FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

lopta je okrugla
Postovi: 512
Pridružen/a: 15 jun 2008, 06:28
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la lopta je okrugla » 22 jun 2009, 00:11

dolina cupova je napisao/la:e vala fkt dosadnijeg lika nema od ovog lopta je okrugla,lik kad pocne pisati nema to samo pise,daj ba malo ohladi...Rezultati su bitni svi duguju pa sta jeli to moramo imati 0KM dugova sta si zapeo tebi je taman zapelo sto je zeljo u dugovima ja mislim da ti je bas stalo :x :x :x
Pa kada moze Olimpik u roku od samo 2-3 godine,sa milion duga doci na samo 190 000 KM duga,zasto ne bi mogli i mi,reci cu samo ovo,Dzeko,mladi igraci,dugorocni ugovori,a ne kvazi pojacanja,istroseni igraci,koji su zaradili solidnu lovu po Poljskoj i Rusiji,pa dodju u klub i glume zvijezde,ne smije trener zagalamiti na njih i samo ucjenjuju klub,da das u pola manje cifre mladim i talentovanim igracima(ne babinim sinovima) sto dajes tim kvazi igracima,laze onaj koji ustvrdi da ti mladi igraci ne bi ostali u klubu barem 2-3 sezone i da ne bi ginuli na terenu za sveti dres.........

drop
Postovi: 2493
Pridružen/a: 01 mar 2009, 16:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la drop » 22 jun 2009, 00:28

lopta je okrugla je napisao/la:
nick je napisao/la:niko iole pametan i posten i finansijski dobrostojeci nece uzet i mucit se sa zeljom,sljedeci 10 godina isti ce se smjenjivat neki sa malo vise uspijeha a neki sa manje i to je to...
Potpis!Sve dok se klub vodi kao "UG" nema napredka,ali napredka u pravom smislu te rijeci,kratkorocno sa improvizacijom i mutnim radnjama brkovica sa savezom mozda i da,ali to za mene nije uspjeh i mene ne mogu nikada kupiti sa tim jer znam da "Zeljo" kao istinski brend i postenim nacinom moze puno vise od toga.......bolje i tavoriti na sredini tabele ali makar stvarati svoje igrace i prodavati ih za velike cifre(Dzeko je odaslao 'bombu" u svijet,mozda i Stila krene njegovim stopama i to bi trebalo iskoristiti),ne moze i ovakav savez potrajati jos dugo,do tada raditi na nekim drugim stvarima koje sam gore naveo,a siguran sam da bi i ti mladi igraci koji bi cinili okosnicu tima,zabiljezili zapazene rezultate.......ovako cemu loziona na rezultate u korumpiranoj ligi gdje kvalitet ekipe nije presudni faktor vec neke druge mutne radnje,cemu i titula,kao da od saveza dobijes neku ogromnu cifru za osvajanje prvenstva,lozenje na Europu gdje nasi klubovi redovno ispadaju poslije 1-2 pretkola,to je surova realnost i trebamo se "spustiti na zemlju".........pustite njanje i njihove provokacije,mi nismo dugo vidjeli Europu a oni jesu,pa oni gotovo redovno idu u Europu jer im to stima savez i onaj uhljup basic i ostali njihovi predstavnici u savezu.......kao da se zadrze dugo u Europi ,1-2 pretkola i caos kao i svi drugi nasi klubovi........
A šta nam je alternativa??
Da tavorimo na dnu tabele,da prodajemo za siću svoje najbolje fudbalere,da se furamo da smo klub cista obraza i slicne samo-obmane??
Evo tavorimo na dnu vec 5 godina,to jedno.
Prodajemo za male pare ko imalo valja,to drugo.
Jesmo al u kurcu jedino mi pošteni...sjetimo se malo lakrdije protiv Posušja (kad je Samir "sredio"Dominkovića da nas pogura protiv **** Posušja)...kad su ljudi trebali uzeti bod,kad je sudija izmišljao faulove i kada je citav stadion zviždao poslije utakmice koju smo "pobjedili" 1-0 na samom kraju.
To je bilo skoro,dok je Faruk bio predsjednik kluba.
Razlika između njega i Sabahudina Žuje zvanog Mr.Tal je u tome što je ovaj (tj,njegov glavni operativac Brkovic) kupovao sudije da imamo pošteno suđenje,jer je to u ovoj ligi misaona imenica...tad smo imali najjaci tim u ligi,uložilo se bruku para za taj tim i kupovalo se pošteno suđenje...jer šta ti vrijedi Bešlija,Muharemović,Gredić,Biščević,Muratović,Guvo i ostali kad ti jedno selo poput Gruda ili Glasinca sa Sokoca može polomiti noge igracima (ako ne uletiš ni Manchester ne može pobjediti u takvim sredinama).
O kvalitetu,strucnosti i posebno o moralu naših sudija ne treba trošiti rijeci apsolutno...sve sami ološ koji bi mater svoju prodao za par milja...dakle,jeste kupovalo se suđenje a i domacin isto tako jer se moralo.
Mislim,nije se moralo ali u tom slucaju ni ti ni ja nebi ocima vidjeli New Castlea,Malagu,Lilestrom da Brkovic nije odrađivao taj "posao".
Možemo moralisati,furati obraz,čast i poštenje,ali nas u tom slucaju nema na mapi,zato što je ovo Bosna i Hercegovina!!
To su te krajnosti i anomalije našeg fudbala...i nije to slucaj samo i iskljucivo vezan za Želju vec i za sve prvake naše lige...Leotar je dogodine pokupovao sve utakmice o "brace Srba"...to isto rade i Zrinjski i Široki i šta sad??
Hocemo li oko toga moralisati??...to je tako,svijedlo se to nama ili ne...to su zakoni PLBiH!!..nepisani zakoni,naravno.
Razlika između Žuje i Faruka je u tome što je Žujo preko svog operativca (Brkovica) sređivao utakmice za titulu u ovom jadu od lige,dok je Faruk sređivao preko svog operativca (Ahmedbegovića) utakmice za opstanak u ovom jadu od lige.
Više me ne zanima šuplja prica u vracanju dugova,podmlađivanju tima,koliko je ko dao za klub.
Zanima se me samo i iskljucivo rezultat...valjda bi to trebalo zanima svakog navijaca Želje.
Nek se o finansijama ,prenevjeri i pranju para (kurave,karanje po hotelima,knjige ulaznih i izlaznih faktura,pripreme u Antaliji) i ostalim finansijsim malverzacijama BAVI FINANSIJSKA INSPEKCIJA.
Pa nece se valjda manijaci i navijaci Želje još i tim baviti??
Dakle,šta nam je bila alternativa??
Da trpimo Farukove ublehe o vracanju dugova,zagarantovanu borbu za opstanak i dovođenje provjerenih "strucnjaka" poput Krunića i Hotića??
"To govori da uopce nemamo sta raspravljati o spanskim klubovima jer one koje ti nazivas spanskim su u sustini engleski klubovi". - Paja

lopta je okrugla
Postovi: 512
Pridružen/a: 15 jun 2008, 06:28
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la lopta je okrugla » 22 jun 2009, 00:57

Ma bolan ne bio,ako sam protiv brkovica i zuje,to ne znaci da sam za faruka i samira i,de procitaj svoj post ponovo,kazes kupovali tekme da bi imali posteno sudjenje,nidje veze,sta su se dogovarali da sudjenje bude 50-50,50 % na stranu domacina,drugih 50% u korist nas,nisam znao da imamo tako sposobne "sudije" kod nas,pa to je svjetski fenomen i bas bih volio da saznam tu formulu kako su oni to podijelili,kojeg su se pravila drzali kad 'vuci" na nasu stranu,a kad na stranu domacina.......i kako te ne zanimaju mladi igraci,pa to je jedini realni nacin da klub se rijesi dugovanja,da ne pocinjem opet pricu o Dzeki i to......sada ce "pucati" cifre za kvazi pojacanja,tj.istrosene igrace i klub ostaviti u jos vecoj finansijskoj dubiozi-jer nema sanse da se moze vratiti ta lova,kao da cemo mi,sve i da izadjemo u Europu,osvojiti LP i eto para ili kao da bi eventualnim osvajanjem kukuruz lige,dobili 10 miliona KM.......a ti se zapitaj koliko treba uloziti u mladog igraca i na koju bi cifru pristao taj mladi igrac da igra u prvom timu,a koliko traze ova kvazi pojacanja i njihovi menadzercici,tj.mesetari,da ne govorim koliko mozes pametnom politikom,zaraditi na tim mladim igracima prilikom njihove prodaje......
P.S.treba rastjerati razne mesetare koji se vrte oko kluba i samo gledaju da uhvate neko nase dijete za ruku i odvedu ih preko grane,pri tom obecavajuci im kule i gradove.........a to za rezultate putem prljavih radnji,kada ovi odu za 2-3 sezone,opet nas nema nigdje,do tada se stadion moze urusiti,pa cemo opet slusati price kako se ne moze ulagati u stadion jer ovi su ostavili dugove i tako u krug.......
Zadnja izmjena: lopta je okrugla, dana/u 22 jun 2009, 01:55, ukupno mijenjano 1 put.

lopta je okrugla
Postovi: 512
Pridružen/a: 15 jun 2008, 06:28
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la lopta je okrugla » 22 jun 2009, 01:27

ZELJO DO GROBA je napisao/la:ma treba dovesti Spalevica iz Slavije...
Nemoj toga kloca vise vezivati sa nasim klubom svega ti,90% golova koje je dao od kako igra u ovoj saban ligi,bilo je iz poklonjenih penala,da ne govorim o njegovim ispadima,lik nije svjestan da je navukao toliko bijesa kod mnogih,prije ili kasnije,dobice degenek koji je sam zasluzio,pitanje je samo gdje i kada i od koga,da li od igraca ili pojedinih navijaca,tu ne mislim samo na nas klub i navijace.......i ono za Stanica isto si fulao,lik je kloc i nije tacno d anije dobio priliku,u ovoj zadnjoj polusezoni imao je dosta prilika da se nametne,ali kako da s enametne kada je anti talenat i anti fudbaler......

lopta je okrugla
Postovi: 512
Pridružen/a: 15 jun 2008, 06:28
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la lopta je okrugla » 22 jun 2009, 01:47

sasatm87 je napisao/la:Sutra citajte san imaju jako zanimljiv clanak pod nazivom "Kreće Željina lokomotiva bez spavaćih kola"
prije 2h se nece moci procitati ne net prezentaciji sana.
Hmm,zanimljiv,prije da ce biti lozionicki,ocekujte od uhljupa i kvazi novinara iz San-a,najmanje dva pozitivna clanka(gle cuda do juce gotovo svi bili negativni) o nasem klubu(o zuji i brkovicu pogotovo) i to svaki dan,ti "dusebriznici" naseg kluba,do juce su pisali razne pamflete i bljuvotine o nasem klubu,a po njihovom i preko noci, sve pozitivno u nasem klubu,vjerovatno na ta pozitivno-lozionicka piskaranja,utjece i besplatna jagnjetina,tj.besplatni ruckovi i 'koja markica" u padze.......
P.S.usput,sinanovic,kvazi novinar,vec se pozalio zuji kako forumasi pisu lose o njemu,nije uhljup samo naveo na koji je forum mislio,nije ni bitno.......

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bistrikboy » 22 jun 2009, 09:40

Kreće Željina lokomotiva bez spavaćih kola


Na Grba­vi­ci pos­ta­je ži­vo. Na­kon to­li­ko go­di­na. Još su vi­dlji­ve krho­ti­ne ra­zbi­je­ne Te­li­be­ći­re­vi­će­ve (ne)mo­ći i ne­ka­da mo­ćni klub di­že se iz le­tar­gi­je. Že­ljo opet pos­ta­je te­ma za na­slo­vni­ce, vi­še ni­je sam kao Ro­bin­son Cru­soe.

Na Grba­vi­ci kan­ce­la­ri­je su po­no­vo ži­vnu­le, u ho­dni­ci­ma se opet ču­je ga­la­ma. Ne­što se de­ša­va. Bu­ra je pro­šla i ži­vot se vra­ća u sta­ra ko­ri­ta. Ali, dvo­ji­ca di­re­kto­ra ne na­mje­ra­va­ju sa Grba­vi­ce...

Sa­mir Ahme­tbe­go­vić i Dže­la­lu­din Mu­ha­re­mo­vić još čvrsto sje­de u sto­li­ca­ma, uvje­re­ni da ih vi­še ni­ka­kva bu­ra ne mo­že po­mes­ti. I dok je ovaj dru­gi žrtva anar­hi­je ko­ja je vla­da­la u klu­bu, os­ta­nak ovog prvog bio bi naj­glu­plji po­tez Žu­ji­ne vla­de. On je ''su­po­tpi­snik'' tre­nu­tne si­tu­aci­je u klu­bu, je­dan od ar­hi­te­ka­ta ''zgra­de'' ko­ja se ru­ši­la po­slje­dnjih go­di­na, da bi se na kra­ju ove se­zo­ne stro­po­šta­la i pos­ta­la hrpa be­to­na i gvož­đa. E ta­ko sa­da iz­gle­da klub, ko­ji su gra­di­li ne­spo­so­bni ar­hi­te­kti.

Prem­da je ilu­zor­no oče­ki­va­ti da će sam do­la­zak Sa­ba­hu­din Žu­je zna­či­ti kraj ago­ni­je za Že­lje­zni­čar, te da će re­zul­ta­ti sti­ći pre­ko no­ći, ipak po­slje­di­ce iza­zva­ne (ne)ra­dom ko­je­ka­kvih ano­no­ni­mu­sa, što u klu­bu, što sa igra­či­ma, još će se osje­ća­ti ne­ko vri­je­me. Ono što ra­du­je, sva­ka­ko je či­nje­ni­ca da je Žu­jin po­vra­tak na­ja­vio kraj du­go­go­diš­njoj anar­hi­ji, ja­va­šlu­ku i me­še­ta­re­nju, ko­je je bi­lo pre­po­zna­tlji­vo u ra­du ho­ti­ća, ahme­dbe­go­vi­ća i nji­ho­vih paj­ta­ša... Da­nas svi že­le bi­ti uz i sa Žu­jom i Osi­mom. Za­to je am­bi­cio­zni pred­sje­dnik na mu­ka­ma ovih da­na.

- Da­nas ću obja­vi­ti svoj tim lju­di, pro­ši­re­no Pred­sje­dniš­tvo, ali i Iz­vršni odbor. Imam po­dršku sa ra­znih stra­na, od po­li­ti­ča­ra, bi­zni­sme­na, na­vi­ja­ča, biv­ših aso­va. Id da­nas že­lim da svi kre­nu ru­dar­skim tem­pom. Sva­ko će do­bi­ti za­du­že­nja, ne že­lim tro­ši­ti vri­je­me na pra­zne pri­če, pro­zi­va­nja i po­dme­ta­nja. Ne­ću se ba­vi­ti ni onim što su ra­di­li mo­ji pret­ho­dni­ci, ali ho­ću da se zna sta­nje od da­na ka­da je mo­ja eki­pa pre­uze­la klub. Sve se mo­ra zna­ti, sva­ki tran­sfer, du­go­va­nja i po­tra­ži­va­nja. Ni­kog ne­ću pro­ga­nja­ti, ni­ti ću ku­po­va­ti vri­je­me pro­zi­va­njem pret­ho­dni­ka, ho­ću da ra­dim dan i noć za Že­lju - izja­vio je za "San" Žu­jo.

Pred­sje­dni­ku gu­ra­ju lju­de iz sko­ro svih Upra­va u po­slje­dnjih pet šest go­di­na. Prem­da su svi mo­gli mi­je­nja­ti stva­ri, ne­ki su se tek sa­da pro­bu­di­li.

- Uzet ću spo­so­bne, one ko­ji će ra­di­ti za klub. I ko­ji će da­va­ti za Že­lju. Tre­bat će nam naj­ma­nje 2, 5 mi­li­ona ma­ra­ka da ovu se­zo­nu za­vrši­mo. Ne za­ni­ma me pro­sjek, već sa­mo vrh, sa­mo Evro­pa. U Že­lji­noj lo­ko­mo­ti­vi, ne­će bi­ti va­go­na sa spa­va­ćim ko­li­ma. U Evro­pu ide­mo sa ja­snim vi­zi­ja­ma, da bu­de­mo naj­bo­lji u na­šoj li­gi, ali i da se Evro­pi pred­sta­vi­mo u naj­bo­ljem iz­da­nju. Ako mo­gu Anar­to­zi­si, Ži­li­ne i ne znam ko još igra­ti u Li­gi prva­ka, mo­že i Že­ljo, ko­je je ve­će ime od spo­me­nu­tih klu­bo­va - na­gla­sio je Žu­jo.

Su­dbi­na Že­lje­zni­ča­ra je u ru­ka­ma 15 lju­di iz Iz­vršnog odbo­ra i već idu­će se­dmi­ce ras­plest će se to klup­ko. Os­ta­ju tu i ne­ki lju­di iz Te­li­be­ći­re­vi­će­vog va­kta, ali os­ta­ju za­to što vri­je­de, kao što su Mir­sad Si­po­vić i Ra­miz Der­vi­še­vić.

Žu­jo će na da­naš­njoj pres­si­ci sao­pši­ti­ti svoj tim. U Pred­sje­dniš­tvu klu­ba bit će 22 čla­na, mo­gu­će da to ti­je­lo bu­de ve­će za je­dnog ili dvo­ji­cu čla­no­va. Za­to što Žu­jo za do­bro­bit Že­lje že­le pri­vu­ći što ve­ći broj spo­so­bnih i do­ka­za­nih bi­zni­sme­na, spor­tskih ra­dni­ka... Na­ja­vio je Žu­jo broj­ne akci­je u ci­lju po­pu­la­ri­za­ci­je klu­ba, po­vrat­ka na­vi­ja­ča na sta­di­on, ali i pu­nje­nje bu­dže­ta kroz ra­zne vi­do­ve... Prvu sje­dni­cu Žu­jo je za­ka­zao za uto­rak, a već u čet­vrtak sas­ta­je se gla­vno ti­je­lo Iz­vršni odbor. Na­vi­ja­či Že­lje na­kon pet šest go­di­na na­re­dnu se­zo­nu oče­ku­ju sa ve­li­kim nes­trplje­njem. Amar Osim i Sa­ba­hu­din Žu­jo su ga­ran­ci­ja no­vih po­bje­da ka­ko u do­ma­ćem šam­pi­ona­tu, ta­ko i na me­đu­na­ro­dnoj sce­ni.

E. De­lić

Ko su Žu­ji­ni sa­ra­dni­ci

Ke­mal Ko­za­rić, je­dan je od naj­za­hval­ni­jih sa­ra­dni­ka Žu­je u no­vom ti­mu. Ko­za­rić je du­go­go­diš­nji spor­tski ra­dnik, biv­ši us­pje­šni pred­sje­dnik, da­nas gu­ver­ner Cen­tral­ne ban­ke BiH. Žu­ji­na de­sna ru­ka bit će Se­nad Za­imo­vić, do­ka­za­ni me­na­džer, ko­ji bi tre­bao bi­ti Že­ljin "Dže­ko u vod­stvu klu­ba", bu­du­ći se ra­di o izu­ze­tno spo­so­bnom me­na­dže­ru. U Pred­sje­dniš­tvu klu­ba, na­ći će se još; Mir­sad Si­po­vić, Dže­mo Bi­sić, dr. Jo­sip Ju­ri­šić, Amir Smje­ča­nin, Gra­di­mir Go­jer, Ra­miz Der­vi­še­vić, Abid Ša­rić, Ka­sim Imši­re­vić, Su­ad Ze­ljko­vić i dru­gi...

Gre­dić di­re­ktor?

Al­mir Gre­dić vrlo do­bro ko­ti­ra u trci za di­re­kto­ra Že­lje­zni­ča­ra. Gre­dić je biv­ši as Že­lje, je­dan od naj­bo­ljih stri­je­la­ca na evrop­skoj sce­ni, tro­fej­ni igrač pla­vih i biv­ši mla­di i A re­pre­zen­ta­ti­vac. Gre­dić je di­re­ktor je­dne bh ban­ke, ali i vi­so­ko­po­zi­ci­oni­ra­ni du­žno­snik BPS -stran­ke Se­fe­ra Ha­li­lo­vi­ća. Gre­dić bi, even­tu­al­nim do­las­kom u pla­vi sa­lon, mo­rao na­pus­ti­ti di­re­ktor­sko mjes­to u ban­ci. Umjes­to ko­men­ta­ra o po­vrat­ku u Že­lju, Gre­dić je že­lio ne­što dru­go ko­men­ti­ra­ti:

- Ni­je ta­čno da se že­nim. I ne­će sa­mo Ri­zo Ha­mi­do­vić pje­va­ti, do­ći će i dru­gi pje­va­či - na­ja­vio je Gre­dić. Ne­ma su­mnje, da će Že­ljo i Žu­jo ima­ti spo­so­bni­ji, mo­ćni­ji, ško­lo­va­ni­ji ka­dar od NSBiH.

Raz­go­vor u Gra­cu

Ni­jaz Brko­vić, kan­di­dat za do­pred­sje­dni­ka klu­ba, "igrač" je sa ne­pro­cje­nji­vim is­kus­tvom. On će po­sao u Že­lji obav­lja­ti na po­lu­pro­fe­si­onal­noj osno­vi. Tre­nu­tno je u Gra­cu.

- Do­veo sam si­na Fa­ru­ka (ka­det­ski re­pre­zen­ta­ti­vac) u kamp Štur­ma. Upra­vo se tre­bam na­ći na ka­fi sa Ivi­com Osi­mom i Sa­mi­rom Mu­ra­to­vi­ćem. U stal­nom sam kon­ta­ktu sa pred­sje­dni­kom Žu­jom. Uve­li­ko se spre­ma stva­ra­nje mo­ćnog Že­lje - na­ja­vio je Brko­vić.

Ru­ko­vo­de­ći ka­dar

Osim Pred­sje­dniš­tva po no­vom us­troj­stvu, Že­lje­zni­čar će ima­ti Iz­vršni odbor, u ko­jem će bi­ti se­dam lju­di. Uz Žu­ju će bi­ti gla­vni klup­ski me­na­džer (Osim) do­pred­sje­dnik (Brko­vić), di­re­ktor, te lju­di za­du­že­ni za mar­ke­ting, još je­dan do­pred­sje­dnik i je­dan, naj­vi­še dva čla­na Pred­sje­dniš­tva. Kao na­jo­zbi­ljni­ji kan­di­dat za dru­gog do­pred­sje­dni­ka spo­mi­nje se Izo Pi­ta, ko­ji slo­vi kao kao je­dan od na­jo­da­ni­jih čla­no­va, na­vi­ja­ča, pri­ja­te­lja, spon­zo­ra klu­ba. Pi­ta je u naj­te­žim vre­me­ni­ma, ka­da su svi di­za­li ru­ke od klu­ba, fi­nan­sij­skim inje­kci­ja­ma po­ma­gao klub.

Sa­mo pet igra­ča os­ta­je?

Amar Osim je na­ja­vio ve­li­ke pro­mje­ne u eki­pi. Sa­zna­je­mo da će sa­mo pet igra­ča os­ta­ti na Grba­vi­ci: Še­hić, Co­ca­lić, Be­krić, Be­šli­ja, te mo­žda Ker­la. Ne­iz­vje­sno je šta će bi­ti s os­ta­li­ma. Na Grba­vi­ci su se go­di­na­ma do­vo­di­li igra­či bez ika­kvog pla­na. Bu­du­ćni gla­vni me­na­džer Že­lje­zni­ča­ra Osim do­bro zna ko mo­že igra­ti, a ko ne mo­že u Že­lji. Sa­či­nio je lis­tu igra­ča ko­je bi vo­lio vi­dje­ti na Grba­vi­ci. Iako ni­ko ni­je vi­dio spi­sak, osim mo­žda Žu­je i Brko­vi­ća, na­vo­dno se na nje­mu na­la­zi Čolić iz Ve­le­ža, Mu­jić i Ja­hić iz Slo­bo­de, ne­ki spo­mi­nju Ale­na Me­ša­no­vi­ća, Emi­ra Ha­dži­ća, pa čak i Iva­na Me­dvi­da, ne­su­đe­nog Že­ljov­ca još iz pe­ri­oda ka­da je Osim prvi put vo­dio eki­pu.

san.ba

eto vam ga...
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
ackeey
Postovi: 3889
Pridružen/a: 01 mar 2009, 11:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ackeey » 22 jun 2009, 10:35

Virtu4l je napisao/la:Dao je Faruk dosta para, to nije upitno, dao je i Logosoftovih i svojih. Pazi, ako neko ne podržava Žuju, ne mora značiti da podržava Faruka. Ja ne podržavam niti jednog, ali ne mogu ih stavljati u isti koš. Faruk je kriv za sve što mu se desilo, bio je jagnje među vukovima, vukovima koje je sam izabrao ili nije smio da ih šutne, ko će to znati, ali pričati da je nepošten, to je zaista bez veze.

Jbg, čovjek je komunicirao sa navijačima, zanimalo ga je mišljenje juga, a svi znamo šta je Žujo radio sa navijačima... :roll:
druze na podforumu o lpool se mozemo "svadjati" ali ovdje se slazemo 100%
U pravu si, nije za sve kriv Faruk, on je bio sam, oko njega - vukovi.
Kazu da ce Amar imati "skoro pa " menadžerske ovlasti... Nadam se da je tako, jer ipak ima nekog iskustva,
ali isto tako mislim da bi trebalo zadrzati Hotica kao nekakvog savjetnika barem u klubu, ipak nam je podario onu
veliku pobjedu od 2 : 0, ne bi bilo u redu sada njega kriviti za nesto, uradio je koliko je mogao...
A Faruk? Ma ne brinem se ja za Faruka.... ;)
I naprijed, i naprijed, i naprijed....

cassanova
Postovi: 386
Pridružen/a: 19 jun 2009, 13:02
Lokacija: 8064
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la cassanova » 22 jun 2009, 10:40

neka neka ovako treba.
tako ste i za simu krunica prvo mu psovali pa kad je otiso sretno nisi ti kriv za sve ehhh pa hotica isto psovali pa sretno ostani u klubu.
Zadnja izmjena: cassanova, dana/u 09 maj 2010, 20:41, ukupno mijenjano 1 put.
1996

Avatar
Dzoka The maniacs
Postovi: 233
Pridružen/a: 10 jan 2009, 00:37
Lokacija: PlaVi RaJ "Grbavica"
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dzoka The maniacs » 22 jun 2009, 11:15

Zeničani se pojačavaju
Bešlija iz Želje u Čelik

Piše: Prodigy
Ponedjeljak, 22.06.09. 10:37.

Prvotimac sarajevskog Željezničara i nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Mirsad Bešlija nalazi se nadomak prelaska u Čelik.

Dolaskom novog trenera na Grbavicu Amara Osima neki igrači u Željinoj svlačionici mogli bi postati prekobrojni, a upravo bi Mirsad Bešlija naredne sezone mogao izgubiti mjesto među prvih 11 u plavom dresu sarajevske ekipe.

S druge strane, Čelik je pokazao interes za ovim fudbalerom, pa se očekuje da transfer bude finaliziran u narednih nekoliko dana. Trener Zeničana Ivo Ištuk trenirao Bešliju još dok su obojica bili članovi visočke Bosne. ovo nije tacnoo! osim ce ostavit bekrica-cocalica-sehica-besliju-kerlu ... sklanjaj te ove dezinfoormacije! procitaju u sportu i pisu cccccc
TheManiacs 1987 BarceLona Catalonia! ZlaTan IBraHimoviC!

neOX
Postovi: 478
Pridružen/a: 31 mar 2009, 15:19
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la neOX » 22 jun 2009, 11:24

bgm beslija nas napusti...ccc...pa koji je qrac dolazio radi jedne polusezone...al et njemu svaka cast za sve sto je uradio u zelji!!!

Avatar
Dialiba
Postovi: 88
Pridružen/a: 22 mar 2008, 10:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dialiba » 22 jun 2009, 11:34

beslija ostaje u zelji ! ovo su novinarske i neprovjerene patke !

neOX
Postovi: 478
Pridružen/a: 31 mar 2009, 15:19
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la neOX » 22 jun 2009, 11:43

DA BOG DA!!:))

cassanova
Postovi: 386
Pridružen/a: 19 jun 2009, 13:02
Lokacija: 8064
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la cassanova » 22 jun 2009, 12:01

ove igrače sve što je Amar Osim naveo su predobri igrači mislim da bi mogli uspjeti s njima još kad ih Amar istrenira moći će se prodat za zrele pare :!: :P
1996

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bistrikboy » 22 jun 2009, 12:08

Beslija:"ni s kim iz Celika nisam razgovarao". 8-)
ima i ugovor do 1.1.2011

Odović blizu naše klupe (kao pomocnik Amaru) prema pisanju Oslobođenja. Mada je u Lukavici šef omladinskog pogona obavjestio je čelne ljude tog kluba da postoji mogučnost da se vrati na Grbavicu.Kako kaže sve će se znati u narednih dan-dva. 8-)
Zadnja izmjena: bistrikboy, dana/u 22 jun 2009, 12:17, ukupno mijenjano 1 put.
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
A_d_0
Postovi: 3223
Pridružen/a: 19 dec 2008, 14:03
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la A_d_0 » 22 jun 2009, 12:15

ma ovo je fleska za besliju...dje cemo njeg pustit on sa 60 godina je bolji od pola sadasnjih igraca Zelje koji su u cvjetu mladosti...

Avatar
eliminator
Postovi: 622
Pridružen/a: 26 avg 2008, 11:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la eliminator » 22 jun 2009, 12:19

au kakav bi to bio trenerski tandem osim-odovic 8-)

Avatar
Dzoka The maniacs
Postovi: 233
Pridružen/a: 10 jan 2009, 00:37
Lokacija: PlaVi RaJ "Grbavica"
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Dzoka The maniacs » 22 jun 2009, 12:41

ej bistrik djesi to procito!?
TheManiacs 1987 BarceLona Catalonia! ZlaTan IBraHimoviC!

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bistrikboy » 22 jun 2009, 12:44

dzoka je napisao/la:ej bistrik djesi to procito!?
Pa u oslobođenju a za Besliju on se javio navijacima 8-)
U 13h je press 8-)
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
Željoman
Postovi: 637
Pridružen/a: 03 feb 2009, 18:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Željoman » 22 jun 2009, 12:49

drop je napisao/la:
lopta je okrugla je napisao/la:
nick je napisao/la:niko iole pametan i posten i finansijski dobrostojeci nece uzet i mucit se sa zeljom,sljedeci 10 godina isti ce se smjenjivat neki sa malo vise uspijeha a neki sa manje i to je to...
Potpis!Sve dok se klub vodi kao "UG" nema napredka,ali napredka u pravom smislu te rijeci,kratkorocno sa improvizacijom i mutnim radnjama brkovica sa savezom mozda i da,ali to za mene nije uspjeh i mene ne mogu nikada kupiti sa tim jer znam da "Zeljo" kao istinski brend i postenim nacinom moze puno vise od toga.......bolje i tavoriti na sredini tabele ali makar stvarati svoje igrace i prodavati ih za velike cifre(Dzeko je odaslao 'bombu" u svijet,mozda i Stila krene njegovim stopama i to bi trebalo iskoristiti),ne moze i ovakav savez potrajati jos dugo,do tada raditi na nekim drugim stvarima koje sam gore naveo,a siguran sam da bi i ti mladi igraci koji bi cinili okosnicu tima,zabiljezili zapazene rezultate.......ovako cemu loziona na rezultate u korumpiranoj ligi gdje kvalitet ekipe nije presudni faktor vec neke druge mutne radnje,cemu i titula,kao da od saveza dobijes neku ogromnu cifru za osvajanje prvenstva,lozenje na Europu gdje nasi klubovi redovno ispadaju poslije 1-2 pretkola,to je surova realnost i trebamo se "spustiti na zemlju".........pustite njanje i njihove provokacije,mi nismo dugo vidjeli Europu a oni jesu,pa oni gotovo redovno idu u Europu jer im to stima savez i onaj uhljup basic i ostali njihovi predstavnici u savezu.......kao da se zadrze dugo u Europi ,1-2 pretkola i caos kao i svi drugi nasi klubovi........
A šta nam je alternativa??
Da tavorimo na dnu tabele,da prodajemo za siću svoje najbolje fudbalere,da se furamo da smo klub cista obraza i slicne samo-obmane??
Evo tavorimo na dnu vec 5 godina,to jedno.
Prodajemo za male pare ko imalo valja,to drugo.
Jesmo al u kurcu jedino mi pošteni...sjetimo se malo lakrdije protiv Posušja (kad je Samir "sredio"Dominkovića da nas pogura protiv **** Posušja)...kad su ljudi trebali uzeti bod,kad je sudija izmišljao faulove i kada je citav stadion zviždao poslije utakmice koju smo "pobjedili" 1-0 na samom kraju.
To je bilo skoro,dok je Faruk bio predsjednik kluba.
Razlika između njega i Sabahudina Žuje zvanog Mr.Tal je u tome što je ovaj (tj,njegov glavni operativac Brkovic) kupovao sudije da imamo pošteno suđenje,jer je to u ovoj ligi misaona imenica...tad smo imali najjaci tim u ligi,uložilo se bruku para za taj tim i kupovalo se pošteno suđenje...jer šta ti vrijedi Bešlija,Muharemović,Gredić,Biščević,Muratović,Guvo i ostali kad ti jedno selo poput Gruda ili Glasinca sa Sokoca može polomiti noge igracima (ako ne uletiš ni Manchester ne može pobjediti u takvim sredinama).
O kvalitetu,strucnosti i posebno o moralu naših sudija ne treba trošiti rijeci apsolutno...sve sami ološ koji bi mater svoju prodao za par milja...dakle,jeste kupovalo se suđenje a i domacin isto tako jer se moralo.
Mislim,nije se moralo ali u tom slucaju ni ti ni ja nebi ocima vidjeli New Castlea,Malagu,Lilestrom da Brkovic nije odrađivao taj "posao".
Možemo moralisati,furati obraz,čast i poštenje,ali nas u tom slucaju nema na mapi,zato što je ovo Bosna i Hercegovina!!
To su te krajnosti i anomalije našeg fudbala...i nije to slucaj samo i iskljucivo vezan za Želju vec i za sve prvake naše lige...Leotar je dogodine pokupovao sve utakmice o "brace Srba"...to isto rade i Zrinjski i Široki i šta sad??
Hocemo li oko toga moralisati??...to je tako,svijedlo se to nama ili ne...to su zakoni PLBiH!!..nepisani zakoni,naravno.
Razlika između Žuje i Faruka je u tome što je Žujo preko svog operativca (Brkovica) sređivao utakmice za titulu u ovom jadu od lige,dok je Faruk sređivao preko svog operativca (Ahmedbegovića) utakmice za opstanak u ovom jadu od lige.
Više me ne zanima šuplja prica u vracanju dugova,podmlađivanju tima,koliko je ko dao za klub.
Zanima se me samo i iskljucivo rezultat...valjda bi to trebalo zanima svakog navijaca Želje.
Nek se o finansijama ,prenevjeri i pranju para (kurave,karanje po hotelima,knjige ulaznih i izlaznih faktura,pripreme u Antaliji) i ostalim finansijsim malverzacijama BAVI FINANSIJSKA INSPEKCIJA.
Pa nece se valjda manijaci i navijaci Želje još i tim baviti??
Dakle,šta nam je bila alternativa??
Da trpimo Farukove ublehe o vracanju dugova,zagarantovanu borbu za opstanak i dovođenje provjerenih "strucnjaka" poput Krunića i Hotića??
potpis
Džeko-Ibišević-NEZAUSTAVLJIVO

neOX
Postovi: 478
Pridružen/a: 31 mar 2009, 15:19
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la neOX » 22 jun 2009, 13:08

respect drop u potpunosti se slazem sa tobom!!!!

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: BIZMARK66 i 39 gostiju.