FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
braco
Postovi: 8716
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 23 mar 2017, 00:59

Neko moje viđenje igračkog kadra za narednu sezonu

Ako ode Veca na ljeto, možda prvi golman bude Bobić. Slavko je isticao u par navrata koliko ga cijeni, a po meni je Boba dobro branio igrajući za Velež i Slobodu.

U odbrani će trebati baš rekonstrukcija. Više puta sam isticao da Siniši treba produžit ugovor, ne vjerujem da će tražiti neku abnormalnu platu. Problem će biti ko će biti backup Siniši ako ostane jer Musa je kod nas do ljeta, Stani je upitno hoćel produžit ugovor. Možda Slavko priključi Harisa Kurtovića iz omladinskog pogona da bude taj backup na desnom beku.

Na štoperskoj poziciji je isto yebeno jer se izgleda još nisu dogovorili sa Boccom oko ostanka, a i čini se da ga Slavko ne miriše. Bogi je pred kraj karijere, a Osmankoviću će ovo biti ključna sezona za njegovu budućnost u Želji jer ko što reče @nea momku je 20 godina već, a nema nikako seniorskog iskustva. Njemu je podhitno potrebna minutaža ako hoćemo da nešto bude od njega, da li to znači da će mu biti povećana minutaža naredne sezone ili će negdje na posudbu (što je po meni realnije) to nam ostaje da vidimo. Kerla je koliko toliko siguran za narednu sezonu.

Lijevi bek je isto upitan jer je vjerovatno Stoja doveden kao privremeno riješenje do ljeta. Bešireviću je tek 17 godina i kod njega situacija nije toliko alarmantna kao kod Keme, ali očekujem koliko toliko veću minutažu za njega naredne sezone. Neka moja želja za novu akviziciju na lijevom beku je Bojan Letić kojem ističe ugovor na ljeto, a izgleda da u Žilini ne računaju na njega. Nije mi jasno kako je tako izgubio mjesto u Žilini, igrao je redovno čak je i bio na pragu transfera u PAOK. Sjećam se da je i u Veležu razvaljivao. Menadžer mu je Edo Kurtagić.

Biće zanimljivo šta i kako sa veznim redom. Recimo dio Blagojević, Marković, Uglješa i Dino je ok pokriven. Baš me zanima hoće li Slavko tražiti tu nekog kvalitetnijeg igrača jer nikad ne znaš sa Jovanom i Uglješom kako su raspoloženi za utakmicu. Nekako mi se čini da nekad nisu dobri u vugla nikako. :mrgreen: Kad im se igra onda to fakat dobro izgleda, ali kad ih prevrne u glavi onda isto ko da imaš igrača manje na terenu. Marković je korektan igrač po meni. Dobro obavlja svoj posao, a i često nas je znao isčupat svojim golovima. Zna nekada i dobro proigrat saigrača tako da nije baš na "vi" sa loptom. Po meni od Dine nikada neće biti neki predobar igrač, ali je dobar kao backup opcija i kad treba u zadnjih 20-30 minuta da se pojača taj defanzivni blok kad čuvamo rezultat. I naravno kad treba nekom noge polomit. :mrgreen:
Recimo i Dado bi mogao uletit na to mjesto centralnog veznog ( a i ofanzivnog veznog,zavisi gdje ga Slavko vidi). Nema sumnje da momak zna lopte, a mišljenja sam da će Slavko itekako znati iskoristiti njegov potencijal.

Na lijevom krilu imamo kvalitetnog igrača kao što je Zakarić. Konačno smo doveli pravo lijevo krilo, a ne da kao do sad moramo igrače na silu gurat da igraju tu poziciju. Ja vjerujem u Zakarića i njegove igračke sposobnosti, uvijek je imao potencijal za nešto više jer da nije ne bi džaba dobio poziv u repku. A i sjetimo se kako je vrhunski igrao u Širokom i Zrinjskom. Imao je malo slabiji start za nas, ali evo već u ovoj utakmici protiv Radnika je pokazao da zna. Odvratno mi je bilo čitati komentare poslije njegovih prvih utakmica za Želju. Kritika OK, ali pisale su se svakakve uvrede što na forumima što na facebooku. Naravno bilo je i onih "trenerskih magova" koji su ga već prekrižili bili poslije 3 utakmice.
Uz njega na lijevom krilu imamo Crnova koji može biti ogromno pojačanje ako to bude onaj Crnov iz Zrinjskog. Tako da lijevo krilo po meni za narednu sezonu ne treba tražiti.

Što se tiče desnog krila, nažalost na kraju sezone nas napušta jedan veliki igrač kao što je Miro. Ne moram ništa pisati za njega, svi ćemo se dugo sjećati njegovih partija. Igrač za kojeg apsolutno ne možemo naći zamjenu u našoj ligi, niko mu nije ni do koljena. Igrač koji ga nasljedi na njegovoj poziciji će imati jedan veliki teret da pruži bar približno dostojne utakmice koje Miro trenutno pruža. Stvarno ne znam koga bi mogli dovesti na njegovu poziciju, jedini igrač koji se sad za sad spominje je Đelmić koji nam se nabacuje preko medija. A i pitanje je ko će tom novom igraču biti backup na desnom krilu, jedino Crnov koji može pokriti obje krilne pozicije ako se ne varam. Ili možda čak neko iz omladinskog pogona.

Ofanzivni vezni: Zeba, Žera, Bekrić i Dado. Ne treba ovdje dovoditi novog igrača, samo je pitanje ko će igrati prvu postavu od ove četvorice. Zeba je ove sezone prvi izbor, ali ja bih naredne sezone pružio šansu Žeriću na ovoj poziciji ili ako ništa imao bi puno veću minutažu. Ako se budemo vodili onom "neka još je mlad, tek mu je 19 godina" , onda ništa od njega. Normalno je u fudbalu da momci u njegovim godinama igraju u prvim postavama svojih ekipa, samo što eto kod nas u BiH je momak od 20 i kusur godina još talenat. Ja razumijem da smo se ove sezone u yebenu situaciju da sad jednostavno nema prostora za eksperimente sa našim mladim igračima, ali od sljedeće sezone očekujem da dobije dosta ozbiljniju ulogu u ekipi.
Za Bekrića ni sam ne znam šta bih rekao, ne vidim ga u nešto ozbiljnijim kombinacijama naredne sezone (ako uopšte ostane). Jako mi je drag ali očigledno je da nije to to, i ako nas bude napustio na kraju sezone volio bih da se rastane sa klubom na jedan korektan način koji on zaslužuje jer je pravi sportista i željovac od glave do pete.

I na kraju ta pozicija napadača. Napušta nas najbolji napadač ove lige, što je samo po sebi veliki belaj na ljeto za nas. Kao i za Miru, zamjenu za njega u ovoj ligi isto ne vidim osim MOŽDA Obradovića,ali za njega će Krstajić tražiti dobru lovu tako da su po meni šanse minimalne da ga dovedemo. Iz naše lige za pola godine ističe ugovor Mešanoviću ali on je Husarićev igrač što vjerovatno znači da od njega nema ništa, a i ako ćemo iskreno nikad nisam nešto Mešanovića posebno cijenio tako da ga ne bih volio vidjeti u našem dresu. Od zvučnijih napadača na ljeto će bez kluba ostati Ermin Zec (koji igra i krilnog napadača), Anton Maglica i Ognjen Ožegović. Pitanje je koliko ih je realno dovesti, pogotovo sa finansijskog aspekta.
Mujagić nas napušta na kraju sezone tako o njemu nema potrebe bilo šta govoriti. Što se tiče Steve ako će pristati da ima ulogu rezerve kao i ove sezone, ja bih ga zadržao i naredne. Potreban nam je takav iskusan napadač koji će ući sa klupe i pokušati riješiti utakmicu kao što je riješio u Bijeljini. Vraća nam se i Dženis sa posudbe, on mi je isto upitan. Valjalo bi ga zadržat jer bi uz njega, te novog napadača i Stevu imali 3 napadača što bi bilo puno bolje u slučaju povreda, suspenzija i rotacija nego trenutno na samo 2 napadača.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 23 mar 2017, 07:45

Biće mnogo zeznuto naći napadača na ljeto kad ode Lendrić. Ima nekoliko zanimljivih kojima ističu ugovori na ljeto, prije svih Ožegović, u Hrvatskoj su na ljeto slobodni Soudani, Futacs i Said, ali sve bi to bili krupni zalogaji za nas. Onaj mali Rušević iz Pazara kojeg smo spominjali ljetos je završio u BATE Borisovu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
amazon
Postovi: 4262
Pridružen/a: 08 jan 2016, 14:48
Lokacija: Gornja Maoča,u planini Majevici
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la amazon » 23 mar 2017, 08:10

braco je napisao/la:Neko moje viđenje igračkog kadra za narednu sezonu

Ako ode Veca na ljeto, možda prvi golman bude Bobić. Slavko je isticao u par navrata koliko ga cijeni, a po meni je Boba dobro branio igrajući za Velež i Slobodu.

U odbrani će trebati baš rekonstrukcija. Više puta sam isticao da Siniši treba produžit ugovor, ne vjerujem da će tražiti neku abnormalnu platu. Problem će biti ko će biti backup Siniši ako ostane jer Musa je kod nas do ljeta, Stani je upitno hoćel produžit ugovor. Možda Slavko priključi Harisa Kurtovića iz omladinskog pogona da bude taj backup na desnom beku.

Na štoperskoj poziciji je isto yebeno jer se izgleda još nisu dogovorili sa Boccom oko ostanka, a i čini se da ga Slavko ne miriše. Bogi je pred kraj karijere, a Osmankoviću će ovo biti ključna sezona za njegovu budućnost u Želji jer ko što reče @nea momku je 20 godina već, a nema nikako seniorskog iskustva. Njemu je podhitno potrebna minutaža ako hoćemo da nešto bude od njega, da li to znači da će mu biti povećana minutaža naredne sezone ili će negdje na posudbu (što je po meni realnije) to nam ostaje da vidimo. Kerla je koliko toliko siguran za narednu sezonu.

Lijevi bek je isto upitan jer je vjerovatno Stoja doveden kao privremeno riješenje do ljeta. Bešireviću je tek 17 godina i kod njega situacija nije toliko alarmantna kao kod Keme, ali očekujem koliko toliko veću minutažu za njega naredne sezone. Neka moja želja za novu akviziciju na lijevom beku je Bojan Letić kojem ističe ugovor na ljeto, a izgleda da u Žilini ne računaju na njega. Nije mi jasno kako je tako izgubio mjesto u Žilini, igrao je redovno čak je i bio na pragu transfera u PAOK. Sjećam se da je i u Veležu razvaljivao. Menadžer mu je Edo Kurtagić.

Biće zanimljivo šta i kako sa veznim redom. Recimo dio Blagojević, Marković, Uglješa i Dino je ok pokriven. Baš me zanima hoće li Slavko tražiti tu nekog kvalitetnijeg igrača jer nikad ne znaš sa Jovanom i Uglješom kako su raspoloženi za utakmicu. Nekako mi se čini da nekad nisu dobri u vugla nikako. :mrgreen: Kad im se igra onda to fakat dobro izgleda, ali kad ih prevrne u glavi onda isto ko da imaš igrača manje na terenu. Marković je korektan igrač po meni. Dobro obavlja svoj posao, a i često nas je znao isčupat svojim golovima. Zna nekada i dobro proigrat saigrača tako da nije baš na "vi" sa loptom. Po meni od Dine nikada neće biti neki predobar igrač, ali je dobar kao backup opcija i kad treba u zadnjih 20-30 minuta da se pojača taj defanzivni blok kad čuvamo rezultat. I naravno kad treba nekom noge polomit. :mrgreen:
Recimo i Dado bi mogao uletit na to mjesto centralnog veznog ( a i ofanzivnog veznog,zavisi gdje ga Slavko vidi). Nema sumnje da momak zna lopte, a mišljenja sam da će Slavko itekako znati iskoristiti njegov potencijal.

Na lijevom krilu imamo kvalitetnog igrača kao što je Zakarić. Konačno smo doveli pravo lijevo krilo, a ne da kao do sad moramo igrače na silu gurat da igraju tu poziciju. Ja vjerujem u Zakarića i njegove igračke sposobnosti, uvijek je imao potencijal za nešto više jer da nije ne bi džaba dobio poziv u repku. A i sjetimo se kako je vrhunski igrao u Širokom i Zrinjskom. Imao je malo slabiji start za nas, ali evo već u ovoj utakmici protiv Radnika je pokazao da zna. Odvratno mi je bilo čitati komentare poslije njegovih prvih utakmica za Želju. Kritika OK, ali pisale su se svakakve uvrede što na forumima što na facebooku. Naravno bilo je i onih "trenerskih magova" koji su ga već prekrižili bili poslije 3 utakmice.
Uz njega na lijevom krilu imamo Crnova koji može biti ogromno pojačanje ako to bude onaj Crnov iz Zrinjskog. Tako da lijevo krilo po meni za narednu sezonu ne treba tražiti.

Što se tiče desnog krila, nažalost na kraju sezone nas napušta jedan veliki igrač kao što je Miro. Ne moram ništa pisati za njega, svi ćemo se dugo sjećati njegovih partija. Igrač za kojeg apsolutno ne možemo naći zamjenu u našoj ligi, niko mu nije ni do koljena. Igrač koji ga nasljedi na njegovoj poziciji će imati jedan veliki teret da pruži bar približno dostojne utakmice koje Miro trenutno pruža. Stvarno ne znam koga bi mogli dovesti na njegovu poziciju, jedini igrač koji se sad za sad spominje je Đelmić koji nam se nabacuje preko medija. A i pitanje je ko će tom novom igraču biti backup na desnom krilu, jedino Crnov koji može pokriti obje krilne pozicije ako se ne varam. Ili možda čak neko iz omladinskog pogona.

Ofanzivni vezni: Zeba, Žera, Bekrić i Dado. Ne treba ovdje dovoditi novog igrača, samo je pitanje ko će igrati prvu postavu od ove četvorice. Zeba je ove sezone prvi izbor, ali ja bih naredne sezone pružio šansu Žeriću na ovoj poziciji ili ako ništa imao bi puno veću minutažu. Ako se budemo vodili onom "neka još je mlad, tek mu je 19 godina" , onda ništa od njega. Normalno je u fudbalu da momci u njegovim godinama igraju u prvim postavama svojih ekipa, samo što eto kod nas u BiH je momak od 20 i kusur godina još talenat. Ja razumijem da smo se ove sezone u yebenu situaciju da sad jednostavno nema prostora za eksperimente sa našim mladim igračima, ali od sljedeće sezone očekujem da dobije dosta ozbiljniju ulogu u ekipi.
Za Bekrića ni sam ne znam šta bih rekao, ne vidim ga u nešto ozbiljnijim kombinacijama naredne sezone (ako uopšte ostane). Jako mi je drag ali očigledno je da nije to to, i ako nas bude napustio na kraju sezone volio bih da se rastane sa klubom na jedan korektan način koji on zaslužuje jer je pravi sportista i željovac od glave do pete.

I na kraju ta pozicija napadača. Napušta nas najbolji napadač ove lige, što je samo po sebi veliki belaj na ljeto za nas. Kao i za Miru, zamjenu za njega u ovoj ligi isto ne vidim osim MOŽDA Obradovića,ali za njega će Krstajić tražiti dobru lovu tako da su po meni šanse minimalne da ga dovedemo. Iz naše lige za pola godine ističe ugovor Mešanoviću ali on je Husarićev igrač što vjerovatno znači da od njega nema ništa, a i ako ćemo iskreno nikad nisam nešto Mešanovića posebno cijenio tako da ga ne bih volio vidjeti u našem dresu. Od zvučnijih napadača na ljeto će bez kluba ostati Ermin Zec (koji igra i krilnog napadača), Anton Maglica i Ognjen Ožegović. Pitanje je koliko ih je realno dovesti, pogotovo sa finansijskog aspekta.
Mujagić nas napušta na kraju sezone tako o njemu nema potrebe bilo šta govoriti. Što se tiče Steve ako će pristati da ima ulogu rezerve kao i ove sezone, ja bih ga zadržao i naredne. Potreban nam je takav iskusan napadač koji će ući sa klupe i pokušati riješiti utakmicu kao što je riješio u Bijeljini. Vraća nam se i Dženis sa posudbe, on mi je isto upitan. Valjalo bi ga zadržat jer bi uz njega, te novog napadača i Stevu imali 3 napadača što bi bilo puno bolje u slučaju povreda, suspenzija i rotacija nego trenutno na samo 2 napadača.
Sad kad neko procita tvoj post moze vidjet da mi nikakvog sistema nemamo. Desilo se ranije sta se desilo a nista se nije promjenilo da su nesto naucili.
Vrtis se u krug gdje ti dolaze igraci s posudbe koji da su ti valjali ne bi ih slao na posudbu. Od Dade nema nista ne zeli da se vraca to je jedina istina.
Zeba, Bekric, Zeric bez ozbiljnih minuta do sad nema sta da trazi kao prvi izbor.
I nije bas to kako si ti napisao. Mi vezni red za iducu sezonu nemamo ako se gleda realno. Imamo da igramo s Bosnom Visoki, Metalege, ali ako gledamo na neki iskorak nista od toga nema.
Sve u svemu u evropu idemo jako neozbiljno.

Kad se sjetim kakav je Amar tim napravio i sta se desilo u evropi s Zebom 7 godina mladjim, Bekricem 7 mladjim ili vec koliko je proslo.
Kazu dajte bice tribina,ko da je gotovo sve.Pa nece pobjedjivati sve ako napravimo tribinu,kamo srece da smo to znali ranije,vjerovatno bi ljudi do sad napravili.

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 23 mar 2017, 08:15

A šta ti predlažeš, koje bi korake ti povukao?
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

dimitrije21
Postovi: 75
Pridružen/a: 06 dec 2016, 12:03
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la dimitrije21 » 23 mar 2017, 08:21

amazon je napisao/la:
braco je napisao/la:Neko moje viđenje igračkog kadra za narednu sezonu

Ako ode Veca na ljeto, možda prvi golman bude Bobić. Slavko je isticao u par navrata koliko ga cijeni, a po meni je Boba dobro branio igrajući za Velež i Slobodu.

U odbrani će trebati baš rekonstrukcija. Više puta sam isticao da Siniši treba produžit ugovor, ne vjerujem da će tražiti neku abnormalnu platu. Problem će biti ko će biti backup Siniši ako ostane jer Musa je kod nas do ljeta, Stani je upitno hoćel produžit ugovor. Možda Slavko priključi Harisa Kurtovića iz omladinskog pogona da bude taj backup na desnom beku.

Na štoperskoj poziciji je isto yebeno jer se izgleda još nisu dogovorili sa Boccom oko ostanka, a i čini se da ga Slavko ne miriše. Bogi je pred kraj karijere, a Osmankoviću će ovo biti ključna sezona za njegovu budućnost u Želji jer ko što reče @nea momku je 20 godina već, a nema nikako seniorskog iskustva. Njemu je podhitno potrebna minutaža ako hoćemo da nešto bude od njega, da li to znači da će mu biti povećana minutaža naredne sezone ili će negdje na posudbu (što je po meni realnije) to nam ostaje da vidimo. Kerla je koliko toliko siguran za narednu sezonu.

Lijevi bek je isto upitan jer je vjerovatno Stoja doveden kao privremeno riješenje do ljeta. Bešireviću je tek 17 godina i kod njega situacija nije toliko alarmantna kao kod Keme, ali očekujem koliko toliko veću minutažu za njega naredne sezone. Neka moja želja za novu akviziciju na lijevom beku je Bojan Letić kojem ističe ugovor na ljeto, a izgleda da u Žilini ne računaju na njega. Nije mi jasno kako je tako izgubio mjesto u Žilini, igrao je redovno čak je i bio na pragu transfera u PAOK. Sjećam se da je i u Veležu razvaljivao. Menadžer mu je Edo Kurtagić.

Biće zanimljivo šta i kako sa veznim redom. Recimo dio Blagojević, Marković, Uglješa i Dino je ok pokriven. Baš me zanima hoće li Slavko tražiti tu nekog kvalitetnijeg igrača jer nikad ne znaš sa Jovanom i Uglješom kako su raspoloženi za utakmicu. Nekako mi se čini da nekad nisu dobri u vugla nikako. :mrgreen: Kad im se igra onda to fakat dobro izgleda, ali kad ih prevrne u glavi onda isto ko da imaš igrača manje na terenu. Marković je korektan igrač po meni. Dobro obavlja svoj posao, a i često nas je znao isčupat svojim golovima. Zna nekada i dobro proigrat saigrača tako da nije baš na "vi" sa loptom. Po meni od Dine nikada neće biti neki predobar igrač, ali je dobar kao backup opcija i kad treba u zadnjih 20-30 minuta da se pojača taj defanzivni blok kad čuvamo rezultat. I naravno kad treba nekom noge polomit. :mrgreen:
Recimo i Dado bi mogao uletit na to mjesto centralnog veznog ( a i ofanzivnog veznog,zavisi gdje ga Slavko vidi). Nema sumnje da momak zna lopte, a mišljenja sam da će Slavko itekako znati iskoristiti njegov potencijal.

Na lijevom krilu imamo kvalitetnog igrača kao što je Zakarić. Konačno smo doveli pravo lijevo krilo, a ne da kao do sad moramo igrače na silu gurat da igraju tu poziciju. Ja vjerujem u Zakarića i njegove igračke sposobnosti, uvijek je imao potencijal za nešto više jer da nije ne bi džaba dobio poziv u repku. A i sjetimo se kako je vrhunski igrao u Širokom i Zrinjskom. Imao je malo slabiji start za nas, ali evo već u ovoj utakmici protiv Radnika je pokazao da zna. Odvratno mi je bilo čitati komentare poslije njegovih prvih utakmica za Želju. Kritika OK, ali pisale su se svakakve uvrede što na forumima što na facebooku. Naravno bilo je i onih "trenerskih magova" koji su ga već prekrižili bili poslije 3 utakmice.
Uz njega na lijevom krilu imamo Crnova koji može biti ogromno pojačanje ako to bude onaj Crnov iz Zrinjskog. Tako da lijevo krilo po meni za narednu sezonu ne treba tražiti.

Što se tiče desnog krila, nažalost na kraju sezone nas napušta jedan veliki igrač kao što je Miro. Ne moram ništa pisati za njega, svi ćemo se dugo sjećati njegovih partija. Igrač za kojeg apsolutno ne možemo naći zamjenu u našoj ligi, niko mu nije ni do koljena. Igrač koji ga nasljedi na njegovoj poziciji će imati jedan veliki teret da pruži bar približno dostojne utakmice koje Miro trenutno pruža. Stvarno ne znam koga bi mogli dovesti na njegovu poziciju, jedini igrač koji se sad za sad spominje je Đelmić koji nam se nabacuje preko medija. A i pitanje je ko će tom novom igraču biti backup na desnom krilu, jedino Crnov koji može pokriti obje krilne pozicije ako se ne varam. Ili možda čak neko iz omladinskog pogona.

Ofanzivni vezni: Zeba, Žera, Bekrić i Dado. Ne treba ovdje dovoditi novog igrača, samo je pitanje ko će igrati prvu postavu od ove četvorice. Zeba je ove sezone prvi izbor, ali ja bih naredne sezone pružio šansu Žeriću na ovoj poziciji ili ako ništa imao bi puno veću minutažu. Ako se budemo vodili onom "neka još je mlad, tek mu je 19 godina" , onda ništa od njega. Normalno je u fudbalu da momci u njegovim godinama igraju u prvim postavama svojih ekipa, samo što eto kod nas u BiH je momak od 20 i kusur godina još talenat. Ja razumijem da smo se ove sezone u yebenu situaciju da sad jednostavno nema prostora za eksperimente sa našim mladim igračima, ali od sljedeće sezone očekujem da dobije dosta ozbiljniju ulogu u ekipi.
Za Bekrića ni sam ne znam šta bih rekao, ne vidim ga u nešto ozbiljnijim kombinacijama naredne sezone (ako uopšte ostane). Jako mi je drag ali očigledno je da nije to to, i ako nas bude napustio na kraju sezone volio bih da se rastane sa klubom na jedan korektan način koji on zaslužuje jer je pravi sportista i željovac od glave do pete.

I na kraju ta pozicija napadača. Napušta nas najbolji napadač ove lige, što je samo po sebi veliki belaj na ljeto za nas. Kao i za Miru, zamjenu za njega u ovoj ligi isto ne vidim osim MOŽDA Obradovića,ali za njega će Krstajić tražiti dobru lovu tako da su po meni šanse minimalne da ga dovedemo. Iz naše lige za pola godine ističe ugovor Mešanoviću ali on je Husarićev igrač što vjerovatno znači da od njega nema ništa, a i ako ćemo iskreno nikad nisam nešto Mešanovića posebno cijenio tako da ga ne bih volio vidjeti u našem dresu. Od zvučnijih napadača na ljeto će bez kluba ostati Ermin Zec (koji igra i krilnog napadača), Anton Maglica i Ognjen Ožegović. Pitanje je koliko ih je realno dovesti, pogotovo sa finansijskog aspekta.
Mujagić nas napušta na kraju sezone tako o njemu nema potrebe bilo šta govoriti. Što se tiče Steve ako će pristati da ima ulogu rezerve kao i ove sezone, ja bih ga zadržao i naredne. Potreban nam je takav iskusan napadač koji će ući sa klupe i pokušati riješiti utakmicu kao što je riješio u Bijeljini. Vraća nam se i Dženis sa posudbe, on mi je isto upitan. Valjalo bi ga zadržat jer bi uz njega, te novog napadača i Stevu imali 3 napadača što bi bilo puno bolje u slučaju povreda, suspenzija i rotacija nego trenutno na samo 2 napadača.
Sad kad neko procita tvoj post moze vidjet da mi nikakvog sistema nemamo. Desilo se ranije sta se desilo a nista se nije promjenilo da su nesto naucili.
Vrtis se u krug gdje ti dolaze igraci s posudbe koji da su ti valjali ne bi ih slao na posudbu. Od Dade nema nista ne zeli da se vraca to je jedina istina.
Zeba, Bekric, Zeric bez ozbiljnih minuta do sad nema sta da trazi kao prvi izbor.
I nije bas to kako si ti napisao. Mi vezni red za iducu sezonu nemamo ako se gleda realno. Imamo da igramo s Bosnom Visoki, Metalege, ali ako gledamo na neki iskorak nista od toga nema.
Sve u svemu u evropu idemo jako neozbiljno.

Kad se sjetim kakav je Amar tim napravio i sta se desilo u evropi s Zebom 7 godina mladjim, Bekricem 7 mladjim ili vec koliko je proslo.
Bježi seronja jedan i smećaru više od kluba i Želje smeće jedno nevaspitano ovi su ljudi napravili šta niko nije u 20 godina ni cigle ugradio u stadion nit je htio nit je bio u mogućnosti lako je trpat sve pare u igrače a srušen i oronuo stadion sad je sve na jednom ozbiljnom nivou i sve se zna gdje pare idu ne ko prije tolike pare ništa se nije vidjelo i taj evropksi blic ništa ne znači treba sistemski raditi na ovakav način, a ti se ne brini za igrače.

Avatar
amazon
Postovi: 4262
Pridružen/a: 08 jan 2016, 14:48
Lokacija: Gornja Maoča,u planini Majevici
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la amazon » 23 mar 2017, 08:27

Koraci su se davno trebali napraviti vec ove sezone. Dado je trebao igrati ozbiljnu ulogu, on bi s Jovanom bio odlican. Zerica ubacivati da vec iduce sezone bude u prvom sastavu. Zadnja linija je trebala biti pokrivena s nekim stoperom a imali smo ih samo su otjerani. Uz Crnova, Zakarica to bi bio solidan sastav. Ja sad tu palamudim u prazno, al' samo kazem.
Moras imati viziju, trenera koji ce to sve dozirati. A ne da se supljira, da trener gleda svoju guzu a boli ga sta ce biti u buducnosti.
Ovo se ne tice mene, ovo treba za klub, Zelju.
Mi svakako ovdje prodajemo praznu slamu pored ovih sto po direktivi pisu sta treba.
Kazu dajte bice tribina,ko da je gotovo sve.Pa nece pobjedjivati sve ako napravimo tribinu,kamo srece da smo to znali ranije,vjerovatno bi ljudi do sad napravili.

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 23 mar 2017, 08:38

Pošto je šuplja priča a svi to ovde znamo, šta misliš da to malo ostavimo po strani a fokus usmjerimo na titulu, animiranje ljudi, podršku. Ljepša priča, bolja po Želju trenutno. Pa kada dođe vakat onda pričati o sistemu a kao što Virtualni reče, sigurno je da i u klubu razmišljaju o tome, više nego mi.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
amazon
Postovi: 4262
Pridružen/a: 08 jan 2016, 14:48
Lokacija: Gornja Maoča,u planini Majevici
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la amazon » 23 mar 2017, 08:41

Oni da razmisljaju o tome za tri godine mi bi sad pisali kolilo cemo razlike razvalit Metalege na Grbavici, dok mi pisemo kako su nezgodan protivnik.
Ja cu pisati o tome, a vi pisite o tribini ja vama ne smetam. Kome se ne svidja preskoci i mirna Bosna.
Kazu dajte bice tribina,ko da je gotovo sve.Pa nece pobjedjivati sve ako napravimo tribinu,kamo srece da smo to znali ranije,vjerovatno bi ljudi do sad napravili.

Avatar
plavousrcu
Postovi: 3602
Pridružen/a: 12 feb 2016, 20:49
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavousrcu » 23 mar 2017, 08:50

Ne znam samo zbog cega se lozite na Amazonovo pisanje. Ne izmislja nista i u pravu je za dosta stvari. Problem meni licno je je sto stalno potencira negativnosti. Svjesni smo svi ovog sto pises i nema potrebe da svaki post ponavljas se. Nama je sad najvaznije vratiti titulu na Grbavicu. Protivnici su nam na konopcima i trebamo im samo zadati zavrsni udarac. Na Amazonovu kritiku nadovezu se intelektualci poput Dimitrija i neofirno sa namjerom krenu umanjivati znacaj osvojenih trofeja u proslosti. Ne treba nam ni jedno ni drugo. Za deset dana je svecanost na nasoj Grbavici, u goste nam dolazi Sloboda koja nam je znala zagorcati zivot. Moramo biti pametni jer nas jedan los rezultat mize udaljiti od titule. Jesu li nasi negdje na pripremama?

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 23 mar 2017, 08:55

amazon je napisao/la:Oni da razmisljaju o tome za tri godine mi bi sad pisali kolilo cemo razlike razvalit Metalege na Grbavici, dok mi pisemo kako su nezgodan protivnik.
Ja cu pisati o tome, a vi pisite o tribini ja vama ne smetam. Kome se ne svidja preskoci i mirna Bosna.
Nije istina da je tri godine, kao što nije istina da pišemo o Metalegeu kao nezgodnom kući jer smo igrali u gostima. Ti ne smetaš već smaraš. Ubi nogama koliko si dosadan, stalno ista priča, samo kmečiš i ponavljaš tristo puta ispričane stvari. Kvariš temu profesionalno, trol ko džamija, ubačeni element a ko zna čiji.
Popusti malo, idi prošetaj do stadiona, baci pogled na tabelu, učlani se u klub, malo slikaj neka imaš uspomenu na vrijeme kada se stadion počeo renovirati i kada se digao istok. Kada nađeš vremena pogledaj i druge klubove, njihove probleme pa će ti i to provedriti um kada skontaš, koliko god smo imali grešaka i kakav je vakat mi na najboljem konju jašemo.
Ubit će te depresija i zloba. Zavist će te pojesti a ljubomora dokrajčiti. Nemoj to sebi dozvoliti :thumbup:
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
grbavicka1921
Postovi: 1328
Pridružen/a: 10 feb 2017, 12:47
Lokacija: Sindikat profi fudbalera BiH
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la grbavicka1921 » 23 mar 2017, 09:10

Meni je besmisleno da ako već si potpisao profi ugovor s juniorom, bacaj ga u vatru, kali ga, i profesionalno ali i srcem će se boriti za sveti dres (sjetim se sa sjetom Odinih dječaka). 20 godina je već period gdje je već treba finih tekmi da ima u nogama, i to ozbiljnih. Beganović mi je enigma. Pa šta se desi s takvim robusnim momkom i ne samo sa njim? Ne znam šta je u pitanju? Ne sportski život? Previše karanja? Premalo karanja? Šta već? Žao mi, a remont već kuca na vrata, i to obiman.

Jedva čekam na istok protiv Slobode ako Bog da :)
Dobro jutro!
*"Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata, al' ja sam prvo rek'o ŽELJO pa sam poslije rek'o tata."

Avatar
plavousrcu
Postovi: 3602
Pridružen/a: 12 feb 2016, 20:49
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavousrcu » 23 mar 2017, 09:11

Virtu4l je napisao/la:
Neandertalac je napisao/la:Klimavo ok. Međutim, ima prijatnijih i važnijih stvari trenutno za razgovor.
Gledam danas Šerbečića protiv Francuske, paklen igrač, kako se samo borio sa onim crncima... ugovor sa Radnikom mu ističe u julu, ali vjerujem da Krstajić ima planove za njega.
Klubovi su sad pametniji nego prije pet godina. Igrace na koje racunaju vezu ugovorima i tesko je bez obestecenja bilo koga dovesti. I u januaru smo iz nase lige doveli samo one koje su bivsi klubovi otjerali. Imamo li se iz juniora cemu konkretno nadati?

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 23 mar 2017, 10:22

Što se tiče klupskog angažmana, Žerić je dijete Željezničara. Čak jedan od najvećih talenata svoje generacije kojem mnogi predviđaju skori ulazak u prvi tim.

„Moje je da radim, treniram, a na struci da kaže kada je pravi trenutak za napredak u timskoj hijerahiji. Naravno da želim to, ambiciozan sam i željan dokazivanja, to me pokreće i stoga sam siguran da će moje vrijeme uskoro doći“, zaključuje mladi fudbaler.
Hajmo struka :ljepota:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 23 mar 2017, 10:46

Povući ćemo jednu paralelu koja može biti zanimljiva. Uzeću za primjer akademiju Chelsea koju poprilično pratim. Ta akademija je u posljednje 3-4 godine osvojila apsolutno sve, dvije posljednje godine su prvaci Evrope, domaće prvenstvo su osvojili tri puta zaredom, kao i kup, što su realno fascinantni rezultati. Apsolutni su vladari juniorskog fudbala u Evropi.

Problem je u tome što još uvijek nisu napravili igrača za prvi tim, bude tu par imena koji se s vremena na vrijeme pojave, budu na klupi, odigraju par utakmica, ali nema kapitalca. Jučer su imali četiri igrača u prvoj postavi Engleske U19 reprezentacije.

Ulaganja u akademiju su im ogromna, ali kome ulažu? Dominic Solanke je imao 9,000 eura sedmičnu platu kao junior.

Poenta priče je da svaki klub ima iste probleme, i ovi na vrhu i mi malo manji, kako stvarati igrače a da rezultat ne trpi!?
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 23 mar 2017, 11:00

Porediš neuporedivo. Dođe lik i uvali sto miliona u prvi tim a ne počeše se.
Na tvoju teoriju dolazi desetak klubova koji su nama bliži po svemu a koji imaju Op zaštićen tako što mladi igraju prije igrača sa strane. Više puta sam davao primjer Dinama i njihovog rada.
Ubace par mladih da treniraju sa prvim timom i daju im šansu u prvih jedanaest. U zavisnosti od adaptacije i vremena prilagodbe dozira se minutaža a kada mladi igrač pokaže dovoljno znanja njegovo mjesto je zacementirao. Imaš deset takvih primjera u zadnjih pet godina. Sigurno je da Dinamo ima para dovesti npr stopera iz Španske lige ali oni se odlučuju za svoj produkt koji sada vrijedi 10_ak mill. Eura. U isto vrijeme šprdaju se sa ligom.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 23 mar 2017, 11:06

Takođe, kontra tvog primjera dolazi Barca sa najjačim trojcem u istoriji fudbala, Čavi, Messi, Iniesta, Njemačka sa svjetskim prvacima i Bajern, Holandija sa svojom školom, Belgija itd.

Ali treba smisliti projekat i vjerovati u mlade. Ako pogledaš u Naš Op itekako imamo mjesta takvom sistemu i kroz godine iza nas imamo dosta uspjeha na tom polju.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 23 mar 2017, 11:14

Nije baš da poredim, vidim da si se uhvatio toga kao pijan plota, jer naravno da je neuporedivo i svi mi znamo kako Dinamo funkcioniše.

Dinamo od prvog dana ima monopol na Hrvatsko tržište, koji mi još zadugo ne možemo imati jer imamo toliko ulaganja u druge segmente. I pored svega toga, naš OP je donio mnogo para i donijeće još mnogo u budućnosti.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 23 mar 2017, 11:33

Virtu4l je napisao/la:Nije baš da poredim, vidim da si se uhvatio toga kao pijan plota, jer naravno da je neuporedivo i svi mi znamo kako Dinamo funkcioniše.

Dinamo od prvog dana ima monopol na Hrvatsko tržište, koji mi još zadugo ne možemo imati jer imamo toliko ulaganja u druge segmente. I pored svega toga, naš OP je donio mnogo para i donijeće još mnogo u budućnosti.
To mi je slaba tačka a u razgovoru sa ljudima koji puno više znaju od nas oba zajedno, izvlačim ovaj zaključak. Sada vraćamo nekih 3% u Op od ostvarenih transfera što je mizerno i zbog toga smo povećali članarine. Bez obzira kakva naša ulaganja mimo Op bila on ne smije biti zapostavljen a produkti škole trebaju biti jako bitan faktor u seniorskom timu. Iz tri jednostavna razloga.

1. Novac koji mi imamo na raspolaganju za transfere nije velik i samim tim kvaliteta tih igrača nije na nekom zavidnom nivou.

2. Upravo zbog prve konstatacije smatram da igrači iz Op itekako imaju kvalitetu da se nose sa konkurencijom i izazovima naše lige.

3. Finansije. Benefiti u ovom dijelu su ogromni pa i neophodni. Više puta je istaknuto da na taj način ubiremo skoro pola godišnjeg budžeta. Znači, htjeli to ili ne, moramo.

Novac koji bi dali na godišnjem nivou za nekog prosječnog igrača x 3 što ugrubo iznosi nekih 100.000 km bez doprinosa i bonusa možemo usmjeriti na stvari koje mogu poboljšati tranziciju mladima, njihov razvoj, dodatne trenere, ishranu itd.
A znaš kakvi su igrači za tu platu? Muka živa i borba za europu, trofeje zaboravi. Ovo govorim iz razloga jer se često šansa mladima osporava rezultatima koji bi kao trpili zbog tog.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15109
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 23 mar 2017, 11:45

Veceras u 9 prijateljska izmedju Nigerije i Senegala, valjda i Musa dobije nekoliko minuta, zanimljivo igra se na stadionu Barneta u Londonu koji se takmici u 4. ligi, mali je stadion 5 hiljada gledaoca, medjutim do sada ni pola ulaznica nije prodato :mrgreen:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Idemoplavi
Postovi: 413
Pridružen/a: 06 jan 2016, 15:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Idemoplavi » 23 mar 2017, 11:54

Neandertalac je napisao/la:
amazon je napisao/la:Oni da razmisljaju o tome za tri godine mi bi sad pisali kolilo cemo razlike razvalit Metalege na Grbavici, dok mi pisemo kako su nezgodan protivnik.
Ja cu pisati o tome, a vi pisite o tribini ja vama ne smetam. Kome se ne svidja preskoci i mirna Bosna.
Nije istina da je tri godine, kao što nije istina da pišemo o Metalegeu kao nezgodnom kući jer smo igrali u gostima. Ti ne smetaš već smaraš. Ubi nogama koliko si dosadan, stalno ista priča, samo kmečiš i ponavljaš tristo puta ispričane stvari. Kvariš temu profesionalno, trol ko džamija, ubačeni element a ko zna čiji.
Popusti malo, idi prošetaj do stadiona, baci pogled na tabelu, učlani se u klub, malo slikaj neka imaš uspomenu na vrijeme kada se stadion počeo renovirati i kada se digao istok. Kada nađeš vremena pogledaj i druge klubove, njihove probleme pa će ti i to provedriti um kada skontaš, koliko god smo imali grešaka i kakav je vakat mi na najboljem konju jašemo.
Ubit će te depresija i zloba. Zavist će te pojesti a ljubomora dokrajčiti. Nemoj to sebi dozvoliti :thumbup:
@NEA potpis od a do ž, :tokralju: :tokralju: :tokralju:
1921

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.