FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 17 jan 2018, 09:55

Evo ja se prvi popišam na kup, i šta? Ako si drugi il treći, ideš u Euro ligu, ili ako si ispod toga osvojiš kup i ideš u Euro ligu.Koja je razlika? Nagrada za osvajanje kupa? Možda 5 milja od saveza. Tribine su obično poluprazne, zanimanje nikakvo. Klasična seljačko ubleharska šuplja da je kup nešto važan trofej i ostvarenje. Na kraju pogledajmo malo zemlje i oko nas a i dalje u Europi, svi kup sa drugim sastavima igraju, iako su nagrade za osvjanje sigurno veće nego kod nas.
Ja bi ga volio uzeti samo uz titulu, da možemo žešće prcati konkurente, posebno torpedo. a u ostalim varijantama, totalno nebitan...

Avatar
grbavicka1921
Postovi: 1326
Pridružen/a: 10 feb 2017, 12:47
Lokacija: Sindikat profi fudbalera BiH
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la grbavicka1921 » 17 jan 2018, 10:53

Ma samo liga ako si u poziciji kao što i jesmo da se pofajtamo sa ostalima.
Kup je za klub našeg renomea utjeha za propalu sezonu ako ne osvojiš ligu.
Za Slobodu, Krupu, Mladost, kup je već nešto, za nas kikiriki po meni.
*"Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata, al' ja sam prvo rek'o ŽELJO pa sam poslije rek'o tata."

zlatandr
Postovi: 942
Pridružen/a: 25 apr 2009, 10:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la zlatandr » 17 jan 2018, 11:25

Ima li kakvih pojačanja na pomolu?
Volim te Zeljo!!!

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15102
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 17 jan 2018, 11:26

Minus za ovo produzenje ugovora sa Zajmovicem :thumbdown:
Dobio je vise prilika i svaki put pokazo da ne zna i da nije za velikog kluba
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 17 jan 2018, 11:53

Vala Zajmovic nije zasluzio produzenje.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 17 jan 2018, 12:08

Đelmic ode u Celik, sad cekamo strucnjake da nam kazu da nam je titula jos dalje jer ga mi nismo doveli.
- Zeljeznicar -

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 17 jan 2018, 12:19

samoposmatram je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Sumnjam da će iko više odlaziti, sa svim bitnijim igračima su se potpisali novi ugovori, tako da ne vjerujem da će biti novih odlazaka do ljeta.

Što se tiče pojačanja, ne znam ni sam, ako ćemo na poziciji desnog beka dovoditi nekoga ko nije bolji od Siniše onda je bolje da se tu dadne šansa malom Šehiću, uglavnom definitivno će nam tu trebati jedan igrač za narednu polusezonu.

Od ostalih pozicija bi trebalo da dovedemo još jednog veznjaka, ne bih se baš kockao sa Hajdarom, Šabanom i Blagojevićem na toj poziciji. Zamislite da se jedan od njih povrijedi, praktično nemaš zamjenu za ostalu dvojicu.

Ostale pozicije su popunjene dobro i tu ne bih ništa dirao.
Sta mislis koga ozbiljnog mozemo dovesti na sredini terena?

Mislim da smo najslabiji na lijevom beku i dalje. Defenzivno Mehremic nudi malo kao bek.
Pa iskreno ne znam, nešto se spominje taj Vranješ, on bi sigurno bio odlično pojačanje za našu ligu al' po meni i ne moramo ganjati nekog odličnog igrača. Možemo malo 'zaroviti' i po Premijer ligi pa dovesti nekog veznjaka da bude igrač rotacije.

Što se tiče lijevog beka, ne znam, dovođenje još jednog bi sigurno bilo gomilanje igrača. Imamo ih dvojicu, mislim da je to dovoljno, od Mehremića ne očekujem ništa dok ga ne vidim u nekoj službenoj utakmici. Iskreno, godinama nismo imali ofanzivno kvalitetnog lijevog beka, tako da bih ja volio da je on prije svega ofanzivno kvalitetan, a defanzivno će se rupe već nekako zakrpiti.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

nide
Postovi: 467
Pridružen/a: 08 avg 2013, 15:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la nide » 17 jan 2018, 12:28

čitajući ove komentare dođem do zaključka da stvarno čovjek nikada nemože da ugodi. Sada tražimo pojačanja zašto se ne dovodi niko gubimo šanse za titulu....
Kada su se dovodili igrači raznih kalibara i raskidali ugovori mnogi su pljuvali i tražili da se OP aktivira i da se daje šansa našoj djeci.
Sada se postavlja pitanje šta ustvari hoćemo da vidimo mi navijači. Vise naših juniora koji stasaju u prvom timu ili opet kamatu nekih igrača koje samo vidimo na prozivci i kada se sa njima ugovori raskidaju.
Nama je otišao Stana ali se oporavlja Crnov. S’togane vidim zašto bi dovodili previše igrača kada smo napokon uspjeli da zadržimo 99% igrača koji su napravili rezultat.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15102
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 17 jan 2018, 12:55

Vi samo znate iz krajnosti u krajnost ici :crazy:
Znaci samo postoji gomilanje stranaca i nikakvo nedovodjenje. Cuj ne moze vam niko ugodit :facepalm:
Sta mislite ima li mozda ono izmedju, dovest nekoliko kvalitetnih a u isto vrijeme ubacivat i nekoliko mladih? Ili je to naucna fantastika pa niste skontali da je to moguce :hmmmmm:
Igracki kadar ako ovakav ostane do pocetka i sami znate da su sanse za titulu nekih 20-30% a kad bi doveli nekog kvalitetnog to bi odmah poraslo na 60-70%
Jedan veznjak je neophodan, ova dvojica mladih moraju igrati i omladinsku ligu prvaka a i poznato je da mladi igraci variraju u formi, a sto se Jovana tice zaboravili ste da svaku drugu trecu tekmu zna bit najgori na terenu.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

nide
Postovi: 467
Pridružen/a: 08 avg 2013, 15:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la nide » 17 jan 2018, 13:20

Irfo nisi me skontao u potpunosti.
Ja Neznam koliko klub ima viška para za dobar ugovor.
Mislim da dobar igrač koji pravi razliku na terenu traži i određenu platu.
Drugo ne znam koliko ima takvih igrača koji su slobodni i mogu da nas pojačaju i da se prilagode uslovima koje im klub može ponuditi.
Treće od sportskog direktora koji je taman stupio na funkciju ne možeš tražiti nešto golemo da odradi. čovjek tek došao a budžet mogu misliti kakav je.
Ja se slažem sa tobom da treba dovesti još dva možda i tri igrača ali moramo biti i objektivni i kontakti na budžet koji nam nije na nekom nivou. Ne možemo mi iskupiti neči ugovor i ponuditi igračima dobre ugovore ako nemaš lovu. A kada pogledaš kadar trenutačni na te pozicije da dođe POJAČANJE gdje nam je neophodno takvih nema u našoj ligi ured ni za pare a kamo li slobodnih.
Zato kažem bolje je istrpiti ove mlađe nego dovesti još jednog Jovana onda ništa nisi napravio

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15102
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 17 jan 2018, 13:28

nide je napisao/la:Irfo nisi me skontao u potpunosti.
Ja Neznam koliko klub ima viška para za dobar ugovor.
Mislim da dobar igrač koji pravi razliku na terenu traži i određenu platu.
Drugo ne znam koliko ima takvih igrača koji su slobodni i mogu da nas pojačaju i da se prilagode uslovima koje im klub može ponuditi.
Treće od sportskog direktora koji je taman stupio na funkciju ne možeš tražiti nešto golemo da odradi. čovjek tek došao a budžet mogu misliti kakav je.
Ja se slažem sa tobom da treba dovesti još dva možda i tri igrača ali moramo biti i objektivni i kontakti na budžet koji nam nije na nekom nivou. Ne možemo mi iskupiti neči ugovor i ponuditi igračima dobre ugovore ako nemaš lovu. A kada pogledaš kadar trenutačni na te pozicije da dođe POJAČANJE gdje nam je neophodno takvih nema u našoj ligi ured ni za pare a kamo li slobodnih.
Zato kažem bolje je istrpiti ove mlađe nego dovesti još jednog Jovana onda ništa nisi napravio
Pa i ja sam za mladje uvijek bio, i mislim da se svakome treba pruzit prilika, ali imas nekoliko pozicija gdje nam skripi i mora se dovest neki kvalitet i tu se pare moraju izmislit, kako god, jer ovo je najvaznija sezona ikada vjerovatno zbog ove promjene u ligi prvaka, ko osvoji ove godine ima odlicnu stazu da to isto radi i sljedecih 5 godina, i bit ce u ogromnoj prednosti u odnosu na ostale, tako da stvarno treba sve finansije preusmjerit ka igrackom kadru.

Evo ode Katanec zrinjskom :opaopa: On im je i najvazniji igrac bio uz Bilbiju, sigurno najbolji stoper lige.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

nide
Postovi: 467
Pridružen/a: 08 avg 2013, 15:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la nide » 17 jan 2018, 13:36

Jel otišao i Bilbija ili je još u Zrinjskom.
Apsolutno. Ja te razumijem ali ne znam kakva je ekonomija u klubu kod nas i mislim da je to glavni razlog zašto nema pojačanja. Također mislim da su nas koštali raskidi ugovora sa igračima koji nam ne konkuriraju za prvi tim. Stoga mislim da je ti trenutno jedini razlog jer dobar igrač košta. Ali ako hoćemo da budemo prvi onda se mora napraviti pozajmnica i kada uzmeš ligu vratiti novac i gotovo. Pošto nemozemo se zaduživati u bankama treba iznaći ili trebalo je iznaći ljude koji bi bili spremni uložiti

Avatar
bhsport
Postovi: 11281
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bhsport » 17 jan 2018, 14:14

nide je napisao/la:Irfo nisi me skontao u potpunosti.
Ja Neznam koliko klub ima viška para za dobar ugovor.
Mislim da dobar igrač koji pravi razliku na terenu traži i određenu platu.
Drugo ne znam koliko ima takvih igrača koji su slobodni i mogu da nas pojačaju i da se prilagode uslovima koje im klub može ponuditi.
Treće od sportskog direktora koji je taman stupio na funkciju ne možeš tražiti nešto golemo da odradi. čovjek tek došao a budžet mogu misliti kakav je.
Ja se slažem sa tobom da treba dovesti još dva možda i tri igrača ali moramo biti i objektivni i kontakti na budžet koji nam nije na nekom nivou. Ne možemo mi iskupiti neči ugovor i ponuditi igračima dobre ugovore ako nemaš lovu. A kada pogledaš kadar trenutačni na te pozicije da dođe POJAČANJE gdje nam je neophodno takvih nema u našoj ligi ured ni za pare a kamo li slobodnih.
Zato kažem bolje je istrpiti ove mlađe nego dovesti još jednog Jovana onda ništa nisi napravio
Otisli su: Nikolic, Stanic, Markovic, Bobic, Beganovic, dakle para ima samo ih treba uloziti pametno. Fali desni bek i fali defanzvini vezni igrac.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zenzo » 17 jan 2018, 14:24

Para ima, u klubu znaju tacno koliko za sportski segment, a ceka se slobodan igrac (sto bi mi rekli pojacanje - a slobodan, da ne placamo obestecenje), naravno uz to da ga mozemo placati, a ne da svako ima platu kako pozeli - nego koliko klub moze dati, ako im se ne sviđa idu dalje.

Svako mjesanje nas navijaca u ovo je glupost cista.
- Zeljeznicar -

samoposmatram
Postovi: 5337
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la samoposmatram » 17 jan 2018, 15:11

Raonffa je napisao/la:
Pa iskreno ne znam, nešto se spominje taj Vranješ, on bi sigurno bio odlično pojačanje za našu ligu al' po meni i ne moramo ganjati nekog odličnog igrača. Možemo malo 'zaroviti' i po Premijer ligi pa dovesti nekog veznjaka da bude igrač rotacije.

Što se tiče lijevog beka, ne znam, dovođenje još jednog bi sigurno bilo gomilanje igrača. Imamo ih dvojicu, mislim da je to dovoljno, od Mehremića ne očekujem ništa dok ga ne vidim u nekoj službenoj utakmici. Iskreno, godinama nismo imali ofanzivno kvalitetnog lijevog beka, tako da bih ja volio da je on prije svega ofanzivno kvalitetan, a defanzivno će se rupe već nekako zakrpiti.
Nekazem ja da treba dovesti jos jednog lijevog beka, samo kazem da je ovaj sto je doveden los i siguran sam da ce sa njegove strane vrijebati opasnost po nas gol. Mehremic je cak i slab ofenzivno, jer puno dribla sa loptom. Ofenzivni bekovi treba da koriste svoju brzinu odigravanjem jedan-dva i probijanjem iza protivnicke odbrane. On dribla dok neizgubi, a onda autoput slobodan iza njega.

Avatar
bhsport
Postovi: 11281
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bhsport » 17 jan 2018, 15:29

Zenzo je napisao/la:Para ima, u klubu znaju tacno koliko za sportski segment, a ceka se slobodan igrac (sto bi mi rekli pojacanje - a slobodan, da ne placamo obestecenje), naravno uz to da ga mozemo placati, a ne da svako ima platu kako pozeli - nego koliko klub moze dati, ako im se ne sviđa idu dalje.

Svako mjesanje nas navijaca u ovo je glupost cista.
Naravno da ima i naravno da se ne mozemo mijesati ali mozemo komentarisati.
Dakle cekamo pojacanja.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
grbavicka1921
Postovi: 1326
Pridružen/a: 10 feb 2017, 12:47
Lokacija: Sindikat profi fudbalera BiH
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la grbavicka1921 » 17 jan 2018, 15:50

Ako ikako mogu nazvati ohrabrenjem iako nisamo doveli bar jos dva igraca na dvije pozicije, je to da su uigrani i da nije bilo prevelikih "potresa" u prvoj ekipi.
Kao što neko reče, šanse bi procentualno odmah skocile ako bi ta dva najmanje igraca stigla u dogledno vrijeme, al bas da konkurisu a ne da budu "wanna be" pojacanje kao i ovaj Zajmović (po meni fula produzenje ugovora).
*"Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata, al' ja sam prvo rek'o ŽELJO pa sam poslije rek'o tata."

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15102
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 17 jan 2018, 16:03

Celzi zainteresovan za Dzeku, hajmo jedno 40 miliona :pray:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 17 jan 2018, 17:23

Krsic, Zilic, Hasanovic i E. Sehic su dobili poziv za U18 reprezentaciju. Sreca ove pripreme nece poremetiti pripreme za Atletico jer traju do nedjelje.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 17 jan 2018, 17:42

samoposmatram je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
Pa iskreno ne znam, nešto se spominje taj Vranješ, on bi sigurno bio odlično pojačanje za našu ligu al' po meni i ne moramo ganjati nekog odličnog igrača. Možemo malo 'zaroviti' i po Premijer ligi pa dovesti nekog veznjaka da bude igrač rotacije.

Što se tiče lijevog beka, ne znam, dovođenje još jednog bi sigurno bilo gomilanje igrača. Imamo ih dvojicu, mislim da je to dovoljno, od Mehremića ne očekujem ništa dok ga ne vidim u nekoj službenoj utakmici. Iskreno, godinama nismo imali ofanzivno kvalitetnog lijevog beka, tako da bih ja volio da je on prije svega ofanzivno kvalitetan, a defanzivno će se rupe već nekako zakrpiti.
Nekazem ja da treba dovesti jos jednog lijevog beka, samo kazem da je ovaj sto je doveden los i siguran sam da ce sa njegove strane vrijebati opasnost po nas gol. Mehremic je cak i slab ofenzivno, jer puno dribla sa loptom. Ofenzivni bekovi treba da koriste svoju brzinu odigravanjem jedan-dva i probijanjem iza protivnicke odbrane. On dribla dok neizgubi, a onda autoput slobodan iza njega.
Realno, i Stanić je kao bek isto tako znao ostaviti autoput iza sebe, pogotovo dok su ga forsirali na lijevom beku prošle sezone, svaku tekmu bar jednu šansu napravi protivničkoj ekipi svojim lošim postavljanjem ili branjenjem prostora. Ne znam, neću suditi dok ga ne vidim na tekmama lige i Kupa, bar sam toliko naučio da treba sačekati i vidjeti.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: PeppermintSA i 18 gostiju.