2 postignuta gola (12.5%)
31-45 - 6 postignutih golova (37.5%)
46-60 - 2 postignuta gola (12.5%)
61-75 - 1 postignuti gol (6.25)
76-90 - 4 postignuta gola (25%)
4/16 (25%) golova smo postigli u 90'+
1/3 (33.3%) - iskorištenih penala

Primljeni golovi po vremenskim intervalima :
0-15 - 0 primljenih golova (0%)
16-30 - 1 primljeni gol (5.24%)
31-45 - 6 primljenih golova (31.56%)
46-60 - 4 primljena gola (21.1%)
61-75 - 3 primljena gola (15.8%)
76-90 - 5 primljenih golova (26.3%)
1/1 (100%) - protivnik iskoristio penala

Kartoni :
51 - žuti karton (2,68 kartona po utakmici)
0 - crvenih

Sve u svemu, možemo biti zadovoljni ovom polusezonom. Sedad je izabrao najbolje vrijeme za debitantski pogodak :clap:
Uz tebe sam od rođenja svog,
uz tebe sam ja,
samo nek te čuva dragi Bog,
gdje god ti da zaigraš.

Avatar
HongKong
Postovi: 2111
Pridružen/a: 29 apr 2019, 15:04
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la HongKong » 05 dec 2021, 22:11

Odlicno je ovo kako smo ocekivali.
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
Mujkic
Postovi: 575
Pridružen/a: 19 apr 2021, 23:13
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mujkic » 05 dec 2021, 22:19

1921boy je napisao/la:
05 dec 2021, 20:25
Mujkic je napisao/la:
05 dec 2021, 20:21
Ove godine probati svim silama zavrsiti 4. Onda se nadati da Zrinjski osvoji ligu i kup, pa izaci u Evropu i uzeti para.
Blazevic danas katastrofalan, poigravanje ( kada je poceo pimplovat pored sesnaest i izgubio loptu, pa blizu kaznenog napravio faul koji nas je mogao skupo kostat), njega treba otjerati ove sezone i naci nekog desnog beka.
Nije mi jasno zasto je Sinisa Stevanovic otisao, on bi dobro legao ekipi svojom borbenoscu i zalaganjem.
Zrinjski je ispao od Slobode u kupu! Jedino ako mi budemo četvrti a Tuzla i Borac budu ispred nas i neko od njih osvoji kup.
Zaboravio da ih je Bukvic na penalima sve branio.
Halalite.

Admir74
Postovi: 3443
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 05 dec 2021, 22:27

Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek' ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove! 💙

MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
slika

Avatar
1921boy
Postovi: 5805
Pridružen/a: 10 avg 2019, 12:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921boy » 05 dec 2021, 22:46

LjoZee je napisao/la:
05 dec 2021, 21:48
slika
Sad vidjeh na storiju kod Blaževića - Grbavica ga pogodila nije Šemsa :rol:

Admir74
Postovi: 3443
Pridružen/a: 06 jun 2018, 11:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Admir74 » 05 dec 2021, 22:55

Željezničar živimo!
slika

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 05 dec 2021, 22:56

slika

:rol: :rol:
1921boy je napisao/la:
05 dec 2021, 22:46
LjoZee je napisao/la:
05 dec 2021, 21:48
slika
Sad vidjeh na storiju kod Blaževića - Grbavica ga pogodila nije Šemsa :rol:
Aha, pjevali su i Dunavom brodovi plove. To ima kod Juricica na storiju. :D
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

ExBlueone
Postovi: 1478
Pridružen/a: 28 nov 2019, 21:48
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ExBlueone » 05 dec 2021, 22:58

Ha ha vidi tegle kiselih krastavaca u prvom planu 😂😄😁

SudoHusika
Postovi: 3805
Pridružen/a: 13 avg 2020, 13:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la SudoHusika » 05 dec 2021, 23:35

Dajgle Nazifa lažovčine stare što se opustio. :urnebes:
"...Al' ja sam prvo rek'o Željo, pa sam poslije rek'o tata."

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: BordoBBoja, Ejnur i 16 gostiju.