FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

pile87
Postovi: 7471
Pridružen/a: 14 nov 2009, 13:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la pile87 » 10 feb 2015, 21:30

bistrikboy je napisao/la:
Ipee je napisao/la:Samo da se zna. Tomiću su ponuđeni tri puta bolji uslovi, dali su mu da na papir napiše sve što mu je prije obećano bez papira. Tomić nije želio otići, a ni produžiti ugovor.

I još nešto, zar vjerujete Tomiću kad mu na FB postavite pitanje? Pa normalno da neće reći nisam htio potpisat, menadžer mi napunio glavu itd.

Neko napisa ranije da je Tomić odlaskom Amara već znao šta će raditi.
Lupas bezveze.

bilo kako bilo ako ne izađu u europu treba ajfelu i siljku skalpove skidati...
Samo da se zna oko igrackog kadra glavnu rijec ima Alihodhic Greda samo aminuje a Miro najmanje ima kontakta sa igracima i stvarima vezanim za to. KRIVCA ako ga bude treba traziti na pravom mjesttu.
FORZA LAZIO !!!!! AVANTI RAGAZZI DI BUDAPEST !!!!!

Avatar
OdaVeliki
Postovi: 402
Pridružen/a: 11 jan 2015, 17:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la OdaVeliki » 10 feb 2015, 21:36

Davno sam pisao da Tomic zeli da ide od kad je Amar otisao. On postuje mozda Amara ali klub ne postuje niti mu je interesu da mi zaradimo od njega. Vjerovatno ima bolji klub koji ce mu davati vise od ceha. Odnosno sigurno mu je neko obecao nesto bolje. Pisite sta hocete on je jedan obicni hinjavi pakas. Isplatit ga sto se ima i nabit nogom...

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
tm8782
Postovi: 1803
Pridružen/a: 30 sep 2009, 20:09
Lokacija: Preko puta DOLINE CUPOVA
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la tm8782 » 10 feb 2015, 21:44

Pisao sam pomalo ovih dana na temi, vise sam komunicirao sa pojedinim forumasima preko pp. Nisam htio letiti pred "rudu" sa zaključcima.

Tomić
Greška od strane uprave što nije odmah sjela i završila posao oko njegovog statusa kada je odbio ponudu Banik-a i odbio da potpiše produženje. Ne ulazim u odnos uprave i Tomić. Igrom slučaja da se ovo desilo sa Kvesićem, da nije htio da pristane na potpis onda bi se znao definitivni krivac. Koliko znam Kvesa je potpisao na obostrano zadovoljstvo i mislim da to dovoljno govori. Moguće je da je i naša uprava imala propusta, opet kažem jedinu grešku koju vidimo što se odugovlačilo ovako dugo, a nije se ništa uradilo po tom pitanja. Jer 18 dana je do prve utakmice, ne znam koga da dovedeš na tu poziciju teško da se može uklopiti u startnu postavu. Mi nemamo igrače koje imaju iskustvo u veznom redu, imamo mlade i perspektivne igrače koji trebaju dobiti priliku, ali ukoliko želimo nešto više trebaće nam živci koje nam do sada nisu baš toliko trebali.

Pojačanja
Uzelac i Đelmić po meni su pojačali konkurenciju na tim pozicijama, a tek trebaju da dokažu da su pojačanja. Iz ličnih saznanja i informacija koje sam dobio od forumaša imali smo mnogo ponuđenih igrača. Mnogi od njih su bili i imena za našu ligu. Međutim šta je stvarni razlog ne potpisivanja s njima bio... Po meni u ovom trenutku što nam treba jeste taj destruktivac, zadnji vezni i još jedan vezni sa iskustvom jer malo me strah ove naše mladosti. Mislim da imamo sada solidnu zadnju liniju, ali ako nemaš nekog ko će ćiniti vezu između odbrane i veze onda rijetko šta štima, a to nam je falilo u prvoj polusezoni. Bez jake vezne linije...igra će se svoditi na izbij nabiji, a to nije igra koju preferira Odović...

Odović-Adžem
Po meni veliko pojačanje na klupi. Moram priznati da sam uživo geledajući treninge koje je predvodio Adžem sve je imalo smisla, ali na terenu kada je utakmica mnogo toga nije štimalo. Možda nam je falio taj igrač u vezi koji bi rasteretio i odbranu i napad. Sa Odom ćemo dobiti sigurno 20% više u igri. Očekujem da igrači budu spremniji fizički jer prošle godine mi smo igrali do 70' nekako, a poslije igra živaca.

Amar
Teško mi je bilo kada sam čuo da ide, to je naš najveći gubitak. Mnogi vidim da su jedva čekali da mu vide leđa, imao je i ono grešaka ali imao je i titula to dovoljno govori. Mislim da se ovo odugovlačenje oko svega ne bi desilo da je on tu, on bi našao neku zamjenu ako ništa drugo. Mnogi ga mogu da vole ili ne vole, ali to je čovjek koji bi samo svojim prisustvom rješavao mnogo toga, ali... Neki ljudi ga nisu dostojno zamjenili na toj funkciji. Bez obzirao što je i on sam insistirao na njima. Željo sa Amarom i Željo bez Amara nije Željo nek priča šta ko hoće. Međutim ona je postavio ljude na te funkcije u klubu uradio koliko je mogao da uradi i ostalo ostavio u "amanet" da drugi dovrše, vidječemo kako će to uspjeti da urade.

Gredić - Šiljak
Miro je tu relativno kratko vrijeme i uradio je puno toga što neki njegovi prethodnici nisu uspjeli za puno duži period. Gredić će uraditi puno toga na saniranju duga jer se drugačije ne može. Ne bi ulazio u to ko nas je zadužio i u kojoj mjeri ali ovo je jedina uprava koja je izažla u javnost i rekla kako stvari stoje, što jako cijenim. Sad kako oni rade vrijeme će da pokaže. Vidjećemo rezultate za nepunih mjesec dana. Istina je da imamo još puno dušmana u i oko kluba, ali sve se da iskorjeniti. Ono što mi se nije svidjelo u jednom momentu na relaciji Gredić- Šiljak jeste istupi u novinama i portalima, malo kontradiktornosti.

Navijači
Manje pirotehnike jer 90 000KM je 90 000KM. Članske u ruke te kartu za tekmu i navijajte ko sad bez pirotehnike.

Sportski direktor
Mišljenja sam da se dosta pogubio na toj funkciji iako ga cijenima kao čovjeka i kao igrača...

Malo sam bio opširan ko hoće nek čita ko ne i ne mora

P.S. Prešlo od @boccaccio :D :D :D i da Ćeman je potpisao profesionalni ugovor!
Željo, jedna riječ, jedno ime koje puno znači...

mercedesBenzel
Postovi: 18
Pridružen/a: 09 feb 2015, 22:45
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mercedesBenzel » 10 feb 2015, 21:49

pozdrav za sve navijace najveceg kluba u BiH , ja kao navijac Zelje pratim vec duzi period ovaj forum i sve sto se dogadja oko kluba i imao sam potrebu da kazem da nakon odlaska Amara mi se pretvaramo u pravi mahalski klub , oko Tominog odlaska stvorila ogromna prasina ljudi pisu sto verzija , zvanicna je da je Tomo sve odbio ali mislim da bi celni ljudi kluba trebali reci jednom za sva vremena nudilo mu se to , odbio je to , ovo su pusta nagadjanja neki ga brane neki ga pljuju , po zvanicnom obavjestenju klub ga pljuje. Tomo je za zelju dao mnogo i nemoj da to zaboravimo, i jos nesto , ne pamtim kad je veca potraznja bila za "insajderskim" informacijama. I ako ne dovedu zamjenu za Tomica mi Europe vidjet necemo jer nasa djeca nisu zrela da nose citav teret tima.

Avatar
vrbanjusa
Postovi: 706
Pridružen/a: 18 jun 2014, 13:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la vrbanjusa » 10 feb 2015, 21:57

pile87 je napisao/la:
bistrikboy je napisao/la:
Ipee je napisao/la:Samo da se zna. Tomiću su ponuđeni tri puta bolji uslovi, dali su mu da na papir napiše sve što mu je prije obećano bez papira. Tomić nije želio otići, a ni produžiti ugovor.

I još nešto, zar vjerujete Tomiću kad mu na FB postavite pitanje? Pa normalno da neće reći nisam htio potpisat, menadžer mi napunio glavu itd.

Neko napisa ranije da je Tomić odlaskom Amara već znao šta će raditi.
Lupas bezveze.

bilo kako bilo ako ne izađu u europu treba ajfelu i siljku skalpove skidati...
Samo da se zna oko igrackog kadra glavnu rijec ima Alihodhic Greda samo aminuje a Miro najmanje ima kontakta sa igracima i stvarima vezanim za to. KRIVCA ako ga bude treba traziti na pravom mjesttu.
Krivac je Tomic koji uopste NIJE
HTIO da pregovara. To je jedina istina.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
VAŽNO JE BITI ČLAN!
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
http://fkzeljeznicar.ba/

Avatar
MuhamedTM
Postovi: 3209
Pridružen/a: 11 apr 2011, 00:03

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MuhamedTM » 10 feb 2015, 22:07

Znaci Tomic je aufidezen ,hocel ovi nasi dovesti kakavu zamjenu ili to je to.
Ne razumijem neke ljude kako mogu pljuvati po Amaru pa sram vas bilo levati ili ste prerusene kone.
MocMahale444


1921 BLEED BLUE

amelTm
Postovi: 78
Pridružen/a: 05 feb 2015, 00:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la amelTm » 10 feb 2015, 22:10

Tomo mi je bio drag al posto je odbio da potpise ugovor a Zeljo ga afirmisao u igraca,nek ide ne zelim mu nista..
izgleda da nece ostati da trenira sa juniorima nego ce se vratit u siroki,zali se da je dobio na fb i preteci poruka od Manijaka

Avatar
mamaSmurf
Postovi: 378
Pridružen/a: 20 maj 2010, 18:38
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mamaSmurf » 10 feb 2015, 22:19

Čitam danima i ne mogu da vjerujem. Ispade,po pojedinima,da nam čitav tim zavisi od Tomića. Neće čovjek više da igra za Želju i gotovo. Upravi zamjeram što nisu odmah presjekli ovu sapunicu. Ovaj klub zavisi samo od svojih navijača.Zato, karte u ruke i na utakmicu! Toliko.
Jer stojimo,prkosimo,u srcima te našim nosimo!

perodeformero
Postovi: 834
Pridružen/a: 10 dec 2014, 13:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la perodeformero » 10 feb 2015, 22:28

vrbanjusa je napisao/la:
pile87 je napisao/la:
bistrikboy je napisao/la: Lupas bezveze.

bilo kako bilo ako ne izađu u europu treba ajfelu i siljku skalpove skidati...
Samo da se zna oko igrackog kadra glavnu rijec ima Alihodhic Greda samo aminuje a Miro najmanje ima kontakta sa igracima i stvarima vezanim za to. KRIVCA ako ga bude treba traziti na pravom mjesttu.
Krivac je Tomic koji uopste NIJE
HTIO da pregovara. To je jedina istina.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
Kako da nije, isto kao sto Jusufbasic nije potpisao jer nije zadovoljio. Niko nije slijep pored ociju, ako nista neka se prestane sa saltanjem i obmanama. Evo ko brani Gredicu da izadje javno i objasni o cemu se radi, inace se danima povlacio po novinama i portalima, gdje se sad zavukao

Avatar
Minjore
Postovi: 2034
Pridružen/a: 13 avg 2014, 17:30
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Minjore » 10 feb 2015, 22:32

Meni sve ovo smrdi da je Tomo potpisao s nekim klubom iz hnl-a. Njima dobro ne placaju obeStecenje, koje bi iznosilo 300k km, vec ce njemu na ruke dati 50tak hiljada na ruke, dobro njima, dobro njemu.
Nek smo vazda puni Bosne, a i Bosna puna nas ! Manijaci 1987

struja
Postovi: 676
Pridružen/a: 12 maj 2010, 11:40
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la struja » 10 feb 2015, 22:34

aleksandar_veliki je napisao/la:U ovakvim situacijama, vezano za slucaj Tomic, je tesko biti pametan, odnosno svaka medalja ima dvije strane. Decko ima jos tri mjeseca ugovora, nije se uspio dogovoriti oko novog ugovora, zeli otici, pa ako cemo biti iskreni, zaraditi sebi za lagodniji zivot. Zasto nekog radi toga kritikovati. Da li ga treba radi toga degradirati, odnosno slati ga da trenira s C juniorima? Pitanje na koje je tesko odgovoriti. Sta dobija Zeljo sa tim, a sta bi mogao izgubiti' Svi se ovdje slazete da je on vazan kotacic ekipe i da bi Zeljo s njim lakse izborio Evropu. Dakle, potreban je klubu. Takodjer ste svi misljenja da se ne treba sprdati s klubom, odnosno njegovo odbijanje potpisivanja novog ugovora smatrate njegovim nepostivanjem kluba. Ja to ne bih tako gledao, a mislim da i ovi u Upravi trebaju razmisliti o tome. U situaciju, kakva jeste, najvise gubi Zeljo. Tomicu tri mjeseca s juniorima nece mnogo naskoditi, a Zeljo bi radi toga mogao ostati bez plasmana u Evropu. Imate slucaj Duljevica iz kojeg se vidi da tri ebena mjeseca ne znace mnogo. Nije korektan prema klubu? Zeljo ga je lansirao? Da, sve je to tacno, ali zasto bi on bio super korektan i vise mislio na Zelju nego na sebe. Siguran sam da mu srce ne kuca za Zelju, vise mu kuca za Dinamo ili Hajduk. Nije klinac ovog kluba, prve korake nije napravio na Grbavici. Treba biti realan. OK, mozda ne bi bio tu gdje jeste da nije dosao u Zelju, ali mozda i bi, cudan je taj fudbalski zivot. Napisah svasta, a nista, no da skratim. Nije ni prvi, a ni zadnji kojem ce ugovor isticati, a on nece potpisati novi. To je fudbal, tako stvari u fudbalu hodaju i klubovi to moraju shvatiti, kao i navijaci.
vjeruj aco ja nisam čuo za tomića dok nije došao u želju a pratim želju i našu ligu jedino

Avatar
Baja_Zvjerka
Postovi: 4643
Pridružen/a: 09 jul 2009, 20:20
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 10 feb 2015, 22:36

Hmmm, pa eto ocigledno u klubu smatraju da nije neki ogroman gubitak, a ako on ne zeli potpisati novi ugovor, nije zelio otici u Cesku, eto ti onda tribine, i ja se s tim potpuno slazem. Nece previse izgubiti, ali opet ce trenirati sa djecurlijom, nije to ni blizu kao sa 1 timom. Dobro je, mozda koje dijete postane bolje uz njega... :D
Tad podiže desnu ruku On, i zapjeva "Željo šampion", Grbavica ust'a cijela, i zastava plavo bijela zaviori južnom tribinom! Đilda LEGENDA !

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM

Avatar
Željooooo
Postovi: 2243
Pridružen/a: 07 mar 2011, 23:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Željooooo » 10 feb 2015, 22:40

Nemojte Tomiću slati poruke u kojima mu psujete i prijetite, momak je par godina bio u našem klubu, izgarao je za naš dres dok je igrao,i pored svega nije to zaslužio.Istina je da je na ovakav način možda i zatvorio sebi guzicom vrata kluba ali to ide njemu na čast. ;)
Zeljo mi je kao mater i otac, krvno smo vezani! Da je u sedmoj ligi i da igra najdosadniji fudbal na svijetu - to je moj tim i ja sam uz njega. Ove evropske timove biram po ukusu, nesto kao curu. Kad mi dojade mogu ih odyebat i trazit novi tim.

Avatar
plavipatriota
Postovi: 1601
Pridružen/a: 06 feb 2014, 15:57
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavipatriota » 10 feb 2015, 22:44

Samo malo ljudi, razumijem ja to da je Željo isprofilisao Tomića, pročulo se za njega dok je bio u Želji i sl...
Ali da bi se pozivao se na priču "mi smo Željo, ne može sa nama tako" moraš i biti Željo i plaćati ono što obećaš...
Realno, boli pola igrača neka stvar za priču "mi smo Želju", ljudi žive od šutanja lopte i dugovi se ne opraštaju jer su zarađeni!

Druga bi priča bila da se nema dugova prema igračima, pa onda oni nešto seru, pa ti kažeš "Mi smo Željo, odyebite!"...
Ovako je to prazna priča, jer da bi te poštovali kao klub moraš da ispunjavaš obaveze i ponašaš se profesionalno!

Avatar
corleone87
Postovi: 2344
Pridružen/a: 30 jun 2012, 08:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la corleone87 » 10 feb 2015, 22:45

Jeste dosadni sa tim prepucavanjima o Tomicu..Gotova stvar :salut:
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

Avatar
OdaVeliki
Postovi: 402
Pridružen/a: 11 jan 2015, 17:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la OdaVeliki » 10 feb 2015, 22:51

plavipatriota je napisao/la:Samo malo ljudi, razumijem ja to da je Željo isprofilisao Tomića, pročulo se za njega dok je bio u Želji i sl...
Ali da bi se pozivao se na priču "mi smo Željo, ne može sa nama tako" moraš i biti Željo i plaćati ono što obećaš...
Realno, boli pola igrača neka stvar za priču "mi smo Želju", ljudi žive od šutanja lopte i dugovi se ne opraštaju jer su zarađeni!

Druga bi priča bila da se nema dugova prema igračima, pa onda oni nešto seru, pa ti kažeš "Mi smo Željo, odyebite!"...
Ovako je to prazna priča, jer da bi te poštovali kao klub moraš da ispunjavaš obaveze i ponašaš se profesionalno!
Kako ti to pises kao da mi zivimo u Svicarskoj. Toliko ljudi radi pa primaju mizerne pare ili im plate kasne po 2-3 mjeseca. Isto tako se njemu duguje novac koji ce kako god morati biti isplacen. Mogao je on produziti ugovor a pare koje je zaradio bi sigurno dobio, kad tad...Tako nema to veze nikakve...

Avatar
plavipatriota
Postovi: 1601
Pridružen/a: 06 feb 2014, 15:57
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavipatriota » 10 feb 2015, 22:54

Da li bi ti potpisao novi ugovor ako ti ni stari nije ispoštovan?

RiverPlate
Postovi: 1817
Pridružen/a: 05 avg 2013, 11:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la RiverPlate » 10 feb 2015, 22:55

aleksandar_veliki je napisao/la:
struja je napisao/la:
aleksandar_veliki je napisao/la:U ovakvim situacijama, vezano za slucaj Tomic, je tesko biti pametan, odnosno svaka medalja ima dvije strane. Decko ima jos tri mjeseca ugovora, nije se uspio dogovoriti oko novog ugovora, zeli otici, pa ako cemo biti iskreni, zaraditi sebi za lagodniji zivot. Zasto nekog radi toga kritikovati. Da li ga treba radi toga degradirati, odnosno slati ga da trenira s C juniorima? Pitanje na koje je tesko odgovoriti. Sta dobija Zeljo sa tim, a sta bi mogao izgubiti' Svi se ovdje slazete da je on vazan kotacic ekipe i da bi Zeljo s njim lakse izborio Evropu. Dakle, potreban je klubu. Takodjer ste svi misljenja da se ne treba sprdati s klubom, odnosno njegovo odbijanje potpisivanja novog ugovora smatrate njegovim nepostivanjem kluba. Ja to ne bih tako gledao, a mislim da i ovi u Upravi trebaju razmisliti o tome. U situaciju, kakva jeste, najvise gubi Zeljo. Tomicu tri mjeseca s juniorima nece mnogo naskoditi, a Zeljo bi radi toga mogao ostati bez plasmana u Evropu. Imate slucaj Duljevica iz kojeg se vidi da tri ebena mjeseca ne znace mnogo. Nije korektan prema klubu? Zeljo ga je lansirao? Da, sve je to tacno, ali zasto bi on bio super korektan i vise mislio na Zelju nego na sebe. Siguran sam da mu srce ne kuca za Zelju, vise mu kuca za Dinamo ili Hajduk. Nije klinac ovog kluba, prve korake nije napravio na Grbavici. Treba biti realan. OK, mozda ne bi bio tu gdje jeste da nije dosao u Zelju, ali mozda i bi, cudan je taj fudbalski zivot. Napisah svasta, a nista, no da skratim. Nije ni prvi, a ni zadnji kojem ce ugovor isticati, a on nece potpisati novi. To je fudbal, tako stvari u fudbalu hodaju i klubovi to moraju shvatiti, kao i navijaci.
vjeruj aco ja nisam čuo za tomića dok nije došao u želju a pratim želju i našu ligu jedino
Ja jesam, sto ne znaci da mu Zeljo nije valjao. Ali, mozda bi mu neki drugi klub vise valjao, nikad se ne zna. Isto tako, svoj posao u Zelji je odradjivao sasvim korektno, odnosno nije na lijepe oci dobijao platu, zaradjivao je istu. Ne treba ga sad stavljati na stub srama sto zeli da zaradi vise nego sto moze ovdje. O tome govorim...
Ne stavlja niko njega na stub srama, samo želimo da se novčano sankcioniše zbog neposlušnosti prema Upravi kluba koji ga je afirmisao. Po meni kazna od deset milja je sasvim opravdana.
Grbavica naš je Hram!!!

Avatar
OdaVeliki
Postovi: 402
Pridružen/a: 11 jan 2015, 17:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la OdaVeliki » 10 feb 2015, 22:56

plavipatriota je napisao/la:Da li bi ti potpisao novi ugovor ako ti ni stari nije ispoštovan?
Da si ti meni ziv i zdrav on nije ni dosao da vidi sta mu se nudi..Sta se tu ima dalje pisati..

Avatar
plavipatriota
Postovi: 1601
Pridružen/a: 06 feb 2014, 15:57
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavipatriota » 10 feb 2015, 22:59

OdaVeliki je napisao/la:
plavipatriota je napisao/la:Da li bi ti potpisao novi ugovor ako ti ni stari nije ispoštovan?
Da si ti meni ziv i zdrav on nije ni dosao da vidi sta mu se nudi..Sta se tu ima dalje pisati..
slijepo vjeruješ svemu što se napiše! ispade da nije ni bilo kontakta između tomića i kluba...

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], avalPacidoroP i 56 gostiju.