FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Baja_Zvjerka
Postovi: 4643
Pridružen/a: 09 jul 2009, 20:20
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 19 jul 2015, 00:26

Svi pisu na internetu, mjesecno 20 KM, svi imaju za Merlina, Acu Lukasa, Miligram, Colica, bazene, 15 KM i to par puta godisnje, svi imaju za goriva, za curu, za kredit, 10 KM i to svakodnevno, svi imaju za pivo svake subote, za tramvaj, za taxi, za sokic izlaznim danima, poslije skole, poslije faxa, 5 KM, a niko nema za Zelju jednom u 2 sedmice, halo, jednom u 2 sedmice, 5 ili 8 KM za utakmicu gdje kvalitetno potrosis cca. 2,3h. Kukaju za povecanje cijene karte od 2 KM, a ionako trebaju izletiti otprilike 10-20 KM za tekmu i sad kao puno 2 KM veca cijena. Zivotom se kunem da su cijene 5, 7 i 10 KM npr. da ne bi bilo ni max 1000 navijaca vise. Ko misli doci, doci ce, kome je puno 7, puno mu je i 5, kome je puno 10, puno mu je i 8, kome je puno 15, puno mu je i 12. Zeljo nije humanitarna ustanova, nego klub koji zeli profit od onog sto ulaze u igrace, trenere, osoblje, rad, trud, itd. Svi zele novu Grbavicu, al hajde napravi nov istok, kao i sjever, pa stavi 15 KM. Ah ti majcin sine, mogu mislit tada foruma na sta bi licio.

Svi ste jaki na rijecima, a na djelima obicna nula. :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Zelim da pohvalim klub za video koji su napravili, za gostovanja naseg PR na Kalmanu, jako dobra najava utakmice. Hajmo podrzati naseg Zelju, ko nema para, nek ode na tekmu, ko ima malo vise nek uzme i clansku, ko ima jos vise nek na to doda jos i dres ili nesto iz fan shopa. Daj da gledamo kako mi Zelji da pomognemo, a ne samo da kenjamo.
Tad podiže desnu ruku On, i zapjeva "Željo šampion", Grbavica ust'a cijela, i zastava plavo bijela zaviori južnom tribinom! Đilda LEGENDA !

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM

rodom s Mejtaša
Postovi: 996
Pridružen/a: 21 jul 2011, 09:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la rodom s Mejtaša » 19 jul 2015, 00:27

Ma od karata više niko uspješan ne živi, ali to je najlakše, a za to što ti Kvalitet pričaš treba imati jake ljude i krv da propišaju, a u nas takvih nema. Ustvari ima odnosno bude ponešto, ali to odmah razguli odavde.
U nas firme propadaju zbog budalaštine ili žive samo zahvaljujući monopolu koji imaju, a da se jedan klub izdigne na kartama. Nema šanse.

Avatar
Željooooo
Postovi: 2243
Pridružen/a: 07 mar 2011, 23:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Željooooo » 19 jul 2015, 00:30

Valter je napisao/la:16.05.2015. Utakmica Sarajevo-Zeljeznicar. Dino Selimovic odredjuje cijenu ulaznica za gostujuce navijace (navijace Zelje), jug - 10 KM, zapad - 15 KM. Dolazi nas 8.000 i pitarima punimo klupsku kasu sa cca. 100.000 KM. E to je ovim ****.nim navijacima Zelje normalno. Bojim se da odavno goru generaciju navijaca Zeljo nije imao. Evo prilike u cetvrtak da me demantujete.
Meni ovo nikad nece biti jasno, umjesto da svaku utakmicu punimo naš stadion mi punimo kasu drugim klubovima.. :facepalm:
Ovo su cijene ulaznica protiv Balzana bile 5 KM za tribinu Jug, 8 KM za tribinu Istok, 10 KM za tribinu Zapad i 15 KM za VIP galeriju, kad ih usporedimo sa ulaznicama protiv Ferencvarosa jug "poskupio" za 2 marke, istok isto, zapad za 5. Trebali bi samo iz naše uprave da naprave da su karte za članove jeftinije za par maraka od onih koji nisu članovi i da to pravilo važi na svakoj tekmi..
Zeljo mi je kao mater i otac, krvno smo vezani! Da je u sedmoj ligi i da igra najdosadniji fudbal na svijetu - to je moj tim i ja sam uz njega. Ove evropske timove biram po ukusu, nesto kao curu. Kad mi dojade mogu ih odyebat i trazit novi tim.

kvalitet
Postovi: 273
Pridružen/a: 17 mar 2013, 18:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la kvalitet » 19 jul 2015, 00:33

rodom s Mejtaša je napisao/la:Ma od karata više niko uspješan ne živi, ali to je najlakše, a za to što ti Kvalitet pričaš treba imati jake ljude i krv da propišaju, a u nas takvih nema. Ustvari ima odnosno bude ponešto, ali to odmah razguli odavde.
U nas firme propadaju zbog budalaštine ili žive samo zahvaljujući monopolu koji imaju, a da se jedan klub izdigne na kartama. Nema šanse.
Naravno, ne mogu klub spasiti karte hebene. Ja volim Želju, živim za Želju, već godinama, ali ne mogu da gledam ove nesposobne uprave šta rade. Nisam ja nikakav ekspert, ali znam da ima milion načina da se bolje radi, nego neće. Oni, sigurno, ne vole Želju koliko ga mi volimo. Da ga vole, pišali bi krv tražeći pare, trudili bi se svakodnevno da klub učine uspješnijim. Ali ne, daj ti povećaj cijenu karte, prodaj Kvesića za 100.000e i živjet ćemo donekle, a onda opet ista priča i tako u krug. Jeste ova uprava donekle bolja od prethodnih, ali daleko od idealne. Ako ne znaš kako se radi idi, ako treba i na račun kluba, u Njemačku, Francusku i pitaj ljude kako rade. Siguran sam da bi bilo profesionalaca koji bi im objasnili, dali jasne upute itd itd. No, kao što kažeš, ovako je najlakše, samo preživljavati...

Avatar
samogrbavica
Postovi: 788
Pridružen/a: 11 maj 2015, 15:00
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la samogrbavica » 19 jul 2015, 00:35

imekorisnicko je napisao/la:
samogrbavica je napisao/la:
corleone87 je napisao/la:Svi hoce napredak kluba a tesko im izdvojiti 2 marke vise za kartu.. :roll:

Kakav ba napredak od jedne uakmice, ne provaljuj se..
ako se ikad stvore okolnosti za normalan napredak,on ce se desiti zbog jedne utakmice,u ovom trenutku prolazak mađara bi bio veliki napredak, a navijači doprinos tome mogu dati da dođu i podrže,pa i da ubace nešto love u kasu
Nije to nikakva lova. To je da se ima onako usput da oni sto ne rade nista samo kenjaju prime platu. Ali opet ovu utakicu treba ispostovat da je 20 maraka
KHAJ PRICE

Avatar
Baja_Zvjerka
Postovi: 4643
Pridružen/a: 09 jul 2009, 20:20
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 19 jul 2015, 00:37

12.000 po tekmi je jednako 5x4.000 + 8x8.000 = 85.000 KM. Mi sa trenutnom posjetom (hajmo reci 3.000 mada nije toliko) donosimo otprilike 20.000 KM. Razlika 65.000 KM po utakmici x 20-ak domacih utakmica, 1.300.000 KM. Kaze ne mogu klub spasiti karte hebene. Da smo jednu sezonu samo imali ovakvu posjetu, sada bi imao rijesen dug prema poreskoj npr. Pa sljedecu sezonu bi imao na svakoj tribini po 10 wc-ova sa bideima i vrucom vodom za ucmalu guzicu kojoj sve smeta. ;)
Tad podiže desnu ruku On, i zapjeva "Željo šampion", Grbavica ust'a cijela, i zastava plavo bijela zaviori južnom tribinom! Đilda LEGENDA !

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM

Avatar
Ajzea
Postovi: 3649
Pridružen/a: 25 jul 2014, 23:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Ajzea » 19 jul 2015, 00:41

Istok čitav, zapad čitav ! Manijaci, pjevajte 90 minuta svi, cijeli stadion nam treba i zato najjače "Dunaaavoom brodoviii plovee.." :opaopa:
Za one dane kad smo svi ko jedno bili, pjevali Zelji pjesme i skupa pivo pili, ti dobro znaj da opet biće jednom tako, jer jug se nikad neće srušit tako lako !

Avatar
Valter
Postovi: 803
Pridružen/a: 01 avg 2013, 20:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Valter » 19 jul 2015, 00:43

Baja_Zvjerka je napisao/la:Svi pisu na internetu, mjesecno 20 KM, svi imaju za Merlina, Acu Lukasa, Miligram, Colica, bazene, 15 KM i to par puta godisnje, svi imaju za goriva, za curu, za kredit, 10 KM i to svakodnevno, svi imaju za pivo svake subote, za tramvaj, za taxi, za sokic izlaznim danima, poslije skole, poslije faxa, 5 KM, a niko nema za Zelju jednom u 2 sedmice, halo, jednom u 2 sedmice, 5 ili 8 KM za utakmicu gdje kvalitetno potrosis cca. 2,3h. Kukaju za povecanje cijene karte od 2 KM, a ionako trebaju izletiti otprilike 10-20 KM za tekmu i sad kao puno 2 KM veca cijena. Zivotom se kunem da su cijene 5, 7 i 10 KM npr. da ne bi bilo ni max 1000 navijaca vise. Ko misli doci, doci ce, kome je puno 7, puno mu je i 5, kome je puno 10, puno mu je i 8, kome je puno 15, puno mu je i 12. Zeljo nije humanitarna ustanova, nego klub koji zeli profit od onog sto ulaze u igrace, trenere, osoblje, rad, trud, itd. Svi zele novu Grbavicu, al hajde napravi nov istok, kao i sjever, pa stavi 15 KM. Ah ti majcin sine, mogu mislit tada foruma na sta bi licio.

Svi ste jaki na rijecima, a na djelima obicna nula. :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Zelim da pohvalim klub za video koji su napravili, za gostovanja naseg PR na Kalmanu, jako dobra najava utakmice. Hajmo podrzati naseg Zelju, ko nema para, nek ode na tekmu, ko ima malo vise nek uzme i clansku, ko ima jos vise nek na to doda jos i dres ili nesto iz fan shopa. Daj da gledamo kako mi Zelji da pomognemo, a ne samo da kenjamo.
Cesto se sa tobom ne slazem, ali ovaj put upravo to je to. Ova cijena ulaznica moze maksimalno pokolebat 500 do 1.000 navijaca. Na zalost mnogo veci problem eventualno manjem broju gledalaca moze pretstavljati termin odigravanja utakmice jer velika vrucina moze sprijeciti one nesto starije da zbog zdravstvenih problema propuste mec u zivo. Problem "navodnog" misljenja vecine na ovom forumu stvaraju oni koji su otvorili po 20-30 nikova pa ispada da je to stav vecine. A kada prodje ova euforija oko utakmice razvezace pricu kako klubu treba pomoci, te otvoriti neke posebne racune za donacije navijaca za izgradnju stadiona i slicna sranja.

Avatar
cala
Postovi: 3299
Pridružen/a: 15 maj 2010, 20:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la cala » 19 jul 2015, 00:52

Sad bi leglo ono janje k'o budali samar, taman da jos digne euforiju medju navijacima.

rodom s Mejtaša
Postovi: 996
Pridružen/a: 21 jul 2011, 09:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la rodom s Mejtaša » 19 jul 2015, 00:52

Ne bih želio da se ova priča pretvori u linč uprave jer mi to nije cilj niti je vrijeme i mjesto. Međutim, činjenica je da za velike stvari trebaju i veliki i hrabri ljudi, nerijetko i vizionari. Takvih je Željo fala Bogu imao u svojoj istoriji, znate svi koji su od postanka kluba pa do danas. E takvi su napravili ćudo od Želje. Danas je malo takvih ljudi u svim sferama pa tako i u sportu pa kako će ih biti u Želji.
Takva je situacija. Nažalost, nekad je više ljudi dolazilo da gleda Želju protiv Napretka iz Kruševca ili Šibenik nego što mi sanjamo da bude protiv Ferencvaroša, ali gotovo je sad. Ne živi se od incidenata jednom u 15 godina već od jakog sistema, ali toga ovdje više nema. Ja recimo sam izgubio svaku nadu da ću doživjeti novu Grbavicu, veći sam optimista bio 92. kad je zapališe nego danas.
Da se je prosilo iza rata od velikih klubova širom Evrope skupilo bi se na fol rata napravila bi se davno. Gledam prošle sezone skoro svi talijanski prvoligaši dadoše po pet miliona da spase Parmu da završi sezonu. Hej po pet miliona, njih 15-ak. More je primjera i mogućnosti bilo ali je. ebi ga.

malta071
Postovi: 919
Pridružen/a: 24 avg 2010, 00:05
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la malta071 » 19 jul 2015, 00:55

Ovo je stvarno sramota sta pojedini napisase. Sad je uprava najgora zato sto su digli 2 marke cijenu za evropsku utakmicu? Odbili smo potencionalne potrosace (dresovi, salovi i clanske) zbog dvije marke? Pa ako ih to odbija kako ce onda potrosit na dres i sta ti ja znam. Lik prica o covjeku koji nema za hljeba maltene i kako je razlika u dvije marke prevagnula? Cisto sumnjam da nekome ko je u takvoj situaciji i na kraj pameti hebena utakmica.
Mrzim sto ce navijaci drugih klubova citati ove nebuloze i kukanje pojedinaca koji se pojavise niotkud i donesose ovu negativu pred ovako znacajnu utakmicu.
Samo je jedan, grijeha je vrijedan.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10114
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la invincible1921 » 19 jul 2015, 00:55

Ove brojke puta cijena karti nisu mjerilo...pa jbg nek onda stave 100 kartu i et kupicemo ronalda iduce sezone...uprava nista ne radi na poboljsanju uslova, a karte nece smanjit jer znaju da ima "bolesnika" 3 4 milje koji ce doc taman i da je 100 karta. Sto je po meni veoma bezobrazno sa njihove strane

I ponavljam opet nije problem euro tekme uopste to je dva put godisnje i nek bude jug 10 sto se mene tice, ja vise govorim za sezonu
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

lazar
Postovi: 1078
Pridružen/a: 27 okt 2014, 20:57
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la lazar » 19 jul 2015, 00:57

Nije stvar u 1 utakmici nego u njih 15 + kup + gostovanja.
A ovo protiv Ferencvaros nisu trebali dizati, čisto da pokazu da misle i na navijace

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la AnelZ » 19 jul 2015, 00:58

A neki dan citam temu i puno vas kupuje dres i majice po cijeni od KM 60,00. Sta odjednom se desi pa da je puno 10 ili 15 KM :?

Avatar
Valter
Postovi: 803
Pridružen/a: 01 avg 2013, 20:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Valter » 19 jul 2015, 01:02

invincible1921 je napisao/la:Ove brojke puta cijena karti nisu mjerilo...pa jbg nek onda stave 100 kartu i et kupicemo ronalda iduce sezone...uprava nista ne radi na poboljsanju uslova, a karte nece smanjit jer znaju da ima "bolesnika" 3 4 milje koji ce doc taman i da je 100 karta. Sto je po meni veoma bezobrazno sa njihove strane

I ponavljam opet nije problem euro tekme uopste to je dva put godisnje i nek bude jug 10 sto se mene tice, ja vise govorim za sezonu
E pa ziv bio o tome govori poslije utakmice sa Fenerom, a hajmo sad na spavanje, pa od sutra samo "pozitiva" i pozivati navijace na Kosevo bez izgovora.

Enemy00
Postovi: 865
Pridružen/a: 26 dec 2014, 12:07
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Enemy00 » 19 jul 2015, 01:02

Ajzea je napisao/la:Istok čitav, zapad čitav ! Manijaci, pjevajte 90 minuta svi, cijeli stadion nam treba i zato najjače "Dunaaavoom brodoviii plovee.." :opaopa:

:pray:

rodom s Mejtaša
Postovi: 996
Pridružen/a: 21 jul 2011, 09:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la rodom s Mejtaša » 19 jul 2015, 01:03

Željo je Željovcima vazda na pameti, a nisu dvije marke prevagnule jer takvi ljudi već godinama ne idu jer nemaju. Ali i ne moraju više ko ih je. Be Valjali su u svoje vrijeme kad je Grbavica bila puna i u drugoj ligi.
Nemojte nikad zaboraviti da je Željo bio i ostao najpopularniji klub ove države, ali to nije došlo samo od sebe. Da se radilo i rezonovalo ko danas bio bi klub opštine Novo Sarajevo tipa Pofaličkog.

Avatar
Baja_Zvjerka
Postovi: 4643
Pridružen/a: 09 jul 2009, 20:20
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Baja_Zvjerka » 19 jul 2015, 01:06

Trening je đaba, pa opet nema tih što ne dolaze na utakmice. Ko voli Želju i koga Željo zanima, taj može roditi tih 5 ili 7 KM. Ove karte su po meni realne za ono sto dobijas i u odnosu na druge slicne usluge.
Tad podiže desnu ruku On, i zapjeva "Željo šampion", Grbavica ust'a cijela, i zastava plavo bijela zaviori južnom tribinom! Đilda LEGENDA !

ŽELJO 1921 ! AMAR OSIM

struja
Postovi: 676
Pridružen/a: 12 maj 2010, 11:40
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la struja » 19 jul 2015, 01:06

Senad1921 je napisao/la:Bezobrazno visoke cijene karata, karta protiv Newcastla je iznosila ovoliko para a gledao si Sirera, Dajera, Givena itd itd... I to sve u vremenu kada je para bilo ko blata. Ovu upravu podrzavam, jedina je koja radi kako treba ali ovo neka im.je na obraz! Navijaci svakako trebaju pomoci klubu, ali nisu ti kojima treba kozu guliti. Ima porodica gdje tri clana dolaze na utakmice, sada zamislite koliko to njih kosta, a plate sve manje i manje...
ja san protiv newcastle došao da gledam želju a ne njih trojicu

rodom s Mejtaša
Postovi: 996
Pridružen/a: 21 jul 2011, 09:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la rodom s Mejtaša » 19 jul 2015, 01:10

Jest džaba iz Hrasnog, ali nije s Otesa. Bilo je u moje vrijeme i po dvije milje na treninzima, ali nije slučajno.

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.