FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Keenan.-
Postovi: 1758
Pridružen/a: 17 okt 2010, 16:35
Lokacija: Šeher Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Keenan.- » 07 jul 2013, 13:36

ciza je napisao/la:decko ne moras sve bukvalno da svatas,hocu reci da je bolji potez da je presao u bilo neki od klubva hrvastke ili srbijanske lige,koji su od sredine tabele prema gore,nego u ovakav aek,sto se tice fudbalera,a svejedno je gdje ce prec ako ce platiti za njega;) a radi se o dvije sezone najboljem strijelcu , kakav god on bio
a ako su grcki treceligas bolji od naseg prvaka,onda smo ne na dnu nego jos malo ispod
Ako nam je Aluminij uvalio 4 komada ne bi ni AEK iš'o ispod vjeruj mi ;) .
FK Željezničar
Chelsea FC

pile87
Postovi: 7471
Pridružen/a: 14 nov 2009, 13:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la pile87 » 07 jul 2013, 13:39

Keenan.- je napisao/la:
ciza je napisao/la:decko ne moras sve bukvalno da svatas,hocu reci da je bolji potez da je presao u bilo neki od klubva hrvastke ili srbijanske lige,koji su od sredine tabele prema gore,nego u ovakav aek,sto se tice fudbalera,a svejedno je gdje ce prec ako ce platiti za njega;) a radi se o dvije sezone najboljem strijelcu , kakav god on bio
a ako su grcki treceligas bolji od naseg prvaka,onda smo ne na dnu nego jos malo ispod
Ako nam je Aluminij uvalio 4 komada ne bi ni AEK iš'o ispod vjeruj mi ;) .
Bolan Aluminij je uvalio 4 komada juniorima koji su igrali ovaj mec, ti moci ce jednostavno imati oscilacija.
FORZA LAZIO !!!!! AVANTI RAGAZZI DI BUDAPEST !!!!!

Avatar
samir_tm87
Postovi: 2621
Pridružen/a: 04 sep 2009, 14:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la samir_tm87 » 07 jul 2013, 13:48

pile nema potrebe da svima objasnjavas, odavno sam ja skontao da na ovom forumu ima super ultra mega retardiranih ljudi, ha ja :D ne mozes njima nista objasniti.....

Avatar
Keenan.-
Postovi: 1758
Pridružen/a: 17 okt 2010, 16:35
Lokacija: Šeher Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Keenan.- » 07 jul 2013, 13:49

samir_tm87 je napisao/la:pile nema potrebe da svima objasnjavas, odavno sam ja skontao da na ovom forumu ima super ultra mega retardiranih ljudi, ha ja :D ne mozes njima nista objasniti.....
Baš si fino odgojen ;) .
FK Željezničar
Chelsea FC

Avatar
avlami97
Postovi: 2514
Pridružen/a: 19 sep 2010, 10:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la avlami97 » 07 jul 2013, 13:57

Bilo bi mi drago da se Adil proda i da nešto zaradi, isključivo zbog njega, ali za tim bi to bio veliki gubitak. Teško bi mogli imati igrača, koji bi se nadavao golova kao on.

Gledajući samo nakon rata, Adil je poslije Vazde naš najbolji klasični špic - strijelac. Bilo je dobrih igrača - tipa Guvo, Dialiba, A. Mešanović, ali nisu bili ni blizu efikasni kao Adil.

Ko bi ga mogao zamjeniti? Iz naše lige, možda samo Kajkut.
Goethe: "Zabludi korisnoj, uvijek pretpostavljam istinu štetnu. Ako i probudi bol istina nosi i lijek".

Avatar
arhimed89
Postovi: 1146
Pridružen/a: 03 dec 2012, 16:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la arhimed89 » 07 jul 2013, 14:22

ChWilla je napisao/la:eno i pandža ide u rangerse u treću škotsku. pa niko ne piše ide u treću fildžan škotsku, već ide u rangerse - giganta.
To je isto kao napisati da je danas Nottingham Forest gigant.
Treca Skotska liga je ruta realno gledajuci i totalno neatraktivna za bilo kojeg ambicioznijeg igraca.Pandza je vjerovatno prioritet kes,jer sumnjam da bi neki ambiciozan igrac gradio karijeru u trecoj ligi. Da je Glasgow klub sa tradicijom,jeste,da ce biti gigant(grackim a ne historijski) u skotskoj za 3-4 sezone,hoce ali da je sad neki gigant,nigdje veze.Gigant je koliko i Velez,Notthingham i slicno.
Isto tako AEK.Realnost je da je bruka da najbolji strijelac lige i prvi spic sampiona ide u trecu grcku ligu.Realnost je takodje i da je ova nasa liga bruka i da se od crkavice zivi.Tako da bi ja na Ammarovom mjestu prodao Adilovica za fine pare u nebitno koju ligu jer je to u interesu Zelje,a i u interesu Adilovica jer je ogranicen igrac i neambiciozan pa mu to dodje ko dobra prilika da uzme sta para od Grka(u kakvom su inace sranju grci,valjda se ima sta uzet).Sada govoriti kako su trenutni Glasgow ili AEK giganti i time pravdati limitiranog Pandzu i Adilovica je smijesno.Trenutni giganti su City,Monacno,PSG,..Chelsea,Man.Utd,Borussia,Juve...Real Madrid,Barcelona,Bajern...Nazivati ove treceligase gigantima a istim bi recimo Victorija Plzen napunila mrezu do vrha.
Edin Dzeko..Amel Tuka..Mirza Teletovic..Asmir Begovic..Vedad Ibisevic..Emir Spahic..Muhamed Besic..Sabahudin Delalić..

ChWilla
Postovi: 6405
Pridružen/a: 24 sep 2009, 21:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ChWilla » 07 jul 2013, 14:30

još da si skontao poentu, divno bi bilo.

i čovjek se zove amar, a ne ammmmmmmmmmmmmmmmmmmmar...

Avatar
Anonimac
Postovi: 808
Pridružen/a: 06 feb 2013, 21:44
Lokacija: Dolina ćupova
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Anonimac » 07 jul 2013, 15:16

avlami97 je napisao/la:Bilo bi mi drago da se Adil proda i da nešto zaradi, isključivo zbog njega, ali za tim bi to bio veliki gubitak. Teško bi mogli imati igrača, koji bi se nadavao golova kao on.

Gledajući samo nakon rata, Adil je poslije Vazde naš najbolji klasični špic - strijelac. Bilo je dobrih igrača - tipa Guvo, Dialiba, A. Mešanović, ali nisu bili ni blizu efikasni kao Adil.

Ko bi ga mogao zamjeniti? Iz naše lige, možda samo Kajkut.
Samo neka ide, to bi i finansijski pomoglo klubu. Njegovu poziciju može vrlo dobro pokriti Selimović. Sa njim na toj poziciji bi bili pokretniji bar 30% a i desno bi se oslobodilo mjesto za Bučana. Ovi mladi Bajić i Alibašić bi time dobijali veće minutaže i prilike da napreduju. Prema tome, ja u tome vidim dobru stvar za klub.

Kada bi ovako gledali, nebi nam ni trebala zamjena za Adilovića. Dobili bi prijeko potrebni keš sa kojim bi mogli naći neku kvalitetniju opciju za lijevo krilo. Ostali nisu loši dok se ne vrate Kvesić i Zolotić, samo nam izgleda odbrambeni nisu na nivou, ni oni stariji koji su igrali protiv Belupa (Kerla,Škaljić) a ni ovi mlađi koji su igrali protiv Aluminija (Hasanhodžić, Hasanović koji je igrao umjesto Kerle). Možda bi nam jedan štoper dobro došao i imali bi dobar tim bar za ove naše lige.
Kad dođu teški dani i kada ti loše krene, digni pogled ka tribini ugledaćeš tamo mene...

Avatar
corleone87
Postovi: 2344
Pridružen/a: 30 jun 2012, 08:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la corleone87 » 07 jul 2013, 15:24

Citava utakmica izmedju Krasnodara i Plzena

[youtube][/youtube]
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

Avatar
Makanaky
Postovi: 873
Pridružen/a: 06 jul 2010, 15:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Makanaky » 07 jul 2013, 15:50

Gledam malo jedan ceski sportski sajt (isport blesk) i tu je sve od toga da su dobili protivnika sa najvecim koeficijentom, ekipu sa neosporivom kvalitetom (Pavel Vrba), pa onda ide prica Plisek, Dzeko, pa do novopridoslog igraca iz Sloge Mladena Veselinovica. Njihovom direktoru Sadeku godi sto ne moraju dugo putovat, ali veli da je oblast specificna po pitanju sigurnosti.

Meni je pak najsimpaticniji komentar ispod clanka osobe pod imenom Thor Stein koji glasi: "Dnešním dnem mám nový oblíbený klub. Željezničar Sarajevo." Ili, ako sam dobro razumio: "Od danas imam novi omiljeni klub, Zeljeznicar Sarajevo. ;)
Lole, taman se ludilo raščisti / taman smo nadomak smisla / evo ih sledeći falšisti dok si rek'o piksla

Avatar
Stole iz Bora
Postovi: 3575
Pridružen/a: 05 avg 2009, 19:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Stole iz Bora » 07 jul 2013, 17:08

Ne pisem nikako vise ovde ali sam morao malo.
gOlijat je napisao/la:Ako nastavi i ove godine s 6 komada u evropi bez dvije akcije siguran sam da cu dobiti cir od njega. Vec me ke prosle sezone polako pripremao gdje na Grbavici jedva zabijemo gol Celiku, napravi 3 akcije Gradini i slicno. Gledanje Adilovica kako majstorski zabija Leotaru het trik, a u finalu kupa sam na sesnestercu pogada korner zastavicu pet puta.
Kakvi su nam bili evropski rezultati u godinama prije nego se Amar vratio? Je li ti i tada cir bio u fazi pucanja? Mozes li se sjetiti?

Drugo, vidim da kritikujes kako se ne dovedu 3-4 prava igraca, pojacanja. Mozes li ti reci kako bi ti to uradio i od kojih para? Kako bi namaknuo pare od sponzora (vece cifre) u zemlji u kojoj je ekonomija u k.rcu a o privredi da ne pricamo. Kojoj bi ti firmi otisao na noge da ti da godisnje 500.000 i da ti bude glavni sponzor? Sta bi im obecao, sta ce dobiti zauzvrat? Reklamu u nasoj zemlji ne racunam jer za te pare mogu se reklamirati kako hoce. Ili kako bi nasao 5-6 firmi da ti daju po 100-200.000 KM? Kanton nema, grad jos manje a opstine takodje pa njih mozes odmah zaboraviti. BH Telecom NIKAD nece dati tolike pare samo jednom klubu i samim tih i njih zaboravi. M:tel, EP, neki privatnik? Daj neko rjesenje pa da vidimo, mozda predlozimo i Gredicu ako bude valjalo.

Da se razumijemo, ne branim Amara, mada ga cijenim i nikad ga ne bih otjerao. Vjerujem da bi i on sam drugacije kupovao da ima para. Mislis da on ne bi volio da svake godine ima 2 miliona za pojacanja a da pored toga ima i za redovne plate, premije, pripreme itd? Vjeruj da bi, vise nego svi mi.

Ako pratis domaci fudbal, a pratis, vidis da se svi klubovi "hvale" kako dovode mlade igrace i utrkuju se ko ce vise dovesti. Zar mislis da je to zato sto su svi odjednom "skontali" da je to dobro za buducnost? Ili je ipak zato sto NIKO nema para da kupi igraca pod ugovorom? Svaki koji predje iz jednog u drugi klub ili dodje iz inostranstva je bez ugovora.
Pare, generalno, nisu proble, para NEMA.
AMAR OSIM

1921 - JAČI OD RATOVA, REŽIMA I PARTIJA!

Avatar
Stole iz Bora
Postovi: 3575
Pridružen/a: 05 avg 2009, 19:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Stole iz Bora » 07 jul 2013, 17:12

zeljooooo je napisao/la:
pile87 je napisao/la:Ja sam vec napisao da nece vise biti pojacanja :mrgreen:
Zajeba te ovaj Zoran Milutinović jutros je došao priključio se ekipi u toku dana će vjerovatno staviti i paraf na ugovor. Glupo bi bilo ući u takmičenje bez tipa igrača kao što je ovaj.:mrgreen:
Koji je broj zaduzio? Vjerovatno ga Amar cuva kao iznenadjenje jer ga jos nije stavljao da igra a proslo je dosta od ovog posta ... 8-)
AMAR OSIM

1921 - JAČI OD RATOVA, REŽIMA I PARTIJA!

DARE_DEVIL_SA
Postovi: 705
Pridružen/a: 17 nov 2010, 08:43
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DARE_DEVIL_SA » 07 jul 2013, 17:43

Kasnis

Senad_tm87
Postovi: 116
Pridružen/a: 30 apr 2010, 17:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Senad_tm87 » 07 jul 2013, 18:25

Igra li Željo danas sa Metalistom i ako igra u koliko sati?

DARE_DEVIL_SA
Postovi: 705
Pridružen/a: 17 nov 2010, 08:43
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DARE_DEVIL_SA » 07 jul 2013, 18:35

Ja mislim da je sutra

Avatar
adillovic
Postovi: 110
Pridružen/a: 21 apr 2013, 13:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la adillovic » 07 jul 2013, 18:42

pojacanja???neke provjerene informacije :mrgreen:
THE MANIACS-ZAVIDOVICI

Avatar
Makanaky
Postovi: 873
Pridružen/a: 06 jul 2010, 15:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Makanaky » 07 jul 2013, 20:56

Stole iz Bora je napisao/la:Ne pisem nikako vise ovde ali sam morao malo.
gOlijat je napisao/la:Ako nastavi i ove godine s 6 komada u evropi bez dvije akcije siguran sam da cu dobiti cir od njega. Vec me ke prosle sezone polako pripremao gdje na Grbavici jedva zabijemo gol Celiku, napravi 3 akcije Gradini i slicno. Gledanje Adilovica kako majstorski zabija Leotaru het trik, a u finalu kupa sam na sesnestercu pogada korner zastavicu pet puta.
Kakvi su nam bili evropski rezultati u godinama prije nego se Amar vratio? Je li ti i tada cir bio u fazi pucanja? Mozes li se sjetiti?

Drugo, vidim da kritikujes kako se ne dovedu 3-4 prava igraca, pojacanja. Mozes li ti reci kako bi ti to uradio i od kojih para? Kako bi namaknuo pare od sponzora (vece cifre) u zemlji u kojoj je ekonomija u k.rcu a o privredi da ne pricamo. Kojoj bi ti firmi otisao na noge da ti da godisnje 500.000 i da ti bude glavni sponzor? Sta bi im obecao, sta ce dobiti zauzvrat? Reklamu u nasoj zemlji ne racunam jer za te pare mogu se reklamirati kako hoce. Ili kako bi nasao 5-6 firmi da ti daju po 100-200.000 KM? Kanton nema, grad jos manje a opstine takodje pa njih mozes odmah zaboraviti. BH Telecom NIKAD nece dati tolike pare samo jednom klubu i samim tih i njih zaboravi. M:tel, EP, neki privatnik? Daj neko rjesenje pa da vidimo, mozda predlozimo i Gredicu ako bude valjalo.

Da se razumijemo, ne branim Amara, mada ga cijenim i nikad ga ne bih otjerao. Vjerujem da bi i on sam drugacije kupovao da ima para. Mislis da on ne bi volio da svake godine ima 2 miliona za pojacanja a da pored toga ima i za redovne plate, premije, pripreme itd? Vjeruj da bi, vise nego svi mi.

Ako pratis domaci fudbal, a pratis, vidis da se svi klubovi "hvale" kako dovode mlade igrace i utrkuju se ko ce vise dovesti. Zar mislis da je to zato sto su svi odjednom "skontali" da je to dobro za buducnost? Ili je ipak zato sto NIKO nema para da kupi igraca pod ugovorom? Svaki koji predje iz jednog u drugi klub ili dodje iz inostranstva je bez ugovora.
Pare, generalno, nisu proble, para NEMA.
Tacno. Mislim da je Amar Osim fino rekao par stvari ovdje. I kao sto on rece: "Zasto se uopste nadamo? (kada znamo da imamo jako slabe izglede) - Nadamo se jer smo sportisti".

[youtube][/youtube]
Lole, taman se ludilo raščisti / taman smo nadomak smisla / evo ih sledeći falšisti dok si rek'o piksla

DARE_DEVIL_SA
Postovi: 705
Pridružen/a: 17 nov 2010, 08:43
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DARE_DEVIL_SA » 07 jul 2013, 21:24

Ovo je klasican primjer skidanja gaca i prije nego sto smo odigrali i minutu protiv naseg protivnika. Sa ovakvom ekipom nemamo mi sta previse ocekivati i u nasem prvenstvu. U odbrani smo katastrofa nemamo stopera da valja. U veznom redu nam treba igrac koji ce razigravati ostale ako Amar ocekuje da Jamak to radi onda hahaha

Avatar
Stole iz Bora
Postovi: 3575
Pridružen/a: 05 avg 2009, 19:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Stole iz Bora » 07 jul 2013, 22:45

DARE_DEVIL_SA je napisao/la:Ovo je klasican primjer skidanja gaca i prije nego sto smo odigrali i minutu protiv naseg protivnika. Sa ovakvom ekipom nemamo mi sta previse ocekivati i u nasem prvenstvu. U odbrani smo katastrofa nemamo stopera da valja. U veznom redu nam treba igrac koji ce razigravati ostale ako Amar ocekuje da Jamak to radi onda hahaha
U odbrani imaš Kerlu i Škaljića i nisu nista losiji (ako Škaljić nije i bolji) od Bogija i Vasilića. Vasilić je bio katastrofalan proslu sezonu a "pravi" Kerla je jaci i od Bogija. Vezni red isti kao i lani, osim Bekrića i Smajića koji zajedno nisu spojili ni pola sezone. NAdat je se da ce gurati Bajića koji moze na Smajićevo mjesto i Sadikovića koji moze kao prednji vezni. Ostali su isti, s tim sto ce se nekad prikljuciti i Zola, barem za drugi dio. Dobio si i Bučana koji na pripremama "leti" po terenu i moze uletiti na krilo.

A ko se pojacao u prvenstvu? Borac u rasulu, Sarajevo (po meni) losije nego na pocetku prosle sezone, Široki ni gore ni dole, Zrinjski malo jaci nego lani, Olimpic isto ko i Široki, mozda malo losiji nego lani. Čelik jos nije rjesio status Kajkuta i Mešanovića ...
AMAR OSIM

1921 - JAČI OD RATOVA, REŽIMA I PARTIJA!

Mensur
Postovi: 41
Pridružen/a: 02 nov 2008, 15:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mensur » 07 jul 2013, 22:53

Ima li sta od pojacanja?

Envoyé depuis mon CINK PEAX en utilisant Tapatalk 4 Beta

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Grbavac, voltron30 i 50 gostiju.