FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo

Koju poziciju u ekipi je najvažnije pojačati?

Anketa traje do: 10 jul 2020, 21:23.

Golman
22
27%
Bek
11
13%
Štoper
4
5%
Veznjak
3
4%
Krilo
41
49%
Napadač
2
2%

Ukupno glasova: 83

Rokoko87
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Rokoko87 » 04 mar 2017, 18:43

Ovdje se ide iz krajnosti u krajnost, te Lendrić preloš, te Lendrić Bogotac, a zapravo istina je negdje na pola puta.

Danas ga je Isaković odlično čuvao što zbog svoje snage, što zbog visine i tako je Lendrić pored njega izgledao ispodprosječno i pored gola, što ne mora značiti da će tako biti i protiv drugih protivnika.

Ali ne možeš mu sporiti golove, način na koji ih postiže, snalažljivost koju pokazuje, a to što je on inferioran sa visinom i snagom među drvosječama nije razlog da ga pljujemo.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Sandokan87
Kontakt:

Post Postao/la Sandokan87 » 04 mar 2017, 18:44

amazon je napisao/la:Da nema Lendrica mi ne bi nikome dali gola jos da se igralo 230 minuta. Njegova pobjeda jer se nadje gdje treba, trudi se i trci. Da ceka na vezni red dao bi gol za jedno 10 dana.

Pa ne mozes ti levatima objasnit neke stvari. Na prste se mogu izbrojati utakmice na kojima nije zabio go, a ako ga nije zabio onda je asistirao ili je ucestvovao u akciji kod postizanja gola. Svi su mi jednako dragi al momak od kako je dosao u Zelju redovno je na udaru kritika fudbalskih "ZNALACA" a ne tako davno smo upravo kuburili s tim klasicnim napadacem koji moze istrcati i kontru a i biti na pravom mjestu u pravo vrijeme.
Željo je religija i život! Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja!!!

maldini3
Kontakt:

Post Postao/la maldini3 » 04 mar 2017, 18:44

Sandokan87 je napisao/la:
maldini3 je napisao/la:Ako je ovakav Lendric prvi strijelac lige jeb.o nas fudbal i treba ugasiti ovu ligu. Njega lopta hoce i on to koristi al njegovo fudbalsko znanje je 0. Tragicno je gledati njegovo kretanje bez lopte. Dribling ne postoji kod njega i sad ne vjerujem da moram reci da je Lazo za njega majstor.

A sto se utakmice tice ne zasluzeno smo pobjedili al neka smo. Vazni su trenutno samo bodovi. Zajko danas najbolji a ovo ostalo vrlo lose. Svaka cast i Vedranu na onoj odbrani u drugom poluvremenu, sa sjevera se cinilo da je vec lopta u golu.

Lendric trci 90 minuta, nudi se, pomaze odbrani, pritisce u napadu i ti se nadjes da pametujes kako je Lendric los igrac. Obrati nekad paznju na njegov doprinos ekipi, i pored tog doprinosa opet je stigao postici fin broj golova, i trenutno je prvi strijelac lige. Nagledao sam se ja igracina, napadaca koji su bili izvikani, ovakvi onakvi, predvidjali su ljudi da ce prekucati ligu, zabiti po 20-30 golova pa su isti ti prije stigli do izlaznih vrata iz Zelje nego do postignutog gola, dok Ivan igra, i trpa, sezonu po sezonu, i ako nista "CISTOG" obraza moze otici sutra iz Zelje da mu nikad niko A ne kaze, jer je hvala Bogu natrpao on golova i golova, i odlucio je da ostane, ne prvi put vec drugi put, jer je prije pocetka ove sezone imao priliku da ide i to kao slobodan igrac!!! Zato bolje suti i zahvali se Bogu pa imas Ivana u ekipi!

Kad mi se nesto ne svidja ja necu da sutim. Svi koji su imalo ozbiljnije igrali lopte ce ti potvrditi ovo sto sam reko.
Željezničar za život cijeli
Forza Milan
Pivopije

braco
Kontakt:

Post Postao/la braco » 04 mar 2017, 18:46

Rokoko87 je napisao/la:Ovdje se ide iz krajnosti u krajnost, te Lendrić preloš, te Lendrić Bogotac, a zapravo istina je negdje na pola puta.

Danas ga je Isaković odlično čuvao što zbog svoje snage, što zbog visine i tako je Lendrić pored njega izgledao ispodprosječno i pored gola, što ne mora značiti da će tako biti i protiv drugih protivnika.

Ali ne možeš mu sporiti golove, način na koji ih postiže, snalažljivost koju pokazuje, a to što je on inferioran sa visinom i snagom među drvosječama nije razlog da ga pljujemo.

Ma stipu to, jedina činjenica je to da je Lendrić najbolji napadač lige i tu je kraj priče. Ko što neko reče da pogađa svaku šansu ne bi nikad igrao u našoj ligi.

amazon
Kontakt:

Post Postao/la amazon » 04 mar 2017, 18:46

Jest tesko imati omjer u nasoj ligi. Zatvoris se ako uvaljutas jednu loptu dobro jest, ako ne ima X. Sad mi trebamo svrsavati. Od kad je trener nismo odigrali utakmicu da kazes Zeljo igra kao sat, sto je ustvari cilj. A mrtve utakmice s ovakvom ekipom mogu napraviti ja ili bilo ko.

Cuj Mladost na Grbavici pobjedio jedva 1:0 pred 9.000 ljudi. Osutali nna gol 1. Bravo Slavko, svrsavajmo.Boze sacuvaj navijaca.

A vidjet cemo ko ce zabijati kad ode Ivan, onda smo tek u KU.rcu teskom.
Kazu dajte bice tribina,ko da je gotovo sve.Pa nece pobjedjivati sve ako napravimo tribinu,kamo srece da smo to znali ranije,vjerovatno bi ljudi do sad napravili.

Sandokan87
Kontakt:

Post Postao/la Sandokan87 » 04 mar 2017, 18:47

Rokoko87 je napisao/la:Ovdje se ide iz krajnosti u krajnost, te Lendrić preloš, te Lendrić Bogotac, a zapravo istina je negdje na pola puta.

Ma gdje je bio Zeba protiv krupe, markiran 90 minuta, doslovno se nije vidio, da nije bilo one precke pomislio bih da nije uopste bio u startnih 11 pa opet niko nije A rekao poslije te utakmice, i svi su svrsavali jer smo dobili neugodnu Krupu. Danas jeste bio Zeba najbolji, ali je ocigledno nama "LOS" Lendric iako momak nama redovno bodove i bodove svojim golovima donosi i drzi nas u tom bodovnom priključku za liderom.
Željo je religija i život! Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja!!!

Neandertalac
Kontakt:

Post Postao/la Neandertalac » 04 mar 2017, 18:49

Čuj smanji euforiju, imaš hebote SVE! Hoćeš ovog igrača, izvoli. Hoćeš pripreme, izvoli. Ovog nećeš, ovaj ide, Ok neka idu. Kada ću imati euforiju ako neću sada? Trebam Mladosti da se plašim? Smiješno.

I dobijemo ovo. Hbte ko da nas zahebavaju. Mi drkamo svoje živce svaki dan, spavamo sa Željom i danas na onakav dan, lijepi vrijeme, toliko raje, oni izađu da metiljaju po terenu ko da se u putu nisu sreli. Slavku taktički pojeo Musemić. Sažvako ga. Ne želim da im šutim na ovo, nisam taj tip.

Nije ovo igrali, borili se, gusto 1_0, napadali i branili se.

Ovo je ba fuj. Sreća na tri boda mi bi se sada krvili ovde da smo kiksali. Jesmo zaslužili to?

Igrački. Lendrić. Kakav osjećaj za gol, nevjerovatno. Dao je desetak ovakvih golova kako je u Želji, njuh ko Inzagi u svoje doba.
Zeba je fino odigrao. Nudio se, zadržavao loptu, razigrava, par vrlo dobrih dubinskih, danas možda i najbolji.
Veca nas je izvukao onom paradom.

Ostali ili prosječni ili odron.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Rokoko87
Kontakt:

Post Postao/la Rokoko87 » 04 mar 2017, 18:50

Samo je jedna činjenica doista teška za prihvatiti, a to i da takav ''loši'' Lendrić jedini u ekipi zna zabiti i da je zabio skoro pola golova ekipe..

Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Liga Jugoslavije - ★
polufinale 1984/1985.

Sandokan87
Kontakt:

Post Postao/la Sandokan87 » 04 mar 2017, 18:52

maldini3 je napisao/la:
Sandokan87 je napisao/la:
maldini3 je napisao/la:Ako je ovakav Lendric prvi strijelac lige jeb.o nas fudbal i treba ugasiti ovu ligu. Njega lopta hoce i on to koristi al njegovo fudbalsko znanje je 0. Tragicno je gledati njegovo kretanje bez lopte. Dribling ne postoji kod njega i sad ne vjerujem da moram reci da je Lazo za njega majstor.

A sto se utakmice tice ne zasluzeno smo pobjedili al neka smo. Vazni su trenutno samo bodovi. Zajko danas najbolji a ovo ostalo vrlo lose. Svaka cast i Vedranu na onoj odbrani u drugom poluvremenu, sa sjevera se cinilo da je vec lopta u golu.

Lendric trci 90 minuta, nudi se, pomaze odbrani, pritisce u napadu i ti se nadjes da pametujes kako je Lendric los igrac. Obrati nekad paznju na njegov doprinos ekipi, i pored tog doprinosa opet je stigao postici fin broj golova, i trenutno je prvi strijelac lige. Nagledao sam se ja igracina, napadaca koji su bili izvikani, ovakvi onakvi, predvidjali su ljudi da ce prekucati ligu, zabiti po 20-30 golova pa su isti ti prije stigli do izlaznih vrata iz Zelje nego do postignutog gola, dok Ivan igra, i trpa, sezonu po sezonu, i ako nista "CISTOG" obraza moze otici sutra iz Zelje da mu nikad niko A ne kaze, jer je hvala Bogu natrpao on golova i golova, i odlucio je da ostane, ne prvi put vec drugi put, jer je prije pocetka ove sezone imao priliku da ide i to kao slobodan igrac!!! Zato bolje suti i zahvali se Bogu pa imas Ivana u ekipi!

Kad mi se nesto ne svidja ja necu da sutim. Svi koji su imalo ozbiljnije igrali lopte ce ti potvrditi ovo sto sam reko.

Super prijatelju, samo melji i seri na Lendrica danas a srat ces vjerovatno i na druge jer se tebi "NE SVIDJA NESTO". Trenirao sam i ja, i igrao "ozbiljnije" ko sto kazes u tom istom Zelji za kojeg i dan danas navijam i zivim pa znam sta pricam. Ja cu se go skinut i trcat pred punim stadionom kad mi ti nadjes napadaca koji ce se vracati i pomagati u odbrani a isto tako imati snage i "volje" da se brzo vrati u napad i ucestvuje u akciji a i pri tome da vrsi pritisak i ganja loptu kod odbrambenih igraca. Daj ba nemoj valjat gluposti. Da ne pogodi ni jednom, on je za mene ekstra igrac zato jer TRCI I BORI SE ZA EKIPU!
Zadnja izmjena: Sandokan87, dana/u 04 mar 2017, 18:54, ukupno mijenjano 1 put.

7aprildomemoj

Post Postao/la 7aprildomemoj » 04 mar 2017, 18:52

Pa je li bolje svaku utakmicu pobjeđivati sa rezultatom 1:0 i ne baš sjajnom igrom i uzeti titulu ili igrati lepršavo, odlično sa bezbroj prilika ali ispustiti titulu ? Po meni, potpiso bi pobjedu da može od pola gola razlike. Što reče Slavko kad može veliki Milan što i mi ne bi mogli ? Cilj opravdava sredstva :D
moj uzor-S.G je napisao: Ako nastave kaznjavat klubove za baklje i gramofon ( :facepalm: ) a na ovo ostanu gluhi i nijemi, prvo Sarajevo treba da digne glas a valjda ostali to i podrze.[/quote]

Rokoko87
Kontakt:

Post Postao/la Rokoko87 » 04 mar 2017, 18:54

7aprildomemoj je napisao/la:Pa je li bolje svaku utakmicu pobjeđivati sa rezultatom 1:0 i ne baš sjajnom igrom i uzeti titulu ili igrati lepršavo, odlično sa bezbroj prilika ali ispustiti titulu ? Po meni, potpiso bi pobjedu da može od pola gola razlike. Što reče Slavko kad može veliki Milan što i mi ne bi mogli ? Cilj opravdava sredstva :D

Problem je što te u tim gustim utakmicama i pobjedama sa 1:0 i lošom igrom sreća napusti onda kad ti je najviše potrebna.
Pa, sjetite se Edisovog mandata.

Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Liga Jugoslavije - ★
polufinale 1984/1985.

LjoZee
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 04 mar 2017, 18:55

Mora puno bolje.
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

irfo
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la irfo » 04 mar 2017, 18:56

Treba dovest crnaca 5-6 na ljeto
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

ennis
Kontakt:

Post Postao/la ennis » 04 mar 2017, 18:57

Utakmica teska,preteska,puno patnje u igri ali jednostavno na drugoj strani je bila super spremna i taktcki potkovana ekipa,vidi se tu vec Husrefov rukopis kada je Mladost u pitanju.Nismo odigrali pretjerano dobro,ali tri boda su najbitnija.Iako opet nismo primili gol (uz dosta srece),trebace jos dosta vise s odbranom raditi,imamo dva spora stopera koji su u duel igri i prekidima fenomenalni al fali tu trke i kod Kerle i kod Bogija.
SLOBODA NAVIJAČIMA

Sandokan87
Kontakt:

Post Postao/la Sandokan87 » 04 mar 2017, 18:57

7aprildomemoj je napisao/la:Pa je li bolje svaku utakmicu pobjeđivati sa rezultatom 1:0 i ne baš sjajnom igrom i uzeti titulu ili igrati lepršavo, odlično sa bezbroj prilika ali ispustiti titulu ? Po meni, potpiso bi pobjedu da može od pola gola razlike. Što reče Slavko kad može veliki Milan što i mi ne bi mogli ? Cilj opravdava sredstva :D

Ma Amar Osim uzimao titule i uzet ce opet kad god bude vodio Zelju na granitnoj odbrani, razbijacima na pozicijama zadnjih veznih igraca i napadacem sidrasem kojeg ce neka dobra desetka samo trpat loptama i cekat da ovaj pospremi u go. Dok nas je Amar vodio, dobijali smo po 1-0 i 0-1 redovno, ali smo znali i trpati po 3-4 razlike, ali se cijela igra zasnivala na armiranoj odbrani, i tim kostolomcima u sredini terena. Sjecam se samo Culuma, nije bilo igraca u PL, da ga on nije polomio propisno i prostro po travnjaku.

amazon
Kontakt:

Post Postao/la amazon » 04 mar 2017, 18:57

Sa ovakvom igrom nikad nijedan tim u premijer ligi nije osvojio titulu niti ce. Ovako igrati i da osvojis titulu je samo suplja prica
Kazu dajte bice tribina,ko da je gotovo sve.Pa nece pobjedjivati sve ako napravimo tribinu,kamo srece da smo to znali ranije,vjerovatno bi ljudi do sad napravili.

amazon
Kontakt:

Post Postao/la amazon » 04 mar 2017, 19:00

Neka mi neko objasni sta se to promjenilo u nasoj igri a zamjenio si Lazica, Secerovica s Zakaricem, Zebom? Sta da cujem?

Uprava je uradila sve sto je trazio, obavio pripreme i sta hoces vise? Ne mozes u drugom poluvremenu pogledati na gol, hej protiv Mladosti, pa nije Barselona tito te je.bo.

Merhaba
Kontakt:

Post Postao/la Merhaba » 04 mar 2017, 19:02

Zna li neko kako da uzmem onog cenera na lutriji? :D
IZ KRVAVE ZEMLJE BOSANSKE CVATU ZLATNI LJILJANI , GRBAVICE MAJKO NASA BRANIT CETE SINOVI!

THE MANIACS 1987 SARAJEVO

Neandertalac
Kontakt:

Post Postao/la Neandertalac » 04 mar 2017, 19:02

Kerla grozan! Ograiso. Kad se treba zagraditi ko da je Mma tu je beton, u skoku odličan. Igra u polju ko da mu je šest godina. Najgori danas za mene! Većinu nervoze je baš on unio, ispada iz linije, pokrivaju ga, nerezonski pasovi.

Blagojević na klupu koliko sutra. Ma zahebi buraz, ti jednu dobru pa tri loše. Odmori malo.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

LjoZee
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 04 mar 2017, 19:04

U Kupu ubaciti Ugljesu i Boccacinija.
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.