FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61447
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 25 maj 2018, 22:56

Joj ovoga. :damn: :facepalm:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19329
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MocMahale444 » 25 maj 2018, 23:07

Opusteno monte niga. Sta glumis ti?
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

1921ba
Postovi: 286
Pridružen/a: 30 apr 2018, 22:40
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921ba » 25 maj 2018, 23:17

Video od danas.

Youtube: 1921tv
Facebook: 1921.ba
Instagram: 1921.ba

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 25 maj 2018, 23:19

Samo da ovi nazovi Zeljini navijaci i pacici znaju. Amar mi je drug. Zujo prijatelj. Nijaz BRAT... tako da za razliku od Vas mnogo znam iz prve ruke...i sve bez interesa. Sa mnogim se ne slazem, ali to nije razlog da ne budemo drugovi i dalje, da ne diskutujemo i suocavamo argumente.

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 25 maj 2018, 23:21

I da Misimovica i ekipu fakat ne poznajem, i ne zanimaju me. Nisu moj svijet....

Avatar
plavousrcu
Postovi: 3602
Pridružen/a: 12 feb 2016, 20:49
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavousrcu » 25 maj 2018, 23:27

mavi je napisao/la:ZAŠTO SMETA AMAR OSIM
168DRUŠTVOSPORT Nermin DEMIROVIĆ 25.05.2018. Facebook17
Nije li Misimović ovim potezom bacio sjenu na sve što je Željezničar napravio u godinama kada je Osim bio ključni čovjek kluba? A nije malo toga napravljeno, toliko da sadašnji Misimovićevi izabranici ne mogu ostvariti ni 10 posto toga. Uzalud mijenjanje trenera, promenada igrača, izmišljanje sportskih direktora, ne ide pa ne ide. Ma koliko akcija za gradnju tribina napravili, naliveni beton nikada nije bio mjera kvaliteta rada jednog sportskog kolektiva.

U svojoj glavi podobro naoštreni nam novinari ovih dana mogli su koristiti nimalo maštovitu, ali tim perima pristupačnu kovanicu “spuštena je zavjesa”. Okončana je još jedna sezona Premijer lige BiH, koja nikako nije ličila na neku spektakularnu predstavu. Umjesto zavjese, prikladnije bi bilo reći kako je spušten cirkuski šator. Da je to tako, podsjetio nas je i predsjednik jednog velikog nam kluba, pa je logično da mu se posveti pokoji red, glavom i bradom Senad Misimović, predsjednik FK Željezničar.

Njegove riječi da se razgovaralo s Amarom Osimom i da su mu vrata kluba otvorena, ako se može uklopiti u sistem, sasvim su korektne. Da uz njih nije išla opaska koja izaziva osjećaj nečega neobičnog. Misimović jasno kaže da se klub neće baviti nečasnim radnjama, i to čini upravo tokom govora o Osimu. Šta je to želio poručiti? Da li je to možda poruka onima koji s tribina napravljenih svojim novcem uzvikuju Amarovo ime? Hoće li to onima koje je Amar obradovao trofejima, napunio grudi istinskim navijačkim ponosom, reći kako je sve to ranije urađeno nečasnim radnjama?

Nije gospodin Misimović prvi od onih koji su tvrdili da Amar ima sve pod kontrolom u svakom trenutku, ali do sada su to bile samo čaršijske priče. Sada je on došao za govornicu i javno, kao predsjednik kluba, optužio Osima da se bavio nečasnim poslom. Ako se pažljivije iščitaju izgovorene rečenice, još se uvijek njime želi baviti, pa im se zbog toga ne poklapa vizija. Misimović zaslužuje kompletan citat: “Razgovarali smo, ali se moraju poklopiti ambicije trenera i kluba. Ovaj klub se nikada neće baviti radnjama van terena. Vi znate da uvijek imamo u takmičenju radnje koje se događaju van terena i bitno je da znamo ko se ne bavi tim. Ako se ambicije Amara Osima poklope s klupskim, ne postoji osoba koja nije dobrodošla u klub.”

Zašto je nakon još jedne sezone bez titule prvaka BiH Misimović osjetio potrebnu omalovažiti ono što je uradio Amar Osim u svojoj eri, to valjda zna samo on. Ta je misao u njegovoj glavi. Ili je, pak, u opomeni pred utuženje za nekoliko stotina hiljada maraka duga koji Osim potražuje. Ali, to ne mijenja utisak da se radi o nevjerovatno niskom pokušaju. Nije li Misimović ovim potezom bacio sjenu na sve što je Željezničar napravio u godinama kada je Osim bio ključni čovjek kluba? A nije malo toga napravljeno, toliko da sadašnji Misimovićevi izabranici ne mogu ostvariti ni 10 posto toga. Uzalud mijenjanje trenera, promenada igrača, izmišljanje sportskih direktora, ne ide pa ne ide. Ma koliko akcija za gradnju tribina napravili, naliveni beton nikada nije bio mjera kvaliteta rada jednog sportskog kolektiva.

Najbolje idu akcije poput kupovine stolica, izgradnje tribine, gdje navijači osiguravaju novac. Tu nema ništa loše jer ljudi za klub daju svojom voljom, ali rezultat je na kraju daleko od željenog. Ne bi možda bilo loše da, umjesto što pokušava umanjiti Amarov doprinos osvajanju sportskih rezultata, Misimović pokrene novu akciju, recimo za kupovinu kvalitetnih igrača i trenera. Oni su ti koji donose rezultat, stolice nikako.

Željezničar je ove sezone osvojio Kup, što nije stvar za potcjenjivanje, ali se slobodno može reći da je, kao i prošle godine, u finišu prvenstva izgubio titulu. Ma koliko ga omalovažavali, teško da bi se to Amaru Osimu tako lahko desilo. Osim što je mangup, Amar itekako poznaje fudbal i, na kraju, Amara navijači još uvijek vole, a i to nešto znači za rezultat. Ta povezanost tribina i kluba u vrijeme Osima ne može se porediti s Misimovićevom vladavinom.

U suštini, njihove funkcije nisu iste, ali su vladari svog vremena, pa na kraju još jedna istina: Amar je bio svojevrsni Cezar, niko to ne može poreći. Ni radnici na prodaji ulaznica nisu bili pošteđeni njegovog tersluka, ali taj je Amar bio prvi na tabeli. S druge strane, jasno je i da za govornicom namrgođeni aktuelni predsjednik teži ostaviti utisak velikog autoriteta, velikog graditelja (podsjeća na jednog nastavnika likovnog iz Nikšića). Ali, kao i lik na kojeg podsjeća, nikada nije prvi.
Ko je ovo pisao.

Avatar
Harrison
Postovi: 2370
Pridružen/a: 22 jun 2009, 13:59
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Harrison » 26 maj 2018, 00:38

Adzeme ostani, posebna je draz gledati Zelju pod tvojom palicom. Od kako ti vodis Zelju noktaricu koristim samo za nokte na nogama.
Nek crknu dusmani, mi smo najjaci.

Zeljeznicar za zivot cijeli.

Avatar
Neymar11
Postovi: 1172
Pridružen/a: 19 maj 2014, 14:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neymar11 » 26 maj 2018, 03:30

Zenzo je napisao/la:Nerealno je bilo ocekivati da ga mozemo vratiti, obzirom kakve uslove i platu moze da ima negdje vani.
Nema nista sad za sad od Lendrinog povratka jeo je kod mene u radnji.. Ja ga pitam kolko je realno da se vrati kaze da sad za sad nije to moguce kaze da ima par ponuda, kaze da ce se jednog dana vratit da mu Manijaci nedostaju, bio on i drug mu u dvije ribe s njim... Kaze da ima dobru ponudu Olimpije ... Zene su mu sex pravi :ljepota: :ljepota:
"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

Avatar
Mahalac1987
Postovi: 173
Pridružen/a: 06 maj 2018, 23:25
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mahalac1987 » 26 maj 2018, 11:05

Pojavi se info da bi Adžema mogao zamijeniti Admir Smajić. Ima li neko neke informacije po pitanju toga?

Ja sam ipak stava da ni on nije kapacitet za nas.
ŽELJEZNIČAR ÜBER ALLES!

IskraB
Postovi: 182
Pridružen/a: 29 apr 2018, 12:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la IskraB » 26 maj 2018, 11:24

On se spominjao 2016 da ce biti trener, samo se vrte krugu oko suplje. Mislim da to nema sanse.
UPRAVA NAPOLJE

Ivica Osim!

Jamie Oliver jedan je od nas!

Avatar
Mahalac1987
Postovi: 173
Pridružen/a: 06 maj 2018, 23:25
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mahalac1987 » 26 maj 2018, 11:39

IskraB je napisao/la:On se spominjao 2016 da ce biti trener, samo se vrte krugu oko suplje. Mislim da to nema sanse.
Baš zato što je bio kandidat prije dvije godine mi i jeste čudno što se opet dovodi u kontekst sa nama. Ako se uprava tada zaebala pa dovela Kostića za kojeg su smatrali da je bolji od svih ostalih kandidata zašto opet srljaju u propast... nek nam je Bog na pomoći
ŽELJEZNIČAR ÜBER ALLES!

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Monci » 26 maj 2018, 14:55

Ako ne mozemo dovesti neki dodatni kvalitet u odnosu na Adu, zasto onda mjenjati? Isto za isto, ili isto za losije, ali za vece pare?
Stava sam da nam trener sa vise znanja, kvalitete i karizme treba, samo je pitanje mozemo li ga naci? I imamo li dovoljno para za takav iskorak.

Alipasino
Postovi: 7895
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Alipasino » 26 maj 2018, 15:52

Nekad davno ona bivsa drzava Zeljo igra sa Vardarom iz Skoplja,inace neugodan protivnik.Zeljo gazi **** nevadi i kad je bilo 7-0 reko,mojne vise ba Catke ce mi riknut,Catke drzo slasticarnu na Alipasinu,a inace navijac Vardara ono pade jos jedan i zavrsi 8-0,mene bilo stid Catketa reko jeni fazon nisam kod njeg pojo 7 dana kolaca od sramote.Sad me opet stid jer za moj klub igra Mehremija atleticar inace,kontam ma najbolje tisu misu reci nepratim vise ligu i vozdra.E moj Catke gdje su ona vremena kad su bekovi bili ,jedan bije drugi brz dribla neznas kojeg bi gledo,a onaj na klupi gleda i uci.Zamisli sad na klupi rezervnog igraca Zelje i sta da nauci od Adzema a gleda na terenu Vranjesa i Kajkuta.Ubistvo a niko ne odgovara.

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 26 maj 2018, 22:41

Ima li kakvih ins. informacija ili je Sasa opet sve "zatvorio" u 4 zida ko zimus ?
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Kompromis
Postovi: 2646
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Kompromis » 27 maj 2018, 10:32

Ode Sasa sarmu probo nije...

Da li ovo znaci dolazak i povratak najdrazeg buduci da on nikad ne bi bio trener kluba, a da ima iznad sebe sportskog direktora...

samoposmatram
Postovi: 5384
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la samoposmatram » 27 maj 2018, 10:33

Amar novistari menadzer kluba.

samoposmatram
Postovi: 5384
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la samoposmatram » 27 maj 2018, 11:20

Sasa sretno sa faksom. Nije mi milo sto si praksu radio na poziciji sd Zelje, ali upravi je trebalo jako ime za mazanje ociju.

Avatar
Mahalac1987
Postovi: 173
Pridružen/a: 06 maj 2018, 23:25
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mahalac1987 » 27 maj 2018, 11:24

Nakon odlaska Papca jedino logično rješenje je povratak Amara. Mada navikli smo na srljanja uprave što se tiče sportskog segmenta, tako da nas ništa ne treba iznenaditi
ŽELJEZNIČAR ÜBER ALLES!

IskraB
Postovi: 182
Pridružen/a: 29 apr 2018, 12:53
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la IskraB » 27 maj 2018, 11:26

Sasa je legenda kluba koji je nastao 2015. Radio je svoj posao posteno i casno.

Odlasci su krenuli. Nove ocekujem kad se pocne drenaza raditi, poslije toga ce ih biti jos kad postavimo travu.

Kakav ba Amar, sta vam je ljudi? Ponudjeno mu da produzi, nista od toga.
UPRAVA NAPOLJE

Ivica Osim!

Jamie Oliver jedan je od nas!

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 27 maj 2018, 11:44

Nista cudno, nije niko lud da radi po Misketovim uputama iz e-maila
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: NazorUso i 40 gostiju.