FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

chamanga
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la chamanga » 21 apr 2017, 16:26

Konstatno kod vas svađje. Pišete protiv Amara jel vas stid više? Bekrić je za Markovića i Uglješu koji sad igraju velemastojor. Zato kad nam dođe malo jaća ekipa ne možemo se sastaviti s loptom.
Čemu spinovanje da postoji šansa da Miro potpiše, ložite raju da se gasi bura ako popušimo na oba fronta. Skontajte se više, dosta tih ubleha.

Idemoplavi
Kontakt:

Post Postao/la Idemoplavi » 21 apr 2017, 16:30

https://fkzeljeznicar.ba/informacija-o- ... uba/22150/

evo ovdje imaju svi moguci detalji i svima može biti sve jasno kad ovo procita. Drugi fakti nisu potrebni.
1921

Hrasno1921
Kontakt:

Post Postao/la Hrasno1921 » 21 apr 2017, 16:40

Neandertalac je napisao/la:
Idemoplavi je napisao/la:Upravu si počelo se vracati 2013. jer je porezna uprava svezala omču oko vrata, da oni to nisu uradili imali bi sad duga jedno 10 miliona i vjerovatno bi svi oni lesinari i dalje bili u klubu. U potpunosti se slažem... Kad se doslo do toga da se mora raditi transparentno i po zakonu jedan po jedan napustaju brod, zanimljivo...

Laž do laži!

Imaš ti lažove kakve argumente, nešto konkretno? :kafa:

Jeli i laz to da sjedite u drustvu Amara u Tuborgu i da ismijavate Slavku i njegove metode rada na treningu? jeli laz da on pri tome suti ko kakva p*** kada ti i drug ti pocnete potezati tu pricu?

Kakva je uloga Bekrica u svemu tome? jeli zato gurnut u stranu? jer njegova i Amarova "ljubav" je opste poznata ;)

Jeli laz da bi se Amar volio vratiti ali mu trenutni ljudi u klubu ne odg. jer nebi imao priliku da vodi ekipu, da dovodi igrace niti da ima pristup finansijama kao sto je prije imao?
1921'

U gradu Saraj'vu sve ima svoju pricu, i u Sara'jvu nista nije slucajno !

Quinlan
Kontakt:

Post Postao/la Quinlan » 21 apr 2017, 16:45

chamanga je napisao/la:Konstatno kod vas svađje. Pišete protiv Amara jel vas stid više? Bekrić je za Markovića i Uglješu koji sad igraju velemastojor. Zato kad nam dođe malo jaća ekipa ne možemo se sastaviti s loptom.
Čemu spinovanje da postoji šansa da Miro potpiše, ložite raju da se gasi bura ako popušimo na oba fronta. Skontajte se više, dosta tih ubleha.

Bekric nije ista pozicija kao Markovic i ugljesa ;)

Virtu4l
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 21 apr 2017, 16:47

Nije laž, istina je, kao i sve što si do sada pisao.
👏 A kako pravilnije oprati ruke nego uz dobru pjesmu?
🎶 Otpjevaj strofu i operi ruke
❗️ Za one pažljivije preporuka je da krenu od prve strofe naše himne.

Neandertalac
Kontakt:

Post Postao/la Neandertalac » 21 apr 2017, 16:48

Idemoplavi je napisao/la:https://fkzeljeznicar.ba/informacija-o-rezultatima-provedene-porezne-kontrole-i-rekapitulacija-poreznih-obaveza-kluba/22150/

evo ovdje imaju svi moguci detalji i svima može biti sve jasno kad ovo procita. Drugi fakti nisu potrebni.

Kako nije. Vidi dečko ovo boldirano. Nije malo para, zar ne, a većina dugova bila vraćena. Pošto poslujemo pozitivno kako su rekli na zadnjoj skupštini i jer smo u plusu sa transferima vjerujem da nam je kasa puna kao šipak jer nismo vratili te dugove, još uvijek su tu. Kaže sve tužbe izmirenje, sve obaveze prema dobavljačima sanirane. Pokrenuti procesi i završeni. Razlika između Gredićeve ostavke i Amarovog odlaska je pola sezone što znači da je Amar itekako bio involviranje u procese a vidi se ovde kako ga Gredić spominje kao još neke ljude.
Dalje taj dug koji spominješ i spočitava, uložena žalba i čeka se rješenje jer je reprogram potpisan a koji obuhvaća sve poreske obaveze.

Na Skupštini na kojoj sam imenovan za predsjednika kluba u januaru 2013. godine obećao sam sljedeće (postoje transkripti):

1. Finansijsku stabilizaciju i konsolidaciju kluba

2. Promovisanje igrača iz omladinskog pogona (za vrijeme mog mandata najmanje 5-6 igrača iz vlastitog pogona bi počinjalo utakmicu)

3. I nastupe u Europi (prve godine smo bili prvaci, a nakon toga se dva puta plasirali u Euro Ligu, iako smo obje sezone bili do samog kraja Prvenstva u utrci za prvo mjesto). U 2015. godini imali smo veoma zapažen nastup u Europi, došli do trećeg pretkola Eurolige, i kroz nastupe i prodajom igrača obezbijedili značajna finansijska sredstva.

U svemu tome smo uspjeli, a nakon nepune tri godine provedene na mjestu predsjednika kluba, odlučio sam se povući (to je posebna tema i zaslužuje detaljnu elaboraciju, i ne bih sada puno o tome).

Kada su u pitanju finansije, naveo sam šta sam zatekao, a sada ću navesti šta sam ostavio:

- Odblokirali smo sve račune u poslovnim bankama (bili su blokirani na milionske iznose)

- Na istim je nakon mog odlaska ostalo cca. 3 miliona KM (govorim o septembru 2015. god., do kraja godine očekivali smo još uplate za Bajića 500.000 KM., Džeku cca. 700.000 KM., Mersin cca 250.000 KM, mislim nešto sitno za Zukanovića, Gojaka. Nakon toga uslijedila je prodaja Amira za 1 milion KM). Možda sam nešto dodao ili ispustio, ali nenamjerno, obzirom da govorim po sjećanju, naravno postoji dokumantacija za sve ovo o čemu govorim.

- Sve obaveze po tužbama (39) izmirene, posljedne koje smo platili odnose se na Željezničko-štednu zadrugu i Bekrićevog menadžera (obaveze prema njemu za transfer iz seoje 2010/11)

- Dobavljači i uposlenici izmirene sve obaveze

- Potpisali reprogram sa Poreskom za plaćanje glavnice na 10 godina uz ratu od 10.000 KM, a oslobođeni smo kamata u iznosu cca 1,4 miliona KM

- Stavljen u funkciju žiro-račun omladinskog pogona

- Svi treneri i uposlenici omladinskog pogona dobili ugovore, počinju im se plaćati doprinosi, imaju zdravstveno osiguranje

- Igrači i stručni štab imaju profesionalne ugovore u skladu sa tadašnjim mogućnostima i budžetom (ugovore o radu)

- Potpisali smo ugovor sa Opštinom Novi Grad o korištenju sportskih terena (želja nam je da naši najbolji omladinci imaju najbolje uslove za rad)

- Uspostavili sistem članskih karata

- Uspostavili sistematizaciju i reorganizaciju radnih mjesta itd.

Imajući u vidu naprijed navedeno, lično sam zadovoljan urađenim. Veliku zahvalnost dugujem članovima UO, administraciji Kluba na čelu sa direktorom Šiljkom, predsjedniku Skupštine Dautbašiću, potpredjedniku Pešti i menadžeru kluba Amaru Osimu, jer bez njihovog zalaganja, truda, požrtvovanja ovo ništa ne bi bilo moguće, imao sam i podršku od strane prijatelja kluba (gospodina Kozarića, Pervana, Misimovića, Žuje, Terovića) i ovim putem im se želim zahvaliti jer nisam imao priliku na konstituirajućoj Skupštinu to reći, obzirom da nisam ni pozvan da prisustvujem istoj.

Obaveze koje su ostele odnose se na:

obaveze prema Poreskoj (10.000 mjesečno), i imali smo kontrolu Poreske uprave u februaru 2015. godine za period 2009-2014 gdje je konstatovano još cca 2 miliona KM duga (najveći dio duga cca 75% se odnosi na 2011/12), uložili smo žalbu, jer u potvrdi o reprogramu koji je potpisan od stane kluba i Poreske u 2014. godini stoji da su obuhvaćenje sve poreske obaveze do 2014. godine. Treba ovdje napomenuti i pozajmice Amara Osima kao obavezu kluba.

O svemu ovome sam govorio na sjednicama Skupštine kluba (2014., 2015., postoje i transkripti), kao i putem sredstava javnog informisanja, čak postoji i video zapis iz januara 2015. godine (na YouTube) kada sam odgovarao na pitanja članova kluba, jer sam želio ustaliti tu praksu, da svako ko posjeduje člansku kartu kluba može i treba postaviti pitanja koja ga interesuju i da treba dobiti odgovor, kako bi se pojačala sinergija na relaciji članstvo – upravljačke strukture kluba.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Zeljo92
Kontakt:

Post Postao/la Zeljo92 » 21 apr 2017, 17:19

Racunal Slavko na Dadu kad se vrati s posudbe? Jel spominjao ista oko Dade?
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

plavousrcu
Kontakt:

Post Postao/la plavousrcu » 21 apr 2017, 17:26

Zeljo92 je napisao/la:Racunal Slavko na Dadu kad se vrati s posudbe? Jel spominjao ista oko Dade?

Dado se mora pojaviti na prozivci. Ima ugovor. Dobro je sto igra standardno u Sloveniji i vjerujem da ce se izboriti za mjesto u timu.

braco
Kontakt:

Post Postao/la braco » 21 apr 2017, 17:30

Zeljo92 je napisao/la:Racunal Slavko na Dadu kad se vrati s posudbe? Jel spominjao ista oko Dade?

Rekao je Slavko za Dadu da će biti slična situacija kao sa Hasanovićem, odradit će pripreme sa Željom kad se vrati pa će vidjeti kako šta dalje jer ga Slavko ne poznaje.

Neandertalac
Kontakt:

Post Postao/la Neandertalac » 21 apr 2017, 17:35

Ma da je uzet titulu, sve bi lakše bilo.Zato Radnik pa Sloboda abd po tri boda. Ako bi kiksao Zrinjski može i manje ali idealno je šest naravno.

Između tih utakmica probati proći Širokog. I dalje mislim da bi mogli tu "šareni" ući kako bi se izbjegao umor ili neke povrede, kartoni ključnih igrača.

UPRAVA NAPOLJE!

Zeljo92
Kontakt:

Post Postao/la Zeljo92 » 21 apr 2017, 17:39

Ako gledamo sebe moramo svaku tekmu pobjedit i jedan X ako hocemo titulu, taj X neka bude na kosevu i titula je nasa.

Hrasno prestani kvarit diskusiju upadas na svaki post s ciljem da remetis temu, ohladi malo.
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

Quinlan
Kontakt:

Post Postao/la Quinlan » 21 apr 2017, 17:43

Zeljo92 je napisao/la:Ako gledamo sebe moramo svaku tekmu pobjedit i jedan X ako hocemo titulu, taj X neka bude na kosevu i titula je nasa.

Hrasno prestani kvarit diskusiju upadas na svaki post s ciljem da remetis temu, ohladi malo.

Nema šanse da sve uzmemo do kraja uz X na derbiju
Isto tako nema šanse da sve zrinjski uzme do kraja uz poraz na grbavici

Kiksati ćemo i mi negdje i oni bar jednom

braco
Kontakt:

Post Postao/la braco » 21 apr 2017, 17:47

Naši kadeti pobjedili Zrinjski 3:0 u Mostaru (2x Nuhanović, Šehić)

Neandertalac
Kontakt:

Post Postao/la Neandertalac » 21 apr 2017, 17:49

Quinlan je napisao/la:
Zeljo92 je napisao/la:Ako gledamo sebe moramo svaku tekmu pobjedit i jedan X ako hocemo titulu, taj X neka bude na kosevu i titula je nasa.

Nema šanse da sve uzmemo do kraja uz X na derbiju
Isto tako nema šanse da sve zrinjski uzme do kraja uz poraz na grbavici

Kiksati ćemo i mi negdje i oni bar jednom

Vidjećemo. Sada je baš gutavo kontra ove tri ekipe koje se bore za četvrto. Svima na nož ali to moraju svi. Bit će svega tu.

UPRAVA NAPOLJE!

Virtu4l
Kontakt:

Post Postao/la Virtu4l » 21 apr 2017, 17:52

Vukotić ne zna šta ga je snašlo na fejsbuku, invazija Manijaka :lol:
👏 A kako pravilnije oprati ruke nego uz dobru pjesmu?
🎶 Otpjevaj strofu i operi ruke
❗️ Za one pažljivije preporuka je da krenu od prve strofe naše himne.

irfo
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la irfo » 21 apr 2017, 18:01

Glupo mi je ovo sto mu komentarisu po facebooku, ista stvar kao sa memisevicem prosle godine pa sta bi na kraju
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

LjoZee
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 21 apr 2017, 18:58

Manijaci su danas posjetili malog djecaka Ajdina i urucili mu sredstva sto su skupili tokom prosle sedmice.slika

Monci
Kontakt:

Post Postao/la Monci » 21 apr 2017, 19:02

Borba za titulu će biti baš gutava. Umjesto da sahranimo pitare, oni nakon derbija i pobjede u Kaknju pršte od samopouzdanja. Baka je takođe digao Zrinjskog, a kod nas toplo hladno. U preostalih 5 kola, kikseva će sigurno biti, ali radiće se i izvan terena. Tu smo najtanji, i mislim da za titulu nemamo šanse. Da se zna da nikakve informacije nemam, nego je to čisto moje mišjenje, koje zasnivam na praćenju PL od rata pa na ovamo, i nekim iskustvima i dešavanjima kojih smo svi svjesni zandjih 20 godina. Za kup me ionako boli racku i nebitno mi je takmičenje...
Volio bih da griješim, i da bude drukčije, ali daj Bože kćeri, da te aga uzme....

plavousrcu
Kontakt:

Post Postao/la plavousrcu » 21 apr 2017, 19:13

Monci je napisao/la:Borba za titulu će biti baš gutava. Umjesto da sahranimo pitare, oni nakon derbija i pobjede u Kaknju pršte od samopouzdanja. Baka je takođe digao Zrinjskog, a kod nas toplo hladno. U preostalih 5 kola, kikseva će sigurno biti, ali radiće se i izvan terena. Tu smo najtanji, i mislim da za titulu nemamo šanse. Da se zna da nikakve informacije nemam, nego je to čisto moje mišjenje, koje zasnivam na praćenju PL od rata pa na ovamo, i nekim iskustvima i dešavanjima kojih smo svi svjesni zandjih 20 godina. Za kup me ionako boli racku i nebitno mi je takmičenje...
Volio bih da griješim, i da bude drukčije, ali daj Bože kćeri, da te aga uzme....

Doza straha je postojala u derbiju sto je najgore bespotrebna. Tako je uvijek i nema veze ko koga moze sahraniti. Kikseva ce biti od sva tri kluba, a ne bi me cudilo da derbi donese odluku o prvaku. Mi ako prodjemo Radnik i Slobodu ne vidim na koju fintu nas moze Zrinjski na ispunjenoj Grbavici pobijediti. Kup jeste nebitan, podvukao sam isto to sto puta, ali ako biram izmedju Kupa i niceg odabirem Kup.

LjoZee
Interni moderator
Kontakt:

Post Postao/la LjoZee » 21 apr 2017, 19:17

Bio je pun stadion i na derbiju pa oni nisu pobijedili. Ne igraju navijaci i atmosfera vec oni u dresovima.

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Trenutno korisnika/ca: balkanika, Dejan1921, perodeformero, SarajevoForza i 50 gostiju.