FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Raonffa » 10 jun 2018, 14:01

hlive je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
HAKENPUC je napisao/la:
Ne znam ja nisam neki stručnjak za to, ali ako mi može neko objasniti šta znači opcija produženja na još jednu godinu. Jel pod istim uslovima produžuje ili su već unaprijed dogovoreni uslovi, jer znam da je Lendrić izjavio da je radio za najmanji ugovor u životu prije nego što je produžio ugovor, što znači da je poslije produženja imao dosta veću platu.
Ja mislim da su uslovi unaprijed dogovoreni i da se to samo aktivira, eventualno ako klub želi poboljšati uslove samom igraču onda se to može promijeniti, a igrač mislim da nema nikakva 'prava' što se tiče tog produženja, on je to bukvalno ranije potpisao a na klubu je da li će i kada to aktivirati.

Mislim da se to tako gleda.

@hlive

Hvala :thumbup:
Ne mora se nista aktivirat sa opcijom ugovora +
To moze biti i ograđivanje kluba ali i igraca, sve ovisi sta pise unutra. Npr 1+1 klub ima pravo raskinuti ugovor nakon jedne godine iako je ugovor na dvije, a ukoliko igrac dobije ponudu bolju u tom i tom periodu ide fiksna odsteta xx KM.. Itd itd Moze biti sto varijanti i sve ovisi o dogovoru
Pa ja, i to si upravu, razne varijante mogu biti u ugovoru al' mislim da je nekako kod tih opcija produženja više zaštićen klub nego igrač.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Hrasno87
Postovi: 135
Pridružen/a: 02 jun 2018, 17:32
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno87 » 10 jun 2018, 14:10

Svi ugovori koji se potpišu zavrse u kantonalnom savezu gdje se vrsi registracija, osnovica ugovora 1+1 je ta prva potpisana godina, a druga godina se vodi kao klauzula koja se moze aktivirati a i ne mora i to pod istim uslovima kao i prva (jedino ako klub ne ponudi vece uslove), najlakse objasniti jeste da svaki ugovor ima temelj sa osnovnim pravilima saveza a u ostatku klub ima mogucnost da ga nadogradi (bonusi, posebna pravila tipa ne moze preci u klub u istoj ligi i sl.), @hlive je isto objasnio samo sto je pogrijesio na pocetku, znaju se pravila NFSBIH sto se tice ugovora, od naredne sezone takodjer svaki igrac ce morati imati profi ugovor, nema vise amaterskih ...
1921'

R.I.P. Anthony Bourdain (1956.-2018.)

A.Čulić - "Ako nekome slučajno pokušate sugerirati da srlja, pri tome argumentirano, Vi ste crna ovca, a među hiljadama bijelih, crna ne može biti nimalo draga, strši ..."

Avatar
hlive
Postovi: 1066
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la hlive » 10 jun 2018, 14:12

Hrasno87 je napisao/la:Svi ugovori koji se potpišu zavrse u kantonalnom savezu gdje se vrsi registracija, osnovica ugovora 1+1 je ta prva potpisana godina, a druga godina se vodi kao klauzula koja se moze aktivirati a i ne mora i to pod istim uslovima kao i prva (jedino ako klub ne ponudi vece uslove), najlakse objasniti jeste da svaki ugovor ima temelj sa osnovnim pravilima saveza a u ostatku klub ima mogucnost da ga nadogradi (bonusi, posebna pravila tipa ne moze preci u klub u istoj ligi i sl.), @hlive je isto objasnio samo sto je pogrijesio na pocetku, znaju se pravila NFSBIH sto se tice ugovora, od naredne sezone takodjer svaki igrac ce morati imati profi ugovor, nema vise amaterskih ...
Tako je ;)
It's better when it's live

Avatar
LjoZee
Interni moderator
Postovi: 31007
Pridružen/a: 03 okt 2016, 22:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LjoZee » 10 jun 2018, 15:29

irfo je napisao/la:Prica se da smo daleko od dogovora sa Graovcem
Zato se sa Sindikalcem uvijek mozemo dogovoriti. Jeste da zna biti kriv za 90% golova, ali hajde dobro je.
"Slavit ćemo tvoje ime, dok u nama srce bije..."

Avatar
braco
Postovi: 8705
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 10 jun 2018, 15:36

Krčmarević je posebno pohvalio Kemu, tako da je moguće da bude prvi izbor na štoperskoj poziciji naredne sezone, a s kim će biti tandem u odbrani to ćemo vjerovatno ubrzo saznat.

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 10 jun 2018, 16:41

Sve ispod 15 odlazaka i dolazaka je korak naprijed. Na kojem smo broju trenutno?

P.S. Da smo mi osvojili ovaj turnir na Zlatiboru sada bi čitali o rapsodiji Op, pljuvanju rostiljdzija, pokidanim tokovima i tako dalje. Ovako, muk i tišina. Yebo turnir.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Zeljo92
Postovi: 3284
Pridružen/a: 04 dec 2016, 17:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo92 » 10 jun 2018, 16:49

Kad grohnemo da valja u svim segmentima kluba al samo nek to ne bude u administrativnim idalje oni anamo nece doci tobe jer sve je ovo plan na duze staze da budemo klub kako treba :lol:
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15103
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 10 jun 2018, 16:55

Samo nek ne puca :kafa:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 10 jun 2018, 17:00

Kostić i Lješnjak će urediti omladinski a Slavko zna prepoznati mladog igrača. Još je sve to mala maca kakav je ovaj novi, afirmisao Kolarova i još par mega talenata.

Šteta Adžema, da je ostao imali bi kakav takav kontinuitet. Ovako idemo ponovo sa listama želja i već kultnim; morao je otići, tako je odlučio "trener". Autonomija.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17778
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la akisarajevo92 » 10 jun 2018, 17:03

zadesio se kao selektor kad je bila dobra generacija mladih igraca u Srbiji i zbog toga ga prozvali strucnjakom za rad sa mladima :lol:
Don't believe the hype.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15103
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 10 jun 2018, 17:04

akisarajevo92 je napisao/la:zadesio se kao selektor kad je bila dobra generacija mladih igraca u Srbiji i zbog toga ga prozvali strucnjakom za rad sa mladima :lol:
napravio ih igracima :kafa:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Zeljo92
Postovi: 3284
Pridružen/a: 04 dec 2016, 17:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo92 » 10 jun 2018, 17:07

Mi smo brod koji lagano tone, samo to jos raja nije shvatila. Sto prije diktator u klubu shvati da ne moze on biti glavni za sportski segment to cemo i prije napredovati.
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

Avatar
braco
Postovi: 8705
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 10 jun 2018, 17:09

Neandertalac je napisao/la:Sve ispod 15 odlazaka i dolazaka je korak naprijed. Na kojem smo broju trenutno?

P.S. Da smo mi osvojili ovaj turnir na Zlatiboru sada bi čitali o rapsodiji Op, pljuvanju rostiljdzija, pokidanim tokovima i tako dalje. Ovako, muk i tišina. Yebo turnir.
Pa kad se zbroje odlasci i dolasci tu bi to negdje trebalo biti. :mrgreen:

Sigurno nas napuštaju Kajkut, Crnov, Vojo. Gotovo sigurno odlazi i Zakarić, te upitni ostanci Blagojevića i Graovca. Tipujem još da bi nas mogao Projić napustit. Sljedeće pitanje šta i kako s pojedinim mladim igračima koji nam se vraćaju s posudbe, da li će biti nove posudbe, ostanak ili raskid. Treba uzeti u obzir i potencijalne ponude za Vecu, Šabanadžovića ili Hajdarevića.

Dolasci - Krpić, još otprilike 4 nova igrača Slobina plus dolasci ovih momaka iz dijaspore Mihael Modić i Kosanić.

Ko kaže da nemamo kontinuitet? HE HE

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 10 jun 2018, 17:19

A produžena ruka uprave, pardon "pojačanje" u stručnom štabu? To niko ne spominje? Mislim da nam je to najveća prednost u odnosu na konkurente, samo da se uklopi sa novom marionetom, pardom novim trenerom.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
braco
Postovi: 8705
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 10 jun 2018, 17:28

irfo je napisao/la:
akisarajevo92 je napisao/la:zadesio se kao selektor kad je bila dobra generacija mladih igraca u Srbiji i zbog toga ga prozvali strucnjakom za rad sa mladima :lol:
napravio ih igracima :kafa:
Kad smo kod mladih, ovo je epski intervju za OP. :bow:


Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 10 jun 2018, 17:29

:lol: :lol: :lol:

Epska. Talijansko Njemacka Španska škola. Kakva Holandija i piqke materine.

Pupak mi se odveza od smijeha.
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15103
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 10 jun 2018, 17:35

joj kad gledas ovu emisiju nakon 2 godine, komedija bas :lol:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Neandertalac » 10 jun 2018, 17:38

Fakat, Nadrealisti na vrhuncu. Uz neizostavno; uprava radi odličan posao. Gdje ćeš da to ne spomenes.

:lol:

I ovaj @Braco je kvarnjak teški. :rol:
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15103
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 10 jun 2018, 17:39

Neandertalac je napisao/la:Fakat, Nadrealisti na vrhuncu. Uz neizostavno; uprava radi odličan posao. Gdje ćeš da to ne spomenes.

:lol:

I ovaj @Braco je kvarnjak teški. :rol:
Samo rijeci hvale za gospodina Misimovica, ko god da dodje u klub :lol:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Zeljo92
Postovi: 3284
Pridružen/a: 04 dec 2016, 17:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Zeljo92 » 10 jun 2018, 17:48

Zivimo za dan kad ce Zrinjski biti najveci duznik nasoj drzavi dok cemo mi biti cisti a do tad ce nam bjezati 10 trofeja i onda ce biti upitno hocemol ih stic. Zivjela uprava i administrativni segment, sportski ko je.be :thumbup:
Aldin Cenan aka "familija Zeljeznicar"

Miss Kovaceva Sela nas sarajlija zvani Djipac.

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.