FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
75
14%
2. Borbu za Evropu
164
31%
3. Sredinu tabele
90
17%
4. Borbu za opstanak
202
38%
 
Ukupno glasova: 531

Avatar
avalPacidoroP
Postovi: 2311
Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la avalPacidoroP » 02 okt 2022, 10:52

Zrinjski je i ove godine realno druga dimenzija i ekipa bez konkurencije.
Ali nije to baš tolika razlika ko prošle godine, gdje su oni bili još jači, a mi slabiji.
Ja iskreno kažem, sasvim realan je remi iz te utakmice.
I bio bih zadovoljan. Ali ne da se branimo već da igramo fudbal.
Šanse za pobjedu su podjednake. Na našu stranu može prevagnuti pun stadion i opasan hajc koji će se stvoriti u toku ove sedmice, na njihovu stranu ide kvalitet igrača i trenera, te igra bez pritiska i nervoze protiv koga god igraju.

Avatar
Mamba21
Postovi: 3279
Pridružen/a: 11 feb 2020, 00:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mamba21 » 02 okt 2022, 10:56

Čestitke igračima i stručnom štabu na pobjedi.
Igrali smo koliko je trebalo, nismo se previše trošili.
Štilić - Hodžić svaka čast momci!
Jučer me najviše iznenadio Beganović, napokon da odigra pristojnu utakmicu.

Svi portiv Zrinjskog!!!
IGRAJTE SRCEM SARAJEVSKI PLAVI!

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2561
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la StrikeWarzone » 02 okt 2022, 11:24

Mamba21 je napisao/la:
02 okt 2022, 10:56
Čestitke igračima i stručnom štabu na pobjedi.
Igrali smo koliko je trebalo, nismo se previše trošili.
Štilić - Hodžić svaka čast momci!
Jučer me najviše iznenadio Beganović, napokon da odigra pristojnu utakmicu.

Svi portiv Zrinjskog!!!
+1
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
MrkiMedo
Postovi: 3092
Pridružen/a: 09 nov 2019, 21:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MrkiMedo » 02 okt 2022, 11:25

Ma svi su jucer pristojno odigrali, nema sta. Par greskica je bilo, ali su svi dali maksimum. Dok god je tako, ne treba pretjerano srati.
Protiv Zrinjskog ocekujem samo pun stadion i nista vise.

VeteranSA
Postovi: 1144
Pridružen/a: 27 dec 2019, 10:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la VeteranSA » 02 okt 2022, 11:32

Meraak1921 je napisao/la:
02 okt 2022, 10:09
Protiv Zrinje cemo pokazati jesmol za evropu il ne, uz pobjedu cu pjevati vadi vadi pasose
Nikada jedna tekma nije odlučivala ništa, osim ako nije finale nečeg, odnosno utakmica koja direktno odlučuje o plasmanu i rezultatu. U 13 kolu, kada do kraja ima još 20 utakmica nije realno stavljati pritisak i jednu utakmicu smatrati presudnom za bilo šta. Mi kao ekipa nemamo toliko kvaliteta, kao i širinu i konkurenciju u ekipi da bi mogli kontinuirano igrati kvalitetno i ostvarivati odlične rezultate. To i ovaj do sada odigrani dio prvenstva govori. Oval Leotar, koji je fakat truba od ekipe nam je izbio 2 boda ljetos. Uzeli smo Zrinjskog, a mogli smo 4-5 komada fasovat. Zijanili od Borca bez ispaljenog metka, protiv Veleža taktički odigrali očajno, a protiv Širokog ko amateri. Govorim o lošim izdanjima, sa druge strane bilo je tu i kvalitete, posebno sa psihološke strane, i vjere u sebe. Često smo stizali rezultat, i uspjevali u tome.
Na kraju proljetos ostaje da se igra 13-14 utakmica, i mnogo toga ovisi i o zimskom prelaznom roku, kako ćemo stajati finansijski, šta možemo po pitanju ekipe unaprijediti.
Naravno bilo bi lijepo dobiti zrinjski, ali ta tekma ništa ne odlučuje u ovom momentu, jer niko nam ne može garantovati da nećemo zijaniti u širokom, ili da nas sudije neće masakrirati protiv borca. Ima još puno, puno da se igra ovdje. I nije nam bar u ovom momentu potreban nikakav pritisak. Činjenica je da su nas svi podcijenili, i svi su u čudu kako smo tu gdje jesmo. Sada je i fokus na nama veći, što pokazuje i suđenje(ne samo juče). Ozbiljne će tu borbe biti, ali nisam pesimista, borićemo se za Europu najmanje, o ostalom ne bih u ovom momentu...

Avatar
dubioza144
Postovi: 1362
Pridružen/a: 06 feb 2020, 20:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la dubioza144 » 02 okt 2022, 13:15

Poceli smo osvajat bodove na ovim "manjim" utakmicama, kod kuce u gostima, poceli smo iz prekida golove davat, jel to sad imamo sve sto nam je falilo proslih godina za ono nesto
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

zeljovac21
Postovi: 2029
Pridružen/a: 06 jul 2019, 18:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zeljovac21 » 02 okt 2022, 13:25

Poceli smo davati iz prekida al smo prestali iz igre. :D Ima li kakav podatak koliko smo zabili iz prekida ove sezone? Ja se ne sjecam gola iz igre ima 5 kola.

BorbenaGljiva
Postovi: 76
Pridružen/a: 19 jul 2022, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BorbenaGljiva » 02 okt 2022, 13:54

zeljovac21 je napisao/la:
02 okt 2022, 13:25
Poceli smo davati iz prekida al smo prestali iz igre. :D Ima li kakav podatak koliko smo zabili iz prekida ove sezone? Ja se ne sjecam gola iz igre ima 5 kola.
Sedam od zadnjih devet golova smo zabili iz prekida. Gol iz igre smo dali protiv Igmana ( Amoah ) i Haracic protiv Posusja nakon asistencije Amoaha.

Da ne pisem novi post, Dzenisova najbolja utakmica ove sezone. On uopste nije lose rjesenje na poluspicu. Trebamo imati odnosno barem pokusati da imamo back up varijantu za neke pozicije. Edis gura iste igrace do iznemoglosti, bojim se da ih ne sprzi kao sto je uradio u prvom mandatu kada je imao Stevanovica i Lendrica u top formi gdje smo grohnuli na kraju prvenstva, zadnjih nekoliko kola.

Manijakalnost99
Postovi: 2474
Pridružen/a: 19 jun 2022, 13:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Manijakalnost99 » 02 okt 2022, 14:36

Joseph21 je napisao/la:
01 okt 2022, 23:10
Manijakalnost99 je napisao/la:
01 okt 2022, 20:54
Otpušteno prvi smo sad dolazi Zrinjski kojeg smo pobjedili tamo i sigurno uz veliku podršku navijaca možemo nova 3 boda ostvariti. Izmjene nisu problem u tom smislu, problem je sto Gasal eksplodira i dodje Santos i Gasalu nema ni minute. Ne smijemo ovoliko forsirati Santosa. Moraju igrati i ostali moramo rotirat ako mislimo uspješno odraditi sezonu. Najvažnije od svega je da igrači mogu trčati, bez toga nema uspjeha
Druze Gasal je povrijeđen vec duze vrijeme
Ma Gasal I Santos su samo primjeri

BosanskaLiga
Postovi: 129
Pridružen/a: 18 jul 2021, 20:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BosanskaLiga » 02 okt 2022, 15:20

Mamba21 je napisao/la:
02 okt 2022, 10:56
Čestitke igračima i stručnom štabu na pobjedi.
Igrali smo koliko je trebalo, nismo se previše trošili.
Štilić - Hodžić svaka čast momci!
Jučer me najviše iznenadio Beganović, napokon da odigra pristojnu utakmicu.

Svi portiv Zrinjskog!!!
+1

Avatar
TMovac
Postovi: 2729
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la TMovac » 02 okt 2022, 15:35

Sanjam titulu ( i tako ce biti sve dok imamo matematicke sanse, ali ne bih bio nezadovoljan i samo europom ). Ukoliko do zimske pauze ne budemo u nekom znacajnijem minusu za prvim ( 10+ bodova ), onda ne bih ja nas tek tako otpisao ni za titulu. U zimskoj pauzi zaganjat kakvog napadaca ( nadam se Ari ). Po jednog beka sa obe strane, i kakvo lijevo krilo ( za rotacije sa Santosom). Desno ima Gasal. I mozda jednog u veznom redu. Sezona jeste duga, ali ipak nije kod nas EPL da se igra svako 3 dana. Bice par gdje ce biti bas tempo subota srijeda. Uz to ekipama koje su promjenile travnjak ( a i Zrinjski treba uskoro mjenjat ) trebat ce par kola da se naviknu na novi teren. Tako da ce i tu biti prosipanja bodova.
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

1921TM87
Postovi: 177
Pridružen/a: 12 jun 2018, 08:07
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921TM87 » 02 okt 2022, 15:50

Daleko je i europa, ljudi. Imamo mi puno većih problema. Treba prvo riješiti dugove, prema državi i uposlenicima, pa rješiti problem permanentnog finansiranja, pa stadion (jug i zapad, a za istok dobiti upotrebnu). Urediti omladinski pogon, da nam ne idu talenti konkurenciji, ojačati uticaj u savezu, a ne da nas svako kolo na pravdi Boga, budemo zakinuti, pa tek onda praviti ekipu. Imamo sve potrebno da budemo zanačajan faktor na ex yu prostoru, svoj stadion, svoju imovinu, tradiciju, veliku bazu navijača, legende kluba, i još svašta nešta... Međutim, objektivno, sad situacija nije ružičasta i borimo se na svim poljima da sačuvamo klub, a to je naša najveća pobjeda. Ekipe (prvi tim i klupa) trenutno, za neke veće domete NEMAMO i nećemo praviti igračima nikakav pritisak , ali imamo pravo svaku utakmicu da sanjamo....

Avatar
Lynx
Postovi: 831
Pridružen/a: 10 avg 2022, 21:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Lynx » 02 okt 2022, 16:48

Po meni treba maksimalno gurati kup, vjerujem da će pitari, Velež, Široki pored nas tražiti Europu preko kupa.

Što se tiče titule još je rano pričati. Ako nastavimo igrati smireno i bez pritiska sa odličnom atmosferom u timu možemo se nećemu nadati (+ pojačanja). Ja iskreno ne vidim razlog zašto toliko svi forsiraju taj Zrinjski. Realno otišla im dvojica najboljih igrača (jedino ostao Bilbija od te trojice), igraju toplo hladno uz nekoliko predstava atraktivnog fudbala. Pitari ako zaostanu za prvim u polusezoni jedno -12 i više (na dobrom su putu) od njih nema ništa. Široki po meni velika nepoznanica ali sigurno ih se bar za 1 trofej ove sezone ne treba otpisat. S druge strane ne bi me čudilo da Bojca opet počnu previše ofirno gurati ka Europi, jer im je igra i gora od pitara ali nekako su na 3. mjestu. Veleža sa Amarom vidim negdje na sredini tabele iza svih nas. Ako nam se poklopi nastavak loše serije konkurenata uz naše dobre igre, Europa je tu samo ne treba pritisak praviti u atmosferi.

Što se tiče subote, nama u prilog ide njihova utakmica sa Širokim gdje će im Široki sigurno pružiti ogroman otpor. Mislim da im je ta utakmica zbog derbija bitnija od nas tako da mislim da će i oni više uložiti tu nego protiv nas. Gledajući komentare ovi iz Širokog su napaljeni i sigurno će ih dobro umoriti i to nam je odlična prilika. Ako budemo odigrali čvrsto i agresivno ko protiv Tuzle i Širokog uz realizaciju zicera onda se ne treba plašiti oko bodova. Ja iskreno imam neki osjećaj da ide pobjeda! 😃😃
Željezničar za život cijeli! 💙

Uprava i SD napolje!

Avatar
JugJugJug
Postovi: 370
Pridružen/a: 03 mar 2022, 12:30
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la JugJugJug » 02 okt 2022, 17:10

Moze li nas biti 10.000 u subotu u 17h

Hulahopka
Postovi: 2487
Pridružen/a: 09 mar 2022, 12:53

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hulahopka » 02 okt 2022, 17:14

Ovo je najjače. Do neki dan tjerali Dzenisa,a danas kao iznenadio ih,bravo. Kakvi licemjeri to je za price...

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15880
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la svrakino1921 » 02 okt 2022, 18:27

JugJugJug je napisao/la:
02 okt 2022, 17:10
Moze li nas biti 10.000 u subotu u 17h
Nije bitno koliko ce nas biti
Bitno je koliko ce bit onih koji keshiraju ulaznicu

Avatar
KONTRASVIH
Postovi: 3250
Pridružen/a: 07 maj 2016, 22:19
Lokacija: Zanzibar
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la KONTRASVIH » 02 okt 2022, 20:00

Hulahopka je napisao/la:
02 okt 2022, 17:14
Ovo je najjače. Do neki dan tjerali Dzenisa,a danas kao iznenadio ih,bravo. Kakvi licemjeri to je za price...
Pa zato nas je iznenadio dan te yebo retardirani
SAMO VAS POSMATRAM
SUTORINA JE BIH

BorbenaGljiva
Postovi: 76
Pridružen/a: 19 jul 2022, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BorbenaGljiva » 02 okt 2022, 20:09

ignorišite debila, zar ne vidite da je na temi po zadatku da je razvali.

Ignorišite debila, na svakoj stranici ću ovo pisati :mrgreen:

Tanguy87
Postovi: 64
Pridružen/a: 16 dec 2020, 01:05
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Tanguy87 » 02 okt 2022, 21:04

Zna li ko prijeti li nekom igracu Zrinjskog suspenzija?

Azzuri
Postovi: 626
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:52
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Azzuri » 02 okt 2022, 21:52

KONTRASVIH je napisao/la:
02 okt 2022, 20:00
Hulahopka je napisao/la:
02 okt 2022, 17:14
Ovo je najjače. Do neki dan tjerali Dzenisa,a danas kao iznenadio ih,bravo. Kakvi licemjeri to je za price...
Pa zato nas je iznenadio dan te yebo retardirani
Hahahaha sah mat...kakav retard retardirani, jel moguce glupana :beba: :rol:

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: anonimni i 27 gostiju.