FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

DooVe
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la DooVe » 09 feb 2016, 12:17

Ivan Lendrić, 24-godišnji napadač, prije dolaska na Grbavicu nosio je dresove Hajduka, Zrinjskog, Zulte Waregema, Lokomotive, Kapfenbergera, Südtirola, Celja, Orheija i Kerkyre.

Nije lako igrati vani

Najbolje partije pružao je upravo u Premijer ligi i to u dresu Zrinjskog, za koji je postigao 16 pogodaka osvojivši tako i naslov najboljeg strijelca lige. Ipak, odlazak u inostranstvo nije bio onakav kakav je zamišljao, pa je njegova karijera krenula silaznom putanjom. Nada se, kako nam je priznao, da će u Želji ponovo biti onaj stari, a sudeći po prijateljskim utakmicama, izgleda da se zaista polako vraća u golgetersku formu.

U utakmicama protiv Viteza i Žepča na njemu se vidjelo da je gladan golova. Stalno je pritiskao odbranu, a postigao je i tri pogotka, s tim što mu je realizacija mogla biti i bolja, što će, nadaju se navijači plavog tima, doći sa vremenom. Uostalom, njegovi golovi će biti itekako potrebni Želji, kojeg očekuje teška borba za izlazak u Evropu.

- Ako ćemo realno pričati, bio sam iznenađen kada sam vidio da je Željo šesti na tabeli. Kada sam ušao u pregovore, pogledao sam nekoliko snimaka i vidio sam da i nije toliko bilo loše, već da je ponekad nedostajalo i sreće. Neke utakmice su se mogle i dobiti, ali šta je tu je. Sada je nova ekipa, sa sjajnim igračima i svi imamo zdravu konkurenciju, kaže nam Lendrić i dodaje kako mu Željo itekako imponuje.

- Na stolu sam imao pet puta bolju ponudu, ali želio sam zaigrati za Želju. Jako je teško otići u inostranstvo i igrati, ako nisi barem 70-80 posto bolji od domaćih igrača. Ja se nisam uspio adaptirati, bio sam dugo odsutan od kuće i želio sam negdje blizu igrati, a to mi se i ostvarilo dolaskom na Grbavicu. Imao sam psihički pad, jer nije toliko lijepo igrati vani, ako nisi spreman na neke stvari, priznaje Lendrić, koji je svoje golove protiv Viteza i Žepča burno proslavio.

Učinilo nam se da je to bila poruka za nekoga i bili smo u pravu, s tim što nam nije htio otkriti za koga...

- Imam neke svoje privatne motive, kazao nam je kratko.

Lendrić, iako ima 24 godine, iza sebe ima jako mnogo iskustva i svjestan je da je najveći protivnik Želje neuigranost, te činjenica da se nekoliko igrača tek vraća u takmičarsku formu.

- Da, to može biti dvosjekli mač, ali mislim da je treneru lakše kada na svakoj poziciji ima po dvojicu kvalitetnih igrača. Do 1. kola protiv Širokog imamo još tri-četiri utakmice i vjerujem da ćemo spremni dočekati taj meč. Znamo koliko nam znači pobjeda na otvaranju sezone, pogotovo protiv direktnog konkurenta za Evropu, kaže napadač Želje i nastavlja:

Vraća se u formu

- Ja sa svoje strane mogu samo obećati da ću gristi, jer imam svoje razloge za to. Osjetim na sebi da se vraćam u formu, a iskreno, nedostajalo mi je i samopouzdanja. Svakim novim golom, to samopouzdanje je veće. Polako sve dolazi na svoje mjesto. Nisam još u top formi, ali se prilično dobro osjećam. Dobro radimo na treninzima, polako se uigravamo i vjerujem da će sve biti ok do početka prvenstva, nada se Lendrić, koji je pomalo iznenađen poisjetom publike u prijateljskim utakmicama.

- Znam da Željo ima sjajne navijače, ali iskreno sam iznenađen. Protiv Žepča je možda bilo čak i više navijača nego protiv Viteza. Moramo im se odužiti borbenošću i dobrim igrama, a uvjeren sam da će Grbavica protiv Širokog u 1. kolu proljeća "gorjeti", nada se Željin napadač, koji se ne boji konkurencije, jer je uvjeren da će mu ona dodatno pomoći da napreduje.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

Minjore
Kontakt:

Post Postao/la Minjore » 09 feb 2016, 12:21

fedeltafrotta je napisao/la:ma vecina ljudi bi i bez naknade... daj im kartu za siroki i njima dosta :D

Ma sta ce ti 5 ljudi, daj @Ajzeji i meni litar rakije i ima istok da sazidamo za dan :D
Sad , bez zaebancije, tu smo uvijek u sluzbi plavoj boji :D
Nek smo vazda puni Bosne, a i Bosna puna nas ! Manijaci 1987

Ajzea
Kontakt:

Post Postao/la Ajzea » 09 feb 2016, 12:22

Minjore je napisao/la:
fedeltafrotta je napisao/la:ma vecina ljudi bi i bez naknade... daj im kartu za siroki i njima dosta :D

Ma sta ce ti 5 ljudi, daj @Ajzeji i meni litar rakije i ima istok da sazidamo za dan :D
Sad , bez zaebancije, tu smo uvijek u sluzbi plavoj boji :D

Zdravlja mi nek nam dodaju još litar, pokrit ćemo istok i podići zapad te kidnapovati Ronaldinha i Drogbu da griju klupu Lendriću i Bekriću..
Za one dane kad smo svi ko jedno bili, pjevali Zelji pjesme i skupa pivo pili, ti dobro znaj da opet biće jednom tako, jer jug se nikad neće srušit tako lako !

ublehas
Kontakt:

Post Postao/la ublehas » 09 feb 2016, 12:28

zaboljisportuBiH je napisao/la:
fedeltafrotta je napisao/la:
Fanzi je napisao/la:Fali ljudi koji će realizovati sve to što vi predlažete... Sve te ideje postoje već na papiru.

ima nas dobrovoljaca ovdje na forumu barem 5 koji ce se staviti na raspolaganje, samo javite ;)

Spisak članova služi i za te stvari. Pošelje se mail na 30-tak studenata da pomognu i plati im se nešto. Svi bi rado došli. Tako sam govorio i onda za one ljude što su se prijavili za skupštinu a nisu prošli pa me napadoše pojedinci. Nazvati ljude da se vidi kako mogu pomoći. Čim su se javili za skupštinu znači da su imali želju da pomognu tj da potroše svoje vrijeme na Želju i njegov napredak, a ublažit ćeš eventualno nezadovoljstvo što nije prošao. Tako se to radi, ali haj eto polahko.

@dell21 sto posto. Bitna je komunikacija i okupljanje ljudi, druženje itd itd. Željo je porodica. Obična raja će dati za Želju sve

Niko te nije napao, nego sam ja komentariosa da su svi jaki na riječima, a malo ko na djelima. To se dokazalo hiljadu puta. Da Bogda, da ja griješim. Volio bi više od svega da nisam u pravu i da svaku akciju kluba podrži što više ljudi. Sumnjam, ali vidjećemo ;)

zaboljisportuBiH
Kontakt:

Post Postao/la zaboljisportuBiH » 09 feb 2016, 12:38

@ublehas, ti ljudi koji pomognu i sl i koji su odgovorni, oni obično nisu nametljivi. Oni se jave kad ih se pozove i kroz druženje kasnije možda učestvuju u nekim stvarim ai kad ih ne pozovoeš ali čuju od nekoga da se to dešava. Ako ne pozoveš raju i ne znaš hoće li se javiti i doći. Evo prvi ja sad kad bi imao mjesec slobodno, onako za zezanciju došao bih na Grbavicu da gledma možda neki trening i sl, ali nikad ne bih hodao ondje i pitao treba li vam šta pomoći, vukao za rukav nekoga itd itd.
Mi nismo nikad ništa organizovali, pa ni druženja manijaka po manjim mjestima, da možemo znati koliko će se ljudi odazvati itd itd. Hajmo organozovati onim brčacima prevoz na jednu tekmu, pa momci su zaslužili itd itd. Ako napravimo par puta nešto pa se niko ne odazove onda možemo reći ko vas je.. nećemo vam ništa organizovati niti vas zvati da kao studenti odradite nešto za klub.

Ajzea
Kontakt:

Post Postao/la Ajzea » 09 feb 2016, 12:39

- Ja sa svoje strane mogu samo obećati da ću gristi, jer imam svoje razloge za to.
Ovo je rečenica koja me izrazito raduje, jer je i on svjestan da ima potencijal za veće domete od naše lige. Momak stvarno ima odlično kretanje, dribling, koristi obje noge.. Također, navijači moraju shvatiti da naše mogućnosti uopšte nisu velike te da smo u stanju dovoditi isključivo igrače, koji su imali veliki pad u karijeri (tipa Stevanović, Lendrić, etc.) i ne samo mi već i komšije, o ostalim klubovima da ne govorimo. Sem te grupe fudbalera, dovoditi se mogu još i potencijalni mladi igrači sa kojima, istini za volju, nikad ne znaš na čemu si te naposlijetku i polovnjake, sa kojima se pogodi 1 od 10 dovedenih..

Igrači čija je karijera imala strmoglavi pad, su nadam se svjesni činjenice da, ukoliko se ne budu probudili te pokazali u najboljem svijetlu, im je slijedeća destinacija Otoka i nastupanje za Olimpic,međutim, ako se bude radilo o čistoj suprotnosti, karijera im se opet moze vratiti u zivot.
Za one dane kad smo svi ko jedno bili, pjevali Zelji pjesme i skupa pivo pili, ti dobro znaj da opet biće jednom tako, jer jug se nikad neće srušit tako lako !

dell21
Kontakt:

Post Postao/la dell21 » 09 feb 2016, 13:02

zaboljisportuBiH je napisao/la:@ublehas, ti ljudi koji pomognu i sl i koji su odgovorni, oni obično nisu nametljivi. Oni se jave kad ih se pozove i kroz druženje kasnije možda učestvuju u nekim stvarim ai kad ih ne pozovoeš ali čuju od nekoga da se to dešava. Ako ne pozoveš raju i ne znaš hoće li se javiti i doći. Evo prvi ja sad kad bi imao mjesec slobodno, onako za zezanciju došao bih na Grbavicu da gledma možda neki trening i sl, ali nikad ne bih hodao ondje i pitao treba li vam šta pomoći, vukao za rukav nekoga itd itd.
Mi nismo nikad ništa organizovali, pa ni druženja manijaka po manjim mjestima, da možemo znati koliko će se ljudi odazvati itd itd. Hajmo organozovati onim brčacima prevoz na jednu tekmu, pa momci su zaslužili itd itd. Ako napravimo par puta nešto pa se niko ne odazove onda možemo reći ko vas je.. nećemo vam ništa organizovati niti vas zvati da kao studenti odradite nešto za klub.

Ovim ljudima je najdalje a svaku tekmu dode par njih,jos su znali i sa minibusem doci. Prosle god ih u Gradačcu pola tribine.

ZZtop10
Kontakt:

Post Postao/la ZZtop10 » 09 feb 2016, 13:07

slika

Ko je ovaj momak sa Edisom ?
I onda kada više ne bude me ovdje
kad moja duša s ove zemlje negdje ode
zastavu tvoju tamo ponijet ću sa sobom
nigdje bez tebe Željo kunem ti se Bogom!

PlavaPorodica
Kontakt:

Post Postao/la PlavaPorodica » 09 feb 2016, 13:08

Ja sam juče pisao da sam uvijek tu za Želju, da sam uvijek tu za ljude koji hoće pomoći, i koji već pomažu.To nas čini porodicom, to je ono što nas je uvijek krasilo.

p.s. zna li iko kad naši kreću ,i da li su krenuli? Niko ništa nije objavio , a i gledam ove avione, ima ih 200 minimalno na području Evrope :D

dell21
Kontakt:

Post Postao/la dell21 » 09 feb 2016, 13:10

ZZtop10 je napisao/la:slika

Nedo.

DooVe
Kontakt:

Post Postao/la DooVe » 09 feb 2016, 13:11

Mislim da je fizioterapeut ili tako nešto :)
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

DR.HOUSE
Kontakt:

Post Postao/la DR.HOUSE » 09 feb 2016, 13:13

u 16:15 nasi lete.... i nije to nedo

arelinho
Član IO SS.ba lige
Kontakt:

Post Postao/la arelinho » 09 feb 2016, 13:15

Jbt kad navijaci ne znaju kako igraci izgledaju i ko je koji igrac. :oops: :oops:

Fizioterapeut je taj momak da znas.

Ajzea
Kontakt:

Post Postao/la Ajzea » 09 feb 2016, 13:15

Medunjanin :kafa:

edit
Čuj Nedo :urnebes:
Zadnja izmjena: Ajzea, dana/u 09 feb 2016, 13:18, ukupno mijenjano 1 put.

PlavaPorodica
Kontakt:

Post Postao/la PlavaPorodica » 09 feb 2016, 13:16

DR.HOUSE hvala na info ;)

Mamić dao ostavku na mjesto direktora, da li to znači da Dinamo odustaje od Memije ? :D

vrbanjusa
Kontakt:

Post Postao/la vrbanjusa » 09 feb 2016, 13:22

Neću nikom replicirati ali ovo što @Fanzi kaže da nedostaje ljudi za realizaciju nekih projekata potvrđuje činjenicu da ima jako malo ljudi spremnih da pomognu. Ja se nadam da će ova neka pozitivna dešavanja u klubu to promjeniti.
U nekim prošlim vremenima nije bilo sluha ni u klubu a ni kod navijača. Mislim da ova garnitura ljudi ima sluha i da će svaku pomoć prihvatiti bez problema. Dobro bi bilo da se nekom od forumaša (ko ima vremena) jave svi koji su zainteresovani za te neke marketinške akcije a zatim se ta informacija dostavi odgovornim u klubu itd, itd.
VAŽNO JE BITI ČLAN!
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!
http://fkzeljeznicar.ba/

Eisenbahner1921
Kontakt:

Post Postao/la Eisenbahner1921 » 09 feb 2016, 13:26

Pomenuo neko momke iz Brčkog. Nešto kontam koliko imamo mi podgrupa iz drugih gradova koji su maltene aktivni kao i mi Sarajlije: Brčko, Živinice, Lukavac, Gračanica (pozdrav za brata @AsharaK), Maglaj, Konjic, Zavidovići (@miretm :) ), Visoko, itd. Garant bih zaboravio nekoga ako bih nastavio nabrajati. Tim momcima i djevojkama nije Željo samo otići do stadiona pogledati utakmicu, navijati i prošetati kući. Treba platiti dolazak, odlazak, kartu, nešto pojesti i popiti na putu. Dođu na Grbavicu i zajedno s nama se pate gledajući polufudbalere koji više vole pogriješit' nego se hljeba najest'. Pa hajmo jednom obezbijediti momcima koji prelaze toliki put besplatan ulaz na stadion (pisao je neko o ovome na prošloj stranici), počastiti ih, bilo šta uraditi da ih nagradimo za njihov trud i želju. Npr. sad u zimskoj pauzi dogovoriti utakmicu u Brčkom, Živinicama, Gračanici (Malešićima :P ), itd.
Životni saputnik! 1921

amazon
Kontakt:

Post Postao/la amazon » 09 feb 2016, 13:40

dell21 je napisao/la:

Nedo.

Nedo u smanjenom formatu :D
Kazu dajte bice tribina,ko da je gotovo sve.Pa nece pobjedjivati sve ako napravimo tribinu,kamo srece da smo to znali ranije,vjerovatno bi ljudi do sad napravili.

godrina
Kontakt:

Post Postao/la godrina » 09 feb 2016, 13:49

dell21 je napisao/la:
zaboljisportuBiH je napisao/la:@ublehas, ti ljudi koji pomognu i sl i koji su odgovorni, oni obično nisu nametljivi. Oni se jave kad ih se pozove i kroz druženje kasnije možda učestvuju u nekim stvarim ai kad ih ne pozovoeš ali čuju od nekoga da se to dešava. Ako ne pozoveš raju i ne znaš hoće li se javiti i doći. Evo prvi ja sad kad bi imao mjesec slobodno, onako za zezanciju došao bih na Grbavicu da gledma možda neki trening i sl, ali nikad ne bih hodao ondje i pitao treba li vam šta pomoći, vukao za rukav nekoga itd itd.

Ovim ljudima je najdalje a svaku tekmu dode par njih,jos su znali i sa minibusem doci. Prosle god ih u Gradačcu pola tribine.

:salut: :bih:
"Ko nije spreman da pogine za Želju na terenu, taj je zalutao ovdje"- Mulalic
Boze spasi nas hrvatske kulture, srpskog junastva i pitarskog humora.

shzna
Kontakt:

Post Postao/la shzna » 09 feb 2016, 13:50

28.02. JUG!
Ultras Željezničar i jedanaest ratnika, oduvijek je najbolja taktika!

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Trenutno korisnika/ca: 1921TM87, feniksptica, Mehmedaga i 43 gosta.